Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81851) bylow


bylow
aktív tag

Kérdés: Mely topikba foglalkoznak jobban olyan USB-s Média cuccokkal mint pl.: DVD lejátszó ?

Lényeg ! - lapos TV-usb-vel + USB-s DVD lejátszó , ( LG mind 2)
Mégis csomó olyan film van (1080p) amit vagy nem játszanak, vagy nem lehet tekerni, vagy stb.

Szeretnék olyan lejátszót ami USB-n külső HDD-ről "mkw-m2ts" stb formátumú filmeket gond nélkül vinne oda vissza !

Nem ragaszkodom márkához, bármi megoldás érdekel, lényeg hogy jó legyen !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ByLow #

(#81852) Gyufaaa válasza bylow (#81851) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nekem van egy sima dokkolóm, ami fogad szinte minden "csatoló felületet" és arról játszom a filmeket, képeket ... Aprón megtalálod ezen a néven:
2014 HDD dokkoló 2,5"-3,5" IDE-SATA-eSATA USB SD CF XD

Az, hogy valamit nem játszik le az nem a dokkolón múlik.

[ Szerkesztve ]

(#81853) mezis válasza Istikee007 (#81849) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem csak a WPA2 titkosítással van gond ? (Ahhoz kell az XP-nek az SP2 legalább...

mezis

(#81854) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!

Teljesen tanácstalan vagyok. Maximum 45 ezret költenék videokártyára, jelenleg egy HD 6970-em van.
Nem tudom eldönteni, hogy HD 7970-et vegyek-e, vagy R9 270X-et, esetleg, ha úgy alakul egy R9 280-at.

Mit ajánlotok? Az aláírásomban láthatjátok, milyen hardverek vannak a gépembe, háta segít.
Köszi előre is!

(#81856) BUSMAN2 válasza föccer (#81842) üzenetére


BUSMAN2
csendes tag

Köszönöm még egyszer, nem tudom, lehet hülyeséget kérdezek, de okoz valami teljesítmény csökkenést ha egy nagy monitorra rákötöm a laptopot? Itt grafikus teljesítményre gondolok, nem lesz kevesebb?

Üdv.

(#81857) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha adott egy gép ami eddig jól működött most 20 percenként elkezd kikapcsolgatni az mi lehet. Túlmelegedés nem valószínű egyik napról a másikra jött, de mostmár figyelve lesz a hőmérséklet. A másik amire tippeleik, hogy egy 380w os hipro táp hajtja a gépet egy 60w tdp cpu és egy 150w os vga ról van szó.

(#81858) föccer válasza BUSMAN2 (#81856) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, a nagyobb felbontás nagyobb számítási igényt illetve több videó memóriát igényel. De ha nem játékra használod, akkor nem lesz gond, így látatlanban sem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#81859) darnics


darnics
aktív tag

üdv! mindenkinek!van egy Lg BD 930 kis tuti blu ray és meltimédia lejátszó. jól megy az új Lg lcd tv- hez szinte az egyik legjobb blu ray lejátszónak tartják a jelen pillanatban video lejátszó is van benne wifi,dlna,Lg live,you tube stb stb de nem ez a lényeg hanem az hogy nem tudok bejutni sehova mindig azt írja ki hogy hálózati torlódás egyébként a wifi a net a dnla a telot pc mindent felismer internetet felismeri minden fasza csak csak a youtube ot hogy bármit video lg nek a live your life ot vagy micsodát ezeket nem tudom mert mindig azt írja ki hogy hálózati torlódás ilyenkor mi van ha tud valaki tanácsot adni örülnék. a samsung blu ray lejátwszommal nem volt gond simán vitte a netet.pedig a net wifi tényleg megy és felismeri.ami a telon van a gépen azt viszi is de ha a Lg live és youtube akkor már HÁLOZATI TORLODÁS! ezzel még sosem találokoztam.na köszi az ötleteket!!szép estét!

(#81860) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Emlékeztek esetleg arra a talán retro Tomi mosópor reklámra, aminek az volt a szövege, hogy "jaj, a tanárok mindig engem választanak", mert hogy annyira fehér az ingje és őt veszik észre. Fellelhető ez a reklám valahol?

