Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Grózi válasza myckey (#23936) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Érdekelne engem is,bár két dolog aggaszt-a feleslegesen nagy rpm és a gyártó neve ;] .
Ettől függetlenül,ha rászánod magad akkor írd meg a tapasztalataid.
(#23939) koboldcápa
Mint korábban már tárgyaltuk,inkább 3 pin-s ventiket válassz.Ha terhelés nélkül szinte néma gépre vágysz,akkor ezek közül válassz:
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Be Quiet SHADOW WINGS SW1 1500rpm(mid-speed)
Noiseblocker E-Loop B12 -2
Szabályzásra én is az A-Tuning Utility-t javaslom-pontosabb mint a bios.
Hogy én is offoljak,nézz körbe aprón is-újszerű felsőbb kategóriás házakat is megkaphatsz az árkeretedből.
(#23942) giorgioEnnyi még nekem belefér. ;)
(#23944) hegegabi80
Mehet ahogy a többiek is írták és őszinte részvétem a fülednek-3 Arctic már tényleg sok a jóból! ;]
(#23949) howey
dqdb már válaszolt neked,én azt javaslom hogy a mennyiség helyet a minőségre menj rá és nekem sem az Arctic,sem a gyári ventilátorjaid nem képviselnek minőséget.Ha nincs extrémen melegedő vga-d vagy nem a legnagyobb oc a cél,akkor 2 első befújó és 1 hátsó kifújó minőségi venti bőven elég.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23952) hegegabi80 válasza Grózi (#23951) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ok, köszi. Nekem azzal az egy arctic ventivel se volt gondom hangilag.

De lehet a coolink swif2 120P lesz a befutó 2 db, előre/oldalra és hátra, aztán ha kevés akkor mehet 1 még felülre.

(#23953) koboldcápa válasza Grózi (#23951) üzenetére


koboldcápa
csendes tag

Köszönöm a javaslatokat, de közben rákérdeztem az Asrock alaplap topic-ban, és azt a választ kaptam, hogy a cpu és a ház venti csatlakozók is alkalmasak pwm-es vezérlésre. Ennek tükrében választhatom az általad javasolt típusok pwm-es változatait vagy van más is?

(#23954) myckey válasza Grózi (#23951) üzenetére


myckey
veterán

Kösz szépen! ;]

Az a fordulat tényleg elég nagy, ja, finoman fogalmaztam.

A gyártó az meg, hát na, ide nem tudok mit írni. :))

TT ring ventiket is megnéztem.

Valamint Enermax D.F. Pressure

Illetve az EKWB Vardar -t.

Fene se akar már Akasat venni, ki kell lógni a sorból. :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#23955) Grózi válasza koboldcápa (#23953) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Papíron hybrid szabályzásúak(feszültség és pwm alapon is tud),de az Asrock leírásait mindig fenntartásokkal kell kezelni-ezért is javasoltam 3 pin-s ventiket,azokkal nem lesz gondod.
Felőlem választhatsz pwm-st is(semmi pluszt nem nyújt),csak ne engem szidj ha feszültségalapon vezérli és motorhangja lesz a ventiknek.A DS-nek nincs pwm-s változata a többinek van,de ha ragaszkodsz a pwm-hez akkor még pár típus szóba jöhet.
(#23954) myckey
A Riing elsősorban dekorációs kellék és nem egy eget verő venti-főleg nem 120-ban.Az Enermax-al vegyesek a tapasztalatok és a Vardar teljesen felesleges kompaktra.
Ha ennyit rászánsz,akkor miért nem a legjobbat veszed?(eLoop)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23956) koboldcápa válasza Grózi (#23955) üzenetére


koboldcápa
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#23957) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Egyébként ha az a felállás a jobb, hogy több levegő menjen be, mint ki, akkor még az is lehetne, hogy a hátsót befelé fordítom és csak a felső fog kifelé dolgozni.

Esetleg az ID-Cooling 12cm NO-12015 vélemény? Nem ilyesmi venti van az is-50-en? Tudom hogy ze nem az igazi házhűtőnek, de ebből kényelmesebben be tudom rakni a 3 darabot, és legfeljebb nem engedem max fordulatra.

[ Szerkesztve ]

(#23958) myckey válasza Grózi (#23955) üzenetére


myckey
veterán

Már azokat is megnéztem. :K

Csak közben keresgélek össze vissza.

