Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100601) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Adott egy bluetooth kulcs. azt szeretném összehozni, hogy a gépre rádugom, feltelepítem, majd telefonnal összepárosítani és onnan zenét lejátszani, vagyis a zenét kiküldeni a pc hangszóróira! Lehetséges ez egy bluetooth kulccsal?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#100602) Mi5i válasza priti (#100594) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Nincs a gépben semmi meghajtó sajnos. Így ez kizárható :DDD

(#100603) VoidXs válasza RootRulez (#100600) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Támogatja az MP3-at. Egy normális lejátszó (pl. FLAC Player+) pedig ismeri a Vorbist is, ami az MP3-nál egy lényegesen hatékonyabb és jobb minőségű formátum, harmad méreten hozza ugyanazt a minőséget.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#100604) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
Hónapokkal ezelőtt előjött egy olyan probléma, hogy beállt a kép és a hang honfoglaló közben (flash játék a böngészőben), utána emiatt elkezdtem tesztelgetni, és Prime és Aida stabilitás teszt közben is ugyanúgy beállt a kép, nem reagált semmire, csak a reset segített. Akkor ez a probléma a hibás RAM miatt volt, kicseréltük, és azóta tökéletesen működött minden, egészen a tegnapi napig. Tegnap teljesen ugyanez a probléma előjött, ismét a RAM-ra gyanakodtam, de az most teljesen jó, mivel megnéztem az összes slotban, és másik RAM-mal is végignéztem az összes slotban, ugyanúgy fagyott. BIOS reset volt, 1,5 V-n futnak a RAMOK, próbáltam 1333 MHZ-n is. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy most miért jött elő ismét a hiba. Segítsetek kérlek. Talán az alaplap?

(#100605) HoaryFox válasza RootRulez (#100600) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Mp3-at pedig le kéne játszania egy iPhone-nak.

Az AIFF meg veszteségmentes tömörítés, aka FLAC by Apple.

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#100606) bambano válasza Stylerr (#100604) üzenetére


bambano
titán

neked is csak azt tudom mondani, hogy a videokártya hűtése kritikus lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#100607) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

SOS urak, SOS... :)

Egy wordbe (v2013) ágyazott diagramon (az adatsor is wordbe van ágyazva) van a bajom. A diagram arról szólna, hogy egy adott vizsgálatba bevont 21 ló milyen fajta szerinti megoszlással bír: 3 ilyen 5 olyan stb. Van 3 fajta, amiből 2-2 ló van, vagyis 9,52% mindegyik fajtából. Ehhez képest az egyiknél 10% van kiírva, a többinél 9% - mit lehet tenni?

előre is köszönöm!

ui.: feltettem a WORD topicba is a kérdést, de itt sűrűbb a járás, hátha hamarabb választ kapok. :)

rájöttem magamtól, sry.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#100608) Stylerr válasza bambano (#100606) üzenetére


Stylerr
addikt

Dehogyis, játék alatt nem fagy a gép. Hőfokok tökéletesek.

(#100609) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Szeretném az adatlapomon levő gépre feltenni az XP-t, régebbi játékok miatt, illetve kíváncsiságból, hogy mit mutatna... Csak ideiglenesen persze...
Nem akarok virtuális gépet, sok játék nem megy alatta, stb.
El is kezdtem telepíteni, de kék halált dobott, kb amikor az első újraindítás megvolt neki.
kétszer próbáltam, mindkétszer ezt csinálta. Sajnos a hibakódot elfelejtettem felírni, így azt nem tudom megmutatni. :(

Én arra tippelek, hogy valamelyik hardver nem tetszik neki ( talán az SSD, vagy a RAM sok neki ), nem tudom..

Szerintetek?

(#100610) bambano válasza Stylerr (#100608) üzenetére


bambano
titán

akkor bajban vagy, mert egy videokártyát kitakarítani nem nagy cucc, és ha ettől elmúlna a bajod, jól jártál volna :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#100611) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!

Tegnap vettem, egy HD5870-et hibátlanul működik viszont ilyet még nem láttam:

GPU Clock és Memory mitől lehet ennyire lent?
Előtte egy HD 5450 volt a géppben lehet az kavart be? Softveres hiba?

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#100612) varmi2 válasza #83381760 (#100611) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hd5870 ennyit tud. Gpu: 850MHz, memoria 1250MHz

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100613) #65675776 válasza #83381760 (#100611) üzenetére


#65675776
törölt tag

Energiagazdálkodásnak hívják. Terheletlenül visszaveszi az órajeleket és feszültséget.

