Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) bandus


bandus
veterán

most nézem, hogy pelsőczy attila 9:26-tal nyerte a szenior 3000 m-t fedett pályán, az egészen komoly időnek tűnik :Y :R M35 kategóriában, bár a másodiknak 12 perces ideje van... :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37352) tomcica válasza bandus (#37351) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aaaaz nagyon rendben van :K :C en meg epp ettem es indulok a harcba.11:00-kor kezdek,de lehet csak hetfon jutok netkozelbe,majd megirom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37353) parandroid válasza bandus (#37351) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most azzal együtt, hogy ez a kevéssel 3 perc fölötti tempó nekem kb űridő, azért egy országos (?) versenyen elég gáz, hogy ezzel már nyerni lehet, nem? Főleg a második helyezett 12 perces eredményének tükrében. Azt kb itt a topikban is vannak páran, akik tudják (jelen sorok írója nem egy közülük), egy részük talán már szenior is... :U Azért 3 km egy hosszútávfutónak kb egy hosszabb intervallum-, vagy résztávedzés, még ki sincs hegyezve erre a távra szinte senki, aki nem profi atléta.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37354) emvy válasza parandroid (#37353) üzenetére


emvy
nagyúr

2 km-t ilyen tempóban még talán le is tudnék futni :).

Biztos, hogy ezek a számok stimmelnek? 3 km-t 12 perc alatt én is lefutok, pedig nem vagyok egy nagy futó.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#37355) parandroid válasza emvy (#37354) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Konkrétan coopernél (persze kor függő, de 35 azért még nem egy aggastyán) a 2800 a belépő sportoló szint. Na jó, megnéztem, 30 fölött 2700m, na de akkor is. Ez utóbbi talán még nekem is összejönne, pedig igen messze vagyok bármi értékelhetőtől, szóval aki fedettpályás versenyre megy, az legyen már legalább 1-1,5 perccel gyorsabb nálam. Most a frankfurt félmaratonon 1:08-at ment amúgy a győztes, egy helyi kis klub fekete futója, ez kb az a tempó, amiel Pelsőczy 3k-t nyert. És a csávó is M30-as volt, ha jól rémlik... Szóval ha ez tényleg országos verseny volt, az azért elég sötét képet fest a magyar atlétikáról.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37356) #78687232 válasza parandroid (#37355) üzenetére


#78687232
törölt tag

Amennyit futsz simán összeszednél +2800 métert 12 perc alatt.

(#37357) danielsz válasza parandroid (#37355) üzenetére


danielsz
tag

A szenior OB-re teljesen nyílt a nevezés, egyedül a MASZ versenyengedély a feltétele. Nincs valami nagy érdeklődés, főleg a fedett pályáson, így nem szabad az ott elért eredményekből semmit leszűrni. A felnőtt fedett pályás OB-n az utolsó helyezett kivételével mindenki 9 percen belül volt 3000 m-en, ha ez megnyugtat :D

(#37358) parandroid válasza danielsz (#37357) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, akkor ott a lehetőség, lehet edzeni a dobogóra! :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37359) danielsz válasza parandroid (#37358) üzenetére


danielsz
tag

Van egy ismerősöm, aki röviden youtube-on tanulmányozta a hármasugrás fortélyait, talán egyszer-kétszer gyakorolta is (ez nem tuti), majd meg is nyerte korosztályában a senior OB-t belőle :D Könnyen kitalálható: több induló nem volt.

(#37360) bandus válasza parandroid (#37353) üzenetére


bandus
veterán

ahogy lattam lentebb mar megbeszeltetek, de igen, senior szinten nincs nagy erdeklodes a versenyekre, foleg fedett palyan, attilanak ez meg csemege volt szerintem. o alapvetoen terepfuto, hegyifuto valogatott, de nemreg elkezdte a polar szponzoralni (ez nem tudom mibol all, gondolom adtak egy orat neki es par polot), es kellett valami hangzatos eredmenyt viritani, nem hiszem, hogy nagyon keszult volna ra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37361) parandroid válasza danielsz (#37359) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszer szervezzünk már egy topik-talit az egyik ilyen eseményre, aztán mindenki viríthat! ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37362) t1 válasza parandroid (#37361) üzenetére


t1
addikt

várj egy picit mire formába kerülök ;]

(#37363) bandus válasza t1 (#37362) üzenetére


bandus
veterán

tenyleg, te miert kerultel ki a formabol? :) besokalltal?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37364) t1 válasza bandus (#37363) üzenetére


t1
addikt

Tavaly nyáron egy vélhető csonthártyagyulladàs + meló vàltás és ehhez évvégére felszedtem egy +10-12kg-ot. Azóta lement 17-18kg és minden könnyebb, mennyiségre nem tudok annyit menni mint régen de talán nem is baj .

