Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81401) Taurus-1047 válasza Taurus-1047 (#81239) üzenetére


Taurus-1047
csendes tag

Végül is meg lett a hiba oka!
Ha valaki hasonlóan járna mint én, ezért leírom ide!
A helyzet az, hogy a Kingmax memóriák nem képesek megfelelően teljesíteni a névleges 1600MHz-en. Memtest86-ban a 6-os teszttől hibáznak. Vissza véve 1333MHz-re a hiba megszűnt, a Memtest86 végig futott, a gép újra lett telepítve, fagyás, összeomlás, kékhalál nem jelentkezett!

(#81402) pocokxx válasza flymi (#81397) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Arra figyelj, hogy csak fekete meg sárga vezetékek lóghatnak ki belőle, ha más színt is látsz, akkor valószínű, hogy a 20+4 csatit fogod.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#81403) PH-User válasza mezis (#81400) üzenetére


PH-User
addikt

Komplett henger kerül annyiba.
A vat€rán jelenleg 1db ilyen van 29E-ért, internetes boltban 46E-ért hirdetnek ilyeneket. :U
Lehet azért, mert multis.
Fax részét nem használom, eddig csak nyomtattam vele meg 1x-2x scanneltem.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#81404) mezis válasza Taurus-1047 (#81401) üzenetére


mezis
nagyúr

Hja kérem, ha változtatunk a hw-en, és nem működik megbízhatóan, első a memtest ! (Aztán meg a processzor teszt....)

mezis

(#81405) RedHarlow válasza varmi2 (#81395) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Kaptam hozzá valami antennaszerűséget, egy zsinór a végén egy karikával. Budapesten, a 8. kerületben lakom. Mennyibe fáj kb ez a koax kábel és antenna? Euronicsban be tudom szerezni őket?

(#81406) varmi2 válasza RedHarlow (#81405) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem igen. Menny fel előtte a mindig tv honlapjára, és ellenőrizd, hogy milyen antenna kell neked. Euronicsben szerintem tudnak segíteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#81407) flymi


flymi
addikt

Gyerekek, vannak még csodák! Elindult a gép, az alaplapi reset és power is pirosan világít, a kétkarakteres megjelenítőn pedig a 62-es szám látható! Valaki tudna segíteni, mi legyen a következő lépés?
Mondjuk a VGA-at jobb lett volna előtte kivenni, attól, hogy a tápról nem kap áramot, az alaplapról még igen, a ventik fel is pörögtek. Aztán leállt a gép úgy 10-15mp után.
Help PLS!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81408) macy válasza flymi (#81407) üzenetére


macy
addikt

Bizgeráld meg a RAM-okat.

(#81409) pocokxx válasza flymi (#81407) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A manual szerint a 62 kód "installation of the south bridge runtime services".

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#81410) mezis válasza RedHarlow (#81405) üzenetére


mezis
nagyúr

Először egy koax kábellel csatlakoztasd a TV-hez és kerestesd végig vele az étert. Ha szerencséd van, elég az ablaküvegre ragasztani.

mezis

(#81411) flymi válasza pocokxx (#81409) üzenetére


flymi
addikt

??????
Vagyis, mit kéne csinálnom pontosan?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81412) Balathruin válasza flymi (#81411) üzenetére


Balathruin
veterán

SATA, USB, sima PCI slotok, úgy tudom ezeket a déli híd vezérli. Mindent köss le (bill. + egér kombót is), csak menjen tovább.

(#81413) flymi válasza Balathruin (#81412) üzenetére


flymi
addikt

nem is volt rákötve semmi. Se bill, se egér, se monitor, csak az ssd és egy hdd, de akkor ezeket is lekötöm. Ha elindul a lap, nyomjak neki egy resetet?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81414) Balathruin válasza flymi (#81413) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha elindul akkor egyenként rakd vissza a dolgokat.

(#81415) flymi válasza Balathruin (#81414) üzenetére


flymi
addikt

Csak a lapba van dugva a táp és az ssd-t hagytam rajta. Kivettem a VGA-t is, de meg se moccan. Visszaraktam, úgy se. A táp meg elég hülye hangokat ad ki magából. De az alaplap most meg se mozdul. Előtte legalább világítottak gombok és a táp ventije is elindult, most ezek közül egy se....

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81416) Balathruin válasza flymi (#81415) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor a környéked topikjában kérj kölcsön tápot, hátha. De ha furcsa hangok, akkor óvatosan.

(#81417) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Alaplapi elemcserét követően adódhat olyan, hogy a FireFox a legtöbb általános oldalra (google, youtube) "Ez az oldal nem megbízható" üzenetet dobál? :D

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#81418) Balathruin válasza haromegesz14 (#81417) üzenetére


Balathruin
veterán

Állítsd be a dátumot.

