Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) Fred23 válasza Hi!King (#59348) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nincs kizárva, már csak azért se, mert sapka és kesztyű nélkül kocogok továbbra is. A rosszabb eset lehet tán még egy apró hajszálér elpattanása az agyban, de mondjuk akkor meg talán tartósabb lett volna a hatás, nem tudom.
Az biztos, hogy a füleim lefagytak.

+1 tipp: valamiért nem jutott vér az állam bal oldalához, de ahogy megindult oda is a vér, megszűnt a zsibbadás. Talán véletlenül elszorítottam kicsit egy eret, néha elő szokott fordulni. Akár a majd állig húzott kabát.

[ Szerkesztve ]

(#59352) Agony válasza tomcica (#59350) üzenetére


Agony
aktív tag

Az a 15K@3:45 azért nem csoda, hogy érződik másnap, főleg ilyen hidegben szerintem többet kivesz... legalábbis én a levegővételen ezt vettem észre, hogy 5-10 fok között sokkal jobb a légzés azonos tempón, mint +/- 0 C°-on.

A vasárnapot még én se találtam ki. Terv szerint 24K benne 6x 1/1/1 (4:15/4:00/3:45), de ez a 18K@4:00 kicsit könnyűnek tűnik az elmúlt vasárnapok után, úgyhogy meglátom aztán lehet állítok rajta. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#59353) Zozo0525 válasza Fred23 (#59351) üzenetére


Zozo0525
őstag

szerintem ennek nem sok köze a futáshoz. mármint zsibbadásnak, az ilyen ötleteléssel meg sokra nem mész :-)

(#59354) Fred23 válasza Zozo0525 (#59353) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lényeg, hogy elmúlt. :)

(#59355) Zozo0525 válasza Fred23 (#59354) üzenetére


Zozo0525
őstag

igy van

(#59356) #76500480 válasza sipi700 (#59339) üzenetére


#76500480
törölt tag

FR szintén... Ezért meg is lepődtem rajta, hogy futás/bringán kívűl milyen pontosan mér. PM5 kijelzovel nincs barátságban.

(#59357) Peetta14 válasza Peterhappy (#59299) üzenetére


Peetta14
tag

Simán, bár nálam a két kisgyerek mellett az esti 9.30as futás, meg ha pénteken egy melóidő alatti futás fér bele. Stravan fent vagyok.

(#59358) tomcica válasza Agony (#59352) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Valtsd le 4:05-4:00-3:45-re es mindjart feszesebb picit, de meg nem annyira, hogy tul eles legyen ennyivel tavasz elott :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59359) Peterhappy válasza SpaceKombajn (#59343) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D :C

(#59360) Peterhappy válasza Peetta14 (#59357) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ok!

(#59361) Peterhappy válasza Fred23 (#59347) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratulalok!!!

Szerintem is a ruha lehetett a gond.

(#59362) Fred23 válasza Peterhappy (#59361) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! Kimentem ma is kicsit tolódzkodni a parkba, ahol a futópálya is van, nem tudom, milyen lesz így a holnapi kocogás:

:)

(#59363) inf3rno válasza Fred23 (#59362) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó ez. Én a holnapi félmaraton felmérőre leszek kíváncsi hogy hogyan fog menni ilyen útviszonyokkal.

Buliban hasznos! =]

(#59364) Fred23 válasza inf3rno (#59363) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha számít a jó idő, és hasonlóan problémás az útvonal, én tuti halasztanám, mert jó eredményed így nem lesz. Felmérőt futni jó útviszonyok mellett érdemes, már csak a későbbi összehasonlíthatóság miatt is.

(#59365) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Holnap itt meg szarabb utvoszony várható. Nyomják a domboldalt műanyag lapos szankoval. Ez jól megolvadt majd rafagy és gyönyörű jegtabla lesz.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#59366) sherlock82


sherlock82
senior tag

Én futottam egy 5 km - t meg egy picit. a hó sok helyen elolvadt már inkább vizes volt csak az úttest.

