Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) boogie84 válasza TBMC (#39250) üzenetére


boogie84
veterán

Szia,
kipróbálnám valahogy, h a vga ventije mennyire szívja a levegőt. Ha érzed, vagy látod valahogy akkor szerintem felesleges.
Ecigivel fújj oda némi füstöt.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39252) TBMC válasza boogie84 (#39251) üzenetére


TBMC
addikt

Köszönöm!
Közben kipróbálva, tesztelve.
De nem sok semmi eredményt hozott.
-1fokot összességében (vrm, junction, gpu).

:R

markbellus.hu 

(#39253) ohway


ohway
tag

Köszönöm a segítséget és az ajánlásokat mégegyszer ! :)

Pozícionálással kapcsolatosan lenne még kérdésem, a hátsó ventiket már feldobtam, szerintetek hogyan állítsam be a őket? A hátsó legyen egy vonalba a procival és az első ventivel vagy inkább toljam fentre teljesen és a felsőt ?A felső csúszzon hátra vagy inkább a hűtőbordával egy vonalba ?
[kép]

:R

u.i.: akinek be quiet van, használja az anti-vibrációs lábakat vagy a simát? Én most a simával szereltem, nem tudom számít-e igazából..

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#39254) abridabri válasza ohway (#39253) üzenetére


abridabri
veterán

Én így hagynám ahogy most van, legalább segít a hátsó a VGA ról is leszívni egy kis meleget. Feljebb tolva már nem lenne olyan hatékony.
Még annyit csinálnék, hogy leragasztanám a CPU hűtő előtt a tetőn a rácsot.

[ Szerkesztve ]

(#39255) boogie84 válasza abridabri (#39242) üzenetére


boogie84
veterán

Ugyan kerlek... :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39256) ohway válasza abridabri (#39254) üzenetére


ohway
tag

Köszi és elől ? Hol legyen rés inkább alul vagy felül nagyobb ? Gondolom a két ventit toljam össze. :K
[kép]

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#39257) abridabri válasza boogie84 (#39255) üzenetére


abridabri
veterán

Mákos ! Én nem találtam value packot sehol, egyesével pakoltam a kosárba .

ohway
Most akkor 14es BQ vagy 12es Fractal ventik vannak elöl ? :)
A 14 esek jól állnak. Ha csak 2db 12es akkor told lejjebb őket pár centit ,hogy a VGA alá is tudjon fújni levegőt.

(#39258) ohway válasza abridabri (#39257) üzenetére


ohway
tag

Szerelés közben fotóztam, 14cm x2 SW3. Nem bántom akkor !

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#39259) ohway


ohway
tag

Milyen fordulatszámra érdemes állítani őket? Értem én, hogy szubjektív, csak kiváncsi vagyok ki, hogy használja. :) Nálam most 1000rpm-en megy a két 120mm hátsó, és 900rpm a két első 140mm.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#39260) mgoogyi válasza ohway (#39259) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Én procihőmérséklet függvényében szabályozom őket BIOS-ból.
Illetve az alsóval arra szoktam lőni, hogy a videókarinak adja a friss levegőt, így kicsit lejjebb raknám.
Elég faszán néz ki. :R

[ Szerkesztve ]

(#39261) boogie84 válasza abridabri (#39257) üzenetére


boogie84
veterán

Mákos a fenét! 2 hete rendeltem ugyan ezt a csomagot máshonnan. Elég volt... (2 hétig szét volt szedve a gépem) visszakértem a pénzt.
Anno be volt állítva a készletfigyelés Aqua-ban. Hétfőn értesítés... na mondom instant buy! Azonnal rendeltem, ma hozták.

Ez a még nem teljesen kész állapot, de erőm nincs már akkora hatalmas szopás volt beszerelni a push-pull ventivel szerelt radiátort.

Az csak placebó, hogy a 2 alsó 140-es ventit kézzel (igen, most nincs más amivel mérjek) nem érzem olyan erősnek mint a kicsiket?

Bocs a képminőségért, kaputelefonnal félhomályban fotóztam.

Arctic P12 és P14: anyagminőségre gyengébb ( de nem rossz!! ), mint az SW3! Ez pont addig érdekelt, míg be nem építettem őket!
Hangra talán ugyan olyan, bár maxon még nem próbáltam. 50%-on használom a mindekét típust. Érdekes, hogy mindegyikre némi eltéréssel 1000RPM-et ír, de az a matek alapján nem jön ki nálam... :D Hisz 50%-on elvileg a P14 csak 850-et , míg a P12 900-at forog.