Hátha, belebotlok valahol valamibe. :)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#23959) howey


howey
csendes tag

(#23950) dqdb
(#23951) Grózi
Köszönöm szépen a válaszotokat!
Igazából nem akartam plussz 2 ventit a házba, csak kissé figyelmetlen voltam a ház vásárláskor. Nem tudtam,hogy a tetején is van 2 ventinek kialakítva hely.(gyakorlatilag ki van "lyukasztva" a 2 db. 12cm.-es hely) Amúgy teljesen hűvős, jól szellőző a ház, bőven elég bele a meglévő 2 venti. ( vga Msi 1060 gtx gaming 6gb. Fsp Hyper 500 w, i76700, deepcoll gammax 300, Msi Mortar 2x8gb hyperx fury ddr4) Tuning nem érdekel, fhd-ra használom a vga hűtő még nem kapcsolt be, teljes terhelés alatt 52-57 fok körül dolgoznak.
Azért akartam 2 ventit a tetejére,hogy ne menjen bele a por.Legfeljebb beszerelem de nem kötöm be, bár le is "takarhatnám", ragaszthatnám, de az nem biztos hogy jó ötlet. na mindegy, max. sűrűbben takarítom:-)
Mégegyszer kösz a segítséget!

(#23960) abridabri válasza myckey (#23954) üzenetére


abridabri
veterán

Vardar helyett inkabb Gentle Typhoon . osszehasonlitas : YT video

(#23961) SZULTA


SZULTA
tag

Sziasztok

Segitsegeteket szeretnem kerni.
Melyik a legjobb 12cm venti radira ami a leghalkabb de ennek ellenere legjobb?
Koszi

(#23962) pc360 válasza SZULTA (#23961) üzenetére


pc360
addikt

Ahogy én a topikot olvasgattam, ez a 3 dobogós:

• Aerocool DS
• Noiseblocker eLoop
• Noctua

Jahogy radira. Ezt a részét nem olvastam időben. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#23963) myckey válasza abridabri (#23960) üzenetére


myckey
veterán

Halott a link. ;]

(#23962) pc360
(#23961) SZULTA

Akasa Apache és Viper példányok kifejezetten ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#23964) abridabri válasza myckey (#23963) üzenetére


abridabri
veterán

ops koszi , javitom : [link]
Amugy kompaktra en is apachet vennek....de ha mar ki akarsz logni a sorbol akkor jo otlet a Gentle ;)

[ Szerkesztve ]

(#23965) myckey válasza abridabri (#23964) üzenetére


myckey
veterán

Hiába , na!

Ilyen a természetem. :B :D

Egyébként az Akasa Piranha is egészen jónak fest.

Ez már jó link :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#23966) SZULTA válasza myckey (#23963) üzenetére


SZULTA
tag

Koszonom
Meg is van rendelve 3db akasa apache :R

(#23967) dqdb válasza SZULTA (#23966) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az adatlapodon szereplő GIGABYTE GA-Z87X-D3H van a gépedben, akkor nem árt tudni, hogy kizárólag a CPU_FAN csatlakozó PWM-es, a három SYSFAN és a CPU_OPT nem (tudom, hogy mindegyik 4 pines, de akkor sem PWM-esek), az Apache pedig kifejezetten utálja és rettenetes motorhanggal honorálja, ha feszültséggel szabályozzák.

Szóval ha az a csatlakozó foglalt, akkor szabadítsd fel, és rendelj még egy hármas elosztókábelt is a csatlakozó szétosztására (az mindegy, hogy vagy simát, vagy külön tápellátással rendelkezőt). Ha nem tudod felszabadítani a csatlakozót, akkor még most mondd le a megrendelést, aztán majd Grózi ajánl 3 pinesben megfelelőt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23968) SZULTA válasza dqdb (#23967) üzenetére


SZULTA
tag

Igen az az alaplapom van . Akkor ma rendelel is egy olyan kabelt. A kompaz vizhutes szivattyuja mehet a cpu_opt re?
Koszonom az eszrevetelt segitseget

(#23969) Adams007


Adams007
tag

Sziasztok!
Ventilátor választásban szeretnék segítséget kérni. Vízhűtést tervezek, és egy 240-es és egy 280-as radiátorra kellene 2-2 ventilátor, ezen kívül pedig egy 12 cm-es a ház szellőztetésére. Most Noctua ventiket használok (egy másik konfigban), ezekkel meg vagyok elégedve, viszont az új konfigban látható helyen lennének, és a színük nagyon elütne. (Helyesebben az egyik radiátorra mehetne Noctua, mivel az nem fog látszani.)
A ventilátorok lehetőség szerint minél halkabbak legyenek, PWM-esek, fekete/sötétszürke (de nem barna ;) ) szín, az ár kevésbé számít. A radiátorok vastagsága: 240-es 38mm a 280-as pedig 45mm (EKWB). Mivel az EK-tól rendelem a vízhűtést, így gondoltam a Vardar ventikre, viszont úgy láttam a topikban, hogy azok annyira nem ajánlottak, elég hangosak.
Köszönöm!

