Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81451) philoxenia válasza Vakegérke (#81450) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem nem. :N [link]

XP van fönn?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81452) flymi válasza flymi (#81446) üzenetére


flymi
addikt

Nnna. Hát negatív eredmény született.
Mindenkinek köszönöm a jó tanácsokat és a segítséget!
Holnap megyen a szervizbe, ahol megmond(hat)ják, hogy mi baja. Ha nem találnak semmit, akkor megyen gariztatni. Pszt! ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81453) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

[link]
Hali,miért nem tudom a windos 7 32 bitest felrakni? Mindig ezt a kékhalál üzenetet dobja ki.

(#81454) Vakegérke válasza philoxenia (#81451) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elnézést kérek a késői reagálásért. :B

Win7 64bit van a gépen, IPv6 előtt nincs pipa. A Teredo izét eltávolítottam az eszközkezelőből, újraindítás után nem jelent meg újra, szóval megnyugodtam. Azért a malware, meg spyware pusztítót ráengedem a rendszerre a lelki békém érdekében.

Köszönöm a törődést. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#81455) philoxenia válasza Vakegérke (#81454) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam nincs az eszközkezelőben, de iPv6 az engedélyezett tudtommal. De ez tipikusan nem féregviselkedés lenne. Nálam az Eset állandóan fut, Nálad állandóan nem megy vírusirtó?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81456) Vakegérke válasza philoxenia (#81455) üzenetére


Vakegérke
veterán

Panda Cloud az állandó védelmem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#81457) spiritex válasza Vakegérke (#81456) üzenetére


spiritex
veterán

Nálam is. Persze van mellette MBAM is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#81458) lacik25 válasza Hopkins_001 (#81453) üzenetére


lacik25
tag

2 google keresés linkje: [link] [link]

egyéb, hátha segít: [link] [link]

(#81459) philoxenia válasza Vakegérke (#81456) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor azért elvileg védve van a gép.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81460) fagylalt válasza genndy (#81445) üzenetére


fagylalt
senior tag

Sajnos nem ez a gond. :(
Holnap kapok egy másik videokártyát, illetve kipróbáljuk még egyszer az enyémet. Majd akkor ugrik a majom a vízbe.
Azért köszönöm a javaslatot! :)

(#81461) jerry311


jerry311
nagyúr

Lazer DVD 600
Te, akinek még megvan a kézikönyv, légy oly kedves és tedd közzé :))

(#81462) bioforge válasza Khelben (#78029) üzenetére


bioforge
újonc

Sziasztok!
Érdeklődnék mi lett a csikos képernyővel. Nekem is R9 270x van és ugyanezt csinálja. Bár nekem ritkán.
Szerintem a 400as táp kicsi. Nekem 500 Wattos tápot sütött meg. :W Most CM 600as van amin van PCIE csatlakozó. Amúgy a tápdurranás előtt is csinálta. Frissitettem a video drivert-t, merthogy néha lefagyott csikos képpel, mint neked. Utána elinditottam a FurMark -ot. Láss csodát... A driver frissites előtt 71 C -re ment fel, utána 31 C -re. A teszt végefelé égett szag és durr. Szóval ne nagyon hajtsd meg a 400as táppal. Én is úgy számoltam hogy elég az 500as, de nem. Alapon simán elmegy de BF4 ultrán már biztos nem. Amúgy a kártya hivatalos oldalán is 600ast irnak minimumnak.

Szóval várom hogy mi lett neked a végeredmény.

(#81463) Balathruin válasza bioforge (#81462) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem kínai tápra kéne rákötni és akkor semmi ne ég el, durran, stb.

(#81464) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Kicsit nehézkes témába írok, konkrét választ nehéz adni, de a tippeknek is nagyon örülnék, hogy merre induljak el.
Adott egy számítógép konfig, és az elmúlt időkben sajnos első indításnál folyamosan újraindul (win7 64 bit).

A folyamat:
-elindítom a gépet
-vagy alaplap boot közben, vagy win7 asztal betöltés után egyből újraindul
-a fenti pontot 2x ismétli
-majd ezek után boot előtt disk read error hibát ír ki, és crt+alt+del-t kér (ez nem mindég van)
-újraindul, és mintha mi sem történt volna tökéletesen belép a windosba
Semmi hiba üzenet, vagy "súlyos hiba után állt helyre a rendszer", semmi.
Innentől a gép tökéletes, akár egész napi üzem (8-10 óra után is) valamint több 10gb ide-oda másolása mellett is.

Próbálkoztam hard disk sentinel-el is, minden meghajtó szinte maximális (90% a legrosszabb).

