Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) cucka válasza X2N (#58095) üzenetére


cucka
addikt

az meg a másik hogy meg se hallgatják azt aki esetleg veszi a fáradtságot és jelentkezik.
Ezek azok, ahova 8 húros gitárral szerettél volna basszusgitározni menni? ;]

Egyébként érdekes, olyan rockzenekar van, ahol a basszusgitár kiváltja a gitárt (Royal Blood), de olyanról nem tudok, ahol fordítva lenne.

Maga a gondolat egyáltalán nem új, hogy az 1 teljes oktávval mélyre hangolt gitár az basszusgitár is lehet. A Fender a 60-as években hozta ki a Bass VI-t, az pontosan ugyanez.

Lars pedig nem azért dobol a Metallicában, mert olyan megnyerő a személyisége vagy a dobtudása, hanem mert az az ő zenekara. (Meg Hetfield-é nyilván)

[ Szerkesztve ]

(#58102) X2N válasza cucka (#58101) üzenetére


X2N
senior tag

Igen, de azt is hozzá kell tennem hogy nem mondtam azt 1x sem hogy ne vennék egy basszusgitárt, csak annyit írtam hogy jelenleg egy 8 húros gitárom van, ezt tudom vinni.
Lars menedzseli a dolgokat úgy tudom, amellett hogy dobol is :), Hetfield-ék meg írják a számokat. Nincs ezzel semmi baj, nem vagyunk egyformák, én is szívesebben írogatnák olyan számokat mint Hetfield, ahelyett hogy üzleti dolgokkal foglalkozzak.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58103) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

De miért kellene a basszusgitárt kiváltani? Még ha technikailag lehetséges is, eleve más lenne a feladata.
Személy szerint jobb szeretem, mikor inkább a basszusgitárt használják kreatívabban, minthogy szükségtelen legyen a zenekarba.

[ Szerkesztve ]

(#58104) FockeWulf válasza X2N (#58095) üzenetére


FockeWulf
tag

Értem én, de pl ha egy hobbizenekarhoz bevágódsz hogy te majd az X+n húros gitárodon tolod a basszus részt a mély E húron, ilyen-olyan frekiket megvágva, ládákat kiegészítve , frekiket elszeparálva, mert hogy neked ezt a string tenció alkalmazás kiszámolta hogy jó lesz stb....azért ne lepődj meg ha elküldenek....most ezt minden rossz felhang nélkül mondom...

(#58105) X2N válasza Ba cy lus (#58103) üzenetére


X2N
senior tag

Nem kell kiváltani, ilyet eddig sem írtam, csak azt hogy nekem kényelmesebb a 8 húros gitár mint egy 4 húros basszus a 100-as húrral. Meg hogy 8 húros gitárnál már a freki tartomány eléggé kivan tolva.

FockeWulf-Hát jó akkor majd nem lepődök meg legközelebb. Vajon a Stereo/WET-DRY-WET gitár rigre mint mondanának átlag rock zenekarban :D
Lehet inkább session zenész munkákat kellene keresnem.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58106) cucka válasza X2N (#58102) üzenetére


cucka
addikt

Abban a hitben élsz, hogy ha egy gitáros a kezébe vesz egy mélyre hangolt gitárt, akkor egy csapásra basszusgitáros lesz belőle. Hogy a basszusgitározás az ugyanaz mint a gitározás, csak egy nagyobb gitáron. Hogy a két hangszer között csak a frekvenciákban van különbség.

Lars pedig nem csak menedzseli a zenekart. Ő az, aki James riffjeiből dalokat csinál. Ő dönti el, hogy mi az ami jó, és mi az, amit ki kell dobni. De még a koncertek setlist-jét is ő rakja össze.

