Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) TigerCat válasza TBMC (#51450) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Apró örömök a Mac-es életben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51452) general


general
addikt

kicsit off, de hátha
huhh.... aki használ Adobe CC-t tud-e megoldást: bekapcsoltam a macbookot és kb 5 perc alatt forró lett, mondom mivan.... Tevékenységfigyelő mutatja, hogy egy Adobe Desktop Service nevű akármi 100%-on (!) pörgeti a procit, pedig semmi nincs megnyitva, sőt bezártam a Creative Cloud alkalmazást is, de nem szűnt meg.... WTF?? rákerestem, tele a net ezzel, az Adobe meg kussol, a saját support fórumukon sem reagálnak...fasza

[ Szerkesztve ]

(#51453) TBMC válasza general (#51452) üzenetére


TBMC
addikt

nekem nem volt még hasonló problémám, folyamatos 0,0%os proci
google első találat, elvileg megoldás:
https://forums.adobe.com/thread/1848045

"FIX: Delete everything by Adobe, even the hidden folders/files (below). Re-install. Works!

I had this same problem and my Apple Macbook Pro overheating, it was high CPU usage with the "Adobe Desktop Service" & "AAM Updates Notifier". I believe this is caused from having the old Creative cloud and updating to the new. Once I deleted everything and re-installed this program has never done it again.

• Uninstall or Delete all programs, if it won't let you uninstall programs just delete them.
• Do a search on your computer for "Adobe" and delete all those files.
• For MAC delete these two hidden folders:
/Library/Application Support/ (delete "Adobe" folder)
/Library/Preferences (delete all adobe files in here)
"

markbellus.hu 

(#51454) general válasza TBMC (#51453) üzenetére


general
addikt

ezt olvastam én is, de mégis mit érek vele, ha letörlök mindent? nagy megoldás, köszi, persze, hogy nem fog akkor futni, ha letörlöm... :) ha utána visszateszem, ugyanúgy előjöhet. és hogy pontosan idézzek, mert ezt az adobe reagálta ott egy usernek, this will MIGHT work.... hát köszi

(#51455) TBMC válasza general (#51454) üzenetére


TBMC
addikt

egy próbát megérhet :U
- nem oly nagy feladat
és ha mégsem oldja meg akkor keresgélés tovább.

markbellus.hu 

(#51456) CharlieDrop válasza TBMC (#51447) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tökre örülök, hogy nincsenek ilyen bajaim, a Logitechem tök jól működik külső kijelzővel is (igaz HDMI-n csücsül) :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51457) megema válasza TBMC (#51447) üzenetére


megema
őstag

Nálam a frissítés előtt kezdett jelentkezni egy-egy ugrás Unifying-gal, és talán utána is volt. Csak ébresztés után x ideig tűnt fel. Eddig abszolút nem vettem észre. Azt mondják, hogy csak a gépbe dugva jeletkezik, hosszabbítóval nem. :F

(#51458) TBMC válasza megema (#51457) üzenetére


TBMC
addikt

nekem az Apple USB C – digitális AV többportos adapterébe van dugva.
- esküszöm smoothabb than ever before :K

markbellus.hu 

(#51459) TigerCat válasza TBMC (#51458) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A kijelző mivel csatlakozik az adapterbe?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51460) megema válasza TBMC (#51458) üzenetére


megema
őstag

A "smooth"-ságával nincs gond, csak néha mintha kihagyna, ugrik egyet. Majd tesztelem a napokban, frissítés óta nem esküdnék meg, hogy jelentkezett.

(#51461) TBMC válasza TigerCat (#51459) üzenetére


TBMC
addikt

hdmivel

megema: nekem is ez volt korábban ezért nem használtam a unifyingot. de most tökéletes :K

markbellus.hu 

(#51462) lmno válasza TBMC (#51461) üzenetére


lmno
őstag

Nekem pont fordítva volt mindig is, Unifying-al volt jó BT-vel meg vacak. Mondjuk külső kijelzőt nem használok.