(#23970) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket. Terbe van egy költözés ebbe a házba: xigmatek asgard 381.
Asus maximus 4 gene z gen3 lap és i7 3770 es proci. 1 hdd 2 ssd Fsp 450 es táp.
Tetszik az ajánlásból az enermax lepa bol quiet pwm 120mm es venti. Egyenlőre gyári proci hűtővel de passzívat szeretnék. A jó szellőzés a fő szempont. Mennyit és hova tegyek? És milyen sebességen?

(#23971) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Macho 120 rew.a ventije elkezdett kicsit kerregni.
Itthon van jelenleg corsair af 120, 2db xilence red wing 120(ezeket el is felejtettem),sharkoon shark blades 120,a gépben amivel variálhatok egy bq silent wings 2 hátul(elöl 140-es pure wing 2 ,de az nagy lenne).
Ezek közül jó valamelyik a hűtőre?Ötletek esetleg melyiket hová tegyem hogy jó legyen,mert ha nem muszáj nem veszek.
#23902-n látható a lapom ,ez meg a cpu hűtő ventije:

(#23972) Grózi válasza SZULTA (#23968) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tedd inkább valamelyik sys_fan-ra a pumpát,a cpu _opt gyakran csak a cpu_fan aljzattal együtt szabályozható szinkronban.
Egyébként a leghalkabb-legjobb venti radira az eLoop,de az Apache-l se nyúltál mellé.Annyi,hogy elosztóból ne valami no name-t vegyél.Akasa,Phobya,Bitfenix,Nanoxia mind jó.
(#23969) Adams007
A Vardar hangos nagyon és a radijaid se túl vastagok.A legjobbat írtam kicsit feljebb,ami még jó az az Akasa Apache,Alpehnfoehn Wing Boost 2 és esetleg a Lepa Bol.Quiet.
(#23970) Csacse
A passzív pocihűtőről a te cpu-d esetében lebeszélnélek-kell egy minőségi borda+ egy jó venti.A házba két befújó elöl és egy kifújó hátul bőven elég,ha nincs kazán vga-d(ezt nem írtad).
Van bőven hybrid és pwm-s aljzatod is,így nyugodtan választhatod a Lepa-t.
(#23971) konci79
Ezek közül a Sharkoon a legalkalmasabb bordára,de sokkal jobbak is vannak nála.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23973) konci79 válasza Grózi (#23972) üzenetére


konci79
őstag

Köszi.
Egy ventit nem éri meg megrendelni,,addig míg nem veszek mást is marad a sharkoon ha már megvan.

(#23974) Beelzee


Beelzee
tag

Sziasztok!

Meglett a 2 Lepa.bol 12cm ventim. Szerintetek hogy érdemes berakni?
Tudok rakni hátra.felülre és 3 at előre. X2 Nextyde ház.
Illetve milyen irányba fújja a levegőt?
A Vga azért termel hőt.:)

(#23975) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Thermaltake Armor+ házba szeretnék hátulra egy rendkívül csendes ventillátort, hogy kivezessem a házban esetlegesen "bennrekedt" meleg levegőt.
Amiket néztem:
-https://www.pcx.hu/alpenfohn-wing-boost-2-plus-12cm-fekete-feher-ventilator-278535
-Be Quiet! Pure Wings 2 120mm PWM BL039

Az Alpenfohn elméletileg halkabb egy picivel, és a levegő szállítása is nagyobb a be quietnél. Kérdés ér-e annyival többet?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#23976) Multirazor18


Multirazor18
csendes tag

Üdv! Nem tudom jó ha itt megkérdezem, de teszek egy próbát.
Segítséget szeretnék kérni egy ARCTIC Freezer A32 -el kapcsolatban. Ugye ez egy félig passzív hűtő lenne.
Ezért gondoltam jó lesz hogy leáll ha kevésbé van használva, csak ez nem áll le. Folyamatosan pörög ~1100rpm-en és nem tudom hogy miért. :F Már minden oldalt megnéztem de sehol se találtam semmi infót ilyen hibáról. Esetleg az alaplapommal lenne a baj hogy nem támogatott? (GA-970A-UD3P rev2) Egy Artic F12 PWM PST és egy F12 PWM -es ventivel van összekötve. Lehet az a gond? Valaki használ hasonló hőtőt?

