Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80151) mezis válasza Blackhole13 (#80142) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a 2 x 2 GByte DDR2 1066-osra szavazok. (A 800 helyett 1600 nem sokat jelentene.) És minden nem használt programot uninstall. Az SSD nem hiszem, hogy sokat gyorsítana, hacsak nem óriás file-okkal dolgozol.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#80152) nábob


nábob
tag

Az Eu-n belul dragabb laptoppal repulhetek? Nem vamolnak meg miatta?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#80153) honyike válasza Dilikutya (#80140) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!

(#80154) 2csi válasza spiritex (#80147) üzenetére


2csi
aktív tag

Honnan tudjam h milyen halozati kartya van a gepemben?

(#80155) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Újraraknám a rendszert, és szeretném elmenteni a Chromeban a kedvenceket, de nem találom. FF-nál könnyen megy a dolog, de ennél... Csak én nem találom, vagy nem is lehetséges?! :F

Köszi!

(#80156) Vakegérke válasza SOAD19 (#80155) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia.

Link

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80157) philoxenia válasza Dilikutya (#80150) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80158) SOAD19 válasza Vakegérke (#80156) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

De, miért a Rendezés menüpontba rakták, eszembe nem jutott, hogy abban lehet. :N

(#80159) philoxenia

Köszi, de annyira nem fontos, ez a másodlagos böngészőm, a ff jobban kedvelem. Csak nem rég hazavágtam a rendszert, és ff-ban nem tudok youtube videókat elindítani. Amúgy nem is nagyon van más eszközöm, max telefon, de az meg wp. Azon úgyis, csak pár oldalt nézegetek, bár mostanában - mióta vettem routert - többet netezek telefonon, mint pc-n. :D

[ Szerkesztve ]

(#80159) philoxenia válasza SOAD19 (#80158) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elvileg a Chrome felszinkronizálható az accountodra, így bármelyik Google eszközödön ugyanazt kapod...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80160) Vakegérke válasza SOAD19 (#80158) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. Ha ott van, hát ott van. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80161) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv,

5.1-es hangzás megoldható egy egyszerű hangszóró kábelen? Nem tudom szakszóval illetni, zöld kimenet a hangkártyán, vagy kell az a sok kábeles megoldás? :DDD

Előre is köszönöm!

gölmétcsül ©

(#80162) enemot


enemot
csendes tag

Sziasztok!

Ismét jelentkezek újra játék közbe halt meg a gép. Először csak furcsán kezdett zúgnia hangfal majd beállt a kép és a hang. Majd 6-8mp után a gép magától leállt majd újraindult. Most legelább, hogy beletettem a pittyegőt addig jutottam, hogy 4-et sípolt majd restart. Nem igazán tudom ez az új bios vagy lényegében már nem is így hívják ennél mit jelent a 4 sípolás? (Amennyire ki tudtam venni 4 egyforma volt.) Vártam egy kicsit kihúztam a gépet és most megint megy. Alaplapom B75PRO3 Asrock. Mi lehet a hiba? Amint tudnám garanciára küldetném vissza a hibás alkatrészt ne maradjak az ünnepekre gép nélkül.

(#80163) mezis válasza 2csi (#80154) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az op rendszer felismerte, akkor Win esetén az eszközkezelő. Ha nem, akkor pl. az AIDA64 próba verziójával. (Ha az sem, akkor csavarhúzóval... :DDD )

mezis

(#80164) Ricardo128 válasza enemot (#80162) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Így hirtelen utánakeresgélve google-be sokan hozzák fel a RAM-ot hibának. Próbáld ki, hogy csak egy ramot használsz egyesével kipróbálva az összes slotban. Nem vagyok szaki, csak egy tanács. Nem láttam az előzményeket, ha már felhozták ezt az ötletet, akkor elnézést.

gölmétcsül ©

(#80165) win7man


win7man
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy van egy asrock M3A UCC alaplapom,athlon 2 x3 procival,2x2gb rammal,radeon hd6770 videó kártyával.
A probléma hogy a gép elindul,de nem ad képet.
Nem a videokartya a hibás ez biztos.
Valakinek van ötlete?

(#80166) unravel


unravel
őstag

Üdv

A sata3 hdd szereti a sata2 alaplapot?
+ a jelenlegi sata kábel jó hozzá? különböznek valamiben?

¯\_(ツ)_/¯

(#80167) spiritex válasza 2csi (#80148) üzenetére


spiritex
veterán

Így kellene, de nem tudom, hogy menni fog-e, mert nem látom az alaplapod Leírásában a Power On by Onboard Lan to [Enabled]-et... Persze ettől még megpróbálhatod a leírásban szereplő lépéseket. Kelleni fog egy WOL progi is, amivel az ébresztő jelet fogod küldeni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#80168) Vakegérke válasza unravel (#80166) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem hiszem, hogy gondod lenne vele, csak nem fog annyira virgonckodni, mintha SATA3 csatlakozása lenne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80169) enemot válasza Ricardo128 (#80164) üzenetére


enemot
csendes tag

Én is elég bizonytalan vagyok a kérdésben, hogy ram hiba vagy sem. Sajnos 1db ramom van és nem is tudok kitől kölcsön kérni másikat.
Mindegy hátha más tud valami okos dolgot mondani mi a fene lehet ez a hiba. De kezd egyre szűrűbben jelentkezni. Ramra gondoltam én is, de 8Gb-ot ellenőrizni rámegy 1 teljes nap sajnos pedig kéne a gép.
Előzmények: #80057 és #79707