(#81861) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

használja valaki a távoli asztal kapcsolatot Win 8.1 alatt? Ha igen írjon pls. Köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#81862) Szixtusz


Szixtusz
csendes tag

Működőképes gépről van szó csak az a baj hogy az ide2 slavre jumperolt vincsesztert ha bekötöm akkor a számítógép indítása után felismeri az ide2 slave vincsesztert de a tovább lépés után a ball felső sarokban villog a kurzor és nem megy tovább. De ha ennek a helyére egy DVD olvasót teszek slavre jumperolva minden működik rendesen csak a vincseszterrel nem./a vinyó jó letesztelve/

(#81863) Kékes525


Kékes525
félisten

Sajnos nem pörög a foobar2000-es topik, azért kérdezem itt is.

A foobar2000 v1.3.6 help legördülő menüben a Check for update componens-re klikkelve ez a hiba üzenet jön már kb 1 hónapja: "Could not check for updates: Invalid response"

Mi lehet a probléma? :F

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81864) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Üdv!

Mely jogszabály vagy rendelet mondja ki, hogy számítógép nem értékesíthető csak operációs rendszerrel együtt?

köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81865) cellpeti válasza leslieke (#81864) üzenetére


cellpeti
veterán

mert van ilyen? :Y

Tigris, tigris, csóvafény...

(#81866) leslieke válasza cellpeti (#81865) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kell lennie valaminek, mivel operációs rendszer nélkül számítógépet nem árulhatnak a boltok.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81867) spiritex válasza leslieke (#81864) üzenetére


spiritex
veterán

A FreeDOS is operációs rendszer...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#81868) leslieke válasza spiritex (#81867) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És? Nem azt mondtam, hogy Windows kell legyen rajta, hanem hogy operációs rendszer? Bármilyen!!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81869) genndy válasza leslieke (#81864) üzenetére


genndy
addikt

Biztos hogy van ilyen? link, Aqua Home MAX - "Operációs rendszer: Operációs rendszer nélkül"
:F

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#81870) HoaryFox válasza genndy (#81869) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Vagy csak laptopokra vonatkozna? :F

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#81871) leslieke válasza genndy (#81869) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem, nem biztos,hogy van ilyen rendelkezés, de ez a válasz már közelebb visz a megoldáshoz. Lehetséges, hogy csak a gyártói gépekre kell tenni rendszert, az ilyen alkatrészekből összerakottakra pedig nem kell.

(#81870) necsak Közbeszerzésben az asztali géphez is kell operációs rendszer.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81872) flymi


flymi
addikt

Sziasztok!
Csütörtökön jön meg az új tápom, másik gariba ment.
Gondoltam veszek addig egy másik tápot, mert már nem bírom... De ilyen Akyga fost nem vettem. Csak az kapható itt helyben és azonnal. Hazamentem beizzítottam egy régi táppal (Mercury 450W, igen tudom ez is egy határ f*s) de monitor nélkül, elindult és 27-es hibakódot dobott a lap. Leállítottam, összedugtam monitorral, beizzítottam megint de most már meg se moccan. Újfent. VGA-t nem raktam vissza. Állítólag a lap tökéletesen megy egy TT Hamburg 530-assal szerviz szerint, ahová bevittem bevizsgáltatni, miután zárlatos lett a gép. A zárlat után a táp csak teszterrel indult, máshogy nem volt üzemképes.
Mi lehet a gond? A régi táp sem jó? Vagy nem elég neki? Korábban a zárlat után 62-es hibakód volt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81873) lacik25 válasza Szixtusz (#81862) üzenetére


lacik25
tag

Ha a BIOS rendesen látja mindkét vinyót, akkor a boot-sorrend beállítást ellenőrizd. (A villogás azt jelzi, nem talált betölthető oprendszert.)

(#81874) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok,

Valakinek van valami tippje, hogyha én most Single Player Coopot szeretném Multiban játszani, akkor most melyiket töltsem le? :DDD

:R

gölmétcsül ©

(#81875) creation válasza flymi (#81872) üzenetére


creation
senior tag

Az a 62-es hibakód véletlenül nem b2? :D

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#81876) flymi válasza creation (#81875) üzenetére


flymi
addikt

Könnyen lehet, de ezzel sem voltam közelebb. Miért mi a b2? Én 62-re kerestem a neten, ott nem sok okosat találtam... Talán ezért. :U

Én ezt találtam. Ebben nincs b2, de a 27 sem tudom mire utalhat.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81877) leslieke válasza leslieke (#81864) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na, kiderült. OEM licence-ket lehet csak a géppel együtt adni.

