Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81701) mezis válasza cellpeti (#81700) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Itt keresgélhetsz.

mezis

(#81702) nova001


nova001
senior tag

hali

van egy asus k42jv notebookom, memóriát szeretnék venni bele
kérdésem hogy ez belemegy-e ?
köszi

tudom volt már kérdés csak nem erre a memória tipusra :)

(#81703) dudasmisi


dudasmisi
csendes tag

sziasztok lenne egy olyan problémám hogy felraktam egy windows 8.1 -es oprendstert (64bit) és oda fagynaka játékok vagy nem indulnak el a böngészö is szarakodik mindig oda fagy nem tölt be semmi nem reagálnak a programok ha el inditom de ha ujra inditom a gépet utánna egy darabig müködik minden de utánna megint szar lesz mi lehet a baj?
elöre is köszönöm a segitséget

Szép napot mindenkinek!!!

(#81704) sanyi02


sanyi02
tag

Üdv.!
Tud valaki ehhez a tunerhez magyar nyelvű kezelési útmutatót? :F

Terratec Cinergy 400 PCI TV tuner

(#81705) leslieke válasza dudasmisi (#81703) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hideg van kint, minden odafagy bent is. ;]

Minden drivert telepítettél?
Okozhatja még hardverhiba is: futtass memóriatesztet, illetve ellenőrizd a merevlemez állapotát is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81706) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Van egy laptop ami kék halállal újraindul. A hdd hibátlan és a memória is. Mi okozhatja a hibát? A windows telepítés közben nem jött ki a hiba, de utána igen.

(#81707) Mate válasza pocokxx (#81680) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Kis segítséggel szerintem jó lesz.

(#81708) sgergi válasza _Csaba_ (#81706) üzenetére


sgergi
veterán

Sokat segítene a kékhalál hibakódja vagy egy fotó a kiírt szövegről. Vezérlőpult/Rendszer/ Speciális rendszerbeállítások/ Indítás és helyreállítás/ Beállítások/ Automatikus újraindítás elől vedd ki a pipát és akkor kinn marad a hibakód.

[ Szerkesztve ]

(#81709) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Milyen csavarhúzó készletet érdemes venni notebookhoz, PC-hez? Ebay is szóba jöhet, de gagyi kínai nem érdekel, ami szétmegy a csavartól.

(#81710) #73959936 válasza csƵ (#81709) üzenetére


#73959936
törölt tag

Választ nem tudom, de mondd van még valami, ami nem ott készül (mármint Kínában) ? :F

De komolyan...

[ Szerkesztve ]

(#81711) leslieke válasza csƵ (#81709) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy minőségibb csavarhúzó simán megteszi.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81712) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
egy kis segítséget szeretnék kérni.. nos adott egy CCNA Discovery 1 DHomesb melyből kész az összes fejezet meg minden elmélet.. viszont
hátra van 2db packet tracer gyakorlati vizsga... mind kettőn 70% kellene elérni.. viszont ez nem igazán fog menni.. esetleg valamilyen tanács segítség??
mondjuk régebbi megoldások avagy olyan gyakorló ami hasonlít rá.. valamennyire megy de 70% biztos nem lesz.. :(

köszi

(#81713) leslieke válasza kornyiktamas (#81712) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gyakorlás és gugli. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81714) csƵ válasza leslieke (#81711) üzenetére


csƵ
őstag

Ez milyen lehet?

kovacsen222: nem a gyártási helyszínnel van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#81715) leslieke válasza csƵ (#81714) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem ez bőven jó lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#81716) localhost


localhost
Közösségépítő

TV HDMI portjára (közvetlenül) bedugható nagyobbacska pendrive méretű Androidos "OKOSÍTÓKNAK" mi a szabványos megnevezésük, miként nevezzük ezeket és melyik topicban értekeznek ezekről a kollégák ?
Vásárolnék.
:U

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#81717) spiritex válasza localhost (#81716) üzenetére


spiritex
veterán

Elvileg a "Milyen Android TV BOX-ot vegyek?" topic lenne erre, de kihalt, helyette inkább ezek között főleg az első 4 között néz körül.

