Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) tomcica válasza Zozo0525 (#58757) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fel is baxtad itt a cukrom ezzel a mezitlabassal ;] toltam egy 15 x 200m/200m valtogatot szogesben = fincsi :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58802) Agony válasza tomcica (#58801) üzenetére


Agony
aktív tag

Felétek is ocsmány idő van? Pont mára jutottak a pörgős intervallok, kellemes szélben és esőben... hát, "papás szülés" volt! :P

12K-t terveztem kis melegítéssel, kis kifutással, benne pedig 2x1000/R1000 (3:50/4:05), 5x400/R400 (3:40/4:05), 4x200/R200 (3:30/4:05), 3x100/R100 (3:20/4:05).

Már az első 1000/R1000 után éreztem, hogy ez nem lesz az én napom. Kitapostam mindenhol a célt, de nagyon köpködős volt a vége.

2x1000@3:49 | 5x400@3:36 | 4x200@3:25 | 3x100@3:18 így a tempó szakaszok 5K@3:38-at adtak, a regeneráló szakaszok pedig 5K@4:02.

A teljes edzés 12K@3:53 lett 175 BPM-en, ennek örömére Garmin meg is dobott egy "Eredménytelen" jelzővel. ;] :P

Holnap szerintem padon tolok valami extra lazát (10-15K@5:00), péntekre meg kitalálok valami közepesen izgalmasat, hogy azért vasárnapra ne csapjam szét magam. :U

Neked mit adott ez a 15x200/R200?

Start with a whisper, end with a scream!

(#58803) tomcica válasza Agony (#58802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

15:00-kor kezdtem,szep ido volt,kis szel,de nem veszes...napsuteses,szaraz.Rovidujju,kisgatya...elvezem az atmeneti tavaszt :K Hetvegen viszont ugy lattam jon a tel ujra.
Bemelegitettem,felhuztam a szogest,letoltam egyet 3:05-el es 3:50-en,jott Beci beallt es letoltunk 15-ot (szoval nekem vegul 16lett,de hat nem erdekes). 35mp gyors 200m atlag lett nehany 33 es par 36-37mp..ez ugye 2:50-es iram atlagban,a lassu fele 3:50. Ment volna meg 5db siman,de holnap 6x 1000m/1000m a penzum szoval csak turelmes epitkezes zajlik.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58804) tomcica válasza Agony (#58802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gondolom a Garmin algoritmusa nem veszi figyelembe,hogy milyen letrat csinaltal es hogyan (valtogatva viszonylag gyors pihenokkel) hanem kiszamolt egy atlagtempot es atlagpulzust es beadta,h eredmenytelen ;) ennek a Garminnak a Race Predictorja irta egyszer nekem ,hogy legjobb napon 1:16-os felmarcsit is gurithatok,ha minden csillag jol all az alapjan amiket edzek. Mondtam is magamban,hogy kisbaratom ez 1:15-on belul lesz,mint a huzat predikcio ide-predikcio oda..akkor lett 1:14:45 epp :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58805) norby_42 válasza Zozo0525 (#58773) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kettlemell :)

Eat pasta, run fasta

(#58806) tomcica válasza Agony (#58802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked ez a porgos nap? 400/200? Nem lenne produktivabb,ha az a 2db 1000m nelkul csinalnad? Akar 5 x 400m(3:45-os kontrollalt) + 2 x 200m(3:30) + 5 x 400m(3:40) + 2x 200m(3:30) + 3 x 100m(3:20-3:15) ?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58807) Zozo0525 válasza tomcica (#58801) üzenetére


Zozo0525
őstag

Látod, hasznos tag vagyok :DD

norby_42
Az kettlemell :-) (ez tetszik)

(#58808) Agony válasza tomcica (#58806) üzenetére


Agony
aktív tag

Az a 2:50/3:50 nagyon brutál... :R ennek mi lett a vége valami 16-17 perces 5K? Vicces lesz így holnap az 1000/R1000? ;]

Igazából én a savasodást gondoltam fokozni, azért építettem fel ilyen létraszerűen, de ha a több rövid pörgős jobb, akkor rajtam nem múlik. ;] Most úgyis az a terv, hogy heti két erős nap (szerda/vasárnap) a többi meg laza 1-es pulzus zónában (max 158 BPM), pénteken meg kis repülőzés/emelkedőzés, padon dombozás. Szerdára akár visszajöhet a 20x 400/R400 is, elkezdve 10-12-vel, aztán hetente megdobni +2-vel.

