Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42451) giigz válasza callmeakos (#42445) üzenetére


giigz
veterán

Ez kemény!! Ha ez nem valami bunda :D , akkor nagyon, de nagyon örülök a képeknek! :Y :C

(#42452) 7600 GS válasza sekli (#42450) üzenetére


7600 GS
addikt

Hát asszem ezt elirtam. :DDD Köszi a korrekcióért. :R (Én sem negyvenre gondoltam, csak máson járt az agyam)

(#42453) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Eljövök otthonról és milyen utcanévvel kell együtt éljek, na milyennel??

[link]

Na jó, ez csak a szomszéd utca de akkor is! :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#42454) callmeakos válasza Motion_Blur (#42453) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Londonban meg úgy Britanniában ámblokk a "kis" Lewis előtt is népszerű volt a Hamilton név. Csak a barátunk még tett rá egy lapáttal :D

(#42451) giigz
Én is nagyon örülök. Nincs itt semmi baj. Szépen halad a rehabilitációja és jövőre újra formában lesz. És az is biztató ómen lehet hogy egyesek szerint egy gokart fizikailag nehezebb kormányozni mint 1 forma egyes autót... :DD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#42455) giigz válasza Motion_Blur (#42453) üzenetére


giigz
veterán

SCHUMACHER W03 nincs arrafele véletlenül? :D

(#42456) Xirtam válasza callmeakos (#42454) üzenetére


Xirtam
veterán

Gokartoztál már? :U


noxwill

És az téged megterhelt? :U

[ Szerkesztve ]

(#42457) callmeakos válasza Xirtam (#42456) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem is egyszer :)

All→M8

(#42458) !Overdose! válasza callmeakos (#42454) üzenetére


!Overdose!
őstag

Kik azok az egyesek? :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#42459) giigz válasza !Overdose! (#42458) üzenetére


giigz
veterán

Akik túl okosak szoktak lenni... :DDD

(#42460) callmeakos válasza !Overdose! (#42458) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Pár éve volt hogy Shanghaiban pont az Alonso meg a Kubica elmentek gokartozni. És nyilatkozott az Alonso és ott említette meg hogy rövid távon a gokart az kimerítőbb tud lenni mint egy F1es autó. De lehet hogy csak kamukázott a srác. :D

De ahhoz képest hogy 1 hete az Algersuari azt nyilatkozta hogy a Kubica egy poharat sem tud felemelni, és most már látjuk gokartozni az már egész szép haladás. Persze akkor már sántított számomra az a nyilatkozat mert előtte meg már azt mondtak hogy egy automata váltós Megannal tesztel....

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#42461) Xirtam válasza callmeakos (#42460) üzenetére


Xirtam
veterán

Elkel, hogy keserítsünk. ;)

(#42462) callmeakos válasza Xirtam (#42461) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mért már van viszonyítási alapod? :)

Mit gondolhatott itt? Most akkor ezt teszitek fel a netre? :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#42463) callmeakos válasza Xirtam (#42456) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

lejárt a szerkesztési idő....

Hát eléggé. Mondjuk a fizikumom 0, de az a 8perces menet fárasztó volt. Na haa ő most elfurikázott mondjuk fél órát az már nem semmi...

All→M8

(#42464) TESCO-Zsömle válasza 7600 GS (#42452) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha nem negyvenre gondoltál, akkor nagyon is jól irtad.

Fourteen - 14
Forty - 40

De a 14 nekem nagyon kevés, mert csak SPA-ban egy kör alatt 10-et előzött a mezőny végéről, és futamonként átlag 2 embert simán ugrott.

Arra is kíváncsi lennék, hogy az Indiai trükk vajon beletartozik-e? Mikor úgy előzött 2-3 embert a hosszú egyenesben, hogy rajtnál nem evett KERS-t, míg a többiek igen.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42465) 7600 GS válasza TESCO-Zsömle (#42464) üzenetére


7600 GS
addikt

Szerintem beletartozik az is. Ja és 14-re gondoltam. Hagytam magam megvezetni... (nemtudom mi van ma velem, tuti front van) :U :DDD Tényleg kevésnek tűnik, de nem lehet hogy úgy gondolta hogy egy rajt alatt előzött 14-et?

