Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) b1sti válasza mgoogyi (#40200) üzenetére


b1sti
senior tag

Mondjuk gyári adatok alapján halkabb a noctua, bár a 4dB nem tudom mennyire hallatszana :U :)
Minden esetre nagyon szépen köszönöm! :R

(#40202) fahrii válasza b1sti (#40198) üzenetére


fahrii
őstag

Hasonló setupom van.
A ház egy BQ 500dx.
Benne totálisan indokolatlanul egy 360-as EVGA AIO (egy 3600X-et hűt), 3 db Arctic P12 PWM (Push) társaságában. Hátul, illetve felül összesen 3 db BQ SW2 szívja ki a levegőt. Én jelenleg maximálisan elégedett vagyok, totál zajmentes és hűvös a gép. Megmondom őszintén én első körben nem is feltétlen cserélném a helyedben a gyári ventiket sem. :)

(#40203) b1sti válasza fahrii (#40202) üzenetére


b1sti
senior tag

A mostani házban azok vannak, mmint pure wingsek. Tudom, hogy halkabbak, de az airflow sem annyi,mint a SW3nál. :( Igazából ráérősen rakom össze, de csak egyszer :DDD
Köszönöm szépen Neked is :R

(#40204) Grózi válasza Kbhont (#40199) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szia!
Tudsz adni egy pontos nevet,típusszámot a gyári ventire?
Csak utánanéznék mit tud,mielött olyat ajánlanék ami nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40205) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Adott egy ilyen vga: [link] . A gondom az, hogy a legkisebb terhelés alatt olyan habgja van egy TT F51 Supressor házban, mintha valami rakéta porszívót izzítanék be. Szeretném valami módon moddolni, hogy csendesebb legyen.

Neten rákeresve láttam, hogy másnak is van vele gondja. Vannak rá próbálkozások: [link] kicsit igényesebben: [link] .

Tudnátok tippelet adni, hogy milyen ventit lenne érdemes venni? Illetve, hogy ilyenkoe ez hogy működik? Leszerelem az eredeti keretet a ventivel együtt és a bordákra csavarozom a ventiket, amiket az alaplapra kötök?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40206) Richard! válasza CactuS (#40205) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Ilyen kell neked: [link] + ilyen átalakító: [link]
Az adapter kis vége mehet a kártyára, ahonnét a ventit kihúzod. A másik fele pedig a P12 venti csatlakozójába és máris lehet szabályozni a fordulatszámát.
Jó munkát vele :C

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#40207) PCProfessor válasza CactuS (#40205) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Csáó!
Én hasonlóan kókányoltam hűtést vga-ra. Átalakító és 2 noctua venti jobban hűtött mint a 2 venti ami a gyári msi-vel érkezett.
Másik kártyára 3 noctua ventit rakta, szintén jobban hűtött mint a gyári 3db gigabyte. Utóbbit viszont alaplapra kötve vezéreltem.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#40208) CactuS válasza Richard! (#40206) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi, elég rá 1 venti vagy legyen kettő és egy Y elosztás az átalakító előtt?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40209) Richard! válasza CactuS (#40208) üzenetére


Richard!
addikt

Úgy gondolom, hogy elég 1 is. Nem olyan nagy az a kártya :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#40210) Grózi válasza CactuS (#40208) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy jó bordával bőven elég az 1 venti,de legalább 120 mm-s legyen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40211) CactuS válasza Grózi (#40210) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ennek ilyen érdekes bordája van amúgy, mármint arányait nézve, mert baromi magas pl: az RX 5700 OChez képest kb. kétszer magasabb.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40212) Grózi válasza CactuS (#40211) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én mondjuk a gyári bordát lehet leváltanám,de elöször nézd meg egy normális+olcsó ventivel(pl: P12) mit mutat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40213) Kbhont válasza Grózi (#40204) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia Grózi!

