Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) misa025 válasza Rivaul (#44049) üzenetére


misa025
csendes tag

Arra gondoltam én is csak sajna nincs frissebb de még keresem azért köszi:)

(#44052) Rivaul válasza misa025 (#44051) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem feltétlenül kell frissebb. Ha engedi akkor régebbi-t vagy akár ugyan ezt tedd fel rá, hátha csak valami baki miatt nem foglalkozik vele. Sajnos nincs jó tapasztalatom a packardokkal amúgy sem... Volt 2 ares-em ami elég durva darab de mind a kettő hamar megpusztult.

(#44053) misa025 válasza Rivaul (#44052) üzenetére.
Maga a konfig nagyon is jó, az Ares-ek is brutálisak voltak csak hamar halnak tapasztalatom szerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44053) misa025 válasza Rivaul (#44052) üzenetére


misa025
csendes tag

Na ezt megpróbálom remélem sikerül és nem járok ugy mint te:)Nekem külömben bejön eddig a config és alkalmi áron jutottam hozzá

(#44054) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok

Az mitől van, hogy a win 8-as laptopomra rákötöttem egy külső merevlemezt.
Utána gép restart egy másik merevlemezt usb3-on.

És ugyanannak a merevlemeznek a tartalmát mutatta először a win 8.

Persze nem tudtam elérni a merevlemezről semmit és utána fájlok is sérültek a merevlemezen.

És a merevlemez sentinel szerint hibátlan.

Most már win 7-en látja a tartalmat de vannak rajta sérült fájlok amik a lemezellenőrzés után keletkeztek.

(#44055) Rivaul válasza ggg666 (#44054) üzenetére


Rivaul
addikt

HDD probléma topic. Lehet itt is tud valaki okosat de vesztenivalód nincs, dobd be hozzájuk is :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44056) siebener válasza Rivaul (#44047) üzenetére


siebener
aktív tag

Szia.
Nem, ott csak a Windows 7 van, sőt, a telepítés előtt sem volt más. (Megnéztem, mert szerettem volna úgy beállítani, hogy alapból a Win induljon, és ne a Linux, de nem sikerült)

razorbenke92: Köszönöm, megnézem.

(#44057) Astrasattila


Astrasattila
tag

Sziasztok!
Ismét zavarnám a csendet.
Adott egy P4 proci, S478 foglalattal(SL793). Azt szeretném kérdezni, hogy milyen hűtőt tudnátok ajánlani hozzá, ami jól hűt(az sem baj, ha csendes)? Jelenleg egy 2.8GHz-es gyári hűtő van. 5mm vastag kb. a rézmag és az egész alumínium hűtőborda alatt elterül. Elegendő lenne egy gyárinál nagyobb ventilátorral szerelve, vagy kevés, és kellene egy másik. Ha kellene, milyet tudnátok ajánlani.
Ahogy tegnap, ma is először a szakfórumban kérdeztem, de ezidáig nem kaptam választ, gondoltam ismét megpróbálom itt. 99%-ban itt mindig tud valaki adni ötletet, tippet, tanácsot vagy segítséget. :)

(#44058) Phvhun válasza Astrasattila (#44057) üzenetére


Phvhun
őstag

Szerintem felesleges macerálnod.

(#44059) Rivaul válasza Astrasattila (#44057) üzenetére


Rivaul
addikt

Van okod a cserére? Mekkora hőfok ami miatt cserélni akarsz?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44060) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy újabban ha az LCD TV-t rákötöm HDMI kábellel a notimra, néha megszakad a kapcsolat (a kép villog, a hang elmegy) akár filmnézés közben akár asztal alatt. Pár hónappal ezelőtt ugyanezekkel az eszközökkel nem volt ilyen gond, csak a win újrahúzás óta van. Legfrissebb driver van fenn.

(#44061) Rivaul válasza IIIstIII (#44060) üzenetére


Rivaul
addikt

Tegyél fel egy régebbi drivert pl azt ami az újratelepítés előtt volt a gépen s nézd meg úgy mi történik.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44062) IIIstIII válasza Rivaul (#44061) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Rendben, kipróbálom.