Részemről 2 dolog amire gondolok:
-A C meghajtó 2 partícióra (C és D) volt bontva eredetileg, és pár hónapja a C meghajtó méretét növeltem, a D-ről lecsípve. Ez nem tudom mennyire okozhatta a fenti hibát, most csináltam először ilyet.
-Pár hónapja lett beszerelve egy memóriakártya olvasó (revoltec) alaplapi csatlakozóra

Tudna valaki segíteni abban, hogy merre induljak el?
Összes hardver ami a gépbe van pár éves (a legrégebbi is max 4 éves)

(#81465) sanyek2 válasza Silious (#81464) üzenetére


sanyek2
senior tag

A jelenség, amit leírtál akkor szokott előfordulni, ha túl sok a szektorhiba, és az adott területről kellene bootolnia a rendszernek, de nem tudja a hibás egység miatt, ezért újraindul.

Attól, hogy 90%-os a merevlemez, okozhat nagy bajt, ha a hibás szektorok kritikus területen helyezkednek el.
Esetedben valószínűleg már megadta a tartalék szektorokhoz az útvonalat, de nem valószínű hogy elég.
Ergo több a hibás szektor, mint a pufferben lévő.
HD Tune-al csinálj egy alapos vizsgálatot. A gyors vizsgálat szinte haszontalan.

Az újraparticionálás formázás nélkül veszélyes, akár az is lehet a probléma okozója. Egyáltalán nem kizárt.
Mentsd az adataidat amilyen hamar csak tudod.
Így vagy úgy, de ebből adatvesztés lesz. Akár formázni, particionálni kell, akár új vinyót venni.

Mellesleg egy új vinyó is lehet gyártósori hibás, ebben az esetben érvényesítened kell a garanciát.

(#81466) sanyi02


sanyi02
tag

Üdv.!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek ismerőse az USA-ban, mert egy ilyen procit szeretnék pár DOLLÁR-ért:

754 Athlon64 3700+ 2400 800Mhz 1MB CG All

Postát is állnám, ha olcsó, de nem tudom mennyi az ára? :F

(#81467) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősnél volt kint a upc-től ember és mondta hogy nem használja ki a net sebességet a gép mert régi a hálókártya.
Milyet ajánljak neki? PCI-os kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81468) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Az minek tudható be, hogy a rendszert újraindítom (restart) és vagy nincs kép, vagy OC Failed képernyő jelenik meg Check után) :F /ha pl. reset gombot nyomok/ de első bekapcsolásnál minden rendben megy/

AMD -nél OC Failed képernyő fogad (minden gyári beáll. van)
Intelnél meg nincs képernyő általába :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#81469) DrojDtroll válasza Met (#81467) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem az a gond, hogy az ismerősödnek 100 mega feletti nete van, és a kártyája csak 10/100-as, ez esetben gigabitesre kell cserélni.

(#81470) jerry311 válasza Met (#81467) üzenetére


jerry311
nagyúr

ASUS NX1101 olcsó és finom
Vagy bármilyen más gigabit (1000 Mbps) sebességre képes kártyát.
De ha nagyon régi a gépe, akkor lehet hogy gigabites kártyával sem fogja kihasználni az elérhető maximális sebességet.

Valaki #81461-re?

[ Szerkesztve ]

(#81471) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Következő lenne a kérdésem: érdemes/lehet-e helyettesíteni egy notebook adaptert egy univerzális ac/dc adapterrel? Beállítható-e azokra az értékekre, amely a noti működéséhez megfelelő áramerősséget biztosít és nem füstölteti el?
A válaszokat előre is köszönöm!! :)

Si vis pacem, para bellum!

(#81472) mezis válasza sznyunyi (#81471) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyszer már használtam ilyet. Működött, de problémás a stabil feszültség biztosítása. A trafó teljesítménye bőven meg volt, puffer elkók is voltak, az áramfelvétel függvényében lüktetett a feszültség. Igaz, akku nem volt.

Ha a feszültséget tartod a szűk határok között, semmi bajt nem okozhat. Csak a hatásfoka sokkal rosszabb a kapcsoló üzemű adapterekénél. Magasabb lesz a villanyszámlád.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#81473) Lompos48 válasza sznyunyi (#81471) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Érdemes-e...

Ha az eredeti megvan és működőképes, akkor értelmetlen. Ha nem, akkor muszáj.

Lehet-e...

Persze, ha a kimeneti feszültsége ugyanaz, mint az eredetinek (szerintem ±5% eltérés belefér), a kimeneti maximális árama pedig minimum akkora, mint az eredetié. Nagyobb nem zavaró tényező.
Ugyanakkor feltétlenül kötelező a csatlakozó megfelelése.

(#81474) jerry311 válasza sznyunyi (#81471) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha működik az eredeti, akkor nem.

