Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) tomcica válasza norby_42 (#58349) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez Pega 38? Poenos :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58352) ígyvanferi válasza tomcica (#58347) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Oké, odafigyelek erre. :R Pláne most alapozáskor.

Akkor most már megmutatom a tempó alapú felosztást is. A zónákon ennél nem változtattam, ez a default. Így néz ki idénre:

Persze ha a pulzusnál változtatok, akkor ez is változik, tippre a 4-es, de főleg az 5-ös csökkenne.

[ Szerkesztve ]

(#58353) bandus válasza tomcica (#58338) üzenetére


bandus
veterán

i'm in. van autó is. már csak futni kellene elkezdenem megint ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#58354) tomcica válasza ígyvanferi (#58352) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ez alapjan 5:30-tol lassabb futasok kellenek,cserebe a felso zonas futasokat 4:30-tol csinalod :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58355) Hi!King válasza Agony (#58350) üzenetére


Hi!King
őstag

Nálam fordítva van, a készpénzt már egyszer felvettem, onnantól elköltöttnek tekintem, ellenben ha bankkártyával fizetek, az mindig fáj.

(#58356) ígyvanferi válasza tomcica (#58354) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor jól sejtettem, hogy a 4:30-5:30 tartományt kell megnyírbálni. Oké, nem ilyen egyszerű, de a lényeg, hogy ezek alapján módosítgatok itt-ott a szokásos futásokon. :R

(#58357) jimpo válasza Agony (#58350) üzenetére


jimpo
aktív tag

Köszönjük hogy szóltál. :DDD Elég veszélyes, majdnem rendeltem még 2 cipőt. :O
Rendelve egy Pegasus Trail 3 GORE-TEX Majd csapatok a Bükkben egy terepfutást, remélem hóban. :K
Illetve egy Air Zoom Pegasus 38 Shield is a kosárba került, hideg időben és szakadó esőben jó szolgálatot tesz majd.

Stryd Next Gen

(#58358) tomcica válasza ígyvanferi (#58356) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nehany hetig ki szabad valtani aerob keresztedzessel egy reszet az alacsony intenzitasu edzesednek. Pl. bicaj,sifutas(akar elliptikus gep) esetleg uszas. 1-2ora hetente.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58359) norby_42 válasza Agony (#58350) üzenetére


norby_42
aktív tag

Megkérdeztem :)
De futócipő az kell, ez másfél Hoka lenne, az tolódik még egy kicsit, ezekkel kihúzom 2022 -t

De igazad van, sokkal könnyebb így költeni, nem véletlen.

Eat pasta, run fasta

(#58360) Studi válasza Agony (#58341) üzenetére


Studi
addikt

Én csak a saját érzéseim alapján kezdtem el stabil cipőket venni. Most hóba vettem egy Salomon terepcipőt, ami nem stabil. Egyszer volt egyelőre alkalmam kipróbálni, de lenézve látszik, hogy fordul a bokám... Rotálva a cipőket persze talán még jó is, ha van köztük neutrális is. De most van két hétköznapi edzős, van gyors cipő, van terepcipő, van vízálló terepcipő is itthon, nagy szükségem nincs semmi másra, azt hiszem. :D

Mondjuk emagon behúztam még egy vízállót, kicsit kevésbé agresszív talppal, mint a Salomon. Hosszú huzavona után talán ki is szállítják, meglátjuk. :D Legalább kaptam érte egy 5e Ft-os bocsikupont. :D

(#58361) norby_42 válasza tomcica (#58351) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az. Megvettem a teljes kínálatot: sima, Shield, meg a Gore-tex-es trail

Eat pasta, run fasta

(#58362) LanyUs válasza norby_42 (#58361) üzenetére


LanyUs
senior tag

Dettó :) Gore-tex és sima pega 38-on gondolkodom... Viszont a Nike nagyobb belül, mint a Hoka, mert a Clifton 48-as jó, a Nike 47,5 pedig lötyög a lábam, ezért csak 47-est rendelek.