(#81419) haromegesz14 válasza Balathruin (#81418) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Bevan.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#81420) Balathruin válasza haromegesz14 (#81419) üzenetére


Balathruin
veterán

Az úgy jó, mert ilyet a dátum miatt dobál. Ha be van állítva az fura... más böngésző mit reagál?

(#81421) genndy válasza haromegesz14 (#81417) üzenetére


genndy
addikt

Igen, ha elfelejtetted beállítani a helyes dátumot.
semmi, elkéstem

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#81422) sanyi02


sanyi02
tag

Jó reggelt!
Az lenne a kérdésem, hogy Asrock K8NF3-VSTA lapom van és Win7 64BIT van rajta, DIGINET-em van aminek 100Mbps-nak kéne lenni, de nem találok hozzá megfelelő LAN drivert és, csak a felét méri a speedtest, a videók is akadoznak a neten, tehát tud esetleg valaki megoldást, hogy mi lehet az oka? :F A gépen már sok mindent próbáltam... :R

(#81423) sanyi02


sanyi02
tag

Nem modemes! Vezetékes (PPPoE)!

(#81424) pocokxx válasza flymi (#81415) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát ebből olyan messzemenő következtetéseket nem vonhatsz le, mert a táp kevéske lehet neki. Húzd le az SSD-t is, a biosig akkor is el kellene jutnia. Esetleg próbáld meg "backup bios"-szal, látom van rajta egy switch, bár, ha a "clear CMOS" meg elem kivétel nem segített, valószínű ez sem fog. Viszont ez a Dr. Debug lehet, hogy megviccelt, mert kétféle listát is találtam. Úgyhogy a déli híd miatt sem feltétlenül kell aggódnod... :)

az egyik szerint: 61 - 91 Chipset initialization error. Please press reset or clear CMOS.
a másik viszont: 0x62. Installation of the South Bridge Runtime Services.

(#81422) sanyi02
A videók nem biztos, hogy a net miatt szaggatnak... Lehet, hogy a gép kevés a HD filmekhez. A 100Mbps egyébként is csak a maximum, a garantáltat gondolom hozza így is.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#81425) sanyi02 válasza sanyi02 (#81423) üzenetére


sanyi02
tag

Esetleg, melyik Flash Playert töltsem le ehez a konfighoz? :F

(#81426) pocokxx válasza sanyi02 (#81425) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Bár nem írtál konfigot, de nem hiszem, hogy bármelyik flash player jelentős változást hozna.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#81427) leslieke válasza sanyi02 (#81423) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Menj át ide: DIGI LAN (PPPoE)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81428) misa025 válasza philoxenia (#81357) üzenetére


misa025
csendes tag

köszönöm

(#81429) sanyi02 válasza leslieke (#81427) üzenetére


sanyi02
tag

köszi :R

(#81430) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hány megyei matrica kell Nyíregyháza-Budapest között?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#81431) pjen válasza FRENK1988 (#81430) üzenetére


pjen
félisten

Attol függ merre mész.

(#81432) FRENK1988 válasza pjen (#81431) üzenetére


FRENK1988
veterán

M3 és/vagy 4-es főút

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#81433) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy vezeték nélküli fejhallgatót.
Lehetséges-e az ha a házimozi össze van kötve a tv-vel, és filmet néznék rajta,akkor annak a hangját halljam a fülesen?
mert próbáltam több módon de csak akkor szól ha az adó jack csatlakozóját a tv fülhallgató kimenetéhez csatolom,de így csak a tv adás hallható,ha házi mozira váltok az nem.
köszönöm

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#81434) pjen válasza FRENK1988 (#81432) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom biztosan,talán ki kéne teríteni egy térképet.

(#81435) mezis válasza silvergod (#81433) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van a TV-n SCART csatlakozó, próbáld meg azon lopni a hangot.

mezis

(#81436) silvergod válasza mezis (#81435) üzenetére


silvergod
őstag

igen van 2 is,úgy is van összekötve a h.mozi a tv-el . ..hang még sincs,csak a tv adásnál,ha a moziról megy film a füles süket.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#81437) flymi válasza pocokxx (#81424) üzenetére


flymi
addikt

Reggelt!
Az alaplapon van egy CLRMOS1 feliratú 3 pin valami, ami aszondja, hogy van hozzá egy pöcök, amit két tüskére lehet ráhúzni. 1-2. tüskére húzva "normal" (így van most is, nem buzeráltam) 2-3. tüskére húzva clear CMOS a felirat szerint. Aszondod, ezt a pecket kéne a 2-3. tüskére húznom és akkor ezzel mit csináltam?

