Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) sgergi válasza lyzzard (#43050) üzenetére


sgergi
veterán

Ha rendesen rajta van, akkor a borda forró? Lehet rosszul mér.

(#43052) lyzzard válasza sgergi (#43051) üzenetére


lyzzard
aktív tag

az a gáz, hogy furmarkot nem merem sokáig futtatni, mert félek, elszáll a cucc. asszem, megvan, mi a baj, kicsit hozzászorítottam menet közben a bordát a laphoz, egyből leesett a hőmérséklete terhelés közben 100 alá, de most, hogy ezeket a sorokat írom, magától kikapcsolt a gép.
paff

van valami házi módszer, hogy a bordát jobban ráfeszítsem a magra, vagy féljek, hogy sarkazás lesz a vége, és adjam vissza a gazdájának, aki ilyet sózott rám?

[ Szerkesztve ]

(#43053) Impressa válasza lyzzard (#43050) üzenetére


Impressa
őstag

Lehet a szenzoroddal van a baj. Mikor 120 fokot mutat a progi, akkor fog meg a hűtőbordát mennyire érzed forrónak. Meg ilyen magas hőmérsékleten már tapasztalnod kellene vmi rendellenességet is.
Azt nem tudom hogy a videokarinál is visszaveszi a frekvenciát, ha túl magas a hőmérséklet, ezt lehet még érdemes lecsekkolni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#43054) lyzzard válasza Impressa (#43053) üzenetére


lyzzard
aktív tag

köszönöm, de időközben megkockáztattam, hogy menet közben jobban rányomtam a hűtőt, egyből leesett a hőmérséklet. Szerintem a nyák-ra fogató távtartó valahogy messzebb engedte a hűtőt, emiatt már nem fekszik rá rendesen. amikor elengedtem, egy perc múlva kikapcsolt a gép magától.

(#43055) razorbenke92

Üdvözlöm a T. Kollégákat!

Van egy ASUS eeePC 701SD, aminek az egyetlen foglalata max 2GB-ig kezel DDR2-es RAM-ot 667Mhz-n.

A kérdésem a következő:
Ha veszek bele egy 800Mhz-en futó RAM-ot, akkor az működni fog benne?

Olvastam mindenfélét:
Hogy tönkreteszi a gép a RAM-ot, hogy a RAM teszi tönkre a gépet, hogy a RAM tökéletesen működik, csak 667Mhz-es korláton, hogy a RAM megbízhatatlanul megy.
De mindenütt csak találgatás volt, és soha senkit nem láttam aki biztosat mond.

Van valaki, aki hasonlót csinált már, és biztos infót tud?

Nagyon megköszönném.

Üdv!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#43056) Impressa válasza lyzzard (#43054) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor tényleg minél hamarabb orvosolnod kell a problémát, mert a végén papírnehezék lesz belőle.
Gondolom műanyag patentos a lefogatása.
Vagy mielőbb visszaadod, és keresel másikat.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#43057) lyzzard válasza lyzzard (#43054) üzenetére


lyzzard
aktív tag

oké, időközben tettem rá vastagabban pasztát, hogy a borda és mag között kitöltse a rést (műanyag patentos)
http://images.highspeedbackbone.net/itemdetails/H231-4650/H231-4650-call02-ar.jpg
most 46 volt a minimum és 4 perc alatt mászott fel 71-ről 75-re. (szerk: 13 perce 75-ön van furmark alatt)
Ha jól gondolom, ez már viszonylag jobb, de két kérdésem volna.

Az egyik az, hogy nem vagyok járatos a hardverapróban, az ilyenért akkor nem adunk pirospontot...?
A másik, hogy foglalkozzak ezzel tovább, és kell majd új hűtés, vagy ennél rosszabb nem nagyon lehet már?

Köszönöm a válaszokat eddig is!

[ Szerkesztve ]

(#43058) Impressa válasza razorbenke92 (#43055) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Rendesen fog vele működni, de csak 667Mhz-en.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#43059) Rivaul válasza lyzzard (#43057) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel a kártyának nincs baja lehet hogy a szállítás alatt lazult meg így adhatsz pirosat vagy hanyagolhatod (ahogy sokan amúgy is). Azzal a hűtővel ha olyan mint a képen akkor a 75 fok hajtás alatt 13 perc után teljesen jó érték. Nézegesd pár naponta egy darabig. Ha nem lesz vele baj pl folyik a sok paszta :DDD vagy megy fel a hő akkor nem lesz vele probléma.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43060) Impressa válasza lyzzard (#43057) üzenetére


Impressa
őstag

Szerk.:

Rivaul kolléga közben válaszolt :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#43061) lyzzard válasza Rivaul (#43059) üzenetére


lyzzard
aktív tag

köszönöm :)

minden esetre ha nem vagyok "figyelmes", furmark nélkül lehet, elégettem volna valami mással, vagy szívhattam volna a fogam, hogy miért kapcsolgat ki a gép.
Szerintem pirosat nem adok, feketét meg végképp nem, így talán korrektnek mondható a dolog.

