Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81601) spiritex válasza hattila07 (#81600) üzenetére


spiritex
veterán

Jaja, szerintem is ezt kell tenned.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#81602) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Hogy tudom megnézni egy pc gyári számát?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#81603) mezis válasza anonymus89 (#81602) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Aida64 ?

mezis

(#81604) anonymus89 válasza mezis (#81603) üzenetére


anonymus89
addikt

Egyelőre nem találom, hol kell keresnem aidan belül?

Mondjuk az még számomra nem világos, hogy lehet egy összerakott pc-nek gyári száma :F

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#81605) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Munkahelyemen van egy digitális képkeret. Ezen jelenítjük meg az időjárás előrejelzést. 5 naposat szoktunk készíteni 1024x600-as méretben.

A gond ott van, hogy túl pepecselős állandóan szerkeszteni a képen az adatokat.

Olyan program, honlap kéne amivel normálisan kinéző, 5 napos előrejelzést letudnám menteni 1024x600-as jpeg-be. Sok mindent kipróbáltam már, de egyik se volt megfelelő.

Ha valakinek van ötlete, várom szeretettel :)

(#81606) genndy válasza anonymus89 (#81604) üzenetére


genndy
addikt

Ez mondjuk tényleg elég furcsa, egyáltalán mihez kell ez?
Én egyébként leginkább a fizikai házán keresgetném, mert oprendszeren belül hol, mi lenne? Maximum az alkatrészek dolgai. Esetleg BIOSban? De ha sima alkatrészekből összerakott, akkor az simán az alaplapé, ott se lesz.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#81607) anonymus89 válasza genndy (#81606) üzenetére


anonymus89
addikt

Leltárba van véve a számítógép és ott szerepel egy leltári szám meg a gyári szám q8xxxxxx kb. 10 karakerből áll.
Fogalmam nincs mi a jó isten akar lenni...
A házon van egy régi leltári szám egy etikett címkén, meg a windows matricája.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#81608) lacik25 válasza lacik25 (#81516) üzenetére


lacik25
tag

JetiRulez: rosszul emlékeztem, F2 (v F1?) után assziszem ESC-re már bebootolt a Thinkcentre (telepítés után egy darabig még jó volt, együtt lehet élni vele).
csababarca: próbáld csökkentett módban betöltve futtatni a rendszer-visszaállítást (normál módban már egy memóriában levő kártevő megzavarhatja).
Meg amúgy is, gond esetén első a csökkentett módban próbált javítás.

[ Szerkesztve ]

(#81609) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

erre valami ötlet? :U [link] [link] :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#81610) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Az nice :DDD Háttérben semmi olyan nem megy, ami ennyi ramot igényelne. :U

gölmétcsül ©

(#81611) #65675776 válasza Ricardo128 (#81610) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erőforrásfigyelőben meg tudod nézni mi fogyasztja el. Persze pl a μTorrent kamuzik, maga a processz nem feltétlenül mutat magas memóriahasználatot. Viszont a lemezcache-en keresztül tele tudja verni a memóriát.

(#81612) Ricardo128 válasza #65675776 (#81611) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Megnéztem még gépresi előtt, a skype evett 200megácskát, a többi csak kevesebbet 100-150 körüli értéket, majd már csak kevesebb volt. Hirtelen fejben összeadva még csak a 3gigát sem kellett volna érintenie, erre meg... :U Egyébként most gépresi után már csak 1,85-öt eszik, úgy néz ki megoldotta, de nem derült fény arra, hogy mi volt ennyire éhes. Egyébként köszönöm a választ :R

gölmétcsül ©

(#81613) lacik25 válasza anonymus89 (#81607) üzenetére


lacik25
tag

A registry-ben keress rá, de én is csodálkoznék, ha ott lenne.
Esetleg a leltárban szereplő számokat a beszerzés-bevétel nyilvántartásában keresni, hogy kiderüljön, milyen eszközt takar.

