Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) Stylerr válasza Mustármag (#100650) üzenetére


Stylerr
addikt

Kézzel van beállítva a feszültség.

(#100652) Satyricon válasza philoxenia (#100644) üzenetére


Satyricon
addikt

Passz. 4.0-s, könig márkájút vettem

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#100653) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes telepített programok helyett,mondjuk portable programokat használni,vagy azok is egy idő után telerakják a registryt?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#100654) cattus


cattus
őstag

Hali!

Az a problémám, hogy túl gyorsan indul a gépem és így nem tudok belépni a boot-menübe (USB-ről szeretnék bootolni). A gép az adatlapomon szereplő laptop SSD-vel és a legújabb Windows 10-zel, egy linuxot szeretnék mellé felrakni.

Do the thing!

(#100655) alcsa válasza cattus (#100654) üzenetére


alcsa
senior tag

Talán ez segít : [link].

Meddig jutottunk, hogy már az a baj, hogy túl gyorsan indul a gép :D

[ Szerkesztve ]

(#100656) Pityu. válasza cattus (#100654) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bár csak ez lenne a legnagyobb baja az embernek :) Sokan vágynak ilyen indulásra

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#100657) SP4C3 válasza Pityu. (#100656) üzenetére


SP4C3
veterán

Amire ô gondol az a bios/uefi fast boot, nem a teljes talpraállás.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#100658) HoaryFox válasza Pityu. (#100653) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Én javarészt portable progikat használok, hozzá sem nyúlnak a registry-hez.

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#100659) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Volna egy Lexar 600x 64GB MicroSD kártyám , amit nem tudok megfelelően "törölni" , mert csak most vettem észre, hogy eddig 32GB volt csak használva a 64GB -ból..Mi a megoldás? :F (csak formázni lehet, törölni nem...az üres részét meg nem lehet létrehozni...)

Segítséget előre köszönöm! :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#100660) HoaryFox válasza MaxxDamage (#100659) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Próbáld meg Live Linux alatt. Valószínű mivel használatban van (mountolva van), ezért nem engedi módosítani.

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#100661) MaxxDamage válasza HoaryFox (#100660) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

:R
Közben telefonba berakva formáztam és mindjárt látta a 64GB -ot :K :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#100662) Pityu. válasza SP4C3 (#100657) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet,hogy én is átirányozódok efelé,én is használok egy kettőt,de gondoltam a legtöbbet használhatnám így,és talán még a windows is lehet kicsit tartósabb.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#100663) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Az Office 365 levelezésben a hátteret hogyan lehet megváltoztatni?
Kiveri a szemem a fehér fény :O
Melóhelyre kéne beállítás, beépülő nem jó!
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#100664) föccer válasza makoss (#100663) üzenetére


föccer
nagyúr

Windows hátteret nem lehet beállítani?

Vezérlőpult\Megjelenés és személyes beállítások\Személyre szabás\Ablak színe és megjelenése

itt speciális beállítások alatt kiválasztod az ablak hátteret és bállítod a kellő színt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100665) philoxenia válasza makoss (#100663) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Napszemcsi? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#100666) makoss válasza föccer (#100664) üzenetére


makoss
veterán

win 7 van a gépen, Office 365 levelezésben kell beállítani a hátteret nem az oprendszerben

(#100665) philoxenia: Ezt inkább a főnökömnek mond :D

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#100667) föccer válasza makoss (#100666) üzenetére


föccer
nagyúr

De ha beállítod az alapértelmezettet, akkor az office-ban is változnia kell. Igaz mindenhol máshol is meg fog.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100668) makoss válasza föccer (#100667) üzenetére


makoss
veterán

Most otthon vagyok, majd megnézem, de nem valószinü, hogy hagy belépni a vezérlőpultba, igen lebutították a win 7-et! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#100669) Vakegérke válasza makoss (#100668) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jobb klikk az asztalon, személyre szabás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#100670) föccer válasza Vakegérke (#100669) üzenetére


föccer
nagyúr

Az is a vezérlőpultot nyitja meg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100671) Vakegérke válasza föccer (#100670) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, de közvetlen úton. Olyan, mintha nem a betonúton mennék haza, hanem a kertek alatt. Egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#100672) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok.