[ Szerkesztve ]

(#58107) X2N válasza cucka (#58106) üzenetére


X2N
senior tag

Mond már el miben különbözik egy basszusgitár egy elektromos gitártól akkor, amit az előbb nem írtam le.
Túl akarod misztifikálni a basszusgitározást? Mi értelme? Könnyebb rajta játszani mint elektromos gitáron, csak 4 húr, sokkal egyszerűbb dolgokat játszanak mint gitáron. Ezt most nem nem támadásként írtam, nem kell engem keresztre feszíteni ;] Iron maiden számokat játszottam basszusgitáron anno szerintem nincs nagy különbség. Vastagabbak a húrok, hosszabb a skálahossz. 8 húros gitáron még most is az van néha h belezavarodok annyi húr van, és nem mindig egyértelmű ha pl 6 húros drop C, c standard számokat játszok hogy lehet transzponálni 8 húrosra.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58108) FockeWulf válasza X2N (#58107) üzenetére


FockeWulf
tag

Más játéktechnikákat igényel, más tartományokban szól, és más a zenében betöltött szerepe. Lényegében a bőgő és a gitár két különböző hangszer.

(#58109) X2N válasza FockeWulf (#58108) üzenetére


X2N
senior tag

Ez a játéktechnikai igényt kifejthetnéd bővebben. Jóval kevesebb játék technikát igényel mint egy elektromos gitár. Akkordok nem kellenek. Slap-elést sem minden basszusgitáros csinálja. Pengetővel és ujjal is eltudtam anno játszani a Maiden számokat, ez nem volt probléma, de én pengetőt jobban szerettem, az kevésbé nyírta az ujjaimat. Elektromoson is 9-es használok, még a LP menzúrán is. Ha 2 különböző hangszer a kettő akkor a 8-9 húros multiscale gitár az mi? Nem véletlenül mondta a srác is akitől vettem a 8 húros gitárt hogy nem igazán keresett a 8 húr, nagyon kevesen vállalják be, aprón is 1-2 darab szokott lenni elvétve. Ez már a basszusgitár tartományig lemegy(amire a legtöbb gitárosnak nincs szüksége), a 7 húros még oké(Drem Theater számokhoz kell), ha most kellene kezdőként vennem gitárt már inkább 7 húrost vennék mert sokoldalúbb nem kell állandóan lehangolgatással kínlódni(Drop-D, Drop C, C standard, E flat, E standard hangolásokat használok 95%-ban) meg több gitárt fenntartani(most is 3 van), ott a B húr. Persze ez csak az én problémám aki 60-as évektől kezdve mindent is játszik(Animals, ACDC, Tool, Mötley Crew, Killswitch Engage, Kyuss).

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58110) cucka válasza X2N (#58107) üzenetére


cucka
addikt

Műszakilag az elektromos gitár és a basszusgitár ugyanaz a hangszer.
De ugyanígy, műszakilag a nagybőgő is egy nagy méretű hegedű.

A különbség a zenei funkciójában van. A basszusgitár más szerepet tölt be a zenében, ezért mást érdemes rajta játszani, máshogy, más hozzáállással.

És az igaz, hogy a basszusgitáron kevesebb húr van, és a basszustémában kevesebb hang. Amin nagyobb a hangsúly, hogy azt a kevés hangot hogyan játszod.

Én azért megnézném azt, amikor gitárosként eljátszod az "egyszerű" Steve Harris bassline-okat, és kisujjból kirázod azt, hogy hosszú percekig nyomod a galoppozást úgy, hogy ritmusban is maradj, dinamika is jó legyen, és a sound is stimmeljen.

(#58111) Alexios válasza X2N (#58109) üzenetére


Alexios
veterán

de én pengetőt jobban szerettem, az kevésbé nyírta az ujjaimat

Mondjuk ez egy kicsit olyan kifogásnak hangzik mint egy kezdő mikor nylon húroson kezd mert az nem vágja annyira az ujjait

[ Szerkesztve ]

(#58112) Goose-T válasza X2N (#58095) üzenetére


Goose-T
veterán

Húbazmeg, ezt a felénél ki kellett nyomnom, annyira szar. A dobos szétveri az egészet oda nem illő figcsókkal, ennél még Lars minimáldobolása is jobb. Hetfield hangja meg annyira szét van autotune-ozva, hogy elönt a szekunder szégyen, amikor hallgatom. A világ nyolcadik csodája, hogy ezek a mai napig megélnek ilyen produkcióval.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58113) X2N válasza Alexios (#58111) üzenetére


X2N
senior tag

"A különbség a zenei funkciójában van. A basszusgitár más szerepet tölt be a zenében, ezért mást érdemes rajta játszani, máshogy, más hozzáállással."

