Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) Joci?? válasza bmwk1200s (#51048) üzenetére


Joci??
senior tag

Azt irja a rendszer hogy ez egy macbook 5,1 2Ghz Procival.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#51052) general válasza TigerCat (#51047) üzenetére


general
addikt

azt tudom, de nekem az kéne, hogy 1-2 konkrét alkalmazáson belül más legyen a görgetési lépés. a Smooth Scroll csak általánosan vezérli.

nekem Logitech G502 egerem van, imádom. Macen még nem sokat használtam, de akkor nem volt gondom vele, mondjuk precíz munkához nekem ott a Wacom tábla.

(#51053) TigerCat válasza bmwk1200s (#51050) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Razer azért jó választás, mert egyszer beállítod, onnantól tökmindegy milyen gépre dugod rá, úgy megy, ahogy te szereted. Ugyanis saját memóriájában tárolja a beállításokat, így nem kell felrakni a szoftverét sem. Én is a munkatársam Windows-os gépén állítottam be úgy, ahogy szeretem, majd rányomtam a Mac-re és kész is voltam.

Egyébként így:

Lementettem, hogy ha egyszer mégis elállítom, tudjam mi volt a megszokott érték.

A másik ok, hogy a gyorsulást szépen kezeli, ami sok egéren kifog. Ugyanis Mac-en lassú mozdításnál szinte semmi gyorsulás nincs, míg, gyorsan mozgatva komolyan meglódul a kurzor. Kiszámíthatatlan. Ez Trackpad-en nagyon jó (nem véletlen, hogy lassan minden vackuk tapogatós lesz), de egérrel valami rettenet. Az összes általam tesztelt egér közül, ezen probléma megoldásában a Razer-ek bizonyultak a legjobbnak.

A harmadik az ergonómia. Rém kényelmes egér. Persze ez tényleg egyén függő, de hogy az Apple hulladék medzsik mauszánál ezerszer egészségesebb ezt fogni, az biztos.

És igen, mivel tényleg jó minőségű cucc, nem akad, nem laggol, csak teszi amit tennie kell. Észrevétlenül, pontosan. Így szívesen ajánlom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51054) TigerCat válasza general (#51052) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Néha tényleg jó lenne. Nem emlékszem, próbáltad más az USB Overdrive-ot? Mintha ott lenne ilyesmi, viszont az alapból nem egyformán reagál az alkalmazásokra, ami sajnos megint csak nem az igazi, mivel attól függ a görgetési egység mértéke, hogy az adott app fejlesztője mit definiált egy sornak. Vagy valami hasonló. Rég olvastam...

Egy időben azt használtam, de sajnos akadtak gondok azzal is. Mióta Razer egér + SmoothScroll + BetterTouchTool hármasra váltottam, nem is kell foglalkoznom a beállításokkal. Szerencsére. Remélem nem nyírják ki egyiket sem, vagy az Apple nem húzza be itt is a féket, hogy ne férjenek hozzá a fejlesztők... Ha valaha megérem, hogy nem tudok normálisan egeret használni, akkor tuti veszek egy PC-t. Ott mindez fel sem merül...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51055) megema válasza general (#51052) üzenetére


megema
őstag

A Logitech Gaming Software való hozzá, ahogy látom. Felraktad? Az MX Master-hez való Options ezt mind tudja.

(#51056) general válasza megema (#51055) üzenetére


general
addikt

persze, fent van, amit tudtam, beállítottam azon is. bár lehet nekifutok még egyszer.

TigerCat, csak a SmoothScroll van fent egyelőre. de mindenképpen kipróbálom majd a többit is

(#51057) bLaCkDoGoNe válasza bmwk1200s (#51026) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem igazán tudom, hogy ezzel egyetértsek-e vagy sem, mert pl. nekem is egy 3GS volt a kapudrog 2010-ben. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#51058) TigerCat válasza general (#51056) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Inkább a Logitech saját alkalmazását használd. Az jó.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51059) general válasza TigerCat (#51058) üzenetére


general
addikt

de abban nem lehet ilyesmit állítani, nem lehet szabályozni a görgetés lépésközét, csak makrózni lehet ezerrel.
de mondom, nem az egérrel van bajom, hanem általánosan a scroll/görgetés lépésközeivel, ami alkalmazásonként eltérő karakterű! ezt kéne szabályozni valahogyan, illetve finomítani, mert PS alatt elég darabos.