Ha az eredeti tönkrement vagy kell egy második, lehet akkor is inkább gyárit vennék. Mire találsz egy megfelelő minőségű és stabil feszültséget adó univerzális tápot, addig vagy kidobtál már egy pár kínai vackot vagy már elsőre ugyanott vagy árban, mint egy gyárival.

(#81475) Met


Met
nagyúr

Köszi mindenkinek akkor vetetek vele egy 10/100/1000-es kártyát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81476) whited


whited
addikt

sziasztok
van itt aki ismerős esetleg a Liszt Ferenc reptéren?
munkával kapcsolatban szeretnék tőle érdeklődni, ha van ilyen kérem dobjon 1 pü-t :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#81477) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Két kérdésem lenne hozzátok:

Az egyik: Mostanába szórakozik velem a youtube. Rákattintok egy videora, tölt kb 5-7 másodpercig, majd kiír valami hibaüzenetet a video közepén. Ha leveszem 480p-ről 360p-re akkor elindul a video. Minden egyes alkalommal, mikor youtube-on keresnék valamit, mindig ezt csinálja! Miért lehet ez? :F

A másik: kb 3-4 hete történt meg velem, hogy hajnali 3-kor teljesen magától bekapcsolt a számítógépem! Azt se tudtam hirtelen mivan... :Y A szobámba senki nem volt, ha barátnőm ott lett volna, akkor azt mondom, biztos ő lökte meg az egeret, vagy a bekapcs gombot... Pár napja pedig tesóm is mopndta, hogy náluk is bekapcsolt a számítógép, tök magától, pedig ők se nyúltak hozzá! ezt nem értem... Ti már jártatok így? Mitől lehet? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#81478) flymi


flymi
addikt

Szervizben a beteg lap. Kálvária volt a mai napom...
Az első szervizben ahová egyébként "járok" (nagy ritkán évente 1* betérek) azt mondták egy hét múlva tudnak foglalkozni a lapommal. Na ez kiborított.
Hívtam egy másik szervizt, ahol fel sem vették a telefont. (Na ezentúl sem erőltetem őket).
A harmadik pedig végre valahára elvállalta ma délutánra, de annyira tetszett nekik a gép, hogy marasztalják holnapig. Ráadásul egy nyamvadt-selejt 1150 hűtőjük sem volt (milyen szerviz az ilyen?), szóval külön be kellett vinnem a gyárit. Sebaj, a benzinköltséget majd levonom a szervizdíjból. ;]
Holnap kiderül a bederül, ma éjjel nem alszom jól, az biztos...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81479) Silious válasza sanyek2 (#81465) üzenetére


Silious
tag

Köszönöm a válaszod!
HDD Tune-al, Error Scan-be végigfuttattam a kérdéses C merevlemezt, hibát nem talált, 0%-lett.
"Health"-ba viszont a C7 Interface CRC Error Count-ra figyelmeztetést ír 7es határon 7.(nem tudom pontosan, de ez nem nagy mérték, hibának nem írja)
Néztem egy lemez töredezettséget is, 0% töredezett.

Létezik akkor, hogy nem a merevlemez lenne hibás?

(#81480) mezis válasza Satyricon (#81477) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem. De én áramtalanítom. :D A modem-routert is.

Nincs engedélyezve WOL ? (hálózati kártyáról start)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#81481) Satyricon válasza mezis (#81480) üzenetére


Satyricon
addikt

A franc tudja... Szerintem nincs. Nővéreméknél viszont nincs router :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#81482) sklopp válasza Satyricon (#81481) üzenetére


sklopp
őstag

Úgy dereng, a Win alapból hajnali háromra időzíti a frissítések letöltését. Esetleg nézz rá, így van-e.

(#81483) DrojDtroll válasza sklopp (#81482) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem a frissítések miatt az volt, hogy egész éjjel menni kellet volna a gépnek, de reggel kikapcsolva találtam.

(#81484) mezis válasza DrojDtroll (#81483) üzenetére


mezis
nagyúr

A frissítéseknél néha vannak újraindítások. Lehet, hogy nem jött össze valami.

mezis

(#81485) mezis válasza Satyricon (#81481) üzenetére


mezis
nagyúr

És egy kis egér moccanás is indítja a számítógépet ? Lehet, hogy alkalmas földrengés detektornak is ? (Nógrádban volt !)

mezis

(#81486) DrojDtroll válasza mezis (#81484) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem is az lehetett, hogy valamiért újra akart indulni, csak éppenséggel már a bekapcsolás nem ment.

(#81487) DrojDtroll válasza mezis (#81485) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Lehet kattintásra értette, én két gépet használok, és az egyik távol van szóval az egyik úgy van beállítva hogy bármelyik billentyű lenyomásakor bekapcsoljon.

