Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) tomcica válasza Agony (#59698) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdemes harom hetente - havonta egy felmerocsket menni...nem muszaj 10-15km egyben. Kombinalhatod az 1k/1k vasarnapiba is bele... pl 3 x 1k/1k + R500 lassu + 5-8km FM tempo + R500 lassu + 3x1k/1k.
Regen csinaltam hosszu letrat felfele,az is szepen ki tud kesziteni (lelefe letra konnyebb joooval) pl: 1km (r500) 2km (r500) 3km (r500) 4km (r500) 5km

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59702) Agony válasza tomcica (#59701) üzenetére


Agony
aktív tag

Pont valami hasonlón gondolkoztam, csak nekem időtartam jutott eszembe, hogy vasárnapi végén 30 perc FM tempón.

Amit te írtál az viszont jobban tetszik, az a pár 1K legalább bemelegít előtte, aztán a középső szakaszt akár lehet is építeni 2-3 hetente 6K-8K-10K. Ez tetszik! :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#59703) tomcica válasza Agony (#59702) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szabadon kombinald,az elv ugye itt is az,hogy februar vegeig (27 vasarnap utolso eros edzes!) tortenjen valami egyre nagyobb "nehezites/nyomas" hetvegerol-hetvegere. Ez a modulacio (Vertigo imadja ;] ) ez a preseles. Persze nem szabad esz nelkul,legyen egy nehezedo ive a heteknek,de azert nem szabad "fullba tolni a kretent" allandoan :K
En ezeket az 1K/1K valtasokat azert bent hagynam minden heten,mert eleve ilyen versenyre keszulsz,ahol meg lesz torve a futas,szoval verseny specifikus a dolog.Viszont eleg erintgetni,igy ahogy irtam es koze szendvicselni valami egyre novekvo feladatot/tempot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59704) vargacs0909 válasza tomcica (#59693) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek!
Kérdés: mit értesz "köztes hetek" alatt?

(#59705) margithid válasza tomcica (#59699) üzenetére


margithid
veterán

Ne is mond. Ma toltam 10 km-t, borzasztó volt.
1 óra alatt futottam le..

(#59706) tomcica válasza vargacs0909 (#59704) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Minden masodik het.
Havi 4het...elso het 29km...(koztes) masodik het 20-25km fokozos....harmadik het 31km...(koztes) negyedik het 20-25km fokozos.Igy tovabb fel egesz amig van idod,vagy el nem ered a 48-50km-t valamelyik (elso v. harmadik) het soran.
Ertheto igy?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59707) LanyUs válasza dabgergo (#59676) üzenetére


LanyUs
senior tag

A sikereden felbuzdulva vettem egy Arahi 5-öt én is :) Biztos, ami biztos Wide 48-as. Mindennapos reggeli futás is beindul, mert ez a kialszom magam minden másnap elfostosít engem. Hááááát még ebben is érzem a belső talprészen a bevágást. Bal talpon jobban, jobb talp esetében enyhébben. Viszont ötletem támadt. Rátettem a gyári betétre a Stinson 6 kitaposott betétet és tökéletessé vált a cipő.
Sajnos a gyári Arahi 5 betét túl vékony, szerintem ki van spórolva belőle az anyag ( főleg a belső felére nem elég, ott siralmas a kialakítás ). Felemás érzésem van, mert akcióban 40.000,- és moddolnom kell, míg a Pega Trail akcióban 22.000,- volt és olyan kényelmes az első pillanatra, mintha a lábamra öntötték volna. Csillapításra is egyforma a kettő.
Ennek ellenére szerintem megtartom, mert jól tartja a talpat hasonlóan a Stinson 6 ATR-hez. A HOKA híresen jó abban, hogy a futó hibákat korrigálja és csökkenti a sérülés veszélyét ( a megfelelő modellt választva ).