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#59367) tomcica válasza Fred23 (#59362) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk is esett egy jo 8cm ho,hala az egnek amikor elallt a gondnok letakaritotta az atletika palyat,ugyhogy fel is szaradt. 10 x 400m/400m volt a maiban a feladat, iparos munkara vettuk,semmi cibalas. 3:10-3:15os iram a gyors es 3:45-3:55os a lassu,ahogy epp kiadta.
Pegasus Turbo 2-ben,jo az erre is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59368) tomcica


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59369) Zozo0525


Zozo0525
őstag

3:45-s lassu? öreguras tempó :D :D :D

(#59370) norby_42


norby_42
aktív tag

Ezek szerint csak nálunk nincs hó...

Eat pasta, run fasta

(#59371) tomcica válasza Zozo0525 (#59369) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kepen epp 75-os uccso elotti 400m,az mar azert temponak nevezhetooooo :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59372) LanyUs válasza sherlock82 (#59366) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én futottam 4 km-ert 09:00 átlaggal :) . A Nike trail valóban jó cipő. Talpam rendben is volt szerencsére. Száraz lábbal értem haza. Ja majd elfelejtettem, szánkó volt mögöttem, a két kis főnököt lovaztam a földesen :D

A végén felkaptam 01:40-re amikor hirtelen elcsúsztam :)

[ Szerkesztve ]

(#59373) tomcica válasza LanyUs (#59372) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo tempo az szankoval :K :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59374) sherlock82 válasza LanyUs (#59372) üzenetére


sherlock82
senior tag

Na látod, a te mai futásod 100 x többet ért mint az én maim. :R ;)

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#59375) LanyUs válasza sherlock82 (#59374) üzenetére


LanyUs
senior tag

Dehogy! Aki megmozdul számomra már respect :) :R
Első körben szánkózni mentünk , de a fák között nem volt elég hó, így "motoros" szán lett belőle. Nem szeretnek lassan csúszni, mindig kiabálnak, hogy gyorsabban.
Én is szoktam 5-re kimenni! Tom írta régebben, hogy 20 perctől már van értelme :K
Amúgy most nagyítottam a Mester képére és látom, hogy rövidben alul és felül :Y Végül is süt a nap és átjön a képről a mediterrán hangulat :) Naptejet vitt vajon?

[ Szerkesztve ]

(#59376) bandus


bandus
veterán

en elcsaltam a mara tervezett szanalmas futasom es kimentem inkabb semmeringre sielni :)

btw emlekszem valakinek nagyon tetszett anno a sotetpiros,pink, sarga terra kiger 6. most 15k a premier outletben

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59377) norby_42 válasza LanyUs (#59372) üzenetére


norby_42
aktív tag

Traktorgumin kellett volna húznod őket, hogy tom is elégedett legyen

De minden tiszteletem a tiéd az elszántságod miatt :C

Eat pasta, run fasta

(#59378) inf3rno válasza Fred23 (#59364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem időt nézek, hanem pulzust. 5:30 körüli fix tempóval.

Buliban hasznos! =]

(#59379) ígyvanferi válasza bandus (#59376) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jelen. :R
Az amúgy tuti hatos? Azt hittem az a szín a 7-essel jött. Ez. Mondjuk az még jobb lenne, ha 7-es lenne. Méretek mennyire voltak? 44-45 között, ha volt még, akkor megpróbálom útba ejteni.

(#59380) Zozo0525


Zozo0525
őstag

vótmá?
Szénhidrátlemerítő edzés
[link]

(#59381) itouchfan


itouchfan
senior tag

Premier Outletben a Nikeban a Terra Kiger 7 14.500, a Wildhorse 6 13k, ha érdekel valakit.
Illetve Quest 3 Shield is 12.600.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#59382) tomcica válasza itouchfan (#59381) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azok nem penzek annyiert :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59383) Kickass válasza itouchfan (#59381) üzenetére


Kickass
őstag

Holnap megyek is, köszi, wildhorse 6 22k volt még múlt héten.

