Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) Mr.C válasza Black Dragon (#50499) üzenetére


Mr.C
őstag

& TigerCat:
Köszönöm a válaszotokat. Viszont ti, mint szakavatott apple user-ek hogy látjátok? Megéri a 2016-os alap TB nélküli modell? Mert mindenhol azt olvasom, ha valaki venne, ezt nem ajánlják. Gondolok itt arra, hogy anno 2010-ben és 2011-ben olyan macbookokat és iMac-eket lehetett venni, amik tényleg időtállóak voltak. Én speciel ezt olyan 2014 óta nem érzem az apple-nél (de én vajmikeveset is értek magához a mac ökoszisztémához is, így lehet "szűk látókörű" vagyok).

sudo rm -rf /*

(#50502) r4z válasza Mr.C (#50501) üzenetére


r4z
nagyúr

Annyiban kevesbe idotallo a 2016-os TB nelkuli verzio a TB-osnal, hogy 28W (xx67U/xx87U) helyett 15W (xx60U) proci van csak benne, cserebe jobb az akkuido. Bar hozza kell tenni, igy is kb egy szinten van CPU-ban a 2015-osokkel, IGP-ben pedig erosebb is.
Ami miatt viszont idotallobb a TB verzional: a hutese tulmeretezett (mivel a 28W-oshoz terveztek), az SSD pedig cserelheto hazilag, nem az alaplapra van forrasztva.

Ha raer, szerintem vard meg a Kaby Lake verziot, ott is meglesz az altalanos teljesitmenybeli ugras, es allitolag az arakon is vagnak. Tavasz vegen vagy nyaron jon tippre, ev vegen pedig a Coffee Lake.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#50503) TigerCat válasza Mr.C (#50501) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nehéz döntés, ha most kellene gépet vennem, komoly bajban lennék, szóval lehet, hogy inkább megvárnám a frissített modelleket... Amúgy inkább az újabb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50504) Black Dragon válasza Mr.C (#50501) üzenetére


Black Dragon
addikt

Őszintén szólva ma én nem adnék ki egy 13" CTO MBP-ért 615 ezret. Szerintem a legtöbb usernek azért van baja a 2016-os 13" géppel(amit meg is értek), mert nincs rajta elég csatlakozó, és ami van az is USB-C, a másik pedig az ára. Ha beérnéd egy 2015-ös alap 13" modellel, akkor azt mondanám nyugodtan vedd azt, 400-ért hivatalosan, kéz alól még olcsóbban, tehát kevesebb benne a rizikó mondhatni.
Bomba újdonság nem valószínű, hogy jön majd a frissítéskor, új proci, még több maximális RAM, talán +1 óra üzemidő, és tényleg talán picit olcsóbb lesz.

(#50505) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

iMovieból való exportáláskor most rendesen felpörgött a venti. Most hallom először életemben a hangját. Át is melegedett a gép.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50506) Mr.C válasza Black Dragon (#50504) üzenetére


Mr.C
őstag

& TigerCat:
Akkor már csak pár kérdésem maradt:
1. Jól tudom, hogy RAM bővítésre nincs lehetőség se a 2015, se a 2016 modellben?
2. Esetleg egy 2015-ös 13" rMBP SSD bővítés 256 GB-ra official mennyibe tud fájni mindennel együtt?
3. Ha tudnátok venni 350k-ért 2015-ös 13" rMBP 8/128 vagy 450-ért 2016 13" rMBP 8/256 TB nélkül, ti is az utóbbit választanátok? :B Csak mert ha eljön a vásárlás ideje, akkor aprón szétnézve lehet ilyeneket találni...

sudo rm -rf /*

(#50507) TigerCat válasza Mr.C (#50506) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Így van, nem lehet bővíteni.
A másodikat passzolom, sosem kellett...
Ebben az esetben az utóbbit választanám. Korszerűbb és a tárhely is nagyobb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50508) rjg válasza Diokhan (#50463) üzenetére


rjg
őstag

Hát, én hat éve használok Synology NAS-t, nem mondanék le ennek kényelméről. AFP-t vagy SMB-t használok, nem mondom, hogy nem lehetne könnyebb a csatlakozás a Finder-rel, de ha már felcsatolta a meghajtót, akkor nincs vele gond. A Commander One PRO sokkal jobban kezeli a hálózati drive-okat, ott csak az zavart, hogy a billentyű parancsai alapértelmezetten a Total Commander-ét követik. A frissítés óta legalább már át lehet őket írni a MacOS-esre.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#50509) r4z válasza rjg (#50508) üzenetére


r4z
nagyúr

En ezert keszitettem egy Automator appot, ami egy klikkel felcsatolja az osszes megosztast, amire szukseg lehet.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#50510) TheMarci válasza Mr.C (#50506) üzenetére


TheMarci
addikt

2016-os non TB rMBP-t vettem, és nem bántam meg, nem jársz vele rosszul. Billentyűzettől féltem, de szokható az is, csomó dologban meg sokkal jobb, mint a korábbiak.