Na a Garmin Race Predictor... Nekem most azt mondja 1:25:44 lenne a legjobb félmaratonom, úgy hogy múlt vasárnap közepesen erős edzésnek futottam 1:23:08-at. 10K-ra meg 38:32-t ír, amiből kb. két hete futottam 38:18-at... Érdekes algoritmust használhat. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#58809) tomcica válasza Agony (#58808) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem volt az annyira gyors ossz atlag :N 3:30 kornyeke,ahhoz hogy komoly faradtsagot okozzon ez az ossz 6km nem eleg hozza. 2-3x ennyi,na akkor holnap totyi-totyi lenne :DDD
A savasodas feldolgozasanak hatekonysagat a nalad 4:05 (felenk 3:50) "piheno" adja,ennek az epitkezesnek az az egyik kulcsa.
Szerdara,ha bedobod a massziv 400-as ismetlest na az combos edzes lesz.Ha bent akarod hagyni a 200-as gyorsabbakat is akkor akar hetente lehet valtogatni,egyik het 400-ak 3:40-en,masik het 200-ak 3:35-3:30...de mukodik az 5x400m + 5x200m + 5x400m + 5x200m is az 10-10db igazi combo. Akar mind a harmat lehet egy-egy hetre tenni es a negyedik heten lazabb hetet tartani fel edzesekkel.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58810) Fred23


Fred23
nagyúr

Szokásos lassúcska tempómban letoltam a 11k-t a pályán szemerkélő esőben. Említésre se méltó, de nekem még sokáig ez a km gyűjtögetés lesz.

Nem terveztem még, meddig növelem majd a távot, de mivel 80 kiló fölött nem szeretnék nagyon sprinteket tolni, maradnak az egyre nagyobb távok és/vagy egyre gyakoribb edzések. Lehet, még idén megfutom a félmaratont, ha a fogyás nehezebben megy. :D

(#58811) LanyUs válasza Fred23 (#58810) üzenetére


LanyUs
senior tag

Helyben futással is ki tudom maxolni a pulzust :) Itt csak arra gondolok ha az érrendszernek oda szeretnél csapni, azt úgy is lehet, hogy 1 métert sem teszel meg fizikailag. Zsírégetés szempontból ezerszer olvastad biztos Te is az intervall jótékony hatását. Az igaz, hogy nem annyira jóleső, mint az aerob jellegű... Visszavettem a "szemét" kaját -> lett több minőségi, többet iszok, de egész nap éhes vagyok még így is :D Hát igen, van az mondás, hogy bizonyos mennyiségű csirkemelltől is lehet hízni :)

(#58812) tomcica válasza LanyUs (#58811) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az nem baj,ha ehes vagy :N en mindig kicsit ehes vagyok mar vagy 20eve :K (na jo,neha ha betoltok a vajas-bananos-nutellas komboval akkor nem,de az azert nem surun van)
Az a baj,ha nincs eleg energiad es nem tudod ellatni a napi tevekenyseget + edzest.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58813) sherlock82 válasza tomcica (#58812) üzenetére


sherlock82
senior tag

Valaki fogyni szeretne annak enni kell nincs mese , persze utána jó sokat el kell menni sportolni hogy a bevitt energia szépen átalakuljon izommá és eltűnjön a zsír. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#58814) tomcica válasza sherlock82 (#58813) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Maximalisan egyetertek ezzel :K viszont,ha a mozgasahoz es napi eletvitelehez eleg uzemanyagot visz be,de meg mindig ehes,akkor nem baj,ha ott marad az ehsegerzet :N nem kell tobbet enni csak ez miatt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58815) LanyUs válasza tomcica (#58814) üzenetére


LanyUs
senior tag

Te már nem tudod milyen érzés, de az emberek nagy része hajlamos a megtelt gyomorra még küldeni egy kis "extrát" és amikor a gyomorszáj is kifeszül, na akkor már elég... :D Ezt ki kell javítani :K

Azért a 100-200m intervall esetében elért 02:50-es tempódon felhúztam a szemöldököm...

