Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100551) [Prolixus] válasza bobalazs (#100543) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mivel a reset/power gomb is az alaplapon "keresztül" működik, én is afelé vettem fejben az irányt, de ez ilyen körülmények között (gyakorlatilag idle mód, se előtte, se azóta semmi jele hibás működésnek, stress teszteket túlélte stb) továbbra is nagyon WTF nekem. BIOS-ra nem gondoltam. Remélem, hogy CSAK erről van szó. :O C.3-as BIOS-szal jött a deszka, azóta már C.7-es BIOS-nál járnak...lehet ráférne egy frissítés.

(#100546) bambano

És akkor még a fizikai gombok sem reagálnak? Ha mégis, akkor nem értem az összefüggést, miért hoztad fel a saját példádat? Amúgy ez gyakorlatilag kizárva nálam, zsír új VGA, patyolattiszta.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#100552) K10PA


K10PA
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom rábírni az ASUS RT-AC55U routert, hogy 1 Gbit közeli LAN kapcsolatot létesítsek rajta keresztül.

2 db. Gigabites PC-vel, garantáltan gigabites laptoppal, Gigabites médialejátszóval, legalább ötféle kábellel (Cat5E és Cat6, hosszabb-rövidebb, ftp, más-más gyártótól való) kipróbáltam, de a 100 Mbit-et hozza csak mereven.

Van valami javaslatotok hogyan folytassam?

Köszönöm!

(#100553) badd


badd
tag

Sziasztok!

Az alábbi a problémám:
Épp rakom össze a gépemet, és először házon kívül raktam össze az alaplapot, cpu hűtőt és vga-t, hogy lássam működik-e minden. A alaplapot be tudom kapcsolni, működik, a VGA ventije szintén működik. Azonban a CPU hűtöm ventije nem forog, és kipróbáltam mindét alaplapi cpu hűtő csatlakozót. Ez nem tudom, hogy természetes-e vagy sem.

Az alábbi komponensekről van szó:
- Alaplap: AsRock Z170 Extreme4
- Táp: Corsair RM650i
- CPU: i7-6700k
- CPU hűtő: Thermalright Macho 120 SBM
- VGA: Asus Strix GTX960 4GB

Előre is köszönöm a segítséget!

(#100554) sklopp válasza badd (#100553) üzenetére


sklopp
őstag

Első lépésben nézd át a kézikönyv BIOS beállításainál a Smart Fan Control részt, majd üzemeld be a gépet és ellenőrizd a beállításokat.

(#100555) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok, olyan vga kábel létezik, aminek a két oldalán nincsen az a menetes biztosítócsavar? Notebookon szerencsétlen a csatlakozó elrendezés, és a mellette levő kábeltől nem fér be a "klasszikus" vga kábel.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#100556) mezis válasza alitak (#100555) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Még nem találkoztam olyan VGA kábellel, amelyikből ne lehetett volna kiszedni a biztosító csavarokat.
Ha meg még mindig túlméretes, sniccer, fűrész,...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#100557) alcsa válasza alitak (#100555) üzenetére


alcsa
senior tag

(#100558) mezis válasza K10PA (#100552) üzenetére


mezis
nagyúr

PC-k adapterbeállításánál próbálkozz fix 1Gbps-el.

".... 1 Gbit közeli LAN..."
Közeli ? Az milyen ? Mert vagy 100Mbps vagy 1000Mbps. (Vagy 10Mbps :(( )

mezis

(#100559) alitak válasza mezis (#100556) üzenetére


alitak
senior tag

a szélességgel van baj, alcsa kolléga jól érzi a megoldást, amire én is gondoltam.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#100560) alcsa válasza mezis (#100558) üzenetére


alcsa
senior tag

Lehet, hogy a kozelben van egy 1Gbites halozat, s nem tud eleg kozel kerulni hozza :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100561) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Olyan gondom van, hogy lassú a firefoxom netezés közben. Reggel még minden rendben volt, most délután haza értem, most meg lassú. Próbáltam másik böngészőt, de ott is ugyan ez a helyzet!
Elindítottam a feladat kezelőt, és látom, hogy üresjáratban 6GB ramot használ a gépem. Ha elindítom a böngészőt, akkor ez felmegy 10-11 GB-re. A feladatkezelőben ha összeszámolom a használt memóriát, akkor 2-2,2 GB jön össze max... NOD32-t és Antimalwarebytest lefuttattam, de egyik sem talált semmi vírust, sem kártevőt! De akkor mi lehet a gond? 64 bites Win7-et használok.