(#59384) itouchfan válasza Kickass (#59383) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ja, a fekete most is annyi volt, az a narancssárga-kicsit rózsaszín-zöld változat volt nagyon leárazva. De ha terepfutnék kérdés nélkül megvenném ennyiért.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#59385) bandus válasza ígyvanferi (#59379) üzenetére


bandus
veterán

Bocs, 7-es :R mereteket nem tudok, egy cimboram mutatta milyen meno cipot vett 15-ert :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59386) bajnokpityu válasza itouchfan (#59381) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:Y

eladó Kawasaki j300 robogó

(#59387) LanyUs válasza norby_42 (#59377) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt ismered Te is, sőt többen itt a fórumon :)
Hétköznap munka után hazaérve nincs fáradtság, csak játék :) .
Apa menjünk szánkózni. Hát elindulunk a vaksötétben. Mindenkin lámpa, felénél a Kicsi behisztitik, így anya is leül.
Az ég gyönyörű tiszta, a havat a saját lámpánk fénye világítja az úton, apa pedig húzza a 15+10+63-at :D

Ötletem támadt: test kímélés lenne a célja. Összes aerob alapozós edzés megszokott módon kint. Viszont az intervall közvetlenül futás után csak és kizárólag szoba bringa. Van rajta individuall program 10 perc 1-1 perc váltogatva. Egy darabig működhet.

(#59388) norby_42 válasza LanyUs (#59387) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem ne mondd, amennyi mesét még játékot én kitaláltam 10+ év fürdetései meg sétái alatt...

Eat pasta, run fasta

(#59389) norby_42


norby_42
aktív tag

Ma végre elvittem első útjára a Pega Trailt. Nem volt csak fagyos földút, egy kis jéggel még letaposott hómaradékkal, de nagyon jól viselkedett. Talán egy kicsit tényleg szűkebb, mint a sima, de elfértem benne.

Eat pasta, run fasta

(#59390) tomcica válasza LanyUs (#59387) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A szobakerekparos intervall-t kuldd meg de rendesen,mert bringan nem a teljes testsulyodat mozgatod. Annyit tudj errol,hogy amikor eloszor probalod meg futva a gyorsat akkor mindent fogsz erezni,csak ezt nem,hogy van hozza kondid :DDD jo hir,hogy 3-4het kinti futos munkaval igen gyorsan egyensulyba lehet hozni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59391) bajnokpityu válasza norby_42 (#59389) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Dicsérem már egy ideje, örülök h egyre tobbeknek is bevalik :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#59392) norby_42 válasza bajnokpityu (#59391) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szerintem azért ugrottam rá decemberben, szóval köszi!

Eat pasta, run fasta

(#59393) Agony válasza tomcica (#59368) üzenetére


Agony
aktív tag

Mit mentetek ma a csapattal?

Erre felénk nem volt akkora szerencsém, hogy legyen aki eltúrja a havat a kerékpárútról, úgyhogy volt ma minden.. gyorskorcsolya, műkorcsolya, balett... ;]

1/1/1 volt már a terv, de megfogadtam a tanácsod, csavartam rajta egy kicsit így 4:15/4:05/3:45 helyett 4:05/3:55/3:45 volt a terv. 3K bemelegítés és 21K (7x/1/1/1) volt a terv, de végül olyan jól esikerült a bemelegítés, hogy 24K (8x1/1/1) lett belőle.

Sajnos a negyedik kilóméter után jött a fekete leves... a város tábláig jó volt kerékpárút, de utána gyakorlatilag Szibéria. :D A lassabb szakaszokkal nem volt baj, de a 3:45-ösökkel, ahol már tolni kellett volna magam lábfejjel, ott küzdeni kellett rendesen a csúszással, jó 5 BPM-et dobott is a pulzuson, kb. mintha terepfutás lett volna.

