Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) Shifty01


Shifty01
tag

Piros LED-es 140mm-es PWM-es ventit tudnátok mondani ami jó? A ház aljába menne.

(#14252) Shifty01


Shifty01
tag

Mellé pedig 2 piros ledes molexes 12-es.t

(#14253) Shifty01


Shifty01
tag

Elnézést a tripla posztért.

Néztem erről pár tesztet egész jónak tűnik. Viszont ne mtudok rájönni, hogy ez most PWM vagy sem. Alaplapra megy vagy sem. Na meg nagyon rövid a ventillátor kábel hossza. Ami kicsit idegessé tesz hisz rövid kábel okozhat jó pár problémát.
[link]
Ha meg már veszek 1 ventillátort nehogy már még hosszabítót kelljen vennem... Viszont ahogy éztem a legtöbb ilyen. :/ Valaki tudna segiteni?

(#14254) Grózi válasza Shifty01 (#14253) üzenetére


Grózi
Topikgazda

2db új piros led-es halk,3 pines 12-es ventim van eladó ha érdekel.1000FT/db,megtalálod a hirdetéseim között.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14255) nevem.senki


nevem.senki
tag

Sziasztok!
Véleményeket, ötleteket szeretnék kérni Tőletek!
Adott egy NZXT Phantom 530 ház, amelyet pár légkavaróval szeretnék bővíteni. Az elejében elfér 2x120 vagy 2x140-es venti ide gondolom 140-eseket kéne berakni.
Hátulra is beraknék egy 140-est , a gyári helyére.
Felül viszont tanácstalan vagyok, mivel elfér 3 db 120-as 2x140-es vagy 2x200-as. Corsair ventikben gondolkodtam mostanában, mert ami az eredeti cél lett volna (Noctua NF-A14 PWM) nem tudom beszerezni, csak horror áron.
Egységes ventikben gondolkoznék ezért is tetszenek a corsairek és sok képen is látom őket itt a prohardveren, tehát gondolom elég megbízhatóak is.
Melyik típust hova ajánlanátok?
A válaszokat előre is köszönöm! Szép Napot!

"STAY COOL, BE TUF"

(#14256) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Kettő közül ki melyiket javallaná?:

SCYTHE Kaze Slip Stream 12cm 1300rpm - 2540.-

CHIEFTEC AFC1212DE 12cm 3900rpm - 3690.-

Egy LC-PowerPro 906-B hátsó ventijének lesz. Köszi előre is!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#14257) Glaz-dozfhut válasza vj0c1 (#14256) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azt a Chieftec-et. Messze a legmagasabb a légszállítása, a 12 centisek közt (148,3 CFM), ha igaz a leírás:[link]. Ami mérvadó lehet, hogy kicsit vastagabb az átlagosnál. 25mm helyett 38mm .

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#14258) vj0c1 válasza Glaz-dozfhut (#14257) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Én is arra voksoltam pont a légszállítás miatt :D a vastagságot meg tojom le. Köszi a választ!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#14259) Pete55555 válasza vj0c1 (#14258) üzenetére


Pete55555
addikt

Azért arra figyelj, hogy az szvsz hangosabb, mint egy repülőgép turbina... Persze ha ez nem gond...

...Szeretem leracsniztatni...

(#14260) vj0c1 válasza Pete55555 (#14259) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Igen, számítottam erre is, de a teljesítményért cserébe mindig kompromisszumkész voltam :)
Teljesítmény>komfort :R

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#14261) Glaz-dozfhut válasza Shifty01 (#14253) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az nem PWM-es ami a biztos, 3 pines, alaplapra tolható. Külföldön azt mondják 15 inch a kábelhossz, azaz 38 cm. Teljesítményéről nem találtam semmit. A gyártó is csak annyit ír, hogy Ultra Quiet Fan.