(#23977) Hunork válasza Multirazor18 (#23976) üzenetére


Hunork
veterán

??? :Y A CPU hűtő miért nem a CPU fan-ra van kötve CSAK? Alaplapodon van 2 system fan, azokra kell kötni a plusz ventiket. A CPU hűtőt meg csak a CPU csatlakozóra. Ha így sem megy, akkor passz...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#23978) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok,

tegnap vettem egy teljes konfigot, Zalman Z9 Neo-val..

hülye öcsém áthúzott kicsit a csövön, mert állításával ellentétben az 5ből rögtön 4 molexes házventi fogadott.

Mivel annyira nem értek hozzá, van lehetőség ezeket is szabályozni a biosban? Vagy ha lecserélném őket pinesre, abból egyrészt melyik ajánlott, másrészt van lehetőség (ill milyen átalakító kell hozzá) , hogy monjuk több ventit egybe vezéreljek?

(igazából BIOS-ból szoktam belőni silentre a profilt, mert elég csendb*zi vagyok). Azonkívül a ház tetején lévő 2 venti elég morgó hangot ad, valszeg rezonál, mert ha ráteszek egy pénztárcát, ez megszűnik

Előre is köszi a segítséget

(#23979) Grózi válasza Beelzee (#23974) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én előre tenném 2 befújónak és kéne legalább még egy hátra-bár jó lenne a teljes konfigot ismerni,de az adatlapod nincs kitöltve.
#23975) bajtokarpi
Igen,ér annyival többet a Wing-Boost 2.Legközelebb használd a link gombot.
(#23976) Multirazor18
Csak a cpu_fan aljzatod pwm-s,kösd arra és állítsd be a szabályzást!!
(#23978) ggbuffon1897
Molex-s ventit nem tudsz szabályozni biosban,maximum ellenállás beiktatásával tudod lejjebb vinni a fordulatot fix értékre.
Az alapra kötve tudsz szabályozni,kérdés milyen lapod van-ennek függvényében tudok ventit és elosztót ajánlani+kéne a pontos konfig és egy árkeret.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23980) thomeef válasza ggbuffon1897 (#23978) üzenetére


thomeef
őstag

A gyári zalman ventik elég ratyik, nem véletlen hogy 5öt is adnak egy ilyen olcsóbb házhoz gyárilag. Ettől függetlenül egy előlapi ventivezérlővel meg tudod oldani így is. Lehet találni olyat ami fogad molexet is.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#23981) Multirazor18 válasza Hunork (#23977) üzenetére


Multirazor18
csendes tag

(#23979) Grózi, (#23977) Hunork
Okés, csak azért gondoltam egyre kötni, mivel ha passzív akkor gondoltam mind a 3 leáll. És mert alapból Y csatlakozós a procihűtő ezért vettem ugyan olyan ventiket. Átdugtam a 2 ventillátort egy pwm-es csatlakozóba, a procihűtőt meg egyedül a cpu_fan csatlakozóba. így most a 2 házventi ~600rpm de a procihűtő még mindig ~1000rpm-en megy ahelyett hogy leállna. :( De így már legalább halkabb. :)

(#23982) Grózi válasza thomeef (#23980) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azokra a ventikre én nem költenék(vezérlő vétel),konkrétan 2 forintot se érnek véleményem szerint.3 normális venti lapról vezérelve nem drágább mint egy vezérlő és csendesebb+hatékonyabb is.
(#23981) Multirazor18
És a szabályzást állítottad bios-ban vagy gyári fan progival?Csak,mert ha biosban standard-n van,akkor csinálhatsz bármit...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23983) Multirazor18 válasza Grózi (#23982) üzenetére


Multirazor18
csendes tag

Bios-ban Silent-re vannak állítva. Még normál-ra meg manuálra tudom pwm/fok-al állítani. De már kipróbáltam mindent és egyikkel se áll le. :/ Pedig üresjáratban 15 fokos a proci. :D Igazából nem is vágom hogy mi szabályozná hogy leállhat. A ventibe lenne egy érzékelő? És milyen gyári fan programmal? :F

(#23984) Csacse válasza Grózi (#23972) üzenetére


Csacse
tag

nincs kazán vga-m :D gtx 750ti amit max egy gtx 960 fog cserélni egyszer.
okés akkor 3 venit 2 befújó elöl és egy kifújó hátul. Cpu hűtőből van egy csendesebb darab amit ajánlasz?

