Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) r4z válasza bmwk1200s (#51550) üzenetére


r4z
nagyúr

Kb. azota betazok, hogy Macem van, csak nem volt alkalmam frissiteni a .5-re :D

wm2: Na jo, nevnapomra meglepem magam egy PowerBookkal, tizenezret meger :D

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51552) bmwk1200s válasza r4z (#51551) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én kicsit később kezdtem, de nem nagyon lehet leállni... :D

vm2: Én meg maradok a bólogatós macinál. Előbb, utóbb összegyűlik rá és van egy srác aki ezeket menti, újjáépíti. A legnagyobb 20", SSD-vel, 2GB rammal és az általa javasolt legjobbnak ítélt OS-sel. Egyszerűen gyönyörű az a gép. És még hackintosht is építenek belőle... minden úgyan úgy néz ki, mint eredetiben, csak modernebb hardver és újabb OS. :C

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51553) wm2 válasza bmwk1200s (#51552) üzenetére


wm2
őstag

FlyakiteOSX volt a neve a cuccnak, XP-t azzal turbóztuk, hogy kinézzen vhogy. :) Főnök meg csak nézett mit csináltunk a gépekkel.

http://www.dremeljunkie.com/

Türelem kell ehhez, qrva shock ám.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51554) bmwk1200s válasza wm2 (#51553) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ez aaazzz!! :C
Istenem, a fél életemet!!! :R

Semmit sem írok alá!

(#51555) wm2 válasza r4z (#51551) üzenetére


wm2
őstag

eBay! Magyarban nincs jó CTO. SSD-t tegyél bele, akár PATA, akár mSata, mindegy, mert a hajad kihullik.

Bocsi TigerCat. De a PB is Apple noti. Remélem nem csuklik anyukám az off miatt. 😜

Ozora <3

(#51556) R a y válasza buvartacsko (#51548) üzenetére


R a y
senior tag

Tegnap tettem fel a 2015 ben vásárolt macbook airre a Maverickset. Yosemitevel jött a rendszer, használtam El Capitannal, de ez a maverick... Egyszerűen ez király. egy két funkció hiányzik el-capból, de ez most nagyon bejön.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#51557) TigerCat válasza wm2 (#51546) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem semmi...

Viszont a felület rém idejétmúlt, tiszta cukormáz. Nekem jobban bejön az új dizájn, de nyilván kinek-mi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51558) TigerCat válasza D-LAN|FuRioN (#51539) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem majd én is hívom őket, mert nem oldotta meg. Ugyanúgy vibrál... Egyébként retina 13, 2015 early. Tavaly ősszel vettem, nem régi darab.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51559) wm2 válasza TigerCat (#51557) üzenetére


wm2
őstag

A Leopard volt az első 3D eyec a köbön. Aztán a Lion megint fokozta ezt. Aztán aki melózott meg butított, terminal 2D dock stb. Volt egy olyan cucc, hogy "secrets" azzal még a BeamSync(VSync)-et is kikapcsoltuk, mert ha nem játszottál tökmindegyvolt és kis naftához jutottál. Asszem Sierraban ezt már ki sem tudod kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51560) TigerCat válasza wm2 (#51559) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem nagyon, maximum az átlátszóságot, de nem jelent semmit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51561) _ak_ válasza _ak_ (#51541) üzenetére


_ak_
addikt

De ay SMC resettől legalább a háttérvilágítás helyre jött, mert az utóbbi napokban vettem észre, hogy fixen tartja a fényerőt. A screen saverrel meg nem tudom, hogy mi lesz, az a baj, hogy nagyon megszoktam már, de akár hányszor jövök vissza a gép elé, mindig hallom, hogy maxon hűt és gondolom nem annyira jó a GPU-nak sem, hogy ilyenkor majdnem 100fok.

Let's begin, de gozaimasu!

(#51562) TigerCat válasza _ak_ (#51561) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem kapcsold ki és kész, vagy használj másikat. Emlékeim szerint elég rég nem frissítették. Dobd fel amit linkeltem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51563) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Megtekintővel miért nem lehet a fótókat lapozni? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51564) Smiley válasza wm2 (#51546) üzenetére


Smiley
őstag

Hogyan csinaltad meg, hogy a webkit alatt menjen a ph! https-el?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51565) bLaCkDoGoNe válasza V.Stryker (#51563) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Már miért ne lehetne?
Az összes megnézni kívántat kijelölöd mondjuk Finderben, megnyitod Preview-ben és jobbra-balra sepréssel tudsz köztük lapozni.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#51566) wm2 válasza Smiley (#51564) üzenetére


wm2
őstag

Sima mobile mód ahol csak lehet. PH és Index/Drukkerkocsmához Javascript is tiltva. Meg nemtudomégmitmolyoltam vele. Nem emléxem. 🙂 Mivel Firefox az utolsó böngésző amit használnék TFF nem játszik. Kövér kódgubanc. De a TenFourFoxBox-al lehet próbálkozni. Tiszta Fluid app.