(#51463) TBMC válasza lmno (#51462) üzenetére


TBMC
addikt

nálam tökéletesen az ellentetje ;] és külső kijelző sem kellett hozzá. akkor is ezt csinálta. viszont BTvel tökéletes volt a frissítésig.. mind az imacen, mind a macbookon.

markbellus.hu 

(#51464) TigerCat válasza TBMC (#51463) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyébként ha kapásból a Logitech-re váltok, egész jó elvagyok vele. Néha érzem, hogy nem teljesen smooth, egy-egy pillanatra meg-megakad, de használható. Azonban ha a Razer-ről váltok vissza, akkor valami rettenet. Olyan, mint fullos mergából átülni egy koszvadt ladába... Amúgy meg nyilván megszokás kérdése is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51465) skbalint


skbalint
tag

Gondoltam, ha már elment rá 2 órám, beírom hogy, mi volt a megoldása egy problémámnak, remélem valakinek majd segítség lesz.

Van egy Airport Extreme amihez USB-n keresztül egy külső HDD lett csatlakoztatva, erre szerettem volna letölteni a filmeket, sorozatokat Macbookról, hogy ne foglalja a tárhelyet a belső tárhelyen, majd a letöltés után az Apple TV-n lejátszani hálózatról.

A probléma az volt, hogy egy clean install után ez a külső HDD sokszor magától elvesztette a kapcsolatot, eltűnt a Shared alól a Findersben, vagy csak hibát írt ki, amikor megint rá akartam csatlakozni.
Ezen felül maga a letöltés sem ment mindig, akkor sem amikor elsőre úgy tűnt, hogy minden rendben a router, HDD csatlakozásával. Elindult a letöltés, de egyből, vagy legkésőbb 1-2 perc múlva megállt a letöltés, miközben ha a Macbookra töltöttem le, akkor normálisan ment a letöltés mindig.

Ugye itt is olvastam a topicban régebben, hogy annyira nem megbízható macOS alatt a hálózati meghajtó, és sajnos normális hogy elveszti, de mivel a clean install előtte működött így gyanús volt, hogy valahogy meg lehetne oldani.

Mint kiderült, a problémát az okozza, hogy alapértelmezetten be van állítva a put hard disks to sleep when possible és emiatt veszti el a kapcsolatot a hálózati meghajtóval, miután ezt kivettem minden rendben megint, régebben gondolom kipipáltam más okból, és azért nem jelentkezett a hiba, viszont most a friss telepítésnél visszaállt alapértelmezettre.

[ Szerkesztve ]

(#51466) R a y


R a y
senior tag

Macbook air late 2014. Már yosemite-el vettem, használtam a sierrat is, de azt kukáztam így fő rendszerem az el capitan. Viszont sikerült dual boottal feltenni a Mavericks-et, kérdésem ami egy kicsit nem akutális, hogy érdemes a 10.9.5 combo updateet felrakni rá, vagy hagyjam ami most van, 10.9et? Stabilitás, gyorsaság miatt kérdezem.
Köszönöm a válaszokat

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#51467) general


general
addikt

asszem a pár nappal ezelőtti clean installal buktam néhány appot, ami gyárilag telepítve volt, iMovie, Pages, valami prezentációkészítő, nem jut eszembe, stb. vissza lehet ezeket állítani? mert sajna nem tudtam, hogy azok alapból fizetősek és senki nem mondta, hogy azok így elszállnak!
(nem, mintha hibáztatni akarnék bárkit is, csak ez így attól még bukta)

[ Szerkesztve ]

(#51468) TigerCat válasza general (#51467) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha újonnan vetted, akkor le tudod tölteni a megvásárolt alkalmazások fül alól, az App Store-ból. Ha nem, akkor sajnos már nem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51469) general válasza TigerCat (#51468) üzenetére


general
addikt

nem vettem meg, rajta volt a gépen, amit vettem. ezek nincsenek a megvásároltak között sajna. de közben felhívtam a supportot, folyamatban van a dolog, remélem visszaállítható, legalábbis azt mondták, intézkednek az ügyben. ilyenkor ezeket egyébként le lehet menteni, ha legközelebb is kell cleaninstall?

