Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) ggg666 válasza Midas 22 (#43550) üzenetére


ggg666
őstag

talán s-video- rca átalakító ha jól látom.

Általában videokártyát tudsz vele tv-re kötni és hasonló dolgokra jó.

(#43552) Rivaul válasza Midas 22 (#43550) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem túl jó a kép de ilyesmi mint a panasonic audio-video kábel. Még a sony av kábel ilyen. Valamelyik ilyesmi gyártó kép/hang átjátszója.

ggg666
Az s-video sokkal nagyobb. Az a baj hogy tényleg nem túl jó a kép.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43553) alázógyík válasza Midas 22 (#43550) üzenetére


alázógyík
őstag

MiniDin 7 pin to 3 RCA kábel.

Videokamera/Pc csatlakoztatáshoz fireware csatlakozón keresztül.

(#43554) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Tegnap beszereltem b75 pro3-m lapomat a gépbe, ma megpróbáltam feltenni rá egy win8-at de azt írja, hogy no supported device. Ha pedig éppen elindul, akkor a Felkészülés a telepítésnél megakad és nem moccan.. Valaki valami tipp? :(

(#43555) ggg666 válasza reflxx (#43554) üzenetére


ggg666
őstag

Ha nem támogatja, akkor ennél többet mit szeretnél?

(#43556) alázógyík válasza ggg666 (#43555) üzenetére


alázógyík
őstag

Win8 Compatible :K

Szerintem ott teljesen más jellegű dolog lesz.

(#43557) V.Stryker válasza reflxx (#43554) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom, nekem valahogy ez hdd/ssd gondnak tűnik. Próbáld másik lemezre feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43558) razorbenke92

Kompresszor nyomásszabályozót milyen üzletben keressek?

Mert ha keresem mindenütt csak árgép, meg ilyenek ugranak fel, de én konkrét boltot szeretnék keresni itt a közelben (Irinyi utca 11. ker)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#43559) ggg666 válasza alázógyík (#43556) üzenetére


ggg666
őstag

Hát akkor lehet a secure boot vagy mit meg kell nézni, hogy áll.

De én pont tegnap töröltem le a windows 8-at mikor usb 3-as 3TB-os merevlemez után beleraktam egy másikat és azt is ugyanannak a merevlemeznek ismerte fel. Utána meg hibás fájlrendszer stb.

A másik 2 gépemen nincs vele gond.

4-5 hónapig használtam de ez így elég volt.

[ Szerkesztve ]

(#43560) Toby888 válasza Wollf (#43529) üzenetére


Toby888
senior tag

ha alacsony fordulaton mennek, akkor nem lesz hangos, és jó lesz a szellözés is :)

(#43561) marsu válasza Midas 22 (#43550) üzenetére


marsu
addikt

Analóg SONY kazettás videókamera kábele, TV-re lehet rákötni és TV-n nézni a felvett műsort ...

:)

Press any key to continue ...

(#43562) aNorganiK_


aNorganiK_
tag

Szevasztok!

Olyan problémám lenne,hogy amint feláll a win utána nem sokkal.
A gépházból olyan hang jön,mint amikor a mobil teló gerjeszti a hangfalat csak ugye halkabban ez megy egy ideig majd újra indul a gép.
Szerintetek mi lehet a probléma?!!
Választ ha lehet privátban írjatok, előre is köszönöm!

Üdv:aNorganiK

--- too weird to live too rare to die ---

(#43563) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Próbálgattam megint feltenni a gépre a windowst és erre jutottam: Bekötöm egy random sata portba az ssd-t, felismeri semmi gond.. belépek biosba, beállítom elsődleges bootnak a dvd írót újra indítom a gépet és onnantól nem ismeri fel az ssd-t, amíg nem kötöm át egy másik portba. Próbáltam több kábelt is.. semmi sem változott. Valami tipp? :(
Előre is köszi!