(#58816) tomcica válasza LanyUs (#58815) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Iparos munka,nem olyan gyors az 200m-es szakaszon :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58817) sipi700 válasza LanyUs (#58815) üzenetére


sipi700
tag

2:50-nel semmi baj :D 2:50-3:00 között megy a 200 m, csak a pihenő van messze a 3:50-től :D 5:00 környéke az, ahol kifújom magam ;) Ebből is csak 5 ismétlés van. Ha kapok 10-et akkor 800-1000 m pihi van a 2 blokk között és az is 5:00 környéke.

(#58818) Mclovin


Mclovin
senior tag

Üdvözlet!

Sajnos az arahi3-s cipőm kiszakadt így új stabil cipő után kell néznem. Tudtok ajánlani valami bestbuy, olcsó stabil cipőt. Lassú, regeneráló futásokhoz használnám főleg, Köszi! :R

(#58819) envagyok


envagyok
veterán

Gondolkodom futógép vásárlásán. Van valami ajánlott bestbuy?
Olyan lenne jó, ami bírja, programozható és tud komoly emelkedőket, mert azokat szeretem. Rossz idő esetén használnám.

Becéloztam Április végéig -16kg-ot (kb heti 1kg) sajnos hízásra hajlamos vagyok, 95-100kg körül. 10 éve levittem futással 78-ig, most 46 évesen 85 alatt szeretnék újra lenni.
Heti 5-6× 1óra emelkedős erdei terepfutás/kocogás elég ehhez? Illetve étkezés szempontjából mire érdemes figyelnem?

Köszönöm minden segítő hsz-t.

(#58820) parandroid válasza envagyok (#58819) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amit te tervezel, ahhoz a futás nem a megfelelő sport.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58821) envagyok válasza parandroid (#58820) üzenetére


envagyok
veterán

187cm magas vagyok.
Ott nem sok a 90-100kg
Most 27 a bmi-m, 97kg

Simán elkocogok most 1.15 alatt az erdőben 12kmt nehéz komoly emelkedős terepen.
Félmaratont is futottam 1.29-alatt.

Mi lenne szerinted izomfejlesztésre és zsírégetésre a legmegfelelőbb, ha nem futás/kocogád?

[ Szerkesztve ]

(#58822) parandroid válasza envagyok (#58821) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hiit, saját testsúly, mittudomén. Valami erősítős cucc. Ha tudnám, én is fogynék. De a futás nem gyors fogyásra való. Ha mégis sikerül, azzal garantáltan szétcsapod az egészségedet is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58823) envagyok válasza parandroid (#58822) üzenetére


envagyok
veterán

Heti -1kg sok mozgással az nem extrém kategória szerintem.
Aztán lehet rosszul tudom.

(#58824) parandroid válasza envagyok (#58823) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Heti -1 kg, az rengeteg. Ahhoz nagyon kórosan elhízottnak kell lenni, hogy ennyi lemenjen. Meg lehet csinálni amúgy, de nem fenntartható, és főleg nagyon nem egészséges.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58825) Maximum1 válasza Mclovin (#58818) üzenetére


Maximum1
őstag

Nike Structure 24
Félstabil miler 2, még van pár méret.

[ Szerkesztve ]

(#58826) envagyok válasza parandroid (#58824) üzenetére


envagyok
veterán

Én se örökké akarom.
4 hónap kb 15kg.
Utána szinten tartanék.
37 évesen sikerült, csak aztán újraházasodtam, kisgyerek, pia, buli, stb, elkutyálkodtam.
Akkor emlékszem 2 hónap alatt lecsúszott 10kg aztán fura mód felment 4, majd rohamosan leesett 80 alá. Gondolom az izom/zsír arány eltolódása okozta az átmeneti súlyemelkedést.
Tavaly tavasz végén elkezdtem, akkor 100-ról 90-ig júliusig lement, de leszedték egy baleset miatt a körmöm, így újrakezdem.