(#100614) #83381760 válasza #65675776 (#100613) üzenetére


#83381760
törölt tag

Ráengedtem egy Furmarkot így sem állt be 875/1250-re.

(#100615) AthlonXP válasza #83381760 (#100614) üzenetére


AthlonXP
őstag

A 875/1250 már OC.

A gyári értékek 850/1200

(#100616) priti válasza Mi5i (#100602) üzenetére


priti
addikt

Most vettem használtan pont olyan lapot, mint a tiéd, csak az enyém mATX, procink is egyforma. Gondoltam tippelek egyet, mert nálam nem csinálja.

Gyári órajeleken is szívat? Ha tuning miatt másznak el órajelek nem állok szóba veled :DDD

Ha alapon is eljátsza akkor szerintem fordítsd meg a HDD-ket fejjel lefelé. Bajuk nem lesz. Lehet kontaktos a csati az egyiken és ha majd másképpen áll rajta a kábel.... egy próbát megér, mert ez pénzbe nem kerül. Elég vacakul krimpelik fel a gagyibb sata kábeleket is, lehet költözéskor meghúztad.

Egyébként vérpisti még mindig nem tud BIOS-t flash-elni. Betettem a lapot benyomtam, hogy a pumpa tolja ki a levegőt és nem kapcsolt ki a gép. Akármire állítottam a deep sleep-et a BIOS-ban nem kapcsolt ki.
pfffff
Feltoltam rá újra ugyanazt a verziójú BIOS-t (1.8), ami fent volt rajta egyből jó. Én nem tudom miről frissített szerencsétlen, de nem ment fel rendesen. Fogadok emiatt (is) adta el ilyen hamar.
Persze írod, hogy nálad is már 3 éve ott figyel. Nemtom én idáig trónoltam az i7-860-on. Jóvót.
Elviszik azt még majd kari előtt most is :)

Hardverlesen

(#100617) Kommy


Kommy
veterán

Biztonsági mentést szeretnék készíteni egy számítógépről. A gépet ezután újra szeretném telepíteni, de ha bármi probléma lépne fel akkor a régi rendzsernek működnie kéne.
Erre azért lenne szükség ilyen formán, hogy ne lehessen kiesés és meglegyen minden fájl.
Úgy szeretném menteni, hogy ne Windows alól hanem ha lehet akkor usb-ről bootolva és egy külső merevlemezre mentve. Másik gép nincs, hogy abba átrakjam és ott mentsem le.
Régen volt egy ilyen pendrive-om , de nem emlékszem már rá a nevére amivel ezt létrehoztam.

(#100618) priti válasza Met (#100598) üzenetére


priti
addikt

Na, ez szopóroller volt. Nem ajánlom.
Gondoltam ez milyen jó lesz, de nem jött be az asztal az új konfiggal. Látszólag valamit csinált, mert égette a HDD ledet a "setup", de 20 perc után kinyomtam, ne bohóckodjunk. Független lemezképből visszatoltam a régi konfig általánosítás előtti HDD képét és minden általánosítás nélkül végül az új hardverrel is felállt a régi hetes. Vérzett kicsit volt 2 másodperc amikor nem válaszolt semmi azt hittem most dámpol és mindjárt kékül, de aztán mégse… így lett nehéz szülés. Kellett nekem általánosítani :)

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#100619) #65675776 válasza #83381760 (#100614) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyesmi akkor fordulhat elő ha nem megfelelő a tápellátás. Két tápcsatlakozó rá van dugva?

AthlonXP: Nyilván gyárilag tuningolt kártya.

Kommy: Norton Ghost, Acronis TrueImage és hasonlók megoldják a teljes lemezkép létrehozást. Csak kérdés van-e értelme minden alkalommal egy teljes képet készíteni. Egyébként a Win backup részlege által létrehozott képet a Win telepítő is képes kezelni, azt visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#100620) Met válasza priti (#100618) üzenetére


Met
nagyúr

Na akkor már tudom hogy nem működik :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100621) Kommy válasza #65675776 (#100619) üzenetére


Kommy
veterán

Ez egyszeri alkalomra kéne a mentés ha vlami az újratelepítésnél félresikerülne, valami nem működne, arra kéne egy oylan biztonsági mentés amit ha visszatöltök akkor minden olyan mint előtte volt.

(#100622) AthlonXP válasza #65675776 (#100619) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez nyilvánvaló ( egyébként miért várna magasabb órajelet? ), de akkor alapból be kéne állnia ara a frekvenciára, ha terhelés alá kerül ( benchmark ).
Kivéve, ha szoftveresen ( pl afterburner, vga driver, vagy módosított vga bios ) nincs korlátozva.
Nem?