(#51060) TigerCat válasza general (#51059) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Értem, de erre nem nagyon lesz megoldás, vagy ha meg is próbálod az USB Overdive-ot, nem lesz tökéletes. Mert Mac-en az alkalmazásokban eltérő a görgetési egység. Pl.: iTunes-ban alig mozdul az ablak, míg ugyanannyi görgetéssel jobban megszalad a Pixelmator, vagy akár a böngésző. Szóval ha rám hallgatsz, megszokod és használod így. Vagy elfelejted a hagyományos egeret és veszel Magic Mouse-t, esetleg átszoksz a Trackpad-re. Nekem egyik sem jött be, de mázlim van, hogy a Razer DeathAdder Chroma + SmoothScroll + BetterTouchTool hármas tökéletesen kiszolgál...

Egyébként én is használok mellette Trackpad-et, mert sokszor azon kényelmesebb görgetni, vagy gesztussal vezérelni valamit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51061) general válasza TigerCat (#51060) üzenetére


general
addikt

akkor ez van, szopás.
bocs, hogy ezt mondom, de még most sem az egérrel van bajom, kérlek értsd meg! :) teljesen jól működik, ha medzsikmáúszom lenne, azzal is szarul menne a zoom PS alatt... nem is nagyon használom az egeret, max ha monitorra kötöm a Macbookot. a trackpad is rosszul működik PS alatt, korábban többször leírtam. itt a gond.

ez egyébként tényleg vicc.
no nem baj, nem egy katasztrófa, csak megpróbáltam megoldást találni. egyébként is csak második gép a Mac nekem.

(#51062) TigerCat válasza general (#51061) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Értem és erre írtam, hogy a Trackpad sokat segít. Csippentés, vagy valami egyedi gesztus, amit BTT-ban be lehet állítani alkalmazásonként. Mert az egér önmagában kevés.

Sajnos ez a része a rendszernek több sebből vérzik és nem hinném, hogy lesz változás.

A PS zoom-ot nem tudom tesztelni, mert nem használom, de van egy tippem. Ha az egéren van oldalsó gomb, programozd rá a nagyítást/kicsinyítést, a középsőre pedig a 100%-os nagyítást. Nekem is így van beállítva a Pixelmator, a Sketch, stb.

Persze, hogy ez menjen, a billentyűzet beállításainál a gyári képernyőkép billentyűkombinációt át kell állítani, mert magyar kiosztással ugyanez lesz. Én így lőttem be, ezek a parancsok sehol máshol nem kellenek:

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51063) general válasza TigerCat (#51062) üzenetére


general
addikt

PS alatt kizárólag a Wacom táblával dolgozok, szóval nem megoldás. mindegy, köszi a figyelmet, egy kört megért, van-e megoldás. majd az usb overdriveval teszek egy trial próbát...

nekem most épp ez a minimal setup, a nappaliban ülve, kényelmesen, ma laza nap van. :)

(#51064) TBMC válasza general (#51063) üzenetére


TBMC
addikt

néha azért úgy irigylem a jobbkezeseket :B :K :DDD

markbellus.hu 

(#51065) bmwk1200s válasza TBMC (#51064) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Jobb kézzel írok, ha el kell dobni valamit ballal dobok (labda, darts, bármi). Tenisznél jobbkezesként adogatok (igaz van balkezes tenyeresem is), röplabdánál balkezesként. Pisztolyt, puskát jobbkezesként használom, az íjat bal kézzel feszítem és jobbal tartom. A golfhoz balkezesként állok oda... Engem is irigyelsz? :DDD

Semmit sem írok alá!

(#51066) TigerCat válasza bmwk1200s (#51065) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szó szerint nálam is ez a helyzet. És ballábas vagyok. Mint valami béna mischung...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51067) V.Stryker válasza bmwk1200s (#51065) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Inkább azért irigylünk, amennyi mindent csinálsz. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51068) TBMC válasza bmwk1200s (#51065) üzenetére


TBMC
addikt

V.Stryker: +1 :D

engem hivatalosan balkezesként szűlt edasanyukám... NADE
az íráson/rajzoláson kívül mindent jobbkézzel csinálok- de tényleg mindent . írni is tudok igaz jobbkézzel, de rajzolni... na az esélytelen.
(ja igen, ugyan olyan ocsmányúl írok bal és jobbkézzel egyaránt :O )

ha pl. balkézzel fogok meg egy csészét, mintha ki akarna esni a kezemből, és így tovább legyen az bármi ami nem író eszközzel kapcsolatos :D

viszont visszatérve a témához, annyira sz@r, hogy ha wacomoznék állandóan egyszerűen a fenének sem tudom megszokni, hogy jobb kézzel üssem a bill kombokat - míg a ballal a wacomon tevékenykedek...

ezért mindig körülményesebb a táblás megoldás :( ... de néha kell, szeretem.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#51069) bmwk1200s válasza V.Stryker (#51067) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:B :DDD

Semmit sem írok alá!

