Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#51600) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Teljesen megértem. Annyit mondhatok, hogy eddig a kis icloud mizériát leszámítva semmi gond nem volt. Ott is csak ki és bejelentkezés volt... szóval nem komoly.

Atom stabil és gyors. Sokkal gyorsabb és fluidabb minden, mint eddig. Persze rábeszélni nem szeretnélek, csak hirtelen ez a leggyorsabb megoldás. Olyat esetleg, hogy új felhasználó? Hátha ott megy...

Semmit sem írok alá!

(#51602) TigerCat válasza rizso (#51597) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megtekintőben is megoldható, csak egyszerre nyisd meg a képeket. Átméretezés a menüben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51603) wm2 válasza V.Stryker (#51589) üzenetére


wm2
őstag

Elvileg már az MPV is tudja. De vmiért nem jön be az az app.

Ozora <3

(#51604) lugosi válasza Ragnar95 (#51595) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam megjeleníti.

(#51605) Peetey91 válasza Ragnar95 (#51595) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ez nagyon fura, nekem gond nélkül megnyit több száz oldalas pdf-eket. Viszont videót már nem nyit meg a MacOS, pedig emlékeim szerint régen egy space lenyomásával az is elindult... VLC-vel tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#51606) TigerCat válasza Peetey91 (#51605) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak azt a videót mutatja meg így, amit a rendszer támogat (pl.: mp4). Gondolom amit néztél, az AVI, vagy MKV volt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51607) Peetey91 válasza TigerCat (#51606) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ez régen is így volt? Valahogy teljesen az van bennem, hogy mindent lejátszott. :S

(#51608) wm2


wm2
őstag

Van egy régi gép és régi iTunes, hogy tudom deauthorizealni? A kétlépcsős bejelentkezés miatt ugye régi gépeken szopás van, mert belépni sem enged ("unkonw error").

Ozora <3

(#51609) hodostamas válasza hodostamas (#50700) üzenetére


hodostamas
addikt

Erre vki? Amiket probaltam mukodnek, de minden uj masolasnal kompletten felterkepezik a NASt, ami nem ket perc... yadisnal egyszer megvan a db, es kesz.

(#51610) TigerCat válasza wm2 (#51608) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Belépsz a webes fiókba és eltávolítod az eszközt. Ezt követően megy az újjal...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51611) rizso válasza r4z (#51599) üzenetére


rizso
addikt

& TigerCat: koszi a tippeket :R Lenne tovabbi ket kerdesem:

1. 5 kepbol kellene kivagnom 1-1 reszletet, es azokat elrendezni egy egy ures kepen, es az esetleges . Ezt mivel tudom egyszeruen megcsinalni? Windowson ott a Paint, valami olyasmi faek egyszerusegu megtenne :)

2. Fotok alkalmazas hol tarolja az importalt kepeket? Importaltam rajta keresztul sd kartyarol, csinaltam egy kulon mappat az alkalmazason belul, de pl. ezeket a kepeket nem engedte rahuzni automatorra, kellett egy kulon mappa, ahova elobb atmasoltam, es csak onnan engedte a tovabbiakat.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#51612) wm2 válasza wm2 (#51608) üzenetére


wm2
őstag

Közben megvan: a kapott kódot közvetlenül a jelszó után kell írni.

@TigerCat: csak ott nem volt az eszköz. :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51613) TigerCat válasza rizso (#51611) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. Pixelmatort használok, de az fizetős. A sztórban nézz körül, ha nem találsz, a Vectr ugyan nem erre van kitalálva, de szerintem jó lesz.

2. Jelöld ki és exportáld ki. Menüben megtalálod. Eredeti és módosítottat is tudsz, többet egyszerre. A fájlrendszerben ne túrkálj, inkább a módosítottat hívd be ismét.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51614) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a macbook fedlapján lévő kisebb karcokat valamivel nem lehet polírozni? Tudom hogy teljesen nem lehet eltávolítani, de ha nem lennének ennyire láthatóak annak örülnék.
Mielőtt valaki írná hogy vigyázzak rá jobban annak azt válaszolom hogy használtan vettem :)

(#51615) TBMC


TBMC
addikt

a menubarból vhogy eltudom tűntetni bartenderrel a spotlight search ikonját?

markbellus.hu 

(#51616) rizso válasza TigerCat (#51613) üzenetére


rizso
addikt

:R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#51617) tboldi válasza TBMC (#51615) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#51618) r4z válasza TBMC (#51615) üzenetére


r4z
nagyúr

A SIP-t ideiglenesen ki kell kapcsolni, amig telepited a kiegeszitot hozza.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51619) TBMC válasza r4z (#51618) üzenetére


TBMC
addikt

aha!
akkor ezért nem látom a spotlightot a baloldalon felsorolva.
hogyan tudom újratelepíteni a kiegészítőt hozzá ? (disabled sip után)

markbellus.hu 

(#51620) r4z válasza TBMC (#51619) üzenetére


r4z
nagyúr

Inaktiv SIP-vel inditaskor fel fog dobni egy ablakot a Bartender, azzal tudod telepiteni.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51621) TBMC válasza r4z (#51620) üzenetére


TBMC
addikt

nagyonköszi!

arra van bármiféle megoldás, hogy a bartender rögtön, egyből induljon- a rendszer felállásakor?

