Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) lugosi válasza TBMC (#50337) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem akarok rosszindulatú lenni ezekkel az oldalakkal kapcsolatban, de könnyen lehet, hogy szimplán nem mernek felvállalni nagyon komoly negatív kritikát a gyártóval kapcsolatban, mert akkor esetleg hátrányuk származhat belőle akár közvetve, akár közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#50352) TBMC válasza lugosi (#50351) üzenetére


TBMC
addikt

sajnos énis ettől tartok...
utolsó sorban gondoltam megpróbálom a twittert.
az imént dobtam egy tweetet cookot megjelölve.

kb 5 percre rá az imént, ez fogadott:

hátha :R

markbellus.hu 

(#50353) Somansky válasza TommyNagz (#50157) üzenetére


Somansky
aktív tag

Eddig is virtualboxot használtam és megvoltam vele elégedve,
Most feltettem a sierrát és a régi virtualis lemezt használom.. de lassu lett, az egeret mozgatva lassan reagál, az ablakok mozgatása is teű lett. Készítettem egy új lezet uj intsallal, de semmi változás..
Mi lehet a baja?

www.somansky.com

(#50354) Diokhan válasza TBMC (#50352) üzenetére


Diokhan
addikt

Na, hát akkor most már csak lesz valami! Majd légyszi tájékoztass minket, hogy mi lett belőle :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50355) lugosi válasza TBMC (#50352) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na! Alakul ez!

(#50356) csabiks


csabiks
senior tag

sziasztok! nagyon gyakran azt csinalja a macbookom, hogy bekapcsolas utan a dock nem toltodik be (restart helyrehozza). Legfrisebb stabil macos. otlet?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#50357) Diokhan válasza csabiks (#50356) üzenetére


Diokhan
addikt

A "bekapcsolás után'-t úgy érted, hogy feléleszted alvásból, vagy nulláról kapcsolod be? Használsz esetleg olyan programot, amivel lehet modolni a dockot?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50358) AXisBOLD válasza Diokhan (#50342) üzenetére


AXisBOLD
addikt

&(#50341) r4z

köszönöm!

22,6MB-ot eszik, nem gondolom soknak, ha teszi a dolgát.

lehet off és akor sorry, app kérdések is jöhetnek ide?

Aurea mediocritas

(#50359) Ragnar95 válasza csabiks (#50356) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Okát nem tudom, de az újraindítást megúszhatod annyival, hogy terminalban futtatsz egy killall Dock parancsot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50360) TBMC válasza lugosi (#50355) üzenetére


TBMC
addikt

valahogy éreztem, hogy itt is lyukra futok...

(elküldtem nekik az egész cikket -amit pdfben összeírtam, képekkel - ezeket scrnshotoltam mert twitter DM be csak képeket lehet ugye küldeni)

tudnak az egész esetről, továnbbítottam az esetszámot is, átolvasták.
egy kicseszett vicc.. írtam nekik továbbiakban, hogy szeretném, ha a fő vezetőség tudna róla. de konkrétan lesz@rják.. beszéljek a supporttal telefonon továbbra is... sajnos ennek kb itt a vége, nagyon nem tudok mit tenni. még annyit, hogy a redditre fellövöm, aztán ennyi. fölösleges körötek futok csak, mindenhol falakba ütközök..sajnos... :W (a nyilvánosság sem jött be.. :( )

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#50361) TommyNagz válasza TBMC (#50360) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Mondjam hogy meg egy ilyen c.gany ceg nincs vagy hallottad elegszer es kussoljak?

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#50362) TigerCat válasza TBMC (#50360) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mindenhol vannak hibák, a nyilvánosság ezen nem segít. A Twitter főleg nem. Hívd fel őket és intézd úgy. Talán a következő jó lesz... Már ha ezek után szóba állnak veled.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50363) tDr1v3r válasza TBMC (#50360) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Redditen regisztrálj ha még nem tetted, aztán ide írd le azt amit meg szeretnél osztani. Ez rögtön az Apple subredditébe küldi.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50364) general


general
addikt

...tudom, itt ezen már túl vagytok, de én ma vesztettem el..:)

ma megvettem életem első Macbook Pro-ját :DD ami egyben az első notebook, eddig csak asztali PC-m volt, az persze meg is marad. 2015-ös modell, az újat nem is akartam.

biztosan lesznek kérdéseim, remélem türelmesek lesztek velem. :B :DDD
azért a kibontás komoly élmény volt, na, pedig nem vagyok már tini...

(#50365) TigerCat válasza general (#50364) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gratulálok!

Lehet hogy fura, de majdnem olyan jó illata van, mint egy új autónak. Pedig gondolom csak valami közepesen mérgező kipárolgás...

:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50366) bmwk1200s válasza TBMC (#50360) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sajna nem kap eleg nyilvanossagot az ugy, es most mar azt is tudjuk hogyan tussoljak el a nagyobb techportalok kozremukodesevel.
A redditben meg bizok. Tedd csak fel!!!

Semmit sem írok alá!

(#50367) KD6-3.7 válasza general (#50364) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Veled vagyok!

A napokban csatlakoztam en is a bandahoz. :)

(#50368) general


general
addikt

hol tudok lekérni részletes infókat, akksiban mennyi ciklus van pl? kíváncsi vagyok (az eddigi sztorik után)

(#50369) lmno válasza general (#50368) üzenetére


lmno
őstag

Alma logó, About This Mac, System Report, Power

(#50370) TigerCat válasza general (#50368) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Coconut Battery is hasznos, kicsit áttekinthetőbb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50371) general válasza lmno (#50369) üzenetére


general
addikt

aham, köszi. 0 ciklus, frankó :-)

miért van az, hogy a képernyő felbontásából adódó nagyobb munkaterületet nem érzékelem. tehát a natív felbontást nem érzem nagyobbnak, csak szebbnek.

(#50372) lmno válasza general (#50371) üzenetére


lmno
őstag

Mert ez a lényege a Retina kijelzőnek. Hogy ne hangyaf*sznyi betűket nézegess 4K felbontásban, mint Windows alatt. De egyébként Settings/Display alatt skálázhatod a felbontást ha nagyobb munkaterületet szeretnél.

(#50373) lugosi válasza TBMC (#50360) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez szégyen az érintettek részéről! És itt most nem csak az Apple-t, hanem az úgyis online site-okat is értem, sőt őket elsősorban.

(#50374) lugosi válasza TigerCat (#50362) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mindenhol vannak hibák persze, de egy négyes sorozatban?

(#50375) general válasza lmno (#50372) üzenetére


general
addikt

igen, ezt gondoltam, és tényleg gyönyörű, rosszul tettem fel a kérdést, az érdekelt, lehet-e változtatni, ha nagyobb munkaterületet szeretnék. köszi! nagyon király, valóban szép nagy is lehet. fotók szerkesztésénél nekem kell a terület

(#50376) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Tudom, hogy nem pont magarol a Mac-rol kerdezek, de

uTorrent miert nem tolt rendesen? Van eleg seeder, de 9.5-10kB/s sebesseggel jon a cucc. Inditaskor felmegy maxra, aztan szepen le ide. :F

(#50377) Diokhan válasza KD6-3.7 (#50376) üzenetére


Diokhan
addikt

Szolgáltatód nem korlátozza a torrentet?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50378) Rage47 válasza TigerCat (#50365) üzenetére


Rage47
veterán

huh tényleg venni kéne egy macet olyan jó illata van újonnan :D

(#50379) HarryPotter válasza TigerCat (#50362) üzenetére


HarryPotter
őstag

így van. azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy a tweetet Tom Cook olvasni fogja, és a fejéhez kap, hogy basszus, ezt nem hagyhatom? Az ügyed valóban borzasztóan bosszantó, de a kezelésére a fogyasztóvédelem megfelelő eszközrendszert ad

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#50380) bendefeco válasza bendefeco (#50323) üzenetére


bendefeco
tag

Hali.

Erre senki sem tud megoldást? Senki nem járt még így? :)

Felmerült egy problem, JBL everest 700 BT fülesem van és macbook-on a fülesnek a bal oldala hangosabban szól, kb minden esetben, zene, jutube stb.. HA iphon-hoz csatlakoztatom ott meg egyformán szól mindkét oldal. Valaki esetleg járt már így vagy van valakinek bármi ötlete? Esetleg beállítási probléma lehet? A helyzet az, hogy kb fél éve macem és még sok mindent nem tudok a rendszerről.

(#50381) Alex91 válasza bendefeco (#50380) üzenetére


Alex91
félisten

Azert szol hangosabban a bal oldal, mert allitolag Steve Jobs a bal fulere suketebb volt... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50382) TBMC válasza lugosi (#50373) üzenetére


TBMC
addikt

Sajnos tenyleg egy oroasi vicc.. kozben a cultofmactol erkezett egy visszajelzes. De nem offolnek itt tovab ezzel kapcsolatosan mert gondolom mindenkinek mar mennyire rohadtul elege van ebbol. Hat meg nekem sajnos. De egyszeruen nem birom magamban tartani... logouton megirom majd.

