Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101501) quailstorm válasza zolisx4 (#101499) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Desktop baytrail atom, igen régi már. Kb egy jobb core2duo szintjén van, vagy még az se. 2-3 tab browser meg msoffice, többre már idegőrlő.

(#101502) zolisx4


zolisx4
őstag

Köszi a segítséget akkor más alternatívát kell keresnem. :R

(#101503) toza


toza
senior tag

udv..

vki segitsen mar legyszi..!!ezt v ilyet sztnek megvenni!!

hol talalok masik oldalt vagy akarmit!?innen nem megy vmiert!!!

koszonom..

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#101504) toza válasza toza (#101503) üzenetére


toza
senior tag

megoldodott.. koszi.. :D

most ezt keresem,vennek! hol lehet talalni.. itt nincs azt irja ..!

PC2202-HM65 alaplap..

vki tod forrast!? legyszives. koszi

szegyen a futas,de faraszto...

(#101505) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Kezdjük ott, hogy tudom, mi az az svchost.exe.
A kérdésem csak az, hogyan tudnám véglegesen leállítani?
Feladatkezelőből lelőve következmény nincs, vagy legalábbis nem veszem észre, viszont elég hamar újra elindul, és használhatatlanná teszi a gépet. (CPU és memória is stabil 95-99% körül)
Van megoldás arra, hogy leállítsam, és többet ne kelljen vele foglalkoznom? :W

(#101506) olle válasza siebener (#101505) üzenetére


olle
senior tag

Az svchost felelős rengeteg rendszer folyamat futtatásáért. Minden host egy-egy külön folyamatot, folyamatstruktúrát futtat.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#101507) Apollo_21 válasza siebener (#101505) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hali,

tegyük fel tudod...akkor azt is hogy a Windows része és elég sok folyamat futtatását vezérli alapesetben.
Ha kilövöd nagy esély van rá hogy használhatattlan lesz a gép..de azért mert épp egy szükséges folyamat struktúra áll le azért mert neked nemtetszett h fut az svc:D
Álatlában ebből nemis 1fut 1xre..én nembántanám, máshol keresném a gondot.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#101508) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok.

T-home cisco epc3925 modem után kellene switch t-homos ip tv box, ps3 és smart tv menne rá.5 portos elég lenne milyet érdemes venni ami nem drága? Ezt néztem,csak nem tudom,hogy az ip boxnak jó e?

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#101509) varmi2 válasza rob83 (#101508) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szeribtem neked router kell, nem swich.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#101510) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Volna egy nagyon fura kérdésem.

-Adott a Tchibo magyar weboldala ahonnan lehet bármit rendelni és vagy házhoz vagy egy általam kijelölt boltban vehetem át az árút.

-A kérdés az lenne,hogy ha én a Tchibo Ausztria-i webshopjából rendelnék valamit(mert ott jóval nagyobb az árú választék stb) akkor azt is ki(postázzák)hozzák,természetesen házhoz?

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#101511) mezis válasza rob83 (#101508) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem szükséges router, elegendő egy switch. Abból viszont inkábbb 1000Mbps-t is tudót.
(Ha szükséges WiFi lefedettség növelése, akkor inkább WiFi-s router.

mezis

(#101512) leslieke válasza Atesz 666 (#101510) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha elfogadja a magyarországi címet, akkor igen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#101513) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Ebben kérnék segítséget: TruBrite® HD-LED kijelző és az IPS mit jelent, ill .melyik a jobb?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#101514) rokendrol


rokendrol
senior tag

segítség sony xperia Z1-em van,lefagyott a teló teljesen,rezeg és nem lehet lekapcsolni. aki tud segítsen!!!

(#101515) rokendrol


rokendrol
senior tag

okés probléma megoldva

(#101516) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy most vettem alkatrészeket a pcx-ből, összeraktam és nem indul.

Táp: FSP Hyper M 500W
Lap: Asrock B150M Pro

Panel ledek minden jol össze van rakva, már tízszer leellenőriztem, sőt egy másikkal is összevetettem, ami működik :D. A ház egy Zalman Z9 Neo és fent a ledek világítanak de a bekapcsoló gomb nyomogatására majd heves nyomogatására sem kapcsol. Van olyan ellenőrzési mechanizmus, amivel elindulhatok, hogy hol lehet a hiba?

Köszi

(#101517) #65675776 válasza wmarci (#101516) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl kösd le az előlapi power gombot, és az alaplapon levő két bekapcsolásra szolgáló tűt zárd össze valami fémmel. Ha úgy indul, akkor a nyomógomb, vagy a vezetéke rossz.

Emellett lehet nem hátrány kiépíteni az egészet a házból, és azon kívül összerakni, kipróbálni. (Ezzel a zárlatok lehetőségét lehet kizárni.)

Persze ha csak táp és lap van, semmi más, akkor az nem is fog indulni. Bár gondolom nem ez a helyzet.