:R

(#100562) K10PA válasza mezis (#100558) üzenetére


K10PA
csendes tag

Nem tudom hol van az az adapterbeállítás, de a PC-n, a hálókártya tulajdonságoknál a sebességet automatikusról átállítottam 1000 Mbit teljes duplex-re. Nem volt változás, a sebesség 1 Gbit névlegesen, a kapcsolatjelző LED szerint 100 Mbit, a gyakorlatban 100 Mbit.
Igazából laptopnál nem értem, ott más hálózathoz csatlakoztatva, azonnal hozza kívánt eredményt, erre a routerre kötve, pedig 100 Mbit.

(#100563) alcsa válasza K10PA (#100562) üzenetére


alcsa
senior tag

[link]
Itt modem inkompatibilitásról irnak, nem lehet, hogy a modemeddel nem tud egyutt mukodni a routered? Vagy a 2 pc kozott nincs gigabites kapcsolatod a routeren keresztul?

(#100564) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges egy HDMI csatis komplett mini PC-t és DVI csatis LCD monitort (felbontása 1680x1050) gond nélkül összekötni? Gondolok vmi olyan kábelre, melynek egyik végén HDMI csati a másikon pedig DVI van és a monitoron a képpel nem lesz gond. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#100565) SP4C3 válasza junior11 (#100564) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehetséges.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#100566) junior11 válasza SP4C3 (#100565) üzenetére


junior11
veterán

Köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#100567) forras2


forras2
őstag

Esetleg valakinek ötlete, tippje? :U

(#100568) K10PA válasza alcsa (#100563) üzenetére


K10PA
csendes tag

Köszi a linket! Elolvastam... bár nem értem :)

Ha leszedem a routerről a modemet sajnos nem hoz javulást. Igazából a PC-ről szeretnék a médialejátszóra másolni filmeket. Azt is kipróbáltam, hogy a outerre közvetlenül USB-n kötök merevlemezt, de arra sem tudott normális sebességen dolgozni se a PC, se a laptop. Vajmi keveset értek a hálózati kapcsolatokhoz, de van valami olyan beállítás, ami "megkerüli" a routert és csak switchként használja? Gondolom ez baromság, de majd kijavítotok, hogy hogyan is van ez :)

(#100569) SP4C3 válasza forras2 (#100567) üzenetére


SP4C3
veterán

"Elindítottam a feladat kezelőt, és látom, hogy üresjáratban 6GB ramot használ a gépem." - Ott a gond már nem kicsi!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#100570) mezis válasza forras2 (#100567) üzenetére


mezis
nagyúr

Először is CCleaner.

Van elegendő üres helyed a rendszer drive-on ?

mezis

(#100571) forras2 válasza mezis (#100570) üzenetére


forras2
őstag

CCleaner megtörtént már, nem volt megoldás! 120 GB-s SSD-n 2 GB szabad hely van!

(#100572) SP4C3 válasza forras2 (#100571) üzenetére


SP4C3
veterán

Náááááájsz ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#100573) mezis válasza forras2 (#100571) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a 2GByte nagyon kevés. (Helyezd át másik drájvra a poreszt. ;] :D )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#100574) forras2 válasza mezis (#100573) üzenetére


forras2
őstag

a poreszomat hagyd békén :D
De időközben csináltam még 1 kevés helyet, így jelenleg 7,7 GB van szabadon!
Van 1 pagefile nevű fájl. Az micsoda? mert az 24 GB-t foglal.
Viszont a 7,7 GB szabad hellyel sem változott semmi :U

így nézünk ki jelenleg 10 perc firefox futtatás után!


[ Szerkesztve ]

(#100575) forras2 válasza forras2 (#100574) üzenetére


forras2
őstag

hopp, ez lemaradt!
És így nézünk ki a firefox bezárása után!

