Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) abridabri válasza Medajk (#39100) üzenetére


abridabri
veterán

Toronyhűtőd van ?
Én inkább így osztanám el :
elöl 2x 140mm be
VGA alatt 120mm be
hátul 120mm ki
fent CPU fölott 120mm ki

(#39102) Medajk válasza abridabri (#39101) üzenetére


Medajk
csendes tag

Igen, toronyhűtőm van egy arctic freezer 34 esport duo.

Köszönöm a tanácsot! :R

(#39103) Grózi válasza GIJoe (#39099) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ami ugyanazt a teljesítményt tudja,az nem lesz halkabb...120mm nem fér be valahogy?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39104) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Sziasztok! DIY ház átfújását tervezem az alaplap síkjából oldalirányban, de a proci hűtő PWM csatijáról vezérelve. Ehhez kettő kisebb (pl. 80-90mm-es) ventilátorra gondoltam, amik pl. néhány 2/3 ventilátoros Gigabyte videokártyához hasonlóan eltérő irányban pörögnek egymáshoz képest. Tudtok ilyen ventilátorokhoz beszerzési forrást?

(#39105) boogie84 válasza mgoogyi (#39056) üzenetére


boogie84
veterán

3?? 13 kell! :D
6db a radiátorra push pull, 3 alulra, 2-vagy 3 oldalra, 1 hátra. Lian Li O11 XL.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39106) Grózi válasza boogie84 (#39105) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amit nem hütesz le fele annyi ventivel,azt tizenhárommal sem fogod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39107) boogie84 válasza Grózi (#39106) üzenetére


boogie84
veterán

Na mester, kivancsian varom a javaslatokat hogy rendezzem el a ventiket az emlitett hazba. :R
Radiatort elsosorban 6 ventivel gondoltam.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39108) smiti válasza boogie84 (#39107) üzenetére


smiti
addikt

Én szerintem nem hoz annyit a push-pull felállás amennyibe most az új ventik kerülnének.

Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy az ár-érték arányban nem megfelelő.

(#39109) boogie84 válasza smiti (#39108) üzenetére


boogie84
veterán

Ki fogok várni, mindenképp. Arctic P12 PWM PST, vagy csak a sima PWM-es változat lesz.
20K alatt megáll 10-15 ventilátor. Míg egy SW3-ból, vagy Noiceblocker B12-ből extrém drága lenne.
Ez az elképzelés:

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39110) piero86 válasza boogie84 (#39109) üzenetére


piero86
aktív tag

Csak én gondolom úgy hogy a radin pont fordítva kellene a ventiknek lennie? És az alaplap mellett kellene befelé húzni a hideg levegőt?

(#39111) smiti


smiti
addikt

Nem tudom látszik-e rendesen, nekem az alsók és az alaplap melleti függőleges sor befelé tolja a hideg levegőt, a gépház tetején pedig a radin kifelé. Még gondolkodom a variáláson de sajnos semmi időm nincs mostanában ezzel foglalkozni. Nem egy kazán a procim, nincs tuning sem ugye, full terhelésen sem megy a hőfok 50 fok felé ( A proci természetesen ) mindezt néma csendben.
A ventvezérlésem így van beállítva:
AZ AIO 2 ventije:

A pumpa:

A 6 db házhűtő egy csatlakozóra kötve:

[ Szerkesztve ]

(#39112) piero86 válasza smiti (#39111) üzenetére


piero86
aktív tag

Jó kis Lian Li házak. Rengeteg helyen látok mostanában ilyeneket.
Az enyém még várakozó állapotban van, egy két dolog hiányzik mielőtt költöztetem a konfigom. :)

(#39113) boogie84 válasza smiti (#39111) üzenetére


boogie84
veterán

Ma találtam egy srácot aki szintén variálta a ventiket és a radiátort. Azt a verziót senki sem próbálta még amit én gondoltam ki. :D

10 venti XL

9 venti o11

#39114 smiti
Utolsóval nekem csak az a bajom ,h majdnem minden házban termelt meleg, a radiátoron keresztül távozik .

