Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#58150) üzenetére


benedekco
addikt

Hangoló nem némít feltétlenül. Én a piros zöld ledes erősítő problémára gondoltam.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#58152) consono válasza benedekco (#58151) üzenetére


consono
nagyúr

Az simán úgy tűnik, mint a hangoló, tényleg.

"In God we trust. All others must bring data"

(#58153) Goose-T


Goose-T
veterán

A kínaiak megint alkottak: MWave Tank G pedál. Modellez, lehet rá IR-t tölteni, Bluetooth kapcsolat, beépített akku, és állítólag egy új windowsos progival már tud profilozni is, mindezt 70$-ért! Ráadásul van belőle basszusgitáros verzió is.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58154) arnyekxxx válasza Goose-T (#58153) üzenetére


arnyekxxx
veterán

felturbózott cube baby, jónak tűnik, az xlr-ért meg külön extra pont.

(#58155) bigrob


bigrob
őstag

Standalone amp sim szoftvert használ valaki?
Amiben esetleg még van pár effekt is? :)
Napokban mintha felmerült volna, de az istenért sem találom meg..

Jelenleg VST pluginnal játszogatok, de kényelmesebb lenne csak azt indítani és prüntyögni. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#58156) kutyek válasza arnyekxxx (#58149) üzenetére


kutyek
senior tag

Nem jó a link

(#58158) kutyek válasza arnyekxxx (#58157) üzenetére


kutyek
senior tag

Thx

They are the same picture.gif :)

(#58159) Moleman válasza bigrob (#58155) üzenetére


Moleman
addikt

Az Amplitube és a Guitar Rig is működik standalone, nekem most csak ezek vannak fent, régebben voltak mások is, de azokra már nem emlékszem.

(#58160) Goose-T válasza Moleman (#58159) üzenetére


Goose-T
veterán

A TH-U is működik standalone módban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58161) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#58151) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jogos, neked van igazad. Nem szándékosan nyomtam le rajta a hangolót, de tényleg az volt, azért a pengetésekre reagált.

Ettől függetlenül ami tény: tegnap nem szólt a nyak, sokszori próbára se. Kinyitottam az elektronikát, távvezérléssel próbáltam multiméterrel méregetni, kicsit megpiszkáltam a vezetékeket, utána ment. Jelenleg jó.

Ettől függetlenül a Spark tényleg rosszalkodik, a volume és master potikkal valami nem oké.

W | W | H | W | W | W | H

(#58162) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#58161) üzenetére


Smiley
őstag

Ha megpiszkaltad es utana jo, akkor szar valamelyik forrasztas...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#58163) Tibizzz válasza bigrob (#58155) üzenetére


Tibizzz
kezdő

A Tonocracy-t töltöttem le. Nagyon jó és ingyenes. Be kell regelni és kismillio preset van hozzá. [link]

(#58164) nap válasza Smiley (#58162) üzenetére


nap
addikt

Az Epikben híresen szar a kapcsoló. Legalábbis a régebbi szériákban biztosan. Amelyik hosszabb ideig nálam volt, abban ki is cseréltetem.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#58165) bigrob válasza Tibizzz (#58163) üzenetére


bigrob
őstag

Ezt kerestem!
Köszönöm! :R

Illetve a többieknek is, THU már telepítve, csak nem próbáltam ki. :DDD

Amplitube nem tetszett.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#58166) arnyekxxx válasza bigrob (#58165) üzenetére


arnyekxxx
veterán

tonocracyban a pluszpoén a szokásos ampszimek mellett, hogy kezeli a NAM profilokat is

(#58167) arnyekxxx válasza bigrob (#58165) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha nem akarsz DAW-zni de VST-kkel akarsz játszani akkor jó opció még az Element is. Ingyenes VST host, van benne jópár saját effekt is meg a kedvenc VSTidet is bele tudod rakni, bármit bármivel össze lehet benne drótozni, van benne audioplayer is ha együtt akarsz játszani felvétellel de az asio driver lefoglalja a gépet és nem engedi másnak a hanglejátszást. Ha be van állitva egy setup akkor pont annyi elinditani mint egy standalone progit