[ Szerkesztve ]

(#51470) TigerCat válasza general (#51469) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha használtan vetted, hivatalosan nem, mert ahhoz a fiókhoz adják, amivel akkor bejelentkeznek. Ha újonnan, akkor látnod kellene a megvásároltak között. Egyébként igen, az appot mentsd el valahova. De nem lesz legális, illetve offisöl Apple alkalmazásokkal még nem próbáltam, könnyen lehet, hogy nem lesz jó.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51471) general válasza TigerCat (#51470) üzenetére


general
addikt

tudom, hogy nem lehet számon tartani, kinek milyen gépe van itt a fórumon, bár én az elmúlt 3 hétben elég aktív voltam, mióta vettem. szóval iStyle vásárlás, zsírúj gép, 2015-ös modell, 13" :D :B

a jó hír viszont az, hogy a support secperc alatt megoldotta nekem a dolgot, ezúttal maximális elégedettség van! emailben elküldték nekem ezen appok serial kódjait, mert látták is, mik voltak ezek. így szépen letöltöm, és ezúttal már benne lesz a megvásároltak listában!
ha bárkinek hasonló gondja van, ez a megoldás. akár az összefoglalóba is be lehet tenni.

(#51472) TigerCat válasza general (#51471) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaaa, tényleg. Úgy zúztad le, hogy be sem léptél előtte...
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51473) general válasza TigerCat (#51472) üzenetére


general
addikt

dehogynem, többször is, töltöttem is le appokat. vagy nem erre gondolsz?

mindegy, nem fontos

[ Szerkesztve ]

(#51474) TigerCat válasza general (#51473) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor jó...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51475) GSpecter válasza TigerCat (#51470) üzenetére


GSpecter
tag

Szerinted az hogy lehet, hogy a teljesen újan, hivatalosan vásárolt Macbookon a vásárlások között nem látom az eredeti oprendszert az Appstore-ban? A Support azt monda, hogy valószínűleg belépett valaki előttem a gépre, hívtam a kereskedőt, azt állították, hogy ez lehetetlen. Elvben tényleg én jelentkeztem be a gépre először, soha nem volt más Apple ID-m...

Már angolokat kapcsoltak, de nem oldódott meg a probléma, állításuk szerint ott kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#51476) TigerCat válasza GSpecter (#51475) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én sem látom, csak azt, ami a legfrissebb letölthető. Webes telepítéssel is ez jön le. Amivel vettem, az lemezről történő visszaállítással települ.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51477) GSpecter válasza TigerCat (#51476) üzenetére


GSpecter
tag

De nem ott a keresoben, hanem a valaha letoltott, megvasarolt, telepitett alkalmazasok kozott.

(#51478) TigerCat válasza GSpecter (#51477) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én elrejtettem mindet, azonban csak főverziók jelennek meg. Tehát El Capitan, Yosemite, Mavericks, stb. Aktuális rendszer korábbi változatai nem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51479) Ragnar95 válasza GSpecter (#51475) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ott csak az jelenik meg, amit te magad töltöttél le az AppStore-ból, a gép gyári szoftvere nem lesz ott a Purchasedben, azt valamelyik recovery módból tudod visszaállítani szükség esetén.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51480) solties


solties
tag

Azt szeretném kérdezni, ha úgy fogom használni a Mac-et hogy folyamatosan töltőn van, akkor az aksi töltési ciklus növekszik idővel? Vagy így növelhető az élettartam? Ki hogy használja? Melyik a jobb?