Bár nem említette, hogy OC-s kártya lenne, de ettől még...

(#100623) priti válasza Met (#100620) üzenetére


priti
addikt

De-de működik az! Ne vicceljünk már, hogyne működne? MS! Csak biztos többet kell várni. Próbáld ki, szerintem mindenképpen próbáld ki, ha egy óra után nem megy tovább várj még egyet, tuti jó lesz

Hardverlesen

(#100624) #83381760


#83381760
törölt tag

Lehet igazad van és csak a 450W-os Codegány nem bírja. :C

(#100625) C. s. válasza Kommy (#100617) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Régóta a Macrium Reflect Free-t használom erre a célra.

Sz.j fórumtárs készített hozzá egy nagyon hasznos és áttekinthető leírást. A lap alján további linkeket találsz, valamint hasznos volna Fire/SOUL/CD fórumtárs Logout bejegyzését is elolvasni. Az oldalon található linkeket rendszeresen frissíti, érdemes visszajárni.

[ Szerkesztve ]

(#100626) Fecus11


Fecus11
tag

Sziasztok.A minap kivettem a 4 gb os RAM kártyámat a párja mellől mert csak 4 gb al szeretném használni a gépet.azóta bekapcsolás után rögtön egy hibaüzenettel nyit a gép ha bekapcsolom,magyarul(csökkent a memória mérete) magyarra fordítva.és csak F2 vel enged tovább a windows betöltéséhez.hogyan lehetne beállítani hogy ne jelenjen meg ez a figyelmeztető üzenet?

(#100627) kjani18 válasza Fecus11 (#100626) üzenetére


kjani18
őstag

A biosban, a ram beállításoknál, ha dual -ban volt.
Ha nem megy, CMOS CLR.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#100628) Fecus11 válasza kjani18 (#100627) üzenetére


Fecus11
tag

ezt a CMOS CLR-t hova írjam?nem vágom a biost sajnos. :F (rendszervisszaállítás nemsegíthet esetleg?)

[ Szerkesztve ]

(#100629) varmi2 válasza Fecus11 (#100628) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sehova. Hanem megnyomod a bios reset gombot, ha van, vagy a juperrel megcsinálod a bios restet, harmadik lehetőség, kiveszed az elemet kb 10 percre. Természetesen közbe ne legyen a gép bedugva a 220V-ba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100630) Fecus11 válasza varmi2 (#100629) üzenetére


Fecus11
tag

o.k megpróbálom

(#100631) Fecus11 válasza varmi2 (#100629) üzenetére


Fecus11
tag

a bios resetet nemtudom hogy kell,az elemkivételt megcsináltam, de semmi.még mindig csak az F12 vel indul a windows két rövid csipogás után. :F

[ Szerkesztve ]

(#100632) Fecus11


Fecus11
tag

itt a bios tulajdonságai:Mező Érték
BIOS tulajdonságai
BIOS típusa AMI EFI
BIOS verzió 9SKT69AUS
UEFI Boot Nem
Rendszer BIOS dátuma 05/17/2013
Video BIOS dátuma 03/14/12

BIOS gyártó
Cégnév American Megatrends Inc.
Termék információ http://www.ami.com/amibios
BIOS frissítések http://www.aida64.com/bios-updates

Problémák és javaslatok
Javaslat A videó BIOS 2 évnél régebbi. Szükség esetén

(#100633) Fecus11 válasza Fecus11 (#100631) üzenetére


Fecus11
tag

bocsi az előbb elirtam..F2 vel indul csak a windows

(#100634) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Hotmailnél hogyan lehetne megoldani,hogy beérkező hírlevelek a nekik létrehozott mappába kerüljenek (és a már meglévők is átkerüljenek oda)?
Valamilyen szabályt lehet létrehozni erre,csak gőzöm sincs hogyan...

[ Szerkesztve ]

(#100635) Fecus11 válasza varmi2 (#100629) üzenetére


Fecus11
tag

köszi szépen a segítséget! :R :C megcsináltam mégegyszer az elemkivételt és sikerült! visszaállt a bios alaphelyzetbe és most már nem csipog hanem tölti rögtön a windowst!még1x köszönöm nektek! :R :DD

(#100636) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Sziasztok! Lenne egy PS3-am és van vele egy kis baj.. Itt feltehetem a kérdésem,vagy máshova kell irnom?