Sokszor idegesítő ha rossz billentyűzethez nyúlok, emiatt bekapcsolom a másik gépet is.

Ha jól tudom kattintásra is be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#81488) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy tegyük fel, hogy egy új processzort beszerelünk az alaplapba és felpasztázzuk majd rátesszük a processzorhűtőt. Ebben az esetben kb. mennyi ideig tudja ellátni egy paszta normálisan a feladatát a processzor és a hűtő között, tehát mennyi az az idő ameddig nem kell újrapasztázni egy processzort? Mennyi ezeknek a pasztáknak az élettartamuk miután frissen bekerülnek a CPU és a HŰTŐ közé?Köszi előre is.

(#81489) pjen válasza #85154688 (#81488) üzenetére


pjen
félisten

Szia nekem ment már gépem három évig gyári pasztával,úgy is szól ha valami nyügje van Tulmelegszik.Amin most írok Acer lapos két hete volt három éves,még gyári pasztás.

(#81490) #85154688


#85154688
törölt tag

Köszönöm szépen a válaszod, és amikor már kezd elfáradni elöregedni a paszta a CPU és a Hűtő között akkor annak milyen előjelei vannak? Mert gondolom nem 1 nap alatt rongyolódik le hanem fokozatosan veszíti el a JÓ TULAJDONSÁGÁT....

(#81491) flymi válasza #85154688 (#81488) üzenetére


flymi
addikt

Én úgy hallottam érdemes évente, másfél évente újrapasztázni. Mondjuk az én régi Giga lapom is simán elment cirka 4 évig mindenféle nyúlka nélkül a gyári hűtéssel. Simán le lehetett törölni PZS-vel. Nem volt rákeményedve.
Azért ennek az i5-nek a jövőben már megadom ami jár. :K

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81492) sklopp válasza flymi (#81491) üzenetére


sklopp
őstag

Ez az 1-1.5 év erős túlzás. Teljesen felesleges hozzányúlni, amíg nem jelentkezik hőmérséklet emelkedés.

(#81493) Syrius XIX


Syrius XIX
addikt

Sziasztok!

Csak 1 kérdés, hátha valaki tudja a megoldást!?

A gép indítását követően a bejelentkezési képernyőn megjelenik a fiók kép és név. Amíg nem nyomok rá, nem is megy tovább! Ez rendbe is lenne, ha a fiókhoz tartozna jelszó, de nincs beállítva! Miért csinálja ezt, eddig jelszó nélkül simán indult és nem kellett rányomni a fiókhoz tartozó képre?! Képernyőkímélő ablakában a "Bejelentkezési képernyő" ki van kapcsolva.

Előre is thx!

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#81494) flymi válasza sklopp (#81492) üzenetére


flymi
addikt

2-3 fokot nem biztos, hogy észrevennék idle-ben sem, nem gyanakodnék. Bár vannak hőmérő szenzoraim és szoftveresen is maximálisan jók az értékek jelenleg. Mondjuk a környezeti hőmérséklet sem mindegy.
Meg attól is függ, mennyit "bjuzerálod" a gépet. Mert ha sűrűn teszed-veszed a hűtőket, akkor már nem tart semeddig friss pasztát kenni rá. :U
De mondom, korábban én sem nyúltam hozzá 4 évig, aztán lecseréltem a gyér gyári hűtőt.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81495) DrojDtroll válasza Syrius XIX (#81493) üzenetére


DrojDtroll
addikt

[link]

Ezek szerint be tudod állítani az automatikus bejelentkezést.

(#81496) pocokxx válasza Syrius XIX (#81493) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Esetlegpróbáld meg a következőt.
Win+r (vagy futtatás) beírod, hogy netplwiz ,majd kiveszed a pipát a jelszókérés elöl.

Mondjuk OS-t nem írtál.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#81497) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok milyen Külső merevlemezt ajánlotok filmezésre ? ill. néha adatok mozgatására :)

Az ár olyan 10ezerHUF-től 16ezerHUF-ig

Válaszotakat előre is köszönöm

(#81498) DrojDtroll válasza Gergő170 (#81497) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Itt szerintem nagyobb eséllyel kapsz választ.

[ Szerkesztve ]

(#81499) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Üdv!

Van itt egy IBM Thinkcentre. A gond az, hogy ha nincs a gépbe dugva az USB telepítő, akkor nem hajlandó az egy szem SATA lemezről bootolni a W7-et.
"1962: No operating system found" - hibával jön már rögtön bekapcsoláskor.
Sok helyen azt írják, hogy kábel hiba, de nem az. Hát akkor mi?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#81500) DrojDtroll válasza JetiRulez (#81499) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem lehet, hogy a lemezzel van valami hiba?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.