Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) Ragnar95 válasza V.Stryker (#51947) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1. Ha HTML editor kell, ami tud Previewt is, nekem Espresso vált be.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51952) r4z válasza general (#51949) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha Windowson az eszkoz eltavolitasara mesz ra a talcan, az a teljes kartyat kiadja, a macOS csak a particiot csatolja le. Ha kiadtad macOS alol, kiveheted nyugodtan.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51953) general válasza r4z (#51952) üzenetére


general
addikt

köszi, így értem, igen! :R

(#51954) redbiro válasza bmwk1200s (#51950) üzenetére


redbiro
őstag

épp most csináltál kedvet hozzá a buggal :D

it never gets easier, you just go faster

(#51955) bmwk1200s válasza redbiro (#51954) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Pontosan! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#51956) CharlieDrop válasza V.Stryker (#51947) üzenetére


CharlieDrop
veterán

WordPress kliens? Nem értem. Mit akarsz vele csinálni? Kinézet CSS-ben van, tartalmat tudsz szerkeszteni, PHP kódot meg gondolom nem hegesztesz...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51957) TigerCat válasza V.Stryker (#51947) üzenetére


TigerCat
nagyúr

RapidWeaver, TurboWeb, stb. Ilyesmire gondolsz?

Elvileg ki, de csak az első oldalon levő linkre kattintva. Sajnos nem mindig rakják ki...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51958) V.Stryker válasza TigerCat (#51957) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, az előbbire gondoltam, csak valami free megoldásra. :) De végülis ha nincs ,akkor marad a wordpress böngészőből. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51959) Imy


Imy
veterán

A Mail alakalmazásban be lehet vagy hol lehet beállítani, hogy ne a gépen tárolja a maileket, azaz ne foglaljon tárhelyet?

(#51960) TigerCat válasza Imy (#51959) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem tudok róla... Esetleg a távoli tartalom betöltését kapcsold ki, de ezzel helyet nem nagyon fogsz nyerni.

(#51958) V.Stryker:

A RapidWeaver ránézésre nekem is bejön, talán egyszer megpróbálom. Ehhez nagyon hasonló, de böngészőben futó is létezik, azonban nem emlékszem hol láttam. Keress rá a kulcsszavakra.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51961) Imy válasza TigerCat (#51960) üzenetére


Imy
veterán

Akkor le fogja tölteni az összes levelet? Nem akarom az összes céges levelet helyben tárolni... Akkor lehet bse sem állítom így. :(

(#51962) TigerCat válasza Imy (#51961) üzenetére


TigerCat
nagyúr

IMAP esetén igen, szinkronban lesz a szerverrel. Thunderbird, Postbox, stb. klienseket nem néztél esetleg? Azokkal simán megoldható...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51963) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Hoppacska! [link]
A kovetkezo foverzioban ajanlom nekik, hogy alap legyen az eGPU tamogatottsag. Csak plug-and-play, ahogy Bill mondana...

Semmit sem írok alá!

(#51964) TigerCat válasza bmwk1200s (#51963) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Most néztem én is... Nem lenne rossz egy ilyen megoldás gyárilag, bár kétlem, hogy valaha is megvalósul. Nem érdekük...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51965) general


general
addikt

ez komoly, hogy az iZip hooosszúúú percekig tömörített be egy ZIP fájlt, ami 500mb?? :W uhh... durva. van valami ami hatékonyabb esetleg? és nem külön fizetős, mert ez így vicces..

Win alatt az ingyenes 7zip csendesen és tökéletesen teszi a dolgát, hipergyorsan. valami hasonló alternatíva MacOs-re?

(#51966) TigerCat válasza general (#51965) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beépített? Kijelölöd a fájlokat, jobb gomb, tömörítés...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51967) Smiley válasza general (#51965) üzenetére


Smiley
őstag

Van alapbol gzip vagy bzip2 is... :)
tar -cjf out.tar.bz2 mappaneve

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51968) wm2 válasza bmwk1200s (#51963) üzenetére


wm2
őstag

1050, a 4Gb Ti olyan 50ezer, de ami az alap dolgokat illeti, az Intel 540/550 tényleg nem rossz low-medium beálításokon, ami nagyon sok játszóval 13"-on bőven élvezhető

Ozora <3

(#51969) bmwk1200s válasza wm2 (#51968) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Engem az erdekel, hogy Mac Mini + Thunderbolt Display comboval egy GTX 1060 menne-e? Es vajon az Apple kijon-e egy sajat megoldassal, hazzal, kerettel? Vagy milyen uj Mac Minin dolgoznak? Egyelore marad a kivaras.