Google Chromecast.
220V teljes kínálata.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#81718) Mate válasza localhost (#81716) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezcast-ot vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#81719) lacik25 válasza csƵ (#81709) üzenetére


lacik25
tag

Nekem ilyen van: [link] de notihoz kevésbé ajánlom, amúgy oda elég a gagyi, nagy erőt úgysem lehet kifejteni.
A korábban linkelt [link] elég lehet, ha csak ritkán használod.
Notinál vigyázni kell az ilyen kit-ekkel, mert rövidek, vastagok, sok laptopban keskeny, mély helyen van a csavar.
Notihoz efélét érdemes: [link]

(#81720) csƵ válasza lacik25 (#81719) üzenetére


csƵ
őstag

Olyan szett kellene, amiben van az a gitárpengető alakú kipattintó is.

(#81721) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!

Na, egy olyan fantasztikus probléma ütköztem, ami már harmadik napja tart! Azért tartott eddig, mert egyszerűen nem tudtam mitől zúg a gépem.

A probléma a következő:

Ha mozgatom az egeret, ilyet furcsa, elektromos, vagy nem is tudom kicsit sipolós magas hang jön a gépből.
Viszont, harmadik napja ez a hang folyamatosna jelen van, csak kicsit mélyebb hangzással amikor nem mozgatom az egeret. Ahogy mozgatom, a mély hang mellett megjelenik magasabb hangon.

Talán olyan hangja van, mint amikor egy régi rossz merevlemez adatot ir, nem is tudom elég érdekes.

Napok óta próbálom kifülelni, mégis honnan jöhet a hang, amikor 10 percre a monitorom fölé hajoltam, ami mögött közvetlen fal van, és tisztán hallottam a zúgást, a gépem tápja a fal felé néz, mondom mengézem hátha a táp rossz, és nagy valószinűséggel az.

Volt tippem alaplapi IO portokra, talán ott zúg valami, HDD-re, ventillátorokra, új VGA-ra..

Egyik se volt az igazi, nem zúgtak.

Van egy tippem, mégpedig hogy egy 350Wos (tudom, hogy nagyon kevés) tápról van szó, van vagy 5 éves.
FSPről van szó, és a következő specifikációt hajtja meg úgy ahogy:

Abit ip35 deszka
Q6600 @3.00Ghz (igen még overlockoltam is, alapból 105W a fogyasztás Intel szerint, viszont feszültséget nem emeltem, igy nem tudom mennyit ehet)
Asus HD 7850 OC- azóta az OC-t levettem. (Asus szerint minimum az 550Wos táp ;] )
8GB (2x1GB Corsair XMS2, 2x2GB Geil Value)
Samsung 501lj HDD, ezt már régóta szeretném cserélni, mert kicsit haldoklik, de nem ez adja a hangot.

A kérdés, esetleg a túlzottan kihazsnált táp okozhat ilyne problémát?
Egyébként a VGA-t nemrég vettem, illetve a plusz 4GB RAM-ot, lehet elértem a táp határát?

You got clickbaited.

(#81722) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!

A Facebook kezdőlapom legtetején megjelenik a Kit ismerhetek ablak: [link]. Hogy tudom kikapcsolni, hogy ne lássam?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#81723) dudasmisi válasza leslieke (#81705) üzenetére


dudasmisi
csendes tag

minden drivert fel tettem és a hdd is 100%-os de a memoria az uj bennne most vásároltam

Szép napot mindenkinek!!!

(#81724) spiritex válasza Clickbait (#81721) üzenetére


spiritex
veterán

Hasonló a problémám:
minden alkalommal, ha görgetek (tehát konkrétan így görgetés - kaparás, görgetés - kaparás) vagy ha bármi hosszabb ideig igénybe veszi a procit, mondjuk egy google képkeresésnél rákattintok egy képre és a gyorsan megjelenő gyenge minőgégű kép jobb felbontású verzióját töltögeti be, akkor is kiad ez a valami egy kaparó hangot, amit én a gépházból hallok. Sípoló hangnak nem mondanám, de az öreg vinyó adat írásának hangjához tényleg hasonlít. Én sem tudom mi a fene ez, de engem is zavar. Az a gond, hogy ha fent van a ház fala, akkor még erősebben hallom...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#81725) toza


toza
senior tag

akutya mindenit.. hasznalja ezt vki?van ertelme?

szegyen a futas,de faraszto...