(#58168) lacibattya


lacibattya
csendes tag

Soha ne feküdtem még rá külön egy-egy számra,de mégis átlag mennyi idő betanulni egy dalt?Hogyan érdemes?Pl.a Felaszarvazottak balladáját tanulgatom :DD Nem is az időt nézem,mert nem úgy álltam neki hogy hajrá csak az alap riffet játszom ha skálzom,csak kíváncsi vagyok hogy béna vagyok vagy lusta. :DD Az normális hogy magamban "megy"de kisérettel belezavarodom? :W Ne magában tanuljam?Lassított kisérettel vagy hogyan?

(#58169) X2N válasza lacibattya (#58168) üzenetére


X2N
senior tag

Ha komplett számot akarsz tanulni és nem csak technikát gyakorolni, vagy 1-1 részeket tanulni akkor semmiképpen se magában játszd, az internetes tabot követve, készíts saját egyszerűsített tabot hozzá, ne csak nézd netes tabot miközben játszd, a készített tab-ban én felbontom a számot részekre feltüntetve(Intro,Verse,Pre-chorus,Chorus,Bridge,etc.), csak így fogod tudni hogy épül fel strukturálisan a dal(amit magát a tabot követve nem feltétlen szoktam pl figyelni, csak azt amit játszani kell), aztán ha ez megvan meghallgatod a számot és követed hogy jó-e az a dalszerkezet amit felvázoltál, gyakorlod az összes részt külön külön és ha ez megy akkor már gyerekjáték lesz zenére játszva eljátszani az egészet, még tab nélkül is. Én így csinálom. Aztán ha megy, akkor lehet több számot összefűzve komplett setlistet begyakorolni, úgy hogy nem állsz meg a számok között se.
Probléma nyilván akkor van ha technikailag nem vagy azon a szinten amit a szám megkövetel és nem megy még lassítva se(ha gyorsabban is letudod játszani még tab lesés nélkül is egyes részeket metronómra az nem hátrány), vagy ha eddig se metronómra gyakoroltál és nem győzöd követni a dobot, nem tudod pontosan oda tenni a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58170) lacibattya válasza X2N (#58169) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Nem a tabból játszom,azt tanulom meg.Mikor megy fejből akkor gyorsítom,ha az is megy akkor jön a backing track.Azt hiszem akkor a metronómos gyakorlás hiánya lesz a fő baj. :W

(#58171) FockeWulf válasza lacibattya (#58170) üzenetére


FockeWulf
tag

Dalt én sose gyakoroltam metronómra , kb így csinálom mint te, memorizálom az adott dal szerkezetét, aztán ha ez meg van onnan már gyerekjáték. Mondjuk én legtöbbször olyan nótákkal próbálkozom amihez se tab, se semmi nincs, így mire kifülelgetem hogy mit is játszik a giáros az adott dalba, már meg is van a dal memorizálása. Érdemes saját kis szösszenetekkel díszíteni itt-ott, egyedibb lesz a dolog, ha nem is annyira profi. De ahány ház, annyi szokás.

(#58172) lacibattya


lacibattya
csendes tag

Nade mennyi idő? :DD

(#58173) Moleman válasza lacibattya (#58168) üzenetére


Moleman
addikt

Próbáld ezzel együtt, végig látod, hogy mit hogy fog, valószínűleg jobb lesz a végeredmény, mint tabból.

Én mindig az eredetivel együtt tanulom a dolgokat, közben sokszor megállítom, visszatekerem, ahol hallás után kell valamit mazsolázni. Ha eredeti tempón nem megy, akkor lassítva szoktam (leginkább erre használom a bariton hangolású gitáromat, 25%-kal belassítva pontosan ugyanazt kell fogni B standardben, mint eredeti tempón E-ben).

Az, hogy mennyi idő, leginkább memória és gyakorlat kérdése. Ezt a számot pont nem hallgattam sokat, nincs meg egészben a fejemben, ezért minden apró részlettel 1-2 napig biztosan gyakorolnom kéne, hogy jól el tudjam játszani.