Igen ez a fő különbség...a dobost segíted ki a ritmus szekcióban. Nem ugyanaz a szerep mint egy gitár.

Alexios- Kezdőként sem nylon húroson klasszikus gitáron kezdtem, pedig mondták nem kevesen , még gitártanár is hogy azon kezdjek. Elektromos gitáron kezdtem és anno többet használtam 10-s húrt mint 9-est. Tudtam mit akarok játszani. Akusztikusom 1X ha volt életemben. Másoknak vettem 1-2 akusztikus gitárt családban, mert látta mindenki mennyire szeretek gitározni, nekik a nylon húroson se sikerült megtanulni. Ma meg már 9-est használok mert könnyebb nyújtani. Ha 2 egész hangot kellene nyújtanom akkor már lemennék 8-asra, de annyira ritkák azok a számok ahol kellene hogy marad a 9-es. 3-4 hónap után már nem fájtak az ujjaim, napi több óra gitározás után. Mindent meglehet szokni. De nem volt soha erősek az ujjaim.
Goose-T- Ízések és pofonok, ha beleolvasok a komment szekcióba röhögni tudok az ilyen kommenteken:
James: “Make Lars hear you give us your best” Crowd: DIE!! DIE!! DIE!!
Hetfield mégis végig vigyorogja miközben játszanak :D

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58114) Ba cy lus válasza X2N (#58113) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Igazából technikailag is, mert nem a 8-húros gitár a sztenderd. Egy speciális gitárt hasonlítasz a sztenderd basszussal.

(#58115) X2N válasza X2N (#58113) üzenetére


X2N
senior tag

James: "Let Lars hear you from the hospital!" Everyone: "DIE! DIE! DIE!" :U
Lars was not there because the Festival is called "Download" (only true fans understand) :B
Joey előtte letolt egy teljes Slipknot koncertet is...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58116) cucka válasza Goose-T (#58112) üzenetére


cucka
addikt

Ez a Metallica egyetlen koncertje, ahol Lars betegség miatt nem volt ott, és last minute beugrottak páran kisegíteni őket. Ugyanerről a koncertről sokkal izgibb a Battery felvétele, ott Dave Lombardo játszik, és hát elég jól megmutatja, miért ő a király ebben a műfajban.

(#58117) freelanced válasza Goose-T (#58037) üzenetére


freelanced
addikt

Ezt próbáltátok esetleg?

PreSonus Micro Station BT?

A Big Knob alapból jó lenne, de fejhallgató nem megy bele (persze itt alapból kérdéses, hogy vajon milyen hangja lesz a fejhallgatónak ha bedugom egy ilyenbe, de mivel most is audio interface-ről megy és nem feltétlenül kell neki erősitő, nem aggódom, annyira, szerintem bármi meghajtja).

Más ajánlást is szivesen fogadok Mackie Big Knob-hoz hasonló vezérlőre ami fogad fejhallgatót is. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#58118) X2N válasza cucka (#58116) üzenetére


X2N
senior tag

Mindig érdekes meghallgatni ilyen vegyes felállásokat is. Rengeteget számít a dobos is. Joey sokkal technikásabb dobos. Nem véletlen hogy meg se próbálja Lars-t utánozni. :B

freelanced-bluetooth-os audio interface? Vannak fenntartásaim, nem a Focusrite-ok népszerűek ebben az árkategóriában(olcsó belépő audio interface)?