Egyébként az is érdekes volt, hogy a régi táppal elsőre "elindult", pedig rajta volt a VGA alaplapról, SSD, és egy HDD is. Utána VGA és HDD nélkül már nem mozdult újra...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81438) genndy válasza silvergod (#81436) üzenetére


genndy
addikt

A házimoziba kéne közvetlenül bedugni a fülest. Vagy szintén ott szokott lenni opció, hogy küldje tovább a hangot, akkor hallanád a tvből.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#81439) mezis válasza silvergod (#81436) üzenetére


mezis
nagyúr

A fülesedbe is....

mezis

(#81440) lacik25 válasza silvergod (#81433) üzenetére


lacik25
tag

esetleg scart to audio jack: [link]

(#81441) lacik25 válasza flymi (#81437) üzenetére


lacik25
tag

kb. így: [link]

(#81442) pocokxx válasza flymi (#81437) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen azt a jumpert kell áttenni, de elvileg az elemkivétel is "reseteli" a biost.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#81443) celafat


celafat
tag

Tegnap volt az a gondom, hogy az Asus P5B deluxe alaplapú gép videókártya csere után nem adott képet. Kaptam itt a fórumon sok tanácsot, de egyik sem segített, így este már hagytam a fenébe az egészet.
Ma viszont újra rápróbáltam és csodák csodájára egyből lett kép. Mondjuk annyit csináltam, hogy éjszakára kivettem az elemet az alaplapból. De ezt tegnap is megcsináltam egyszer 10, majd 15 percre, ill. csináltam Cmos resetet is többször.
Habár kép már van, most bios állítgatás közben lefagy a gép. Van, hogy rögtön belépés után, van, hogy csak 1 perc múlva. Míg visszaállítottam mindent legalább 5x fagyott ki. Még szerencse, hogy mentés nélkül is megjegyezte a már beállított dolgokat.
Viszont a win rendesen feláll és eddig semmi problémát nem tapasztaltam kb. 1 órányi használat után.
A gép nincs tuningolva, soha nem is volt. Mitől fagyhat ki a biosban? Alaplaphiba, memóriahiba vagy mi lehet a gond?

(#81444) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Az adatlapomon lévő számítógép egyik pillanatról a másikra nem ad képet. A gép elindul, ezt konkrétan tudom (boot után ki kell választani, hogy milyen rendszert indítson és amikor kiválasztom a windowst hallom, hogy el kezd tölteni...stb.). A videokártyára gyanakodtam (HD6970), ezért kipróbáltuk egy másik gépben. Tökéletesen működik (az enyémben is felpörög a ventilátor, melegszik, csak éppen jelet nem ad a monitornak).
A legérdekesebb az egészben, hogy kivettem a kártyát és visszaraktam többször is, de semmi. Aztán félreraktam és beletettem egy másikat próbaképp. Persze, hogy működik.
Gondoltam egyet (közben eltelt pár óra) visszaraktam a "régit" és hopp! Minden rendben.
Másnap vissza kellett pakolni a helyére, mert ez Szilveszterkor volt (hogy legyen zene). Visszaraktam a helyére és megint kezdi a hibát. És nem hajlandó semmit se csinálni.
A monitor hibátlan. Próbáltam másik kábellel (ami használatban van), de semmi.

Tudnátok segíteni? :R
Nincs ötletem egyszerűen, hogy mi okozhatja a hibát.

(#81445) genndy válasza fagylalt (#81444) üzenetére


genndy
addikt

Próbáltad végigdugdozni az összes csatlakozását? Lehet hogy DVI-n van, de HDMI-n adja ki a képet.
Átdugás nélkül vakon is megpróbálhatod, Win+P, le, Enter. Ekkor ugye a képernyőválasztó menüben lépkedsz, csak nem látod. Ezt addig amíg meg nem jön a kép.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#81446) flymi válasza pocokxx (#81442) üzenetére


flymi
addikt

Értem. Egy próbát megér. Annyi még, hogy rádugtam a Raidert egy régebbi alaplapra, azzal simán elindult, szóval a tápnak semmi baja. Legfeljebb még az elemet kiveszem és megpróbálom úgy. Majd írom mi lett, de nem fűzök túl nagy reményeket a dologhoz... :(

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81447) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom hova írhatnám a kérdésemet, de látogatók száma alapján talán itt nagyobb az esély a megoldásra

Honnan tudok beszerezni magyar kiosztású kupakokat a billentyűzetemhez?
Tesoro Colada Saint

(#81448) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Teredo Tunneling Pseudo-Interface

Ezt most találtam az eszközkezelőben. Meg tudjátok mondani, hogy mi ez, mire jó? Vagy nem jó?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#81449) philoxenia válasza Vakegérke (#81448) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Protokollbújtató adapter 6to4 Tunneling Pseudo-Interface:

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81450) Vakegérke válasza philoxenia (#81449) üzenetére


Vakegérke
veterán

A választ köszönöm, de ebből nem derül ki számomra, hogy ez most jó nekem, vagy nem.
Lehet, hogy valami kéretlen telepített izé?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.