Köszi a segítséget!

(#43062) sznyunyi


sznyunyi
tag

Hello!
1. Írtátok, hogy kijelző leszedése után is tökéletesen üzemelne bármilyen laptop, de 1-2 dolgot akkor felejtsek el. Tehát monitor off, illetve a webcam is, valaki pedig írta, hogy általában a wifi antenna (azt hiszem) is oda van kivezetve. HP DV5 illetve DV6 szériánál ez így van? Magyarán ha pl wifin akarok netezni, akkor usb-be wifi stick amire szükségem lesz ugye? :D
2. Ahhoz hogy beállítsam a külső kijelzőt, látnom kell, hogy hol jár az egerem stb. Viszont ha leszedem alaplapról a monitort ami törött (így nem sokat látni belőle), így nem érzékeli, hogy a saját monitor kábele be van dugva, és rárakom a külső vga csatlakozóra a külső monitort, akkor lehet hogy alapból azt fogja érzékelni és rááll arra? Vagy vakon kell majd szerencsétlenkednem, hogy kitegyem a külsőre?
3. Ha laptopban az óra nem megy, mindig a legutóbbi időt mutatja amikor kikapcsoltam, az gondolom azt jelenti, hogy lemerült a cmos elem? A 2032-es kis lapos elem. Szóval ha azt kicserélem, kivételnél valami a biosban vissza fog állítódni alapra vagy vmi más beállítás esetleg változik majd?
Válaszaitokat előre is köszönöm!!
Üdv.: Zoli

Si vis pacem, para bellum!

(#43063) Rivaul válasza sznyunyi (#43062) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha leszeded a kijelzőt ugyan úgy működik. A wifi vezetékezése ebben is a kijelző burkolatába van kötve. Vakon befizetek rá hogy klónoznád a képernyőd. Még nekem se menne. Automatán a monitor kell hogy induljon ha rákötötted a laposra. Az óra érdekes kérdés. Elvileg ha lemerül az elem akkor alapra kéne visszaállnia s nem az utolsó beállított időre így azt passzolom.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43064) MurdR válasza sznyunyi (#43062) üzenetére


MurdR
veterán

Ha kiveszed az elemet akkor elvileg a Bios visszaáll alapértelmezettre.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#43065) kjani18


kjani18
őstag

Minden esetre a piros pontokkal kapcsolatban lenne egy ötletem ( lehet, hogy már feldobták párszor, de én nem tudok róla). Ha valakitől kapok ( megtörtént) segítséget ( szakmai, stb.) vagy adok, és ez igen is lehet forintban mérhető előny ( magam javítok meg valamit, nem kell fizetnem a szervízben egy apró dologért) lehessen piros pontot adni a segítőnek! Ha máshogy nem tudom viszonozni, ez is lehetne a köszönet egy formája.
Nem tudom melyik topikban lehetne ezt közvetlenül az arra illetékessel megbeszélni, kérni.
Ja, és ahol válaszolnak is rá...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#43066) pocokxx válasza kjani18 (#43065) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

EZ a topikod, de már közeleg az új Hardverapró, melyben teljesen új piros pontozó rendszer lesz.. Ez okból a mostanit már nem fejlesztik (teljesen érthető okból)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#43067) Rivaul válasza kjani18 (#43065) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezzel csak az a baj hogy nem tudod korrekten megoldani. Hisz egy 2 szavas válasz vagy egy fél napig tartó agyalás nem egyenértékű s nem is a megbízhatóságról szól. Ezért van az a piros pontnál hogy linkelni kell az üzletet is. Én is gondoltam már ilyesmire amúgy csak külön nekünk, ahol ha valaki segít akkor azt lehet valamiféle jelöléssel jutalmazni pl egy köszönetgombbal stb-vel. Nem is hála képen sőt... Sokan nem jönnek vissza, írni hogy valóban megoldottuk-e a problémát, pedig mi is tanulhatnánk belőle. Talán egy klikket adnának ami feljegyezné a felhasználó nevét, ezzel segítve az azonosítást s a tapasztalatgyűjtést.

pocokxx
Nem nekem szólt de le is csaptam rá ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43068) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egyik fórumtársunktól kaptam egy emilt. Magyarázkodás helyett idézem egy részletét:

"Hali Mentorom. A múlt héten újra kellett raknom a gépem és azóta nem tudok belépni a logout-ra. Kértem jelszó pótlást, vagy 10x, de nem kaptam. Miután leadom a kérelmet, kapok ugyan egy válasz üzenetet, hogy elküldve, még sincs semmi a beérkezett üzenetek között."

