Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) bendefeco válasza r4z (#51100) üzenetére


bendefeco
tag

Thanks :)

(#51102) Mr.C válasza bmwk1200s (#51097) üzenetére


Mr.C
őstag

Hát most kár, hogy nincs amerikai ismerősöm, mert egy ilyenre beneveznék.
Itthon ilyen nincs (vagy csak eddig nem találtam) ... :(

sudo rm -rf /*

(#51103) bmwk1200s válasza Mr.C (#51102) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Hát igen... plusz áfa, plusz vám.
Akkor már inkább javaslom, hogy időről időre csekkold ezt az oldalt: [link]
(jelenleg nincs 15" pro, de biztosan lesz)

Csak egy országot kell jönni és megkapod ;) plusz ezen már rajta van az áfa és nincs plusz vám.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51104) Mr.C válasza bmwk1200s (#51103) üzenetére


Mr.C
őstag

pont, hogy 13" kell.
Mert innen max csak a szállítás megy rá? vagy itt is számoljak egyéb nyalánkságokkal?
bocsi, ha amatőr a kérdés :U

Köszönöm a linket!

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#51105) #33846528 válasza bmwk1200s (#51103) üzenetére


#33846528
törölt tag

Drága ez az oldal.

(#51106) skbalint válasza Mr.C (#51102) üzenetére


skbalint
tag

http://www.apple.com/hu/shop/buy-mac/macbook-pro?product=MLL42MG/A&step=config#
Itt tudsz egyedi konfigot összeállítani i7-tel, és 16GB rammal.

(#51107) Smiley válasza skbalint (#51106) üzenetére


Smiley
őstag

Ennek mi koze van refurbished-hez? :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51108) bmwk1200s válasza #33846528 (#51105) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mihez képest? :)

Az itteni apple árak átváltás után jobbak szoktak lenni, mint a hivatalos magyar apple árak.
Az persze másik kérdés, hogy egyéb viszonteladók hogy akcióznak, mint ahogy itteni viszonteladók hogyan..

Semmit sem írok alá!

(#51109) Diokhan válasza skbalint (#51106) üzenetére


Diokhan
addikt

Nagyjából egy éves fizetésemből meg is tudnám venni...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51110) TBMC válasza bmwk1200s (#51097) üzenetére


TBMC
addikt

.lol
(Az összeset amit visszaküldtek sztem, joaz a paraszt divatmajomnak karcosan is, ugyis karcos lesz a lujivitton taskaba a guccsi oratol)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#51111) bmwk1200s válasza TBMC (#51110) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:DDD

Gucci, mint ora? Na neee!!! :))
Amugy, ha ujra mechanikus orat hordanek, az ezek kozul kerulne ki: Omega, Grand Seiko, Nomos, IWC, Ball Watch.

Semmit sem írok alá!

(#51112) access_denied válasza bmwk1200s (#51111) üzenetére


access_denied
senior tag

Mega off, de hátha rajtam kívül is bejön valakinek a tourbillon szerkezet látványa: Antoine Preziuso

(#51113) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, kanyarodjunk vissza a topik témájához: Apple laptopok

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51114) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv! Tudtok ajánlani egy olyan programot amivel pdf fájlokat tudok szerkeszteni(írni, rajzolni stb.) Köszönöm!

(#51115) Ragnar95 válasza BossBoss (#51114) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Notability

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51116) Diokhan válasza BossBoss (#51114) üzenetére


Diokhan
addikt

Javítsatok ki ha tévedek, de tudtommal hivatalosan a PDF file-nak az a lényege, hogy ne lehessen szerkeszteni...!

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51117) V.Stryker válasza Diokhan (#51116) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A tartalmát nem tudod módosítani, de tudsz rajta mókolni...pl szöveget kihúzni, beleírni, stb. Annak van értelme. Én is gyakran kell használjam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51118) Diokhan válasza V.Stryker (#51117) üzenetére