- Glaz-doz-fhut -

(#14262) rudii


rudii
tag

Sziasztok! :)
Gépházamba keresek 120-as ventilátorokat. Eddig nem igazan foglalkoztam témával. De mint mindenki csendes és hatásost szeretnék. Ti miket javasoltok? Érdemes PWM-es legyen? Mekkora RPM szükséges vagy ajánlott?
Üdv! ;)

(#14263) Pete55555 válasza rudii (#14262) üzenetére


Pete55555
addikt

Gépház? Konfig ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#14264) Shifty01 válasza Glaz-dozfhut (#14261) üzenetére


Shifty01
tag

Az egyik videon furán mutatta a csávó a kábelt és azthittem akkora az egész(gondoltam hát ha akkora én meg nem veszem...) Abból indultam, ki hogy volt már 10cmes kábelű ventivel dolgom.
Lényeg ami lényeg youtube-on beirtam a tipusát és megnéztem 4-5 videot és nem mondható hangosnak szerintem bent a házban ne mlesz hangos. Kérdés, hogy mennyire pontos ugy mond a szele. Ugy értem mennyire koncentrált. Mert ugye ez sem mind1.
Zalman Z11 Plus HF1-be menne majd ez és ne mtudom biztosra de kinézetre ilyen ventillátorok vannak benne gyárilag is.(Nem ellen öriztem még le hogy bizots az-e, de mivel zalmantól egyedül ezek azok amelyek ugy néznek ki mint ami a házban van szerintem nem lehet más. Logikátlan lenne külön ventiket gyártani a házakhoz és utána nem forgalmazni azokat külön. Azért akarom ezeket venni első sorban, mert ugye a szine ne üsssön el a többi ledes ventitől ami a házban van.

Amugy érdekes zalman honlapján csak 3pin-eseket találtam ami ilyen kinézetű és piros és 12cm-es.(full átlátszó)
Viszont a házban van 2db 3pin és 2db Molex-es. ugyan ilyen led-es. Két választásom van. Fogom és vezsek átalakitot 2dbhoz, vagy veszek 1 elosztót és rákötök 3at egyre. Mert 1db hely van még az alaplapomon...
Viszont félek igy nem fog elég áramot kapni és nem lesz optimális sem a fénye sem a gyorsasága.
Amugy ha elosztót veszek és rákötök 1 elosztora 3-at akkor mind a 3at tudom szabályozni, vagy egyiket se? Mennyi áramot tudnak onnan felvenni?

Ha pedig átalakítot veszek akkor pedig az a probléma, hogy nincs elég MOLEX-em. Csak ugy ha egybe kötöm őket. 1db Molex kábelem van azon 3db csatlakozó van. Még 1 kérdés: Ha 1 db MOLEX kábelem van akkor azon van 3 csatlakozó. Rájuk akarok még 2őt (már bevan rá kötve 3db ami a gyárilag jöttek házzal. )
Tehát összes mOlex helyem elvan használva. Kérdésem, hogy ha 5db molexet rákötök 3db csatlakozóra(mert ezeket össze lehet kötni. Teszem azt ugy hogy : Van 3 csatlakozó és az elsőre rakok kettő ventit a másodikra is a harmadikra pedig 1et. LEsz elég áramjuk?
Az alaplapon 3 ilyen hely van(Cha fan_1/2/3)

táp: seasonic s12G 450w
Tehát van a tápnak 1 molex kábele rajta 3 csatlakozó
A mole3x kábelben van 4 kábel ebből 2db földelés és van kettő másik 1db 12V egy 5V
Tehát most akkor ezt hogy kellene számolni? A táp elég sokat letud adni az adott ágakon(google kiadja mennyit pontosan)

Röviden tömören: 3csatlakozóval ellátott molex kábel letud adni elég áramot 5db molexes ventinek? (3db 120cm LED 2db 80cm sima.

(#14265) Glaz-dozfhut válasza Shifty01 (#14264) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az a tíz centis vezeték szerintem a lassító ellenállása lehetett. Vannak Molex elosztók, azzal nem csökkenne a ventik áramellátása. Nyugodtan oszthatod még jó sok fele [link], ha csak ventilátort akarsz rádugni, a tápod bírni fogja; 12 Voltos ágán 444 Wattot tud leadni. (pl a négyágas ventivezérlők is egy Molexről kapják az áramot.)
Ha az alaplapi kimenetet akarod osztani az sem különösebb probléma, 3-at még bőven elbír az is és nem csökken a teljesítményük. minta és [másik link] Mindegyik szabályozható marad (egyszerre) , de a sorban csak az első venti fordulatát érzékeli. Nincs különösebb jelentősége, mert ugyanarról a típusról van szó.
Ezt a házventilátorod kellően erősnek érzed?