Speakert bekötni, és ellenőrizni, hogy csipog-e valamit. Illetve apránként összerakni a gépet. Elsőre csak a ténylegesen nélkülözhetetlen dolgokat beépíteni (lap, proci, egy darab RAM, ha nincs IGP, akkor VGA) és ellátni táppal.

(#101518) toza válasza #65675776 (#101517) üzenetére


toza
senior tag

hutobordat is mond.!! hatha ojan gyagya h elefelejti rarakni es rad lesz morcos utanna.!

8 pin meg 24 pin helyen van e?!ram bekattant rendesen!? cpu sarka jofele nez?! pasztatol csucsog e rendesen? huto fan bedugva e?! power gomb megfelelo pineken e van ?! e ?! stb

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#101519) wmarci válasza toza (#101518) üzenetére


wmarci
senior tag

Egy be quiet! Pure Rock van egy i5 6500-on. Kapott rendesen pasztat es be is van pattintva rendesen az alaplapba. A 24 es 8 pines is, (ami 2x4). Mindegyik + - jo helyen szoval egyelore tanacstalan vagyok. Tenyleg az lesz hogy elolrol az egesz hazon kivul.

[ Szerkesztve ]

(#101520) genndy válasza wmarci (#101516) üzenetére


genndy
addikt

A táp hátulján is szokott lenni egy saját billenőkapcsolója.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#101521) wmarci válasza genndy (#101520) üzenetére


wmarci
senior tag

Az is megvan. Ez esetben sajnos. A haz tetejen van par usb 3 azok vilagitanak keken szoval valami aram csak csorgedez benne. De a bekapcsra semmi.

[ Szerkesztve ]

(#101522) wmarci válasza wmarci (#101521) üzenetére


wmarci
senior tag

Esetleg meg arra gondolok hogy a cpu melle nem a foglalatba de melle a lefogato ele kerult paszta veletlenul. Az gond lehet?

(#101523) #65675776 válasza toza (#101518) üzenetére


#65675776
törölt tag

Számomra a hűtő a processzor integráns része, hiába külön alkatrész. Ezért nem említettem meg külön. De igazad van.

(#101524) =HG= válasza wmarci (#101519) üzenetére


=HG=
addikt

(#101517) daa-raa elmondta mit kéne tenned...

(#101525) Csupingo válasza wmarci (#101516) üzenetére


Csupingo
veterán

Nálam a memória volt rossz, mikor mindent egybe vettem. (Alaplap, proci, memória) Határozottal izomból tedd be őket, a füleket be lehessen kattintani. Ha 2 db van, akkor egyesével próbáld őket. Első körben semmi se legyen rákötve a gépre: hdd, odd, videókártyát se tegyél be. Az alaplapra kösd a kijelzőt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101526) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy: van egyszer egy monitorom, meg egy tv.
A videokártyán csak egy HDMI bemenet. Van valami elosztó amivel a gépre köthetném a tv-t is meg a monitort is és tudnék váltani a kettő között anélkül, hogy kábeleket keljen dugdosni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#101527) varmi2 válasza tankraid (#101526) üzenetére


varmi2
nagyúr

A vga-n van displayport kimenet. A displayport hdmi átalakító, a tv-re meg mehet hdmi portról.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#101528) tankraid válasza varmi2 (#101527) üzenetére


tankraid
aktív tag

Aham. Köszönöm! Gondolom HDMI - displayport között nincs minőségbeli eltérés vagy ilyesmi. Tudsz dobni egy linket átalakítóról? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#101529) varmi2 válasza tankraid (#101528) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs eltérés.
Íme. De van olcsóbb megoldás is.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#101530) tankraid válasza varmi2 (#101529) üzenetére


tankraid
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget! (persze, majd keresgélek még másfelé is!)

(#101531) siebener válasza Apollo_21 (#101507) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm a választ.
Igen, tudom. Nem ez a lényeg.
Annyira se vagyok amatőr, hogy ha megnézem a feladatkezelőben, akkor lássam, mi okoz gondot, ahogy az is eléggé feltűnő, hogy az svchost leállítása után a gép tökéletesen működik, és a sebességével sincs gond.
Egészen addig, míg nem jelenik meg újra az a bizonyos svchost.

(#101532) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok adott, egy nem túl régen vásárolt gép Windows 7 rendszerrel. Rendszeresen csatlakoztatva vannak hozzá külső merevlemezek: 2TB Samsung, 2x2TB WD, 640GB WD (rack dokkolós).

Mi az oka annak hogy néha felismeri a gép őket néha pedig egyáltalán nem? Korábban is Windows 7 volt a gépen és nem volt gond vele, az újratelepítés óta csinálja ezt és már külön betűjeleket is adtam neki a Lemezkezelővel, ideig óráig ment, most megint nem.

(#101533) kr1st0f


kr1st0f
újonc

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogyan kellene kiirnom CD-re a számokat, hogy autoban vagy HIFI kijelzőjén láthassam a track neveket?

(#101534) leslieke válasza kr1st0f (#101533) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

MP3

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#101535) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok! Valaki otthon van fedélzeti kamerákkal kapcsolatban? Milyet ajánlanátok ár/érték arányban? Előre is köszönöm a segítséget!

