Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) themebuilder válasza slfln (#15150) üzenetére


themebuilder
senior tag

Valamivel árnyékolnod kéne inkább lehet...
Esetleg egy dobozt csinálni neki.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15152) slfln válasza themebuilder (#15151) üzenetére


slfln
senior tag

Leginkább egy normális doboz kéne neki, de perpillanat egy épkézláb csavarhúzóm sincs, nemhogy egy ilyenbe belekezdeni. : /

((( A DBA-02 végre egy városban van velem :DD
2011.03.15 20:29 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2011.03.16 12:34 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
)))

(#15153) ntomka válasza Bushmann (#15143) üzenetére


ntomka
nagyúr

10k-t adok érte. :D

ツ Headphones on - World off

(#15154) zack válasza slfln (#15152) üzenetére


zack
nagyúr

Ki tudja mi lesz az IE8 rendelésemmel, mert közvetetten egy barátomon keresztül fog jönni elvileg, de ha nem jönne össze, és neked nem jön be hangzásban a DBA-02, érdekelne mindenképpen. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15155) Shufny


Shufny
őstag

We are proud to introduce the Brainwavz B2 dual armature based earphones. The B2 sound signature is one of detail, with wonderful mids, clear highs, wide soundstage and a bass that many would coin as just right. The sound would be best summarized as being well rounded, that each part of the sound spectrum is well represented provide a truly balanced sound.

Preorder details:
The Brainwavz B2 is expected to be in stock by the last week of April.
Normal retail price: $169.50
Preorder price: $139.50
Owners of Brainwavz M1, M2, M3 or ProAlpha who purchased through MP4 Nation, MP4 Nation USA or through our Amazon storefront can open a support ticket to get a $10 off coupon. Restrictions apply:
* One $10 coupon per customer regardless how many Brainwavz models they own
* Applicable Brainwavz models must have been bought as stand alone item (not in combo, free gift etc)
* Coupon can't be combined with any other coupon offers.
* Offer will end when Brainwavz B2 is in stock but can end earlier without notice.
To get your $10 discount coupon please open a support ticket (http://www.mp4nation.net/support), include your order number in the support ticket, allow for 1 - 2 working days for coupon to be issued.

Special preorder $20 discount coupon!
To kick off this preorder we are offer a $20 discount coupon for the first couple of buyers of the Brainwavz B2, this coupon can't be combined with the repeat Brainwavz buyer offer we have and is limited to the amount of times it can be used. The coupon will either expire when the alloted times it can be used is up or by Sunday March 20th, whichever first.
Coupon code: 6b9a4024d1
Get a Brainwavz B2 Today!
Don't forget to let others know about the Brainwavz B2 :)
Enjoy
Raz
http://www.mp4nation.net

Ha siettek még elkaphatjátok 24k alatt.

(#15156) DemonDani válasza Shufny (#15155) üzenetére


DemonDani
addikt

Ez aztán az ütős kezdés :DDD gondolom már rendeltél is :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15157) Shufny válasza DemonDani (#15156) üzenetére


Shufny
őstag

Sajnos pont rossz a változás a DBA -hoz képest, de úgy voltam vele, hogy ennyiért nem lesz nehéz túladni rajta, ha nagyon nem jön be. Ki kellett használni, hogy pont itthon vagyok. Volt már, hogy pár órával később elfogyott a kupon.

(#15158) Peti66 válasza Shufny (#15155) üzenetére


Peti66
senior tag

Szép, igényes lett. :C Mégse copy :C Hátul az valami aus-puff volna? :DDD Hozzá csomizhatnának clipet :K Tipeljünk a meghallgatás után, hova fog érkezni(helyezés) Bár armatúrás :U
Shufny: Lesz akkor mecs a Dba-02 meg a B2 közt?

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15159) Shufny válasza Peti66 (#15158) üzenetére


Shufny
őstag

Ha kapok DBA-02 -t valakitől akkor biztosan. :D Egyébként már írtak róla páran: head-fi , mp4nation
Ajánlom figyelmetekbe rawster és PolloLoco hozzászólásait.
A véglegesnek másik kábele lesz emiatt. Elvileg ami a prototípuson van (és a kisebb Braiwavz -okon az Alphát kivéve) az kicsit előtérbe hozza a magasakat. Szóval lecserélték, hátha segít valamit.

