Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Ez úton szeretném megköszönni a segítséget, a ventilátor választásban, és az egyéb tanácsokban! :R
Jelentem megjöttek a ventik!
NoiseBlocker Eloop PS 12cm- ből vettem 3db-ot, és egyszerűen brutál!!!
Az előző Logilink ventieimet innen ph-ról vettem 700ft/db áron de azok még 5volt-ra kötve is hallatták a hangukat, bezzeg az eloop-ok, ezekkel teljesen hangtalan lett a gépem! Pedig mindenhová tettem belőlük amennyit csak lehetett, és ráadásul még a hőfokok is javultak!
Alapjáraton 28 fokos az alaplap, és 30 a proci (i7 6700k 1,25v-on alap 4ghz-en, 10 perc aida 64 rendszer stabilitási teszt alatt az alaplap 35, a proci 55 fokra megy fel max, mindez egy 10literes kis házikóban, és még ez mellett is csendes marad a gép!)
Szóval én teljesen elégedett vagyok a rendszerrel, és a ventikkel is!
Igaz az áruk elég húzós volt, na de a minőséget meg kell fizetni! :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23502) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Ugyan elolvastam az összefoglalót, de egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy Zalman Z9 U3 Házam van, amiben alapfelszereltségként van egy venti elől, egy hátul, egy pedig felül. Szabadon így pedig két hely maradt: egy alul, egy pedig felül (mind a kettőnél úgy tudom, hogy 120/140mm-es ventik lehetnek).
Az alaplapom egy asrock fatal1ty h97 performance. Jelenleg az alaplapra nincs kötve rendszerhűtő venti, a háznak van egy előlapi beépített venti-szabályzója, arra vannak kötve (így van egy szabad alaplapi 4 pin-es és azt hiszem 2-3 3 pines csatlakozóm).
Szerintetek kb. mennyit befolyásolna ez a plusz két venti? Megérné megvenni őket? Ha szerintetek igen, akkor milyen két ventit javasolnátok?
Küldök egy képet az alaplapi pinekről.

Ui.: Nem kell, hogy led-es legyen. :)

Remélem nem hagytam ki fontos infot, előre is köszönöm a segítségeteket. :R
[Pin]

(#23503) Adams15


Adams15
aktív tag

Árban max 2,5-3k-ra gondoltam. Ez kimaradt az előbb, srry.

(#23504) Grózi válasza Pöttön (#23501) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált-nem véletlen drága,a jelenlegi legjobb venti véleményem szerint.
Használd egészséggel! :R
(#23502) Adams15
A cha_fan1 pwm-s,a cha_fan2 és 3 feszültségalapon szabályoz(3 pin-s venti kell rá),a pwr_fan nem szabályozható(mint minden lapon).
Én nem plusz ventit vennék a helyedben,hanem a gyáriakat cserélném minőségi darabokra-így lenne egy csendesebb és hatékonyabb hűtésű géped.
Előre tennék egy nagyobb statikus nyomású ventit,hiszen hagyományos hdd rack van a házban 140-s méretben.Hátra egy 120-s és felülre egy 140-st(feltéve ha bordát használsz-az adatlapod nincs kitöltve).
Ár-érték arányban így oldanám meg:
Előre 1 Alpenfoehn Wing-Boost 2 140(mehet a cha_fan1-re,3800FT),hátra egy 120-s Be Quiet Pure Wings 2(cha_fan 2,2500FT) és felülre egy 140-s Be Quiet Pure Wings 2(cha_fan3,2800FT).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23505) Adams15 válasza Grózi (#23504) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Jól hangzik, viszont a maradék 2 ventit is meg lehetne akkor már hagyni (azt az egyet, aminek pedig így nem marad hely eladni), csak átrakni alulra, felülre egyet-egyet, nem? (Az a zaj, amit ezek generálnak nem igazán zavaró, mert egy másik szobában van a gépem, és HDMI-vel TV-n gépezek a nappaliban.)
A cuccaimat az adatlapon mindjárt pótlom.