(#101536) Csupingo válasza siebener (#101531) üzenetére


Csupingo
veterán

Sok írás kering ezzel kapcsolatban a neten. Valamelyikben csak megtalálod a nálad működő megoldást. Többnyire a windows updatert tartják felelősnek. De roguekiller -t vagy malwarebytes -t is lefuttathatsz, hátha valami rondaság okozza a gondot.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101537) kerlac


kerlac
őstag

Sziaszok!

Az alábbi gépbe cseréltem procit,

Gigabyte P35C-DS3R
Intel core 2 duo E6750 2.66ghz Intel core 2 duo E8500 3.16ghz 1333
GAINWARD GTX560Ti 1GB
Chieftec 440w
RAM 4GB 2x2GB

De nem tudja betöltenia wint. Úgy nézem mpedig az alaplapnak kezelnie kell, mi lehet a baj??

(#101538) Csupingo válasza kerlac (#101537) üzenetére


Csupingo
veterán

Minden jól működik? Bios-t látod, stb. csak a win nem tölt be?
Ha jól nézem, egyel űjabb bios kell hozzá. A bios reseten már túl vagy?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101539) kerlac válasza Csupingo (#101538) üzenetére


kerlac
őstag

köszi a gyrs választ!

nem, semmit nem csináltam előtte, csak kicseréltem, de már a BIOS-ba sem engedett be az új procival. egy BIOS frissítést még nem csináltam, kicsit tartok is tőle, nehogy gallyra vágjam, nem tudom ér-e az egész enniyt..

(#101540) Csupingo válasza kerlac (#101539) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt neked kell eldönteni. Csodát már egyik procitól se kell várni. Másik lehetőség, hogy kicsit tuningolsz a mostanin és eléred a másik szintjét simán. Esetleg egy izmosabb 4 magost szerzel bele, azok még használhatóak. Bár bios frissítés akkor is fog kelleni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101541) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok.Az melyik komponens gyengeségre utal, ha játék közben( nagy igénybevételnél) pár másodpercre megfagy a kép, és csak búgó hangot ad? (Shadow Warrior 2)

Riport

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#101542) VoidXs válasza forintuser (#101541) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Report alapján a GPU-t mondanám.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#101543) forintuser válasza VoidXs (#101542) üzenetére


forintuser
őstag

SSD-ről fut.Azon van a rendszer is. :F

Holnapkészítést vállalok.

(#101544) Csupingo válasza forintuser (#101541) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet akár memória hiba is. Rossz vga driver. (Hibás a virágbolti verzió, ha az...) Bányászvírus a gépen: roguekiller -t vagy malwarebytes -t futtatni (vagy mindkettőt :) ). Win energiagazdálkodás teljesítménycentrikuson legyen. Valamekkora lapozófile legyen engedélyezve. Akár játékon belüli beállításokkal is lehet játszani. (Elfogy a vram?)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101545) genndy válasza forintuser (#101541) üzenetére


genndy
addikt

Tipikus 'Windows 10 éppen frissítést keres' jelenség is lehet.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#101546) forintuser válasza Csupingo (#101544) üzenetére


forintuser
őstag

Minden legális.Köszönöm a tanácsot.Lefuttatom a teszteket.Csak nem akartam felesleges köröket futni. :R

Holnapkészítést vállalok.

(#101547) kerlac válasza Csupingo (#101540) üzenetére


kerlac
őstag

nem is vártam csodát, ez másodlagos gép netezni, csak akartam kicsit gyorsítani. Ha BIOS-t frissítek, kell wint is újratelepíteni? Mert ha nem, utánanézek hogyan kell és megcsinálom egyszer.

(#101548) Csupingo válasza kerlac (#101547) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem kell. Valószínűleg a másik proci miatt se kell.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101549) kerlac válasza Csupingo (#101548) üzenetére


kerlac
őstag

Hol találok vmi korrekt leírást a frissítésről? Mi az eljárás? Leszedteem a megfelelő BIOS-t, indítsam el és intézi?

(#101550) joe-ker


joe-ker
senior tag

Adott az alábbi config:
Gigabyte GA-B85M-D3H-A Új!
Intel® Core™ i5-4460 Új!
Gigabyte Geforce GTX 160 6gb Új!
Kingston 120GB SATA3 HyperX FURY Új!
FSP 550W Raider S 550 Új!
A többi a régi gépben volt
8gb (2x4) Kingmax 1600 mhz
500gb Seagate Barracuda
1TB WD blue
hosszabb használat után szercsegő hangot lehet hallani,kb 1mp-re.
Belehallatszik a fülesbe valamint ha fel van csukva a villany, akkor azon lehet látni hogy elhalványul.
A gép kb 1 hónapja lett összerakva.A vga csak 2 hete van a gépben de a régivel is produkálta ezt a hibát,teszem azt hozzá hogy nem az összerakás óta hallom a szercsegést.
Nem tudom behatárolni a hang forrását.
Milyen gond lehet? Előre is thx!
Táp talán?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.