(#81726) Clickbait válasza spiritex (#81724) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Sokan mondták, hogy a régi AC'97 es Realtek integrált hang a probléma, és próbálkozzunk egy hangkarival, hiába, teljesne eltávolitottam a hanszórókat. Letiltottam minden ki/bemenetet továbbra is maradt a hang.
Igen, egyébként szerintem sem sipolás, egy kicsit sem csak nem tudom egyszerűen mihez hasonlitani, de talán a vinyó irás a legmegfelelőbb.

Mindenesetre én ma vagy holnap kiteritem a gépem belsejét távol egymástól és úgy próbálom meghallgatni, és ha megvan mi a probléma, hétfőn csere.. remélem a táp az egyébként mert illene újat vennem, csak nem vettem rá magam még. :B
Mindenesetre irok neked is, hátha a te problémádra is gyógyirt találok. :)

You got clickbaited.

(#81727) spiritex válasza Clickbait (#81726) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, én meg ma amint hazaértem lehúzom a vinyót (úgyis SSD-ről megy a win), és megnézem vinyó nélkül mi az ábra.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#81728) Clickbait válasza spiritex (#81727) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ketten csak megoldjuk. :DDD

You got clickbaited.

(#81729) Clickbait válasza toza (#81725) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Semmi az ég egy adta világon. :DDD

Vagyis de, ha valami régi 32 bites procira fel tudod tuszkolni a Win 7-et, azonban van több >4GB RAMod.
Azért ilyen elég ritkán van, egyszerűbb feltenni egy 64est és szevasz, de az ázsiaiak ráérnek..

You got clickbaited.

(#81730) Clickbait válasza ph2012 (#81722) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Szerintem adatvédelemben kell turkálni, lehetséges, hogy ezt nem lehet kiiktatni, mindenestre nekem tudtomon kivül iskerült, ugyanis nekem nincsen ilyen már egy ideje. :)
De az adatvédelmet ajánlom, hogy nézd át. :)

You got clickbaited.

(#81731) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

sziasztok.
adott egy telefon samsung galaxy trend
adatok semmi nem kell az egészet újra telepíteni vagy mit csinálni szeretném.. androidos..
valamilyen leírást kaphatok hogy hogyan kell? köszi

(#81732) Clickbait válasza kornyiktamas (#81731) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Beállitásokban fogsz találni egy opciót, hogy gyári adatok visszaállitása, ez mindent törölni fog a telefon belső memóriáról és minden adatot visszaállit gyári alapértékre, azaz Google fiók, alkalmazások, képet, zene videó, jegyzetek minden.

Ez volt a factory reset, semmi ördöngősség egy tapi az egész és kb 5 perc.

Ha másik verziószámú androidot szeretnél felrakni az más, de szerintem te a resetre gondoltál. :)

You got clickbaited.

(#81733) kornyiktamas válasza Clickbait (#81732) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

igazából van olyan hogy ha hívnak nem lehet felvenni hiába húzom el.. néha kilép a programból és lassú.. ezért szerettem volna.. nos ezt ez a factory reset megolda?

(#81734) Clickbait válasza kornyiktamas (#81733) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ez azért sok mindentől függ, amikor megvetted a telefont, tökéletes volt minden?
Ha igen, akkor szerintem egy reset megoldja az egészet, egyébként nincs mit vesztened, ha nem működik, akkor vagy feljebb mész egy Android verzióval, bár nem viccből van rajta a 4.0-és neked, vagy gari végső esetben, ez a legbiztonságosabb. :)

De a resetet nyomasd neki.

You got clickbaited.