Pozitív véleménnyel vagyok az Arctic ventikről e pillanatban!!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39262) Richard! válasza boogie84 (#39261) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Csak nem a bluecsipától akartad rendelni...? Tőlük én is visszakértem a zsét 2 hét után...(P12 Value Pack)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#39263) boogie84 válasza Richard! (#39262) üzenetére


boogie84
veterán

Nem onnan.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39264) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Régebben ajánlottatok egy boltot, ami sok mindent be tud szerezni, ha a júzer kéri. Úgy rémlik egy szegedi boltról van szó...
Ajánlottatok itt régebben nekem egy nagyon halk cpu coolert, ami jó házhűtésre is. Fehér színű a lapát fekete keretben, és akkor került szóba, hogy az a bolt szinte bármit megrendel, amit a vásárló kér, nem csak ventit.
Aki tudja megírná a bolt nevét? Köszönöm.

(#39265) koxx


koxx
MODERÁTOR

Van egy 4 pines 92mm-es ventim, vga-hoz hogy lenne érdemes oda applikálni, elszívja a meleget pl az oldallapra rögzítve vagy esetleg fújassam rá a levegőt?

(#39266) Grózi válasza boogie84 (#39261) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az alsó sor venti befelé szív?? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39267) gubisadam


gubisadam
aktív tag

köszi az ajánlást, lecseréltem az első Zephyr-eket két P14 PWM.-re
Belül a CPU kapott egy Dark rock pro 4-et a két gyári purewings 2 140es meg ment hátra/felülre.
Tesztek eddig meggyőzőek, a hűtő elég komolyan szerepel

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#39268) boogie84 válasza Grózi (#39266) üzenetére


boogie84
veterán

Igen, jobb lenne ha kifelé fújna?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39269) chopin42 válasza boogie84 (#39268) üzenetére


chopin42
őstag

Az lenne a legjobb, ha a felsők mennének kifelé a radin. Amúgy ha jól láttam, push-pull a p12-vel. Nem hangos pull-nál?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39270) Grózi válasza boogie84 (#39268) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fordítsd meg és teszteld elötte-utána a hőfokokat!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39271) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Ha nem akar működni a dc szabályzás a lapon, akkor milyen egyéb opcióval tudom a 3 pines ventit 5v-ra levenni?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#39272) duo


duo
őstag

sziasztok!
Noctua NF-A14 industrialPPC-3000 PWM kapcsán kérdezem, 800-1000-es fordulaton mennyire elfogadható a hangja mondjuk egy noiseblocker eloop -hoz, vagy laba bol.quiethez képest?
vagy vegyek síma 140mm-s noctuát?
a ventilátor helye alul lenne egy sff házba tolná a levegőt (útközben telibe kapná a rá merőlegesen álló id-cooling is60-at, segítene onnan is elmozgatni a meleg levegőt) és csinálná a pozitív nyomást lehetőleg úgy hogy minél kevesebb por ülepedjen le.

köszönöm

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#39273) abridabri válasza chester91 (#39271) üzenetére


abridabri
veterán

(#39274) abridabri válasza duo (#39272) üzenetére


abridabri
veterán

Az A14 ma már semmiben sem kiemelkedő venti (mondom ezt úgy ,hogy van 9db-om)
Én a helyedben egy Arctic P14 pwm-et vennék, még a max 1700 rpmen is aránylag halk :
[hang]

[ Szerkesztve ]

(#39275) mgoogyi válasza duo (#39272) üzenetére


mgoogyi
senior tag

A Noctua állítása szerint az indrustial hangosabb azonos fordulaton, mint a sima.
Az A14 jó venti, viszont az Arctic P14 jobb és sokkal olcsóbb erre a célra.

(#39276) duo válasza abridabri (#39274) üzenetére


duo
őstag

ahha. köszönöm szépen! valahogy ódzkodtam eddig az arctictól. az élettartama miatt elsősörban. de ránézek.
slim változat kapható-e már belőle? (házon belül csak olyan férne)

mgoogyi: köszönöm neked is!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#39277) chester91 válasza abridabri (#39273) üzenetére


chester91
senior tag

Szuper, köszi!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#39278) duo válasza duo (#39276) üzenetére


duo
őstag

rendben. p14 megrendelve. olyan kb 4-5 liter meleg levegőt kell majd kinyomnia csendben. esetleg beszámolok majd ha kész a mod. köszi mindenkinek!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#39279) boogie84 válasza Grózi (#39270) üzenetére


boogie84
veterán

Nem lett jobb, kb 2-3 fokkal magasabb a VGA hőmérséklete. Befele fújva jobb.

#39269 chopin42
Azon gondolkodom még amit írtál, hogy a radiátoron lévőket valóban felfele kellene elhelyezni, de akkor a nem kevés hőt termelő VGA meleg is azon megy át.
Igaz h egyáltalán nem meleg a proci.. (anno megfogtam a D15 hőcsövét a proci felett 3cm-rel és terhelésen is csak meleg, de forró volt)

50%-on mennek 65 fokos proci hőmérsékletig (még csak nem is meleg a levegő ami átjön a radiátoron, ezek a ryzenek csak belül melegek, a kupak már nem annyira...) Efölé nem igazán mennek és alig van hangjuk.