Futógépről senki se tud jó áron, ajánlottat?

(#58827) ígyvanferi válasza envagyok (#58819) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Agony ezzel kapcsolatos hsz.-eit olvasd el itt futópaddal kapcsolatban, mostanában is volt róla szó, pl. itt. Mondjuk a legtöbb feltett kérdést már előre megválaszoltad, de konkrét ajánlásai is vannak modellekre.

(#58828) Zozo0525 válasza parandroid (#58824) üzenetére


Zozo0525
őstag

Én fogytam heti 1 kg-t igaz 106-ról indulva :DD De itt a legfontosabb a fogyás szempontjából a diéta nem a mozgás

envagyok futógép szerintem hülyeség ha nincs felesleges pár 100000 forintod. olvass vissza a fórumba sokszor volt téma, de normális legegyszerűbb 300.000 és az még nagyon alap.... kint jobb futni mint bent ha véletlen olyan az idő elmész egy konditerembe.....
Én spinning bringát vettem aztán azt sem használom ki, kéthavonta 1x.... ennyiér felesleges drága gép

(#58829) envagyok válasza Zozo0525 (#58828) üzenetére


envagyok
veterán

Én se vettem eddig, régen a félméteres friss hóban is erdőben nyomtam, eső után is az agyagos úton csúsztam-máaztam, csak most 46 évesen már valahogy elkényelmesedtem.
0 fok alatt nagy szélben, csúszos talajon már nem szívesen, pedig imádom az erdőt :DDD

Diétázni hogy érdemes?
Mert kalóriát számolgatva alig eszek.
Nem is értem, mert matek a sztori (bevitt<leadott) de én ha csak kajára nézek, vagy szagolok, már felmegy a súlyom.
Párom meg betol egy nagy 1000ft-os milkát, megeszik egy zacskó popcornt utána sorozatnézés közben, aztán másnap 52kg helyett 51 lesz :W

[ Szerkesztve ]

(#58830) Zozo0525 válasza envagyok (#58829) üzenetére


Zozo0525
őstag

szerinted mikor lesz itt félméteres hó? :DD
decatlonba nézz körül.azokra állítólag jó a szervízszolgáltatás de 200.000 felejtős.....

Van aki itt használ Vibram cipőt igaz? az a baj nincs lehetőségem felpróbálni ebből is 1/2-1 számmal nagyobb kell mint a másik futócipőböl?
itt most akciós igaz nem ismerem a boltot, valaki rendelt innen?
vagy van jobb áron ilyen cucc?
[link]
tomcica rábeszélt :DD

(#58831) Agony válasza envagyok (#58829) üzenetére


Agony
aktív tag

Ha rákeresel korábbi hozzászólásaimra, abban elég sok mindent leírtam futópadok kapcsán, de ha mondasz pár konkrétumot, akkor szívesen leírom neked is személyre szabottan amit gondolok róla.

A fő kérdés, hogy mennyire szeretnéd hogy emelkedjen és hogy mennyit szánsz rá. :D

Volt olyan padom ami 40%-os emelkedőt tudott, az már sétálva se humoros, de a jelenlegi 15%-os se vicces futva/kocogva.

Arra azért készülj fel, hogy papíron nagyon jól hangzik, hogy emelkedőre futással/sétával többszörösét égeted a kalóriáknak, csak a kérdés, hogy a vádlid és achilleszed mikor dobja be a törülközőt.

Aki nincs hozzáedződve, aztán lelkesedésből lenyom 1 órát mondjuk 10%-os emelkedőre, az már másnap jó eséllyel furcsán fog lépcsőzni, ha meg benézel egy achillesz gyulladást, akkor több hónap fog kiesni, mint amennyi árpilisig van. :U

Ha ilyen határozott időtávon (és gyorsan) szeretnél leadni ilyen súlyt, akkor sajnos ez 70-80%-ban a kaján fog múlni, a sportal pedig csak pörgetheted a dolgot, de nagyon kisarkítva, ha naponta elégetsz 1000 kCal-t sporttal és nem pótlod vissza, az akkor is max ~10 dkg zsír... ráadásul ez nem is mind zsírból megy le.

