Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) lugosi válasza bmwk1200s (#51842) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ismerve a céget, ez az imac pro inkább valahol 2 millió Ft körül fog mozogni... :(

(#51852) TBMC válasza bmwk1200s (#51848) üzenetére


TBMC
addikt

iigen igen tudom, meg hogy az imacnél is lehetett de macbook pronál ugye nem sűrűn volt jellemző... bár azért érdekes lenne az tuti. bár személy szerint én nem bánom, hogy nem lehet cserélgetni, azt viszont már igen, hogy nincsenek annyira izmos cto konfigok. tökéletes a mostani nekem mindenre, nem azt mondom, de azért nyilván lehetne bele még kakaó...

TigerCat: igen, figyelmet igényel az elején/megszokást de kb 1 hónap után úgy tapizod mintha gomb lenne :K

markbellus.hu 

(#51853) Diokhan válasza Honkydoo (#51850) üzenetére


Diokhan
addikt

DriveDX
Én ezt használom. De lehet, hogy van jobb is.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51854) tomtom9


tomtom9
tag

Van egy 2tb-os külső hdd ami 2 felé van osztva: 200gb Time machnine számára biztonsági mentésre illetve a többi egyéb dolgok. Nos: Szeretném ezt a 200gb megnövelni. Hogyan tudnám? Köszönöm

(#51855) wm2 válasza Diokhan (#51853) üzenetére


wm2
őstag

Legutóbb mikor néztem nem kezelte semmi az új SanDisk NVMe SSD-ket.

Ozora <3

(#51856) bmwk1200s válasza lugosi (#51851) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Persze! Nem is kérdés. Én a felhasználók szempontjából kedvezőbb esetet vázoltam fel, hogy bár csak úgy lenne, hogy...

(#51852) TBMC: CPUban, minden ami 10ezer geekbench felett van, egy laptopban bőven elég. GPUban, ez a max 1,86Teraflops meg egy vicc, az nvidia, ha jól emlékszem 4-8Teraflopsához képest. Itt nagyon komolyan fejleszteni kellene.

Semmit sem írok alá!

(#51857) TBMC válasza bmwk1200s (#51856) üzenetére


TBMC
addikt

na igen.. a gpu azért eléggé fejlesztésre szorulna. kicsit szemezgetek a 3Dvel, próbálkozok, szeretném a jövőben jobban belevetni magam ahogy időm engedi, de azért eléggé érezhetően megfogja a gépet... pedig ugye a rendelhető "legnagyob" gpu és majd a legnagyobb proci...

a 16gb memória eddig még mindenre elégvolt, 4k videóvágásnál sem okozott problémát... nem mondom, hogy annyira bőven maradt, de kellemes, ram problémába még nem futottam. Jól kezeli azt a 16ot. (nem úgy mint korábban a 13"os a 8at...)

markbellus.hu 

(#51858) madle válasza Diokhan (#51853) üzenetére


madle
őstag

Nekem az volt vele a bajom hogy nem akarta felismerni a WD My Passportomat. Nem tudod ezt mar javithattak?

(#51859) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, most hogy visszatettem a 10.12.4-et, elég jól látszik, mennyivel jobb lesz a 10.12.5. Felfelé váltani nem annyira feltűnő, mint visszalépni... Nincs sok kedvem bétázni, kiadhatnák már akár ma is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51860) randras


randras
veterán

macOS 10.12.4 telepítésével egyidőben csak olvashatóvá vált a Time Machine mentésekhez használt külső HDD-m, újra kellett formázni, ennek lehet valami köze az update-hez/valaki update után tapasztalt már hasonlót/vagy mostantól bármelyik pillanatban számíthatok a biztonsági mentő HDD-m elhalálozására? :U

(#51861) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Van egy vadi új alaplapos 2011 late 15' es i7 es, 2.4ghz es 6770M mel rendelkező macbook pro-m, 16 giga rammal és 512gb SSD, vel. Történetesen nem használom a gépet, csak áll és szomorkodik. A kérdés az hogy kb mennyit kérhetek a gépért? Első tulaj vagyok és megvan mindene, a gép sérülés mentes.

A helpet előre is köszönöm!

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#51862) Diokhan válasza madle (#51858) üzenetére


Diokhan
addikt

Fogalmam sincs. Talán próbálj utána olvasni, most nekem nincs ra lehetőségem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51863) bendefeco válasza bendefeco (#51845) üzenetére


bendefeco
tag

Nem hiszem el :)

Ma elindítom az egyik 4K videót és simán megy... az összes!
Mikor feltettem a kártyáról a gépről akkor pedig szaggatott, nem tudom mi lehetett a baj, de a lényeg, hogy már minden okés.
Köszönöm a segítségeteket!