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58119) cucka válasza X2N (#58113) üzenetére


cucka
addikt

Nem a dobost segíted ki. A dobossal együtt játsszátok a groove-ot. Amire nem tudom mi a jó magyar kifejezés. A dobos a ritmust játssza, basszussal együtt lesz a kettőből groove.

Emellett megalapozod a zenében a harmóniát - vagy megerősíted az akkordot amit a dallamhangszerek játszanak, vagy ellenpontozod.

Ezért van az, hogy egy csomó metálzenében ahol a gitáros írja a bassline-t a basszusgitárnak lényegében semmilyen zenei funkciója nincs, az egyedüli feladata, hogy vastagítsa a hangzását a többi hangszernek. Mert ha gitáros fejjel gondolkozol, az nem fog működni, az ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58120) X2N válasza cucka (#58119) üzenetére


X2N
senior tag

Ezért vettem én is a 8 húrost. Sokoldalúbb. Lehet a dobbal kooperálni. Meg tanulni hogy játszanak a basszusgitárosok, sokkal groveosabban játszanak.
Belehallgattam a Lombardos Battery-t is, Robert élvezi nagyon :D

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58121) doc


doc
nagyúr

Én a basszus témához csak ennyit tudok hozzászólni: [link]

(#58122) Goose-T válasza freelanced (#58117) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezen a PreSonus Micro Station BT-n csak egy bemenet van, nem tudsz váltani a bemenetek közt. Pont arra nem jó, amire ajánlottam a többit. :D Az lenne a lényeg, hogy a monitor controller két bemenetére rákötöd az interfészt és a multieffektet, és utána egy gombnyomással tudsz váltani, hogy melyik szóljon a monitorokon. A szub leválasztásához nincs szükséged erre, anélkül is meg lehet oldani.

Ahhoz, hogy egy helyen legyen a fejhallgató-kimeneted, aktív monitor controllert kell venned, azok pedig sokkal drágábbak (ahogy ez a Micro Station is drága, pedig csak egy bemenete van). A legtöbb esetben már interfésszel vannak kombinálva, azért is olyan drágák, mint pl. a Big Knob Studio.

Egyébként szerintem a fejhallgatót átdugdosni az interfészből a multieffektbe nem olyan nagy dolog, mintha például a stúdiómonitorok kábeleit kellene mindig átdugdosnod ugyanígy. Sőt, az aktív és a passzív monitor controller árkülönbségéből beruházhatsz egy plusz fejhallgatóra is akár. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58123) freelanced válasza Goose-T (#58122) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ, és esetleg olyan interface, valami jobb minőségű, ami tud ilyesmit?

Tény, ezen én is gondolkodtam, hogy nem akkora probléma a fejhallgatót átdugni.

Na és mi van ha az interface-be bekötöm csak simán a multieffektet? Akkor szólna mindkettő nem? Mármint a gépen levő dolgok is, meg az effekten levők is, van annak bármi hátránya?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#58124) X2N válasza freelanced (#58123) üzenetére


X2N
senior tag

Nincs hátránya, vonalszintű a jel, maximum a földhurok lehet probléma. A mostani multieffektekkel interface--re se lesz szükséged mert maga a multieffekt is interface(ha usb-n keresztül azt is bedugod). Lehet venni ilyen Stompboxokat is amik kifejezetten csak effektekre vannak, meg ott vannak a régi rackes effektprocesszorok is amik ma már senkinek se kellenek pedig stúdió minőségű mindegyik, olcsón hozzálehet jutni. Csak találja ki az ember mire van pont szüksége.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58125) Goose-T válasza freelanced (#58123) üzenetére


Goose-T
veterán

Én úgy szoktam időnként, de ahhoz nyilván be kell kapcsolni a gépet, és az interfész előfoka is befolyásolja a hangminőséget, bár az minimális. Na meg állítgatni kell, hogy bypass módon szóljon a bemenetre kötött hang, mert különben késleltetés lesz a hangban. Szóval pont az lenne a lényege a passzív monitor controllernek, hogy ezeket a kényelmetlenségeket kiküszöbölje, és egyenesen a stúdiómonitorokba menjen a hang.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58126) FockeWulf válasza X2N (#58109) üzenetére