[ Szerkesztve ]

(#59708) sherlock82 válasza margithid (#59705) üzenetére


sherlock82
senior tag

Fújt a szél itt is Somogy tisztességesen.
5.07 km 4:54 /km idővel sikerült teljesíteni.
De elég is volt ennyi, holnap talán picit jobb lesz az időjárás.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#59709) Agony válasza tomcica (#59699) üzenetére


Agony
aktív tag

Persze nem bírtam a seggemen maradni, merthát szerda az intervall nap... mit nekem a szél? :P

Kifele menet már a 400-akba el akartam pusztul, a 200-ak meg már felértek a kínzással... nyilnán széllel szemben nem volt nagy élmény, de szerencsére visszafele úton már inkább hátulról kaptam az áldást, úgyhogy legalább nem hátráltatott.

Az első 5x400 átlaga 3:43, az 5x200 pedig 3:34. A második 5x400 3:34, az 5x200 3:30.
A cél meg ugye 3:45 | 3:35 | 3:40 | 3:30 volt, úgyhogy végülis teljesült, de a szél nagyon megtépázott.

Végülis 6K@3:36 lett a tempó és 6K@3:56 a regeneráló rész, így 12K@3:46 lett a teljes edzés 176 BPM-en... de most azért sikerült elküldeni a pulzust 188 BPM-ig... látszik, hogy a 3:30 nem az én ligám. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#59710) tomcica válasza Agony (#59709) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy felenk mondanak: "bebaxott a szel a paradicsomnak" ;] szep ez ebben az idoben.Felenk ma hajnalban esett ho,delelott napsutesben elolvadt,delutan eso esett,zapor es feltamadt a szel. Nyarat leszamitva szinte 4evszakos nap :U
5db 3:30-as 200m meg szelben is elfer ;) majd idovel elkezded emeszteni,es be-befigyel 3:25-3:20-as is,nem kell kapkodni. Egyensulyba tartja a heti edzesedet(kis anaerob munka a sok aerob melle),epiti a sebesseget,javitja a futotehnikat :K
En ma 15 x 200m/200m-t mentem,a tegnapi utan annyit engedelyeztem magamnak,hogy a lassu 200metereket lassitottam kb 4:50-4:20 fokozosra.A gyorsak viszont porgosre lettek veve,jol is esett. 38-as elso 200m ott meg minden nyikorgott (az ugye 3:10-es iram) utan a masodik mar konnyebben 36-os lett (az kerek 3:00-as iram) a tobbi pedig 35-34 kozott szepen (az ugye 2:55-2:50-es iram).A kilencediket picit megporgettem az 33-as lett (az 2:45-os iram). Holnap full piheno a terv.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59711) Agony válasza tomcica (#59710) üzenetére


Agony
aktív tag

Az a baj, hogy nem fáradtál el eléggé tegnap! ;] Az egyedüli pozitívum a mai szeles napban, hogy már 5 C° volt, úgyhogy mehetett a rövid nadrág hosszú ujjú póló kombó... már alig várom, hogy végleg megszabadulhassak a hosszú nadrágtól.

Én egyelőre a 3:30 alatti rész a repülőktől eltekintve nem erőltetem, félek hogy csak sérüléshez vezetne teljesen feleslegesen, mert semmi keresnivalóm abban a régióban. Ha a 3:40-3:50 köze stabilizálódna, akkor lehetne elkezdeni gondolkodni a 3:30-3:40 közén, de az se idén lesz. :D

A vasárnapi tempót viszont már várom, az izgalmas lesz abban a felbontásban amit reggel írtál. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#59712) Peterhappy válasza tomcica (#59710) üzenetére


Peterhappy
őstag

2:45-ös iram.

Az utóbbi években azért tűnt számomra felfoghatatlannak ez a szám, mert alig futottam.
Most meg azért az, mert futok.

Az unokáimnak is mesélni fogom, ha egyszer, csak egy kilométer erejéig is, de bemegyek 4:00 alá :D

(#59713) margithid


margithid
veterán

Mizuno wave prodigy 3 meger 24k-t?
Elég jókat írnak róla.