Köszi mindenkinek, aki próbált segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81878) creation válasza flymi (#81876) üzenetére


creation
senior tag

A 27 ide tartozik:
01 - 54 (except 0d), 5A- 60 Problem related to memory. Please re-install the CPU and memory then clear CMOS. If the problem still exists, please install only one memory module or try using other memory modules.

A 62 meg ide:
61 - 91 Chipset initialization error. Please press reset or clear CMOS.

b2-re csak azt a fórumot találtam amit linkeltem neked, meg még ezt nézd át: [link]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#81879) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok.Adott egy Dell Inspiron 3531 laptop
A gondom az lenne,hogy egy munkatársamé a gép és megkért,hogy installáljam fel neki a Windows 7-et,mert a gépen Win 8.1 volt alapból és valamiért nem jön be neki.Telepítettem már pár gépet,de ilyen problémába nem futottam még bele:Uefis a bios és sehol sem tudom beállítani,hogy ne a merevlemezről akarjon bootolni.A másik probléma talán a fő probléma,hogy nincs benne DVD író/olvasó.Van egy külső DVD író de azt nem érzékeli a Biosban.Valahogy be lehet állítani,hogy a Bios lássa a külső DVD írót vagy csak az USB-s telepítés működhet?

(#81880) sklopp válasza Lori82 (#81879) üzenetére


sklopp
őstag

Elsőre kapcsold ki a Secure Boot opciót. Utána próbáld a telepítést.

(#81881) Lori82 válasza sklopp (#81880) üzenetére


Lori82
senior tag

Megpróbáltam USB-ről,külső íróval és egy idő után kék-halállal kifagy a telepítés

[ Szerkesztve ]

(#81882) Szixtusz válasza Ricardo128 (#81874) üzenetére


Szixtusz
csendes tag

Bocs Ezt (#81873) lacik25 nek írnám. Köszönöm a választ. A gép indulásakor rendesen be olvassa a meghajtókat azzal nics gond.Ha a Biosban megnézem ugyan ezt a sorrendet már nem jó valami. Az IDE 1 vincseszter kétszer látható az egyik az IDE 1 mester helyén, ugyanez a vincseszter a SATA mester vincseszter helyén is,pedíg ott egy másik nyilván SATÁS vincseszter van miért lehet hogy egy vincsesztert két helyre rak be? Ha az IDE 2 slave vincseszter bevan kötve a gép indításakor beszámolás után a rendszer betöltés nem megy tovább, csak villog a kurzor. Az érdekes az hogy ha csak vincseszter van rákötve akkor nem megy de ha egy DVD olvasó van bekötve akkor hibátlanul működik minden.Mi lehet a baj hogy vincsesztettel nem indul a gép?

[ Szerkesztve ]

(#81883) sklopp válasza Lori82 (#81881) üzenetére


sklopp
őstag

A hibaüzenetben olyasmit ír, a BIOS nem felel meg teljesen az ACPI előírásoknak, nézz hozzá frissebb BIOS-t. Ami javasolt, nézd meg a gyártó honlapját, van-e a géphez kiadva Win7 driver készlet, mert lehet, hogy nem is adtak ki hozzá. Ennek hiányában lehet, hogy gond lesz a W7 működésével, még ha sikerül is telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#81884) lacik25 válasza Szixtusz (#81882) üzenetére


lacik25
tag

Amig a bios zavarosan mutatja a vinyókat (ide, sata, 1-2-3 db?), addig nem is fog bootolni. (ez a "egy másik nyilván SATÁS vincseszter" egy harmadik, satás hdd a gépben?)
Sok gép biosa hardvercsere után megváltoztatja a bootsorrend beállításokat, csere után mindig le kell ellenőrizni.
Írd meg az alaplap, hdd-k, dvd pontos típusát.

(#81885) lacik25 válasza Lori82 (#81881) üzenetére


lacik25
tag

Telepítőbe integrált alaplapi driver esetleg segítene, vagy újabb, SP-t már tartalmazó CD.
+ biosban mindent legacy-ra, butább (kompatibilis) módra állítani, ha lehet.