(#51070) TigerCat válasza general (#51063) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sosem próbáltam még ilyen táblát, csak rajzoláshoz jó? Nem laggol?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51071) Smiley válasza bLaCkDoGoNe (#51022) üzenetére


Smiley
őstag

Egy ideje? :Y
Az inteles valtast is nehez volt megelni, de arra azert ott volt a nyomos ok, hogy a motorola keptelen volt normalisan megcsinalni a tobb magos cpu-kat. De a 10.4.11 utan azert meredek egy eses volt a szinvonalban.
Aztan lassan kipofoztak a 10.6-at, es ujra megvolt az az erzes amitol jo mac-et hasznalni. Persze kozben megjelent az iPhone es utana kb a feledesbe ment az OS X. Akik meg igy az inteles valtas utan este bele a mac vilagaba, azok nem is erthetik igazan azt, hogy mirol is beszelek, es milyen jo is volt kuloncnek lenni.
Ami a 10.6.8 ota megjelent kb egy rakas fos. Azert az mindent elmond hogy a 10.6-ot kozel 3 evig csak csiszoltak, most meg toljak ki evente ezeket a szarokat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51072) TBMC válasza TigerCat (#51070) üzenetére


TBMC
addikt

nem laggol. iszonyú smooth.
nem, bármihez jó. egért kiváltó opció. :R

markbellus.hu 

(#51073) tboldi


tboldi
nagyúr

A nagy egerészés közepette találtam ezt a programot: Smooze.
Nem próbáltam (nincs is mivel), de hátha valakinek jól jön. :)

(#51074) bmwk1200s válasza Smiley (#51071) üzenetére


bmwk1200s
őstag

+1 :K Pontosan!

Semmit sem írok alá!

(#51075) general válasza TigerCat (#51070) üzenetére


general
addikt

ahogyan TBMC is mondja, egy teljesen komplex beviteli eszköz, touch, tollal rajzolás, gesture-ök, minden.
bár én kizárólag PS alatt használom, általános dolgokra nem tetszik, mert pont az a lényege, hogy a leképezi a képernyőt (többet is, de akár kijelölhetsz egy területet is, hogy csak ott működjön) és ahová érinted a tollat, ott lesz a képernyőn is a kurzor (de ez is átállítható egér és trackpad működésre). touchnál (tehát kézzel érintve) normál módban működik, mint a trackpad, persze az Apple a saját gesztusait nem adja át, azt nem tudja, viszont ugyanúgy beállítható mindenféle, akár 5 ujjas érintések, variációk is.

nagyon-nagyon precíz, képtelen lennék visszaállni egérrel való retusálásra ezután. :) konkrétan, mintha egy rajzlapra rajzolnál ceruzával. rajzra, retusálásra, CADre, grafikai munkákra, minden ilyesmire használva ég és föld az egérhez képest, komoly céleszköz.

viszont egy durva dologra jöttem rá az imént, feltettem a BetterTouchTool-t, és basszus egyszercsak béna érzéketlen dolgok kerültek elő a Wacommal! tehát vannak területek, ahol nem érzékeli sem a touchot, sem a tollat! csak néztem, mint a moziban, hogy mivan, nem tudtam dolgozni, aztán mondom oké, kikapcsolom már az új appot és láss csodát, visszajött minden! na ilyet.... tehát ez az app felejtős Wacom esetén.

a scroll finomítását viszont tudtam alakítani, mert kiderült, hogy magának a Wacomnak a beállításainál is van opció a scrool sebességét állítani! :) csak eddig sosem kerestem, mert Windows alatt minden fasza volt. most sokkal jobb a helyzet. (azért még mindig nem ugyanaz, mint Win alatt) már abszolút használható így, hogy levettem minimumra, plusz a SmotthScroll beállításainál a minimális 1 lépésköz van beállítva. :DDD csak ezt mindig vissza kell állítsam böngészéshez, ha egér van rákötve, a trackpadet nem érinti érdekes módon, az egyszerűen teszi a dolgát. :)

(#51076) M@trixfan válasza Smiley (#51071) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na igen, a Tiger egyértelmű választóvonal volt. Mai napig a legjobb Mac OS X, az még "informatikai szemlélettel" készült. A Spotlight eredmény ablak, a színséma szerintem mindent ver az utána következő verziókhoz képest. Milyen elegáns volt a "Brushed Metal" is! Miyen ütős volt régen az iMovie és az iDVD páros, amikkel ipari minőségű DVD-ket lehett könnyen készíteni! A GarageBand is megelőzte a korát használhatóságban és innovációban. Első nagyon komoly hiba és vészjel a BD támogatás teljes kihagyása volt pro user szempontból. Persze az Xserve vonal leépítése se jó irányba mutatott.