(#44063) Astrasattila válasza Rivaul (#44059) üzenetére


Astrasattila
tag

Még vásárlás alatt van a proci, csak nem akarom, hogy esetlegesen megfőzzem, néhány forint spóroláson. Ezt már csak azért csinálom, mert relatíve olcsó hozzá a legtöbb cucc, és ha már lúd, legyen kövér alapon, egy hűtőcserén ne múljon, ha szükséges.
Ha már itt tartok. Van egy Asus K52F notim. Everest szerint a GPU 27 fok, 3800-4000 venti/fordulat mellett, 67%-os processzorkihasználtsággal. Mennyi számít melegnek egy notinál? Néztem nemrég az állapotát a hűtőlapnak. Jónak tűnik. Nincs kikeményedve. Olvasgattam procihűtő pasztáról. Nekem egy ősrégi (még az autóerősítőmhöz vettem vagy 10éve) van, azt használom. Jelenleg 70 fokot mér magonként. Ezen is gondolkodom, hogy beruházok egy minőségire. Gondolom 30 fokban nem 70 fokos lesz. Most 14 van a szobámban.

(#44064) Rivaul válasza Astrasattila (#44063) üzenetére


Rivaul
addikt

Most 27 vagy 70 fok? Ha 14 fokos szobában 70 fokos a proci az már igen csak sok. Ott nyáron átolvad az alaplapon...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44065) Astrasattila válasza Rivaul (#44064) üzenetére


Astrasattila
tag

27 a GPU, 70 a CPU a 14 fokos szobámban. Bocsánat, ha nem voltam elég értelmes. Nyáron 80 fok is volt tavaly a CPU, bár akkor még nem tudtam, hogy paszta -és paszta között ekkora különbség létezhet. Idén kezdett el jobban érdekelni a dolog.

(#44066) Astrasattila válasza Astrasattila (#44065) üzenetére


Astrasattila
tag

Na, terhelés nélkül a következők vannak. 2600 ventifordulat/percnél a GPU 38 fokos. 3800-4000 mellett volt 27.
0-3% procikihasználtság mellett 40 fokos, 67%-nál volt a 70. A vinyóm stabilan 34 fokos volt és most is annyi.

[ Szerkesztve ]

(#44067) IIIstIII válasza Rivaul (#44061) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Sajnos a régebbi (tavalyi) driverrel is ugyanazt csinálja. :S

(#44068) Fecogame válasza IIIstIII (#44067) üzenetére


Fecogame
veterán

Kábelt mozgasd meg, lehet, hogy kontaktos.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#44069) IIIstIII válasza Fecogame (#44068) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Úgy néz ki most már jó lesz. Átraktam a TVn egy másik HDMI bemenetre, és (nem tudom van e jelentősége) valaki régen azt mondta, hogy a HDMI kábelt nem mindegy hogy kötöm be, mert a feliratnak a kivezetés felé kell haladnia. Na ez fordítva volt nekem. Vagy a TV bemenet volt a ludas, vagy a kábel (winreinstall előtt volt költözés is).

(#44070) Soja


Soja
aktív tag

Olyan programot tudtok mondani, amivel egy videót lehet 180 fokban elforgatni, és újrakonvertálni? Mobillal fejjel lefele készült a videó :D
Köszi.

(#44071) siebener válasza Soja (#44070) üzenetére


siebener
aktív tag

Van egy program, azt hiszem, Free Studio a neve, abban mintha lenne olyan szerkesztő program, ami képes rá.

Free Studio.

Úgy emlékszem, van benne ilyen lehetőség, ha mégsem, akkor sorry...

[ Szerkesztve ]

(#44072) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

1 gyors kérdésem lenne: a freemail-en működik normálisan az üzenetküldés? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#44073) Rivaul válasza madmaxxx (#44072) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem ment frremail to gmail-re. Csak 3x kellett betöltenem a levélírást mire rendesen behozta ha arra gondolsz de elment/átjött az üzenet.

Szerk: párszor próbálkozni kell de engedi. Nekem harmadjára...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44074) madmaxxx válasza Rivaul (#44073) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Igen mivel nekem is csak a "Levél küldése folyamatban..." szöveg jön be ...

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#44075) M_o_g_y_i válasza Satyricon (#44042) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Akár hiszed, akár nem, de az Xperia telefonok BÁRMELYIK mikro USB-s telefontöltővel feltölthetők, függetlenül a másik töltő/telefon gyártójától. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#44076) Soja válasza siebener (#44071) üzenetére


Soja
aktív tag

Hátha valakinek hasznos lesz.
Találtam egy ilyet: Free Video Flip and Rotate
Tökéletes volt, amire nekem kellett.

(#44077) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Ez mi lehet? Bf3 közben (kb 2.5óra folyamatos játék után) kifagyott teljesen, és újraindult.
Úgy néz ki az eseménynaplóban, hogy többször is volt ilyen. Amikor leállt a gép, még pl. 19-én, akkor tuningra gyanakodtam, és az is volt a baj, mert találtam WHEA hibát. Viszont most nincsen olyan. :(
Valaki tud segíteni? :F

Illetve azt még megemlíteném, hogy a mai napon került be még egy merevlemez a gépbe. Ez esetleg lehet összefüggésben a problémával?