(#81614) varmi2


varmi2
nagyúr

Tudtok olyan usb dvb-t tunert, amin van kártya olvasó, hogy lehessen fizetős csatornákat is nézni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#81615) anonymus89 válasza lacik25 (#81613) üzenetére


anonymus89
addikt

Lehet a hogy a háznak van egy száma de már nem kell foglalkoznom vele.

Köszönöm a segítséget!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#81616) lacik25 válasza varmi2 (#81614) üzenetére


lacik25
tag

USB Box with CI - erre keress rá.

(#81617) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok,
TP-Link TL-WPA281 Wireless N és TL-PA2010 Powerline Extender eszközöket (Kit-ben vásároltam őket) szeretném használni.
Ha simán a párosítás gombot használom, akkor csak egy TP-Link_X12Y34 (vagy hasonló) jelű titkosítatlan hálózatot hoz létre a WiFi-s eszköz a távoli szobában, pedig én azt szeretném, hogy a már meglévő WiFi hálózatomat bővítse ki.
A PowerLine Utility-vel (a dobozban volt egy pici CD-n) sikerült a távoli szobában lévő hálózatot átneveznem ugyanolyan nevűre (a jelszót is ugyanannak adtam meg), de félek ez nem a helyes megoldás. IP-címet is lehet megadni, stb...
Egy újonnan üzembe helyezett Xbox360 telepítéskor azt üzente, hogy "Multiple WiFi networks exists with the same name" vagy valami hasonlót.
Egy HP Photosmart B110-es nyomtatót is használunk a távoli szobában, de újabban mindig problémái wannak a wifi-vel, újra-és-újra meg kell ismételni a csatlakozást (elég hosszú a jelszó, és bonyolult bepötyögni)
A notebook-ok is problémáznak a wifi-vel, le-leszakadnak, és az okostelók is.
Olyan, mintha a WiFi N-es extender nem a meglévő hálózatot bővítené, hanem egy újat hozna létre ugyanazzal a névvel, de ezt a csatlakozó eszközök nem nagyon szeretik.
Ráadásul szeretnék még egy ugyanilyen Wifi N-es eszközt üzembe helyezni az emeleten is.
Kérem segítsetek a helyes beállításban, vagy irányítsatok a megfelelő fórumhoz!
Köszi előre is!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#81618) lacik25 válasza SKyle (#81617) üzenetére


lacik25
tag

mobilarena powerline forum - ezt írd be a google-ba.

(#81619) Thunderzolee

Üdv!

Ez milyen kábel?
https://www.youtube.com/watch?v=PI75xIiaa00&feature=youtu.be

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#81620) lacik25 válasza Thunderzolee (#81619) üzenetére


lacik25
tag

"picoPSU Peripheral 30cm power extension cable (Molex HDD + SATA)
This cable allows one extra SATA drive and one extra HDD (4-pin Molex) to be connected to a picoPSU."
[link]

(#81621) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok az volna a kérdésem,hogy az ASROCK /H97 Fatal1ty Performance alaplapi vga-ja mit bír? megy valamilyen játék vele egyáltalán?platform csere volt,és még gyűjtök VGA-ra,(sosem volt még olyan lapom,amin van VGA....és azt hallottam,fél füllel,hogy a mostani integrált VGA-k komolyabbak)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#81622) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Udv. Van 1samu okoteloja havernak. Adatkabellel rakoti gépre nem ismeri fol a memkartyat. Csak tölti a telót. Mast nem csinal! A telefon latja a nem kartyat! Gep miert nem ismeri fol?

Battletag: hojszi#2983

(#81623) sgergi válasza gti16v (#81621) üzenetére


sgergi
veterán

Ezen az alaplapon már nincs integrált grafika, az a processzorodban van. Így a procid alapján lehet megmondani, hogy milyen a teljesítmény. Ha az i3-ad van, ami az adatlapodon van, akkor abban Intel HD4400 grafika van és kb. ilyesmi eredményeket várhatsz tőle.