(#23506) Grózi válasza Adams15 (#23505) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem felesleges,de ha nagyon akarod akkor 1 darabot tehetsz alulra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23507) Adams15 válasza Grózi (#23506) üzenetére


Adams15
aktív tag

Értem, végülis akkor max eladom őket, és annyival kevesebbe fognak az újak kerülni. :) Köszi a segítséget!!
Btw, előre viszont tudnál egy kék színű led-es verziót is ajánlani? :R

(#23508) Grózi válasza Adams15 (#23507) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,de akkor drágább lesz a mutatvány,mert 140mm led-sben az Aerocool DS-t ajánlom+akkor szükséged lesz elosztókábelre is.
Inkább maradj az eredeti felállásnál és pár száz forint egy smt ledsor.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23509) Adams15 válasza Grózi (#23508) üzenetére


Adams15
aktív tag

Szuper, köszi a tanácsokat, látszik, hogy mennyire tapasztalt vagy a témában! :) Lassacskán majd megveszem őket és berakom, remélem jó lesz! :) Köszönök mindent!

(#23510) Grózi válasza Adams15 (#23509) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit,majd oszd meg a tapasztalataid! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23511) Zaied válasza Grózi (#23261) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Megjött végre a 3db Alpehnfoehn Wing Boost 2 140mm és a Thermalright TY-147A a CPU-ra és a Y kábel.
Mozog a levegő, jók a hőfokok, a gyári házhűtőhöz képest 20 fok eltérés van XD
Nem zúg, nem remeg, jól lehet szabályozni, jobb mint amire számítottam.
Minőségi szuper, teljesen meg vagyok elégedve, kicsit lassan jött meg szóval közbe lett egy 1070 esem :)

Szóval van egy kis változás:
ASUS Maximus V Folmula, Intel i7-3770k, Raijintek Ereboss + Thermalright TY-147A , 16GB DDR3 1600MHz Corsair RAM, EVGA GTX1070 Founders Edition, 2db Samsung 850 EVO/Pro 250GB SSD, Adaptec 5405 RAID 0, 4 x 146GB HGST SAS HDD, 2db WD VelociRaptor 300GB, 2db WD Black 500GB, Seasonic X650

Aljába +1 venti még mindig nem kell/nem érdemes? :)

[ Szerkesztve ]

(#23512) Grózi válasza Zaied (#23511) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált.Ha jók a hőfokok és az 1070 sem megy 75-80 fok fölé,akkor felesleges alulra is venti-csak plusz zajforrás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23513) Zaied válasza Grózi (#23512) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Értem, akkor tesztelgetem, köszi még egyszer a segítséget!
:R

(#23514) Zaied válasza Grózi (#23512) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A bordára meg könnyebb volt fölrakni azt a ventit amit ajánlottál mint a gyárit XD

(#23515) Hunork


Hunork
veterán

Hali!

Ha a házban van 5 venti, akkor érdemes egy ilyenre beruházni?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#23516) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Üdv Grózi/All

Nekem a Corsair 550D házba 3db Be Quiet Pure Wings 2 140 nem fér el?
Szóval előre mindenképpen 120-asokat kell néznem?

Köszi

Üdv, Gabesz

(#23517) dqdb válasza Gaaabeeesz (#23516) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

"Fan Mount Locations

Front: (x2) 120mm
Top: (x2) 120/140mm
Rear: (x1) 120/140mm
Bottom: (x1) 120/140mm
Side: (x1) 200mm or (x2) 120/140mm"

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23518) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Brocken 2 CPU hűtőt, amihez 1db 140mm-es WingBoost2 PWM ventit adtak. Ez terhelés alatt 1100rpm-en megy, még igy is elég halk marad, viszont Premiere renderelés alatt nem voltam megelégedve a teljesítményével, a 8320-asom ilyenkor túlment a kritikus ponton, sokszor 70-74C körülre is (Corsair 300R házban). MX4-el többször újrapasztáztam, tehát nem ott van a gond, a borda melegszik, úgyhogy meg is kapja a hőt a talptól. Vettem rá egy másik ventit hátulra, de olyat akartam aminek terhelés alatt nagyobb a teljesítménye, ezért egy 120mm-es Enermax TB Vegas-ra esett a választásom ami maxon 1800rpm-re felpörög, és elvileg magasabb a légszállítása a Wingboost2-nél. Ezzel sokat javult, de még mindig gondolkodom, hogy lenne a legjobb..

