Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11611) InHell


InHell
senior tag

Sziasztok!
Másfél hónapja vettem használtan az első elektromos gitáromat egy ilyet.
Tudom nem a legjobb gitár, de mikor itt a helyi hangszerboltban nézegettem a gitárokat, hogy milyet kéne vennem, egyből beleszerettem, úgyhogy meg is vettem.(27k)
Nem akartam egyből 100 ezres gitárt venni, mert ha megunom pár hét alatt, akkor felesleges lett volna elsőre annyi pénzt beleölni.
Nem tudom milyen húrok voltak rajta, 009-es volt az biztos, én lecseréltem egy D'Addario 009-046-os húrkészletre, csakhogy nem tetszik a hangja.
Ami rajta volt mélyebb tónusú volt, súlyosabb hangzással, szóval most újra lecserélném valami másra.

Szempontok: lehetőleg minél mélyebb - súlyosabb hangzást szeretnék kihozni ebből a gitárból.
Elsősorban black metalt pl. kedvencem (Burzum) gyakorolgatok, ehhez a hangzása a gitáromnak pont tökéletes számomra, még a gain-ből is visszább tudok venni a Roland Micro Cube-on amit használok, hogy pont jó legyen a hangzása. Viszont pl. Metallica számokat is tanulok, amihez súlyosabb hangzást szeretnék. Tudom kéne valami aktív pickupos Ibanez vagy EMG, de első gitárnak a mostani nekem megfelel. Előbb meg kéne tanulni normálisan játszani. :)

Ajánlottak valamilyen bevonatos Elixírt 010-est ami elvileg tartósabb, és súlyosabb hangzású, de annyi féle van, hogy nem tudom melyiket kellene megvennem.
Egyáltalán 010-es felfér erre a gitárra, nem túl vastag? Nem nagyon találok róla infókat sajnos. A mostani 009-es így szemre pont passzos.
Esetleg van olyan pickup amit a single coil helyére be lehet rakni, úgy hogy ne kelljen fúrni-faragni.
Olyan 10-15 ezret még ráköltenék, ha súlyosabb hangzást ki tudok csikarni belőle, többet szerintem nem érdemes, inkább spórolok egy komolyabb gitárra.

Elnézést ha sok hülyeséget írtam, és amiért kicsit hosszúra sikeredett. :R

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.