PSN: joskovagyok199

(#100637) DrojDtroll válasza Vadernagyúr (#100636) üzenetére


DrojDtroll
addikt

itt valószínűleg jobban tudnak segíteni

(#100638) kjani18 válasza Vadernagyúr (#100636) üzenetére


kjani18
őstag

[link]
Lemaradtam

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#100639) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Nem tudtam, hogy melyik topik a legmegfelelőbb, remélem jó helyen járok. :)
Van egy barátom, akinek van egy régi számítógépe, egy bérszámfejtő program miatt kénytelen azt használni az adatok berögzítéséhez. Intel celeron 430-as proci van a gépben és 1 giga ram, xp rendszerrel. Arra gondoltam, hogy szerzek neki egy jobb 775-ös procit, és teszek még egy kis ramot, de ez úgy lenne jó, hogy ne kelljen újratelepíteni a rendszert. Kérdésem, ha kicserélem a procit és még teszek ramot, akk ugyanúgy menni fog csak gyorsabb lesz, vagy hisztizni fog a gép? Kicsit tartok tőle, hogy ha kicserélem és nem megy, talán akkor sem fog működni, ha visszateszem a régi procit, az nagy baj lenne. Szóval megoldható a dolog?

(#100640) varmi2 válasza bebe159 (#100639) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha figyelsz a cpu támogatási listára, akkor nem lehet gond. Esetleg annyit még megtehetsz, hogy még az eredeti cpuval felteszed a legújabb biost a lapra. Memoria bővítéssel nem lehet gond.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100641) Glaz-dozfhut válasza bebe159 (#100639) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha csinálasz biztonsági mentést a teljes lemezképről amit visszaállíthatsz, akkor olyan nagy baj nem lehet. De nem a windows sajátjára gondolok. Annak idején anyám gépéről a migrálást az Acronis True Image backup programjával oldottam meg, mert az a kérése volt, hogy minden legyen ugyan úgy, ahogy kikapcsolta, mert nem hajlandó vergődni az új dolgokkal. Neki is voltak saját szoftverei. A lényeg, hogy az említett programban van egy úgynevezett "Universal restore" funkció, ami eltérő hardverkörnyezetre állít helyre. De csak ha nem partíció mentést csinálsz, hanem teljes lemezt. Helyreállításkor kéri az új hardver drivereit, amit elő kell készíteni adathordozóra. Azt driver-mentő programmal szedtem ki.
Azt hittem alaplap csere is lesz. Processzorcserével és memóriabővítéssel nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#100642) Shingen


Shingen
addikt

Hy!

Miért lehet bizonyos oldalakat egyik böngészőmmel sem tudom megnyitni, haverom meg simán?
Ő mondott egy olyan verziót hogy én upc vagyok ő digis.
Volt ez a kibertámadás ami megbénította a netet, lehet ennek a következménye erre tippelt.
lehet hülyeség..........
Nektek vélemény?

風林火山

(#100643) Satyricon


Satyricon
addikt

Erre valaki tud válaszolni? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#100644) philoxenia válasza Satyricon (#100643) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megfelelő programmal talán, de milyen sávszélt tud a bluetooth eszköz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#100645) philoxenia válasza Shingen (#100642) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bekapcsolták a szüleid a gyerekzárat? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#100646) bebe159 válasza bebe159 (#100639) üzenetére


bebe159
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Akkor teszek egy próbát. :)

(#100647) Stylerr válasza Stylerr (#100604) üzenetére


Stylerr
addikt

Erre válasz esetleg?

(#100648) C. s. válasza Stylerr (#100604) üzenetére


C. s.
addikt

Nekem egyszer gyönge procihűtés miatt melegedett a processzor, ami a Memtest86 hosszú futása alatt végül RAM-hibát jelzett. Aztán kiderült, hogy a RAM jó volt, de a proci hibásan számolt a túlmelegedés miatt, így a memória téves adatokat kapott, a tesztprogram ezt értette félre. Legalábbis akkor nekem így magyarázták a szakik. Az én gépem is sokszor lefagyott. Jó a pasztázás a gépedben? Bár, ha egy ideig rendesen működött a RAM-csere után, akkor passz.

(#100649) Stylerr válasza C. s. (#100648) üzenetére


Stylerr
addikt

Hőfokok rendben vannak minden téren.

(#100650) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Lehetséges egy a merevlemezemen tárolt .mkv formátumú videón úgy hangosítani hogy az permanens legyen de nem kelljen komolyabban hozzányúlni/konvertálni?

Stylerr : Ismerősömnek csinálta, hogy gondolt egyet a lap és túl húzta a procit ami különböző anomáliákat okozott. BIOS reset nem oldotta meg.
Keres ki a különböző komponensek paramétereit: órajel, feszültség, időzítés. Fixáld le kézzel és próbáld meg úgy, lehet megoldódik. De óvatosan, nehogy túlfeszelj valamit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.