Ha egy bordán elől és hátul is van hűtő akkor azokat hogy érdemes feltenni? Jól tudom hogy ha eltérő erősek akkor a nagyobb teljesítményűt kell hátra szívóoldalra? Még azon gondolkodom, hogy esetleg érdemes lenne-e a Wingboost-ot is lecserélni egy TB Vegasra, hogy egyformák legyenek? Ha terhelve hangos a gép az nem zavarna.. :R

(#23519) Gaaabeeesz válasza dqdb (#23517) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

:R

Üdv, Gabesz

(#23520) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Egy Noctua NH-D14-es hűtőn szeretném kicserélni a ventit (már 5 éve megy, gondolom időszerű lenne). Fractal Design Define R3-as házban van, egy nem húzott i5-2500k-t hűt.
Csak a borda közepére rögzíthető, 14 cm-es ventit használtam, ennek a helyére keresnék egy hasonló légszállítással és egyéb paraméterekkel rendelkező, legalább ilyen csendes ventit (vagy jobbat). Asus Z170-A lapban fog hűteni egy i5-6600k procit.
Előre is köszi a választ!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23521) Grózi válasza Hunork (#23515) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha tudod lapról is vezérelni akkor felesleges.
(#23516) Gaaabeeesz Nem véletlenül írtam azt amit,utánanéztem hova mekkora venti megy a házadban.
(#23518) Kroni1
Első körben javaslom a Brocken cseréjét,nem a legjobb teljesítményű borda és ha az a 2 venti se bírja normálisan lehűteni,akkor vagy az a gond-vagy túl sok oc-t kapott,esetleg a lap auto-n túlfeszeli.
Persze tudok neked nagyobb teljesítményű ventiket ajánlani,de azoknak magasabb fordulaton azért lesz hangjuk.
(#23520) Egon
Ha csak a középső ventit használnád továbbra is és a csendes müködés a cél,akkor TY-147A kell neked.Ha nagyobb teljesítményt akarsz és nem zavar,hogy 900 rpm-től azért van hangja-akkor az Akasa Viper R(AK-FN073) kell neked.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23522) Egon válasza Grózi (#23521) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx! :R
Előbbi lesz belőle.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23523) Kroni1 válasza Grózi (#23521) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi a választ! Világos hogy nem ez a legjobb borda, de sok tesztet olvastam mielőtt megvettem, és árban sem akartam nagyon feljebb menni a 10-12k-nál, mert nem a nagy OC volt a tervem vele. Jelenleg terhelés alatt HWinfo szerint 1.356V-ot kap a 8320-as így stabilan megy 4.4GHz-en. (szerintem ez azért nem egy nagy tuning..)

A nagyobb zaj terhelésnél nem zavarna, csak az érdekelt volna, hogy a két ventit hogy lenne célszerűbb feltenni, illetve, hogy érdemes-e lecserélni a gyári ventijét..