Azt hozzátenném, hogy más böngészővel is ugyan ez a helyzet!

(#100576) badd válasza sklopp (#100554) üzenetére


badd
tag

Megoldódott. Figyelmetlen voltam, és nem adtam a CPU-nak áramot. Köszönöm azért!

(#100577) Blazii


Blazii
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a minap egy corsair h115i hűtőt.
A gondom az hogy amikor a hatlapi rögzítőt felrakom és becsavarozom a csavarokat az lötyög benne. (1150)
Pedig ugy csinálom mint ahogy le van írva. Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#100578) toughpelesz


toughpelesz
újonc

Sziasztok az a problémám lenne, hogy minden játék még azok is amik egyáltalán még grafikai munkát nem is igényelnek, vagy legalábbis nem annyit amennyit ne bírna el a gép pl.: Mafia 2, call of duty 1 , de még a hearthstone is, egyfolytában lefagynak.
A lefagyás gyakorisága rossz esetben percenként 2-3 jobb esetben 5 percenként 2-3
A lefagyás ideje 4-5 másodperc nem több nem kevesebb, éppen annyi és olyan gyakorisággal, hogy az élvezhetetlenné tegyen egy játékot.
Ezen kívül semmilyen egyéb probléma nem adódik játék közben ugyan úgy low grafikán és a maximális beállítások mellett előfordulnak a fagyások.
Drivert frissítettem és néztem feladatkezelővel de semmilyen komoly memória sem cpu megterhelést nem kap a gép a fagyás közben.
Fontos tudni esetleg, hogy csak a játék fagy le, amikor windows módban futtattam bármelyiket, akkor a játék lefagyása közben az asztal és minden egyéb teljesen működött.
Kizárólag csak játéknál fordul elő de ott nem válogat.

Gép:
intel i7-6700HQ 2.6Ghz-3,5Ghhz
16gb RAM
Nvidia geforce 960m 4gb

Előre is köszönöm a megoldási kísérleteket:(

(#100579) SP4C3 válasza forras2 (#100574) üzenetére


SP4C3
veterán

Haver, no offense, de neked nem való számítógép. Most komolyan, mik futnak ott?

PlexDlnaService.exe
mbam.exe - malwarebytes minek fut folyton? Vagy aktív védelemnek használod? :))
PlexScripthost - Python programozol
LCore.exe - logitech perifériákhoz, gondolom startup-ba is beette magát a féreg...
OverWolf is minek?

Szerintem van ott még egy-két teljes értékű szemét ami indul minden egyes bootoláskor.

Visszatérve FF-ra, csinálj egy screenshot-ot a plugins és extensions ablakról is.

Ja és lapozófájl, ezt állítsd 2048MB-ra. Ebbe pakolja az adatokat a RAM-ból -> Disk-re (hdd/ssd) amikor elfogy a ramod, márpedig neked elfogy és lassú taliga lesz a gépedből amiben milyen processor is van?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#100580) SP4C3 válasza toughpelesz (#100578) üzenetére


SP4C3
veterán

Elég új laptopról van szó, ha garanciás, akkor vidd vissza, hogy nézzék meg.

@Klayura "A gondom az hogy amikor a hatlapi rögzítőt felrakom és becsavarozom a csavarokat az lötyög benne. (1150)" - Mi lötyög? A csavarok, vagy a hátlapi rögzítő?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#100581) toughpelesz válasza SP4C3 (#100580) üzenetére


toughpelesz
újonc

Rendben elviszem majd. köszönöm!

(#100582) mezis válasza forras2 (#100574) üzenetére


mezis
nagyúr

Flash Player: Uninstall.

mezis

(#100583) forras2 válasza SP4C3 (#100579) üzenetére


forras2
őstag

PlexDlnaServer.exe Ezzel osztom meg a TV-nek a filmeket a gépről. Történetesen általában ha gép előtt ülök filmet is nézek, így fut.
Antimalwarebytet épp futni hagytam, előtte futtattam le.
Logitech fejhallgatóm van, amihez van 1 gyári USB-s hangkártya, és annak kell 1 driver is. Ezek a csúnya driverek meg már csak ilyenek, mindig futnak :))
Overwolf a Teamspeak3-hoz kell, napi szinten használom. Nekem szükségem van rá.
Bár nem hiszem, hogy ezek okoznák a gondot, mert ezek megesznek 100-120 MB ramot, nekem meg 11 gigát szoppant be a gép, arra szeretnék inkább megoldást találni!

