Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#843) Kephamos válasza ReJim (#842) üzenetére


Kephamos
addikt

Ugyebár a három kapcsolóval váltasz a hangszedők között és ha három van, akkor kicsit másabbnak találtam a hangját, mintha csak kettő (középállásnál, ahol mind ''szól'' egyszerre).

Potik: Hangerő, meg hangmagasság. Bár nem biztos, de több mint valószínű. ;)

Mennyi pénzt kívánsz rászánni a gitárra? Csak mert próbáltam ezt az EDG-46-ost és nekemnem igazán jött be. Főleg a nyaka nem. Az volt az érzésem, hogy hungarocellből van, de ez csak az én véleményem. A haverom nyáron vett egy G-1-es Vorsont és meg van vele elégedve, bár szerintem az se az igazi; ahngja nem annyira tetszik, de nem rossz. Lehet, hogy az egy jobb választás lenne. Fontos dolog, hogy nehogy megvedd látatlanban a gitárt. Menj el hangszerboltba és próbáld ki!!! Hasonlítsd össze más gityókkal, hogy hátha találsz olyat, ami jobban áll a kezedben, jobb a hangja, stb., stb... Kérdezz a hangszerboltostól, de vigyázz! Rafinált egy népség. :D .

Pedál: Rálépsz és be vagy ki kapcsol. :DDD. Különböző efekteket lehet vele előcsalni az erősítőből, gitár segítségével. Van rengeteg féle. Ki kell próbálgatni, mert nem tudom leírni, hogy pl. ettől meg ettől ilyen zsáá hangja lesz a gitárnak. :DDD .

Mióta gitározol? Első gitárnak szerintem nagyon jó választás a Vorson.

Remélem, hogy tudtam/tudok segíten, de ne vegyél mindent készpénzenk. Pl.: a hangszedőben nem vagyok teljesen biztos, csak 80%, de majd utánnanézek.

Az üveghangot hamarosan leírom neked.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.