(#42466) proof88


proof88
addikt

Néznivalók a héten:
szerda, 18:00 - 19:00, Eurosport2: ETCC összefoglaló
péntek, 2:30, stream: F1 szabadedzés
péntek, 6:30, stream: F1 szabadedzés
péntek, 14:20, stream: V8 Supercars Series futam
szombat, 4:00, stream: F1 szabadedzés
szombat, 6:40 - 8:25, M1: F1 időmérő élő
szombat, 8:37 - 9:05, M1: Michelisz Norbert WTCC Hungaroring 2011 kisfilm
szombat, 13:30 - 14:50, M1: F1 időmérő ismétlés
szombat, 15:20, stream: V8 Supercars Series futam
szombat, 15:30 - vasárnap 3:30, ALMS/WEC 12 órás verseny
szombat, 17:35 - 18:30, M1: Gasztroangyal (Michelisz és Wéber vendégek benne)
szombat, 20:00, stream: Nascar Nationwide Series
vasárnap, 1:00 - 3:30, Eurosport: ALMS/WEC élő
vasárnap, 6:30 - 9:25, M1: F1 futam élő
vasárnap, 13:20, stream: V8 Supercars Series futam
vasárnap, 13:30 - 15:55, M1: F1 futam ismétlés
vasárnap, 19:00, stream: Nascar Sprint Cup

Mint az látható, az Eurosport csak az utolsó 2 és fél óráját fogja élőben adni a 12 órás endurance futamnak, de biztos lesz már rá stream a szokásos stream oldalakon, sőt, talán a pálya oldalán is lesz stream: http://sebringraceway.com/live.lasso .
A V8 series-t pedig a hivatalos oldalon is lehet nézni, regisztráció után: http://www.v8supercars.com.au . Mondjuk nekem még nem tiszta hogy itt most lesz-e közvetítés vagy csak a livetiming lesz aktív, mert ez egy kivételes, nem pontokra menő versenyhétvége lesz nekik, és az Albert Park miatt lesznek itt.

[ Szerkesztve ]

(#42467) raczger válasza Xirtam (#42456) üzenetére


raczger
őstag

És te vezettél már F1-es autót?
A gokartban nincs szervó, ráz a kormány stb..., aki nincs hozzászokva annak mindenképp elfárad a keze, kézfeje gokartozás után. F1-es autót valószínűleg könnyebb kormányozni a szervók miatt, meg aztán egyébként is megterhelő a szervezetnek a sok G-s hatás, így valószínűleg nem szivatják még a pilótát a nehéz kormányzással. Szerintem nem nehezebb egy F1-es autónak elforgatni a kormányát mint egy utcai autónak.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#42468) Chosen válasza raczger (#42467) üzenetére


Chosen
addikt

Van itt bárki köztünk aki vezetett F1-es autót? :F (csak érdeklődésképp, ha már felröppent a téma)

[ Szerkesztve ]

(#42469) raczger válasza Chosen (#42468) üzenetére


raczger
őstag

Nem valószínű, hacsak nem fórumozik itt Wéber, Michelisz, Baumgartner vagy Palik :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#42470) Chosen válasza raczger (#42469) üzenetére


Chosen
addikt

Alacsonyabb osztályban? GP2, GP3 stb? Esetleg egyéb versenytapasztalat? (A szimulátoron kívül :) )

(#42471) JColee válasza raczger (#42469) üzenetére


JColee
őstag

Michelisz mit vezetett?
Egyébként szerintem nehezebb lehet kormányozni egy F1-est mint egy sima utcai (szervós) kocsit. Mintha olvastam volna Kiss Pál Tamás valamilyen nyilatkozatát, hogy meg kellett szoknia az új szériát, és nagyobb a kormányerő (nem esküszöm meg, de 15 kilóra emlékszem).

TheChos3nOne Ha jól sejtem, itt ő adja neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#42472) Xirtam


Xirtam
veterán

Itt a válasz mindenre: [Rosberg edzés]

Persze, hogy nehezebb mint egy utcai autót. Oké, a gokart ráz mint egy fűnyíró egy idő után elzsibbad a kezed stb. stb. Viszont F1-es autónál figyelembe kell venni az erőhatásokat is. Szervo ide vagy oda. Nem hiába szoktak úgy edzeni a srácok, hogy 10-15 kg-s táblát kitartják maguk elé és kormányoznak.

[ Szerkesztve ]

(#42473) raczger válasza JColee (#42471) üzenetére


raczger
őstag

Michelisz egy 2005-ös Renault vezethetett (azthiszem Palik és Wéber társaságában, bár utóbbiban nem vagyok biztos).