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#14266) Shifty01 válasza Glaz-dozfhut (#14265) üzenetére


Shifty01
tag

Köszi a választ :R

Sajnos még nem teljes a kicsike az i5 és a G.skill ramok hiányoznak még elvileg uton vannak, csak a ram készlethiány miatt nincs még meg ezért még nem adták fel a csomagot. Előreláthatolag nem sokára lesz. Eddig még nem probáltam a ventiket.
Viszont az furcsak, hogy csak 3pin-est látok zalmannal amikor a házban van molex és 3pin-es is. Tök ugyan ugy néz ki.(gyári számát nem néztem meg még nem szereltem le őket.

Valami folyadék csapágyasra szintén ugyan olyan szériábol ugyan olyan szinben le lesz cserélve ha eljár felettük az idő.

Kiegészitem a gyáriakat és használom amig tudom. (Nem minden ház jön 5 ventivel. Akkor inkább veszek hozá 2 ugyan olyat mint 7 db ujat.

Mert meghalgattam őket élőben nem hangosak egyentalán (házon belül nem tudom milyen lesz de szerintem minden oké lesz) Szele van rendesen hanga pedig alig főleg ha rárakja az ember a 7V-os átalakítot (silent mode bekapcs)

Lényeg ami lényeg, hogy kiegészitem a gyárit és használom amig tudom. Ha ugy látom lefogom cserélni de most ugy vagyok vele egyelőre, hogy minek, ha van már igy is elég.

Zalmanban még nem csalodtam, csak a szerelésük 1 rémálom néha néha :DDD Na de igy jár az aki rendbontó design-ú házat és cpu coolert vesz :D
Bár ami jol néz ki az jol néz ki szoval nem bánom rászánom az időt.

[ Szerkesztve ]

(#14267) rudii válasza Pete55555 (#14263) üzenetére


rudii
tag

Házat most veszek, azért is érdeklődőm most itt. Egy ZALMAN ZM-Z11 Plus-t néztem ki magamnak eddig. De nem tudom a gyári ventik alapból mennyit érnek, vagy érdemese még beletenni. A config: ASROCK 980DE3/U3S3, ddr3 8gb 1600mhz, AMD FX-9370 4.40GHz AM3+, GIGABYTE GV-R927XOC-4GD R9 270X 4GB GDDR5 PCIE.

(#14268) Grózi válasza rudii (#14267) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 9370-re valami komoly hűtőt is nézzél,minimum 10k+-os kategória!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14269) rudii válasza Grózi (#14268) üzenetére


rudii
tag

Kicsit már a kérdés más témához tartozik, de ha már felmerült. Te mit ajánlanál? Vízhűtést szerettem volna rá, de most írtak ott nekem vissza, hogy nem érdemes valami 200 as TDP miatt. Sajnos ezeket így egyenlőre nem értem. Annyi, hogy álló hűtőt mondj, a fekvő nem férne el szerintem el az alaplapomon.

(#14270) Grózi válasza rudii (#14269) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tegyél rá valami komplett kisvizet(120-as radi),nekem antec volt(gyári amd vízhűtés).12k körül kapsz használtan.Nekem a nagytesója volt és finoman szólva forrófejű.Fogadni merek akik azt írták nem szükséges,azok sose használták..
Ha léghűtés akkor valami jónevű 1kg körüli hűtő-az Alpenfhoen Matterthorn-t nyugodtan ajánlom valami jó ventivel-nekem egy 8320-at hűt 4,6-on egy Lepa Vortex-el.
Házhűtésre(hogy témába ia vágjunk) én 5db BeQuiet Shadow Wings 2-t használok.Csendesek és jó a légszállításuk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14271) Pete55555 válasza rudii (#14269) üzenetére