Ja igen, és továbbra is "copy". Olyan értelemben, hogy a ház, és a driver megyegyezik a DBA-02 -vel. Úgy tűnik, hogy rosszabbul van hangolva viszont. :( (mert ugye sok hangolási lehetőséget biztosít a gyártó)

[ Szerkesztve ]

(#15160) Peti66


Peti66
senior tag

Ráncfelvarott, de nagyon funky :D Bejövős :R Ez a tag is írt a B 2-ről (dragon2knight) Szintén ui.[link] sok-sok 5-ös :) Na jó, Heavy csak :) :) :) Valszeg, nem 1 ilyen, üsd vágd nem apád nem anyád stílusú a karaktere :D
Shufny: A hangolás nem lehet a ház más anyagból való következménye? :F

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15161) ntomka válasza Peti66 (#15160) üzenetére


ntomka
nagyúr

Fizetett teszt? :D

ツ Headphones on - World off

(#15162) DemonDani


DemonDani
addikt

[link]
őt ismeri valaki? igaz lehet a 2-3óra?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15163) slfln válasza zack (#15154) üzenetére


slfln
senior tag

1,5 hónapot kellett rá várni, így hagyok neki egy kis időt, hogy egyértelműen megutálhassam :D
Ha nem gyere be nekem, akkor biztos fogok nyígni itt miatta és előfordulhat, hogy eladom.

----
Nekem valamelyik nap a DBA-ról R2-D2 ugrott be, nem tudom miért :D
A B2 ebben a színben viszont egyértelműen Darth Maul :DDD

(#15164) tariattila válasza DemonDani (#15162) üzenetére


tariattila
veterán

az elég nehezen derül ki, hogy 2-3 óra vagy 2-3 hét van benne... :U

(#15165) Peti66


Peti66
senior tag

ntomka:Lehet, de "jó bornak is kell a cégér"
De, minek?!? :F A Brainvawz jó név, meg jó minőség :R :) :R
D. Dani:Itt, még nem láttam..!!! :DDD
slfln: Shufny-nak is rezegtettem valamit ;) :R

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15166) DemonDani válasza tariattila (#15164) üzenetére


DemonDani
addikt

naja de tegyük fel hogy te vagy a haverja, aztán mondjuk te rendelted neki, és tudod, hogy használja minden nap, vagy sem. értem? :D ilyen ismertségre gondoltam, azért a Xears-t 99% hogy itt vette valaki

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15167) balintka


balintka
addikt

Sziasztok!
Jó minőségű ,,agybadugós'' fülhallgatót szeretnék venni 2-3 ezer Ft-ért, lényeg, hogy a basszus is élvezhető legyen. Mit ajánlotok? Köszi!

(#15168) tariattila válasza DemonDani (#15166) üzenetére


tariattila
veterán

értem én... tegyük fel az eladót megtalálod ÉS nem a haverja...
mit is tudsz meg? a vétel dátumát...mást nem...
ha az eladó a haverja akkor még ezt sem...de nem valós adatot az biztos...

de én is így kezdeném felgöngyölni a dolgot... :K

balintka: ha duplázod a tétet már elég jót is kapsz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15169) slfln válasza balintka (#15167) üzenetére


slfln
senior tag

Sajnos még nem olvastam sehol egy mondatban a "2-3e Ft"-ot és a "jó minőségű agybadugóst" egy mondatban eddig. : /
Ilyen nem nagyon lesz.

Peti66: Reméljük tud olvasni a 'sorok között' :D

[ Szerkesztve ]

(#15170) Dave™ válasza DemonDani (#15162) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tőlem vette és elmondása szerint az vele a problémája, hogy nem aszimmetrikus a kábele. Túl sokat nem használhatta, mert az utolsó, akciós körben vette. Annyit szerintem mindenképpen megér, ha valaki egy TD-re vágyik.