(#43564) Rivaul válasza reflxx (#43563) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy biost resetelj. Ha nem segít akkor frissítsd is le ha van újabb elérhető.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43565) reflxx válasza Rivaul (#43564) üzenetére


reflxx
aktív tag

És abban tudnál segíteni, hogy hogyan kell? ^^ :R

(#43566) Rivaul válasza reflxx (#43565) üzenetére


Rivaul
addikt

Én a legegyszerűbben szoktam. Kihúzom a gépet a konnektorból s az alaplapon lévő elemet kiveszem egy percre. Ez alapra állítja a biost. Ha ez nem segít akkor a lapod gyártói oldalán magánál a lapnál letöltheted a biost ugyan úgy mint egy drivert. Nem a legjobban szeretett megoldás de ha szépen hagyod dolgozni a win alól lefrissíti magát. S ez a legegyszerűbb ha nem értesz nagyon hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43567) lyzzard válasza Rivaul (#43566) üzenetére


lyzzard
aktív tag

vagy megkeresni a clear CMOS jumpert (CLRCMOS, reset cmos, stb) az alaplap leírásában, és rövidre zárni kihúzott gép mellett

(#43568) lyzzard válasza aNorganiK_ (#43562) üzenetére


lyzzard
aktív tag

ha tudsz, tegyél fel egy hdsentinelt, szerintem vinyó lesz

(#43569) Digital


Digital
addikt

Hali!

Van egy rahedli fotóm, hogyan tudnám őket egyszerűen, gyorsan átméretezni mondjuk 800*600-as méretűre?
Egyesével hosszú idő lenne!

:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#43570) DeFranco válasza Digital (#43569) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez a te programod: Easy Thumbnails

(#43571) Digital válasza DeFranco (#43570) üzenetére


Digital
addikt

Köszmá!
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#43572) DeFranco válasza Digital (#43571) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szivesenmá.

Vigyázz, a "make" alakítja át a kijelölt fotókat, a "make all" mindent átalakít, ami a könyvtárban van. Ez logikátlan, a többi értelemszerű, elég sok mindent lehet rajta pimpelni.

[ Szerkesztve ]

(#43573) toza


toza
senior tag

hello.macbook pro A1150(2006)csak safemodban bootol.siman bootolva meg all szurke kepernyovel.orakig hasznaltam safemodban.felraktam ra egy uj osx t .az is orakig tartott es vegig ment.de utanna is csak safemodban indul rendesen...ujrakell golyozni es akkor.jo lesz?!vagy alaplapi hiba?!vagy mi mas lehet meg? esetleges valaszokat koszi.vagy ha vki atiranyitana megfelelo totyikba.azt is koszi.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#43574) Midas 22


Midas 22
csendes tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat a legutóbbi kérdésemre. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy a jobboldali csatlakozó mihez való és mi a neve.
Készítettem egy jobb minőségű képet

Köszi a segítséget.

Midas

(#43575) pocokxx válasza Midas 22 (#43574) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mint már írták kamerát tudsz vele rákötni tvre. (felvételhez lejátszáshoz).

Saját neve szerintem nincs, mivel látszólag csak a Panasonic használt ilyet. [link]

illetve: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#43576) mcintosh


mcintosh
tag

Sziasztok!
Olyan problémám akadt, hogy:
a belső hangszórók sztereón szólnak, ha bedugok egy fülest, akkor az monón szól. Drivert próbáltam már újratenni, nem segített. Valakinek ötlet? Acer 5755G a gép.

(#43577) DeFranco válasza mcintosh (#43576) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elsőre csatlakozó hibára gondolnék, nem ér oda mindkét rovátka a helyére, vagy megdeglett az egyik.

Másik fülessel próbálj rá, meg próbáld meg megmozgatni, jobban benyomni, ilyesmi.

(#43578) mcintosh válasza DeFranco (#43577) üzenetére


mcintosh
tag

Mindkét oldali füles szól, de csak a bal csatorna megy rajtuk, ha áthúzom pl winampban a csúszkát a jobboldalira, akkor nincs semmi. Másik fülessel is ilyen.