A Tiger utáni időkben ment el Bertrand Serlet a cégtől, szerintem sokat tett le az asztalra a felszín alatt futó technológiák terén az OS-ben. Szerintem nagyobb baj a távozása, mint Johny Ive Cartoon Network korszaka, bár elég hatalmas ízlésbeli visszalépések történtek. Apám iOS 6 iPhone 4-ét kézbe fogva sokkal ízlésesebb volt az egész rendszer. Lehett volna finomítani, modernizálni, összehangolni a valódi felhasznált anyagokkal a szoftver kinézetét. Ebben ellentét is volt Jobs és Ive közt és igaza volt Jobsnak. Nekem Ive ilyen téren csalódás, pedig kezdetben hogy örültem, hogy egy kézbe kerül a HW/SW design...

Amúgy még ezek a dolgok is viszonylag a modern történlemhez tartoznak, a PPC éra vége. Régebben még egzotikusabb és királyabb volt a platform, főleg ha mellé teszi az ember az aktuális Windows-okat, pfff nincs is miről beszélni kb... :)

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#51077) bmwk1200s válasza M@trixfan (#51076) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ott volt ő még a Snow Leopard alatt is. [link]
Nem véletlen, hogy a 10.6.8 volt talán a Tiger utáni idők legjobb Mac OS-se. Azután talán a Mavericks, és sorban egyben a többiek követik.
Bennem van még egy, talán naiv, remény, hogy az új filerendszerrel együtt sikerül az OSt is mélyoptimalizálni. Ha ez nem valósul meg az évtized végéig, akkor ténylegesen, számokkal igazolhatóan fogja elveszíteni a Pro felhasználóit az Apple. És pontosan az marad, amitől Steve egyszer már sikeresen megmentette: kizárólag divatmárka.

Semmit sem írok alá!

(#51078) buvartacsko válasza bmwk1200s (#51077) üzenetére


buvartacsko
addikt

+1

(#51079) Honkydoo válasza bmwk1200s (#51065) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ezt úgy nevezik, hogy kétkezes. :)
Onnan tudom, hogy én is ilyen vagyok.
Sőt én eredetileg balkezesnek születtem, de a szüleim kiskoromban átrakták a ceruzát a jobb kezembe mikor rajzoltam. Valszeg én ezért lettem kétkezes. Okozott némi fejtörést fiatal koromba, hogy most mi van? :F :)) Én nem haragszom a szülőkre e miatt mielőtt még valaki azt gondolná. :)
Jól jön ez a "készség" több helyen:
- Bevásárló központokba ösztönösen két kézzel pakolok. Persze ez lehet másnál is így van. :F
- Küzdősportban is jó lehet, ha az ember kétkezes. Legalábbis nekem tetszik. :K

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#51080) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sracok!

Melyik az a macbook ami mar siman viszi a 4K-s videokat is? Melyik evjarattol?

(#51081) bmwk1200s válasza Honkydoo (#51079) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Azt hittem a ketkezesek azok, akik a kulonbozo feladatokat mindket kezzel ugyanolyan hatekonysaggal tudjak elvegezni. Nekem kotott, hogy melyik feladatot, melyikkel tudom egyaltalan kivitelezni. Egy kivetel van, a tenisz tenyeres. Az mindket kezzel egyforman jo. Meg is szoktak lepodni, mikor azt varjak, hogy fonakkal fogom visszautni, erre kapnak egy tenyerest :DDD

Engem nem neveltek egyik kez hasznalatara sem a masik elleneben. Ez valahogy igy jott ki. :)

Informatikaban is a jobb kezem a dominans. Nem tudnam felcserelni az eger+bill hasznalatot a ket kez kozott.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51082) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

WTF? :Y Szinte biztos,hogy a divatmajmok fele mennek. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51083) TBMC válasza V.Stryker (#51082) üzenetére


TBMC
addikt

édes istenem... :W

markbellus.hu 

(#51084) bmwk1200s válasza V.Stryker (#51082) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Omg! :Y