Semmit sem írok alá!

(#51970) wm2


wm2
őstag

AdGuard AdBlocker 2.5 Safari alatt:

be tudtam úgy állítani, hogy hatékonyan szűrjön, de az ilyen "english" és "german" filtereket napi rendszerességgel érdemes frissíteni, ha vki pl. facse függő, ott iOS alatt az AdGuard tartalomblokkoló nem sokat ér, sokkal kevesebbet szűr meg, mint az asztali

Ozora <3

(#51971) V.Stryker válasza general (#51965) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom, nem személyeskedésből írom, de nálad valami egyedi gond lehet... böngésző akadozás, lassulás, állandóan a win mennyivel jobb volt, stb. Nem kéne ránézess arra a gépre?

Nekem egy sima Airem van. i5+8gb ramos, ssd-s win noti után nekem megváltás a minden szinten többször gyorsabb Mac...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51972) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. 10.12.4 és Windows 10 van most egyszerre a gépen és ma reggel óta nem tudok visszaváltani winre. Azt írja a startup disk menü, hogy the bless tool was unable to set the current boot disk. Windowsról simán visszaváltott macos-re, de fordítva nem akarja :/

(#51973) Nagytoll válasza Nagytoll (#51972) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Options lenyomás megoldotta :D akkor így már csak az a kérdésem, hogy macos alól miért nem enged közvetlen váltani? Az NTFS miatt?

(#51974) Diokhan válasza Nagytoll (#51973) üzenetére


Diokhan
addikt

Én az egészet nem értem amit leírtál.
Nekem kapitány-win7 van dual bootban de én minden alkalommal amikor win kell akkor újraindítom a gépet és ALT-al választok indítólemezt.
Te OSX alól indítod a wint?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51975) Nagytoll válasza Diokhan (#51974) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Van a beállításokban egy startup disk menü és ott ki lehet választani, hogy melyik rendszer legyen az alapértelmezett amikor indul a gép. Ugyan ez a menü Windows alatt a boot camp control panelben van, itt simán enged váltani a két lemez között, de macos-en nem. Csak ennyi a problémám

(#51976) general válasza V.Stryker (#51971) üzenetére


general
addikt

nem veszem személyeskedésnek, néha tényleg így tűnhet. :D

én világéletemben win-es voltam, de csak játékra, átlagos dolgokra használtam. nagyon gyorsan kezelem, ismerem a hülyeségeit, gyengeségeit. nagy bajom nem volt vele, vagy inkább megszoktam. az előnyeit is tudjuk, a variálható hardver óriási előny!

3-4 éve kezdtem olyan olyan munkába, amióta létszükséglet egy megbízható és gyors sz.gép, mert dolgozom vele, a kenyeremet keresem. és nyilván sok helyről hallja az ember, hogy a Mac mennyivel megbízhatóbb, hogy a profik azt használják, hogy a Win szar, stb... ok, eljött az idő, amikor megengedhettem magamnak, hogy vegyek egy Mac-et, mert notit kellett vennem backup gépnek, és megbízható példány kellett. ebben a kategóriában már kb ugyanannyiba kerül a win-es, mint a mac-es, mert nálam a képernyő elsődleges szempont, fotózok, plusz a hardver sem lehet gyenge, ha alkalmodtán helyszínen kell feldolgozzak képeket.
13" macbookot vettem, akkora keretem nem volt, amibe egy komolyabb munkagép belefért, de ez a modell megfelel, ha néha kompromisszumos is.(2015-ös modell, 8gb ram, 128 pci-e ssd)
szóval kezembe került a macbook és ezzel az apple gyári, széthype-olt rendszere/hardvere, érthető, hogy magasak voltak az elvárásaim. :) sok dolog van, ami az elvárásaimon felüli, fülig ér a szám (gyönyörű a macbook, élmény kézbe venni, a képernyője ebben a méretben is csodaszép és munkára is használható, sokáig bírja, a trackpad pedig elképesztő, imádom! és a lényeg... egyszerűen működik, nem kell telepítgetni, barkácsolni)
ugyanakkor ér néhány meglepetés a MacOs világában, amire nem számítottam. vagy éppen a hardver nyújt (vagyis pont nem nyújt) olyan dolgokat, amikre csak nézek. pl rengeteg programot be kell szerezni, vagy éppen meg kell venni, ami az alapműködéshez is kell, mert az OS nem tartalmazza, vagy éppen van, de szar, buta. lásd a tömörítés, fájlkezelés, kijelöltem a fájlokat és jobb klikkre én nem találtam először a tömörítés opciót, elkezdtem vadászni Appstore-ból valami appot, de egy fos, mintha 10 évvel ezelőtti sebességgel tömörített volna. nyilván ez inkább az, hogy nem ismerem még a megfelelő appokat, nem vagyok járatos ebben a világban, de majd alakul. a böngésző akadozását tényleg nem értem, miért szaggat a Chrome macbookon és miért jó az asztali gépen (azon hackintosh van, tökéletesen működik)... elég idegesítő.