(#81735) kornyiktamas válasza Clickbait (#81734) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

nyomok egy resetet akkor.. gari nincs már rá... újonan tökéletes volt

(#81736) Simivok


Simivok
senior tag

Ismerős gépe ezt írja ki bootoláskor:
CPU fan fail or speed too low
De ha nyom F1-et akkor minden oké, és bekapcsol, és egész nap nincs semmi baja (12 órát megy a gép).
Ez egy Core2-es gép, már 9 éves. Lehet hogy az a baj hogy túl poros? Vagy az, hogy sosem volt újrapasztázva? Majd csak 1 hét múlva tudom megnézni, lehet újra is pasztázom majd.
Ha már itt vagyunk, mivel kell leszedni a régi pasztát? És mennyit kell rátenni? Hogyan tudom ellenőrizni hogy egyenletesen el van-e terülve a paszta?

Galaxy S23 256GB Cream

(#81737) Clickbait válasza Simivok (#81736) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Simán dzsuvás egy 9!! éves gép proci hűtője.
Ezt mindenképpen cseréld, gondolom alap stoc hűtő van rajta, akkor csak a bordáról lepattintod a ventit, zsepivel vagy ronggyal letörlöd, a vizzel óvatosan, a bordát meg vizbe beáztatod vagy kifújatod. Csontszárazon rakd legközelebb vissza a gépbe, nehogy zárlat legyen.

A paszta minimum fél-1 évente erősen javasolt, hiába nem termel nagy hőt a proci, 9 év akkor is sok.

Kiveszed a procit a foglaltból, és akár zsepivel vagy felesleges alig nedves ronggyal letörlöd.
Valószinőleg már kőkemény, kicsit fel fog oldódni de nem gáz, mint egy régi fogkrém kb.

Új pasztából raksz rá egy borsónyit kb, nem kell ide sok, és valami plasztik kártyával egyenletesen elkened.
De irhatsz egy x-et is a procira és úgy enyhén forgatva rátolod a hűtőt.

Az x-el szerintem nem lesz olyan egyenletes, de mint mondtam mindegy. Illetve ügyelj milyen pasztát használd, milyen az alapja, viz vagy szilikon, a vizes lehetőleg ne fusson túl a proci burkolatáról mert zárlatot okozhat, a szilikonnal mindegy de azért ott is ésszel. :)

You got clickbaited.

(#81738) Gyufaaa válasza Simivok (#81736) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez azt jelenti, hogy az alaplapi érzékelő úgy "érzi",hogy nem forog a venti. Ez lehet porosodás végett vagy tönkre fog menni a venti. Nézd meg, hogy manuálisan vagy automatán vezérelt a szabályzása. A régi pasztát csak zsepivel letörlöd. Ha van tiszta alkoholod, akkor utána zsírtalaníthatod is. Tegyél egy vékony csíkot középen keresztbe a procira, majd egy bankkártyával egyenletesen húzd szét két irányba. Szinte átsejlik a kupak az megfelelő. Nagyon vastag ne legyen, de ha több van rajta azt a hűtő kidolgozza amikor lehúzatod.

(#81739) Simivok válasza Gyufaaa (#81738) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszi a válaszokat, megfogadom a tanácsotokat.
Revoltec Thermal Grease hővezető paszta ez milyen?

Galaxy S23 256GB Cream

(#81740) Gyufaaa válasza Simivok (#81739) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ilyened van vagy most készülsz venni?

(#81741) Simivok válasza Gyufaaa (#81740) üzenetére


Simivok
senior tag

Ez 930Ft az aquában, onnan szeretnék venni. Megnézed melyik a legjobb ár/érték arányban?
Az otthoni gépben egy i5-4570 van gyári hűtővel, most lett egy éves. Ezt is érdemes pasztázni?

Ja és az edigitalban melyik a legjobb erre a célra?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#81742) Gyufaaa válasza Simivok (#81741) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha jó pasztát szeretnél akkor MX2 vagy MX4. Egyéb esetben pedig a sima natúr fehér paszta is hibátlan. Nem kell extrát venni szvsz feltétlenül. Ha a hőmérsékletek rendben vannak, akkor nem kell piszkálni a hűtést.

Egy számtech boltba bemész és kb 3-400Ft-ért kapsz normál fehér pasztát, amivel 3-4 processzort "lekenhetsz".