(#59714) tomcica válasza Peterhappy (#59712) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem akartam cibalni,mert azert komoly terheles alatt van a test igy is. :K Multkor egyik laza 1000m-es napon felvettem a szogest es porgettem egy 29.6-ot (30mp az ugye 2:30-as iram,szoval 2:28 kornyeke) de ereztem,hogy egyaltalan nincs raallva a test mar :N
Nagyon vigyazni kell,mert faradtan konnyu szetcincalni a labat akar egy ilyen 200meterrel is :U
Ezek a 2:50-2:55-os sebessegek arra viszont jok,amire Agony a 3:30-3:25-ot hasznalja.Egy jo eros inger az izomzatnak,par masodperc anaerob terheles.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59715) tomcica válasza Agony (#59711) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket napra jon elo csak az igazi faradtsag,szoval ma meg nem erzem a tegnapit,de holnap mar nem futnak ilyet,be is terveztem a teljes pihenot :K Penteken pedig 6 x 1000m/1000m az olyan iparos terheles,hozhato barmelyik napon.A lazakat nem eroltetem,majd amit ad aznap a lab.A gyorsakat megfutom becsuletesen FM iram kozelebe.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59716) Peterhappy válasza tomcica (#59714) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hát jahh, más ligában fociztok itt néhányan... :K :R

(#59717) tomcica válasza Peterhappy (#59716) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A tegnapi szeles 18km tempo,na az nehez volt,a mai az oromfutas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59718) vargacs0909 válasza tomcica (#59706) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Tisztul már, de még nem az igazi :F

Értelmezés1:

Hét/Szombat/Vasárnap
1/21k/29k
2/21k fokozó/29k
3/21k/32k
4/21k fokozó/32k
5/21k/35k
6/21k fokozó/35k

vagy

Értelmezés2:

Hét/Szombat/Vasárnap
1/21k/29k
2/21k/20-25 fokozó
3/21k/32k
4/21k/20-25 fokozó
5/21k/35
6/21k/20-25 fokozó

Ez utóbbira gondoltál?

(#59719) bandus válasza tomcica (#59663) üzenetére


bandus
veterán

koszonom a tanacsokat :R ez alapjan osszeallitok egy kis naptarat aztan meglatjuk mennyire sikerul majd lekovetni :) beszamolok rola. most eogton teszek is egy kivetelt majd, mert hetvegen var ram meg egy peaks of matra a semmibol, ez inkabb lesz futokirandulas mint futas :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59720) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

A kísérleti vakcina futásra, sportra gyakorolt hatása...egy edző észrevételei [link]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#59721) bandus válasza xy.zsolt (#59720) üzenetére


bandus
veterán

hagyjuk mar ezt, hogy egy ilyen nevenincs eszo nevenincs futoira hivatkozva beszel olyasmirol amirol fingja sincs. a teljes usa olimpiai csapatnal kovetelmeny az oltas, ott talan kicsit magasabb szinten van a sport es az orvosi tamogatas is ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59722) ígyvanferi válasza margithid (#59713) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én nem nagyon találok róla infót a neten. Egy csomó jó cipőt lehet venni ennél olcsóbban.

Méreted nem tudom, de van most pl. egy 45-ös Floatride Energy 3 AY-n 14 ezerért: [link]. Ha valakinek méret, vegye meg gyorsan.
44,5-es és 45-ös méretben van még Puma Velocity Nitro szintén AY-n, 21 ezerért: [link].
Mindenes cipő mindkettő.

Amúgy már megjelent a Nike Streakfly. Igaz gyorsan el is fogyott. ;] 150 euróért vitték, mint a cukrot (vagy mint a budipapírt nemrég). Nekünk jó lesz majd féláron egy év múlva. Van róla már jó sok teszt. Én azt hittem ez valami minimalista cipő lesz, de elég nagy a stack height, meg jó puha a talpa a full zoomX miatt. Viszont baromi könnyű, ha minden igaz még a Liberate Nitronál is könnyebb, ami eddig a legpehelysúlyúbb cipőm. 45-ös méretben is 200 g alatt van.

Jön egy peba habbal és karbonlemezzel megspékelt decathlonos cipő is hamarosan, Kiprun KD900X néven. Baráti árazással ez lehet a szegény ember Vaporflyja.