(#37365) tomcica válasza parandroid (#37355) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Varjal-varjal-varjal,ha 3:09-es iramml fut egy coopert az 3800m.Nem mondom h az a tobbi orszagban mekkora csoda,de itt a kornyeken idosebb testtel ne sokan futkarozzak 4000m fole.
Az M35 az 35-39eves kategoria,ha 38-39 az illeto akkor az szep tempo.Azert irom igy,mert regen en is futottam 4000m koruli coopert,most meg 9:33 lett a 3000m a fedett orszagoson.Talan egy 3-5mp van meg benne,ha kint futottuk volna nyaron,tobb nem igazan.Mondjuk en 43vok es erzemem h evrol-evre hullik szet minden :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37366) tomcica


tomcica
Topikgazda

Na,de kis ON is legyen,tegnap megnyertuk az 50km-es valtot 3ora 19p idovel,ez 10perccel lassabb a tavalyinal.22percet vertunk a masodik csapatra.Akkora szel vol ket szakaszon is,h en 3:54-el kullogtam le a 20.3km-t,ott senki mas nem futott 4:10-es atlagtol jobbat.
A masik csapatunk harmadik lett,ok 5perccel maradtak le a masodik helyrol,de nem tudtak megfogni oket.
Az egyeniben Dani(ka) akit mar 8honapja erre keszitek,megnyerte 4:22-es atlagiramot futva.Ezek a korulmenyek kozt szerintem egy jo 5-7mp benne marad km-kent.
Nagy volt az orom,en igy naaagyon regen faradtam el.Volt ket km ahol 4:12 es 4:19-es ezret futottam,ott a masik csapatunk 4:50 korul kullogott,hat nem kicsit fajt.
A heten laza,vasarnap kezdjuk a munkat az UB-re (majus 10).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37367) #78687232 válasza tomcica (#37366) üzenetére


#78687232
törölt tag

Gratulálok, jó kemények voltatok! :R

(#37368) danielsz válasza tomcica (#37366) üzenetére


danielsz
tag

Gratulálok! Le a kalappal! A 4:22/km elég komoly átlag 50 km-en. 3 óra 4 perces maratoni részidő, ha jól számolom, és akkor még menni kell tovább.

(#37369) danielsz


danielsz
tag

Jut eszembe, nincs kedve valakinek innen elindulni velem váltóban az Omszki Ultra 50k-n? Május 1-jén 30 kör Budakalászon az Omszki-tó körül rekortán futópályán. Számomra csábító a dolog, csak nem könnyű rá partnert találni (egyéniben majd egyszer pár év múlva :D).

(#37370) emvy válasza danielsz (#37369) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem van, de lassabb vagyok nalad. (1:34-es felmaratonom van, es most lassabb vagyok.)

while (!sleep) sheep++;

(#37371) bandus válasza danielsz (#37369) üzenetére


bandus
veterán

ezektől a körözős versenyektől kiráz a hideg, még a 30 is soknak tűnik :Y

néztem most a szekszárdi 6 órás OB-t, amit a nőknél egy ismerős csajszi nyert 78.9 km-rel (vagyis lett első, de nem lett országos bajnok mert külföldön is indul, így ez a cím máshoz került, aki "csak" 77 kilit tolt, de a férfiaknál is csak 81 kilivel nyertek, szóval brutál :R), ott 1 km-es volt a pálya. ennél már csak a 400-as pályán körözős 24 órás versenyek durvábbak, ott azt hiszem fordítanak is a menetirányon :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37372) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

a tegnapi edzésre 29 km volt az adag, ez volt életem eddigi leghosszabb futása, 6:45 lett az iram átlagban.

a 12. km-nél volt egy mélypontom fejben, de megoldottam utána már élveztem a futást, a jó időt.

új cipőben futottam, és a 26-27. km-nél éreztem, hogy a jobb nagylábujjamnál valami nem jó, kicsit dörzsölődik. nem lett hólyag belőle. nem s szokásos zokniban futottam, ez is okozhette, de a cipő is, mert nem mondodm hogy zavaróan, de néha éreztem, hogy éri az ujjam végét a cipő.

3 hét múlva maratont futok, és nem tudom, hogy ebben a cipőben nyomjam, vagy a régiben, amiben nem volt 21 km-en ilyen ügyem, viszont a csillapítása azért gyengébb.

most vasárnap lesz egy 34 km-em, azt lehet a régiben futom, hogyazzal miújság, de akkor az újat ki kell tennem parkolópályára.

hogy látjátok?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#37373) Pttypang


Pttypang
veterán

Beszereztem egy adidas cipot, kezdesnek mult heten, 15-en egy 30km-es turara elvittem, a bal kislabujjamnal erzem, hogy dorzsol. Leragasztom a labujjam es majd a cipo formalodik ahogy hasznalom, vagy nem fog valtozni kesobb se?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37374) seadrone válasza Pttypang (#37373) üzenetére


seadrone
őstag

ez elég erős anyagú cipőnek látszik, szerintem ez kevesebbet enged, mint egy flyknit pl, de lehet az sem engedne sokat.