[ Szerkesztve ]

(#44078) Sub-ZeRo válasza haly (#44077) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha tuning van rajta akkor ted gyári beállításra és nézzd meg. Ha nem csinálja, akkor a géped már nem bírja a tuningot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44079) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Segítségeteket kérném mert valami nem stimmel a gépemmel :

Jelenség :

Véletlenszerűen újraindul a gépem.
Néha kék-halállal, néha mintha restrartot nyomnék.
Van ,hogy játék közben de volt olyan is , hogy programtelepítés közben.

Ma reggel el sem akart indulni.....aztán kb 4. kísérletre indult a win7 hibajavítójával.
Ezt az üzenetet dobta :

A 0x76d7324e címen található utasítás a 0xffffffff memóriacímre hivatkozott.
A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet : read.

És nem olvashatónak írta még a 0x028e3410-es memóriaterületet is.

Addig stimmel ,hogy hardveres a hiba csak azt nem tudom ,hogy rendszermemória vagy vga memória.

Gépem :

Enermax Revolution 87+ 650W
GIGABYTE GA-Z77X-UD3H
Intel® Core™ i7-3770K
Corsair DIMM 16 GB DDR3-1600 Quad-Kit
SAPPHIRE Radeon HD 7970 VAPOR-X GHz Edition
Samsung 840 Pro series 2,5" 256 GB

Windows 7 Ultimate 64 bit oprendszerrel.

Tippeket előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44080) alázógyík válasza Borisz76 (#44079) üzenetére


alázógyík
őstag

Futtass le egy Memtestet. Ha hibázik valamelyik ram, ez megtalálja.

(#44081) Borisz76 válasza alázógyík (#44080) üzenetére


Borisz76
veterán

Letöltöttem a memtest-et.

Boot-olható pendrive-ra raktam és gó...

Kapásból piros , hibás memóriarészeket kezdett kiírni.

Ekkor stratégiát váltottam és 4-ből 3 memóriát kivettem.

1 modul teszt - ok.
Majd ugyanabban a foglalatban jöhetett a többi.

Az első 3 kifogástalan de az utolsónál előjöttek a hibák.

Azt a memót most kivettem és 3 db 4GB-os van a gépben.

Remélem így már nem lesznek fagyások,kék-halál és restart.

Köszi a segítséget.

Még egy kérdés......
Mivel elviekben Dual-ban mentek a memóriák ....most viszont páratlan számú van a gépben.
Ez okoz e esetleg valami hátrányt ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44082) Qru válasza Borisz76 (#44081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minimálisan lassabb így de nem érezhetően. Gariztasd a döglött modult, ha még garis.

#nincsbennetarcsi

(#44083) Borisz76 válasza Qru (#44082) üzenetére


Borisz76
veterán

Még garanciálisnak kell lennie.

Online rendeltem tőlük kb 2-3 hónapja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44084) Qru válasza Borisz76 (#44083) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Quad kit akkor mehet vissza gariba az egész cókmók.

És ha lehet ne ragaszkodj a Vengeance-hez, nem a top minőségéről híres... :U

#nincsbennetarcsi

(#44085) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

A következő ügyben szeretnék tanácsot kérni:

Adott egy win7 32bit rendszer asztali gépen. Ezen a gépen nemrég futott egy xp telepítő dvd, és egy ideiglenes hdd-re lettek másolva az xp telepítési fájlok, a win7 partícióhoz nem nyúltam. A művelet után kivettem a lemezt, és a hdd-t is, az ment egy másik gépbe.

A probléma itt kezdődik, mert valami úton módon megsérült a win7 indítószektora, és csak akkor hajlandó elindulni ha win7 telepítő dvd van a meghajtóban, bár nem szükséges arról indulnia, csak ott kell lennie.
Próbáltam javítani a telepítő eszközeivel, azok szerint a rendszer hibátlan.

Nem sos hiba, csak idegesítő. Valami tipp valakinek hogy mi okoza, és hogy lehet helyreállítani?

Köszi!

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#44086) Borisz76 válasza Qru (#44084) üzenetére


Borisz76
veterán

A linkelt oldalról melyiket ajánlanád ugyanúgy 4x4 GB-ban ?