Összességében az elképzelésed nem rossz, hogy padozással dobnád le a súlyt, de ehhez óvatosan kell hozzáállni és főleg kaja terén kell komoly fegyelem. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#58832) Studi válasza envagyok (#58823) üzenetére


Studi
addikt

Egy héten -1kg szinte semmi, kis diéta, több mozgás és meg van oldva. 16 héten keresztül folyamatosan -1kg az rengeteg. Az a szervezeted iszonyatos kifacsarása, ami ha nem is hoz feltétleg azonnali egészségügyi problémát, attól még olyan mértékű életmódváltozást kell, hogy jelentsen, ami után iszonyat hiányérzet jön, és könnyen visszafordul az egész. Vagy csak elvész a cél valahogy útközben.
Lassabban. Legyen meg a fele április végéig, a másik fele nyár végéig. Épüljön be a mindennapi életedbe a mozgás, és a kajára való odafigyelés. A futás amit írtál bőven sok is, figyelj nagyon a tested reakcióira, és vigyázz az ízületekre. Inkább legyen kevesebb, és építsd fokozatosan.
Kajára vonatkozóan nem vagyok jó tanácsadó, mert most is iszonyatosan egészségtelenül táplálkozom. Amire figyelek, hogy este 8 után már ne nagyon kajáljak, de vacsora is inkább hat körül legyen, utána már csak nagyon könnyeden. És reggel járok futni, éhgyomorra, utána nem támadom egyből a hűtőt. Én -21kg-nál tartok, de két év alatt, idén leszek 42.

(#58833) HKorn


HKorn
addikt

Futópad téma. Most vettem egy Decás alap padot [link] 2 okból.

Asszony is szeret kocogni, de ő egyedül sosem akar kimenni, pláne nem ilyen téli sötét estéken, együtt pedig csak akkor tudunk, amikor a gyerekek nincsenek itthon, olyan eset pedig havonta 1x van, így nem volt esélye fejlődésre, nagyon kezdő, nem is bírja még.

Másik pedig, hogy nekem is növelnem kell az alacsony intenzitású/pulzusos edzések mennyiségét, erre úgy gondolom jó lesz egy ilyen pad, hogy 1-1.5 órát 7:00-ás tempón elpötyögjek rajta alacsony pulzuson. Kint pedig nyomom majd a gyorsabb edzéseket.

Heti 4-5x futok, abból kettő lesz padon, többi kint. Legalább ha ramaty az idő kint tudok bent futni, nem kell lemondanom aznap a futásról.
Ez heti 5 órára ajánlott, asszonynak még mindig marad 3 órája a hétre, az elég lesz neki :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#58834) Fred23 válasza LanyUs (#58811) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szoktam nézni pályán a sok intervallozót, eszembe is jut mindig, milyen jó nekik, hogy már ilyen szinten vannak. Szerintem nekem hamar kikészülne vagy a térdem, vagy a bokám, ha elkezdeném.
Szemét kaját szintén hanyagolom, tegnapi nap fogytam is. Párolt zöldségek csirkecsöccsel volt. Ma sült hal főételnek, kis zöldséglevessel. Pár tucat mag desszertnek. Már nagyon éhes vagyok, de a du. 5 h még messze.
Ittam ma már 3 liter vizet, hogy legyen vmi a hasamban.

(#58835) Studi válasza Fred23 (#58834) üzenetére


Studi
addikt

Én fordítva vagyok bekötve ebben is: a kocogás valamiért jobban gyilkolja a térdem, mint a lendületes sprint. :D

(#58836) Fred23 válasza Studi (#58835) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az meg hogyan? :D Ha van ilyen tényleg -izom tapadási pontok, csontok alakja, kapcsolódási pontok?-, szerintem szerencsés dolog.