Ozora <3

(#51567) r4z válasza V.Stryker (#51563) üzenetére


r4z
nagyúr

LilyView. Nem tud sokat, de azt nagyon jol. Vagy alt+space a Finderben a diavetites teljes kepernyon.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51568) Smiley válasza wm2 (#51566) üzenetére


Smiley
őstag

Nalam amiota a ph! atallt a https-re ez van.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51569) generic


generic
senior tag

OSX-re HD sentinel alternativa? :O

(#51570) r4z válasza generic (#51569) üzenetére


r4z
nagyúr

DriveDx

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51571) FIREBLADE78 válasza V.Stryker (#51485) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ez hülyeség. Egy ideje csak töltővel használom és lemerült 2-3%-ot nem tudom hogyan és mire visszatöltötte,ugrott is a számláló.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#51572) r4z válasza FIREBLADE78 (#51571) üzenetére


r4z
nagyúr

Valoszinuleg a ciklus vegen jartal. 100%-nyi merites utan ugrik egyet a szamlalo.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51573) wm2 válasza Smiley (#51568) üzenetére


wm2
őstag

pfff nem tudom mi lehet, én az utcsó Tiger WK-t használom és ha letiltom a javascriptet, tök simán, gyorsan bejön a PH mobil oldala, ezt próbáld ki

http://www.icab.de/dl.php

Ozora <3

(#51574) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Másnál is katasztrofálisak az Apple szerverei? Vagy fél óra volt, mire lejött a 10.12.4 is 100megás nettel és most az XCode is ránézésre 300kbitps-al jön :(((
Gondoltam letudom a frissítéseket, amíg nem vagyok gépközelben, erre itt szórakozik már jó ideje az XCode-al, amikor használnám...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51575) megema válasza Ragnar95 (#51574) üzenetére


megema
őstag

Általában nekem is jelentősen belassul 120-as nettel. A több gigás letöltéseknél mindig trükközni kell a szüneteltetéssel, úgy magához tér (vagy kezdi elölről)...

(#51576) D-LAN|FuRioN válasza TigerCat (#51558) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Akkor olyan géped van kb mint nekem. Nyugodtan hívd őket, abszolút segítőkészek. Nem először hívok apple supportot, mindig ez volt a tapasztalatom velük kapcsolatban. Ezért is gondoltam egyet délután és felcsörögtem őket. Ha nem tudja megoldani a magyar srác, bekapcsolnak az angolokhoz és közösen keresik a hibát, még a logfile-okat is lehúzzák a gépedről ha arról van szó, persze ehez kellesz te is. Nem sz*rakodnak... :DDD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#51577) TigerCat válasza D-LAN|FuRioN (#51576) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, az lesz. Egyébként NVAM reset után rosszabb mint volt. Nagyon durva...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51578) Ragnar95 válasza megema (#51575) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Eddig emlékeim szerint nálam gyors volt mindig a frissítés, most viszont tényleg feltűnően lassú volt. Próbáltam szüneteltetni is, de ahogy írod, volt hogy újraindult a letöltés, illetve volt hogy teljesen hatástalan volt a dolog.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51579) Smiley válasza wm2 (#51573) üzenetére


Smiley
őstag

Most rakom ujra az egeszet, a rendszeremmel volt valami gond... :W

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51580) TigerCat válasza D-LAN|FuRioN (#51576) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, közben fejlemény van... Ha nem hajtom le a kijelzőt, akkor nem jelentkezik a hiba. Ha csak a külsőről megyek, akkor igen. Egyelőre ez is megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51581) Imy válasza Ragnar95 (#51578) üzenetére


Imy
veterán

Én az xcodeot egy hete amikor kijött 2 óra alatt tettem fel... Mondjuk 24/3M-s nettel... És nálam is lasan jött le, nem a net volt a szűk keresztmetszet.

(#51582) lugosi válasza Ragnar95 (#51574) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valamelyik nap az iworks részei lettek frissítve, valami irreálisan lassan jött le minden (500-as net szóval nem hiszem hogy nálam volt a szűk keresztmetszet).

(#51583) Ragnar95 válasza Imy (#51581) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezek szerint tényleg az Apple szervereivel van a baj és nem is csak pár napos anomáliáról van szó. Köszi mindenkinek a választ :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51584) wm2 válasza Smiley (#51579) üzenetére


wm2
őstag

Tiger WebKit 533.21.1 + SVN r63355s update, de a 2x1,42Ghz PM DP-n (ATI 9200 Pro) smooth a Tiger mint a fene, 720p CorePlayer-el sima ügy, a 2Gb ram régi PS-hoz elég és Morphos kompatibilis, ráadásul nem tekeri a villanyórát, mint a G5 dög és a ház is könnyebb, szép még mindig, Dzsoni aranyévei voltak ezek. Itt még Steve rászólt, hogy vegyél vissza a hülyeségeidből. :-) Mindent kiszedett, elkezdte kipakolni a gép mellé, aztán Jobs meg visszatetette. Persze a bólogatós teszett neki is, de már az első iMac-nél is kiszedte volna Ive a hangszórókat.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51585) mazsidrazsé


mazsidrazsé
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok javasolni, olyan programot ami a letörölt programok után visszamaradó fájlokat és szemetet letakarítja? Az sem baj ha ingyenes. Én nem a Dr. Cleaner app.