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39114) smiti válasza boogie84 (#39113) üzenetére


smiti
addikt

Aham, akkor ezek szerint is az a megoldás a legjobb ahogy én elrendeztem a hűtést. Annyiban különbözik, hogy ugye nekem nincs hátsó kifújó venti.

(#39115) totig


totig
tag

Arra van ötlete bárkinek, hogy mitől lehet az, hogy miután alvásból visszaáll a gép miért mennek kb. fele fordulaton a házventik, mint normálisan?

(#39116) szabeska válasza totig (#39115) üzenetére


szabeska
addikt

Erdekes, alaplapi, windows vagy bios "hiba" is lehet :U

F1

(#39117) NextError


NextError
tag

Sziasztok!
A Thermalright TY-127 jó venti? van 2 Thermalright TY-147 a gépembe passzolna hozzá.
Vagy az ARCTIC P12 PWM esetleg a Cooltek Silent Fan 120 PWM jobban teljesít?

(#39118) chopin42 válasza NextError (#39117) üzenetére


chopin42
őstag

Arctic p12 pwm pst garantált bes buy, van fehérben és átlátszó lapátosban is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39119) Attila2019


Attila2019
tag

üdv. msi lapon hogy lehet a ventiket vezérelni külön külön mint az asusnál? bioson kívül.
a dragon centerben csak egyben lehet állítani az összeset így valamelyik lassan pörög míg a másik maxon

z490 msi carbon wifi

(#39120) p.lac


p.lac
tag

Sziasztok!

Egy konyhaszigetet szeretnék ventilátorral szellőztetni, heti legfeljebb 6-8 órát (helyhiány miatt hőszivattyús szárítógépet kell beleépítenem).

Elől a légbeszívás megoldott, oldalt/hátul a kb 5 cm-es korpuszba vágott ventilátorral gondoltam megoldani a dolgot. A led világítás miatt a 12V adott.

Átmérőben gondolom a minél nagyobb lenne célszerű a légszállítás miatt (legalább 140mm), valamint mivel a szárítógéppel fog együtt üzemelni, ezért a hang másodlagos.

Tudnátok típust ajánlani és segíteni abban, hogy a 12V +/- vezetékét hogyan tudom bekötni egy 3/4 pines csatlakozóba?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

p.lac

(#39121) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Arctic p14pwm vagy Noctua nf-p14s redux?

Okés ,hogy halkabb a noctua,mert az ,de nem sokkal viszont az tényleg valós,hogy az arctic több levegőt tud szállítani?Csak a gyári adtot látom meg egy tesztet néztem ahol dupla ventivel teszteltek és ott az arctic venti nyert 1-2c-al alacsonyabb volt a gép belsejében lévő hőmérséklet.....

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#39122) M0ng00se


M0ng00se
őstag

Hello!
Bitfenix Shinobi XL házamba férnek 230mm-es ventik, jelenleg is van benne egy gyári BitFenix Spectre 23cm-es. Nézegettem ezeket a ventiket és van ennek egy pro változata is, de az több mint a sima árának a kétszerese. Megéri a több mint dupla árat a venti? Előről szívna a ház felé, vagy felülről szívná ki a házból a levegőt.

V6

(#39123) mgoogyi válasza steewcv65 (#39121) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Az NF-P14 utódját, az NF-A14-et elverte az Arctic P14.
Viszont láttam olyan tesztet, ahol CFM-ben jobb volt az NF-P14, mint az A14, cpu bordán viszont gyengébben teljesített.

(#39124) steewcv65 válasza mgoogyi (#39123) üzenetére


steewcv65
őstag

Nekem hazba kellene,nem bordara.Illetve megegy dolog, noctua nhd15s-hez lehet kapni 14centis klempeket?Mert a gyari ventinek 12centis az osztasa...

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#39125) mgoogyi válasza steewcv65 (#39124) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Írj a Noctuának, küldenek hozzá (ha tudod igazolni a vásárlást).
Le akarod cserélni a ventiket a D15-ön?