markbellus.hu 

(#50383) marsu. válasza Rage47 (#50378) üzenetére


marsu.
senior tag

Ezzel olcsóbban kijössz. :DDD

(#50384) general


general
addikt

srácok, az akksi helyes (egészséges) kezeléséhez, töltéséhez volna pár jótanácsotok esetleg? töltsem-e fel 100%-ig vagy ne, meddig hagyjam merülni, kis rátöltésekkel mi a helyzet, kell-e néha lemeríteni, ilyesmi...
(rMBP 2015 13", új))

(#50385) TigerCat válasza HarryPotter (#50379) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt ugye nem nekem címezted...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50386) TigerCat válasza general (#50384) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha teheted, ne csak konnektorról menj. Ha mégis, akkor néha merítsd le teljesen, hagyd lemerülve egy-két órát, majd töltsd fel úgy egy egész éjszaka, hogy nem használod.

Egyébként pedig ahogy jólesik. Nem árt, ha kondiban tartod, szóval vegyesen a célszerű.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50387) Peetey91 válasza KD6-3.7 (#50376) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ilyet valamiert nalam is csinal. Azt vettem eszre, hogy olyankor amikor pl sorozatot toltok rajta, ami sok fajlbol all. Ha egy pl. 5 gigas cuccot toltok akkor semmi baja. Megoldast nem talaltam ra, Transmission-nel nincs ez a gond, ezekre a letoltesekre azt hasznalom.

(#50388) r4z válasza bendefeco (#50380) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem toltad el a balanszot a hangbeallitasoknal? Eszkozonkent lehet allitani.

(#50376) thedarKnight: Transmission. Annal jobb bittorrent klienst nem talalsz Unixra.

(#50383) MNorbi96: Atyaeg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#50389) KD6-3.7 válasza Peetey91 (#50387) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Na akkor ma ranezek.
Erdekes, hogy a 13GB-os FHD-t szepen leszedte majdnem max sebesseggel (ami 20MB/s lenne), de ez ugye fugg a seederek szamatol is. Amit most akartam az sokkal kisebb fajl es valamiert nem megy 10kB/s fele. Amugy a nettel nem volt semmk gond. Korlatlan meg minden.

(#50390) tDr1v3r válasza KD6-3.7 (#50389) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Transmission-re probalj ra, hatha. En azt hasznalok es nincs ilyen problemam.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50391) wm2 válasza KD6-3.7 (#50389) üzenetére


wm2
őstag

Egy ilyet leírnál Németországban, már kopogtatnának is a netredőrök. Idehaza is csak óvatosan, jó tanács.

Ozora <3

(#50392) general válasza TigerCat (#50386) üzenetére


general
addikt

akksiról fog menni javarészt, ezért is kérdem. okés, köszi!

(#50393) KD6-3.7 válasza wm2 (#50391) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nem vagyok se Magyarorszagon, se Nemetorszagban. Bar itt is eleg komolyan veszik az ilyet.

(#50394) Merlini


Merlini
tag

Hölgy ismerősöm szeretne Macbook Air-hez (2015-ös) VGA (dsub) és HDMI átalakítót rendelni ebay / aliexpress -ről. Projektorhoz fogja használni.
Kérlek írd meg az eladó linkjét, itt vagy privátban, ha jól használható darabot kaptál. Nem vagyok képben MAC-ekkel.

(#50395) bmwk1200s válasza KD6-3.7 (#50393) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Lakik egyáltalán valaki Magyarországon a fórumból? :DDD

Nyugalom! Csak frééééfaaaaa... ;] :P :))

Semmit sem írok alá!

(#50396) skbalint válasza KD6-3.7 (#50389) üzenetére


skbalint
tag

Ez egy gyakori utorrent/bittorrent hiba sajnos, nekem is jelentkezett Mac, de még Windows alól is régen, ha újrarakod a programot megoldja elvileg, viszont ahhoz kell egy takarító program, mert ha csak áthúzod a kukába ott marad pár fájl, és nem lesz változás.

(#50397) Komendabence


Komendabence
csendes tag

Sziasztok! Arra esetleg tud valaki megoldást, hogy ha töltök le valamit és le szeretném csukni a macbook kijelzőjét akkor ne aludjon el a gép és töltse le tovább a fájlt?

(#50398) Peetey91 válasza Komendabence (#50397) üzenetére


Peetey91
senior tag

InsomniaX, ott pedig Disable lid sleep.

(#50399) r4z válasza Merlini (#50394) üzenetére


r4z
nagyúr

miniDP-HDMI atalakitobol szinte barmelyik jo, a VGA neccesebb. Utobbi nem lesz olcso.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#50400) Komendabence válasza Peetey91 (#50398) üzenetére


Komendabence
csendes tag

Köszi :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.