én is szemezek ezzel a típussal, milyen egyébként, milyen volt benne futni?

(#37375) Pttypang válasza seadrone (#37374) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem futottam meg benne, de a szellozese rendben van, jo poros lett benne a labam, a butykok pedig jol tapadnak, eleg sok helyen lefele es felfele is elmentem masok mellett, ahol csusztak lefele. Kenyelmet a labujjamon kivul rendben levonek erzem.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37376) danielsz válasza emvy (#37370) üzenetére


danielsz
tag

Igazából nem egy eszetlen tempót akarok menni. A versenykiiírás, ha jól értem 5 körönként engedi a váltást, ez 3 db kb. 8,33 km-es etap lenne per fő. Olyan 4:30-4:40-es tempót gondoltam a magam részéről.

(#37377) emvy válasza danielsz (#37376) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt meg tudom csinálni. Menjünk?

while (!sleep) sheep++;

(#37378) inf3rno válasza tomcica (#37352) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hajrá! Verjé' oda nekik! :D

Buliban hasznos! =]

(#37379) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ja tegnap nem voltam, ahogy néztem már közben sikerült is megnyerni. Akkor gratula! :C

Buliban hasznos! =]

(#37380) emvy válasza tomcica (#37366) üzenetére


emvy
nagyúr

Gratu!

while (!sleep) sheep++;

(#37381) Peterhappy válasza tomcica (#37366) üzenetére


Peterhappy
őstag

Csak a szokásos :) :R

(#37382) danielsz válasza emvy (#37377) üzenetére


danielsz
tag

Írtam privátot.

(#37383) Chuck Norris válasza tomcica (#37366) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok, szép!

@Crytec210 ezek a műanyagok nem nyúlnak, inkább csak elreped majd.

(#37384) werszomjas


werszomjas
őstag

Használ valaki Pegasus 35-ös cipőt Pegasus 34 után?
Méretre van különbség vagy ugyanakkora kell mindkettőből?

Rendelnék egy 35-öt próbálás nélkül a neten, 34-em van most :R

üdv

(#37385) bandus válasza werszomjas (#37384) üzenetére


bandus
veterán

én a második 34-est koptatom, a 35-ös itt figyel a szekrényben, ugyanaz a méret és bár futni még nem futottam benne tökéletesnek, sőt, sokkal kényelmesebbnek érződik a 34-esnél. alig várom, hogy kipörgessem... még 500 km :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37386) seadrone válasza werszomjas (#37384) üzenetére


seadrone
őstag

egy plázában próbáld fel, és meg is vagy :)

(#37387) kk831228 válasza parandroid (#37260) üzenetére


kk831228
addikt

az automatás még messze van a "kávétól"... :B ;)

és minden sokat számít, a daráló, főző, alapanyag, és ha ez mind megvan akkor is lehet olyan f.. st főzni ha nem ért hozzá az ember vagy nem érdekli... Jó példa erre a kávézók 90 % - a vagy a benzinkutak, ahol megvan hozzá minden csak a szakértelem nincs...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#37388) parandroid válasza kk831228 (#37387) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem olyan yoppi-s szekrény-automata a háttérvilágított mosolygós nénivel az elején, valami többtízezres (euróban) ipari presszógép, csak éppen pénzbedobós. Kb a legjobb kávékat tolja ki, amit valaha ittam.

Werszomjas: Vedd nyugodtan, ugyanaz a méret. Nekem is jobbnak tűnik amúgy a 35, de az enyém shieldes, az lehet kicsit más, a simát még nem próbáltam. A 34-eseimet viszont imádom, egyet már széttiportam, egy már nem sokáig húzza, egy még él, és két bontatlan várja a sorát a szekrényben. Amint durva leárazás lesz, azonnal betárazok a 35-ösből is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37389) ígyvanferi válasza parandroid (#37388) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Félévente van durva leárazás csak a nike.com-on, minek ennyit berakni az ágy alá használatlanul?

(#37390) k5.20 válasza bandus (#37385) üzenetére


k5.20
senior tag

Mennyi km után nyugdíjazod?

(#37391) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

1 hónapja már ezzel a problémával küzdök, pihentetés nem segít, első futás vagy hosszabb gyaloglás után újra érzem: [link]

4 hónapig semmi probléma nem volt vele, aztán egy nap ismeretlen okokból mindkét talpam begyulladt egy átlagos futás után. A GT 2000-ben eddig 500 km van, nem hiszem, hogy hirtelen romlott volna a csillapítás.