Sajnos nincs meg az eredeti venti...Valaki már cserélte a gyárit és most egy KF1225H1HR-R Jamicon Ventilátor van fent, de katasztrofa hangos! (arról nem is beszélve, hogy szerintem forditva szerelték be, mert nem friss levegőt fúj át a radiátoron, hanem a 80 fokos kompresszor felől forró levegőt...
Előre is sok köszönet! :R :R

(#40214) CactuS válasza Grózi (#40212) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi, rendeltem 2 dbot, max tartalék lesz a második. Ha egyébként kettőt teszek fel végül, akkor lehet Y kábellel az egy átalakítóra kötni a VGAn a két ventilátort?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40215) Grózi válasza Kbhont (#40213) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egy erős ipari venti-ott másodlagos a hang.Szerintem egy P12 is szállítana elég levegőt és sokkal csendesebb lenne.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40216) Grózi válasza CactuS (#40214) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze,simán megoldható.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40217) Kbhont válasza Grózi (#40215) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia Grózi!
A hang nagyon fontos! Gondolj bele, hogy ott van a fejed alváskor 2 méterre tőle...

(#40218) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

120mm-es RGB-s ventilátorokat keresek egy Metis Plus-ba. Az alaplap egy B450 Gaming ITX/AC lesz. Az ezen levő csatik ha jól látom hybrid szabályozást tudnak (GND, FAN_VOLTAGE_CONTROL, FAN_SPEED, FAN_SPEED_CONTROL).

Csendesnek kellene lennie, ami azért biztosít egy jó légáramlatot ebben a kisebb házban. Mit ajánlanátok? :)

Köszönöm a válaszokat!

(#40219) abdulka1 válasza Kbhont (#40217) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az ipari felhasználásnál másodlagos a hang!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40220) PCProfessor válasza abdulka1 (#40219) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Server rack vagy hangszigetelt helyen igen. Ha ott lenne 2 méterre a fejemtől mikor alszok, a hang lenne az elsődleges szempont.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#40222) abdulka1 válasza PCProfessor (#40220) üzenetére


abdulka1
őstag

Remélem, még vagy hárman leírják ugyanezt! :W
Értelmezni kellene a #40215 választ! Az a lényeg, hogy az említett "KF1225H1HR-R" ventilátor ipari használatra van, ezért nem lehet neki felróni, hogy hangos!

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40223) Grózi válasza abdulka1 (#40222) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontosan és természetesen nem a P12-re írtam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40224) CactuS válasza Grózi (#40216) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szóval a privi képek után: stabilnak stabil, hangban összehasonlíthatatlan a gyári vacakkal szemben, hőfokban eddig kb. 80 fokos volt terhelés alatt, most 75 fok körül van. Szóval még így is abszolút pozitív a dolog.

Még egy dologra gondoltam, hogy a ház oldalán van egy hely, oda beteszem a másik P12t, összekötve ezzel a ventivel és akkor terhelés alatt szívna be ott is friss levegőt a VGAra. A házban (TT F51 Supressor) egyébként 3 db wingboost 2 14 cm-es húzza át a levegőt (2 elől, 1 hátul), de lehet jót tenne ennek a VGAnak, ha már ilyen gyengébb a bordája (azt néztem, hogy még heatpipe sincs rajta).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40225) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok és hűtéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
A ház mindenképpen a régi Thermaltake V71 marad, ebbe kellenek majd az új ventilátorok.

A tervezet konfig:
AMD Ryzen 7 3800X
Alpenföhn Brocken 3
ASUS TUF GAMING X570-PLUS
G.SKILL 32GB Ripjaws V
régi gépből maradt cuccok
MSI 1080 Gaming X
Samsung 970 EVO 500GB
Samsung 850 EVO 1TB
Crucial MX500 500GB
Seasonic X650

A kérdés pedig az, milyen és mennyi ventilátort érdemes bele venni és hova rakjam őket, hogy a legjobb hőfokot érjem el?

(#40226) Grózi válasza CactuS (#40224) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem felesleges lesz az oldalsó venti,de meglátod.A 75 fok bőven vállalható ha csendes.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40227) abridabri válasza Zaied (#40225) üzenetére


abridabri
veterán

A gyári állapot a legjobb ( 3db 20as +1db 14es ) Vagy csapágyasak már a ventik ?
3 db TT Pure20 -at vennék akkor . 2 elöl be ,1 fent ki . Hátul maradhat a gyári 1000 rpmes 14es venti.

(#40228) Zaied válasza abridabri (#40227) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A gyárikat sose használtam, egy rakás Alpenföhn Wing Boost 2 volt benne csak már lassan 5 évesek XD

(#40229) abridabri


abridabri
veterán

Van valakinek tapasztalata ezzel a noctua pwm vezérlővel ? [link] 18db arctic p12pwm et kötnék rà. Amik összesen elvileg csak 1,4A fogyasztanak (18x 0,08A). A noctua meg elvileg 3A tud .