Pete55555
addikt

Értem én, hogy van pénz, de kicsit nézz is utána a dolgoknak.
Milyen gépet topik, milyen alaplapot/CPU-t topik... stb.
Megveszed a csúcs AMD procit, egy tesco gazdaságos alaplappal... Ne csodálkozz, ha nem fog benne működni. 200W-os TDP azt jelenti, hogy 4xannyit fogyaszt a proci, mint egy haswell i5, ezért akkora hűtő kell rá, mint egy ház. Kisvizet meg azért nem ajánlott rá a boltos, mert koránt sem biztos, hogy megbírkózik akkora hőtermeléssel, pláne, ha tuningolod (bár ebben a lapban örülj, ha elindul)

És ez itt már OFF.

...Szeretem leracsniztatni...

(#14272) rudii válasza Grózi (#14270) üzenetére


rudii
tag

Amit írtál sajnos am3+ nem támogatja. BeQuiet Shadow Wings 2 én is néztem kicsit drágáltam, de ezek szerint megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#14273) rudii válasza Pete55555 (#14271) üzenetére


rudii
tag

Igen, már alaplap csere elég esedékes lenne, de egyszerre minden nem megy. De eddig semmi problémám nem volt vele szerencsére.

(#14274) Shifty01 válasza rudii (#14273) üzenetére


Shifty01
tag

(#14275) Henk válasza Shifty01 (#14274) üzenetére


Henk
veterán

Ennyi pénzért körökkel jobb hűtőt is kap, ráadásul ha ezen tönkremegy a venti nagyon körülményes a cseréje.

(#14276) rudii


rudii
tag

Shifty01 köszönöm a választ. Henk te mit ajánlanál? Ami elbánik vele, de ezt halkan is teszi.

[ Szerkesztve ]

(#14277) Pete55555 válasza rudii (#14276) üzenetére


Pete55555
addikt

LINK

...Szeretem leracsniztatni...

(#14278) regener válasza regener (#14237) üzenetére


regener
veterán

Már megoldottam Swif2-vel, viszont kellene nekem 19cm-es slim kialakítású venti, ilyesmit kit tud ajánlani?
A jelenlegi nem slim és nyomja a procihűtő bordája egy kicsit ha felrakom a ház oldalát.

(#14279) Shifty01 válasza Henk (#14275) üzenetére


Shifty01
tag

Persze, de azok 2 ház emelet magasok ;] amíg ez relatíve praktikus.
Ha szempont a kinézet akkor ez már jobban mutat mint 1 orbitális nagy hűtőbordás bár kinek mi ugye.
Ez csak 1 lehetőség, mert pl nem olyan nagy és mégis jól teszi a dolgát.

Amugy meg erre is gondoltak habár kétlem, hogy a zalman kispóroolta volna pont a ventit:
How can the fan be replaced if it breaks down?
1. Unscrew the 4 screws on the base of the cooler to separate the fan/fan mount/base cover assembly from the heatsink.

2. Unscrew the 2 screws on the base cover to separate the fan/fan mount assembly from the base cover.

3. Unscrew the 2 screws on the fan mount to replace the fan and proceed in reverse order to reinstall.

[ Szerkesztve ]

(#14280) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Sziasztok!
I5 2500k + radeon 7950 kombóhoz nézek ház ventit. Coolink swf2 1201 meg Artic cooling F12-t nézegettem ezek közül melyiket választanátok? Vagy érdemesebb lenne mást venni?

(#14281) Henk válasza Shifty01 (#14279) üzenetére


Henk
veterán

Nem feltétlenül kell ehhez egy hatalmas bordának lennie, de úgy gondolom az emberek nagy többsége azért áldoz akár irreálisan nagy összeget egy cpu hűtőre mert extra teljestményt remél tőle. A Zalman nagyon régóta a nevéből él és a termékei nem hozzák azt a minőséget vagy teljesítményt ami elvárható lenne az árcédula láttán. A ventit nyilván lehet rajt cserélni, de mire? Csak arra az egy típusra ami gyárilag is rajta van, már ha beszerezhető. A komoly hűtőknek pont az az egyik nagy előnyük, hogy ha valamiért nem tetszik a gyári venti lecserélheted amilyenre szeretnéd vagy akár több db-ot is felszerelhetsz rá ha indokolt. Nekem volt Zalman 9500 és 9700 is, nem volt kiemelkedő teljesítményük, ráadásul az még nem pwm-es volt és iszonyat hangot produkáltak. Tehát ha valakinek ez a csiga design tetszik akkor ok, de továbbra is úgy gondolom, hogy ez a hűtő nem egy jó választás. Ráadásul ez nem is a megfelelő topik ennek a megvitatására.