[ Szerkesztve ]

(#39126) Skillet


Skillet
addikt

Máshol nem jön válasz.
Egy 80mm-es ventilátort keresek, de nem számítógépbe.
Egy NiMH akku töltő (opus bt-c3100) gyári apró ventilátora zúg mint állat. Nagyobb 3D nyomtatott ház fél kerül alá, amibe belefér egy 25mm vastag, 80mm-es venti. KATT
EZT néztem ki. Arctic F8 silent.
Jó lehet? Nanoxiát kerestem, mert szeretem.
Van itthon egy 140-es, 24/7-ben megy évek óta hibátlanul és hangtalanul. Ti ajánlottátok. De nem találok sehol.
A fent linkelt arctic jó lehet? 1200Ft-os áron eléggé kellemesnek tűnik.
Elvileg a töltő lapja 2 pines. Gondolom sima ügy, max a sárga vezetéket nincs hova kötni.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#39127) steewcv65 válasza mgoogyi (#39125) üzenetére


steewcv65
őstag

Csak kipróbálnám nagyobb stat nyomású ventivel :))

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#39128) Ipodmánia


Ipodmánia
csendes tag

Sziasztok!

Asus P8Z68 alaplapban egy gyári 4 pines 1155-ös hűtőt némi átalakítással kicseréltem egy 775-ös rézmagos hűtőre, ami szintén 4 pines ventillátorral rendelkezik. Viszont egyáltalán nem tudja azóta érzékelni a fordulatszámot, így mindig 100%-on akar menni automatikusan. Alaplapban hibát dob, és n/a a cpu fordulatszámnál. Openhardwaremonitorral viszont látszik az rpm is, és tudom állítani a sebességét, igaz 20-30% alatt megáll maga a ventillátor. Ezek szerint a pwm és a sense is működik, viszont így mi lehet? Hogy tudja egy program azt amit az alaplap rossznak gondol? Vagy az alsó százalékokon való leállás miatt könyveli el a semse értéket rossznak mar az elején?

Köszi!

(#39129) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!
Az összefoglalóból már megtudtam, hogy milyen ventit vegyek, de esetleg tápegységre is van ajánlásotok zaj szempontjából? Valamilyen félpasszív verziót néznék, de fontos lenne, hogy a venti beindulása után se legyen kifejezetten hangos. Tudom, hogy van tápos topik is, de most elsősorban csak a zaj érdekelne, az egyéb műszaki tartalmat már magam is ki tudom értékelni.

(#39130) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Az új NR200 házikóba kellene 2 darab 120mm-es slim venti a tetőre. Sajnos mivel SFX-L-es tápom van így csak a slim jöhet szóba. Láttam az összefoglalóban az Akasa ventit, az lenne a kérdésem, hogy van más opció is ami még szóba jöhet?
Előre is köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#39131) chester91 válasza DanielLong (#39129) üzenetére


chester91
senior tag

Ebbe a kérdésben a Melyik tápegységet vegyem? topikban fognak tudni segíteni :) ott a zaj oldalát is körüljárják, leginkább a félpasszív táp lesz a legelőnyösebb, akár egy Be quiet, vagy Corsair, vagy Seasonic, de pontos típust ott biztosan mondanak majd ezt figyelembe véve :)

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#39132) Horvi válasza M0ng00se (#39122) üzenetére


Horvi
őstag

Én meg voltam elégedve az enyémmel, nekem egy Prodigy-ben teljesített szolgálatot. Igaz nemrég cseréltem házat így a ventit már nem tudom használni.

Hello darkness, my old friend...