(#15171) Peti66 válasza balintka (#15167) üzenetére


Peti66
senior tag

Talán, Canyon ep-80 vagy ilyesmi kb. 1.8- 2k Jó erős a bassy, de a többi freki is :)
slfln: Minket (engem) már nagyon felcsigáztatók a különbséget illetően, de az tuti, hogy mind a 2 egy igazi klasszis :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15172) DemonDani válasza Dave™ (#15170) üzenetére


DemonDani
addikt

köszke! :R

Havernak kell rockot hallgatni, de szeretne mélyet is bele, ezért ajánlottam be neki a TD III-at

(#15168) tariattila
látod meg is kaptam ami kb érdekelt

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15173) Luissimo válasza Peti66 (#15171) üzenetére


Luissimo
veterán

Én vettem egyet kalandvágyból:
CANYON CNR-EP8x (x= o-mint orange, g-mint green, b-mint blue)

Az áráhozképest nagyonjól szól, 1600 Ft-ért teljesen elviselhető az utcai és békávés zenehallgatásra, jó a basszusa és jó a hangszigetelése a külsőtérkizárása,

(#15174) ntomka válasza DemonDani (#15172) üzenetére


ntomka
nagyúr

Sok minden alkalmas rock zenére, szerintem pont a TD III az ami nem.

ツ Headphones on - World off

(#15175) Luissimo válasza ntomka (#15174) üzenetére


Luissimo
veterán

ajjjaj, a rockzene az olyan tág fogalom, hogy csak na.
Ha beírod a kalózöböl keresőjébe, hogy rock, netuddmeg mennyiféle találatot kapsz rá.
Ez CSAK az O betűre való ROCK találat:
O
O.A.R. OK Go OLIVIA OM OOMPH! OPM ORANGE RANGE OSI Oasis Obadiah Parker Obojeni program Obrint Pas Ocean Colour Scene Oceansize Odyssey Oh No Ono Oidoxie Oingo Boingo Okean Elzy Okkervil River Ola Magnell Oliver Hart Olle Nyman Olsen Brothers Omar Faruk Tekbilek Omar and The Howlers Omarion Omega Omul cu Sobolani One Million Bulgarians OneRepublic Onkel KÃ¥nkel Operation Ivy Operator Operator Please Orange Blue Orange Goblin Orbital Orchestral Manoeuvres in the Dark Orgy Origami Orishas Orne Orson Os Mutantes Os Seminovos Oslo Osvajaci Osymyso Otep Our Lady Peace Out Hud Out of Focus OutKast Outlaws Owen Oysterband Ozark Henry Ozma Ozomatli Ozric Tentacles Ozzy Osbourne of Montreal

Brrr, ebből alig pár van, amelyik igazi ROCK, talán Ozzy :F :Y

(#15176) Bushmann


Bushmann
tag

Hihetetlen akcióban a yuin pk1............
AZ M1 elkelt :)

(#15177) Shufny válasza Peti66 (#15171) üzenetére


Shufny
őstag

Sok újat nem tudtok meg. Kb az lesz a kérdés, hogy meg akarom-e venni a DBA-02 -jét, vagy sem. :D Neki nem fog tetszeni egyik sem, főleg a B2. Engem is zavarni fog a B2 kiemelése, és nem lesz elég a mélyük, így könnyen lehet, hogy nem kell majd az Xcape mellé, mert ráadásul túl nagy Bici elmondása alapján. Kiváncsi leszek, hogy Dave -nek mennyire tetszene, mert így valószínűleg hasonlít majd karakterben az XR -re. Természetesen ár/érték arány miatt neki kiesik (legalábbis egy darabig még biztosan :D), és attól, hogy az XR ilyen, lehet hogy ő is jobban értékeli a nyugottabb magasakat.

Utána kéne nézni, hogy lesz-e még Alpha. Akkor lenne mit ajánlani 3k -ért.

[ Szerkesztve ]

(#15178) Dave™ válasza Shufny (#15177) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem bejön az XR agresszivitása, nyugodtnak ott a fejhallgató, úton jobban bejön ez az agresszív karakter, otthonra meg a laid back nyitott :) Igen, jól látod, fülhallgatóra biztosan nem adnék ki 130 dollárt, fejhallgatóra is éppen hogy rászántam magam, de az amúgy is nagyon megérte, meg többet is használom. A fülhallgatót amire és amennyit én használom, arra tökéletes az XR, tényleg nem akarok annál jobbat (belátható időn belül), de persze majd belehallgatok futólag, ha összefutunk XR ügyben :)

(#15179) Shufny válasza Dave™ (#15178) üzenetére


Shufny
őstag

Még a kanyarban sem lesz akkor. Kb májusra tippelek, de gondolom utána is összefuthatunk. Kölcsön is adhatom majd egy darabig, ha érdekel. Háta sikerül kisajtolni belőled $100 fölötti összeget. :))

(#15180) tariattila válasza Luissimo (#15175) üzenetére


tariattila
veterán

ezt az "O" betűs következtetésedet makszimálisan lájkolom! :C
Ozzy Over and Over.......