(#43579) toza válasza pocokxx (#43575) üzenetére


toza
senior tag

mcintosh:::: huzd kintebb.ne dugd be teljesen.neha az is segit.vagy dugd masik plugba.neha a portok felcserelodnek ertheretlen okok miatt.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#43580) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok.
Vettem egy Q8400 procit, egy E8200 helyére. A lapom GA-P35-S3G. Táp Chifi 400W.
Az E8200 vígan szaladgált 400-as FSB-n, de a Q8400 50mhz emelést sem képes elviselni. RAM visszaosztva, minden lehetségesnek adtam már +feszt. A proci R0-ás, tehát elvileg jól tunigolható.
A lapomnak ennyire megterhelő a 4 magos proci? Valami ötlet?
Köszönöm.

(#43581) mcintosh válasza toza (#43579) üzenetére


mcintosh
tag

Próbáltam, felcserélődve nincs, a kicsit kihúzás sem segített, szerintem valami driveres probléma. Ha nem rakok fel semmilyet, a win7 alap driverével egyáltalán nincs hang fülessel, a hangszórók pedig akkor is sztereóban szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#43582) Outlander válasza mcintosh (#43581) üzenetére


Outlander
őstag

Egy live linuxxal hamar kiderülne... 5-10 perc alatt betölt "mindent"... ha ott is van hiba, akkor hardveres.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#43583) mcintosh válasza Outlander (#43582) üzenetére


mcintosh
tag

Valőszínűleg az következik :) köszönöm.

(#43584) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Az miért lehet, hogy a céges proxy mögül chrome-ot használva a google termékek nem, vagy csak nagyon sok tekerés árán hajlandóak megnyílni? Minden más megy, és FF vagy IE alól a google cuccok (docs, maps, mail, stb.) is simán nyílnak, de pont a chrome alól meg nem. Marha zavaró, mert az IE-re nincs adblock, azért esz ki a gépből, a FF-nek meg a jóisten memóriája nem elég, nem lehet mellette dolgozni (meg nincs flash). Chrome gyors, takarékos, flash is van benne, cserébe rákeresni sem tudok benne semmire.

Miért lehet ez?

(#43585) zoli7610 válasza Bodin (#43580) üzenetére


zoli7610
tag

Lehet kifogtál egy hulladék proccot, de ennek igen kicsi az esélye.
Emlékeim szerint, egy asus p45 delux lapban vigan szaladgált 3.6 körül, de csak3.3-on használtam fesz emelés nélkül.
Ha van lehetőséged, próbáld meg egy ütősebb lapban.

Telefon: 30 8822700

(#43586) Outlander


Outlander
őstag

Napközben, városban, nálam kell lennie a világító és jelző berendezéseknek a bicajon? :F :R

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#43587) Bodin válasza zoli7610 (#43585) üzenetére


Bodin
aktív tag

Sajnos nem tudom másik lapban kipróbálni.

(#43588) Francia91


Francia91
veterán

Üdvözlet! Megint ide jutottam...
Következő a problémám (még mindig):
Vettem a masinámba egy AMD Athlon XP 3200+ processzort az 1,6 GHz-es Duron helyére. 20-30 perc után rendszerint újraindult a gép, ha terheltem, ha nem, akkor is. CPU hőfok rendben volt, terhelve 65-ig ment fel, BIOS-ban 75 van beállítva határnak, a hűtő rajta szintén új. Az alaplap egy ASUS A7N8X-X, alapvetően támogatja a 3200+-os Athlon XP-t. Eddig a tápon volt a gyanú, vettem egy újat, Cooler Master Elite Power 400W-osat, de nem oldotta meg a problémát. RAM-ok szintén jók, teszteltem őket 20 órán át.
Most két lehetőségnél kötöttem ki:
1. Rossz valamiért az Athlon XP 3200+
2. Az alaplappal lehet valami gebasz

400W-os tápnak el kéne bírnia, tekintve, hogy 1 db HDD, 2 DVD író és egy gyenge 128 Mb-os VGA van a gépben (az előbbi táp 350W-os volt)

Valakinek valami ötlete?
Vasárnap viszem a 3200+-os procit kipróbálni másik lappal, akkor ki tudok zárni egy lehetőséget

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43589) Bodin válasza Francia91 (#43588) üzenetére


Bodin
aktív tag

Adj neki plusz feszt. Ha úgy is újraindul, akkor állítsd be alapfeszen az 1.6 -os Duronod FSB-fét és szorzóját(vagy közelítsd), és úgy is próbáld meg.