Amúgy most leteszteltem leszedett oldallappal hogy alakulnak a hőfokok terhelés alatt:

- a Wingboost2 fúj a bordára: 57C
- az Enermax fúj a bordára 54C
- a Wingboost2 fúj, az Enermax meg szív 52C

Szóval én a gyári ventijével nem vagyok annyira megelégedve (persze tök jó halk, de a teljesítménye pont ezért csak közepes), emiatt gondolkodom, hogy vegyek-e egy nagyobb teljesítményű PWM-es ventit a helyére.
Az Enermax-ban az tetszik, hogy IDLE-ben nagyon csendes (500rpm) terhelve viszont 1800-on megy (de le lehet szabályozni akár 1200 vagy 1500-ra is) Itt már tényleg van egy kis hangja, de ez nem zavarna. Szerintem ha a fújó oldalra is raknék egy ilyesmi erősebbet, azzal nyerhetnék még pár fokot. :F
Persze jó ötlet volna egy nagyobb hűtő, de valahogy nincs kedvem ezt kiszedni, eladni és venni egy másikat, inkább első körben csak egy venti cserével próbálkoznék..
A Thermalright-nak is volt egy nagyon nagy teljesítményű 140mm-es ventije ha jól emlékszem igaz? Valami piros asszem.. Vagy te mit ajánlanál? Mindenképp a Brocken2 cseréjére szavaznál? :R

(#23524) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Adda AD1212MB-A71GL ventilátort szerintetek célszerű leváltani Be Quiet! Pure Wings 2 12cm (BL046)-re tápegységben?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23525) Grózi válasza Kroni1 (#23523) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A hőfokokon is látszik,hogy nagyon kicsi a különbség-az 1100 és az 1800 rpm-s venti között 3 fok eltérés van.
Itt biza már a borda a gyenge láncszem-én mindenképp azt cserélném.Persze tehetsz még egy erősebb ventit rá,de akkor oda a halk üzemmód és nyernél 2-3 fokot.
Ha mindenképp ventit cserélnél csak,akkor az Akasa Vipert ajánlom neked.Én tartom,hogy vennék egy komolyabb tornyot,használtan kapsz 10K körül egy HR-02 Macho-t,amely sok kéttornyos batárt is elver.
Ajánlom figyelmedbe:[link]
Alul nézd meg a toplistát-nem véletlenül vezeti és a saját tapasztalataim is ezt támasztják alá-én egy Akasa Viper R-l használtam egy nagyon forrófejű 4,6-n járó 4790K-n 20 kör IBT maximum alatt 80 fok alatt tartotta.
(#23524) CiccukaKeress rá a véleményemre,2 emberrel is tárgyaltuk nemrég-röviden igen,jóval halkabb.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23526) Sarkadi


Sarkadi
tag

Sziasztok!

A már meglévő konfigom a holnapi napon kerül költöztetésre egy Fractal Design Define R3 gépházba, amiben elég sok ventilátornak van helyem. A már meglévő ventilátoraim: Sharkoon Silent 12cm, 3db Corsair AF 120 ill. egy Cooler Master, ami a korábbi házamhoz gyárilag járt. A kérdésem az lenne, hogy melyiket hová lenne érdemes elhelyeznem a legmegfelelőbb hűtés eléréséhez? :F

Köszönöm a segítséget! :R

(#23527) Kroni1 válasza Grózi (#23525) üzenetére


Kroni1
veterán

Ennek még az ára sem vészes, köszi!

Amúgy a rev A és a rev B közt van számottevő különbség?! Érdemes a B-t venni?

(mondjuk olvasom alul a toplistát és ott meg fura, hogy a Brocken2 meg ott van 4. helyen, az 1100-as max fordulaton pedig mindössze 1C-al gyengébb mint a Macho 1300-as max fordulaton.. Tudom minden konfig más, de attól félek ez a 8magos FX még azzal se lenne sokkal hűvösebb..)

[ Szerkesztve ]

(#23528) Kroni1 válasza Kroni1 (#23527) üzenetére


Kroni1
veterán

Bár gondolom egy jó venti (pl. a Viper) azon is tudna még javítani, esetleg a hátuljára egy szívo venti szintén..

(#23529) Ciccuka válasza Grózi (#23525) üzenetére


Ciccuka
veterán

Összevetetted egyáltalán az adatokat? Jóval kevesebb a légszállítása, 25%-al lassabb a fordulatszáma is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23530) Kroni1 válasza Ciccuka (#23529) üzenetére


Kroni1
veterán

akkor miért akarod cserélni?