Lehet, rápróbálok valamikor mostanában a sprintre, csak azért féltem a lábalkatrészeim. Meglepne, ha nem érezném az extra terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#58837) Hi!King válasza envagyok (#58826) üzenetére


Hi!King
őstag

Én nagyjából 2016 és 2019 között fogytam 93 kg-ról 78 körülre úgy, hogy csökkentettem a kaja adagomat (195 centi vagyok). Aztán 2019 végefelé elkezdtem többet futni, kicsit növeltem a kaja adagomat, de mint kiderült nem eléggé, így 2020 tavaszán 69 kilóval voltam a mélyponton (11 évesen voltam előtte annyi), azóta tudatos zabálással felszedtem kb. 10 kilót.

(#58838) Hi!King válasza Fred23 (#58834) üzenetére


Hi!King
őstag

Mondjuk intervallozás nem biztos, hogy mértékkel végezve kikészítené a térded vagy bokád, simán lehet, hogy inkább csökkentené a sérülésveszélyt, amiket olvastam, meg egyetlen nagyobb sérülésem is ilyen időszakban volt, a monotonitás növeli legjobban az esélyét a futósérüléseknek. Mert akkor minden lépésed a hét összes futásán ugyanolyan. Ha valaki síkon is fut, emelkedőn-lejtőn is, erdei ösvényen, aszfalton és rekortánon, ilyen cipőben és olyan cipőben, kocog és intervallozik is, stb., stb., az szvsz jelentősen növeli a sérülésveszélyt.

(#58839) Hi!King válasza Fred23 (#58836) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha először csak rövid repülőket teszel bele (30-100 méter), mondjuk egy 10 km-es futásba 6-8-at, az nem fog túlterhelni, cserébe javítja a futótechnikádat, ami csökkenti a sérülésveszélyt is, meg a futásod hatékonyságát is javítja.

(#58840) envagyok válasza Studi (#58832) üzenetére


envagyok
veterán

Én a 10 évvel ezelőtti 103-->79 24kg csökkenésem imádtam, utána annyira jó volt könnyűnek lenni, az életem része lett a futás (azért előtte is volt kisebb kocogás, snowboard, sí, wakeboard), 5 évvel ezelőttig tartott is 80-85 körül beállított súlyom.
Csak aztán terhesség az asszonynál gyerek, meló, elkutyálkodás, bulizás. Persze maradt a futás, csak nem annyiszor.
Itt a mai futásom, meg se kottyant, simán le tudnàm kocogni újra: [kép]
A pulzust nem kell elhinni max 160 volt érzetre, tudtam volna beszélgetni közben. A gear fit2 elég szar.

@Agony
A fenti a megszokott kedvenc utam, néha még tovább is elmegyek kb még +2km oda meg vissza.
Látod azért ott elég durva emelkedők vannak. Hasonlót szeretnék futógéppel, lehetőleg akár úgy, hogy beleprogramozni valahogy az emelkedőket.
Igazából ha megbízható, hosszú távon jól működő padot kapnék, nem probléma ha drága. Lehetőleg bestbuy. Nem drágán szar, hanem akciósan jó :DD

[ Szerkesztve ]

(#58841) ígyvanferi válasza Hi!King (#58838) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mármint jelentősen *csökkenti* a sérülésveszélyt, azt akartad írni a végén, azt hiszem.

(#58842) Hi!King válasza ígyvanferi (#58841) üzenetére


Hi!King
őstag

Igen.

(#58843) tomcica válasza envagyok (#58819) üzenetére


tomcica
Topikgazda

" Illetve étkezés szempontjából mire érdemes figyelnem?" -> csak forditsd meg azt az utat amivel felhiztal ujra 80-rol 100-ra es kesz,nem atomfizika ez :N
azaz ne nosulj ujra,ne bulizz,ne pialj,ne zabalj stb. ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58844) tomcica válasza Zozo0525 (#58830) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ILyen 5ujjasom meg soha nem volt :N maradok inkabb mezitlab a fuvon fazonnal,ha epp minimalban akarok tolni nehany kilometert.
Adtunk azert ma is egy pofont a xarnak :DD 16km benne 12km valtogato 1km @3:50 1km @3:30 atlag 3:39-es lett. Semmi cibalas,iparos munka,de mar azert nem vicces.
Meglepo,de a 3:50-es piheno a nehezebbik fele,mert a gyorson menne az ember,mint a jo versenylo :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58845) Zozo0525