(#81624) gti16v válasza sgergi (#81623) üzenetére


gti16v
őstag

Aha értem,és akkor a proci órajeléből csíp le,és a ramból használ memóriát?És ahhoz a mem. Órajelét használja?
(7 évig használtam 775 őst és akkor amikor 478 -ról váltottam,akkor benne voltam a dolgokban,most már rég nem követtem a dolgokat,mindössze,annyit tudtam,hogy 1150 és i )
Köszi az infót,meg az esetleges reagálást.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#81625) Thunderzolee válasza lacik25 (#81620) üzenetére

Köszi, megvan. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#81626) sgergi válasza gti16v (#81624) üzenetére


sgergi
veterán

Nem a proci órajeléből vesz le, hanem a lapka egy másik része a grafikus mag, a procitól elkülönül, mind a kettőnek saját órajele van. Memóriának a rendszermemóriát használja.

(#81627) etejedu


etejedu
őstag

Milyen különbség van a digitális és analóg csatornák között?

(#81628) mezis válasza etejedu (#81627) üzenetére


mezis
nagyúr

Óriási ! :DDD
Analóg TV csatornákat már csak a kábelhálózatokból nézhetsz. Van még értelme foglalkozni ilyen általános formában ? :F
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#81629) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Volna 1 kis problemam a gépemmel. 1x már rákérdeztem erre itt, de nem sikerült azóta se orvosolni a problémát. Itt olvasható a probléma. Sajna a multkori video mar torlodott az oldalrol ahol fel lett toltve , de ha muszaj holnap felveszem megint es feldobom valahova . Ma mar nincs hozza energiam, mert most idegeltem ki magam emiatt a problema miatt. Annyit hozza tennek , hogy ez a problema a pc uj kora ota kisert engem.

Akinek van valami otlete annak elore is koszonom az epito jellegu segitseget :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#81630) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Sajnos egy rosszul bekötött fusb-re pendrive-ot dugott cimborám és úgy néz ki meghalt. Akármelyik usb-re dugom nem ismeri fel gondolom kuka?

Erősítsetek már meg ha így van légyszíves! :B

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#81631) Balathruin válasza anonymus89 (#81630) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha több gépen nem látja semmilyen USB akkor igen.

(#81632) etejedu válasza mezis (#81628) üzenetére


etejedu
őstag

Alapjában véve értem és tudom a különbséget...csak egy előfizetésben szerepel hogy választhatok analóg vagy digitális között. A digitális estében csak 33 csatorna lenne; az analóg esetében 52. De lehet úgy is, hogy felárét 90+900 forintért ezeket a csatornákat is digitálisan nézhessem. Ezért nem értettem hogy akkor mi a különbség. Stb.-ra nem lenne szükségem, de ahhoz, hogy több csatornám legyen digitális minőségben, mégis kelleni fog hozzá.

(#81633) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

sziasztok.
Olyan kérdésem volna, hogy LG G2 mini telefonom van és az NORMÁLIS dolog-e, hogy kb 5-10 perc kell amíg bekapcsol??? fehér alapon a ---T--- világít kb 10 percig utána kapcsol be.. van benne sd kártya is..

köszi

(#81634) lacik25 válasza kornyiktamas (#81633) üzenetére


lacik25
tag

meg kéne próbálni, hogy sd nélkül is lassú-e.

(#81635) mezis válasza etejedu (#81632) üzenetére


mezis
nagyúr

Ebből a szempotból nézve, az analógot olcsó elosztókkal nézheted egy csomó TV-n.
A digitálishoz pedig minden TV-hez kell dekóder. Ez lehet TV-be építve (kód kártya fogadó hellyel) vagy külső STB. Ezeket bérelni kell.