nem azt mondom, a Win jobb volt, korántsem. más. vannak szempontok, amiben elveri - szerintem - a Mac-et, de ugyanúgy vannak szempontok, amiben messze alulmarad. ha lehet ilyet mondani, a Win okosabb, szerteágazóbb, több beépített, nyilvánvaló opciója van, ami számomra hasznos, amik alapból rendelkezésre állnak, nem utolsósorban sooookkal olcsóbb, de a Mac szebb, gördülékenyebb, rengeteg kényelmi opcióval, ez sokat számít, egyszerűbb (ha az ember megtanulja kezelni), ismétlem, ez egy szubjektív vélemény, kéretik nem fikázni. :) pont azért vettem Mac-et, hogy mindkét rendszert ismerjem, ne úgy alkossak véleményt, hogy csak az érme egyik oldalát ismerjem!
summázva szerintem egyik rendszer sem jobb vagy rosszabb, csak máshogy kell hozzáállni. vannak előnyök és vannak hátrányok. igen, ki merem jelenteni, hogy a Win 10 egy kiforrott, használható rendszer. de váltottam. kíváncsiságból is, és kényszerből is, mert az egyik alapvető fotós programom Win alatt, az én gépemen borzalmasan lassan viselkedik, ki akarom próbálni, itt milyen lesz.

bocsánat, ha hosszúra nyúlt! :-)

biztosan lesznek még kérdéseim a témát illetőleg, néha lehet, hogy komolyan rácsodálkozok, előre is elnézést. :DD
üdv mindenkinek!

(#51977) V.Stryker válasza general (#51976) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Biztos kérdezték már, de a Safarival mi a baj? Amúgy azért is mondtam, hogy rá kéne nézni, mert nekem az Airen semmi nem akad, pedig gyengébb. Igaz, nem retina...

Amugy nekem pont az a tapasztalatom, hogy sokkal több, szinte szó szerint minden igényt kielégítő az a programcsomag, amit ad MacOS. Volt amiért tettem fel egy programot, majd megmutatták, hogy anélkül is lehet és az elején feltett 10 programból 4 a kukában végezte.
Nekem a gitározáshoz is alapból benne a Garage progi. :)

Mondjuk nekem nem munkára van, igy biztos másnak mások a preferenciái.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51978) Diokhan válasza Nagytoll (#51975) üzenetére


Diokhan
addikt

Ja értem.
Nálam annyi a különbség, hogy én nem bootcamp-el tettem fel a win7-et. Az alap indítólemez OSX-en nekem mindig a MacintosHD, csak akkor nyomok altot ha win kell, ami sokkal ritkább, mint az OSX.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51979) TBMC válasza bmwk1200s (#51948) üzenetére


TBMC
addikt

Faterom nem bétázik, de kb 2 hete nála is előjött ez a jelenség.
szintén smc reset oldotta csak meg. :U

markbellus.hu 

(#51980) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Jo ez a 10.12.4, lefrissitettem tegnap es azota service battery-t ir az akkumra... mikozben amugy siman elmegy 3-4 orat hasznalattol fuggoen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#51981) wm2 válasza tDr1v3r (#51980) üzenetére


wm2
őstag

nekem egy külső SSD lógott rajta 5-6 órát, alvó módban, merült 15-20%-ot, hogy mit csinált a zenék és filmek közt? :D semmi indexelés semmi ilyesmi nem ment, kihúztam a külső tárolót, alvó állapotban 10-12 óra és mínusz 1%, tb3 rulez

Ozora <3

(#51982) hodostamas válasza general (#51976) üzenetére


hodostamas
addikt

Ugyan ez.. Lightroom osX alatt pl importálásnál random nem mutat előnézeti képet, vagy kb 50x50-es felbontásba, win alatt tökéletesen működik.. alap backup programot még nem találtam osX-re, win-re van. Sajnos van hibája a win-ek is, pl sleep után az sd kártya olvasó nem működik, külsőt használok jelenleg, de még így is kisebb macera..