Adott egy 64 bites Windows 7.
Most figyeltem meg azt, hogy mikor beindítom a gépet, még beéri 1gb rammal, úgy, hogy nem fut semmi különösebb alkalmazás (se böngésző, se semmi), viszont néhány óra használat után, már csak 2-2,5gb-ig megy le, ha bezárok mindent.

Ez lehet, hogy régebben is így volt, csak nem figyeltem meg, de most szemet szúrt, és gondoltam rákérdezek. :)

UI.: ja igen, a kérdés az, hogy van valamilyen memóriaürítő parancssor, vagy hasonló erre?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#100673) föccer válasza Vakegérke (#100671) üzenetére


föccer
nagyúr

A példádat tovább gondolva: mehetsz te bármelyik úton, ha a kapu b van zárva és a kulcsot pedig nem adták oda neked.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100674) Vakegérke válasza föccer (#100673) üzenetére


Vakegérke
veterán

Cifrázhatjuk. Ha lezárták a betonutat, a kertek alatt hazajutok, a hátsó kiskapu talán nincs bezárva.
Holnap kiderül, hogy nyerő-e az ötletem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#100675) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Hello,
PC házhoz keresek alaplap tartó csavarokat, vagy műanyag pöcköket. Sajnos nem tudom milyen néven kéne keresni, meg hogy hol lehet ilyesmiből pár db-ot kapni nem Obi féle díszdobozos horror áron, ebben tudna valaki segíteni?

/s

(#100676) Mustármag válasza Stylerr (#100651) üzenetére


Mustármag
őstag

És a többi?

(#100677) Stylerr válasza Mustármag (#100676) üzenetére


Stylerr
addikt

BIOS reset is volt, órajel, feszültség is kézzel van beállítva, próbáltam mindkét Command Ratet is a RAM-nál, de ugyanúgy fagy. Hónapokig ment hiba mentesen, és a beállításaimon nem változtattam, tehát sanszos, hogy valami alkatrész akarja megadni magát. A RAM hibát kizárhatjuk, mert mind a 4 slotba 4 fajta ramot próbáltam egyesével.

(#100678) priti válasza Stylerr (#100677) üzenetére


priti
addikt

A BIOS-oknál a "Verzió 2201" alatt az a leírás a mi változott az előző BIOS-hoz képest című cellában, hogy "A rendszerstabilitás tökéletesítése" szvsz, BIOS frissítéssel nyitnék ilyen szutyok alaplapnál ami a gyártó által bevallottan nem tökéletesen stabil a tizenegyedik BIOS-ig, meg eleve egek 13darab BIOS egy laphoz? Mi taknyolás megy ezeknél? áhh

Hardverlesen

(#100679) makoss válasza Vakegérke (#100669) üzenetére


makoss
veterán

ilyenre volna jó megváltoztatni

ilyenről :R
... jelen esetben csak a felső fejléc szinét, grafikáját lehet megváltoztatni a téma beállításokkal :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#100680) priti válasza Stylerr (#100677) üzenetére


priti
addikt

Nézem közben az ASUS-nál a BIOS-okat, hogy jött össze 14db. Nem kompatibilis, megszakad, abnormálisan működik, rendszerstabilitás javítása (ötször :Y ) komolyan nem értem az embereket. Te is miért nem veszel egy normális Inteles PC-t? Jó hajtani a xopórollert? Nekem úgy tűnik így első látásra, hogy ez az AMD-s konfig se lett jó sosem, csak abbamaradt a támogatása 2015 márciusában és onnantól senki nem javítja az újabb és újabb hibákat.
De komolyan hogy lehet már rendszerstabilitást javítani ötször? Abból háromszor egymás után? :W Úgy, hogy nem lehet megcsinálni rendesen. Így se jó, úgy se jó. Sose lesz jó.