(#51865) bmwk1200s válasza hszilard666 (#51861) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Érdemes lehet itt az aprón megnézni, hogy a hasonló gépek mennyiért mennek és akár itt meg is hirdetheted. Pár képpel kiegészítve. Ha feltöltöd hirdetésnek, megdobnál privátba a hirdetés linkjével? :)

Semmit sem írok alá!

(#51866) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Bocsi az offért. iPhoneon ha rámegyek az eredmenyek.com-ra átírányít valami oldalra, hogy frissítsem a telefont bla bla bla. Csináltam már előzmények és webhelyadatok törlését, nem oldotta meg. Feltoltam neki a legújabb ios betat, azzal is csinálja. Csináltam egy gyári visszaállítást, és még mindig nem szűnt meg. Ilyent még nem láttam iphoneon. Ha valaki tudna segíteni, akkor pls! Köszi

(#51867) bmwk1200s válasza Lazika (#51866) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha úgy próbálod meg, hogy t.eredmenyek.com?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51868) Lazika válasza bmwk1200s (#51867) üzenetére


Lazika
senior tag

Úgy nem ugrál el. Viszont, opera minivel, nem cisnálja ezt. Ez most valami malware vagy mi lehet? Van valami iphonera mint a malwarebyte? De azért ez durva, hogy legújabb beta sem segített rajta. Vicc az, hogy tegnap jött meg a telefon :D Szóval semmi nem volt rajta kb még.

(#51870) Rob\'s válasza Rob\'s (#51821) üzenetére


Rob\'s
csendes tag

Valaki erre?

(#51871) Honkydoo válasza Diokhan (#51853) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#51872) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Egy jó kis lista: [link] érdemes lehet átlapozni :)

Semmit sem írok alá!

(#51873) Nescafé válasza bmwk1200s (#51872) üzenetére


Nescafé
őstag

Köszi :)

 iPhone 15 Pro

(#51874) randras válasza bmwk1200s (#51872) üzenetére


randras
veterán

+[link], [link], és még [link], [link], [link] :DDD

(#51875) bmwk1200s válasza randras (#51874) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Az igen! :Y :C

Bár én eleve olyan listát kerestem, ahol a gyakoriság is szempont a tök átlag userre nézve. De profik a listák :D

Semmit sem írok alá!

(#51876) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hello,

Ilyen létezik:
- Azt vettem észre a MBP 2015 13" gépemen, hogy nem tudok kattintani a touchpaddel.
Próbálom nyomni, de nincs nyomáspont. Forgattam, hátha a touchpad közé szorult valami, de nem segített semmi.. Kikapcsolom (egérrel) hogy vigyem szervízbe, kapcsolom vissza mert pár dolgot még le akartam menteni róla, erre megjavul. Minden olyan mint régen. :F :F :F
Ilyenkor mi van? (Tudom, nem kell szervízbe vinni. :DDD )

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#51877) danilla válasza Honkydoo (#51876) üzenetére


danilla
őstag

Az a gep force touchos, nem? Azzal nem is lehet "kattintani". Nincs hova beszorulnia akarminek.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#51878) TigerCat válasza Honkydoo (#51876) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondolom meghülyült a Force Touch. Ha ismét előjön, akkor esetleg próbáld meg ezt: SMC és NVRAM reset (összefoglalóban).

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51879) hszilard666 válasza Honkydoo (#51876) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!
Találkoztam már ilyennel, a kapitány alatt, frissítés sierrára megoldotta a problémát.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#51880) r4z válasza Honkydoo (#51876) üzenetére


r4z
nagyúr

A force touch negy nyomaserzekelovel mukodik. Nyomaspont sincs, a taptic engine rezgeti az uveget, ha nyomast erzekel, ezt az erzekenyseget az OS-en belul lehet allitani. Biztosan valami szoftveres bug miatt lekapcsolt a nyomaserzekeles vagy elallitodott a kuszobertek.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51881) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Köszi mindenkinek! :D :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#51882) wm2


wm2
őstag

Adguard +1 köszi a tippet!

