Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) Rivaul válasza Intel fan11 (#43250) üzenetére


Rivaul
addikt

Előtte a kezeden teszteld az erősséget. Volt olyan aki úgy kipucolta a tápot vele hogy mehetett másikat venni :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43252) Vakegérke válasza Rivaul (#43251) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jogos észrevétel. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43253) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Hi!

Meddig tudnám húzni az X4 965BE procimat fesz emelés nélkül?

Egy Asus Silent Knight II felel a hűvösségéért :))

Illetve egyáltalán érdemes-e húzni, több fps-em lesz-e játékoknál egy HD 6670 DDR3 mellett?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#43254) ggg666 válasza MaxxDamage (#43232) üzenetére


ggg666
őstag

Próbáld meg a handy recovery-vel, nekem már hozott vissza elég sok adatot, ha a program látja, ha nem akkor annál nagyobb a baj.

(#43255) zolka bolka


zolka bolka
csendes tag

Hali, valaki plz!

http://prohardver.hu/tema/jvc_kd-g333_fejegyseg_hiba/friss.html

Ha már írsz, és nem tetszik az üzlet, akkor legalább annyit írj vissza, hogy nem érdekel az üzlet, ahelyett hogy eltűnsz...

(#43256) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

Szerintetek jó irányba ment a fejlődés (a felületet tekintve):
Szerk: ez egy OFFline cikk és bejegyzés író Logoutra....(vagyis a témát tekintve milyen)

----------------->

----------------->

Remélem igen :D

[ Szerkesztve ]

(#43257) Stereokiller


Stereokiller
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem mostanság gondolkoztam egy internet switch-ben és nem tudom hogy gyorsabb lesz az internet.Mer ugye eddig Wifin jött át hozzam a net és mar unom hogy lassú a a letöltésem és a feltöltésem. Szerintetek menyivel lesz jobb a letöltésem és a feltöltésem miután a switch-re váltok? egyáltalán ajánlatos arra váltani ja és hogy ha a wifit a swithc bekötése után is szeretném használni még működni fog ? A válaszotokat előre is köszönöm !!!

(#43258) MaxxDamage válasza ggg666 (#43254) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Köszönöm ! :R

A Handy Recovery 5.5 ver. felraktam, de a program semmit se tud vele kezdeni, kiválasztom a listából:

Majd a kiválasztott meghajtó / tároló következő üzenet jelenik meg:

Majd...

Aztán rákattintok a "instant recovery" gombra.. mem-be kezdi menteni dolgokat és kékhalál. (Win7 Prof. 64bit)
A gép automatán ujraindul és Lenovo feliratnál megáll és kikell kapcsolni majd megint be , ahogy nézem ezt formáznom kell sajnos :U

Peddig ezt a Win 7 alatt eddig tökéletesen használtam , de Win XP valamiért tönkrerakta :D
(már jártam hasonló cipőben - ugyanezzel...)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43259) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Van itt valaki aki ért a Hirens boot cd -hez ? Néztem van itt topikja de eléggé halott. Egy digis netet kéne életre kelteni alatta. Két problémám van, az egyik hogy nem találom hol lehetne konfigolni a netet (jelszó+felh név a bejelentkezéshez) a másik meg hogy az eszközkezelőben az alaplapi hálókártya előtt egy felkiáltó jel van, gondolom driver kéne neki, de fogalmam nincs hogyan lehetne feltelepíteni.

(#43260) Melack


Melack
veterán

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő fórumot: szertnénk venni valamilyen konzolt. Xbox 360/PS2/PS3 valamelyike lenne a célpont. Melyiket érdemes megvenni most?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43261) leslieke válasza Melack (#43260) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Melyik konzolt válasszam?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43262) Met


Met
nagyúr

Windows Live Mail miért teszi magát offline-ra?
Friss telepítés, rányomok a küldés fogadásra kiírja hogy offline vagyok akarok csatlakozni? Rányomok az OK-ra, majd megint feldobja az ablakot megint OK és offline-ra teszi magát.
Ezután csináltam egy win update-et mondván hátha kell valami frissítés, utána meg is javult, küldött, fogadott majd kis idő múlva megint offline lett és dobálja fel az ablakot.

wtf?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43263) sznyunyi válasza MaxxDamage (#43258) üzenetére


sznyunyi
tag

Szia!
Valakinek hasonló problémára írtam EZT!
Formázás után is elvileg lehetséges az adatvisszamentés, ha esetleg odáig fajulna, hogy tényleg nincs más megoldás. Tehát akár a handy recoveryvel akár a free undelete progival is próbálkozz meg utána, hátha léteznek csodák... :))

Si vis pacem, para bellum!