Hardverlesen

(#100681) Vakegérke válasza makoss (#100679) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazából nem értek az Office-hoz. Ezt, meg ezt találtam, talán hasznos.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#100682) makoss válasza Vakegérke (#100681) üzenetére


makoss
veterán

Köszi, majd éjszakásba meglesem :R

Legutóbb mikor megnéztem a témán belül elég sok közzül lehetett választani, de azok egytől egyik csak a fejlécet változtatták meg, hátteret nem :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#100683) Stylerr válasza priti (#100680) üzenetére


Stylerr
addikt

2013 decemberében vásároltam, sajnos nem tudok ismét 150-200 ezret rászánni. BIOS-t nem mertem sose frissíteni, félek, hogy teljesen elrontom az alaplapot.

(#100684) Vakegérke válasza makoss (#100682) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sok sikert. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#100685) priti válasza Stylerr (#100683) üzenetére


priti
addikt

Leírtad, minden hőmérsékletet megnéztél és minden oké túl nem melegszik semmi, BIOS-ban minden auto tuningot letiltottál, minden feszt manuálisan állítottál, memória időzítéseket beállítottad, terhelésre a gyári órajelekkel mégis megfagy. Leírod, hogy cseréltél memóriát , mert az eredeti tönkrement és utána jött elő a hiba már az új típusú memóriával. De nem akarsz BIOS-t frissíteni, nehogy cserélni kelljen a lapot, de ha lefagy akkor meg cserélni kell vagy most őszintén mit tudsz csinálni a cserén kívül? Én már nem tudlak követni. Olyan, mintha hozzá nem értés miatt nem mernél BIOS-t frissíteni, na de akkor meg hogy állítasz te manuálisan feszeket meg mindent a BIOS-ban, ha még egy BIOS flash sem megy?

Egyáltalán másik rendszerben tesztelsz valami bootoló vacakkal? Ugye nem derül ki mindjárt, hogy valami vírusod van, vagy csak simán egy 100 éves flash fagy a böngészőben. Bocs, de ennek a távsegítségnek vannak korlátai. Szerintem elérted.

Hardverlesen

(#100686) Shingen válasza philoxenia (#100645) üzenetére


Shingen
addikt

Ennél vmi értelmesebb választ vártam.
De tőled nem telik más. :P

風林火山

(#100687) philoxenia válasza Shingen (#100686) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát a kérdésnél így is értelmesebb volt... Mire is gondolhattál, mikor "bizonyos oldalak"-ról írtál? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#100688) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Van egy genius netscroll 220 laser egerem,nem mai darab elég sokat használtam már,és el kezdett néha duplán kattintani,aztán van,olyan hogy nem is igazán csinálja de van úgy hogy csinálja néha és van olyan nap mikor az agyamra mászik,aztán másnap megint vagy alig vagy ritkán csinálja.Ez már a mikrokapcsoló végét jelzi?Rendeltem egy másikat időközben egy újat de kicsit fáj a szívem úgy meg szerettem évek alatt ezt az egeret.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#100689) VoidXs válasza Pityu. (#100688) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem feltétlenül jelzi a kapcsoló végét, én például szétszedtem a sajátom, majd újra összeraktam, és megszűnt az ilyen problémája.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#100690) Pityu. válasza VoidXs (#100689) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor lehet elhamarkodtam a vásárlást?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#100691) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na mindig akad valami szarság van egy nem mai genius 2.1 hangszóróm,és tegnap azt vettem észre,bal oldalt a hangszóró csak nagyon halkan szól szóval felemás,ok nem keveset használtam de nem is mozgattam sokat le van ide rakva az asztalra aztán jól van,nos el kezdtem nézegetni a vezetékeket kihúztam azt a csatlakozót ami az alaplapi hangkártyához csatlakoztatja akkor el kezdet szólni a baloldali rendesen,de a vezetéket hiába mozgatom,nem megy el a hang szóval nem tudom,hogy a vezetéknek lehet e gondja.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#100692) mezis válasza Pityu. (#100691) üzenetére


mezis
nagyúr

Op. rendszer, eszköz beállítás ?