(#23985) Grózi válasza Multirazor18 (#23983) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha engem kérdezel,nagy parasztvakítás az egész az Arctic részéről és állandó probléma forrás(nem csak nálad).
A gyári fan program alatt az alaplapod ventivezérlő progiját értem(EasyTune-n belül van),gyártói oldalról letölthető.
(#23984) Csacse
Megvan a cpu borda topicja külön is,tudni kéne mi fér el és mennyit szánsz rá.Nálam továbbra is a HR-02 Macho a kedvenc-relatív olcsó,csendes és a ramokat se takarja ki.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23986) ggbuffon1897 válasza Grózi (#23979) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

b150 pro gaming a lap

(#23987) Multirazor18 válasza Grózi (#23985) üzenetére


Multirazor18
csendes tag

Értem, ez elég gáz. :((( Azért köszi a segítséget! :R

(#23988) Beelzee válasza Grózi (#23979) üzenetére


Beelzee
tag

Itt a konfig. Jólvan rendelek még 1 ventit akkor. 3 at elbir a lap?
Asrock h81m DGS r2.0
i5-4440
evga gtx 760 superclocked
8gb ram
fsp hexa+400 táp
Meg egy wd10ezex

(#23989) fogtunder


fogtunder
nagyúr

na, elvileg meglesznek hétfőn az Akasa Apache-k a raidátorra, aztán nekiállok megint szerelni. a kérdés az, hogy szerintetek mi lenne az optimális venti elrendezés. adott a Phanteks P400 ház, ennek a két gyári ventije 8V-ra szabályozva (itt még pont nincs hangjuk), kb. 900 RPM-en mehetnek, illetve egy 800RPM-es Gentle Typhoon, ezekhez jön a két Akasa, mindegyik 12cm-es. a házban van két venti hely felül, egy hátul, 3 120-asnak van hely elől, az Arctic radiját csak előre tudom szerelni. a pozitív légnyomás lenne a cél.

alapvetően két elképzelés van:

1.) az Arctic radi elől fent intake-re szerelve a két Akasa ventivel PWM alapon szabályozva, alatta a Gentle Typhoon, a két gyári pedig hátul és fent-hátul kifúj.
2.) a másik, hogy megfordítom a légáramot, a két gyári fentre szerelve beszívna, a Gentle Typhoon hátra szintén szívó módban, a két Akasa pedig kifújna az előlapon át. ennek a hátránya, hogy a hátsó venti helyen nincs porszűrő, szóval azt vagy eszkábálnom, vagy vennem kell, illetve kell vennem valahonnan rövidebb csavarokat a radiátor felfogatásához, mert a gyáriak túl hosszúak lennének, ha oda nem rakok ventiket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23990) Adams007 válasza Grózi (#23972) üzenetére


Adams007
tag

Köszönöm! Akkor valószínűleg Noiseblocker eLoop lesz, a 12 cm-es PWM változatból gondolom elég az 1500RPM-es (B12-PS)?

(#23991) abridabri válasza fogtunder (#23989) üzenetére


abridabri
veterán

1. megoldas tokeletes. 3befujo elol ,hatul-felol 1-1 kifele.
A hatso befujo venti csak ritnak jo, pl ha viz van a VGA kartyan. Esetedben a leghuteses VGA rol jelentos ho szall felfele amit jobb eltuntetni gyorsan, amit meg is old a kifujo venti hatul.

(#23992) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

Enermax Liqmax II vízhűtés radira Akasa Apache ventiben gondolkoztam, de aztán megláttam a
LEPA - BOL.Quiet PWM - Red ventillátort is, ami szintén jónak tűnik...
Melyiket vegyem, ha a cél a minél halkabb és hatékonyabb működés? A LED jó lenne, de nem létfontosságú, mert maximum előre berakok hármat a LEPA-ból, hátra egy Riing megy, a radira meg akkor maradna az Akasa Apache. Túl sok LED sem jó ugyebár, (ha a radira jó a LEPA akkor előre inkább 2-3 Be Quiet Pure Wing menne (vagy amit ajánlotok).