(#51481) TigerCat válasza solties (#51480) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem jó, ha csak töltőről mész. Összefoglalóban megtalálod, de próbáld akkuról is üzemeltetni néha.

Én például minden este 1-2 órát így használom, de ma 10:00 óta csak akkuról megyek (amiben volt egy óra ebédszünet), hogy lemerüljön. Még így is vissza van kb. 2 óra...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51482) solties válasza TigerCat (#51481) üzenetére


solties
tag

Na ezért kérdeztem, mert az összefoglalóban ez olvasható, idézem: "Azonban legjobbat akkor teszel vele, úgy tartod meg legtovább a teljesítményét, ha kevés ciklust teszel bele, tehát minél kevesebb a teljes lemerülések és újratöltések száma. Tehát, ha teheted, használd tápegységről és 1-2 havonta teljesen merítsd le." . Gondolom a kevesebb töltési ciklus végett. Persze időnként nem árt feltölteni/lemeríteni.
Szóval akkor tápról, vagy ne tápról? Vagy félreértettem valamit?

(#51483) r4z válasza solties (#51482) üzenetére


r4z
nagyúr

Hasznalhatod halozatrol, de idonkent meritsd le, hogy ne lustuljon el az akku.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51484) TigerCat válasza solties (#51482) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ahogy r4z mester is írta, nem szabad engedni, hogy ellustuljon az akku. Emiatt kell arról is használni.

Egyébként ha állandóan töltőn van és tényleg csak arról mész, minimum havonta 2x lemeríteném. De a legjobb, ha a tápegység mellett rendszeresen mész akkuról is, ahogy fentebb írtam. Így nem esik a teljesítménye.

Persze ha nem pakolsz bele ezer ciklust 2 év alatt, az jó. De évente 50-100 nem gond. Úgysem tartod meg az idők végezetéig, illetve az akku ára sem horror.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51485) V.Stryker válasza TigerCat (#51484) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én pl. azt vettem észre, hogy a ciklus számlálója csak 80 valahány %-nál ugrik. Addig meg vagy két óra is eltelik, ha nem több. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51486) solties válasza TigerCat (#51484) üzenetére


solties
tag

Oké! még új vagyok a Mac-esek csapatában, nem beszélve arról, hogy ráadásul eddig csak asztali gépem volt.
De így tiszta a kép.

(#51487) TigerCat válasza solties (#51486) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy időben teszteltem az akkut. Hetekig le sem vettem a töltőről, állandóan 100%-on volt és úgy használtam mint egy asztali gépet.

Egyszer csak elkezdett esni a kondíció, 99, nem sokkal később 98%-ra és a teljes töltöttség is elmaradt a korábbi értékektől.

Ezt követően teljesen lemerítettem, 1-2 órán át hagytam lemerülve, majd úgy ahogy volt, kikapcsolt állapotban egész éjjelre a töltőre dugtam és hozzá sem nyúltam közben.

Másnap egész nap töltőről használtam, de este 1-2 órán át csak akkuról és azóta is így nyüstölöm.

Az akku 100%-ot jelez a Coconut szerint és felhasználástól függően simán hozza a 9-11 órát. Tehát, mindenképpen érdemes akkuról is üzemeltetni, mégpedig úgy, ahogy éppen szükséged van rá. Menjen töltőről amikor asztalnál vagy és told akkuról, amikor jössz-mész. De a lényeg, hogy igazán nem kell rá figyelni, ha mindkettőt kapja a géped...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51488) TigerCat válasza bmwk1200s (#51419) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Feltoltam a 10.12.5 bétát.

Safari egyértelműen jobb, látványosan gyorsabb. Szó szerint pattog a kezem alatt. A login screen user név elmosás itt nem jelentkezik, szóval bizakodom. Fél óra és tesztelem a külső kijelzőt is.