Az alsóknak sem hallani a hangjukat a radiátoron.
Tényleg nagyon jók a ventik ennyi pénzért!

A P12-nek 70%-on van már némi hangja.
A P14 (2db jelen esetben) 54-ig sztem nagyon halk, utána már van hangja.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39280) TXT


TXT
őstag

Mi a kulombseg a PWN, a PWM PST es a PWM PST CO hutok kozott? :U

(#39281) abridabri válasza TXT (#39280) üzenetére


abridabri
veterán

PWM = sima 4pines csati
PWM PST = 4 pines csati +egy Y leágazás ,hogy sorba tudj kötni több ventit
PWM PST CO = 24/7 üzemre tervezve ,dupla golyóscsapágy, 4pin +Y

[ Szerkesztve ]

(#39282) TXT válasza abridabri (#39281) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom. :R

Haz hutesere melyik lenne jo valasztas es melyik nem ajanlott, vagy felesleges? Leginkabb jatekra van hasznalva a PC

(#39283) abridabri válasza TXT (#39282) üzenetére


abridabri
veterán

pwm pst a legjobb ár/ érték , ha több db-ot is tervezel ,és nincs elosztó kábeled . Egyéb esetben a sima PWM . CO-t csak szerverbe / NAS ba raknék .

(#39284) TXT válasza abridabri (#39283) üzenetére


TXT
őstag

En is erre gondoltam. Koszonom :R

(#39285) boogie84 válasza boogie84 (#39279) üzenetére


boogie84
veterán

P14 lappátok hozzáérnek a ház aljának. :U
Az alsó 2 P14 közül valamelyik elkezd darálnó hangot adni, gondomol surlódik a ház aljának.
video videón extrém hangosnak hanzik, nem ennyire durva (de nem is kellemes), gondolom a telefon kamerája felerősíti a hangját.

Vélhetően a motort/lapátokat tartó szerkezet minimálisan elhajolhat, azért érhet hozzá a lapát a ház aljának.

Kérdés:
Lecseréljem 2db ugyan ilyenre?
Tol e be 3db P12 is annyi levegőt, mint 2db P14?
Tegyek a ventik alá alátétet és hagyjam figyelmen kívül?
:R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39286) chopin42 válasza boogie84 (#39285) üzenetére


chopin42
őstag

Utóbbi. Gumis rögzítés is sokat segít, pl ilyen: [link] Van itthon is több helyen.
(A videó privát)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39287) boogie84 válasza chopin42 (#39286) üzenetére


boogie84
veterán

Ilyenek még vannak is, anno rendeltem egy csomaggal aliról. Megpróbálom ezt! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39288) TXT


TXT
őstag

Mi a valos kulonbseg az "F" es a "P" szeria kozott az Arctic PWM PST ventik kapcsan? :U

(#39289) boogie84 válasza chopin42 (#39286) üzenetére


boogie84
veterán

Nagyon jó ötlet volt! :R

Nem csak a hagyományos módon rögzítettem, minden sarokba raktam egy egy gumi tüskét még a venti és a lemez közé. Így ellátja a VGA tartó rató szerepét is. :B

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39290) Richard! válasza TXT (#39288) üzenetére


Richard!
addikt

Az F szar, a P nem. Röviden tömören ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#39291) mgoogyi válasza TXT (#39288) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Az F egy CFM-re kihegyezett nem annyira jól sikerült régebbi cucc, a P széria meg statikus nyomásra kihegyezett, sok tesztben az élen szereplő venti.

(#39292) TXT válasza mgoogyi (#39291) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom sracok :R Akkor F kuka, P johet. :D

(#39293) Formaster


Formaster
addikt

Üdv srácok! Tudja valaki, hogy mi okozza a Gigabyte VGA-knál évek óta a venti elhalálozásokat? A 3 ventis 2070s kártyámban meghalt a két venti, amik nem PWM-esek, hanem a sorban a PWM-es első ventitől kapják a leágazást. Ugyan garis még, de ilyen VGA piacon nem kockáztatom meg, hogy a vételárat kapjam vissza.

Írtam a gigabyte supportnak, hátha küldenek 2 új ventit és kicserélem magamnak, de egyenlőre nem jött válasz. Ha nem reagálnak pár napon belül, rendelek innen. (mondjuk)

Vagy, ha lenne bármi ötletetek mitől halálozik el, hogy lehet életre kelteni a kocogtatást, pörgetést leszámítva ami már megvolt, ezer hálám nektek. Gondolom a vezérlőjében halhatott meg valami.