(#40230) bartos96


bartos96
tag

Sziasztok szeretnék venni a gépbe tenni normális ventiket, a régi tápokból kiszedett ventik helyett. I3 10100f + gt 1030 van most ha normális árak lesznek akkor 1650-1660 at vennék. A házam egy tt core v21 vízszintesen van bele építve a gép. A CPU hűtő egy noctua u12s. A gyári 20 As ventit felraknám felülre, helyére tennék vízszintesen 2 db artic bionix p14 vagy sima p14 (simából nem tudom melyik éri meg pwm, Pst), flexszel meg oldom hogy úgyis beferjen a venti.
Hátra egy f14 és érdemes oda a bionix? Ezen kívül 3 db p12 és kéne a VGA rá 2 hogy beszivja oda a pwm Pst T néztem meg kéne egy a CPU hutöre és artic hubrol kapta tápot.

(#40231) chopin42 válasza bartos96 (#40230) üzenetére


chopin42
őstag

Vegyél mindenhová p-t, nem kell se bionix se f.
A pst pwm-es, van elosztó a kábelen.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#40232) abridabri válasza bartos96 (#40230) üzenetére


abridabri
veterán

Nem igazán tiszta mit szeretnél a 3db P12 vel.
Amúgy vegyél egy 5ös pakk P14pwm pst-t és kész vagy. Elól gyárilag is elfér ,nem kell felexelni. Hátra a 3. Oldalra meg a maradék 2db 14 es.

(#40233) PCProfessor válasza bartos96 (#40230) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ilyen házba építettem, szintén vízszintesen. Elöl maradt a 20cm-s. Hátra 1db 140-est raknék, a vga elé meg 2db ugyanolyat és már jó is. Felülre meg max 1-et megint ha annyira kell.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#40234) bartos96 válasza abridabri (#40232) üzenetére


bartos96
tag

Kicsit alakítottam a házon. A plexis oldallapra tettem 3d nyomtatott venti rácsot 2 db 12 est és oda raknek meg egyet a CPU bordara. Előre meg ha azt akarom csak a felső részt hűtse akkor akkor kell a flex. A 20 As ventit nem érzem elég erősnek kezemet mögé rakva alig érzek valami legmozgast ahol még a lap kezdődik ott kb semmit. Köszi srácok a lényeg kiderült nekem nem kell a bionixos drágábban.

(#40235) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy nagyobb házat jó szellőzéssel de csendes kivitelben?
A Fractal Design Define r4 tetszett, sajnálom, hogy eladtam. Az szerelhetőség szempontból, design, méret stb tetszett...
Valami hasonló kellene...
Nem feltétlen kell új, újszerű használt is jó lenne.
Ha tudtok tanácsot adni ventikre (mennyit, mekkorát, hová) azt is megköszönöm.
Atx méret kellene, amibe egy nagyobb vga is elfér.
Ujból 40.000ft környékén szeretnék költeni, használt lehet akár drágább is, ha jelentősen olcsóbb az új áránál...
Esetleg Intel procira léghűtésből mit érdemes most? 11700k - ra lenne, de jó lenne ha esetleg később egy erősebb procira is elég lenne... Ezt szeretném olyan 15000 körül kihozni, ha ennél kicsit drágább persze belefér...

[ Szerkesztve ]

(#40236) abridabri válasza weres78 (#40235) üzenetére


abridabri
veterán

[BQ PB 500DX] Gyárilag 3db csendes 14cm ventivel 37k.

(#40237) mgoogyi válasza abridabri (#40236) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Nekem volt ilyen, ha van hangosabb HDD, azt eléggé hallani. Ha nem, nyivlán nem szempont.
Egy használt Dark Base 900 Pro v1-re váltottam, ez nekem jobban bevált.
Ez szellőzésben gyengébb kicsivel, gyakorlati hátrányát nem látom, ellenben sokkal csendesebb.

(#40238) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

4db 12cm-es házhűtőre lenne szükségem, Arctic P12 PWM PST-t néztem ki. 2 beszívó, 2 kifújó helyen van. A CO mit jelöl a nevében?
Van Value Pack (5db) belőlük, az jó lenne nekem?