(#43264) fastleslie válasza sutyesz96 (#43253) üzenetére


fastleslie
senior tag

Ezt a videokarit már egy Celeron G555 CPU is elég jól meghajtja, szerintem felesleges húzni.
Ha mégis szeretnéd, óvatosanm kis lépésekben kell próbálkozni. Ha viszont a FPS érték erre nem növekszik (ami igen valószíű) akkor GPU limites a rendszer... Szerintem 5-10% mindenképpen lesz benne (alapfeszen)

(#43265) Rivaul válasza Melack (#43260) üzenetére


Rivaul
addikt

Ps2 már elavult nagyon. Xbox360 elég jó vétel, mostanság egész baráti az ára. Rgh-val keress, nem írhatom le mi az előnye, google segít.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43266) Melack válasza leslieke (#43261) üzenetére


Melack
veterán

:R Már át is tettem magam oda.

(#43265) Rivaul: akkor az egyik már ki is lőve. Köszönöm! Igen, Google hozott ki rá pár találatot :D

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43267) fess


fess
őstag

Sziasztok
battlefield bad company 2-nél pár perc után kékhalál jelentkezik. Rákerestem erre a ntoskrnl.exe-re, valakinek az AI Suite megoldotta a problémát, nálam nem telepíthető,nem támogatja az alaplapom. Mi lehet a baj? Más játékkal nincs gond,a bf3 is fut rajta,kék halál se volt rajta eddig.

(#43268) MaxxDamage válasza sznyunyi (#43263) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Szia, Köszönöm, ránézek a progira és megpróbálom, mindenképp formázás után !

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43269) sutyesz96 válasza Melack (#43266) üzenetére


sutyesz96
őstag

Igen, én is az xbox360-at ajánlom, bár ha gondolod megvárhatod a next-gen konzolokat is (év végén jönnek).

Elvileg nem lesz olyan borsos áruk. Nézz róluk 1-2 videót, nagyon szép grafikájuk lesz, és igen erős hardverekre építkezik.

De ha sürgős, és nincs sok pénzed ( ;] ) akkor mindenképpen Xbox 360! :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#43270) Melack válasza sutyesz96 (#43269) üzenetére


Melack
veterán

Igen, a pénz ami most meghatározó. 25-30.000 Ft, ami lenne rá. Ennyi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43271) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
Egy gyors választ kellene
Van egy samsung galaxy s i9000 amit kb 5perce leejtetem és berepet a kijelző!
érintésre reagál,de ha külső üveget kell rajta cserélni vagy az a érintő ami berepedt?
itt a kép rola
Előre is köszönöm a segitséget :R

(#43272) gamer187


gamer187
tag

Üdv.

Vettem egy ATI videókártyát, leszedtem az alaplapi videó driver-t. újra indítottam. be tettem a kártyát, fel tettem a driver-t, újraindítottam. ez után lent kis piros X a hangerőszabályzón, és nincs hang, probléma megoldás sem sikerül. everest-ben megnéztem a hangkártya driver helyén már nem a korábbi írás található hanem, ati radeon hdmi mit tudom én mi..... gondolom nem lehet nagy gáz, de ilyen szinten én nem értek hozzá, valaki segítene???

Előre is kösz.

(#43273) Rivaul válasza crysis 2011 (#43271) üzenetére


Rivaul
addikt

Mobilos topic sztem ott kapsz pontos választ.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43274) pocokxx válasza gamer187 (#43272) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Lehet, hogy csak át kell állítani az alapértelmezett hangeszközt a Vezérlőpult hangbeállításainál.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#43275) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok, lenne egy problémám, kérlek segítsetek.