(#59721) bandus: tök hiteles a poszt, pláne azzal a fotóval illusztrálva a leírtakat. Ja, nem... Csak egy gyors megjegyzés: a tavalyi UB-n is már csak védettségi kártyával indulhattál, ugyanúgy percek alatt beteltek a helyek. Szóval ennyit a kevesebb nevezőről.

[ Szerkesztve ]

(#59723) parandroid válasza xy.zsolt (#59720) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És az oltatlanul átvészelt fertőzés mennyivel jobb? Ok, én átestem rajta még ‘20 decemberében oltatlanul, nagyjából fitt voltam még akkoriban, nagyon nem ütött meg, de 3 hét edzés nélkül, aztán egy egyhónapos óvatos visszatérés így is benne volt. Ha valaki beszopja a long covidot, vagy összeszed valami szívizom-, vagy tüdőelhalásos tüdőgyulladást, akkor lehet utólag okosnak lenni. Szegény Csollány is fitt volt, amíg aztán egyszercsak nem… :(

Kísérleti vakcina, lol. Reportold ezt az idiótát, mielőtt valaki komolyan veszi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59724) sherlock82 válasza bandus (#59721) üzenetére


sherlock82
senior tag

+1

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#59725) tomcica válasza vargacs0909 (#59718) üzenetére


tomcica
Topikgazda

"Értelmezés2:

Hét/Szombat/Vasárnap
1/21k/29k
2/21k/20-25 fokozó
3/21k/32k
4/21k/20-25 fokozó
5/21k/35
6/21k/20-25 fokozó"
Erre gondoltam :K a fokozo es a novekvo hosszu KULON heten legyen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59726) margithid válasza ígyvanferi (#59722) üzenetére


margithid
veterán

Aha, köszi, a puma pont a méretem kb
Nekem az tetszett, hogy a mizunora azt írták, jól csillapít és akár 20km is mehet benne kényelmesen.
És a nike quest 2?
Az most 14k itt: [link]

(#59727) tomcica válasza ígyvanferi (#59722) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eros a gyanum,hogy 100-110euro ala nem nagyon fog az beesni,mint ahogy a Pegasus Turbo sem lett sosem 130euro alatt :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59728) tomcica válasza margithid (#59726) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nike Pega 37 learazva nem jatszik? Sot mar a 38-as is szokott lenni jo aron.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59729) tomcica válasza parandroid (#59723) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azzal a resszel maximalisan egyetertek,hogy modositsak a versenyzeshez valo kovetelmenyeket. Aki igazoltan atesett az versenyezhessen.
A tobbihez nem ertek,nehany ember akar vakcinatol,akar long covidtol kerul parkolo palyara az meg belefer a szorasba.Meg a termeszetben is.
A mostani generacio amilyen minosegu etelen,vizen es levegon nott fel,csoda hogy egyebkent nincs semmi bajuk :U
Vakcinarol annyit,hogy en ennek a szerb kormanynak egy szavat sem hiszem el,a mostani elnok a regi Milosevityi rezsimbol termett ki csalnak,lopnak,hazudnak ahol csak lehet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59730) stefyY válasza margithid (#59713) üzenetére


stefyY
őstag

Én is cipődillemában vagyok, mert olyan elvárásaim vannak, amiknek kevés cipő felelne meg, ami meg igen, az 50k legalább...nem kizárt, hogy velem van a baj és egy "fapadosabb" cipőt kellene vegyek.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59731) margithid válasza tomcica (#59728) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom, van egy pegám, régebbi, de nekem annyira nem jön be.
De a New Balance amit ajánlottál, az nagyon jó!

stefyY

Figyelgetni kell az akciókat, én se hiszem, hogy 20k felett veszek majd.
Most van egy NB és egy Rebook, jó mindegyik, de azért használódnak.

[ Szerkesztve ]

(#59732) tomcica válasza margithid (#59731) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Asics Novablast 2 ? Az is nagyon jo cipo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59733) ígyvanferi válasza tomcica (#59727) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Volt azért az olcsóbb, legalábbis a 2-es:

;]

100 fölött felejtős, féláron már jó lenne, hátha majd egyszer lesz olyan is. Akció + kuponnal el tudom képzelni. A Tempo is volt most 50%-os akcióban, de szerintem még a vapor vagy az alfa is vehető volt féláron egy rövid ideig.