[ Szerkesztve ]

(#81743) Clickbait válasza Simivok (#81741) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nekem CoolerMaster IC Essential E2 van, én csak ajánlani tudom. Ennél talán van egy feljebbi verzió, csak anno amikor vettem nem volt készleten és nekem sürgősen kellett igy ezt vettem.
Könnyű felvinni, letörölni, régi videókarimat is egyszer ezzel pasztáztam.

Ha már bennevagy a szerelésben, akkor a tiédet is megéri.
Pár évre elég a paszta, takaritani és karbantartani mindig kifizetődik. ;)

Nagy különbségek nincsenek ebben az árkategóriában. +-3 celcius.

Ja igen, CoolerMaster meg Artic Cooling szerintem a két legjobb márka, Az MX széria is nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#81744) Simivok válasza Clickbait (#81743) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszi a tippeket.

Galaxy S23 256GB Cream

(#81745) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten

Erre tudna valaki mondani valami okot (mitől lehet), vagy megoldást ? :U :R
"adott egy P4 (Intel) gép amit bekapcsolok és tökéletesen indul, de ha restartolom akkor nincs kép és csak reset gomb használata esetén indult el (így is tökéletes), de ha kikapcsolom és be akkor minden oké vele. Ez minek tudható be ?"

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#81746) lacik25 válasza csƵ (#81720) üzenetére


lacik25
tag

iphone-hoz valót keress

(#81747) spiritex válasza Clickbait (#81728) üzenetére


spiritex
veterán

Na, az enyémet sikerült megoldani!!!
Lekapcsoltam a vinyót, de nem változott semmi, utána lekötöttem a ház hangszóróját és a ház ventijét az alaplapról és láss csodát vége a hónapok óta zavaró és idegesítő kerregésnek, rocogásnak, zizegésnek!!!
A hangszóróra addig nincs szükségem, amíg nincs valami gond a géppel, a ventit meg majd nyáron visszakötöm és akkor kiderül, hogy melyik okozta a kettő közül, de én a hanszóróra szavazok!
Jaj, micsoda csend végre.

És a legkönnyebben úgy lehet hallani a hangot, ha rákeres az ember valami képre a google képek között, pl. D-Link, és ott elkezd görgetni lefelé. Egyértelműen nem magával a görgetéssel van a gond, hanem a képek megjelenítésével, mert ha felérsz a tetejére vagy leérsz az aljára, és ennek ellenére tovább görgőzöl, akkor már nem cicereg semmi. Csak akkor, ha a tartalom változik a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#81748) Clickbait válasza MaxxDamage (#81745) üzenetére


Clickbait
aktív tag

(#81745) luimapeiz Nem egészen értem, tehát restartolod és nincs kép, de ha restartolod tökéletes? :B

(#81747) spiritex Mesélj! :DD

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#81749) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Útbaigazítást szeretnék kérni, úgy emlékeztem, van itt megfelelő téma, de nem találtam rá. Bármilyen egyéb iránymutatás is megteszi.

Szeretnék házilag falilámpát készíteni, de ha rákeresek a neten, egy rakás ötletet mutat különféle burákra, nekem viszont egy szájbarágós műszaki leírás kellene, hogy hogy ne csapjon agyon senkit és ne gyújtsa föl a házat. Úgy tudom, létezik olyan kapcsolóval szerelt vezeték, aminek az egyik végén villásdugó, a másikon foglalat van. Ez volna a legegyszerűbb, persze, ha Magyarországon is kapható így egyben. Ebben az esetben már csak azt kéne kitalálni, hogyan rögzítsem a falra, mire szereljem rá és lépésről-lépésre hogyan. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy forgathatóra szeretném csinálni. (Világítson le vagy föl vagy srégen előre illetve oldalra, mikor hogy szükséges.) Vehetnék valamit készen is, de akkor nem volna egyedi.

(#81750) MaxxDamage válasza Clickbait (#81748) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Ha rendszerből (Win7) restartolom és kilép (újraindul) akkor nincs kép (BIOS Check), de ha megnyomom a restart gombot akkor megint szépen beindul. :K :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.