(#51983) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Az új coffee lake-es macbook pro-k mikorra várhatók? Van már valami pletyka? Érdemes várni rá?
Biztos király a mostani caby lake-es is, de az a bajom vele, hogy első szériás.. lehet, hogy egy "javított" és gyermekbetegségektől mentesebb verziót érdemesebb lenne venni.. Meg tudnátok győzni mellette/ellene? Itt már biztos többen használjátok és tudtok mondani valami gyakorlati tapasztalatból adódót. Nagyon megköszönném :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#51984) general válasza hodostamas (#51982) üzenetére


general
addikt

nekem a wifi szarakodik alvás után, nehezen talál vissza, de nagyon. szinte konkrétan a LR miatt váltottam platformot, eddig jobbnak tűnik osx alatt, ilyen import gondom még nem volt.

tényleg, urak, azt meg lehet adni valahogy a macbooknak, hogy az 5ghz-es sávra kapcsolódjon automatikusan? mert mindig a simára megy fel, nekem kell átraknom, és olyankor persze jobb is a ka#pcsolat.

#V.Stryker- a Safari nekem nem tűnik olyan stabilnak, sokat gondolkodik, újratölt, viszont smooth-abb egyértelműen. de a fontosabb az, hogy én a Chrome-ot már nagyon belaktam, jelszavak felület, könyvjelzők. próbálok mindennel átállni, de lassan megy, de mondom, működésben eddig a Chrome-ot stabilabbnak, jobbnak érzem

[ Szerkesztve ]

(#51985) tboldi válasza galaktikus (#51983) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kaby Lake sincs, nemhogy Coffee Lake. :DD

Valószínűleg lesz az előbbire frissítés az idén, de semmi konkrétum nincs.

[ Szerkesztve ]

(#51986) galaktikus válasza tboldi (#51985) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Ja bocs, lehet kicsit időutaztam akkor.. :D

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#51987) bmwk1200s válasza tboldi (#51985) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Es kozben egy 1500$-os AMD-s (Ryzen) PC hulyere veri az 5000$-os Mac Prot.
Igen, tudom, en magam is sokszor erveltem az ilyen osszehasonlitasok ellen, de teny ami teny, akinek elsodleges beveteli forrasa a gepen vegzett munka, az a Pro vonalon most jobban jar egy PCvel, AMD alapokon.
(Lasd Ryzen topik)

Es meg masfel, ket ev mire az Apple ebbe a kategoriaba fakit valamit...

Semmit sem írok alá!

(#51988) TigerCat válasza general (#51976) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyon jól látod. Pusztán egy agyvelőig hype-olt logó miatt nem kell hasra esni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51989) general válasza TigerCat (#51988) üzenetére


general
addikt

:K tudni kell használni. kár, hogy nincs egy egybegyúrt rendszer, ötvözve mindkettő előnyeit. (linuxot totál nem ismerem, biztosan onnan is lehetne meríteni)

(#51990) TigerCat válasza general (#51989) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, az jó lenne...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51991) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Segítenétek hogy Safariban hogyan kell beállítani hogy bizonyos oldalnak engedélyezzem a felugró ablakát?

HAJRÁ VIDI !!

(#51992) TigerCat válasza Nocsesz1 (#51991) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sajnos csak központilag tudod...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51993) Nocsesz1 válasza TigerCat (#51992) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Hát ez szomorú. Kénytelen leszek kapcsolgatni. Vagy váltok böngészőt :U

HAJRÁ VIDI !!

(#51994) TigerCat válasza Nocsesz1 (#51993) üzenetére


TigerCat
nagyúr

MacOS alatt Safari a legjobb, de a Chrome is megér egy próbát. Firefox sajnos béna...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51995) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Rendben, ez jöhetne is! :C [link] :DDD

Semmit sem írok alá!

(#51996) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Hello!

Az mitol lehet, hogy FaceTime kozben, ha a masik fel beszel es en is beszelek kozben, akkor nem hallom a masik felet? Kiutjuk egymas hangjat. :F

(#51997) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki használ TimeMachine mentést Synology nas-ra? Kérdeznék tőle okosat. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51998) Diokhan válasza KD6-3.7 (#51996) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez nekem is problémát okozott egy időben. Nem tudom a pontos okát, nem is nagyon kutattam. Inkább át tértem Viber-re és megszűnt ez a gondom. Ráadásul a Viber hívást lehet költöztetni MacBook és telefon között.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51999) KD6-3.7 válasza Diokhan (#51998) üzenetére


KD6-3.7
őstag

En egyaltalan nem hasznalok Viber-t sajnos. FaceTime vagy FB Messenger. Utobbit amugy nem is probaltam meg MB es telefon kozott. Legkozelebb.

(#52000) Lazika válasza bmwk1200s (#51987) üzenetére


Lazika
senior tag

Vagy egy jól összerakott Hackintossal! :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.