A hát egy NZXT Noctis 450 amúgy.

Köszi!

https://geekpulse.hu

(#23993) fogtunder válasza abridabri (#23991) üzenetére


fogtunder
nagyúr

közben nagyon csavarozni támadt kedvem, amíg a gyerek aludt, úgyhogy át is szereltem már erre a felállásra, mert idegesített a tudat, hogy negatív légnyomás van a házban (eddig volt fent két, meg hátul egy venti kifújó módban). úgy néz ki, nyertem is egy fokot a VGA hőmérsékleten, nem sok, de az is valami. gondolom ha valami erősebb venti lenne elől, akkor még jobb volna, de a gentle typhoon már amúgy is megvolt és legalább néma, majd ha nagyon sok pénzem lesz, akkor lehet lecserélem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23994) Grózi válasza ggbuffon1897 (#23986) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tele van a lapod hybrid aljzattal,tehát ez nem befolyásol.Elosztóra se lesz szükséged.
Én amit javaslok:
Előre 2 db 140-s venti:Be Quiet Pure Wings 2 140,Aerocool Dead Silence 140,Alpenfoehn Wing-Boost 2 140-vagy bármelyik eLoop ha a kasza engedi.
Hátra és felülre 1-1 120-s venti:Be Quiet Pure Wings 2 120,Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín),Noiseblocker E-Loop B12 széria,Alpenfoehn Wing-Boost 2,Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő).
(#23988) Beelzee
Simán elbír 3-t,még 1 aljzatról elosztóval is.Gondolom van pwm-s aljzatod,ha ezt a ventit választottad-az Asrock oldalán továbbra se tudom megnézni az aljzatkiosztást...
(#23989) giorgio
Maradj az első változatnál,az a jobb megoldás.
(#23990) Adams007
Igen,bőven elég mindenre a PS.
(#23992) Skynet258
Választhatod nyugodtan a Bol.Quiet-t is kompaktra,ha az tetszik.Anno az Aquachanger-n próbáltam Bol.Quiet is+Apache-t is.a 4,6-ra húzott 4790K-m 2-3 fok különbség volt a 2 venti között,mondjuk az Apache javára.Viszont a Lepa-t alacsonyabb fordulatig(400 rpm) tudtam levinni és halkabb is alul kicsit.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23995) Beelzee válasza Grózi (#23994) üzenetére


Beelzee
tag

1 aljzatom van,de az is rossz helyen,mondjuk sikerült megoldani. :DDD :DDD
Igen van elosztóm is.Az müködik hogy elosztóba elosztót dugok? Akkor beleférne a 3.
Mit érdemes használni amúgy venti szabályzásra(nem biosra gondoltam).

[ Szerkesztve ]

(#23996) Grózi válasza Beelzee (#23995) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem erőltetném,vegyél egy 3-s elosztót-1300FT egy normális.És csak teljesen egyforma ventiket tegyél rá.
A szabályzást meg a gyári fan progival tudod megoldani,amely letölthető a gyártói oldalról.(ASRock A-Tuning utility)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23997) Beelzee válasza Grózi (#23996) üzenetére


Beelzee
tag

Rendben. Köszi.
Maradok a lepa.bolnál nagyon bejövös. Ég és föld a régi ventikhez képest. :)

(#23998) ggbuffon1897 válasza Grózi (#23994) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

köszi

hybrid aljzat? Az mi? nem vagyok egy nagy szaki e téren :)

egyébként valszeg a Be Quiet ventijei lesznek a nyerők

(#23999) Grózi válasza ggbuffon1897 (#23998) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Feszültség és pwm alapon is képes szabályozni-tehát mehet rá 3 és 4 pin-s venti is.
(#23997) Beelzee
Nincs mit,örülök hogy bevált! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24000) ggbuffon1897 válasza Grózi (#23999) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Köszönöm a választ

ebben esetleg tudnál segíteni?

[link]

felvettem ezt a rezonálást, ami a gépház fenti részéből jön ahol a ventik vannak. Öcsém Z9 NEO-ja ezt nem csinálja. Ha ráteszek egy gamepadot v bármit erre a részre akkor ez a zaj értelemszerűen csökken.

Ventikből fogtam ki vmi selejteset már így indulásnál? Bár úgyis cserélem majd.

ill. ezekből a típusokból amit korábban írtál, elég a sima verziót venni, nem kell pwm-es meg mittudomén milyen kódjelű ? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.