(#58363) norby_42 válasza LanyUs (#58362) üzenetére


norby_42
aktív tag

A Shield nagy tudás. Nem Gore-tex, de jó esőben, sárban, hóban. Meg ha nincs is ilyen, akkor is azt használom ősztől, mert a simában fázik a lábam, húz a cúg.

Eat pasta, run fasta

(#58364) LanyUs válasza norby_42 (#58363) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez hasznos lenne! Csillapításra a kettő teljesen azonos lehet? Mert akkor Shield lesz! Idén többször esett reggel...

(#58365) ígyvanferi válasza LanyUs (#58364) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Arra majd figyelj, hogy a shieldes verziónak szűkebb az eleje, mint a simának. Vertikálisan elsősorban, széltében talán nem is.

(#58366) inf3rno válasza ígyvanferi (#58328) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mutatja, de nem lehet ránagyítani, az XML fájlban meg minden egyes adatponthoz látod a számokat. De ja szerintem is el lehet ezt engedni.

Buliban hasznos! =]

(#58367) danielsz válasza LanyUs (#58362) üzenetére


danielsz
tag

Pega 38 még nagyobbnak is tűnik, mint az előző verziók. Minden márkából 27.5 cm-eset veszek, mert a kisebb valahol nyomna, de a Pega 38 már picikét nagynak tűnik 43-mas méretben. Persze lehet, hogy a 42,5-es necces lenne, nem tudom, de Adidas/Salomonból már kicsinek tűnik a 42 2/3-os.

(#58368) HKorn válasza danielsz (#58367) üzenetére


HKorn
addikt

Pega 38-nál direkt szélesítették kicsit a toeboxot, mert a 37-es nagy szűk volt, sokan panaszkodtak rá. Mondjuk nekem még így is szűk volt a 38-as is.

Run&Ride

(#58369) norby_42 válasza LanyUs (#58364) üzenetére


norby_42
aktív tag

Laikus véleményem szerint egyforma. De gyorsan megnéztem, és nincs nekem ugyanolyan szériából, 35/36 van

Eat pasta, run fasta

(#58370) sipi700 válasza Agony (#58339) üzenetére


sipi700
tag

Hmmm. Alphafly next% 150-ért? Határeset. Next% 2 jobban tetszik, de az nem akciós :((

(#58371) Agony válasza sipi700 (#58370) üzenetére


Agony
aktív tag

55K-ért valóban elég csábító az Alphafly, ezért is jó hogy nincs pénz a kártyán, már rég úton lenne. :D :D De épp beszéltük Tommal, hogy a 2 éves Vaporflyomban is kemény 70 km van, szóval kár belém.... :P

Biztos lesz jövő decemberben is akció, addigra meg talán lesz annyi verseny is hogy a Vaporfly végre elhasználódjon! ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#58372) sipi700 válasza Agony (#58371) üzenetére


sipi700
tag

Feleségem rendelt Alphaflyt, valóban 55 k volt, Endorphin speed ár. Sajnos 1 számmal kisebb lába van, mint nekem :DD Zf4-en gondolkozok, mert ennyiért nem olyan rossz, de egyelőre ott a Boston9. Nagyjából ugyanaz nekem a 2. Next% 2-re lecsapnék féláron ha lenne, de igazad van, nekem sincs 70 km-nél több az 1-esben sem, edzésen meg nem kényeztetem magam ilyen cipőkben :D

[ Szerkesztve ]

(#58373) Agony válasza sipi700 (#58372) üzenetére


Agony
aktív tag

Én most tempósabb edzésekhez az Endorphin PRO-t kezdtem el használni a Boston 9 mellett. Boston 9-et jobban szeretem 200, 400 résztávhoz, de 1000 méter vagy fölötte már jó az Endorphin is.