DemonDani :DDD így teljesüljön minden kívánságod! nem kötődtem hidd el! csak pesszimista pista vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

(#15181) Dave™ válasza Shufny (#15179) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ahhoz leírhatatlanul jónak kellene lennie, hogy én fülhallgatóra annyit kiadjak :D Régen elég sok hülyeségre költöttem sokkal többet is, de pár éve átestem a ló túloldalára és mindent kritikusan, ár/érték alapon közelítek meg :) Majd egyeztetünk XR ügyben :)

(#15182) Shufny válasza Dave™ (#15181) üzenetére


Shufny
őstag

Nem tudom volt-e már veled olyan, hogy elgondolkoztál egy csoki ár/érték arányán. :) Egyrészt logikus jól átgondolni, hogy mire költöd a pénzed. Másrészt viccesen hat egy-egy butább kiadás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#15183) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Jópofa dolog ez az ár/érték arány, de nyilván egy bizonyos szint alá nem megy le az ember az értéknél (mert annyit már nem ér), vagyis van egy minimumérték, és egy ehhez kapcsolódó minimálár is. Mert ugye a piacos 300 forintos fülesnek baromi jó az ár-érték aránya, mert ugye nagyon olcsó, és még szól is mind a két oldalon (ha szerencsénk van) valami :D És egy XR árából veszel vagy 25-öt, jut az egész rokonságnak :D ;] :))

Cave canem!

(#15184) Dave™ válasza Shufny (#15182) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mint említettem, már évek óta nincsenek (látványosan) buta kiadásaim :) Ellenben nagyon szeretek megtakarítani :) A csoki azért más, de részben kicsiben is működik a dolog :)

Xabi78: persze, de bennem mindenhez kapcsolódik egy ársáv, amit reálisnak tartok érte (saját használatra reálisnak). Fülesben ez nálam 10k. Nem tudom miért ennyi, 2005-ben is ennyi volt, amikor a CX300-at vettem (ekörül volt, talán 9), meg a többinél is. Fejhallgatóban már feltornáztam 25-re, de az nagyon jó vétel volt, szóval nem bántam meg. Na de nem offolok tovább, elég sok "elvont" dolgom van :D

[ Szerkesztve ]

(#15185) DemonDani


DemonDani
addikt

Mit lehetne kihozni 8kból amit fentebb említettem célra?
Rock zene nem Metal meg Numetal meg Death, sima rock mint az AC/DC stb... de adjon testes mélyet, és közepet, és nem hagytam le egy 0-át a 8k-ból szal ne ajánljatok IE8-at :DDD ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15186) slfln válasza Shufny (#15177) üzenetére


slfln
senior tag

Egyre jobban kezdek félni ettől a fantasztikus vételtől :D. Nem sokat segítettél rajta. :DD

Az utóbbi napokban kipróbáltam az Xcapen 4 fajta illesztéket, hallgattam vele a klasszikustól a masszív elektronikáig mindent, de még mindig nem látom benne a potenciált.
Rádugtam majdhogynem a tv-re is, de... semmi olyan nem történt, ami felkeltette a figyelmemet.
Gondolkoztam azon, hogy az eddigi kiemeléses erősen színes hangok miatt érzem e zavarosan a hangszerek helyét, az elfojtott dinamikát, a bődületes unalmat ami ebből jön, de sehogy nem jutottam dűlőre.
Előszedtem az összes fejest is. Az Alessandro még semmi mellett nem tűnt ilyen testesnek, mozgalmasnak és élettelinek. Igazi felüdülés volt. (Nem ez nem összehasonlítás, nem kell vetni a kereszteket, hogy fejest hasonlítok füleshez.)
A DTX-et eddig nem tartottam nagyon 'mid bass hump'-osnak, most már viszont feltűnt, hogy jóval több a kelleténél. Amióta megvan a Sunrise a Beyerek pihentek, ma viszont előszedtem újra és sokkal jobban örültem neki, mint amikor először a fülembe raktam és lenyűgözött. Újra meglepődtem a levegős életteli színpadon, amit a legtöbb 30e Ft körüli fejes sem tud, a melegségén és a közvetlenségén, ami szerintem szintén nem a Sunrise erőssége.
Arra viszont rájöttem, hogy halkabban hallgatva sokkal vállalhatóbb a hangja. Ahogy emelkedik a hangerő egyre jobban fogy el az ereje, pont ellentétben a Beyerrel ami ott kezd el igazán élni... Minden esetre hagyok még neki időt, hátha áthangolódik az agyam erre a karakterre. Az viszont biztos, hogy nem fogok abba a csapdába esni mint a headfi-on sokan; én nem fogom megmagyarázni magamnak, hogy amit vettem az jó, ha egyszer nekem nem az.