A regisztrálásnál megadott emilcímét leellenőriztük, üzenetet váltottunk, működik.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a bibi?

Szerk: Hotmail.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43069) pocokxx válasza Vakegérke (#43068) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Próbáljon meg egy cachet üríteni.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#43070) Kommy válasza Vakegérke (#43068) üzenetére


Kommy
veterán

Tehát hotmail-es a cím amire az emlékeztető megy mert akkor: [link]

Amúgy az elmúlt napokban csak azok tudták használni a PH-t akiknek volt elmentett cookie-juk a bejelentkezésről, mivel ez nem volt meg ezért nem engedte be. Az az elmúlt időszak szerver hibái miatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#43071) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm a válaszokat. :)

Kommy: Valami módon megváltoztatható a regisztrálásnál megadott emilcím? Ha megkérek egy házigazdát, megteszi, vagy elhajt a fenébe? Potyára nem szeretném őket zaklatni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43072) Kommy válasza Vakegérke (#43071) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem megváltoztatják ha megkéred őket, elvégre tudnak a hibáról.
elméletileg itt a megoldás: [link]

természetesen a cím az legyen ami az alapértelmezett portálotok

[ Szerkesztve ]

(#43073) Vakegérke válasza Kommy (#43072) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszi, épp ezt idézem fórumtársunknak, de most megszakítom a dolgot. Ha a Logout oldalon lép be, akkor a helyes cím a rios@logout.hu?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43074) Kommy válasza Vakegérke (#43073) üzenetére


Kommy
veterán

Elméletileg igen, de nézze meg a régi üzeneteket honnan jöttek az email-ek a PH-tól

(#43075) Vakegérke válasza Kommy (#43074) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én balga... :B
Ennyi eszem lehetett volna. Tényleg onnan érkeznek az értesítők.

Köszönöm szépen a segítséget. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43076) toza


toza
senior tag

hello.jatek kozben akadozott a gep.8gb bol kikaptam 4 et es most nem akad. a ram a szar vagy az alaplap vajon ?!egyforma corsair 2gbx4 ddr3 1600mhz.amig mind a 4 bent volt rohadt forroak voltak egyebkent es jatek akadt kb 0 perctol.korabban 2x4gb bol meg nem latott csak 6 ot.es nem ment dualban..
windoz alatt mivel merek ram homersekletet?!koszonom.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#43077) Impressa válasza toza (#43076) üzenetére


Impressa
őstag

Nagyon ritka az a ram, ami hőmérséklet szenzorral van ellátva.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#43078) V.Dave


V.Dave
senior tag

Üdv mindenkinek, azt szeretném kérdezni hogy valaki rendelt már newegg-ről? Most készülök de a szállítás körül nagy a homály, ezeket ajánlja fel nekem melyik érné meg a legjobban? A Super Eggsaver jónak tűnik de 0dollárt ír a szállíttási árra ez hogy lehetséges?

APO/FPO-Military ONLY
FedEx International Economy-PR ONLY
Super Eggsaver (4-7 Business Days)
Newegg 3 Business Days
Newegg 2 Business Days
Newegg Next Business Day
NOT IN A HURRY…
Save money with our “Super Eggsaver” shipping.

Xiaomi mi 8 6/128

(#43079) fess válasza V.Dave (#43078) üzenetére


fess
őstag

Ebay-en kínából lehet ingyen postával rendelni,csak annyi a hátránya,hogy 3-4 hét az időtartama. Lehet itt is vmi hasonló megoldás

(#43080) toza válasza V.Dave (#43078) üzenetére


toza
senior tag

ha usaban vagy akkor. nem? meg kell adnod az adataidat (hogy mo.n vagy) es akkor kiderul h mennyibe kerul vegulis. egyekbent kb ugy nez ki h szallitanak mindenhova. aztan vegul meg nem is. fizetesnig minden okesnak tunik.aztan vegul nem engedi veghez vinni a tranzakciot.
itt pl aztirjak h nemigen postaznak sehova.. persze nyival tevedhetek.

szegyen a futas,de faraszto...