(#14282) Grózi válasza Henk (#14281) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesen egyetértek Zalman ügyben veled.
Shifty01:
Az Antec kisvíz(920) simán megbirkózik vele(tapasztaltam a 9590-en),míg az általad linkelt hűtő már nem biztos.Amúgy a röhej,hogy egy I5-ös kisebb fogyasztás mellett lazán alázza még a 9590-et is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14283) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Oldalra meg a tetejére a házban tényleg felesleges tenni ventit? Sharkoon Scorpio 1000-em van.
Oldalt ugye pont a VGA-t hűtené. Vagy ha nem befelé hanem kifelé fújná a levegőt oldalt vagy felül az segítene, vagy felesleges pénzkidobás?

[ Szerkesztve ]

(#14284) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!
A nagy melegre való tekintetten gondolkodtam néhány ventilátoromat beújítom, mivel lassan 2 évesek, és keresnék olyan 120-140mm-es változatot ami ár/érték arányban megfelel.
A hátam ami van egy Fractal Core 3000-es (régi USB2.0-s változat) ahol a gyári 3 ventilátor csendesnek mondható.
Amire szükségem lenne az az ,
- ~ 20dB zaj
- ~ 2-3k max
- légszállításban ~100 m3
- Ne legyen világítós ( nem akarok diszkózni itthon :DDD )
- nem kötelező PWM-nek lenni, mert csak a lara lenne kötve szabályozás nélkül.

Amiket ajánltatok és ebbe az árkategóriába van:
-Thermalright Ty-14X (140)
-Coolink 1201 (120,as 3 pines)

Illetve amire rábukkantam és szinte bestbyte-nak mondanám:
- Cooltek Silent Fan 120 - 1,200 rpm
- Cooltek Silent Fan 140

Ezen kívül van PWM-es verzió is, ami hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, és nekem nagyon bejön és árban még olcsóbb is:

Ezen kívül egy review => Cooltek Silent FAN

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14285) pcgamer01 válasza stigma (#14284) üzenetére


pcgamer01
senior tag

ha bejön a zöld szín akkor mindenképp Swif2,ha nem akkor a Cooltek Silent.

Samsung Galaxy S10+

(#14286) rudii


rudii
tag

Sziasztok! :)
A kinálat nagy, a választás nehéz. Ez a kettő közül valamelyiken gondolkodok. Szerintetek? Más is jöhet persze. :)
CORSAIR Air Series AF120 Performance Edition High Airflow 120mm
BE QUIET! Silent Wings2 120mm PWM
Lehet gondolkodnék egy "csicsás" ledesre is, de nem örülnék ha az miatt zúgna az egész vagy nem lenne hatékony. De ez már csak a bónúsz kéréds az esztétika. :D
COOLERMASTER JetFlo 120 kék R4-JFDP-20PB-R1
CORSAIR Air Series AF120 LED Blue Quiet Edition High Airflow 120mm
BITFENIX BFF-LPRO-12025B-RP
ZALMAN ZM-LED(SF) F3
Kérném a véleményeiteket. Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#14287) Grózi válasza rudii (#14286) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem házhűtésre a Silent Wings2 bevált.Performance edition-os corsair nem épp halk,akkor inkább a quiet abból is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14288) stigma válasza pcgamer01 (#14285) üzenetére


stigma
addikt

Lehet kipróbálok 1-2 db-ot a Cooltek-ből és max írok véleményt róla.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14289) pcgamer01 válasza stigma (#14288) üzenetére


pcgamer01
senior tag

az adatai alapján rendben van :)
de a puding próbája az evés :D

Samsung Galaxy S10+

(#14290) cannibal válasza stigma (#14288) üzenetére


cannibal
senior tag

Jónak tűnik, az ára se rossz. Kiváncsi vagyok a beszámolóra nagyon!