FockeWulf
tag

Nincs se időm, se kedvem most a bőgőn és a gitáron történő, különböző játéktechnikákat magyarázgatni, gugli a barátod, az alapdolgokat könnyen megtalálod a neten. Most egyenlőre elégedj meg annyival hogy más játéktechnikát igényel egy gitár és mást a bőgő, és hogy a kettő, akármennyire is hasonlónak tűnik elsőre, két külön hangszer.

(#58127) kutyek válasza freelanced (#58123) üzenetére


kutyek
senior tag

Az olcsó modellezők többsége egyúttal interface is. Így maradhat azon fejhallgató és a monitorok is, nem kell váltogatni a modeller / interface között. Persze ha kell mikrofon vagy más hangszer is, akkor nem úszod meg a standalone interfészt sem.

(#58128) X2N válasza FockeWulf (#58126) üzenetére


X2N
senior tag

Átlagos gitáros amikor először kipróbál egy 8 húros gitárt:

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58129) FockeWulf válasza X2N (#58128) üzenetére


FockeWulf
tag

Amúgy ez a 8 húros gitár most nálad ilyen becsípődés, vagy nem értelek...? :) Attól hogy 8 húros, vagy 7 , vagy 10 stb húros gitárt veszel még nem fogsz tudni jobban gitározni, sem jobban szólni, sem vagányabb gitáros nem leszel.... Én nem mondom hogy ezeknek nincs létjogosultsága, mert nyilván valahol van...de hanyatt nem fog esni senki attól hogy neked 8 vagy 20 vagy 30 húros gitárod van.

(#58130) X2N válasza FockeWulf (#58129) üzenetére


X2N
senior tag

Túlgondolod a dolgokat, szerintem. Találtam egy vicces képet neten, megosztottam, tök véletlenül ilyen gitárja volt. 12 húros gitárt is érdemes kipróbálni ha valahol láttok, nem csak azért mert ritka hanem mert tényleg érdekesen szól. Van élet a 6 húron túl is. De ettől még nem fogom eladogatni a 6 húros gitárokat se. Senki nem mondta hogy jobban fogsz tőle gitározni, vagy vagányabb leszel.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58131) FockeWulf válasza X2N (#58130) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem a képre értettem konkrétan, hanem hogy ezzel a 8 húros gitárral vagy elkeveredve itt egy ideje, ne értsd félre engem nem zavar, csak nem tartom nagy durranásnak. Volt 12 húros akusztikus gitár nálam, nekem túl "szitáros" volt a hangzása, vannak témák amik kimondottan jól szóltak rajta, de összeségében megvagyok nélküle.

(#58132) X2N válasza FockeWulf (#58131) üzenetére


X2N
senior tag

Miért kel magamat ismételjem állandóan? Már leírtam világosan: "ha most kellene kezdőként vennem gitárt már inkább 7 húrost vennék mert sokoldalúbb nem kell állandóan lehangolgatással kínlódni(Drop-D, Drop C, C standard, E flat, E standard hangolású számokat is játszok) meg több gitárt fenntartani(most is 3 van), ott a B húr. Persze ez csak az én problémám aki 60-as évektől kezdve mindent is játszok(Animals, ACDC, Tool, Mötley Crew, Killswitch Engage, Kyuss, Dream Theater)." Másoknak van 6 gitárja ugyanabban a hangolásban.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58133) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hoztam egy kis problémát, lehet szakérteni. ;]

Az Epiphone-om másfél év után megérett a húrcserére, most külön nem részletezett helyzet miatt úgy hozta a sors, hogy Elixir helyett Ernie Ball került rá. Amikor behnagoltam, és elkedztem rajta játszani (nyaki állás), minden hang befulladt, de keményen. Nyújtások, minden. Mondom jézus atya, ennyire nem lehet szar ez a húr, ekkora különbség lenne az Elixirhez képest?