Do You Dream?

(#50511) Black Dragon válasza Mr.C (#50506) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ebben az esetben a másodikat választanám, már csak azért is, mert az SSD bővítés benne lenne legalább 25 ropiba.

(#50512) Mr.C válasza Black Dragon (#50511) üzenetére


Mr.C
őstag

Köszönöm Mindenkinek! :R

sudo rm -rf /*

(#50513) NTX


NTX
tag

A Time Machine mentésből lehetúgy visszaállítani, hogy az eredeti állapotot, nem csak egy valami, hanem a teljes állapotot tekintve egy korábbi állapotra állítsa vissza, ne a legutolsóra?
A frissítések automatikus letöltésekor az megoldható, hogy csak egy wifi hálózaton frissítsen, a wifiként látszó mobil mifi routeren pedig ne?

(#50514) general válasza Mr.C (#50491) üzenetére


general
addikt

ha videószerkesztéshez kell, akkor a 13"-t eleve felejtsd el, a 2 magos, 3 ghz alatti proci munkára gyenge, és kéne oda dedikált gpu is. ha főgépnek kell, munkára, akkor erősebbet vegyél!

(#50515) Black Dragon válasza NTX (#50513) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem nagyon értem a kérdést, de ha arra érted, hogy tudsz-e több mentés közül kiválasztani egy adott időpontot, és azt visszaállítani, akkor igen. Minden alkalommal amikor rádugod a gépre, és megcsinálja a mentést, az egyel korábbi nem törlődik ki, és amikor kellene, az adott időpontot vissza tudod majd állítani, legalábbis tudtommal.

(#50516) NTX válasza Black Dragon (#50515) üzenetére


NTX
tag

Erre gondoltam, de ha belépek a TM-be csak egy-egy fájlt tudok visszaállítani egy adott időpontra. Ha teljes visszaállítást csinálok, pld. új installt, akkor meg nem tudok időpontot választani.

[ Szerkesztve ]

(#50517) wm2 válasza TheMarci (#50510) üzenetére


wm2
őstag

pl. venti, nálam alig pörög, a 2015-ös AIR meg visít egy alap játéktól is.

Ozora <3

(#50518) Mr.C válasza general (#50514) üzenetére


Mr.C
őstag

hobbi szintű "munka" lenne a videószerkesztés.

sudo rm -rf /*

(#50519) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az aliexpressről rendelhető Thunderbolt - HDMI átalakítók használhatóak?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50520) TigerCat válasza NTX (#50513) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A TripMode for Mac nagyjából ezt tudja, de most épp nem elérhető az oldaluk...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50521) marsu. válasza V.Stryker (#50519) üzenetére


marsu.
senior tag

Én innen rendeltem. Eddig minden rendben vele.

(#50522) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

iMovie -t senki nem használja? Kiakaszt ezzel a kódolásával. Ha van egy 1080p -s videó, ami 2,4gb és annyit csinálok csak,hogy ez elejére és a végére ráteszek egy feliratot, akkor a fájlba való kiexportáláskor miért csinál belőle 4,7gb? :W

MNorbi96: Köszi, megnézem. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50523) general válasza marsu. (#50521) üzenetére


general
addikt

na de ez meg minek? hisz ott a hdmi a gépen.. nem értem.

(#50524) general válasza Black Dragon (#50511) üzenetére


general
addikt

ezt mond már meg, hol lehet ennyiből cserélni (és melyik modellt...) új gépnél garivesztés nélkül csak hivatalos szervíz, az meg horrorár, nem 25 ezer... (én is szeretném 256-osra cserélni a 2015-ös garis gépet hamarosan)
elméletileg van rá esély, hogy ha viszek saját ssd-t, kicserélik úgy, hogy gari marad, de még nem kérdeztem meg. tud erről vki infót?

(#50525) TBMC válasza lmno (#50477) üzenetére


TBMC
addikt

jaa azt nemtudom, a szifonról másoltam, én sem értettem igazából, hogy szűnt volna meg... csak az app. miatt másoltam be a szöveget :B

más, napi jóhírem: tegnap személyesen beszéltem Craig Federighi Úrral... felhívott :DDD