(#43590) lyzzard válasza Francia91 (#43588) üzenetére


lyzzard
aktív tag

és a 20 órás memtest alatt jól futott a gép? Linux live CD-ről indítás, és böngészgetés?

(#43591) Bodin válasza Francia91 (#43588) üzenetére


Bodin
aktív tag

Ellenőrízd hogy nem sarkaztad-e le. Elég könnyű.

szerk: CPU felső hőfokát lődd ki, lehet időnként elmér valamit.

[ Szerkesztve ]

(#43592) Francia91 válasza lyzzard (#43590) üzenetére


Francia91
veterán

A Duron mellett teszteltem a RAM-okat, mert azzal nem indul újra

Bodin: Biztosan nem sarkaztam le, itthon rendszeresen csinálok gépeket, mindig ügyelek az ilyenekre, meg is néztem az első beépítés után, hogy nem-e ez a gond :)
Ha ilyen kis dolgok lennének bajok, nem akadtam volna el ennyire. 1 hónapja próbálom megoldani a dolgot :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43593) kjani18 válasza Francia91 (#43592) üzenetére


kjani18
őstag

Milyen ramok vannak benne?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#43594) Francia91 válasza kjani18 (#43593) üzenetére


Francia91
veterán

2x1Gb egyforma Kingston

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43595) Bodin válasza Francia91 (#43594) üzenetére


Bodin
aktív tag

A sebességet kérdi.
Az FSB visszavételt pedig javallott megcsináni.

(#43596) Francia91 válasza Bodin (#43595) üzenetére


Francia91
veterán

Jaa, 400 MHz-es RAM-ok vannak a gépben

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43597) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Tudom, tudom... lerágott csont, és ezer megy egy megoldás van rá egy kis guglizás után, de nekem most olyan tanács kell, amit ténylegesen alkalmazni is lehet a valóságban.

Szóval, mi a jó fenével lehet működőképes pendrive-os telepítőt gyártani? (XP kellene, a gyári, eredeti CD megvan hozzá).

Párat már próbáltam, utolsó alkalommal a win to flash programmal, de az eredmény az, hogy a pendrive kb. mindenre képes, csak telepítésre nem.

Nincsen kedvem külső egységet venni, nem is fogok, és egyetlen-egy telepítésről van szó.

Van valakinek bevált módszere?

(#43598) Bodin válasza siebener (#43597) üzenetére


Bodin
aktív tag

Én ezt használom, és bevált:
[link]

(#43599) razorbenke92 válasza siebener (#43597) üzenetére

Igen! Van bevált módszer! Ne használj semmilyen programot :)

1. lépés: formázod a pendriveot fat32-be
2. lépés: cmd->diskpart->list disk->select disk X->list part->select part X ->active
Elvileg visszaigazol, hogy sikerül, ha nem rendszergazda vagy akkor lehet hogy gondokba ütközöl. X értelemszerűen mindig a neked kellő lemez/partíció
3. lépés: Egy az egybe ctrl+c ctrl+v -zed a fájlokat a pendrivera a telepítőlemezből/ISO-ból
4. lépés: letöltöd valahonnan a "bootsect.exe" file-t
5. lépés: cmd-> cd C:\bla\blabla\blablabal\ (megadod a mappát ahová mentetted a bootsect.exe-t
6. lépés: bootsect.exe /nt52 X: (fontos mindenütt a jó irányú perjel /\, másrészt, ha xp akkor /nt52 ha vista/w7/w8 akkor /nt60 X: pedig a lemezed cimkéje, kettősponttal utána.

Ekkor kiírja, hogy succesfuly updated with ntldr bootcode stbstb......

Kész a bootolható médiád!

Ha valami nem tiszta, szólj.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#43600) Vakegérke válasza Outlander (#43586) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kötelező felszerelések:

Két egymástól független fék
Fehér színű első lámpa
Vörös színű hátsó lámpa
Vörös színű hátsó prizma
Csengő
Legalább az első keréken borostyán sárga fényvisszaverő küllőprizma
Lakott területen kívül, rossz látási viszonyok mellett, éjszaka az úttesten láthatósági mellény, ruházat.

Forrás, forrás, forrás, és van még sok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.