AMD FX 8320-as procim van!

De azt hozzá tenném, nagyjából fél éve így megy a rendszerem, eddig nem volt baja. Tegnap reggel is ment még tökéletesen, délután amikor haza értem a munkából, már ez a lassú sz@rtalicska várt. Biztos, hogy azok a programok okozzák a gondot, amik futnak már vagy fél éve rendszeresen?

Csináltam még 1 kis helyet, jelenleg 32 GB szabad hely van a rendszer SSD-n, de a probléma nem oldódott meg.

[ Szerkesztve ]

(#100584) Blazii válasza SP4C3 (#100580) üzenetére


Blazii
csendes tag

Az egész lötyögött a csavarok is meg a tartó is. De megoldódott mint kiderült csak túl izgultam a dolgot.
De azért köszönöm :R

(#100585) alcsa válasza K10PA (#100568) üzenetére


alcsa
senior tag

Sajnalom, en sem ertek annyira ehhez. Atkellene nezd a beallitasokat a routeren, esetleg reset-elni es ugy megprobalni. Ha ugy se megy, akkor passz :F .

Egy kicsit utana olvastam, sokan panaszkodtak, hogy 100mbit-re van limitalva a sebesseg, de egyertelmu valaszt senki nem adott. Van akinek bevalt, ha firmware-t frissitett, van aki a szamitogepe lan driveret frissitette, van aki kabel cseret csinalt. Ennel tobbet nem tudok mit mondani, sajnalom.

[ Szerkesztve ]

(#100586) srs24


srs24
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó topikba írok a kérdésemmel, ha nem így van akkor szóljatok és írok máshova, de nem láttam ennél megfelelőbbet. Szóval a problémám az lenne, hogy a PCm eddig teljesen jól működött, mostanában azonban vagy 2héten belül már ez a kb. 3. eset, hogy rendesen gépezek kikapcsolom, és másnap mikor be akarom kacsolni, bekapcsol, de a monitoron nem jelenik meg semmi. Nem a monitor vagy kábelkihúzódás okozza, mert megnéztem és a monitor kábele nincs kihúzódva, valamint próbáltam másik monitoron valamint TVn is és ilyenkor azon sincs kép. Főkapcsolóval tudom ilyenkor max. kikapcsolni és másnap vagy 2 nap múlva megint hiba nélkül elindul. Kicsit hosszúra sikeredett, remélem valakinek van ötlete.
Válaszotokat előre is köszönöm, srs.

(#100587) alcsa válasza srs24 (#100586) üzenetére


alcsa
senior tag

Nincs semmi informacio a gepedrol, ha leirnad, talan valaki tudna segiteni.

(#100588) rokendrol válasza srs24 (#100586) üzenetére


rokendrol
senior tag

egy vírus irtót futtassál le

(#100589) pc360


pc360
addikt

Egészen véletlen tudtok modern megoldást az RS-232 szabvány lekezelésére?

PCI-os kártyánk van erre, ami viszont nem megy be újabb gépekbe - amiket viszont muszáj lenne hadrendbe állítani. Mielőtt valaki kiakadna a kábelszabványon: ipari masinákat kontrollálunk vele, azon nem lehet változtatni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#100590) bambano válasza pc360 (#100589) üzenetére


bambano
titán

bementek a bótba és vesztek pci-e soros kártyákat.
itt szokott lenni, most a webjük szerint éppen nincs, de szerintem egy telefont megér.
itt meg van.

az usb-s átalakítókat én elfelejteném, csak a baj van velük.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#100591) pc360 válasza bambano (#100590) üzenetére


pc360
addikt

Köszi! Valóban, az USB-sekkel mi is szívtunk már egy kört.