A gépem a következő:
GA-P35-S3G lap
E8200
460GTX 768MB
Chifi GPS400 12V -on 2 ág, 14 és 15 A

Eddig húzva is gyönyörűen ment a konfig, max 220W fogyasztással. Procit most cseréltem Q8400-re.
A hiba a következő: VGA nem ad képet, de a Win7 bejön, és a boot -nál mintha 1 hosszút 2 rövidet hallanék de "hadarva". Egy 6-os csati van a tápon, a másik átalakítóval megy rá. Már mindhárom "molexes ágra" ráraktam, hogy hátha ugyanazon megy, de nem segít. Minden alkatrész hibátlan, másik tápom most nincs.
A táp nem bírja, már boot-nál, vagy máshol kell keresnem a hibát? Előre is köszönöm.

(#43276) Armahun


Armahun
addikt

Tudtok valami lelőhelyet, ahol jó minőségű felvételeket lehet fellelni zajokról?

Jelenleg ilyen vonat zakatolást keresek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#43277) MaxxDamage válasza sznyunyi (#43263) üzenetére


MaxxDamage
félisten

A kártya most tökéletesen megy... az adatokat Y580 -ra USB -n keresztűl tökéletesen lementette, szerintem az USB kártyaolvasó a problémás (érintkezési hiba)

Az USB olvasóba SD kártya megy bele , én SD átalakítot használok amibe miCroSD kártya van (16GB)
Szerintem egy új USB kártyaolvasó után kell néznem... valaki esetleg tud ajánlani megbízható típust? (USB 2.0 de akár USB 3.0 is szóba jöhet / megfelelő áron)

Az am. normális, hogy egy USB 2.0-ás SD kártyaolvasó 3-5 MB/s -el másol? (nem lassú kicsit? :F )

Köszönöm ! :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43278) stopperos válasza crysis 2011 (#43271) üzenetére


stopperos
senior tag

Az üvegre van felvíve az érintős bevonat. A kijelző alatta van.

Magyarországon drága a dolog, hacsak nem volt rá biztosítás. Emígy meg ebay-ről rendelsz és otthon meg lehet csinálni. Vannak jó leírások, hogy hogyan kell szétszedni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#43279) gamer187 válasza pocokxx (#43274) üzenetére


gamer187
tag

a vezérlőpult->hang-> nincs semmi se alaplapi hangkártya se ati hdmi high sound... ötlet?

(#43280) sutyesz96 válasza fastleslie (#43264) üzenetére


sutyesz96
őstag

:R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#43281) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Ilyen a képen is látható kábelt honnan tudnék olcsón vásárolni? Akár boltot is linkelhettek! :)

Köszönöm előre is!

(#43282) pocokxx válasza gamer187 (#43279) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Eszközkezelőben látsz felkiáltójeles eszközt?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#43283) gamer187 válasza pocokxx (#43282) üzenetére


gamer187
tag

igen, a gép a felkiáltójeles.

eszközök (4)

Általános PnP képernyő, Rendszergazda-PC ( ! ), Multimedia Keyboard, Usb Mouse

A felkiáltójelesnél Hibaelhárításra megyek, ezt írja:

A PCI soros port illesztőprogramja nincs telepítve. (Telepítve van a legfrissebb Intel Chipset)

Ez a probléma eddig sosem volt, még driver se kellett ahhoz hogy hang legyen.

A videókártya csatlakozás után jött ez a problem.

Vezérlőpult->Hang: Csak az ATI HDMI Realtek-et látja.

Ugyanígy csak a Realtek HDMI ATI-t lát az everest is.

Ha a tvre dúgom a gépet HDMI kábellel van hang, viszont ha be nyomok a gépbe egy fülest
vagy ami be van dúgva 2.1 hangszóróm 1 hangot sem ad ki, és a tálcán a hangerőszabályzó
ikon kis piros X-et mutat.