(#40239) abridabri válasza banderasz77 (#40238) üzenetére


abridabri
veterán

P12 pwm = folyagékcsapágy (halk ) -átlag embernek jobb választás
P12 pwm pst CO (continious operation ) 24/7 terhelésre tervezett ,dupla golyóscsapágy -hangosabb-tartósabb -szerverbe jobb.

Value pack jó választás

(#40240) banderasz77 válasza abridabri (#40239) üzenetére


banderasz77
addikt

Szuper, köszi.

(#40241) nova001


nova001
senior tag

szisztok

adott egy msi rtx 2070 super kártya ami 78 fokos játék alatt.
Szeretnék ezen valamilyen módon csökkenteni ami nem jár a kártya szétszedésével.
(ház oldala nincs fent sehol, 2db 12cm ventillátor van oda rakva pluszva ami szivja most le róla a levegőt)

utólagos ventillátorok, vagy ilyesmi megoldás érdekelne, egyáltalán érdemes e foglalkozni vele. vagy csak komoly pénzekért lehetne a hőfokot lenyomni 70 fok köré ? [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40242) nova001 válasza nova001 (#40241) üzenetére


nova001
senior tag

(#40243) PCProfessor válasza nova001 (#40241) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Melyik msi rtx 2070 super? Ventus? Gaming x? Gaming x trio? Afterburnerrel beállítottad rajta a ventiket? Melyik játék alatt?

[ Szerkesztve ]

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#40244) nova001 válasza PCProfessor (#40243) üzenetére


nova001
senior tag

msi rtx 2070 super ventus gp oc

warzone-ba :)

(#40245) PCProfessor válasza nova001 (#40244) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nekem is volt ilyen ventus és 84 °C-ot produkált úgy, hogy afterburnerrel 95-100%-on pörögtek a ventik egy jól szellőző/hűtött házban. Módosítani garancia miatt nem akartam és túladtam rajta amint lehetett.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#40246) Grózi válasza nova001 (#40244) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az olyan,sajna a Ventus széria harmatgyenge hűtéssel rendelkezik.Sokat ezen javítani nem fogsz tudni-vagy fogadd el vagy add el.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40247) Htjet


Htjet
tag

A Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition egyik kerregő ventije helyett kellene valami más. Esetleg 2db Arctic P12 PWM PST RGB jó lenne ? Vagy esetleg tudtok valami mást ? Egy Ryzen 7 5800X-et hűtene.

(#40248) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali :) kissé kellemetlen dologgal szembesültem, tök véletlen derült ki, hogy a gpu-m 3-4 fokkal hűvösebb ha nincs fent a ház oldala.
Többször felraktam, levettem és egyértelmű a helyzet.

haf922 ház tavaly kapott új ventiket, porszűrőt (cakk 35k :D), elöl egy noctua NF-A20, hátul Arctic P12, oldalt CM MF200R, fent TT Pure 20, amik hátul és felül dobják ki a levegőt.

Az kb. semmit nem oszt szoroz hogy be van-e kapcsolva a venti a ház oldalán, így is úgy is melegebb a kártya, mint amikor leveszem az oldalát. A vga ventik amúgy fújják a kártyára a levegőt.

Ilyen miért történik, és milyen házat kellene vennem, ami be is tudja tölteni a funkcióját? :) mert a drága ventik ellenére ez látszólag még szabadon levegőn is jobban elvan, mint amikor a ház be van csukva ¯\_(ツ)_/¯

(#40249) abridabri válasza DeathAdder (#40248) üzenetére


abridabri
veterán

Ha az oldal venti kifelé fújna akkor csökkenne a VGA hőfok a tapasztalataim szerint.

(#40250) Jumbo


Jumbo
tag

Sziasztok!

Kaptam egy gépet telepítésre, a boltból egyenesen ide hozták és a gépbe kukkantva a következő hűtési megoldás fogadott.
Valamiért fordítva szerelték fel a cpu hűtőt és a hátsó venti is előle szívja el a levegőt.
Életképes ez a megoldás?
Segítene az, ha a hátsó kifelé szívó ventit (ami a cpu hűtő elől szívja el a levegőt) fentre szerelném át?

Köszönöm!

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.