Köszönöm.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#51586) r4z válasza mazsidrazsé (#51585) üzenetére


r4z
nagyúr

AppCleaner, de nem utolag takarit, hanem az app eltavolitasakor.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51587) agyhalal válasza Ragnar95 (#51583) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Gyanítom, hogy változó, mertt én pl. március 28-án frissítettem a Sierrat, Xcode-ot, Numbers-t, Keynote-ot és a Pages-t is. Annak ellenére, hogy akkor még elég friss volt a megjelenés, nagyon gyorsan megtörtént a letöltés.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#51588) TigerCat válasza Ragnar95 (#51583) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én is szívtam már emiatt. Ugyanezzel a géppel másik hálózatról ripsz-ropsz lejött, szóval szerintem nem tetszett nekik amit műveltem és tiltottak...
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51589) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Oááááoooo... az INA simán játsz a youtube videókat és az előzőleg valaki által javasolt picutre in picture móddal a kimaximalizált böngésző mellett is tudom nézni. :C

Csak mert sok a panaszkodás, legyen egy kis elégedettség is. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51590) TigerCat válasza V.Stryker (#51589) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, ez tényleg ígéretes lejátszónak tűnik...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51591) bmwk1200s válasza V.Stryker (#51589) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Melyik app ez? Nem találom... :B

Semmit sem írok alá!

(#51592) TigerCat válasza bmwk1200s (#51591) üzenetére


TigerCat
nagyúr

IINA Video Player for macOS

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51593) bmwk1200s válasza TigerCat (#51592) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszi, már jó :C

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51594) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok,

Nem tudom mi történhetett, de már 1 hete nem kapom meg a laptopon az SMS-eket, amik a telefonra érkeznek.
Kivételt képez az iMessage üzenetek. Ha rámegyek a laptopon olyan üzenetre, ami nem iMessage, akkor pirossal jeleníti meg a telefonszámát, és nem is enged üzenetet küldeni neki. Eddig működött rendesen. Telefonon be van kapcsolva az üzenetek továbbítása. Mit ronthattam el?

Előre is köszi,
Gábor

szerk.: oké hülye vagyok, a laptopon volt kikapcsolva, azt nem néztem meg... Pedig tuti nem állítottam át:/ a lényeg, hogy megoldódott:)

[ Szerkesztve ]

(#51595) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Preview másnál meg tud nyitni PDF-eket 10.12.4 alatt? Mióta frissítettem, nem tudok Preview-val PDF-eket megnyitni :((( Alapból az furcsa volt, hogy az iBooks a benne lévő PDF-eket Preview-val akarja megnyitni, emlékeim szerint eddig maga az iBooks nyitotta meg őket, de az még furább volt, hogy nem nyílt meg a Preview-ban az adott PDF ezek után... Finderből megnyitva a PDF-et se jó, illetve a Previewban megnyitva se jelenik meg a fájl... PNG-t meg tudok nyitni, de PDF-et nem. Ráadásul ki is lép a Preview ahelyett, hogy megnyitná a PDF-et és mikor újraindítom, semmilyen hibát nem jelez.
Újraindítás természetesen megvolt, nem segített. Nem szívesen tenném újra a gépem emiatt, Previewra viszont napi szinten szükségem van, úgyhogy meg vagyok lőve.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51596) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#51595) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Gyorsan megnéztem 10.12.5 beta 1 alatt. Itt megy. Tudom ez hirtelen nem tűnik nagy segítségnek, de egy biztonsági mentés után jelentkezz be a public beta programba és telepítsd a .5 beta 1-et. Mármint akkor ha tényleg fontos ez a funkció és nem lesz rá más megoldás.

Semmit sem írok alá!

(#51597) rizso


rizso
addikt

Urak!

Pls ajánljatok egy olyan ingyenes alkalmazást, amivel egyszerre több képet is át tudok méretezni :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#51598) ArrayOfLilly válasza Ragnar95 (#51595) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Meg tudom nyitni, valami más baj lesz ott. Nekem nincsen semmi problémám.

Viszont van fenn Adobe CC és benne Acrobat, - de most tényleg a Preview-val néztem - , csak mondom, hátha okozhat valami eltérést a te rendszeredhez képest.

http://www.arrayoflilly.com

(#51599) r4z válasza rizso (#51597) üzenetére


r4z
nagyúr

Automator workflow - scale images

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51600) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#51596) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Beta-t nem szívesen raknék fel, mert munkára is kell a gép, de ha más megoldást nem találok, akkor ez lesz.
Közben console-ból lementettem a logot, elég fura, sandbox violationök vannak benne, amit nem is értek, gyári app hogy produkálhat :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.