[ Szerkesztve ]

(#15187) Peti66 válasza Luissimo (#15173) üzenetére


Peti66
senior tag

Nálam is van 1, vagy 3 hónapja (Ep-80) 1 hét után már modoltam is :D Sok volt a magas, így hát lefojtottam. :Y 3.-ra sikerült,. Már nem szúr vagy karistol a teteje :K
Zack: A TE véleményed mi volna, a DBA-02 vs. BD-2 összeengedéséről? :U

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15188) Peti66 válasza slfln (#15186) üzenetére


Peti66
senior tag

Mechanikai jósági tényező lesz a ludas. :U Télleg a füleseknél miért nem publikálnak Thiele- S mall paramétereket? Az a creek nagyon faja, grat.

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15189) zack válasza Peti66 (#15187) üzenetére


zack
nagyúr

Ígéretesnek tünik a BD-2.
De ha a DBA-02 Xcape-hez hasonló hangzásban, csak jóval több, akkor én mindenképpen a DBA-02 győzelmét várnám az összeengedésből kifolyólag.
A BD-2 számomra akkor lenne érdekes, ha jóval olcsóbb lenne mint a DBA-02.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15190) Peti66 válasza DemonDani (#15185) üzenetére


Peti66
senior tag

Piszkosul üssőn? :D Én, egy Klipsch S 2-öt bevállalnék :B
Hello Zack! Nem győzelemre menne, hanem karaktere :R :R :R
Nekünk, igenis fontos a TI véleményetek is, nemcsak dzsókeré :D

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15191) slfln válasza Peti66 (#15188) üzenetére


slfln
senior tag

Köszi én is nagyon szeretem, bár a headfion a Creek szintén 'mostohagyerek' kategória. Relatíve egyszerű áramköröket alkalmaz, egyesek szerint olcsón újjáépíthető.
Bár a legdrágább erősítők is egyszerű, letisztult felépítésűek úgy látszik ez valakinek hatalmas probléma, mert ezen kívül semmi rosszat nem tudok elmondani róla.
Egy jó erősítő nem színez sehol sem, mert nem ez a dolga, ezért találom furának amikor arról beszélnek, hogy mennyire máshogy és jobbnak hallanak egyesek különböző tranzisztoros erősítőket. Szerintem ez baj. A Creek nem vesz el semmit és nem is ad hozzá tonalitásban.
Ez végre csak erősít.
Kevés alkatrészből van, de azok rendkívül minőségiek.
Ez a harmadik dedikált fejes erősítőm és eddig a legjobb is.
A mechanikai jóság nem tudom mit jelent. Úgy érted olcsó hús meg a leve?

A B2-ről nekem elég hiányosnak tűnnek az infok. Az mp4nation fóruma se valami közlékeny szerintem. Dzsoki se nagyon brillírozott a demo példánnyal. Most akkor ha jól értem tönkre kuponozva, ingyenes szállítással el lehet hozatni 119$-ért (?) és a retail price 169$ lesz, ami kicsivel több mint a DBA...
Ez nagyobb zsákbacica, mint a DBA nekem egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#15192) zack válasza Peti66 (#15190) üzenetére