[ Szerkesztve ]

(#43284) pocokxx válasza gamer187 (#43283) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát akkor csak meg kéne próbálni az alaplaphoz tartozó drivert felpakolni, hátha...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#43285) gamer187 válasza pocokxx (#43284) üzenetére


gamer187
tag

más lehet a baj itt szerintem mert ha pl ki húzom a kártyát akkor van hang szóval itt a kártya zavarhat valamit nem?

(#43286) pocokxx válasza gamer187 (#43285) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát akkor mégiscsak kell, hogy legyen még egy hangeszköz a vezérlőpultnál. Jobb klikk akkor, amikor benn vagy a hang beállításoknál, és pipáld ki, hogy leválasztott eszközök megjelenítése. HDMIn van rákötve valami?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#43287) Sub-ZeRo válasza HeavyToys (#43281) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

http://www.pcx.hu/?action=kereso&kereses=1&tipus=4&keres=usb3+k%E1bel&-=Keres%E9s

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43288) Rivaul válasza Sub-ZeRo (#43287) üzenetére


Rivaul
addikt

Kábel Javítottam a linket. Gondolom még korán van :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43289) Sub-ZeRo válasza Rivaul (#43288) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs korán, mert jó pár órája fent vagyok, cask metro ie10 alatt nem tudok linkelni PH-n, mert nem tudja. Desktop módba megy csak a link windows 8 ie10 alatt...
Amúgy köszi. :P

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43290) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok.

Tudnátok olyan dologban ötlet adni hogy hogy lehet Firefoxban a már klikkelt linkek átlátszóságát (ez ugye a "transparency" vagy "opacity") 100%-ról 50%-ra csökkenteni úgy, hogy maga a link színe ne változzon? A lényeg hogy 50%-al halványabbak legyenek mint a még nem klikkelt linkek, mert így ugye könnyebb lenne megkülönbözetetni őket a többitől és a színűk is megmaradna(csak halványabbak lennének). Köszi.

(#43291) Rivaul válasza Eternitys (#43290) üzenetére


Rivaul
addikt

Ffox topic ha meg lehet oldani a kollégák biztos segítenek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43292) Vakegérke válasza gamer187 (#43283) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Vezérlőpult->Hang: Csak az ATI HDMI Realtek-et látja."

Tiltsd le.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43293) sbazsi


sbazsi
veterán

Nem is tudom hol tegyem fel a kérdést.
Adott egy Pana Tv, és egy win7 noti. A tv DLNA képes. Megoldható valahogy, hogy a TV monitorként működjön wireless módban? És nem arra gondolok, amikor mediaplayerrel kistreamelem a képet, hanem mintha kábellel össze lenne kötve. Meg egyáltalán, ez win7, Pana TV , vagy "milyen program ami..." topic? :U

(#43294) leslieke válasza sbazsi (#43293) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Úgy tudom ez nem megoldható.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43295) gamer187 válasza pocokxx (#43286) üzenetére


gamer187
tag

Már az is meg volt, ugyanúgy csak a realtek ati hdmi-t látja.

(#43296) gamer187 válasza Vakegérke (#43292) üzenetére


gamer187
tag

Letiltottam, nem történik semmi.

(#43297) stratova válasza sbazsi (#43293) üzenetére


stratova
veterán

WiDi vagy esetleg a ViVu megoldásokra gondolsz esetleg?
Intel oldalon legalább Sandy Core i3 AMD-nél Llano vagy Trinity kell hozzá úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#43298) stratova válasza stratova (#43297) üzenetére


stratova
veterán

Elnézést elvileg már a Nehalem i3 is támogatta.

(#43299) gamer187


gamer187
tag

Mit tegyek ha hdmi-n keresztül van hang, de magán a gépen nincs? a hangerőszabályzón a jobb alsó sarokban kis piros x, akármit csinálok nincs hang. eszközkezelőben csak a realtek hdmi-t látja ha le tiltom akkor sincs változás. ha ki viszem a videókártyát van hang és eltűnik a kis piros x, ha benne van akkor van probléma, valaki ötlet?

(#43300) stratova válasza stratova (#43298) üzenetére


stratova
veterán

WiDi beállítása Intel szerint.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.