A digitális adás 1440 x 1080 felbontású, sokkal jobb minőségű min az 576 (625) soros analóg adás.

mezis

(#81636) anonymus89 válasza Balathruin (#81631) üzenetére


anonymus89
addikt

koszi akkor megy a tuzre...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#81637) fagylalt válasza celafat (#81523) üzenetére


fagylalt
senior tag

Már csak arra tudok gondolni én is. Holnap ki lesz próbálva másik konfiguráció alatt és majd kiderül.
Kivettem egy napra belőle az elemet, de nem segített.

bioforge: Nekem semmi előzménye nem volt. Csak egyik pillanatról a másikra.

(#81638) kornyiktamas válasza lacik25 (#81634) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

ha jól emlékszem anélkül is lassú de majd megpróbálom.. már mikor üzletből kihoztam akkor sokaig kapcsolt be tehat.. de attól független semmi baja meg semmi ilyesmi csak sok idő mire bekapcsol

(#81639) spiritex


spiritex
veterán

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a MindigTV applikációnak van-e windows-os megfelelője, vagy a Média Klikk weboldal számít annak?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#81640) lacik25 válasza kornyiktamas (#81638) üzenetére


lacik25
tag

Akkor próbáld meg a felesleges progikat a beállításoknál letiltani vagy ezzel:[link]

(#81641) cattus válasza spiritex (#81639) üzenetére


cattus
őstag

Windows 8-ra van Modern UI-s alkalmazás, másról nem tudok.

Do the thing!

(#81642) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#81622) üzenetére


Intel fan11
őstag

erre tud vki vmit?

Battletag: hojszi#2983

(#81643) spiritex válasza cattus (#81641) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen! Akkor ez nem járható út, mert win7 van a gépen.
Az érdekelne még, ha esetleg tudod, tudjátok a választ (esetleg topic-ot is ajánlhattok), hogy mi a legjobb módja egy NEM OKOS LED tv-n való internetes tévézésnek? Milyen eszköz kéne, amivel kényelmesen lehetne nézni a MindigTV-s adásokat? Antenna és DVB-t tuner nem játszik, mert külföldön van az illető.
A MédiaKlikk sajnos borzasztóan akad neki...
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#81644) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy barátom áttért winről macre, viszont van egy külső winyója, amit lehetőség szerint mindkét oprendszerrel szeretne használni. Azt javasoltam neki, hogy formázza FATra, amit mindkét rendszer rendesen kezel, de ugye ott meg van a 4gb korlát, ami miatt HD filmeket nem tudna mozgatni. Mit javasoltok? (A legújabb megoldásnak a ketté particionálás tűnik: Egy fat és egy ext4 partíció.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#81645) _Csaba_ válasza pocokxx (#81644) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ntfs-re formázza meg windows-on. Mac-re meg tegye fel a tuxera nevű (fizetős) programot. És szépen fogja kezelni Mac az ntfs-t.

(#81646) Nkboy válasza pocokxx (#81644) üzenetére


Nkboy
senior tag

exFAT

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#81647) pocokxx válasza Nkboy (#81646) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az exFATot ismeri a MAC is? Ha igen, mi legye na foglalási egység?
(#81645) _Csaba_
NTFS "mountolva" nem lassabb, mint az exFAT?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#81648) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,

Van egy ilyen bilentyűzet egér párosom. Sajnos az egeret jó ideje nem találom ezért a kérdésem az lenne, hogy milyen logitech egérrel tudom helyettesíteni? Tehát hogy 1 usb portról ugyan úgy tudjam használni a bilentyűzetet és az egeret. Előre is köszönöm a segítséget.

(#81649) Nkboy válasza pocokxx (#81647) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ismeri.

Default cluster size for NTFS, FAT, and exFAT.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#81650) _Csaba_ válasza pocokxx (#81647) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Nem vettem észre hogy lassú lenne. Olvasd el a tuxera weboldalán mit ír.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.