[ Szerkesztve ]

(#80170) gamer187


gamer187
tag

Hali

Vettünk ma egy Samsung UE40H6400 típusú TV-t. 1080p-s Blu-ray 3D filmet szeretnénk lejátszani de nem akar össze jönni. A PC és a videókártya egyaránt alkalmas 3D Blu-ray lejátszásra. A hiba az hogy a film amit le szeretnénk játszani alapból 2 képben jelenik meg egymás felett-alatt, beállítjuk a tv-n az ennek megfelelő 3D módot aktivizálódik viszont nagyon bántja a szemet, és csúszik is a kép. az egymás melletti kép beállítás teljesen szét viszi a tv képét, a 2d-ről 3d-re konvertálás működik rendesen viszont így ugye 2képet látunk. Észre vettem hogy amikor ez a jelenség van a normális beállításnál akkor alul felül van egy átlátszós kb 2-3cm-s sáv. Valami beállítás gondra gyanakszom viszont a videókártya beállításokon keresztül a tv beállításokig mindent próbáltam még kb 3-4 különböző programot is mindhiába. Hogyha pendrive-ról játszom le a filmet akkor azonnal teljesen hiba mentesen gyönyörűen viszi a filmet, pc-ról viszont sehogy sem. Teljesen 3D tv laikusként írok ide hátha van valakinek otthon és tudna segíteni ahogy eddig is! Előre is köszönöm!

(#80171) celafat válasza gamer187 (#80170) üzenetére


celafat
tag

Az, hogy a kép 2x egymás alatt jelenik meg, az nem hiba, hanem az a H-OU mód. Ilyenkor a tv-n ezt kell kiválasztani, fölösleges 3d konverzióval vagy egyébbel próbálkozni. Mivel pendrive-ról lejátsza a filmet hibátlanul, ezért a hiba forrása valószínűleg átvitel közben lesz. Próbáld meg másik Hdmi kábellel.

(#80172) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Üdv!

Sony okos telefon topic nincs, vagy csak én nem találom? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#80173) Sub-ZeRo válasza Ricardo128 (#80161) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen kell neki a 3 kábel legalább.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#80174) celafat válasza win7man (#80165) üzenetére


celafat
tag

Nálam volt ilyen hiba táp problémával is. Mikor beleraktam egy erősebb/minőségibb tápot újra lett kép. ( A táp nem volt teljesen halott, egy gyengébb konfigban ment hibajelenség nélkül utána is.) Egy próbát szerintem megér.
Esetleg vedd ki az alaplapi elemet pár percre, néha az is segít.

(#80175) #65675776 válasza Sanyabá (#80172) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majd minden fontosabb típusnak van topicja.

(#80176) celafat válasza nábob (#80152) üzenetére


celafat
tag

Eu-n belül nincs vám, így akkor sem vámolnak meg, ha kintről hozod. Ha eu-n kívülre is viszed, lehet kérni a határon egy papírt, ami igazolja, hogy nagy értékű műszaki cikk van nálad.

(#80177) Sanyabá válasza #65675776 (#80175) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én csak ezt találtam:[link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#80178) Vakegérke válasza Sanyabá (#80172) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia.

Itt van egy pár. Talán megtalálod a testhezállót.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80179) Ricardo128 válasza Sub-ZeRo (#80173) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Működik anélkül is. Legalábbis zene téren. 5.1-es filmek hatását nem tudja visszaadni, de zenére tökéletes :)

gölmétcsül ©

(#80180) #65675776 válasza Sanyabá (#80177) üzenetére


#65675776
törölt tag

Melyik típushoz kellene?

(#80181) Sanyabá válasza #65675776 (#80180) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Xperia E3 , D2203 tipusú.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#80182) Vakegérke válasza Sanyabá (#80181) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80183) Sanyabá válasza Vakegérke (#80178) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm!
A szérián belül hátha tudnak ebben is valami okosat mondani.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#80184) Vakegérke válasza Sanyabá (#80183) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit, járj szerencsével. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80185) sutszi


sutszi
veterán

Kicsit bonyolult a történet, de van egy gép amivel kapcsolatban próbálok távsegíteni, de nagyon nem akar menni a történet.

A kezdeti probléma onnan indult, hogy információim szerint lefagyott a gép, majd újra lett telepítve. (WinXP) Ezután ment néhány napot, majd egyszer csak nem indult el többet...se kép se hang.

Az alaplap egy foxconn 865g7mf-sh volt benne, de ki lett cserélve egy ASRock 775i65GV-re. CPU is egy másik került bele, de továbbra sem mozdult. A hibajelenség továbbra is, hogy nincs csipogás indításkor és a képernyőn 'no signal' felirat.