A jó szakaszokon azért sikerült behozni azt a pár másodpercet, úgyhogy így meglett a 8K@3:45 ami fontos volt, a maradék 16K meg 3:59-et adott, így a teljes 24K@3:54 lett. Pulzus jó volt, átlag 173 BPM, a 3:54-hez csak 2-3 ütéssel rosszabb mint amire számítottam, de ilyen csúszós úton 0 fokos levegőben ez benne van a pakliban. Igazából a 180-182 BPM-es részt is csak ott érintettem, ahol nagyon csúszott, jellemzően 170-180 BPM között elvoltam.
Lépésszámon azért látszik, hogy tyúképéses buli volt, mert 3:54 inkább 178-on szokott menni, most meg 182, ami már inkább 3:40-3:45 köze nálam.

Na mindegy, örülök hogy lement, fostam, hogy még ennyire se lesz használható a kerékpárút, szerdáig meg már remélem nem jön utánpótlás, aztán lehet a résztávokat kint csinálni. :U
Ezen a héten amúgy egész jól bevált, hogy a sallangot futópadon futottam és csak a két kulcsedzést vittem ki aszfaltra, nem is nyikorog semmi. :N

Start with a whisper, end with a scream!

(#59394) Agony válasza Agony (#59393) üzenetére


Agony
aktív tag

Fenix 7-es széria kapcsán egy kis tapasztalat. Én nem igazán használom az óra GPS-es részét távolság és tempó követésre, mert a Stryd méri, viszont másnak érdekes lehet.

Egymás mellé raktam két képkivágást, ami teljesen ugyanaz az útvonal egy kb. 2-3 méter széles kerékpárúton. Az egyik oldalán főút van, tehát teljesen szabad, a másik oldalán max 1-2 fa vagy bokor, de nagyon az se, inkább tanyák meg nyári üdülők, tehát egy elég könnyű terep a GPS-nek.

Most bekapcsoltam a Fenix 7X-ben a multiband GPS-t a próba kedvéért és a mai futást így csináltam, ez a bal oldali kép. A jobb oldali kép pedig a szerdai futásom Fenix 6X-el, amibe ugye nincs multiband GPS:

Nekem igazából tökéletesen mindegy milyen szép rajzot készít az óra, a Stryd miatt meg végképp, de aki GPS-re alapozza a távot és a tempót vagy nálam sokkal nehezebb környezetben fut (magas épületek, terep, erdő, hegy, stb...), annak valóban hasznos újítás ez a multiband technológia. De még szerintem pálya edzéshez is hasznos lehet, hogy ne vágja le a kanyarokat. :K

Egyébként ha jól tudom COROS óra is tudja, szóval még véletlen se a Fenix 7 mellett akarok kampányolni, csak ha már volt lehetőségem leteszteltem és akinek esetleg GPS problémái vannak, annak érdemes egy próbát tenni GARMIN/COROS vonalon, max ha ez se segít akkor 30 napos elállás. ;]

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59395) Maximum1 válasza Agony (#59394) üzenetére


Maximum1
őstag

A piros vonal jelzi a sebességet, vagyis Fenix 6X-el gyorsabb voltál. ;]

(#59396) bajnokpityu válasza norby_42 (#59392) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az új szerelmem meg a terra kiger. Ha holnap lesz még felnőtt méretben, akkor első cipő, amiből lesz két párom, annyira imádom.

Agony: nekem úgy tűnik h csak szimplán odebbrak picit, ettől sztem meg sebesség távolság pontos, nem? Anno telo galaxy watch huaweii 935 245 öt vegig teszteltem, de csak a huaweii lógott ki. A többi mind jól mert nekem..