(#23531) Ciccuka válasza Kroni1 (#23530) üzenetére


Ciccuka
veterán

Újan kiváló volt csak azóta eltelt vagy 6 év és kicsit meghangosodott (alacsony fordulaton kissé ciripelősre veszi a figurát, ami irritáló már nekem). Ezen kellene változtatni. A csapágyas ventilátoroknál a motorzajra is allergiás vagyok (folyadékcsapágyasok azok jók, de egyben drágák is).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23532) Kroni1 válasza Ciccuka (#23531) üzenetére


Kroni1
veterán

így már értem! ;)

Nekem is van még egy ilyen tápom, az még okés szerencsére, nagyon szeretem!

(#23533) syab19


syab19
tag

Kedves Fórumtársak!

Szeretném a segítségetek kérni. Adott két 92mm-es XINRUILIAN RDL9025S 12 voltos, 0.16A-es.
Túl hangosnak találom őket, és szeretném két csendesebbre cserélni.

Próbáltam keresgélni Noctua, Be Quiet!, stb. de mind 3 pin-es.

Azt szeretném megtudni érdemes vagy lehet-e egyáltalán átalakítani őket 2 pinessé, vagy van eleve 2 pin-es ultracsendes ventilátor?

Nagyon szépen köszönöm a segítségetek! :R

Üdv. Szabi

(#23534) dqdb válasza syab19 (#23533) üzenetére


dqdb
nagyúr

2 pin = föld + tápfeszültség
3 pin = föld + tápfeszültség + fordulatszám-visszajelzés

Szóval át lehet alakítani könnyen, de azt tudni kell, hogy 12 voltról hajtva az ultracsendes ventilátorok sem ultracsendesek már, lehet, hogy a 12 voltot csökkenteni kell majd.

Miről hajtanád? Mert sok ventilátornak 0.3 A környékén van a maximális teljesítményfelvétele, míg az általad írt ventilátoroké ennek a fele, szóval ha valami speciális hardverben cserélnél, akkor erre is figyelni kell, mert nem biztos, hogy a több ampert igénylő ventilátort ki tudja szolgálni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23535) core i7


core i7
addikt

Sziasztok!
Rendeltem 3 ilyet: Noctua FG-140R Fan Guard 140mm ventillátor rács (P54) FG-140R

Gondoltam 140mm ezért a 140mm es ventimre jo lesz de a 12-es re jó most átvertek? Vagy én nem jol tudok valamit?

(#23536) dqdb válasza core i7 (#23535) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyértelműen rosszat kaptál.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23537) core i7 válasza dqdb (#23536) üzenetére


core i7
addikt

Mind1 már nem bajlódok a visszacserélésével igaz buktam 1700at de vettem mellé egy billenytűt is meg már amúgyse kellenek így végül a rácsok felteszem apróra háta megtetszik valakinek esetleg ha itt érdekel valakit

(#23538) Grózi válasza Sarkadi (#23526) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mint "finoman" céloztam rá a Hogy néznek ki a gépeink topicban,legjobban akkor jársz ha polcra teszed őket és veszel minőségi darabokat.A te konfigodhoz elég a 2 első befúvó és egy hátsó kifújó venti-esetleg felülre is tehetsz még 1 darabot.
(#23527) Kroni1 Nekem a rev. B volt,de nincs nagy különbség.És hidd el van abban a bordában annyi "tartalék",hogy egy erősebb ventivel(Viper R) 10-15 fokot verjen akár a Brockenedre és bőven lehüti a procidat,biztos nem lesz kevés.
(#23529) Ciccuka
Nem a hasamra ütöttem és úgy mondtam...Leírtam a tapasztalataim,nem fogok magyarázkodni-érvelni.Megvan a tápventi cserének is a saját topicja,nyugodtam kérdezhetsz ott is.Viszont 750-s tápokban is bőven elég volt a PW2,köszönik szépen évek óta csendesen működnek.
(#23535) core i7
Szerintem is rosszat kaptál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23539) Sarkadi válasza Grózi (#23538) üzenetére