Gondoltam, mindjárt kiderül, az egyes húrból visszaraktam a leszedett Elixirt. Néma maradt a gitár, meg se szólalt nyaki és középső állásban. Csak hídon.

A húrcsere előtt fogólapot lepucoltam, leápoltam, gitártestet, és a hangszedőkről is letöröltem a dzsuvát. A nyaki hangszedőn volt egy nedvességcsepp utáni száradásnyom szerűség, száraz ronggyal ledörzsöltem róla.

Elképzelhető, hogy egy picit nagyobb nyomást kapott a hangszedő, és attól döglött be? Ha igen, akkor mit tudok vele most csinálni? Kiszedem a helyéről, megnézem, van egy szakadt vezeték? Mi mehet tönkre ilyenkor benne?

Hozzáteszem, nem ütöttem vágtam, nem nyomtam be, nem nyomogattam, határozottabban megdörzsöltem a műanyagot kicsit.

W | W | H | W | W | W | H

(#58134) Vampyr válasza Ctrl+Alt~Del (#58133) üzenetére


Vampyr
csendes tag

Kontakt spray a pickup váltó kapcsolónak? Ha csak egy állásban szól a gitár, az is okozhatja. Valószínűbb, mint hogy két pickup is tönkrement egyszerre.

(#58135) Ctrl+Alt~Del válasza Vampyr (#58134) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A pikcup váltót ha középő állásbóé kapcsolom fel, néma, ha felsőből középre le, akkor recsegő hangot ad a hangfalon egy pillanatra.

Csak két hangszedő van, egy nyak és egy híd. A hídi megy.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#58136) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#58133) üzenetére


Goose-T
veterán

Úgy látom, itt két probléma van.

1. A húrok befulladása: ezt valószínűleg az okozza, hogy az Ernie Ballok elég puha anyagból vannak, nincs akkora húzóerejük, emiatt hátrafeszülhetett a nyak. Utána kell állítani a pálcán. De ha az összes húrt egyszerre vetted le, és utána sorba kezdted feltenni az új húrokat, akkor még várhatsz vele egy kicsit, hátha visszahúzza a nyakat.

2. A nyaki pickup elhallgatása: nem hiszem, hogy bármi baja lenne a pickupnak, annyira nem érzékeny. Ha mégis, nem kár érte, a legtöbb Epiphone gyári pickupja úgyis szemétre való. :D Inkább a kapcsolóval lehet gond, az is általában szemét az Epiken, most adhatta meg magát.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58137) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#58135) üzenetére


X2N
senior tag

Vegyél elő egy multimétert és mérj rá a hangszedőkre ellenállás méréssel. Gitárba dugott jack kábellel, pickup kapcsolóval nézd meg mindkét hangszedőt hogy megvan-e az impedancia, single coil 7-8k, humbucker 9-15kohm.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58138) Goose-T válasza X2N (#58137) üzenetére


Goose-T
veterán

Nyilván nem lesz meg, ha nem szól. Tök fölösleges méregetni, semmi lényeges nem fog kiderülni belőle. Vagy szakadást vagy rövidzárat fog mérni középső és nyaki állásban. Ha szakadást mér (végtelen ellenállás), akkor nagy valószínűséggel csak a kapcsoló szar, mert ha a nyaki pickup szakadt volna meg, akkor menne középső állásban. Ha viszont rövidzárat mér, akkor bármi lehet, mert középső állásban a zárlatos nyaki pickup is le tudja nullázni a hídi pickup jelét, de a kapcsoló nyaki vége is lehet zárlatos, az is ugyanezt csinálná. Zárlatos pickupot még nem nagyon láttam, szakadtat annál inkább. A lényeg az, hogy nagy valószínűséggel a kapcsoló lesz a szar, de úgyis szét kell szedni az egészet, ha meg akar bizonyosodni róla.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58139) X2N válasza Goose-T (#58138) üzenetére