[ Szerkesztve ]

(#39294) Grózi válasza Formaster (#39293) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez Giga betegség-rengetegnek zörög a venzije+pár el is hal.Én gariztatnám és ragaszkodnék a cseréhez.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39295) Formaster válasza Grózi (#39294) üzenetére


Formaster
addikt

Mechanikusan rendben van. Ahol vettem az a tapasztalat, hogy letojják mihez ragaszkodok. Legutóbb a fülesemet is javításra kértem, vagy cserére, automatikusan visszautalták a pénzt. Ráadásul hetekig nem tudok vga nélkül lenni. Tehát senkinek nincs ötlete javításra? Akkor marad a csere.

(#39296) geckowize válasza dqdb (#26672) üzenetére


geckowize
őstag

Sziasztok,

Nem rég cseréltem alaplapot Asus TUF Gaming B460-Plus-ra, amelynél ugyanaannyi 4 pines fan connector van, mint az előző ROG Strix B250F Gaming-emnél (EXT_FAN-t leszámítva, de az valamiért nem volt használva a régin), megerősítené valaki, hogy jó helyekre raktam-e ventiket?

CPU_FAN -> Természetesen a CPU Cooler ment (Alpenföhn Matterhorn Rev. C White) -> PWM Mode
CHA_FAN1 -> Lepa BOL.Quiet PWM Blue 120mm (hátsó) -> PWM Mode
AIO_PUMP -> Aerocool DS Blue 140mm (front) -> nem lehet Mode-ot állítani
CHA_FAN2 -> Aerocool DS Blue 140mm (front) -> DC Mode

A régi lapon is így voltak csatlakoztatva, viszont jelenleg az UEFI Q-Fan Control-ban az AIO_PUMP-ba dugott DS-nél nincs is lehetőség PWM/DC mode között váltani és a profile-ja is olyan, hogy egy full 100%-on futó egyenes... A másik, CHA_FAN2-be dugott DS-nél ezzel ellentétben lehet PWM/DC mode-ot állítani valamint profile-t módosítani is...

Az Azonnali alaplapos kérdések órájába topicban egy ilyen 4 Pin PWM Splittert ajánlott az egyik kedves fórumtárs, ha ezt dugnám CHA_FAN2-be, akkor megoldódna szerintetek ez a "probléma" (ha az)?

(#39297) szabeska válasza geckowize (#39296) üzenetére


szabeska
addikt

cha fan = chassis fan (ház venti) - ide kösd a ház ventiket, elosztó jó ötlet, ide menjen
aio pump= pumpa vízhűtéshez, ide ne
cpu fan = proci venti, ide csak a procihűtő ventije menjen

[ Szerkesztve ]

F1

(#39298) geckowize válasza szabeska (#39297) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,
Az AIO_PUMP-rol a kovetkezot irta meg anno dqdb kollega: [link]

"CPU_FAN, CHA_FAN1/2 és AIO_PUMP mindegyike hibrid szabályozású, van hozzá Q-Fan Control menüpont PWM Mode és DC Mode beállításokkal"

Akkor igazabol az AIO_PUMP es CHA_FAN-ok kozott nem kene megkulonboztetes legyen, vagy rosszul ertettem?

(#39299) szabeska válasza geckowize (#39298) üzenetére


szabeska
addikt

Az lehet, ennyire én sem értek hozzá, viszont akkor furcsa, miért nem szabályozható a rá (pump-ra) kötött venti. Ha másik venti sem szabályozható róla, lehet a legegyszerűbb egy pwm elosztó használata. Mo-on is kapni olcsón. A cpu fan pedig értelemszerűen ugyanúgy működik mint a cha fan, de azt a helyet elveszi a procihűtő gondolom.

[ Szerkesztve ]

F1

(#39300) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok.

Nem tudom, jó helyen kérdezem e, de hátha.
Lancool 215 házban van alapból egy ventilátor vezérlő, amire a két első 200-as RGB venti és a hátsó, RGB nélküli venti van rákötve. Csak a színeket lehet váltani előre programozott módon, a fordulatszámot nem, így minden maxon megy, gondolom.
[kép]

Bekerült a házba egy Asus z490-p lap. Ezen találtam egy argb gen2 headert, gondolom oda kellene csatlakoztatni a ház vezérlőjének szabadon maradt kábelt, hogy a lap vezérelje a világítást ( vagy a VGA argb headerjére, akkor abból lenne vezérelve ). Ez nagyjából tiszta, és kevésbé lényeges.
De hogy és hova kellene a ventilátorokat az kötni, hogy a fordulatszám is vezérelhető legyen, méghozzá automatikusan, profilból? Egyáltalán a ház gyári ventijei vezérehetők e valahogy?

[kép]

Ha jól látom, a ventiknek 3 pines csatlakozója van, a lapon viszont mindhárom 4pines.

Szóval mit és hogyan kellene kötözgetni?
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.