Tesztelés miatt fellőttem egy Windowst. Különösebb gond nincs vele, de hogy el lehet szokni... Nyomkodtam az ALT+SPACE-t, ALT+Q-t, cibáltam az egeret a sarkokba, stb. Jókat röhögtem magamon...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51489) bmwk1200s válasza TigerCat (#51488) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Határozottan jó kis frissítés lesz a .5-is, csak mint irtam, eleve így illene kiadni és innen reszelgetni még tovább.
Nekem VMware Fusionnal van fent egy win 10 pro, lehet este már rátolom a creators updatetet. Meglátjuk hogyan is futik.

Semmit sem írok alá!

(#51490) M@trixfan válasza wm2 (#51086) üzenetére


M@trixfan
addikt

Elnézést kérek a késői válaszért, "sokfelé" kell lennem :)

Magát a Mac-et kis koromtól ismerem gyerekkori haverom által. 90-es évek eleje, Motorola 68-cas, PPC korszak előtti Mac-ek voltak nekik először. Ha jól emlékszem System 6-ot is láttam, de legjobban a System 7-8 fogott meg. Mondanom sem kell aranyárban voltak ezek a cuccok. Nem vagyok benne biztos, hogy a multimédiás vállalkozásuk ki is termelte. Amerikai X*1000 dolláros ár rendszerváltáskori inflált forintra váltva. A mostani Mac Pro ára piskóta ahhoz képest :) Aztán persze voltak nekik PPC gépeik is, első iMac, PPC PowerMac, stb... A funkcionális design fantasztikus volt, az egy másik Johny Ive volt...

Azt a döbbenetet sosem felejtem el amikor az otthoni DOS 386sx-hez képest két monitor között áthúztam egy ablakot 16 bites színek mellett. Akkoriban olyan szinten jobb volt a Mac mint a DOS/WIN kombó, hogy elképesztő. Sokáig úgy gondoltam, hogy az Apple lesz az a jövőben az ami a Silicon Graphics volt régen. Ebből a szempontból Steve Jobs sem volt tökéletes vezető, de Tim Cook pedig egyenesen nevetségesen gyenge :(((

Nekem az első és eddig egyetlen PPC gépem egy 2005-ös PowerMac G5 volt újonnan. Na ez az amit a mai iPhone-os gyerekek (mondom ezt 33 évesen) sosem fognak már tapasztalni. Olyan szintű switcher élmény a PIII után, pfff... Gyönyörű brushed metal Panther, Exposé, iChat, iDVD, Garageband, Safari, stb... mindez beton stabil minőségi platformon. Eszméletlen multitask élmény volt, ez megint olyan, hogy ha ma jó Mac-et használni, akkor az maga volt a nirvána, komolyan mondom. Álom volt videózni, zenélni, egyszerűen a játékon kívül mindenben jobb volt mint az XP és Vista. Zenei felhasználásra mondjuk ma is a Mac az első az iparban, sok profi cuccnak bizony előbb van stabil Mac-es driver-e. Volt hozzá egy 20"-os Cinema Display is. Ezt váltotta egy Mac Pro 2008. A G5-ből kiszálltam jó áron a PPC-Intel váltáskor, úgyhogy az már nincs meg. Most van óriási fájdalmam, hogy ilyen távlatból nézve borzalmas amerre halad az egész. Mac Pro-t venni semmi értelme nincs, az iMac sem teljesen jó irányba lépett szvsz.. Csak szemléltetés képpen a Mac Pro annyiba került akkor kompletten, mintha az alaplapot és a két Xeon-t megvennéd egy PC boltban. Nagyon drága gép volt, de eszméletlen komoly ár/érték arnyt képviselt.

Az a durva egyébként, hogy a mai napig betonstabil a Mac Pro 3,1. Akármelyik topikban olvasott hibának, akadásoknak se híre, se hamva. Nekem Apple fan-ként borsódzik a hátam attól - amiket főleg itt a MacBook topikban olvasok - ki hogy jár, milyen durva bugok vannak. Nagyon látszik, hogy ezek még valóban ipari gépek voltak, "it just works".