Ezután szisztematikusan minden hardverelem cserélve lett egyenként, hogy kiderüljön melyik a hibás. Memória nem, HDD nem, HDD kábel nem, monitor nem, monitor kábel nem...

Egyedül a táp marad a végére. Ezt viszont továbbra sem tudjuk kizárni, mert nemrég sajnos a 240V-ról átbillentették 115V-ra a cseretápot és elpukkant.

2 kérdés.:

1. Mi az amitől még lehet ilyen hiba és esetleg kihagytuk?
2. Utóbb a táp elpukkanásakor csak a táp mehetett tönkre vagy vihet magával mást is ilyenkor?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#80186) pjen válasza sutszi (#80185) üzenetére


pjen
félisten

A táp bármit magával vihetett az enyészetbe,akár többet is.

(#80187) laychi válasza gamer187 (#80127) üzenetére


laychi
veterán

nincs L(left) - R(right) / R - L funkció a tv-ben?Ha Nem megfelelő a beállítás,akkor pont fordítva adja ki a dimenziókat,aminek hátul kellene lennie elől lesz és ugyanez fordítva.
Nekem az LG monitoromon van ilyen. half sbs és half-ou-nál is alkalmazható.

(vagy mi csúszik? A hang a képhez képest???)

(#80188) gamer187 válasza celafat (#80171) üzenetére


gamer187
tag

Tudom hogy ez nem hiba és OU esetén a fent-lent opció van kiválasztva SBS esetén a bal-jobb opció mégis ugyan az a hiba. Másik kábellel is próbáltam, semmi.

(#80189) gamer187 válasza laychi (#80187) üzenetére


gamer187
tag

Igen van ilyen beállítás, próbáltam mind 2-őt egyik sem segített. A kép csúszik, észre vettem hogy amikor lejátszok egy filmet a PC felbontása változik meg szerintem itt lehet valami ludas.

(#80190) laychi válasza gamer187 (#80189) üzenetére


laychi
veterán

Tv-n hogy van belőve a képernyőbeállítás?
automata széles/16:9/Széles nagyítás/nagyítás?
Legyen automatikus vagy 16:9 beállítva.

Mivel van csatlakoztatva a tv? D-Sub vagy HDMI?
Ugyan az a tévéd és monitorod felbontása?

(#80191) Midas 22


Midas 22
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az alábbi képen szereplő kábel mire való, mi a neve és kb mennyit ér ebből egy 12 méteres darab.

Köszi

Midas


(#80192) Met válasza Midas 22 (#80191) üzenetére


Met
nagyúr

Koax kábel, métere kb. 30 forint, plusz a két csatlakozó párszáz forint.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#80193) laychi válasza Midas 22 (#80191) üzenetére


laychi
veterán

koax kábel+ menetes koax F csatlakozó
Ára függ a kábel(gyártó,hány OHM-os,egyebek fel vannak tűntetve a kábelen,ami alapján utána lehet nézni neten mennyi a Ft/m ára).Kb 1000-2000Ft ot érhet újonan + a csatlakozók.

Parabolák beltéri egységén,esetleg régi internet kábelmodeméhez használható ilyen kábel(meg még biztos sok egyéb készülékhez)

(#80194) sklopp válasza Midas 22 (#80191) üzenetére


sklopp
őstag

A két előttem szóló válaszához annyit tennék, van rajta jól láthatóan egy 10 dB-s attenuátor (jel csillapító) is, de nem nagy összeg az sem.

(#80195) celafat válasza gamer187 (#80189) üzenetére


celafat
tag

Esetleg előfordulhat, hogy a fullhd lejátszásához kevés a számítógéped, mivel akkor is csúszhat a kép vagy a hang.
Ha pedig lejátszás miatt megváltozik a felbontás, akkor próbáld meg clone módban használni, akkor a gép is és a tv is ugyanazt a felbontást és frekvenciát fogja használni, nem fog elállítódni.

(#80196) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv. lenne 2 kérdésem:

1. mtr72dace-1250a nevű adaptert mihez lehet használni?

________
2. Milyen kábelek ezek?

Üdv.:M.

(#80197) #65675776 válasza minek?:S (#80196) üzenetére


#65675776
törölt tag

2. Az első egy soros portos infravevő.
A második egy S-Video kompozit kábel.
A harmadik egy sima kompozit kabel.

(#80198) spiritex válasza #65675776 (#80197) üzenetére


spiritex
veterán

"2. Az első egy soros portos infravevő."

Igen, nekem a régi, analóg tv-tuner kártyámhoz volt ilyen vevőm, ami a távirányító jelét vette.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#80199) Szabó0922


Szabó0922
tag

Sziasztok
Segitségeteket kérném
Lenne nekem egy philips 65PFS7559/12 tévém ami mai nap megadta magát!
Panel keresnék hozzá de sajnos nem tudom hol lehet rendelni ehez a tipushoz
Előre is köszönöm a segitségeteket

(#80200) philoxenia válasza Szabó0922 (#80199) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.