Közben sikerült elérni egy illetékest, aki javaslatot is tett egy konkrét típusra mindenféle szempontok alapján. Akkor problem solved.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#100592) K10PA válasza alcsa (#100585) üzenetére


K10PA
csendes tag

Egy pillanatig se bánkódj! Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal!

A router sok újraindításon esett át, gyári beállításra visszatérés és egyéb elképzeléseken vagyok már túl.
Amikor megvettem, talán 2 hónapja, a beüzemelésekor egyből felajánlotta a frissítést, éltem is a lehetőséggel.
A PC LAN driverét már nem tudom min. 8-10 éve frissíteni - nem készül frissítés hozzá, persze mindez irreleváns a laptoppal végzett próbálkozások tükrében.
Akkor így marad minden.... csak így vehettem volna egy olcsóbb routert is, mert sem az USB-t, sem az 1 Gbit-et nem tudom használni belőle, ami miatt megvettem :)

(#100593) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Sziasztok,

Nem tudtam pontosan hová írjak, ezért itt teszem meg és kereslek fel titeket a problémámmal. Remélem valakinek lesz tippje.

Felállás: asrock Z77+3570K@4.3ghz+3db HDD (Hitachi HDS5C3020ALA632, SAMSUNG HD103SJ + HD154UI. Rendszer ssd-n.

Egy elég érdekes/idegesítő gondom van: mióta ~3 éve ebbe a konfigba beköltöztem pontosan azóta áll fenn a probléma. Amikor bekapcsolom a pc-t az egyik hdd felpörög majd mikor csipogna egyet és elindulna végre, újra és újra csipog és küszködik, hogy ezen a fázison tovább lépjen. Ilyenkor pc kikapcs, várakozás kicsit, majd újra be és minden rendben van.
A régi konfigban nem csinált ilyet, tehát a táp nem hiszem, hogy akkor épp kicsit megadta magát, mert azóta sincs semmiféle más ilyen jellegű gondom (corsair vx450), illetve hdd sem szállt el és semmi baja, kondíció stb is rendben. BIOS a legfrissebb. VGA is azóta cserélve kisebb fogyasztásúra (amd 6950 -> 1060 gtx), de ugyanez a helyzet. 10 indításból mondjuk 3-4x fordul elő.

Köszönöm mindenkinek, ha ad tippeket :R

(#100594) priti


priti
addikt

Alaplapcsere P55 chipset Z77-re váltását túléli a telepített Windows7, vagy megdöglend és induláskor kékhalál?

(#100593) Mi5i

Téged nem egy vacak DVD író szívat? :)

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#100595) föccer válasza priti (#100594) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha van folyamatos internet kapcsolat, leglális win és be van kapcsolva az update, akkor valószínűleg túléli. Lesz pár ujra indulás a driverek telepítése miatt, de menni fog. De azért a fontos adatokat mentsd ki független adathordozóra.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100596) Met válasza priti (#100594) üzenetére


Met
nagyúr

Valahogy vissza lehet állítani telepítés utáni állapotra. Nem visszaállítási pontra gondolok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100597) alcsa


alcsa
senior tag

Sziasztok,

Habar feltettem a kerdest a hovezeto pasztas topicban is, azert felrakom itt, hatha hamarabb kapok valaszt.
Szoval:
Ti mit hasznalnatok, Arcitc MX4-et vagy egy Scythe Big Shuriken melle adott hovezeto pasztat?
Holnap raknam fel a hutot, s gondolkodom, hogy a sajatjat, vagy az MX4-et hasznaljam.

Koszi!

(#100598) Met válasza Met (#100596) üzenetére


Met
nagyúr

Itt is van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100599) priti válasza Met (#100598) üzenetére


priti
addikt

tényleg, ez mekkora jóság, vajon miért nem próbáltam ki én ezt soha, érthetetlen
kösszépen :R

(#100595) föccer

neked is köszi :R

Hardverlesen

(#100600) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Ismerősömnek iPhone 5 telefonja van, az mp3-at mibe konvertáljam, hogy meg tudja hallgatni? AIFF-et találtam, de a 4 megás MP3-ból csinált egy 40 megás AIFF kiterjesztésűt, ez komoly?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.