zack
nagyúr

Saját aspektusból győzelemre. ;) Az más kérdés hogy mindenkinek más karakter tetszik, és ki az egyik ki a másik mellett tenné le a voksát. Gondolom akinek az Xcape nem tetszik hangzásra, kicsi lesz az esélye hogy a DBA-02 tetszeni fog.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15193) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Peti66 tanácsát megfogadva egy kevés (majdhogynem leheletnyi) vattával moddoltam az XR-t. Olyan vékony réteg, hogy napfényben még látni mögötte a rácsot. És voilá, a sziszegések csökkentek, a teteje finomodott sokat, kevésbé agresszív, a mélyek átütőbbek lettek (de ez lehet, hogy csak a relatív kevesebb magas miatt érzem így). Egyelőre még kísérletezek, a cél az, hogy a sziszegés pont eltűnjön, de a részletesség még továbbra is vállalható legyen. Nem könnyű... már 6-7 próbálkozás környékén járok, de ígéretes a dolog. :DD
Érdekes, hogy egy kicsit hosszabb, és szűkebb kijáratú szilikonnal is hasonló a hangképváltozás, kár, hogy túl nagy nekem az a méret...

Továbbra is fönntartom, hogy a fülünk anatómiája, a fülünk (hallásunk) relatív érzékenysége miatt pl. Joker nem ugyanazt hallja, amit mi, és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy valószínű nem is azt keresi :))

X.

Cave canem!

(#15194) Dave™ válasza Xabi78 (#15193) üzenetére


Dave™
nagyúr

Továbbra is fönntartom, hogy a fülünk anatómiája, a fülünk (hallásunk) relatív érzékenysége miatt pl. Joker nem ugyanazt hallja, amit mi, és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy valószínű nem is azt keresi

Ezzel tökre egyetértek :K

(#15195) Peti66 válasza slfln (#15191) üzenetére


Peti66
senior tag

Totál egyetértünk: legyen kevés aktív alkatrész, de az legyen a lehető legjobb.Magyarul nem kellenek sokszor felesleges kompenzáló xarok a hang útjába :)
Mechanikai és egyébb jóság itt[link]
Na, ezekkel nem dicsekszenek a gyártók :Y Mechanikai limit az amikor pld. akár a dinamikus elvű hangfosó :D eléri, a lengő ill. felfüggesztő által megszabott alsó- felső határértéket :R
Dzsoki tegnap reggel még össze- vissza hablatyolt :D

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15196) schawo válasza Dave™ (#15194) üzenetére


schawo
titán

Én már megfejtettem, hogy miért nem lesz nekem soha, semmilyen stock IEM megfelelő. Sajnos a jobb füljáratom nem olyan alakú mint a bal. Ha az egyik fülem tökéletesen zár egy gumival, akkor a másik szelel, ha két különböző dugót használok, akkor teljesen más az egyik oldalon a hangzás, mint a másikon. Így csak a szivacsos dugóval vagyok barátságban, ami felveszi a fül alakját, de sajnos a legtöbb IEM szarul szól szivacskúppal.

Szóval vagy egyedi IEM vagy szar hangzás. Válogathatok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15197) Dave™ válasza schawo (#15196) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem vannak olyan szivacsok, amik jók lennének, csak a kommerszek nem ilyenek. Olyasmi kellene, mint amilyen a Sony hybrid: egy nagyon merev és vastag belső fal, és egy puha külső, de jól szigetelő és megfelelő alakot felvenni képes szivacs réteg. Próbálj végig párat, az olcsóbb kommerszek sajnos nem ilyenek. Akár barkácsolással is megoldható talán :)

(#15198) Shufny válasza slfln (#15191) üzenetére


Shufny
őstag

Miért hiányos ez az infó? Olyan mint a DBA-02 (meglepő módon), de van egy csúnyább púpja magasan. A Brainwavz jobban néz ki, valószínűleg többet lesz elérhető, több minden jár hozzá (pl tok), sűrűn lesz leárazva, és szállítva a DBA-02 is $170 alapesetben.

(#15199) Peti66 válasza Xabi78 (#15193) üzenetére


Peti66
senior tag

Xabi! Én a rácsot tűvel okosan kipatintottam, majd a csőbe tuszakoltam bele, persze csak lágyan a fültisztító vattát. Amikor meg számomra jó lett(3.-ra) vissza a rács 2 kis csepp technokollal.S' VOILÁ, megszűntek a sziszegések és karcoságok.Valamikor régen az ősz-öreg hifisták idejében tanácsolták a ma már vén taták :DDD , oszt' eszembe jutott :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15200) themebuilder válasza schawo (#15196) üzenetére


themebuilder
senior tag

GÉL-es harangokat próbáltál már?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.