(#14291) stigma válasza cannibal (#14290) üzenetére


stigma
addikt

pcgamer01,cannibal: Az csak akkor lesz ha sikerül beszereznem majd, egyenlőre itt nálam ( Győrben) nem igazán tudom beszerezni semelyik boltból, egyedül merlinhardver-nél van onan 2 db-ot feleslegesen nem rendelek meg.
Szerintem van olyan jó mint a Fractal gyári ventilátorai.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14292) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok.Tudnátok nekem véleményezni ezt a ventit ? Link Ilyet szeretnék venni 3 darabot mert nagyon jól mutatna a gépben :) Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#14293) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Corsair C70-es házba keresek házhűtő ventiket. Best buy kellene, minél jobb légszállítással de ne legyen hangos, illetve azért túl drága se legyen. 2db 14-cm-es menne felülre (szívni a proci felől) 2db 12 cm-es pedig elöl befújná hátul kiszívná. Lehet ledes is és sima is.
A proci hűtő : Ventilátorral: 140 x 159 x 171 mm.
Előre is köszönöm a választ.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#14294) Pete55555


Pete55555
addikt

Itt is felteszem a kérdést, bár szvsz ez ASRock topikba való kérdés (és voltam ott is, de nem tudja senki/ide irányítottak)
ASRock B85M-ITX deszkán van 2*4 pines venticsatlakozás. Az érdekelne, hogy csak PWM-es ventit tud vezérelni, vagy 3 pin-essel is elboldogul ? :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#14295) pcgamer01 válasza Pete55555 (#14294) üzenetére


pcgamer01
senior tag

a 3pin-est is fogja vinni csak azt majd nem tudod szabályozni :)

Samsung Galaxy S10+

(#14296) Pete55555 válasza pcgamer01 (#14295) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez nyilvánvaló volt eddig is, a kérdés az volt, hogy szabályozza-e vagy sem, de azóta megtaláltam a választ: LINK

...Szeretem leracsniztatni...

(#14297) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Most hogy picit enyhült az idő tesztelgettem az Obsidian 750d házikóm szellőzését (3x bitfenix spectre pro pwm 140mm 2 x elöl be, 1x hátul ki, + 2db Akasa Apache Black felül ki egy h110 hűtőn át)
Linx alatt a 4,3 ra húzott procival folyt a teszt 1-1 órán át.

Ami mindig is érdekelt ,hogy kap-e elég friss levegőt a belső, mert a ház eleje olyan telinek tűnik.
Az előlap alján és két oldalán jut csak be levegő a házba. 1 órát járattam ez elején levett előlappal, így a ventik közvetlen kapták a friss levegőt, majd 1 órát teszteltem gyári összerakott állapotban előlappal(képen).

Az eredmény 1 fok nyereség a nyitott fedélnek,de ezt bekönyvelem annak ,hogy a viz lehet már egy picit melegebb volt../
Akinek kétségei voltak remélem most eloszlattam ,valószínű ez a helyzet a ház kisebb testvéreinél isOFF]

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14298) pipo112 válasza Bacusuz (#14297) üzenetére


pipo112
senior tag

a ventilátorok mindig oldalról szedik be a levegőt nem pont szemből egyszerű fizika szóval tök mindegy hogy fent van-e az előlap vagy nincs , az a lényeg hogy a venti lapátok oldalánál áramoljon a levegő

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#14299) Bacusuz válasza pipo112 (#14298) üzenetére


Bacusuz
őstag

Most már ezt is tudom :U

Mégis úgy érződik ,hogy egy mesh előlapos ház ,amin szinte átlátni szellősebb mint egy ilyen.
Nem csak nekem merült fel a kérdés ,azért írtam le.
Gondoltam segít.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14300) mufi


mufi
senior tag

Van valakinek Noctua Redux ventilátora? Gondolkodok a 14 centis verzión de tetszik a TY 147 is. Ven az áron kívül érdemi különbség a kettő között?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.