Diokhan
addikt

...és amit most felsoroltál mi, ha nem tartalom módosítás? :DDD

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51119) V.Stryker válasza Diokhan (#51118) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgy értettem, hogy ha valami bele van írva, azt nem fogalmazhatod át másra. Az eredeti tartalom megtartásával módosíthatsz PLUSZBA bele. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51120) bLaCkDoGoNe válasza Diokhan (#51116) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem egészen. A PDF-nek az a lényege, hogy platformfüggetlenül ugyanolyan módon (formázás és egyebek) jelenjenek meg a dokumentumok (ellentétben pl. egy MS Word DOC fájllal). Szerkeszteni lehet pl. Adobe Illustrator-ral vagy Acrobat-tal, kivéve ha a fájl jelszóval védett a szerkesztés ellen.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#51121) TigerCat válasza bLaCkDoGoNe (#51120) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A legtöbb doksit így írom alá a megtekintőben. Akinek ez sem elég, annak rárakok egy bélyegzőt is PDFelement-tel... Elég jó, hogy Mac-en a PDF kezelés rendszer szinten támogatva van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51122) V.Stryker válasza TigerCat (#51121) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pfff...most nézem, ez a pdfelement 100 dodo? :Y

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51123) TigerCat válasza V.Stryker (#51122) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, nem olcsó, de akcióban megéri megvenni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51124) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A fényerőt hogy állítja a gép? Be lehet állítani, hogy akkuról milyen mértékű legyen, tápról meg más? Kicsit tudom windowsos felfogás. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51125) TigerCat válasza V.Stryker (#51124) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hagyd automatikus beállításon. Az a legjobb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51126) Diokhan


Diokhan
addikt

Áááá kész, végem van :DDD

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51127) danilla válasza Diokhan (#51126) üzenetére


danilla
őstag

:DD

https://twitch.tv/ddplayzone

(#51128) Mr.C válasza Diokhan (#51126) üzenetére


Mr.C
őstag

ebben az a vicc, hogy nem vicc :D

Amúgy komolyra fordítva a szót, véleményem szerint, az USB TypeC elégé univerzális megoldás, amire már régóta szükség volt. És szintén szvsz, de ez az irány meg vog maradni, mert az Android, újabb Windows ultrabookok (pl zenbook3) és "már" a macbook-ok is ezt használják.

sudo rm -rf /*

(#51129) TBMC


TBMC
addikt

Ebben lehet valami igazsag vajon? :o
[link]

markbellus.hu 

(#51130) bmwk1200s válasza TBMC (#51129) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem is tudom... sok körülötte a furcsaság, de inkább megváltoztatom a jelszavam és alszom nyugodtan.
Plusz természetesen aktív a két lépcsős azonosítás.

Semmit sem írok alá!

(#51131) Diokhan válasza bmwk1200s (#51130) üzenetére


Diokhan
addikt

Alap a kétlépcsős azonosítás. Nekem külön tetszik, hgy azonnal mutatja térképen is, hogy honnan léptek be az azonosítómmal. Én is megváltoztattam, biztos ami ziher...!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51132) TBMC válasza bmwk1200s (#51130) üzenetére


TBMC
addikt

Jaja a 2 lépcsős nálam is aktív, mindezek ellenére azért én is változtattam.
+ szétküldtem a családban is mkinek, hogy eszközöljnekek egy változtatást ők is. jobb a biztonság :D

MÁS:
az automatikusan induló rendszeralkalmazások sorrendjét lehet valahogy variálni?
hogy a bartender, illetve a hiddenme egyből induljon? (ne azok induljanak utoljára...)

markbellus.hu 

(#51133) TBMC válasza TBMC (#51132) üzenetére


TBMC
addikt

illetve még annyit szerettem volna a két lépcsős azonosításnálm nektek megfelelő "helyszínt" szokott kiírni a bejelentkezéskor?
nekem állandóan bp VII ír, pedig jelenleg 300kmre vagyok bptől. tökm1 hol tartózkodom, mindig bp VII ír. :U :F

markbellus.hu 

(#51134) bmwk1200s válasza TBMC (#51133) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Most kipróbáltam újra és igen, engem jó helyre rak :)
Ez egy érdekes bug. Nem is tudom nagy hirtelen, hol lehetne megfogni.

Semmit sem írok alá!

(#51135) TBMC válasza bmwk1200s (#51134) üzenetére


TBMC
addikt

Amiota van a 2 lepcsos azonositas, azota be van kapcsolva de mindig a bp 7keruletet irja :d

markbellus.hu 

(#51136) bmwk1200s válasza TBMC (#51135) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Esetleg megpróbálhatod, hogy a netes icloudba belépsz. Onnan kilépteted az összes eszközt. Minden eszközt újra is indítasz és utána minden eszközön újra belépsz. Más nem jut eszembe.

Semmit sem írok alá!