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#50526) V.Stryker válasza TBMC (#50525) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért ez nagy szó! Nem kispályás az ürge. :) És mondott valamit? Vagy csak, hogy most személyesen ő fogja kipolirozni a notit, amit kiküldenek neked? :DDD

general: A tieden lehet, de pl. nekem az Airen csak 2 usb és egy thunderbolt csati van.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50527) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Forklift 2-ből hogy lehet átvinni a kedvenceket Forklift 3-ba? Leszedtem a 3-ast, behúztam az appok közé, felülírtam a 2-es, gondolván hogy így megmaradnak a beállításaim ill. kedvenceim, de nem. Cserébe viszont a CMD+TAB-os taszkváltó képernyőn a régi verzió ikonja látszik.
Ezt a szart. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50528) TigerCat válasza bLaCkDoGoNe (#50527) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ismerős, de még béta alatt csináltam. Azóta újra hozzáadtam valamennyit és lementettem, hogy később is meglegyen. A sync egyelőre nem érdekel, de a hármas már tudja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50529) general válasza V.Stryker (#50526) üzenetére


general
addikt

ja értem, bocsi, nem tudtam, hogy azon nincs hdmi.

TBMC hoppá...:-) na de a lényeget lehagytad, mit mondott? :-)

srácok, újabb kérdés :) leformáztam egy 32-es pendrive-ot a macbookon exFatre, mert tudtommal a windows azt látja, kezeli. de mégsem. bedugom az asztaliba és nagyon nem érti a win, mi van...miért, mit tegyek? kell valami, amivel a 2 rendszer között átviszek gyorsan adatot (tehát nem felhő)
ráadásul most nem is tudom ntfs-re, sima fat-re formázni windows alól, mert nem látja...

(#50530) redbiro


redbiro
őstag

aki a beta programban van, annak felteszi az updater a stable release-t is?
ez lenne a logikus, de hátha nem.:)

it never gets easier, you just go faster

(#50531) tboldi válasza redbiro (#50530) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen.

(#50532) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Jelentem:

Megtortent a huto paszta csere. Minden a leiras szerint ment. (iFixit) A gep tokeletesen uzemel osszeszereles utan. Most jon az altalanos teszt. Nem akarok futtatni semmi szintetikusat csak megfigyelem, hogy altalanos hasznalat mellett mi valtozott. Photoshop, Safari, Youtube talan majd egy kis Sims4 is befigyel, de azt baratnomre bizom. Valoszinu, hogy sokkal hatekonyabb lesz a hutes, mert a pasztat vagy is inkabb megkovesedett pasztat ugy kellett levakarni a processzorrol es a rez elvezetorol. Brutalisan ki volt szaradva. Kapot egy pici Arctic Silver 5-ot.
Meglassuk'

(#50533) TigerCat válasza TBMC (#50525) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Komoly. Ezek szerint van esély egy jó készülékre...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50534) general


general
addikt

az előbb megszűnt a wifim a macbookon, látni látta az itthoni wifit, de nem csatlakozott. jel volt, mert a telómon ment a net.
újraindítottam, rendbe jött. ez így gyakori, vagy mi van? annyira nem tetszett.

(#50535) bmwk1200s válasza TBMC (#50525) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Miert pont o? :D
Es mit mondott?

Semmit sem írok alá!

(#50536) bLaCkDoGoNe válasza TigerCat (#50533) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Vagy elmesélték neki, hogy rosszul fogja. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50537) TBMC válasza bmwk1200s (#50535) üzenetére


TBMC
addikt

válaszolván mindenkinek, sorry, hogy lemaradt, csak eléggé elvagyok havazódva most.

először is tegnap kora délután felhívott egy csajszi meglepő módon magyarul szól: Cseh vezető, miszerint a twitteres csapat továbbított neki mindent, és kivizsgálást fognak indítani az Ír csapattal kapcsolatosan, illetve dobott is egy emailt a privátjáról, amire el kellett küldenem neki mindent. a teljes cikket, esetszámot egyebeket...

majd ezt követően kb 2 óra mulva ismét csörög a telefon, angolul szólnak bele:

röviden, annyit mondott, hogy Tim továbbította neki a levelet, elszörnyűlködve, olvasta végig, és ki fogják vizsgálni az ügyet. Elmondása szerint Tim még aznap továbbította neki mikor elküldtem a levelet és így a jelenlegit ami legjobb tudomása szerint csütörtökön érkezik, átellenőrizték duplán, mindenhol, hibátlannak kell lennie.
NADE amennyiben mégis bármi gond probléma lenne vele, neki jelezzem direktbe.
csütörtökön kapok tőle egy emailt, és arra válaszoljak majd, hogy rendben megérkezett-e, minden rendben van-e. Majd ezt követően kérte, hogy amennyiben mód-és lehetőségem adódik rá, teszteljem egész hétvgén, majd hétfő reggel 7 és 8 között ismét hívni fog és szeretné, ha megosztanám tapasztalataimat majd, illetve ha bármi féle további kérdésem lesz nyugodtan adjam tudtára...

markbellus.hu 

(#50538) Black Dragon válasza TBMC (#50537) üzenetére


Black Dragon
addikt

Kérdezd már meg tőle, hogy mikor lesz iPad event, vagy hogy OLED-es iPhone várható-e. ;]

Egyébként gratula, úgy látom elérted a kívánt célt.:C :)

(#50539) bmwk1200s válasza TBMC (#50537) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Na pontosan ezert nem volt szabad leallni es tolni kellett ahogy csak lehetett!!!
Rajottek, ha nem lepnek ok jarnak rosszabbul.