(#58174) FockeWulf válasza lacibattya (#58172) üzenetére


FockeWulf
tag

Erre a kérdésre egy jó válasz van: attól függ hogy adott gitáros milyen szinten van a gitározásba. Van akinek napok, van akinek 1-2 óra, mert lényegében csak a szerkezetet kell memorizálnia. Jól mondja Moleman, játssz a felvétellel. A tabok (legalábbis nekem) nagyon fárasztónak tűntek, kibogarászni hogy most mit hogyan, szünetek stb...egyszerűbb ha hallod/érzed az egészet...néha persze jól jönnek szólóknál...de...azt is vedd figyelembe hogy a neten sok tab eleve hibás. Indítsd el az eredetit, ha kell lassítsd le, és simán csak játszd együtt a felvétellel. Előbb utóbb nenni fog.

(#58175) cucka válasza lacibattya (#58168) üzenetére


cucka
addikt

Az normális hogy magamban "megy"de kisérettel belezavarodom?
Teljesen normális, azt jelenti, hogy úgy érzed, hogy el tudod játszani, de valójában nem.

Ha fejlődni akarsz, akkor
1. Tempóra tanuld és játsszd. Lehet backing track, lehet metronóm, mindegy
2. Rendszeresen vedd fel magad és hallgasd vissza. Itt meg fogsz majd lepődni, hogy mennyire nem tudod jól eljátszani azt, amiről azelőtt azt hitted, hogy el tudod :D .

[ Szerkesztve ]

(#58176) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ismét elővettem.

Ez már a 2XP-s szint. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#58177) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#58176) üzenetére


X2N
senior tag

Figyelj már azt tudtad hogy a gitárod faragott juhar kondenzátorból van? AAA-toppal amit lefestettek arany festékkel? ;]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58178) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#58177) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem nincs ilyen gitárom.

Ez van.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#58179) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#58178) üzenetére


X2N
senior tag

Hány kiló?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58180) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#58179) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nemtom, nem mértem. Szerintem vagy négy.

W | W | H | W | W | W | H

(#58181) FockeWulf válasza lacibattya (#58172) üzenetére


FockeWulf
tag

Eszembe jutott még egy tanács-féle. Nekem sokszor nem is tudatosan, de bevált....szóval ha már úgy-ahogy megtanultad az adott dalt, és már úgy érzed valamennyire megy, akkor pihentesd egy 2-3 hetet, többet ne mert akkor meg elfeleded. Az idő alatt persze gyakorolj mást. Meg fogsz lepődni mennyivel jobban fog menni a tanult dal.

(#58182) Moleman válasza FockeWulf (#58181) üzenetére


Moleman
addikt

Ha pedig véletlenül több idő telik el, meg kell próbálni nem gondolni rá, és izommemóriából előjön. :DDD
Pár éve vendégségben egy zongora elé keveredtem rendkívül részegen, kicsit elveszettnek éreztem magam, próbáltam a 15-20 évvel korábban bemagolt zongoradarabokra visszaemlékezni, reménytelenül. Aztán átvette az izommemória az irányítást, és máris vállalhatóan tudtam zongorázni a körülményekhez képest. :DD

(#58183) Ctrl+Alt~Del válasza Ctrl+Alt~Del (#58176) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ezzel "adós" maradtam. Rendbetettem a végén a timingot.

Amúgy ez a kedvenc részem a szólóból. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#58184) dl650


dl650
tag

Sziasztok! Ismét kérdésem van. Ha egy külső hangkártyán van kombinált XLR/TRS bemeneti(jack és mikrofon váltó kapcsolóval) csatlakozás akkor melyiket kell használni a gitárhoz? Van különbség vagy mindegy ? Köszi!

(#58185) kutyek válasza dl650 (#58184) üzenetére


kutyek
senior tag

A jelszintben jelentős különbség van, a hangszer sokkal kisebb jelet ad, ennek megfelelően más erősítéssel dolgozik a bemenethez tartozó preamp, mint mikrofon esetén. Ha van kapcsoló, akkor "instrument" állásban legyen (ha a másik jelzés a mikrofon, akkor valószínűleg a jack lesz az).