21K-n az Endorphin PRO valahogy totál kicsinálja a derakam, aztán 2 napig olyan vagyok mint egy rokkant nyugdíjas :D, viszont ilyen 10-12K körüli edzéseknél ezt nem vettem észre, úgyhogy ezzel megtalálta a helyét a rotációban. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#58374) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Én most crocs papucsra keresek kedvezményt :DD az 1:06-s félmaraton meggyőzött

Valami stabil cípő kellene az a baj nike sohasem volt és nem próbáltam

(#58375) Fred23


Fred23
nagyúr

A Juniper Trail sokkal rosszabb / miben rosszabb, mint a drágább Pegasus Trail 3 GORE-TEX? Vízállóság terén tippre csak hajszállal jobb a drágább.
Ez a kettő jön be legjobban:

[ Szerkesztve ]

(#58376) sipi700 válasza Zozo0525 (#58374) üzenetére


sipi700
tag

Vakon csak olyan márkát merek venni, amit már próbáltam. Így is valamennyire lutri, de méretre ok mindig. A többi meg a boltban próbálgatás során sem biztos, hogy kiderül.

(#58377) danielsz válasza sipi700 (#58376) üzenetére


danielsz
tag

Én is így voltam sokáig, csak aztán sok mindent még Pécsen se lehet felpróbálni, pedig nem kis város. Márkán belül is eléggé eltér a felsőrész szabása a cipőknél, pl. Pega 36/38-nál kivettem a talpbetétet most az előbb, totál ugyanakkora, mégis a 38 azonos méretben nagyobbnak tűnik. Mondjuk másokhoz képest lehet, hogy túl nagy ráhagyást hagyok a méretben, a nagyobbik (jobb) lábam hossza ténylegesen 26,2 cm, én erre 43-mas (US 9.5) környékét (Illetve márkától függően lehet az 42,5; 43; 43 1/3 és 43,5 is, de mindig 27,5 cm a hivatalos talphossz), mert eddigi tapasztalatok alapján a kisebb valahol mindig nyomna (oldalt, lábfej teteje, sarok).

(#58378) Zozo0525 válasza sipi700 (#58376) üzenetére


Zozo0525
őstag

így van, adidas és asics használtam eddig
Ha láttok jó adidas kedvezményt gondoljatok rám :-)

(#58379) #76500480


#76500480
törölt tag

Igen, 35ös pl passzolt a lábra, 37nel már van csúszkálás de a fel mérettel kisebbet nem mertem bevállalni, ha túlságosan rászorít az rosszabb. Turbonal kellett meglepni a méret csökkentést 45,5 helyett 45ös lett. Annyira minimalista, a talpát leszamitva, hogy elveszik benne az ember sarka, volt benne lötyögés előre-hatra rendesen(bohóccipőorr ;] )oldalt van pici szivacsbeles. Valamit tudnak a tervezők mert az Achilles eddig bírta.

[ Szerkesztve ]

(#58380) Studi válasza sipi700 (#58376) üzenetére


Studi
addikt

Ráadásul egy Air Maxszel akkorát szívtam, hogy nemigen bízom a Nike-ban. :( Utcára szinte kivétel nélkül 43-as cipőket hordok, megrendeltem abból is, rám se jött, cseréltem 44-esre, hosszra jó volt, de a lábujjaim alig fértek bele. Cseréltem 45-ösre, abba már belefér a lábujjam, de rohadt hosszú. Itt áll a polcon, végül nem küldtem vissza. :( És ahogy látom a futócipőikre is jellemző az alacsony orrész.

(#58381) HKorn válasza Studi (#58380) üzenetére


HKorn
addikt

Így van, nálam pl kategórikusan ezért vannak kizárva a Nike cipők, botrányosan keskenyek/szűkek. UA cipők szintén.

Run&Ride

(#58382) bajnokpityu válasza HKorn (#58381) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem meg pont jok:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58383) Fred23 válasza Fred23 (#58375) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most olvasok teszteket, és a Pegasus Trail 3 GORE-TEX lényegesen jobbnak tűnik. Ami érdekes, hogy az elődje állítólag nála is nyerőbb vétel (Trail 2).