Szep volt, gratulalok! :C :R :R

(Az uj gepet onnantol hogy atveszed a futartol es kibontod, vagas nelkul rogzitsd!)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50540) Honkydoo válasza general (#50524) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

Én beszéltem az Almáriummal a napokban erről. Én is most vettem olyan MBP-t mint ami neked van.
Macbook Pro 13" 2015 128GB SSD

Azt mondták, megcsinálják a cserét, akkor is, ha te viszed az SSD-t. Viszont ha jól értettem, azt mondta a srác, hogy a régi SSD-t is meg kell tartani, mert csak azzal él a garancia. Ugyanis a tesztekben amit futtatnak, valszeg kiírja a gép, hogy az új SSD nem eredeti alkatrész. Ettől persze a srác szerint, lehet használni a gépet gond nélkül, más dologban nem jelent problémát.

Ha jól rémlik, 4-8 ezer forint körül van a csere ára.

Szerk.:
SSD-ből én konkrétan őt néztem ki. Elvileg belevaló. :F

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#50541) Black Dragon válasza general (#50524) üzenetére


Black Dragon
addikt

Bocsánat nem vettem észre, hogy nekem írtál. Nyilván alá lőttem az árnak, de nem is a pontos összeg megnevezése volt a célom, csak az árak összehasonlítása.

A kolléga pedig már meg is írta neked az infót.:)

Honkydoo: Azt még hozzátenném, hogy borzalmasnál borzalmasabb értékeléseket olvastam az Almáriumról, én nem vinném oda a gépet, inkább iStyle vagy hasonló bolt. Volt már az Almáriumnál garis ügyintézésem, mindkét esetben segítettek és korrektek voltak, de ez múlhatott a szerencsén is, mert tényleg durvákat lehet róluk olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#50542) access_denied válasza Honkydoo (#50540) üzenetére


access_denied
senior tag

Elég sok hajmeresztő dolgot olvastam már, de ez azért sokat űberel. Garanciális ügyintézésnél jelenj meg a notival, kezedben egy ssd-vel, a javítás, cserét igazoló számlával, ez nagyon komolytalan. Arról ne is beszéljünk, hogy a polcra fel kell tenni egy több tízezer Ft-os dolgot haszontalanul.

Itt valami félreértés lesz.

(#50543) Honkydoo válasza access_denied (#50542) üzenetére


Honkydoo
őstag

Lehet nekem nem tiszta teljesen a dolog. Elnézést, nem állt szándékomban félreinformálni senkit.

Black Dragon:
Rendben, ezt nem tudtam. Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#50544) TBMC válasza bmwk1200s (#50539) üzenetére


TBMC
addikt

Black Dragon: így igaz köszönöm! ja igen áprilisban lesz event.. talán - bár ezt a macrumors mondja .. :P ;]

Köszi, mindenképp videóra veszem majd. :)

markbellus.hu 

(#50545) 33as válasza general (#50529) üzenetére


33as
senior tag

Szia, ne exFat-ra formázd, mert a Mac rendszeresen elbassza a patriciós táblát! :W

Fat-32-re formázhatod azt nem cseszi el, de ha nagyobb fájlokat akarsz tárolni a pendrive-on akkor keres egy Windowsos gépet!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#50546) general válasza Honkydoo (#50540) üzenetére


general
addikt

nekem is ezt mondták iStyleban, tehát hogy lehetséges, de beszéljek a szervízzel, szóval nem hülyeség! . viszont amit linkeltél... sztem ennyiből a gyári csere is megvan kb..

[ Szerkesztve ]

(#50547) Honkydoo válasza general (#50546) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én úgy tudom a gyári csere sokkal drágább abban a méretben amit linkeltem.

Szerk.:
Bár az is igaz, hogy ezt az infót is az Almáriumtól tudom. :F

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#50548) TigerCat válasza TBMC (#50537) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem semmi, remélem ezek után rendben lesz a gép.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50549) general


general
addikt

kicsit kavarunk az idővel, válaszokkal....sorry.

a lényeg, én vásárláskor megkérdeztem az iStyle-ban ezt a garis ssd cserét odavitt ssd-vel, nem néztek hülyének, van ilyen.

33as köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50550) Honkydoo válasza general (#50549) üzenetére


Honkydoo
őstag

Kíváncsi leszek a tapasztalataidra! Ha sikerül megcsinálni a cserélt írd le majd légyszi! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.