(#39133) szabeska


szabeska
addikt

Kíváncsiságból feltettem a Fortis 3-ra az itthon heverő Arctic P12-t, kb ugyanolyan hőmérsékletet produkál mint a gyári Sigma Pro-val, talán 1-2 fokkal hűvösebb is :) Mivel nem olyan bumszli, és a hangja sem vészesebb, így hagyom. Így néz ki: [kép]

[ Szerkesztve ]

F1

(#39134) Zoli0137


Zoli0137
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni felétek, hogy szeretnék folyadékhűtést a számítógépembe adatok:
Processzor Ryzen 5 3600
Gépház: Signum SG1V EVO TG ARGB

Ki mit ajánlana rá? :) Ha esetleg lehetséges RGBS-re gondoltam amit akár AuraSync-el tudnék állítani. Tudom eléggé nagyon az elvárásaim vagyis gondolom de azért gondoltam ,hogy megpróbálok segítséget kérni.

(Remélem viszonylag jó helyre nyitottam)

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

~ Zoli

(#39135) chester91 válasza Zoli0137 (#39134) üzenetére


chester91
senior tag

Ez inkább a Milyen CPU hűtőt vegyek? topikba tartozik, kivéve, ha alaplapot akarsz vagy VGA-t vízzel hűteni. Ha azokat is, ahhoz viszont vagy a Kompakt vízhűtés vagy az Épített vízhűtés (nem kompakt) topik témája.

Bár minden, ami víz, inkább az a kettő, a CPU-s is inkább léghűtésre van berendezkedve.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#39136) Zoli0137 válasza chester91 (#39135) üzenetére


Zoli0137
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Akkor írok a megfelelő helyre :)

~ Zoli

(#39137) steewcv65 válasza Zoli0137 (#39134) üzenetére


steewcv65
őstag

Jó léghűtéssel többet érsz

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#39138) Ipodmánia válasza Ipodmánia (#39128) üzenetére


Ipodmánia
csendes tag

A hiba megoldódott, egyszerű és amatőr volt: a ház hűtésre is van 4 pines pwm csati, és én oda dugtam figyelmetlenségből...

(#39139) NorDezs


NorDezs
senior tag

Vízhűtéses topicban nem igazán jött válasz, úgyhogy ide is bedobnám a kérdésem.

(#39140) mgoogyi válasza NorDezs (#39139) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Miért kell sötét és világoskék is? Push-pull-t csinálsz az első radin?
Milyen házad van? Elöl és a tetején jól szellőzik?

Egyébként radira nagy statikus nyomású ventit raknák, amit ismerek és tudom, hogy jók erre a célra: Arctic P12 / P120.

(#39141) Zoli0137 válasza steewcv65 (#39137) üzenetére


Zoli0137
csendes tag

Szia.
Ebben a topicban lehetséges eziránt érdeklődni? :)
Léghűtés is megfelelő lenne, csak sajnos az elvárásaim megtartásával.
Tudom túlgondolom... RGBS legyen és hát Aura Syncel összeköthető.
Van ennek megfelelő CPU Hűtő? (lég)

~ Zoli

(#39142) Garsza válasza Zoli0137 (#39141) üzenetére


Garsza
veterán

Arctic Freezer 50 TR ACFRE00055a ARGB

Az a lényeg ARGB ledek legyenek rajta.

Vagy ROG AIO

9 best Aura Sync CPU cooler

[ Szerkesztve ]

(#39143) Zoli0137 válasza Garsza (#39142) üzenetére


Zoli0137
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors és remek választ!

Ryzen 5 3600 Processzornak melyik ajánlott jobban?
Arctic Freezer 50TR
Vagy
ASUS TUF Gaming LC 120 RGB?

Sajnos nem vagyok jártas bennük ezért kérdezek. De akkor ezek szerint jó Topicba nyitottam. :)

Hátrányok sajnos, hogy a Videókártyám egy R9 280X Ami enyhén fogalmazva 80 fokot simán elér 3 ventivel és újra pásztázva is. Még nincsenek itt az alaktrészek már csak a processzor hiányzik az új számítógéphez de előre be szeretnék vásárolni, hogy ne érjen gond építés közben. :)

Így kérdem, hogy gyári hűtő maradjon amire sok helyen olvastam, hogy le kéne cserélni.
Igaz a gépházban 4 120MM Ventilátor lesz így a kártya csak fog kapni elég hűtést de mihamarabb lefogom cserélni.