(#43081) Lompos48 válasza V.Dave (#43078) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A newegg-et nem ismerem, ellenben a eBayről számtalanszor rendeltem ingyen szállítási díjjal cuccokat. Nem tudom hogy csinálják, de tényleg ingyenes, ha oda van írva és a célország beírásával nem változik.

(#43082) Kommy válasza V.Dave (#43078) üzenetére


Kommy
veterán

Newegg súgója azt írja, hogy nem szállítanak ide.

(#43083) tikshow válasza Kommy (#43082) üzenetére


tikshow
addikt

Jaja, de még, ha szállítanának is a vám igencsak megdobja az árat és akkor már inkább itthonról rendeld meg.

(#43084) V.Dave


V.Dave
senior tag

köszönöm. Az a baj az e-bayel hogy 2dolgot szeretnék rendelni, és egyik sem található meg rajta. (olyat leszámítva ahol kanadában van az áru és 85ezer forint a szállítás meg a vám gondolom.)

Xiaomi mi 8 6/128

(#43085) invasio


invasio
tag

Kedves kollegák!

Bizonyára sokan emlékeztek még a "golyós egerekre".
Nemrég felmerült egy egyszerűnek tűnő kérdés ezzel kapcsolatban, hogy milyen anyagból készültek ezek a golyók?

Aki tudja a választ, kérem ne habozzon megosztani velem.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43086) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

A priviből véletlen töröltem valakit. Vissza lehet szerezni a beszélgetést?

(#43087) Toby888 válasza invasio (#43085) üzenetére


Toby888
senior tag

fém golyó, gumis borítással :)

(#43088) FRENK1988 válasza ritkaság (#43086) üzenetére


FRENK1988
veterán

nem

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43089) leslieke válasza ritkaság (#43086) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Írsz annak, akivel beszélgettél, hogy küldje meg neked az üzeneteket.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43090) ritkaság válasza leslieke (#43089) üzenetére


ritkaság
tag

Sajna nem tudom a nevét.

(#43091) Met


Met
nagyúr

Előtelepített linux partíciót le lehet törölni win7 telepítővel ugye? Notebook...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43092) Qru válasza Met (#43091) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, simán formázod vele és kész.

#nincsbennetarcsi

(#43093) razorbenke92 válasza ritkaság (#43090) üzenetére

A böngésződ history-jában kikeresed a "Privát" szót. Csak aztán nehogy a privateSpice jöjjön be :D Akkor a nevét meg fogod tudni. A többi adott.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#43094) Met válasza Qru (#43092) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43095) ritkaság válasza razorbenke92 (#43093) üzenetére


ritkaság
tag

Ki van kapcsolva!
:O

(#43096) sixpack89


sixpack89
tag

sziasztok! egy külföldi ismerősömtől kaptam egy órát ajándékba,és nem tudom,hogy eredeti vagy sem.
Bevittem óráshoz,de ő se tudta megmondani. azt mondta neten van valami oldal ahova beírom a reference számot,és kiadja,hogy eredeti vagy sem. rado diastar gold óra.

(#43097) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Hali Realtek HD SOUND MANAGER és DRIVERproblémám van

TS3 és egyeben visszahallják magukat az emberek.. zajcsökkentés bekapcsolva és így is.. anno másik fülessel is ezt csinálta.. viszont soundmaxom volt másik gépen ott nemvolt gond ugyanezzel a fejhallgatóval..
akkor most ilyenkor mivan? mit állítsak hogy ne hallják vissza magukat..?

a következő drvier nincs telepítve azt jelzi pedig a realteket felraktam.. hang mikrofon minden működik pedig csak az a gond mait leírtam..
"Hangeszköz a High Definition Audio buszon" nos ezt jelzi kérdőjellel..
esetleg ez lenne a probléma..?

Alaplap: Msi k9n neo

köszi

(#43098) BogyóBP válasza kornyiktamas (#43097) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez annyit jelent hogy XP-d van és nincs fenn a driver. Vagy ha fenn van akkor nem a megfelelő. MSI honlapjáról töltsd le a drivert. [link]. Ha ez megvan nem ártana feltenni a chipset drivert is.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#43099) kornyiktamas válasza BogyóBP (#43098) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

onnan töltöttem a drivereket fent van az össze kivéve az a dualcore ami win7re van.. chipset drivert hol talalok?

(#43100) Csoffadalom


Csoffadalom
tag

Helló mindenki. Én voltam a szenvedő alanya a hotmail-es témának. Sikerült megoldani a problémát. Köszönöm mindenkinek a segítségét, a hálám üldözze öket örökké. :D :D :D

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.