mezis

(#100693) taranis


taranis
addikt

Sziasztok! A problémám az, hogy a PC-m egyik napról a másikra úgy döntött, hogy nem indul. A BIOS-ig sem jut el, előtte újraindul. Nem csipog, semmilyen jelzést nem ad, csak folyamatosan felpörgeti a vinyókat aztán újraindul. Sorra lehúztam mindent, a RAM-okat, vinyókat/ssd-t sikerült kizárni. Amikor lehúztam a VGA-t (Gigabyte 960GTX), akkor elindult a gép. Utána kíváncsiságból visszatettem a VGA-t, és azzal együtt is elindult. Ment is a gép úgy 2-3 órát, majd hirtelen használat közben leállt és megint elkezdődött az, hogy el sem tud indulni a gép, még a BIOS előtt újraindul. Fogtam a VGA-t, és betettem az alaplap alsó, sajnos csak 4x-es PCI-E slotjába, így egyelőre megy a gép. Az alaplap amúgy egy Gigabyte H77-D3H.
Szóval fogalmam sincs, hogy az alaplappal, a vga-val, vagy esetleg a táppal van gond. A táp amúgy egy Corsair TX850, de nincs nyúzva, egy 450-es is elvinné a gépet.
Van valami más mód ennek a kitesztelésére azon kívül, hogy szerzek másik tápot, vagy a VGA kártyát átteszem másik gépbe?

colorizer.net

(#100694) mezis válasza taranis (#100693) üzenetére


mezis
nagyúr

A VGA kártya rendesen, bent van a helyén ?
(Láttam már olyan esetet, hogy az alaplapi távtartók rövidebbek voltak a kelleténél, így csak a kártya vége volt bent tövig, onnantól kifelé egyre kijjebb állt.)

mezis

(#100695) AlyrArkhon válasza taranis (#100693) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

a plusz tápok rajta vannak a kártyán? mindkettő, egy, vagy egy se?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#100696) taranis válasza mezis (#100694) üzenetére


taranis
addikt

Hát én azt gondoltam, hogy igen, mert erre oda szoktam figyelni, de lehet, hogy mégis ezzel lesz a gond. Másfél éve bent van amúgy a kártya, de volt egy lakásfelújítás és ide oda lett téve a ház, elmozdulhatott valami. Amiatt gondolom, mert pár órája visszatettem a kártyát a x16-os slotba, külön odafigyelve az illesztésre, jól benyomogattam mindenhol, csavarozás után is, és azóta nem tapasztaltam a gondot. Persze tegnap is 3 óra használat után jött elő a gond, szóval még meglátjuk. A kártyába 2db tápcsati megy, azok rendesen be vannak nyomva.

colorizer.net

(#100697) Shingen válasza philoxenia (#100687) üzenetére


Shingen
addikt

pl. clip converter oldal.
Azt sem hozza meg pár nappal ezelőtt használtam azóta nem jön be.
Havernak meg igen.
Nem értem nekem már miért nem nyitja meg a böngésző.
Fura hogy a mobil sem nyitja meg. :F

風林火山

(#100698) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Unokaöcsémmel tolnánk a Vice Cityt online, egymás ellen! Hogy tudnánk azt megoldani, hogy egy szerveren kizárólag mi legyünk fenn? Amik adottak

1-1 gép
1-1 eredeti Vice City (nekem is, neki is)

Ő otthon tolná, meg én is, szóval nem egy házon belül vagyunk. Meg tudjuk valahogy oldani? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#100699) philoxenia válasza Shingen (#100697) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#100700) VoidXs válasza Satyricon (#100698) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, indíts egy szervert, amit nem engedsz át a routeren, majd csatlakozz helyi IP alapján.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.