LP kell mivel az utolsó foglalat már a cpu hűtő alá esik és nem fér el a magas bordás ram.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44087) Qru válasza Borisz76 (#44086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Crucial Ballistix Sport: [link] de lehet ez is beférne: [link]

G.Skill Sniper vagy Ares: [link] / [link]

Geil BD vagy Legra: [link] / [link]

Mushkin BL: [link] (a RL aránytalanul drága szvsz).

mod:

Ár/érték arányban a Geil Legra a legjobb választás közülük.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#44088) Borisz76 válasza Qru (#44087) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm az ajánlásokat !

Majd intézem a memóriák cseréjét.....valamikor :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44089) haly válasza Sub-ZeRo (#44078) üzenetére


haly
őstag

Hát meg fogom most nézni, csak azt nem értem, hogy a storage-nak mi köze van a procituninghoz. Mint mondtam, WHEA hibákat lestem, amik stabil tuning révén el is tűntek. Meglátjuk most mi lesz...

(#44090) Francia91


Francia91
veterán

Üdvözlet!
Ismerősöm gépében meghalt az alaplap, amiben egy 533 MHz FSB-s Intel P4 prci lapul. nos a kérdésem az lenne, hogy kinéztem egy alaplapot hozzá, ami egy Gigabyte GA-G41M-Combo. Ez 800 MHz FSB támogatást ír legkisebbnek, de tudtommal lefelé kompatibilisnek kéne lennie. Jól gondolom, hogy ebben mennie kell az 533 MHz FSB-jű P4-nek?
Válaszotokat előre is köszönöm!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#44091) Rivaul válasza Francia91 (#44090) üzenetére


Rivaul
addikt

Proci support ebből nézd meg benne van e az említett proci. 533-as csak pár darab van.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#44092) Outlander válasza Francia91 (#44090) üzenetére


Outlander
őstag

Amit linkeltél, mellette van a cpu support list...

Én csak, kettőt látok benne ami 533-as...Pentium 4 506, Pentium 4 505J,

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#44093) Francia91 válasza Outlander (#44092) üzenetére


Francia91
veterán

Hát jó.. jelenleg nincs nálam a gép, meg be sem kapcsol.. majd ha elhozom, kiszedem és megnézem

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#44094) haly válasza Sub-ZeRo (#44078) üzenetére


haly
őstag

Kicsit próbálgattam a tuningon csiszolgatni, meg megnézni, hogy az-e a probléma, de úgy néz ki, hogy köze nincs az egészhez, ugyanis a log amit linkeltem, az akkor jön elő, ha nem rendesen van leállítva a gép. Csodálkoznék is, ha a tuning lenne a probléma, mert most betonstabil. Azt hiszem ez egy örök rejtély marad. Lehet, hogy a játék nem szerette a monitorozó progit, lehet, hogy nem szerette a gép a frissen betett HDD-t. :U

(#44095) choco01


choco01
addikt

Hali.
Windows XP alatt a dbsnmp.exe alkalmazás futtatási hibáját hogyan lehet megoldani biztosan? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#44096) banán007 válasza choco01 (#44095) üzenetére


banán007
tag

(#44097) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok.Egy elég furcsa dologgal kapcsolatban kérném a véleményeteket.Tehát adott egy vadi új számítógépház Cooler Master 430 Elite.Az a jelenség áll fent,hogy amikor a gépet kikapcsolom tehát leáll az op rendszer akkor a leállás pillanatában a gépház elejében lévő kék ledes ventilátorból egy olyan ciccenő hang hallatszik kb 1 másodpercig,de pont abban a pillanatban amikor leáll a gép.Az lenne a kérdésem,hogy ez mitől van? ill.ez mennyire normális dolog az ilyen ledes ventiknél?És mi okozhatja,valamint nem-e okoz valami problémát a számítógépben?Köszi előre is....... :)

(#44098) Tenager18


Tenager18
senior tag

Hali!

Netezés közben fogta magát a gépem, és kikapcsolt. Rendszeresen tisztitva van, nem melegszik tul. Egyszerü netes gépröl van szó, hibája még nem volt. HDD 100/100-as. Én a tápra gyanakszom.....az lehet a ludas? Azota nem lehet bekapcsolni, nem kel életre....

(#44099) tikshow válasza Tenager18 (#44098) üzenetére


tikshow
addikt

Ha táp döglik meg az általában erősen égett szaggal jár, de ettől függetlenül lehet az a baja. Valamelyik ismerősödhöz vidd el és az ő gépében lévő tápot kösd rá az alaplapra, a procira és ha van videokártya akkor arra. Ha bekapcsol akkor táp, ha nem akkor vszeg alaplap vagy proci.

[ Szerkesztve ]

(#44100) Tenager18 válasza tikshow (#44099) üzenetére


Tenager18
senior tag

Köszi :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.