(#59734) tomcica válasza ígyvanferi (#59733) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Uhh,ilyen lett volna felenk megvettem volna a keszletet :DD itt 100 euro ala nem esett soha.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59735) stefyY válasza tomcica (#59732) üzenetére


stefyY
őstag

EvoRide 2-essel szemezgetek... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59736) margithid válasza tomcica (#59732) üzenetére


margithid
veterán

40k-ért látom. Annak kb a felét koltenem cipőre 😀
Quest 2-n gondolkodom. Ennyiért ha nem jó, akkor meg van egy plusz utcai cipőm.

(#59737) tomcica válasza stefyY (#59735) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Evoride az kemeny cipo,ha tempora,gyorsra kell akkor okes.Hosszu lazara nem lesz jo :N

@margithid:
Nike Revolution ? asszem 6-os mar van jo aron.Az puha,konnyu,egyetlen baja,hogy a felso resz nem fogja nagyon a labadat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59738) stefyY válasza tomcica (#59737) üzenetére


stefyY
őstag

Mindkettőre jó volna. :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59739) margithid válasza tomcica (#59737) üzenetére


margithid
veterán

Megnezem, de még várok szerintem. Csak lesz majd akció valahol.
Sportfactoryn meg alig van rendes futó cipő, pedig régen rengeteg volt ott.

(#59740) stefyY válasza margithid (#59739) üzenetére


stefyY
őstag

Én a méretemben nem találok sehol semmit kb. :) Akciósan meg pláne. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59741) tomcica válasza stefyY (#59738) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor veheted,majd keresel valami puhabbat hosszu lazabb futasokra (ha kell)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59742) HKorn válasza margithid (#59736) üzenetére


HKorn
addikt

Quest 2 az egy alapcipő, van itthon, de csak futópadozásra használom, 9K-ért vettem biatorbágyi Nike outletben. Annyi pozitívum, hogy ez az egyetlen Nike, ami eddig rájött a szélesebb lábfejemre. 14-ért nem ezt venném.

Run&Ride

(#59743) margithid válasza HKorn (#59742) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
Akkor megkímélem magam tőle.
:R

(#59744) stefyY válasza tomcica (#59741) üzenetére


stefyY
őstag

No akkor...

Puma Velocity Nitro? :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59745) HKorn válasza stefyY (#59744) üzenetére


HKorn
addikt

Velocity is van itthon, az egy jó cipő, de lassú fiutásokra nagyon nem szeretem. Persze ez nálad lehet nem lesz gond, mert nálam a lassú az 7 perces km-et jelent, ott nagyon döglött a Nitro habanyaga, de 6 alatti tempóknál teljesen jól viselkedik.

Run&Ride

(#59746) stefyY válasza HKorn (#59745) üzenetére


stefyY
őstag

Köszönöm szépen. :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59747) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#59722) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mindkettőből volt 45-ös, ezeket berendeltem, igaz ezekből a márkákból se volt még jó soha semmi a lábamra de most hátha, ha valakinek szüksége lenne rá akkor szívesen át is adom mielőtt visszaküldeném. Köszönöm az ajánlást.

(#59748) tomcica válasza stefyY (#59744) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Olyanom meg nem volt,de dicserik sokan :K egyik best-buy mindenes,konnyu,puha,porgos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59749) HKorn válasza tomcica (#59748) üzenetére


HKorn
addikt

Neked inkább egy Liberate Nitro-t kellene kipróbálnod, kiváncsi lennék mit mondanál rá, van azért már összehasonlítási alapod rendesen.

Run&Ride

(#59750) tomcica válasza HKorn (#59749) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt meg is vettem...bizony...itt van a szekrenyen,varja a tavaszt :K Sl20 Adidast valtja majd,csak van meg egy Kalenji Ultralight amit kozben ki akarok vegezni,mert abban mar van valamennyi kilometer,de fel eve nem hordtam.Ne alljon hiaba. Utana johet a Liberate.
Melegebb is lesz,annak a felso resze,mint a ritka szita :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.