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#59397) Zozo0525 válasza Agony (#59394) üzenetére


Zozo0525
őstag

így van, coros előbb kijött ezzel.
Bódis Tamás is váltott coros-ra igaz Ő a legolcsóbb órával a pace 2-t használja ahogy Eliud Kipchoge is Náluk gondolom a súly is fontos...

(#59398) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ma én is, sokkal harmatosabban ment, mint vártam, a végére már nem tudtam tartani az 5:30-at sem a nagyobb emelkedőkön. 15km után úgy döntöttem megküldöm párszáz méteren, aztán annyi. Utána úgy éreztem, hogy felpörgött a keringés és mégis van annyi erőm, hogy befejezzem, aztán az a fantasztikus ötletem támadt, hogy az utolsó 5km-t az erdőben futom le. Olyan 10 méter kellett, hogy seggre üljek, annyira le volt fagyva az az út. Erről ennyit. :D Az legalább kiderült, hogy pocsék most a keringésem, és egy májusi maratonhoz minden nap futnom kéne.

[link]
Hmm így visszanézve nem is annyira tragikus. Az utolsó 2km-en visszafordultam párszor vagy havon futottam és csúszott. Jobb körülmények között valószínűleg ment volna az 5:30 ugyanilyen pulzussal, de ez a 165-185 kevés egy maratonhoz. Le kell vinnem az emelkedőkön a maxot 175 alá, akkor menni fog a maraton is. Az a 10 ütés mínusz menni fog szerintem a következő 3-4 hónap alatt. Az eddigiek alapján akár 20 is. Már ha holnap tudok majd menni. :O

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59399) LanyUs válasza bajnokpityu (#59391) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is köszi :R Még egy ekkora tömeget is jól csillapít! Nem ázik be, kellőképpen meleg, jól csillapít.
Következő akciót is írjátok be légyszi! Veszek azonnal még egyet :)

tomcica: a magamfajta az intervall első percében már eléri a 180-as pulzust még bringán is :)

Inf3rno: jó futás volt ez. Látom vitt a lendület már megint. A szint sokat kivesz belőlem is. Izomlázad lehet, de más egyéb ne jöjjön elő :R

[ Szerkesztve ]

(#59400) Agony válasza Zozo0525 (#59397) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem inkább a szponzoráció itt a kulcs. Kipchoge szerintem óra nélkül +/- 5 másodpercen belüli ezreket fut álmából felkeltve is. Emlékszem amikor Kipchoge 2:04-es maratont futott, úgy hogy a cipőjéből lifegett (a végén már talán ki is esett?) a talpbetét.

Nem tudom amúgy ezen a téren mennyit számítanak a grammok, engem abszolút nem zavar futás közben a "nehéz" óra, ugyanakkor vannak olyanok is, akik futáson kívül nem tudják elviselni egyiket sem, így gyakorlatilag egy rakás funkciót nem használnak a drága órán, csak kb. annyit amire bármelyik okostelefon is képes lenne.

#59396 bajnokpityu
Én azt vettem észre amikor még GPS-t használtam távhoz és tempóhoz, hogy a végén stimmel a táv, inkább az a gond, hogy ha nem jó helyre "szúrja le" a következő pontot a GPS, akkor ugrál a tempó. Például futsz egy fix tempót, érzed magadon, hogy nem változik semmi mégis hol +10 mp, hol -10 mp, aztán a végén kijön az átlag, de mondjuk egy versenyen vagy résztávozásnál elég kellemetlen, ha ennek hatására esetleg elkezded jobban nyomni mint kellene, aztán 1 km múlva amikor korrigál, akkor kiderül, hogy elfutottad. :D

Na mindegy én eddig is nagyon jól elvoltam enélkül, csak érdekességként hasonlítottam össze a két kb. azonos órát, amiben csak ennyi volt az eltérés, mert amúgy a topicban sokszor előkerülő téma, hogy melyik óra GPS-e a pontos.

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.