Sarkadi
tag

Igen, köszönöm! Akkor marad a jelenlegi felállás, hogy elől 2 és hátul 1 venti, így tökéletesen kering a levegő, viszont kissé hangosnak találom a Corsair AF 120-asokat. Van itthon még egy Sharkoon ventim ill. a korábbi CM Silencio 450-es gépházamból is van 1db venti, ami gyári volt abba, de nem akarom ennyire keverni őket, jó lenne venni 3 tényleg halk és minőségi darabot!

Mit tudnál ajánlani, ami azért pénztárcabarát de jónak mondható?

Köszönöm! :R

(#23540) Grózi válasza Sarkadi (#23539) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyári vezérlőről hajtanád?Mert akkor 3 pin-s jöhet szóba.
Az ár-érték bajnok továbbra is a Be Quiet Pure Wings 2 a maga 2500FT-s árával.Jobb légszállítása van és sokkal halkabb is mint az AF.A következő lépcsőfok az Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín),ez 4K körül mozog.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23541) Sarkadi válasza Grózi (#23540) üzenetére


Sarkadi
tag

3 pin-es kellene igen. Én is a Be Quiet márkára gondoltam, csak azon belül nem tudtam idáig melyik a jó választás. Körül nézek és szerintem beszerzek belőle 3db-ot, ezen a Corsair-en pedig próbálok túladni.

(#23542) syab19 válasza dqdb (#23534) üzenetére


syab19
tag

Köszönöm a válaszod!
A helyzet speciális, mert egy borhűtő része az említett ventilátor.
Érdekessége, hogy kettő van és az egyik mintha csapágyas lenne, serceg kicsit.

Nem kockáztatnék és mindenképp valamilyen 0.16A-es ventilátort néznék, mert nem mértem le mennyit ad le az elektronika a ventilátoroknak.

Átalakítást ha van kábel előre gyártva inkább úgy oldanám meg, hogy az új ventilátor kábeleit ne kelljen blankolni és újra bekötni.

Esetleg megoldás lenne a jelenlegi ventilátor csapágyazásának megolajozása?

Köszönöm a segítséged!
:R

(#23543) syab19 válasza syab19 (#23542) üzenetére


syab19
tag

Üdv,

http://noctua.at/en/nf-a9-flx/specification
Nézegettem ezt a ventit, de megakadt a szemem, hogy max input 0.07A ? :Y
Ez alapján nem kaphat többet egy alaplaptól sem? Mi van abban az esetben ha mégis?

https://www.pcx.hu/enermax-silence-9cm-uctb9-ventilator-049304
Nála pedig még a gyártó oldalán sem találtam max input A-t.

Van esetleg tapasztalat mennyire bírják a hosszútávú terhelést?

(#23544) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Lehet, láma kérdéssel rukkolok elő.
Lassan ház-csere lesz.
Olvasgatok itt, hogy a beépített ház ventik hogy lesznek halkabbak. 12 V helyett 5V.
A kérdésem, mert akkor lehet, rosszul csináltam korábban: eddig az volt a gyakorlatom, hogy elől -hátul (vagy felül) volt 2-2 (vagy plusz egy) venti. És az alaplapon két Chassis Fan pin. 2 - 2 vagy 2-3 felállásban volt rája dugva. Ha kell, az egyikbe Y- csatival.
A kérdésem az olvasgatás után, hogy ez így oké, vagy akkor kell trükközni molex csatival, vagy átalakítóval, hogy a cucc alapból halkabb legyen? Most Z3 házban nekem halk a felállás, csak kérdezem, hogy jó, amit írtam, vagy kell-e valamit még tennem az ügy érdekében?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#23545) sebixxx


sebixxx
tag

Üdv!