[ Szerkesztve ]

(#58384) Hi!King


Hi!King
őstag

Igazából most rendelnék egy pegát, csak nem tudom hová rendelni, úgyhogy inkább hagyom. Majd jövőre veszek valamit, ha lenne Kinvara jó áron, akkor azt, ha nem lesz semmi jó akció, akkor valamelyik Decathlonos Kirpun ciőt. Vagy többet, mert kell majd egy kocogós, általános, csillapított, meg egy könnyebb intenzívebb edzésekre.

(#58385) norby_42 válasza Fred23 (#58383) üzenetére


norby_42
aktív tag

Vedd meg, az az új topik-cipő!

Eat pasta, run fasta

(#58386) danielsz válasza Fred23 (#58383) üzenetére


danielsz
tag

Én is inkább a Pega 3 Trail GTX-et venném. Mondjuk nagyon jó tapadást egyiktől se várj szerintem. Én Pegasus 36 Trailben nyomom, könnyű terepre egészen kiváló, aszfalton se zavaró, de sárban lehet vele érdekes akrobatikus mutatványokat csinálni, ha éppen nem sikerül kikerülni :D

(#58387) Studi válasza norby_42 (#58385) üzenetére


Studi
addikt

topik-cipő :DD szégyenfolt leszek, ha nem lesz olyanom? :DDD

(#58388) inf3rno válasza HKorn (#58381) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is így vagyok vele, hogy komplett márkákat zárok ki, széles - magas lábfejjel eddig a Mizuno és a Saucony, ami jó volt. A ribuk-nájki-ádidasz nem jött be egyik sem, bár Adidast amúgy sem vennék. Elvileg a Hoka még jó lehet, de az nekem túl drága.

Buliban hasznos! =]

(#58389) Studi válasza inf3rno (#58388) üzenetére


Studi
addikt

No a Hokát meg én zárom ki, próba alapján. Egyszer volt rajtam boltban másfél percig, előjött a tériszonyom. :DDD

(#58390) danielsz válasza inf3rno (#58388) üzenetére


danielsz
tag

Én az Asicseket kerülöm a túl kemény sarokkéreg miatt, de boltban megtapperolva általában a Mizunoké meg a Sauconyké is bazi keménynek tűnik. Elsőre azt hittem ez a jó, de a jobb sarkam eléggé érzékeny, Nike Pegasusoknál elég puha a kéreg, és jól idomul a sarokhoz.

(#58391) Studi


Studi
addikt

Viszont ezzel a cipőtervezővel g@cijól kinéző csukákat lehet összehozni. Persze ahhoz tudni kell fixen a méretet, nem hiszem hogy visszavennének egy legyártott cipőt STUDI felirattal a sarkán. :DDD

(#58392) Hi!King válasza inf3rno (#58388) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem az Asics nem szimpatikus, igaz még nem volt, de amiket próbálgattam, azok túl voltak tolva, nem csillapításban, hanem bonyolult formatervezés, és ennek megfelelően itt nem volt nekem jó, ott nem volt nekem jó, kissé kényes vagyok a cipőkre (futócipőkre épp a legkevésbé, túracipőnél hátul van egy kritikus pont, ahol van amelyik feltöri - futócipőnél más a mozgás, ott nem számít).

(#58393) Fred23 válasza danielsz (#58386) üzenetére


Fred23
nagyúr

Salomon WILDCROSS GTX is szimpi, de mondjuk bőven ráérek, mert a terepfutással kivárok úgyis tavaszig, ráadásul van még egy cipőm eltéve, ami mérsékelten terepre is jó.
De azért elkezdett egyre jobban érdekelni a téma, hogy mi lenne számomra a legjobb terepcipő.
Kábé átlagos arányokkal bíró lábam van. Amitől tartok, az a túl keskeny típus, semmi más.

norby_42: Neked is van Pega Trail 3 GTX? Ha igen, mi a véleményed róla?