- ha restart van, vagy nem sleepből, hanem kikapcsolt állapotból bootol fel, akkor login után eltelik pár másodperc mire elindul a bartender és eltűnnek az ikonok a menubarrol.

:R

markbellus.hu 

(#51622) TigerCat válasza TBMC (#51621) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez sajnos ilyen...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51623) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#51601) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Közben kipróbáltam az új felhasználót is, sajna nem segített. Asszem átállok másik appra PDF-ekhez és ha lesz időm, felrakom a beta-t, hátha az segít.
Köszi mindenkinek a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51624) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt,

Több láma kérdésem is lenne.

1. A Mail-be két emailcím van beállítva. Valamiért pont a nem jó címről akar állandóan küldeni, mindig át kell állítani. Néztem, de nem láttam,hogy bármelyik is alapméretezett lenne. Mi kerülte el a figyelmem?

2. A Time Machine-t nem lehet úgy beállítani, hogy mondjuk heti egy mentést csináljon, ne folyamatosan? Gondolom terhel is meg mit tudom én. Vagy indítsam el hetente egy napra, esetleg havonta?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51625) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Most tervezek venni MacBook AIR-t, 13"-ost. 128 GB SSD van benne, ami nekem elég karcsú. A 256-os már irreálisan drága. Kérdésem az lenne, hogy lehet a 13"-os Air-be nagyobb SSD-t rakni garanciavesztés nélkül?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#51626) bmwk1200s válasza toth_janika (#51625) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Cserélhető. Csak arra kell figyelni, hogy az eredetit szereld vissza, mielőtt viszed garanciáztatni. És persze megfelelő eszközökkel dolgozz, mert ha szétnyírod a csavarokat rögtön kiszúrják, hogy vki már belenyúlt. Odafigyeléssel és jó szerszámokkal nem probléma. iFixiten találsz szerelési útmutatót és tőlük még az eszközök is beszerezhetőek.

Semmit sem írok alá!

(#51627) Alex91 válasza toth_janika (#51625) üzenetére


Alex91
félisten

Azt nem tudom ez mennyivel lesz olcsobb :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51628) toth_janika válasza Alex91 (#51627) üzenetére


toth_janika
őstag

Hát még én sem :) De azért 128 GB-s 300e, 256GB 380... (vagy hogy). Azt hiszem egy 256-os SSD nem biztos, hogy 80e...
@bmwk1200s:
Köszönöm a választ! Én szét nem szedném, szeretném ezt iStore-ban vagy hivatalos szervízben, boltban megcsináltatni...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#51629) Alex91 válasza toth_janika (#51628) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, csak ebbe milyen jo, ugye...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51630) toth_janika válasza Alex91 (#51629) üzenetére


toth_janika
őstag

Hülye vagyok a macbook-hoz... Ebbe nem "akármilyen" SSD jó?? :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#51631) bmwk1200s válasza Alex91 (#51629) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Pl. ilyen: [link]

(#51630) toth_janika: hát nem akármilyen :)

Itt a how-to és tőlük is lehet rendelni: [link]

(#51632) toth_janika: ugyan! megrendeled amelyik szimpi (csak figyelni a a típusra) és beszerelteted a céggel (vagy rögtön kérsz tőlük árajánlatot és hozott SSD-s megoldásra is)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51632) toth_janika válasza bmwk1200s (#51631) üzenetére


toth_janika
őstag

ÓÓÓÓ már... :DDD
Lesz még itt szívás, érzem

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#51633) Alex91 válasza toth_janika (#51632) üzenetére


Alex91
félisten

Es, kiszamoltad, olcsobb lesz? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51634) BossBoss


BossBoss
őstag

Láma kérdés level 1000: Hogy a fenébe lehet a megtekintőbe, úgy képeket nézni, hogy tudjam lapozni az adott mappába lévő X 100 képet? Vagy erre is külön program kell? Köszönöm!