Szeretném kicserélni a házam alap ventilátorait halkabb és jobb fajtákra.

Ez a házam típusa : CIT Vanquish Red - 5db 12cm ventilátor megy bele összesen elöl-hátul-oldalt és felül 2db.

Alaplapom : MSI Z97 GD65 gaming

Ár : Nagyon max 5ezer/db nem baj, ha kevesebb! :)

Olyan ventiket szeretnék amik nem 100%-on pörögnek mindig, hanem az alaplap szabályozza, ha terhelés van, mondjuk játék (hő vagy nem tudom mi alapján ) , de biztos értitek mire gondolok.
Ezek a PWM-es ventik, ha jól olvastam valahol?

Szeretném, ha halk és hűvös gépem legyen a keretemhez mérten a legjobban. :)

Én így hirtelen kinéztem 2 fajtát amik talán jók lehetnek, nektek mi a véleményetek ezekről?

Noctua : [link]

Corsair : [link]

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#23546) kozyadam válasza Grózi (#23498) üzenetére


kozyadam
tag

Helló!

Annyi kérdésem lenne az előzőhöz kapcsolódóan, hogy ugyan ez a konfiguráció egy Corsair 250D házban életképes lehet-e?

Ha előre teszek egy 140 mm-es ventit az alaplap egyik csatlakozójára, és oldalt pedig a hátsó poziba egy 120 mm-eset a másik csatlakozóra, akkor az jó felállás lenne? Vagy inkább hátra tegyek két 80 mm-eset egy elosztó kábellel?
Előre lenne értelme 200 mm-eset tenni?

A CPU hűtő szerepére egy Be Quiet Shadow Rock LP lenne a kiszemelt. CPU hűtős topikban ajánlották.

Köszönöm!

(#23547) Grózi válasza Sarkadi (#23541) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Könnyen el tudod adni annyiért mint amennyi a BQ újonnan-a mai napig sokan csak a név miatt veszik..
(#23544) Hunork
Miért járatnád molexről fix fordulaton,ha hőfok függvényében szabályozhatod lapról? :F
Egy egyszerű példával élve ez olyan mintha van egy 6 sebességes autód és te eldöntöd,hogy berakod 3.-ba és azzal mész mindenhol-néha jó lesz,de többnyire nem.Kicsit olvasgass utána a témának szerintem. ;)
(#23545) sebixxx
Nem csak a pwm-s ventik szabályozhatok,olvasgasd kicsit az Összefoglalót,nézz utána a lapod aljzatkiosztásának(ha nem megy akkor írj).Szívesen segítek ventit is választani,mert amit kinéztél abból a Korszar nagyon pocsék és a Noctua-nal is van jobb,még olcsóbban is.
(#23546) kozyadam
Abban a kuckóban már más a leányzó fekvése,ha hűs gépet akarsz akkor tegyél le róla!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23548) kozyadam válasza Grózi (#23547) üzenetére


kozyadam
tag

Oké, köszönöm.

Fractal Design Node 304-gyel esetleg van tapasztalatod?
Az elejébe gyárilag van 2 db 92 mm-es venti, meg a hátuljában 1 db 140 mm-es.
Ezen is elgondolkoztam, bár ez csak a 3. helyen van az Evolv és a 250D után az én szempontjaim szerint.

Marad valószínűleg az eredeti ház szerintem, mert ahogy nézegettem, nem sok olyan van, ami tetszik és minden paraméterében megfelel.

(#23549) abridabri válasza kozyadam (#23546) üzenetére


abridabri
veterán

Elol semmi levego nem jut a 250D be , oda kb felesleges is a venti , ellenden oldalt a racsos reszhez dobjal be 2db 12es befujo ventit , azokkal sokkal tobbet ersz.
+hatra a 2db 8cm es szivora.

(#23550) Grózi válasza kozyadam (#23548) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én hűtési és egyéb szempont alapján is mindenképp az Evolv-t választanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.