Ozora <3

(#51883) Diokhan


Diokhan
addikt

Hy :)

SöSöDö kérdés :) Mi a jobb? Ha van TRIM vagy ha nincs? Nekem jelenleg nincs támogatva a TRIM és szeretném tudni, hogy ezzel jobban jártam vagy rosszabbul? :DDD

Köszi :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51884) r4z válasza Diokhan (#51883) üzenetére


r4z
nagyúr

TRIM info. Az aktivalasahoz ott a trimforce parancs, minden nem-apple SSD-hez.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51885) Diokhan válasza r4z (#51884) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszönöm máris átolvasom.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51886) general


general
addikt

pár gondolat, kérdés, az első egy hónap MacOs-sel való ismerkedés után. ha tudtok válaszokat, megköszönném! :)
1. van olyan fájlkezelő, ami másoláskor mindig mutatja, milyen sebességgel történik az? Forkliftben van ilyen, de ha jól emlékszem, csak 1 db fájl esetén. tömeges másolásnál nem. ez nekem nagyon hiányzik (Win után)

2. miért szaggat vajon elég sok weboldalnál scrollozáskor a Chrome? Safari nem. ez direkt va esetleg? :-) és ez csak macbookon van, asztalin nem (hackintosh), eléggé belaktam már a Chrome-ot, nem akarom elhagyni

3. még nem sikerült rájönnöm, mi a különbség egy ablak bezárásánál a piros x és a sárga tálcára/dockra rakás között. :B mindkettő lekicsinyíti az ablakot, de a piros x nem zárja be (mint Win alatt, ott ez egyenlő az Alt+F4-gyel =Cmd+Q), akkor minek van? viszont amikor piros x-szel dobtam le, akkor ha rákattintok, előhozza, aktiválja pl a böngészőt a 4 tab-bal, de emellett nyit egy új ablakot is, tehát 2 ugrik fel, ez elég zavaró. mi a logika?

(#51887) Diokhan válasza general (#51886) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem hivatalos információk, hanem saját tapasztalat alapján adott válaszaim a következők:

- Nem tudok róla, hogy lenne ilyen, én még nem találkoztam vele, okosabb fórumtársak majd kisegítenek.

- Mivel a Safari nem támogatja a Flash-t, viszont a Chrome igen, ennek oka a flash tartalmak betöltésében kersendő véleményem szerint, valamint függ az internet pillanatnyi sebességétől és a "vas"-tól is. Másrészt pedig a Safari az Apple által optimalizált böngésző, ez is lehet ok, amiért simábban megy, mint a Google által fejlesztett társa.

- Az OSX mindig is így működött, ahogy a linux alapú oprendszerek egyaránt. Én nem is figyelem ezt, mert nincs jelentősége. Természetesen léteznek appok, amikkel ez a funkció elérhető és állítható.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51888) TigerCat válasza general (#51886) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. ForkLift, Commander One, de a sztór tele van fájlkezelővel.
2. Mely oldalakkal van gondod?
3. Piros: bezárja az ablakot, de nem lép ki az alkalmazásból. Vannak kivételek, amelyek kiléptetnek. Sárga: leteszi a dokkra. Zöld: teljes méretűre állítja. ALT lenyomása mellett akkorára, amekkora a tartalomnak kell, vagy kitölti a rendelkezésre álló helyet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51889) general válasza TigerCat (#51888) üzenetére


general
addikt

1. odaírtam, mi a bajom a Forklifttel.... gondolom, hogy van több, de azért kérdem, nektek mi a tapasztalat, hogy ne kelljen mindent végigpróbálnom :B :)
2. index.hu, youtube, meg úgy általában a minden, ahol fotók, képek vannak :), ahogy Diokhan írja, valszeg a Flash miatt lehet ez, csak ez meg ott hibádzik, hogy asztali konfigon nekem a Chrome is smooth
3. ezzel sajnos nem válaszoltál... ezt írtam én is. :N mindkettő lekicsinyíti (ez tulajdonképpen ugyanazt jelenti, hogy leteszi a Dockra, hát nem?), az x sem zárja be véglegesen talán ha több ablak van megnyitva és nem tabok, akkor van különbség?

(#51890) TigerCat válasza general (#51889) üzenetére


TigerCat
nagyúr

ForkLift a barátom, mást már nem használok.

Megnéztem, tényleg darabosabb az index.hu. Ha egeret használsz, esetleg próbáld ezzel: Chromium Wheel Smooth Scroller
Ezzel a beállítással ment Windows alatt, talán itt is jó lesz.