Nem szeretnék abba a hibába esni, hogy a processzor elér 70 80 fokot ami szintúgy nem a legmegfelelőbb így gondolkoztam egy stabil coolerben.

Ahogy néztem az Arctic Freezert eléggé nagydarabja. a Memóriák elférnek tőle?

~ Zoli

(#39144) kecsawi válasza Zoli0137 (#39143) üzenetére


kecsawi
senior tag

Arctic Freezer 50TR TR4-es foglalatra való, nem AM4-re, amilyen a Ryzen 5 3600

(#39145) Zoli0137 válasza kecsawi (#39144) üzenetére


Zoli0137
csendes tag

Oh tényleg elnéztem... Akkor a sima ARCTIC Freezer 50 jó lenne rá meg hát ár kedvezőbb is.
Akkor a kérdés ugyan az.

A memória nyugodtan elfog tőle férni vagy ne is kísérletezzek inkább ezzel a cpu coolerrel?
Alaplap: ROG STRIX B450-F GAMING II
RAM: Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz

A hűtő milyen szinten tartja ilyen formában a hőfokot? "Fent leírtam a VGA miatt"

Köszönöm a válaszokat! :R

~ Zoli

(#39146) NorDezs válasza mgoogyi (#39140) üzenetére


NorDezs
senior tag

Igen, push-pull kellene, mivel 60mm vastag a radi, és oda már elkél :)
Akkor marad az Artic, a másikban is ezt ajánlottak.

(#39147) Grózi válasza Zoli0137 (#39143) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elöször érdeklödj a Milyen cpu hűtést vegyek topicban.Ha maradnál kompakt(aio) hűtésnél,akkor arra is megvan a megfelelő topic: [link]
Viszont előre megmondom,hogy egy virsli radis 120-s Aio sosem tudja felvenni a versenyt egy jobb léggel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39148) steewcv65 válasza Grózi (#39147) üzenetére


steewcv65
őstag

Csatlakoznék az előttem szólóhoz....Egy jobb léghűtésnek van olyan teljeseítménye,ha nem jobb mint egy 240/280-as aio-nak..Illetve nem lehetnek olyan hibái mint a folyadékos társainak(pumpa elromlik,pumpának a jellegzetes idegesítő hangja).Illetve az aio-nak is lesz kb akkora hangja mint a léghűtéseknek :D

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#39149) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, be quiet! purebase 600-as házam van. A gyári 2 pure wing 2 mellé vettem még 2-ő 140mm-s ugyanilyet (1000rpmest). Ez utóbbi kettőt már nem a házra kötöttem, hanem az alaplapra (házra 3-at lehet max)
Mind a 4 venti 600 rpm-en megy, így még nem hallani őket.
A CPUn fortis 3 van, nem is megy 65 fok fölé, az tökéletes.

Viszont az rtx 2080s-em felmegy 75-80 fokig, és a ventije 60% felett már hangos, de alacsonyabban nem merem járatni, mert így is meleg.

Ha leveszem a ház oldalát, kapásból csökken a hőmérséklete 5-6 fokot. Ez normális, hogy 4 ventivel, és nyitott tetővel a Pure base 600 5-6 fokkal melegebb, mint levett oldalpanellel?

Levett oldallal ugye már nincs hangszigetelés, meg félek, hogy gyorsan beporosodik, ezért vettem a házba a plusz 2 ventit, de sajna nem segítettek:(

Van valami megoldás, vagy ez mindig így van, hogy a szigetelés ennyi plusz fokot jelent?

[ Szerkesztve ]

(#39150) eventus válasza Dreadloord (#39149) üzenetére


eventus
veterán

Pure van nekem is 140 mm. Elsore a normal verzio, de csak 900 korul porgott es keves volt befujni es kiszivni egy 970 asus black hojet. Vettem bele high speed pure ventiket es az mar 1000 korul jobban dolgozik. Jatek kozben nem zavar a hangja, alig van. Phanteks evolv matx haz.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.