[ Szerkesztve ]

(#58394) inf3rno válasza danielsz (#58390) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja igen, az Asics is jó széles, ha bírja a sarkad, azt kifelejtettem. Nekem sem bírja sajnos. A Mizuno valahogy jobban megoldotta ezt a sarok merevítés problémát, azoknál sosem volt gondom. Sőt miután az Asicsben szétment a sarkam, a Mizunoban elkezdtem futni néhány hét kihagyás után úgy, hogy még nem volt 100%-os, és abban jött helyre. Szerintem ezekben jobb a bélés, vagy esetleg az lehet, hogy a Mizunonál nem mindegyik modell jó, pl én a Wave Ridert használtam lassú km gyűjtős edzésekre, a gyors cipőik viszont valamiért nem voltak kényelmesek. Jó lenne, ha lenne még más ezeken a márkákon kívül. Tom a New Balance-ot ajánlotta még, de drága volt akkor, úgyhogy nem próbáltam. Most az eddigiek alapján ha lesz valami nagy akció, akkor Sauconyból betárazok több cipőt is. Ár-érték arányban ez tűnik a legjobb választásnak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#58395) danielsz válasza Fred23 (#58393) üzenetére


danielsz
tag

A Wildcrossnak tutira jobb a tapadása, mint a Pega 3 Trailnek, ez utóbbi inkább félterep cipő. Én ugye a Pegasus 36 Trail alapján tudok nyilatkozni, azt ilyen aszfalt/kavics/földút kombón szoktam használni. Sok terepcipő aszfalton sok kilométeren kényelmetlen, a Pega Trail egyáltalán nem, és az erdei utakkal is egész jól megbirkózik (sok aszfaltos cipőben ilyenkor azt érzem, hogy billegek). A Pegasus Trailnek egy alternatívája a Salomon Sense Ride, abban a cipőben szerintem többet érzel a talajból.
Én is szemezek egy Wildcrossal, hátha jobban talpon maradok egy dzsuvásabb környezetben.

(#58396) HKorn válasza inf3rno (#58388) üzenetére


HKorn
addikt

20e a határ nálam, az felett még nem vettem cipőt (nálam a futás kiegészítéseként hobbi lett az akciós futócipő vadászat is :) ), szóval amit nem nagyon akcióznak, pl Hoka ki is esik alapból. New Balance szimpatikus lenne, boltban próbáltam, FreshFoam habanyag tetszett, de nem találtam még óccsóér. Amúgy most be vagyok tárazva kb 2 évre, szóval nem is keresek aktívan cipőt.

Run&Ride

(#58397) norby_42 válasza Fred23 (#58393) üzenetére


norby_42
aktív tag

Véleményem még nincs, ma rendeltem. Black csütörtök :)

Eat pasta, run fasta

(#58398) emvy válasza inf3rno (#58394) üzenetére


emvy
nagyúr

Széles labra Altra és Topo a megfelelo szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#58399) jimpo válasza inf3rno (#58290) üzenetére


jimpo
aktív tag

Amennyiben a merinó gyapjú akrillal van keverve akkor engem is irritál, finoman szólva.
Azt nekem sem bírja a bőröm, ha van valami póló alatta akkor oké, de magába nem tuti Férfi túrafelső Travel 100

Viszont ha Polyester, Elastane vagy Poliamid van hozzákeverve, akkor semmi irritáció.
Amiben futok felső az is kevert szálas, 2 Celsius-fok körül nagyon jó magában is.
Van még gyapjúból itthon egy szett aláöltöző alsó, felső illetve van egy Balaclava is meg persze sapka, sál, kesztyű

Bár igazából sima baseball sapkát használok futáshoz, ha hidegebb van akkor a felsőnek a csukja része alákerül. :) A többi cuccom az szintetikus a deka futó részlegéről.
Meg egy Nitecore NU25 fejlámpát szoktam sötétben vinni, nagy kedvenc van kettő itthon mindenre is elég nekem. :DDD

Stryd Next Gen

(#58400) inf3rno válasza jimpo (#58399) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, én bírom az akrilosat, igaz abban a sálamban csak 5% gyapjú van. A 100% gyapjú viszont bök, mint állat. Az elasztános poliészteres szintén jó.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.