(#51635) Ragnar95 válasza BossBoss (#51634) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kijelölöd az összeset, ami között lapozni szeretnél és valamelyikre duplán klikkelsz, ez megnyitja az összeset Megtekintőben és tudsz köztük lapozni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51636) TBMC válasza BossBoss (#51634) üzenetére


TBMC
addikt

adott mappában kijelölöd a képeket (cmd+a), majd megnyitod őket (cmd+o) és máris tudod lapozgatni a megtekintőben őket. :K

markbellus.hu 

(#51637) general válasza BossBoss (#51634) üzenetére


general
addikt

és Ragnar95, TBMC

kattints rá egyre, de csak egyet (kijelölöd), aztán nyomd meg a space-t, és így lapozható a mappa a fel-le nyilakkal. ez nem a Megtekintő, hanem valami quick look.

ez egyébként nagyon gagyi a MacOs-ben, nem értem, miért kell kijelölni előre, miért nem lapozgathatok a Megtekintővel úgy, mint Windows alatt a képnézegetővel.

a másik dolog, ami nekem nagy csalódás, hogy borzalmas képminősge van mindkét fent említett képnézőnek. a színek rendben vannak, de botrányos árnyalatátmeneteket ad, szétesnek a képeim... nálatok is van ilyen gond vagy csak engem boldogít a Mac? :-)

[ Szerkesztve ]

(#51638) TBMC válasza general (#51637) üzenetére


TBMC
addikt

tudom, hogy space a quicklook. de ő azt kérdete, megtekintőben hogyan tudná lapozgatni :K

nálam nincs ilyen hiba.

markbellus.hu 

(#51639) V.Stryker válasza V.Stryker (#51624) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre vki? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51640) toth_janika válasza Alex91 (#51633) üzenetére


toth_janika
őstag

Hát még nem találtam olyan SSD-t, ami ebbe a csodába jó lenne :DDD
Amik vannak azok ámerikáiak...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#51641) general válasza TBMC (#51638) üzenetére


general
addikt

ok, igaz :)

ha egy sötétebb tónusú fotót megnyitsz pl Bridge-ben és Megtekintőben, nálad nincs különbség??

(#51642) Alex91 válasza toth_janika (#51640) üzenetére


Alex91
félisten

Errol beszeltem...

[link]

lhete, hogy ezek is jok? [link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51643) r4z válasza V.Stryker (#51624) üzenetére


r4z
nagyúr

Javasoltam TBMC-nek erre egy Automator scriptet korabban, hogy minden ejfelkor mentsen, probald meg visszakeresni. Calendar alarm keresesre szerintem ki fogja dobni.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51644) Alex91 válasza Alex91 (#51642) üzenetére


Alex91
félisten

Az iPon nem jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51645) V.Stryker válasza r4z (#51643) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, ennyire nem szeretném bolygatni, csak érdekelt a lehetőség. :R De ezek szerint mókolás nélkül nem nagyon lehet. Nem is értem miért kell ennek állandóan mennie.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51646) toth_janika válasza Alex91 (#51642) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm a linket... Ezek kicsit meredek árak... :O

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#51647) Alex91 válasza toth_janika (#51646) üzenetére


Alex91
félisten

Ugye, ugye... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51648) toth_janika válasza Alex91 (#51647) üzenetére


toth_janika
őstag

Hátde, ahogy néztem, ez nem más, mint egy M2-es SSD... Nem értem mi kerül ezen ennyibe... Bár már találtam ilyen kókány megoldásokat, hogy SD kártyát tegyél bele, meg hogy time capsule segítségével ne legyen semmi a mac-en... na szép :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#51649) TBMC válasza V.Stryker (#51645) üzenetére


TBMC
addikt

nem egy nagy mókolás...

"Automatorral keszitesz egy Calendar alarm tipusu scriptet, ami egy AppleScriptbol all:
do shell script "tmutil startbackup --auto"
Aztan letrehozol egy eventet a naptaradban, ami naponta, ejfelkor ismetlodik, es elinditja az Automator scriptet. Done.
"

viszont iszonyú hasznos, ha te ütemezed (sajna beépített erre nincs opció, nem is értem miért) mert ha több , nagy filet akar menteni, eléggé meg tudja lassítani a munkát ha pl mondjuk nincs éjjelre ütemezve...

markbellus.hu 

(#51650) general válasza toth_janika (#51648) üzenetére


general
addikt

tudtommal az Apple saját firmware-t csinál ezekhez az m.2 ssd-khez, ezért nem jó a macbookba bármilyen típusú sajnos. de javítsatok ki, ha tévedek.
az OWC-s ssd-k sztem vicc áron vannak, pláne azokkal a sebességekkel. akkor már inkább hivatalos szervízben upgrade...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.