(#58186) dl650 válasza kutyek (#58185) üzenetére


dl650
tag

Köszi. Tehát akkor gitárhoz a jack-jack kábelt kell használni nem a jack - mikrofon kábelt? Más : Tudtok ajánlani a Tonocracy-hoz hasonló ingyenes szoftvert Windowshoz?

(#58187) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nem is tudtam, hogy lesz hamarosan Megadeth-koncert. Egy számukat sem ismerem, de lehet elmegyek, megnézem ezt a Mustaine-t, mit művel a gitárjával.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#58188) Ba cy lus válasza Ctrl+Alt~Del (#58187) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egy számukat sem? :Y
Pedig mekkora szólóik vannak:
[link].
Mondjuk szerintem ez az album inkább thrash rock, mint thrash metal, bár ez semmit sem kisebbít a jelentőségén.

[ Szerkesztve ]

(#58189) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#58187) üzenetére


bigrob
őstag

Mióta rockmaratonon nem léptek fel mert eltörte a lábát a basszeros engem elvesztettek.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#58190) chaosmonger válasza bigrob (#58189) üzenetére


chaosmonger
tag

Dehogy törte le, legfeljebb egy kicsit kificamította, a fő baj az volt hogy nem volt avokádó az öltözőben :).
Valójában szerintem Mustain-nek simán szar napja volt és túl lepusztultnak találta a fesztivált ezért rágott be.
Én is ott voltam, engem nem veszítettek el mert ettől a zenéik nem lettek rosszabbak, de azért meggondolnám hogy messzire elinduljak-e miattuk.

Ja és legalább elmondhatom, hogy láttam őket élőben, igaz hogy egy hangot se játszottak :)

[ Szerkesztve ]

(#58191) arnyekxxx válasza chaosmonger (#58190) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ja és legalább elmondhatom, hogy láttam őket élőben

'93 The Cult, Megadeth, Metallica az MTK stadionban :)

(#58192) arnyekxxx válasza dl650 (#58186) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Minden fizetősnek van valamiben korlátos ingyenes verziója, ami fullos és ingyenes is , az azért ritka. Ha komplett láncot szerenél ingyen összerakni standaloneként akkor az Element egy jó eszköz, ebbe bármilyen önálló vst-t (egy-egy ampsimet-effektet ingyenesen könnyebb találni mint tonocracy szintű komplex programot) össze tudsz drótozni és daw nélkül használni .

(#58193) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#58187) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem a Rust in Peace pedig kötelező album a thrash kedvelőknek :D

(#58194) kutyek válasza dl650 (#58186) üzenetére


kutyek
senior tag

Én eleve a jack-jack kábelt használnám, de nem biztos, hogy csak a kábelen múlik. A kombó TRS/XLR csatikon a jack rész is balanced, úgyhogy tipikusan egybe is van kötve a kétféle aljzat. Vagy dedikált aljzat van a hangszernek ("instrument" vagy "HI-Z" jelöléssel), vagy ha multifunkciós a kombó aljzat (hangszernek és mikinek is jó), akkor egy kapcsoló határozza meg az uzemmódot ("instrument / mic" vagy "HI-Z / mic"). Ne a kábel végződésre hagyatkozz szerintem, hanem a bemenet típusát, illetve az üzemmód kapcsoló állását ellenőrizd az interface leírása alapján.

(#58195) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#58191) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A Metallicán ott voltam én is, de nem emlékszem ki volt az előzenekar.

Olyan közel voltam a színpadhoz, hogy a piro égette az arcom.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#58196) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#58193) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Na de én nem szeretem kifejezetten a thrasht.

Most elkezdtem a komplett diszkográfiát. Van az első albumon egy szám, Mechanix, vesszek meg, ha az nem a Four Horseman.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#58197) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#58196) üzenetére


Alexios
veterán

De az az, nyilván azért mert ő írta, ahogy a fél kill em all-t :D

(#58199) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#58196) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#58200) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Az Audio Assault AmpLockerbe is megjött a NAM támogatás, igaz itt meg kell hozzá venni az 5$-os Snapshot modult.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.