Zozo0525
őstag

köszi főnök.
ez ami 3-l kezdődik tempó annyira hihetetlen számomra, így vakcina után örülök ha 5 kezdődik . 8. nap a beadás után most már jöhetne vissza az erő. Tudom olyan mint az ágybasz@rás csak nyomni kell, úgy érzem megteszek mindent, minden reggel szorgalmasan tolom eddig a vakcina áll nyerésre. Talán holnap visszatér az erőnlét

(#58846) tomcica válasza Zozo0525 (#58845) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez a vakcina dolog is olyan,h embere valogatja...Agony-nal ha jol remlett szinte semmi nem volt ami az edzeset illeti :N
Itt nalunk a bandaban csak ket ember vette fel,egyik egy adagot,a masik up-to-date :DDD nekik sem volt visszaeses,ilyen latvanyos meg plane nem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58847) Zozo0525 válasza tomcica (#58846) üzenetére


Zozo0525
őstag

az első két oltás orosz volt ott nálam sem volt semmi. itt erős fejfájás meg nagy izomgyengeség 7 km után le kellett ülni. tiszta nyuggernek éreztem magam

(#58848) envagyok válasza tomcica (#58843) üzenetére


envagyok
veterán

Az a fura, hogy van 2 barátom. Mindegyik idősebb nálam, mindkettő piál ezerrel, zabál, egyik se sportol keményen, kis látszatsport van heti 1óra tenisz egyiknél, heti 1 edzőterem a másiknál, de az is inkább labfapattogtatás, dülleszkedve beszélgetés az edzőgépnek támaszkodva, utána beüléssel valahova +pua zaba.
Mindketten full kemények, szó szerint. Sehol egy zsírpárna, kopogni lehet rajtuk.
Komolyan el nem tudom képzelni, hogy csinálják.
Én egy chipsezős piálgatós társasjáték után másnap konkrétan 3-4 kilóval több vagyok a mérlegen. (Kb egy zacskó csipsz, 1-2 pezsgő.)
Olyan mintha amit én eszek, abból zsír lesz, nekik meg izom.
Nekem havi 2-300km futás kell hogy jól nézzek ki :F
Van tipp, miért?

(#58849) tomcica válasza envagyok (#58848) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az anyagcsere nagyon egyeni dolog. Bizonyos szinten lehet gyorsitani is (reszleges bojt,zold tea). A futas melle erosites,megpedig neked nagyobb sulyokkal kevesebb ismetles tud izmot epiteni. Ahogy egyre tobb izom lesz rajtad a napi alap kaloriaegetesed is megnol,mar pusztan azzal,hogy izom van rajtad. Ekkor meg valoszinuleg ott lesz bizonyos zsirreteg is,na ott kell majd jobban szamolgatni es precizen beallitani a stabil enyhe deficites kaloriabevitelt.
Nem baj ha eltart,de alakuljon at kozben a tested,a szokasaid,kemenyedj meg mentalisan es fizikailag is. Negyven evesen meg kozepkoru vagy,nem szabadna elfostosodni ilyen koran :N igenis ki kell menni a hoba,a sarba,zuhanyozni hideg vizzel rutinszeruen (ha nem mas a normalis zuhany vegen egy kis hideg) stb...stb. Jelszo neked: "Ki,ha nem te,mikor, ha nem most?!"
(mi a baj havi 2-300km futassal? nem sok az :N )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58850) Hi!King válasza Zozo0525 (#58847) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem 3 Pfizer volt, és az elsőtől az utolsóig egyre erősebbek voltak ugyanazok a mellékhatások. Gondolom a sokadiknál már hevesebben reagált a szervzetem a termelődő spike fehérjére. Mondjuk futás 1-2 nap után nálam nem volt szarabb, viszont volt amikor valami más miatt legyengültem, a tapasztalatom az, hogy türelem rózsát terem, kocogsz, kocogsz, aztán napok, esetleg hetek kérdése, de visszatér, sőt akár tovább javul a pulzus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.