X2N
senior tag

Mi az hogy nyilván nem lesz meg? Mi nem lesz meg? Ha nem méri azt amit kell akkor leveszi a hátlapi takarólemezt, és rámér a kapcsolóra is, ahova a hangszedő is van forrasztva, akkor ha ott sincs meg akkor nem kapcsoló hiba hanem hangszedő, ennyire egyszerű. Középső állásba nem kell mérni, csak külön-külön a hangszedőket.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58140) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#58137) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Amit megcsináltam, hogy a hangszedő mágneshez érintettem fémet, hogy hallom e a hangfalból azt a bizonyos hangot, de semmi. Tök süket. Ha a hídihoz érintem, ott viszont ott a hang.

W | W | H | W | W | W | H

(#58141) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#58137) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ha tudnám, hogy kell multiméterrel mérni...

W | W | H | W | W | W | H

(#58142) bigrob válasza Goose-T (#58138) üzenetére


bigrob
őstag

Lehetett megint olyat mondani amitől nagyon okosnak lehet hinni! :K

Csak a nyóc húr meg vagy 8db soldano 200W-os fej 2db zárt 412 ládával stackelve egymáson egy panellakásban ad értékelhető szándot! :DDD

Ezért nem szól... Biztos nem.a csöves erősítőre dugta soft reset. :))

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#58143) X2N válasza bigrob (#58142) üzenetére


X2N
senior tag

Közben megbeszéltük facebookon és átmérte multiméterrel már jó a gitár. :C De ha ez lesz a hozzáállás továbbra is akkor befejezem itt a fórumozást.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58144) Goose-T válasza X2N (#58139) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt írtad: hogy megvan-e az impedancia
Erre én: nem lesz meg.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58145) bigrob válasza X2N (#58143) üzenetére


bigrob
őstag

Nem vagy te ilyen gyenge személyiség...
Óvodások homokozója topikban volt erre egy nagyon jó mondás: "Küldenék akkor egy bazi nagy viszlát-ot" :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#58146) X2N válasza Goose-T (#58144) üzenetére


X2N
senior tag

Már megdumáltuk közben máshol, ezeknél az újabb Epiphonoknál csatlakozósak a dolgok, az is okozhat ilyen anomáliákat. De a spark se működik neki rendesen...most kezdi megadni magát 2 év után... A gyári Epiphone hangszedőért meg kár lenne mert ha minden igaz ugyanaz a szett mint ami a Gibson Slash modellben van csak nagyobb kimenő jele van a plusz tekercselés miatt. Persze értem hogy rossz lehet a kapcsoló is csak én kimérettem vele a dolgokat inkább. Az is meglepő hogy nem spróroltak az Epiphonnál,400-600V-os Orange Drops kondik vannak a tone potmétereken...

bigrob-tudod van aközött is különbség hogy valaki segíteni próbál, megosztja a tapasztalatait, más meg csak kritizál.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58147) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mindenki nyugodjon meg.

Nem tudom, mi volt a hiba, jelenleg működik. De nem ment, és nem azért, mert le volt tekerve a volume poti.

A Sparkom tényleg szarakodik, minimál hangerőváltásnál óriásit hangosít, illetve a négy hardware presetet jelző piros ledek elkezdtek felváltva, pengetésre össze vissza ugrálni, meg időnként zölden világítani, szóval valami nagyon nem jó vele.

Figyelem majd az Amperon meg a csövesen is hétvégén, ott mi a helyzet vele.

W | W | H | W | W | W | H

(#58148) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#58147) üzenetére


benedekco
addikt

Nem lehet hogy hangoló üzembe lett kapcsolva?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#58150) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#58148) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Akkor hogy szólt az egyik hangszedő?

Nem, nem kapcsoltam abba, az applikáció el sem volt indítva, és mindig azon belül hangolok.

W | W | H | W | W | W | H

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.