(#81886) Szixtusz válasza lacik25 (#81884) üzenetére


Szixtusz
csendes tag

Egy kép a BIOSRÓL

Alaplap ABIT -IS7

[ Szerkesztve ]

(#81887) roland_17


roland_17
tag

Sziasztok !
Egy olyan problémám lenne ,hogy vettem ma a gépembe egy vga-t itt ph-n :D
Nos a gondom az ,hogy belehelyezem az alaplapomba a videokártyát adok neki tápot és dvi átalakitón keresztül rá dugom dsub ra (sima monitor kábel) nem kap jelet a monitor a gép el indul 1et pityeg a ventilátorok fel pörögnek a vga-is felpörög ,de nem kap jelet a monitor.Ellenben ha át dugom az alaplapira minden oké kap jelet kék led és működik na most ez minek lehet a problémája ? meg tudom valahol e nézni valamilyen programmal ,hogy egyáltalán észleli e a gép a videokártyát és működik e ? a gépem paraméterei
450 watos chieftec táp (stabil megbízható)
Q6600 processzor
4GB ddr3 ram
És a vga amit vettem a gépembe 6850
LG W1934S

Várom a segítségeket előre is köszönőm üdv

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#81888) Vakegérke válasza roland_17 (#81887) üzenetére


Vakegérke
veterán

Találkoztam már hibás átalakítóval. Nem lehet, hogy az okoz problémát?
Ha a lapodon is D-SUB kimenet van, akkor nem szóltam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#81889) roland_17 válasza Vakegérke (#81888) üzenetére


roland_17
tag

2 dvi átalakitóm van nem hiszem ,hogy az a probléma :D lapomon az intregalt vga-bemente sima d-sub-os ,hogy tudom kideriteni ,hogy a vga- müködik e ? mert akkor lehet ,hogy azzal van a gond :D

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#81890) Vakegérke válasza roland_17 (#81889) üzenetére


Vakegérke
veterán

Másik gépben.
Megjegyzem kipróbálás nélkül nagy lutri VGA kártyát venni.

Szerk: Hopp, egy jó tanács. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#81891) lacik25 válasza Szixtusz (#81886) üzenetére


lacik25
tag

Na a 2 vinyóból rögtön lett 3 ide + 1 sata, én belenéznék a házba is, hátha az a biosban duplán megjelenő vinyó télleg 2 db HDD-re utal, s máris 5db vincsink lesz. A RAID beállításoknál nézz körül, hátha ott zavarja meg valami, bár ilyen duplázást épeszű bios nem szokott csinálni. Esetleg pár fotó, ha a bootsorrend beállítás nem segít.
itt a fórumán hátha okosabbak: [link]

(#81892) roland_17


roland_17
tag

Megcsináltam !
Sokat senki nem segített egyedül oldottam meg a problémát .
A probléma forrása : Ellem ki 2-3 percre utána vissza és voalá :D müködik :D

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#81893) genndy válasza roland_17 (#81887) üzenetére


genndy
addikt

Tiltsd le vagy állítsd át a videokártyát PCI-E-re ahogy a hsz-ben van (tiltás talán biztosabb).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#81894) roland_17 válasza genndy (#81893) üzenetére


roland_17
tag

Megcsináltam !
Sokat senki nem segített egyedül oldottam meg a problémát .
A probléma forrása : Ellem ki 2-3 percre utána vissza és voalá :D müködik :D

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#81895) Vakegérke válasza roland_17 (#81894) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ügyes vagy, nem is kellettünk, csak statisztának.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#81896) Szixtusz válasza lacik25 (#81891) üzenetére


Szixtusz
csendes tag

Most csak az IDE 1 mester vincseszter van a gépbe és a BIOSBAM kettő helyen ismeri fel a fotón látható

(#81897) lacik25 válasza Szixtusz (#81896) üzenetére


lacik25
tag

érdekes, az biztos, jó ötlet volt csak 1 hdd-vel próbálni, a bios-ban default-ot kéne betölteni vagy optimális-t és a raid-et disable-ba,
Esetleg a többi ide-ssel is tegyél próbát, duplázza-e + a satással is egyedül rádugva.
Sata enhanced, raid környékén nézelődj. [link]

(#81898) Zlin50 válasza Szixtusz (#81896) üzenetére


Zlin50
senior tag

Én azt gondolnám hogy a megfelelő driver hiányzik ezért szállt el kékhalállal. Milyen chipset van abban a gépben?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#81899) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!

Egy feltehetően működő NAS-hoz szeretnék hozzáférni, de nem érem el sehogy sem. Lehet, hogy fix ip van beállítva, amit nem tudok, és nem tudom, hogyan lehetne resetelni.
Milyen megoldás lenne, hogy legalább böngészőből hozzáférjek?
Ez egy LG N2A2DD2 nas egyébként. Nas detector sem találja, routerem DHCP listájában nincs benne.

Köszi.

(#81900) lacik25 válasza Soja (#81899) üzenetére


lacik25
tag

nmap [link]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.