Es mar latom is magam elott a RoseGold valtozatott, ahogy a modern uzletasszony a kis tasijabol eloveszi a macbook vazat es beledokkolja a telefonjat.... :W
De mi lesz igy az Ive fele vekonyitasi orulettel? Igy hogy fog oda beferni? ;]

Inkabb tunik ez egy regi szabadalomnak, mikor meg iphone 5 volt. A forma legalabbis...
Akkor a Pro vonalnak tenyleg annyi?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51085) Honkydoo válasza bmwk1200s (#51081) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én például tudok mind a két kezemmel írni. Az persze túlzás, hogy egyformán, de volt hogy egy ideig bal kézzel írtam poénból.
Több dolog nem megy olyan pontosan másik kezemmel, de ez érthető, hiszen nem "gyakorlom" annyit.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#51086) wm2 válasza M@trixfan (#51076) üzenetére


wm2
őstag

Szépen megírtad. Van még PPC géped? Itt akad még pár. A Powerbookon több éve telepített Tiger fut. Hibátlan a mai napig. Nálam ez a top 3 OS:

1. Tiger (PPC)
2. Snow Leo (Intel)
3. Mountain Lion (Intel)

A Tiger és a Snow Leo évekig futott. Ezért voltak olyan jók. Nem évente elcseszték.

Ozora <3

(#51087) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ezt érdemes megvenni? Jobb, mint az ingyenes programok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51088) buvartacsko válasza V.Stryker (#51087) üzenetére


buvartacsko
addikt

alapból a quicktime-al is tudsz rögzíteni asztalt.

(#51089) V.Stryker válasza buvartacsko (#51088) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

ÓÓÓ, köszi. Nagyon fasza quicktimeal is. Pont elég.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51090) Ragnar95 válasza wm2 (#51086) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

ML mondjuk szerintem pont elég gyenge release volt, Mavericks mérföldekkel jobb volt optimalizációs szempontból. Megváltás volt a Mavericks az előző 2 verzióhoz képest.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51091) wm2 válasza Ragnar95 (#51090) üzenetére


wm2
őstag

A ML CPU/RAM optimalizáció terén elég jó volt, sokkal jobb, mint a Yosemite/Kapitány/Sierra trió. Voltak gyengéi is:

https://forums.macrumors.com/threads/performance-comparisons-between-os-x-versions.1533576/#post-16792981

viszont ahogy a végén írják:

„- Snow Leopard is vintage Core 2

- Mountain Lion is Sandy/Ivy Bridge

So if you run a newer OS on older hardware it will run horribly. "

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51092) Ragnar95 válasza wm2 (#51091) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Snow Leoval csak virtuális gépen volt dolgom, de Liontől Yosemite-ig C2D-n használtam az összes verziót és a Lion, ML, Mavericks, Yosemite négyesből egyértelműen a Mavericks futott a legjobban régi hardveren.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51093) wm2 válasza Ragnar95 (#51092) üzenetére


wm2
őstag

több ilyen teszt van macrumorson, de vhol már teljesen felesleges felemlegetni, mert akkoriban teljesen más területre (fotózás, zeneszerkesztés, 3D stb.) koncentráltak

Ozora <3

(#51094) wm2 válasza TigerCat (#51040) üzenetére


wm2
őstag

.DS_store fájlok törlése is részleges megoldást hoz, valszeg köze lehet a SIP-hez

Ozora <3

(#51095) lugosi válasza V.Stryker (#51082) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Király, és a jelenleg kapható 5 féle méretű szifon közül melyik passzol bele? :/

(#51096) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
Egy 27" Apple Thunderbolt Display-t lehet használni PC-vel? A videókártyán van hdmi és DP is.
Egy MiniDP - DP kábellel működne?
És bocs hogy ide tettem fel, de ez pörög mint maces topic.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#51097) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

TBMC: Csak nem kiárusítják, ami neked nem kellett? ;] :DDD

(#51096) OgreImre: Technikailag igen, de hogy milyen a gyakorlatban, azt sajnos nem tudom. Érdemes lehet túrni ezzel kapcsolatosan a videómegosztókat is, hátha találsz megoldást.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51098) tboldi válasza bmwk1200s (#51097) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ugyanez jutott eszembe nekem is, amikor megláttam a hírt. ;] :D

(#51099) bendefeco


bendefeco
tag

Hali,

Hogy tudom megnyitni finder-ből a képeket, hogy ne egyesével keljen, hanem lehessen lapozni?
Arra emlékszem, hogy "valami" + Space :)

(#51100) r4z válasza bendefeco (#51099) üzenetére


r4z
nagyúr

alt

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.