Nézegettem, hogy lehet gyártatni egyedi talpbetétet, de nem nagyon szeretném egy cipő árát kifizetni, ráadásul nem is biztos, hogy segít.
Vajon ha a cipőben kicserélem a betétet egy ilyenre, az segíthet vagy a gyári minőségibb? [link]

(#37392) bandus válasza k5.20 (#37390) üzenetére


bandus
veterán

kb. 1000 km keerült bele az első 34-esbe utána, már éreztem, hogy nem az igazi a cipő.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37393) parandroid válasza ígyvanferi (#37389) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A fekete pénteki ár csak egyszer van egy évben (55 eur), eddig úgy jött ki, hogy tavasszal kell kettőt lecserélni. Egy gyakorlatilag már kuka, egy másik nemsokára, azok helyett jön a két új a szekrényből, meg van mellettük még pár másik cipő, de mindegyik 400-500 km fölött, azokat lassan kifuttatom. Valszeg marad a 2 pega váltásban, mellé egy gt2000 pihenős, meg hosszús cipőnek, valami keményebb terepre, illetve egy melegebb, és vízálló télire.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37394) kk831228 válasza parandroid (#37388) üzenetére


kk831228
addikt

Gondolom... :D Elhiszem hogy elfogadható... ;) De ha bemész egy normális kávézóba az 5-6 millás gépnél is külön van a daráló és az elkészítést barista végzi, nem véletlenül... ;) Nem tudom ott németben vannak - e jó kávézók, Pesten van pár : "újhullámos kávézók" néven... Na ezeken a helyeken jó eséllyel lehet normálisan elkeszitett kávét inni... Nem sok hely van Magyarországon sem, németek meg főleg löttyöket isznak, gondolom ott se sok ilyen hely van, nincs kultúrája ott sem...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#37395) bandus válasza kk831228 (#37394) üzenetére


bandus
veterán

valamiért néha minden topikban előjön ez a kávésznobizmus, hogy jó kávét aztán csak 3 helyen lehet inni az országban, seholmáshol. lapozzunk inkább, nem ide való ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37396) seadrone válasza bandus (#37395) üzenetére


seadrone
őstag

igazából csak egy helyen lehet jó kávét inni az országban, mégpedig az ágyban reggel

lassan fel kéne szednem valami tudást a maratoni illetve az ilyen futást megelőző táplálkozásról, ha ehhez van valami jó anyagotok, könyv, cikk, videó, saját tanács, ami hasznos, várom szeretettel

ha már kávé, tea, gondolom azt is érdemes nagy futás előtt mellőzni pár napig, jól goldolom?

[ Szerkesztve ]

(#37397) kk831228 válasza bandus (#37395) üzenetére


kk831228
addikt

Ha neked ez sznobizmus... Legyen... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#37398) borbelyfer válasza werszomjas (#37384) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

nyugodtan vegyed. nincs különbség méretezésben. volt párhuzamosan is 34 illetve 35 pegám. nekem ugyanolyan kényelmes volt mind2.

(#37399) LanyUs


LanyUs
senior tag

A párom szépen fejlődik. 07:50-es átlagú 100 szintes kocogásokkal kezdtünk. Év elejétől fokozatosan növelve a tempót és a mennyiséget jelenleg 06:52 az átlag 8 km-en. Rendszeresen kijártunk -2-ben is, néha az eső sem volt akadály. Tetszett az elszántsága és ez engem is tovább motivált. Januárban nagyon ritkán találkoztunk futókkal. Talán most +20 fok környékén bújtak elő. 1 évvel szülés után visszaállt a régi forma ( igaz csak 28 ). Tehát Mindenkinek hajrá!

Betonos futásra kényelmetlennek találta a nike air max futócipőt. Azért ráncoltam a homlokom, hogy 10 km után nyugdíjas lett egy 30e-s cipő, de mindegy. Ez legyen a legnagyobb gond.
Betonra a hoka challenger atr 3 sem a legjobb ( merevebb a stabilabb bokatartás miatt és nem csillapít eleget ), viszont a hoka clifton 2 csillapítása tökéletes kényelmet nyújt neki a városi futás alkalmával.

(#37400) ígyvanferi válasza parandroid (#37393) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk igazad lehet, ha ősszel lesz csak következőleg, addigra a két újba is beleraksz bőven km-t. De mintha máskor is lett volna már 30%-os akció az eleve akciósra, ami úgy 58 euróra jön ki, ha jól emlékszem. Nekem idén is rémlik egy ilyen akció, aztán az lehet nem nike.com, hanem valamelyik másik üzlet volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.