TheChos3nOne: JColee jól linkelte, nekem még csak egy kupás Suzuki Swiftet volt szerencsém vezetni. A szim kormányzását elég keményre állítom be, de a Suzuki kormányát könnyű volt tekergetni, viszont 15 perc gokártozás után mégis fájni szokott a kezem. Olyan slick gumit közvetlenül kormányozni nehezebb mint hinné az ember.

Szerk:
Xirtam: igen, de itt most csak a kormányzásról volt szó, gokart lévén, természetes, hogy a G erőhatások nehezebbé teszik a vezetést, de a kormány elforgatásához nem hiszem el, hogy nagyobb erő kellene mint egy gokart kormánynak az elforgatásához.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#42474) Xirtam válasza raczger (#42473) üzenetére


Xirtam
veterán

Az elforgatásához nem is, de a megtartásához igen.

Alonso kormány gyakorlat.

[ Szerkesztve ]

(#42475) sekli válasza 7600 GS (#42465) üzenetére


sekli
addikt

De negyvenet mondanak, ami kb reális is, futamonként kettő.

Xirtam: Anélkül, hogy állást foglalnék, abban a kérdésben, hogy milyen nehéz elforgatni a kormányt, csak megjegyzem, hogy attól még, hogy így-vagy úgy edzenek, az nem jelent ebből a szempontból semmit. Minden sportoló rengeteg különböző gyakorlatot csinál, ami nem feltétlenül van szoros összefüggésben a sportággal.

[ Szerkesztve ]

(#42476) Xirtam válasza sekli (#42475) üzenetére


Xirtam
veterán

Mondtam, hogy megtartáshoz szükséges. ;)

(#42477) wildrain válasza sekli (#42475) üzenetére


wildrain
addikt

Minden sportoló rengeteg különböző gyakorlatot csinál, ami nem feltétlenül van szoros összefüggésben a sportággal.

Ja, pl. a magyar focisták is futnak az edzésen...

[ Szerkesztve ]

(#42478) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Konkrétan a kezet szerintem a gokartozás jobban igénybe veszi mint az F1. Nem hiszem hogy egy gokartot el lehetne vezetni egy kézzel, mint ahogyan azt tették 2 éve az F-csatornás időszakban. Pl. Korea utolsó kanyar, csuklóból..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#42479) Oliverda válasza Motion_Blur (#42439) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt szerintem te sem gondolhatod komolyan. :P

Mondjuk, ha a "sima" alatt például a 2008-asra gondolsz, akkor esetleg.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42480) TESCO-Zsömle válasza 7600 GS (#42465) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

nem lehet hogy úgy gondolta hogy egy rajt alatt előzött 14-e

Az idézett angol szövegben nem ez áll, és egyetlen olyan verseny se volt, ahol az első körben 10-nél többet előzött volna, márpedig a második kört már nehezen lehet a rajthoiz sorolni.

Ha klasszikus értelemben vett rajtról van szó, tehát az első kanyarig, akkor helytálló lehet a 14, de kiterjesztve első körig, brutális számot kapunk...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42481) #70869248 válasza Xirtam (#42476) üzenetére


#70869248
törölt tag

sztem azonos versenytávon a gokart jóval nehezebb lenne, én is mentem már...és messze nem autóztam ki a maximumot, persze formula autóval nem...szal az én véleményem sem mérvadó semmilyen körülmények között, de végigfilózva:
a gokart piszok rövid tengelytávval bír, azaz feszített tempónál rengeteg ellenkormányzás van..felül, rá és ellenkormányzás szinte folyamatosan.
az üléspozíció is rosszabb...és slick szervó nélkül.
..egyébként nem is biztos hogy szervó nélkül vezette Kubica, ezt orvos dönti.
De teszem azt 300km egy gokartpályán jó kemény lehet :)

(#42482) TESCO-Zsömle válasza #70869248 (#42481) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gokart-nál nem csak a rövid tengelytáv a mérvadó. Mivel nincs benne difi, gyakorlatilag minden kanyart csak csúszó seggel lehet bevenni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42483) ne_nezze válasza callmeakos (#42445) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

én sem nagyon merek hinni neki.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#42484) -Mike- válasza callmeakos (#42445) üzenetére


-Mike-
addikt

Jó régi sisak, biztos friss kép?