Egyébként a Safari nyilván jobban optimalizált mint a Chrome. Ha külön könyvjelző és jelszó menedzsert használsz, mehet a két külön böngető...

A piros nem dokkra teszi, hanem bezárja az ablakot. Ettől az app még fut tovább. De van kivétel, amikor az egész app bezárul. pl. Kontaktok. Ha egy ablakban több tab van megnyitva, akkor az összes tabot és azt az ablakot bezárja. Ha mellette más ablak is nyitva van, azt nem. A tényleges kilépés (alkalmazás bezárása) ⌘Q.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51891) BossBoss


BossBoss
őstag

Miért van az, hogy egy pendrive-on törlök valamit akkor nem csökken a szabad terület az adott pendrive-on? Vagyis azt írja nincs hely. Infoba szintén 40-50MB szabad. Egy 32 és 16 GB-os pendrive. Pedig elvileg töröltem mindent mindkét drive-ról. Egyik NTFS másik FAT32. Találkozott valaki ilyennel? Mac-en hogy formázok pendrive-ot? (paragon NTFS fent van egyébként)

(#51892) r4z válasza BossBoss (#51891) üzenetére


r4z
nagyúr

Nincs a kukaban a torolt fajl? cmd+alt+backspace a vegleges torles.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51893) BossBoss válasza r4z (#51892) üzenetére


BossBoss
őstag

Ha cmd+backspace-t használok akkor nem töröl csak kukába helyez? Ergo fenttartja a pendrive-on a törölt elem helyét? Ezt így nem tartom logikusnak. cmd+alt+bspace töröl kuka nélkül? Ez új nekem! :B

(#51894) r4z válasza BossBoss (#51893) üzenetére


r4z
nagyúr

cmd+backspace: Magat a fajlt athelyezi az azonos meghajto kukajaba - visszaallithato marad, cserebe nem szabadul fel hely
cmd+alt+backspace: Vegleg torli a fajlt, felszabadul a hely

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51895) BossBoss válasza r4z (#51894) üzenetére


BossBoss
őstag

Ahha. Értem. Köszönöm! :R

(#51896) industrial


industrial
tag

MacBook White 2007 Late...tudom régi de még használnám....
Túlmelegedés a probléma. Böngészés közben vagy egy kicsit számítás igényesebb feladatnál(korábban működő vagy használt programok melett is) egyszerüen felugrik a hőmérséklet 85-90 fokig és amit persze süvítéssel próbál lejebb vinni és tűz forró levegőt présel ki magából...ami szerintem nem teljesen normális hogy ilyen mértékben melegedjen...és persze thermal throttling..
2×is újra pasztáztam artic mx-el, visszarakásnál ügyelve mindenre..ha nem feküdne fel rendesen akkor a kifújt levegő nem lenne érzésre tűz forró
Létezik olyan hogy a hőcső tönkre ment?

(#51898) iltirisz


iltirisz
csendes tag

Sziasztok!
Azért írok ide, mert lehet most váltanék Windows-ról Mac-re.
A cégnél notebookokra állunk át és 450K a keret vagy a maradék összeg nettójának ráfizetésével a csillagos ég. Itt jött számításba a MacBook Pro :D
Web-designer-ként Abode szoftverek ( Ai, Ps, Ae,) + Final Cut és fejlesztés lenne a feladata. Plusz saját gépként is használnánk szóval valószínű sokat menne egy nap. Számlázásás és teljesítmény miatt csak az új 15-ös gépről lehetne szó szerintem.
Elég sok review-t átpörgettem már, sokan mondták, hogy nem éri meg, mert bugos meg gondok vannak a billentyűzettel, cserélni kellett a TuchID-t stb.
Ti mit gondoltok erről? Érdemesebb lenne megvárni egy 2. verziót a MacBook Pro-ból?

(#51899) TBMC válasza iltirisz (#51898) üzenetére


TBMC
addikt

Ha teheted várd meg. (ez azért jócskán év vége felé lesz szvsz, vagy jövő év eleje)
Ha mostanság kellene akkor várgj bele.

Minden korábbi szpást leszámítva, imádom.
...érdemes lehet nem az alap konfigban gondolkozni, ha megengedheted. :K

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#51900) TigerCat válasza iltirisz (#51898) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó ugyanaz a véleményem, mint az előttem szólónak. A kifutó modellel kapcsolatban még annyit, hogy az is jó, de csak akkor vedd azt, ha komoly kedvezménnyel jutsz hozzá és természetesen a dedikált VGA-s modellt válaszd.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.