(#51137) OgreImre válasza TBMC (#51133) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nekem is mindig VII. kerületet ír...pedig nem ott vagyok. De rendesen beléptet mindenhonnan.
Csak az iPhone-om Apple ökoszisztéma, a laptop meg az asztali az Windows Pc Chrome böngészővel, de fenn van az icloud alkalmazás is.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#51138) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

InsomniaX

Nem jegyzi meg a beallitasokat. Meg akkor sem, ha be van allitva, hogy jegyezze meg. Random allitgatja magat. Ha beallitom, hogy fedel lehajtasakor ne aludjon el, ugyan is stream-elek, akkor egy darabig jo aztan gondol egyet es be-be akad a stream es ha kinyitom megjavul. Sokszor pedig, ha ra alarok klikkelni az ikonjara csak forog a kis szivarvanyos nyaloka.
Esetleg mas progi? Nekem csak annyi kene, hogy ne kelljen nyitva tartanom allandoan! Ha becsukom elmegy a wifi.

(#51139) lugosi válasza TBMC (#51133) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam is mindig azt írja. Én személy szerint 180km-re vagyok attól.
Én úgy gondolom, hogy a kétlépcsős azonosítással nem igazán van okom megváltoztatni a jelszavam.

(#51140) tboldi válasza lugosi (#51139) üzenetére


tboldi
nagyúr

És nálam is, pedig Mosonmagyaróvár nem a szomszédban van. :D

(#51141) kaviat válasza lugosi (#51095) üzenetére


kaviat
tag

nem is beszélve az eltérő vastagságu és geometriáju tokokról

(#51142) TBMC válasza kaviat (#51141) üzenetére


TBMC
addikt

veszett fejsze sztem vmi jóval korábbi szabadalomról lehet itt szó ami most került elő. - a nyilvánosság részére.

markbellus.hu 

(#51143) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok!

MBP 2012 13"-os gépen az utóbbi 2 hétben melegedést kezdtem el érzékelni. A hőmérséklet a házban nem lett nagyobb, nap nem éri de mégis azt veszem észre hogy sokkal jobban melegszik mint Januárban amikor hozzámkerült a gép.
Akkor thermal grizzly-vel pasztáztam a procit, kitakarítottam, és rendben volt. De mostmár ha bittorrent megy, desktop messenger app, opera akkor is bőven 55 fok fölé kúszik a hőmérséklet ami nem volt jellemző.
smcfan controlra beállítottam saját ventillátor sebességeket ami néha jó, de azt vettem észre hogy ha pl Logic Pro-ban kimentek egy kész zeneprojektet akkor nagyon felkúszik 6000 rpm-re a ventillátor ami azért megkérdőjelez engem hogy biztos hogy minden okés? :Y
tippek?

(#51144) bmwk1200s válasza MNBT (#51143) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Activity Monitor üresjáratban mit mutat? Nem megy vmi a háttérben? Nem telepítettél esetleg valami új appot azóta a takarítás óta, ami gyanúsítható lehet? Esetleg egy update egy appban, ami nem sikerült jól és az terheli a rendszert?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51145) TBMC


TBMC
addikt

Korábban már nem tudom ki kérte, de akit érdekel - egy kis akkuteszt a 2015, 2016 15" rmbpro összehasonlítás - a logout blogomban megtalálja. :R

markbellus.hu 

(#51146) bmwk1200s válasza TBMC (#51145) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:R :R :R

Semmit sem írok alá!

(#51147) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Szerintetek lesz esélye a 10.13nál, hogy ez, vagy ehhez hasonló bekerül? [link]

Ez meg LoL [link] :DDD ;]

Érdekes írás: [link]

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51148) general


general
addikt

urak, SOS, komolyan nem értem, mi történik. backupolnom kéne egy fotózásról a macbookra, van 40 giga helyem, egy 32 gigás memóriakártyáról szeretnám átmásolni az összes képet, 1096 raw fájl. kijelölöm, command C, átlépek az ssd-re, command V, erre kiírja, hogy 1026 elem beillesztése. miafasz? már bocsánat, de ez hogy a francba történhet? a macbook úgy dönt, hogy 70 fotót ő nem másol át, vagy mivaaaan? bármit csinálok, nem akarja.

(#51149) general válasza general (#51148) üzenetére


general
addikt

töröltem 10 gigát, 50 giga helyem van. újra próbálom, most már csak 923 képet akar beilleszteni. mi történik? :W

(#51150) bmwk1200s válasza general (#51149) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Simán áthúzással? A memóriakártyán lévő mappát, amiben a képek vannak, ha simán áthúzod az SSD megfelelő mappájába?

Semmit sem írok alá!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.