(#42485) Xirtam


Xirtam
veterán

Microsoft 3 évre csatlakozott a LOTUS-hoz.

(#42486) IreN!CuS válasza Xirtam (#42485) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Festés nem változik?

Kék alapra fehér betűkkel? ;]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#42487) attisx válasza IreN!CuS (#42486) üzenetére


attisx
addikt

A fekete alap, színes csempékkel... :U

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#42488) shteer válasza attisx (#42487) üzenetére


shteer
titán

:K
"lapkák" :))

..szerintem jónak tűnik

(#42490) Xirtam válasza IreN!CuS (#42486) üzenetére


Xirtam
veterán

Arról nincs információm, hogy felkerül-e a kocsira. Csak, hogy a szoftveres dolgokat a Microsoft fogja nekik kezelni. Persze ebből adódóan valószínűleg rajta lesznek az autón, csak úgy ahogy az AMD/Acer a Ferrari-n mert ugye Acer laptopokat használnak 8 gb rammal 4 maggal AMD-től.

Aztán Gábor és Szujó tegnap megérkeztek Melbourne-be.

Kubica tényleg vezette a Sokdát meg a Gokartot, viszont hosszabb távon nem bírja az alkarja. Így erre erősítenie kell a lengyelnek. Persze ez evidens, hiszen a szervezet azonnal lebontja az izmot ha nincs használva. Mivel az izom eszi a legtöbb kalóriát. A test pedig egy survival.

Kicsit off de belefér:

Yvan Muller:

- Mennyire volt nehéz megelőzni a második futamon Michelisz Norbertet, a magyar versenyzőt?

- Nagyon nehéz volt, mert ő kiválóan védekezett, és mindent elkövetett, hogy maga mögött tartson minket. Azt hiszem, az volt az egyedüli esélyem arra, hogy megelőzzem őt, ha történik vele valami rendkívüli esemény, ami végül be is következett, mert ha jól tudom, akkor elütött valamit a pályán, és ezt követően elment az erő az autójából. Addig viszont tény, hogy nagyon ügyesen tartotta magát előttem, és sehogy sem sikerült megelőznöm, bárhogy is próbáltam.

Forrás: p1race.hu

[ Szerkesztve ]

(#42491) Xirtam válasza Xirtam (#42490) üzenetére


Xirtam
veterán

De igen rajta lesznek:
(vicces, hogy hamarabb hoztam a hírt nektek mint hogy a Lotus F1 Team oldalára kikerült. :D )

Amit még érdemes megemlíteni a sajtóval ellentétesen a többi csapat úgy vélekedik a Ferrari-ról, hogy veszélyes lehet. :U Horner úgy fogalmazott, hogy a Ferrari erősebb formában van mint azt mutatja. Tegnap Alonso a saját blogjában pedig próbálta nyugtatni a kételkedőket.

[ Szerkesztve ]

(#42492) -Mike- válasza IreN!CuS (#42486) üzenetére


-Mike-
addikt

Nem.

[ Szerkesztve ]

(#42493) raczger válasza Xirtam (#42491) üzenetére


raczger
őstag

Nem. Hozzászólásod előtt fél órával néztem a lotus f1 oldalát és akkor ott már fent volt a hír :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#42494) Xirtam válasza raczger (#42493) üzenetére


Xirtam
veterán

Really? Akkor nem szóltam. Én figyelmemet elkerülte. :R :R :B

(#42495)



addikt

Hosszú olvasmány Schumi vezetési stílusáról, akit érdekel (angol)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#42496) giigz válasza (#42495) üzenetére


giigz
veterán

Thx, ha hazaerek, elolvasom! :K

(#42497) callmeakos válasza -Mike- (#42484) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hááát a cikk tegnap jött létre. Mondjuk attól mert Renaultos sisakja is volt, lehet hogy a BMWs a kedvence és azt hordja ilyen helyekre. (Én is ezt tenném. Az a sisak szebb :P )

All→M8

(#42498) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Briós megmondta a frankót: [link]

új rázókövek: [link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#42499) TESCO-Zsömle válasza Motion_Blur (#42498) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Briós inkább igazoljon le a Ferrari-hoz, ha a csapat idén se alkot maradandót...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42500) shteer válasza Motion_Blur (#42498) üzenetére


shteer
titán

http://prohardver.hu/tema/formula-1_2009/hsz_42403-42403.html :K
ő már csak tudja hogyan kell feldobni egy futamot ;]

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.