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#51491) bmwk1200s válasza M@trixfan (#51490) üzenetére


bmwk1200s
őstag

+1

Teljes mértékben egyetértek. Ahogy Scully (lehet rosszul írom, bocsi) cukrosviz marketinget erőltette az Applere, úgy csinálja ezt most Tim. Teljes egészében a pénz diktál, szinte folyamat szembehugyozzák saját magukat, a Pro vonal is (ha nevezhetjük még annak) elment a divatmajmok irányába...
Szörnyű látni mivé válik az Apple. A gondom az, hogy számomra még mindig nincs alternatíva.

Amit írtál az jó kis nosztalgiavonat volt. :)

Semmit sem írok alá!

(#51492) TigerCat válasza bmwk1200s (#51489) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, vagy most kezdik elhagyni a nem retina kijelzők érdemi támogatását, vagy szimpla bug. Egyértelműen elmosódottabb a felület, nehezebben olvasható a szöveg a TB kijelzővel megegyező PPI-vel rendelkező monitoromon az előző verzióhoz képest. Ha lesz időm a hétvégén, visszateszek egyet és megnézem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51493) bmwk1200s válasza TigerCat (#51492) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ez nem tudom. A Thunderbolt Display-en semmi hiba nem tűnik fel. Csak annyi, hogy minden smoothabb. Asztalok közötti váltást is ideértve. Párom szerint is tökéletesen működik minden, ami neki kell.

Semmit sem írok alá!

(#51494) TigerCat válasza bmwk1200s (#51493) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyiss meg néhány tabot Safariban. Kattints egy másik tabra és közben nézd a tabon megjelenő feliratot. Egy pillanatra elmosódik, majd visszaáll. Ez a bug több helyen megjelenik és ettől érzem úgy, hogy vibrál a kijelző, vagy nehezebben olvasható a tartalom.

Vagy ez csak valami egyedi hiba és döglődik a VGA-m... Bár kétlem, hogy egybeesne a frissítéssel, illetve a hardverteszt sem jelzett semmit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51495) bmwk1200s válasza TigerCat (#51494) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Kipróbáltam, de semmi elmosódás. Szépen ott van a felirat. Te melyik bétát tetted fel? Na, nem mintha különbség lenne köztük, csak kíváncsi vagyok, hogy a fejlesztőit, vagy a publicot?

Semmit sem írok alá!

(#51496) TigerCat válasza bmwk1200s (#51495) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Public, ma este települt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51497) bmwk1200s válasza TigerCat (#51496) üzenetére


bmwk1200s
őstag

10.12.5 Beta (16F43c) ?

Semmit sem írok alá!

(#51498) R a y


R a y
senior tag

#51466 erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#51499) wm2 válasza M@trixfan (#51490) üzenetére


wm2
őstag

jó volt olvasni! végreee vki

a G4 vonal jobb volt, mint a G5 sztem, a G5 lezabálta az életed, annyi áramot evett, de a G4 könnyedén hazavágta az Intelt a 2000-es évek elején, az sem véletlen, hogy a NASA G3 procit küld az űrbe, sajnos nagyon nagy költségekkel járt az egész platform életbentartása, és mára az utód Freescale is bedőlt, az egyetlen PowerPC "ipari gép" ami odab... a Xeonoknak az a TALOS, de sajnos árban is 2x

https://www.raptorengineering.com/TALOS/prerelease.php

A Power8 utódját a Power9-et meg felkarolta a Google. Ezzel nem tudom mi van azóta:

https://www.hwsw.hu/hirek/55447/google-rackspace-ibm-power-power9-szerver-openpower.html

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51500) bmwk1200s válasza wm2 (#51499) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Power Mac-eseknek ajánlott lehet kipróbálni ezt: [link] ;)

Szabadidő gyors elhasználására kíválló lehet :DDD : [link] a nosztalgiáról nem is beszélve :)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.