Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) bmwk1200s válasza Nescafé (#50207) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Kint az iOS 10.3 beta 5 is ;)

Semmit sem írok alá!

(#50252) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Az normalis, hogy levan rakva a gep es csak a torrent kliens fut a hatterben es fel fel zug a hutes magatol?

(#50253) TigerCat válasza KD6-3.7 (#50252) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem akkor szokott, amikor fájlt csomagol ki a JDownloader. Persze minden más fut mellette, de ez jól meghajtja a procit. Amúgy meglehet...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50254) nbukta77


nbukta77
addikt

Erdeklodnek, hogy mi a kulonbseg a 2015 early es a 2016-os air kozott? 13 col

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#50255) TigerCat válasza nbukta77 (#50254) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak a memória mennyisége. 2016-os nincs... Itt mindent megtalálsz: http://www.everymac.com/systems/apple/macbook-air/index-macbook-air.html

Mactracker app is segít az App Store-ban. Összefoglalóban a link.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50256) Black Dragon válasza nbukta77 (#50254) üzenetére


Black Dragon
addikt

4Gb helyett 8Gb RAM.

Közben a kolléga is válaszolt.:)

[ Szerkesztve ]

(#50257) nbukta77


nbukta77
addikt

En most vettem azt mondtak aktualis modell. 8g ram van benne, de earlyt ir a rendszerinfonal.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#50258) tboldi válasza nbukta77 (#50257) üzenetére


tboldi
nagyúr

És ennek így is kell lennie. :)

2016-ra megduplázták a RAM-ot, de nem lett új modell, ugyanúgy 2015 early.

(#50259) TigerCat válasza nbukta77 (#50257) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jót vettél, ez a legfrissebb modell.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50260) nbukta77 válasza tboldi (#50258) üzenetére


nbukta77
addikt

Ertem. Akkor koszonom. Igy mar myugodt vagyok, hogy nem csesztek at. 1100€ volt most akciosan.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#50261) bmwk1200s válasza nbukta77 (#50260) üzenetére


bmwk1200s
őstag

1100€ akciosan? Mekkora hattertarral?

Semmit sem írok alá!

(#50262) Nescafé válasza bmwk1200s (#50251) üzenetére


Nescafé
őstag

Igen köszi.

 iPhone 15 Pro

(#50263) nbukta77 válasza bmwk1200s (#50261) üzenetére


nbukta77
addikt

128

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#50264) Alex91 válasza nbukta77 (#50263) üzenetére


Alex91
félisten

Itthon meg altalaban 300 ezer alatt van az ara, de amikor tenyleg akcios volt, akkor 250-260 k volt...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50265) nbukta77 válasza nbukta77 (#50263) üzenetére


nbukta77
addikt

Hat en neztem most is 360 ezer otthon.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#50266) Alex91 válasza nbukta77 (#50265) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50267) nbukta77 válasza Alex91 (#50266) üzenetére


nbukta77
addikt

En az apple oldalan neztem.
En ezekben a hivatalos forgalmazokban nem bizok.
Hallottam mar olyat, hogy refurbot adtak el ujkent. Meg nem is akartam otthon venni, mert lehet abban valami, hogy a keleti orszagoknak gyatrabb minosegut szallitanak. Ugyan ez az iphone is. Amiket kint vettem sosem volt baja. Nem esett bele az aksi gate- be sem. Az otthoni erdekes modon igen.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#50268) lugosi válasza nbukta77 (#50267) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy kezdjük túltolni ezt a nálunk minden rosszabb életérzést. Egyébként a hivatalos ára nem szokott változni, üzletekben vannak akciók. Pl szerintem egy média marktban vagy edigitalban nyugodtan megvehető.

(#50269) r4z válasza nbukta77 (#50267) üzenetére


r4z
nagyúr

Mar tobb, mint fel eve ilyen aron mennek itthon az uj Airek az APR-ekben es a MM-ban is, ugyhogy emiatt ne aggodj.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#50270) Black Dragon válasza nbukta77 (#50267) üzenetére


Black Dragon
addikt

A magyar resellerek is hivatalos disztritől szerzik a gépeket, semmi nem fű alatt megy, ha pedig refurbished modellt adtak el tényleg a hivatalos resellerek(istyle,icentre, media markt, edigital, és még talán 1-2 kisebb bolt) akkor annak meg látható nyoma kellene, hogy legyen.

Persze ha neked megér 100 eurót az applenél történő vásárlás, akkor nyugodtan, nem lesz baj.:)

És az akksi gate dolog tényleg csak belemagyarázás, balazerencse, semmi több. Ha csak ide és kelet európába szállítanának szar minőséget, akkor nem lenne globális csereprogram rá.

(#50271) megema válasza Black Dragon (#50270) üzenetére


megema
őstag

Ezt itt nem nevezném csak balszerencsének.

Nálam sok műszaki cikkel szokott gond lenni, de eddig messze az Apple a legproblémásabb.

[ Szerkesztve ]

(#50272) nbukta77 válasza Black Dragon (#50270) üzenetére


nbukta77
addikt

Nekem meger. Amit kulfoldon vettem azzal gond nem volt. Es ez nem csak apple termekekre vonatkozik. Lehet, hogy szerencse, de az is lehet, hogy nem. A masik a kiszolgalas. Otthon bemesz aztan ha egy kicsit masabb vagy az atlagnal akkor kineznek. Mit akarsz te itt. Nincs neked ilyenre penzed. Itt bemegyek es mindegy hogy nezek ki kulturaltan fogadnak es szivelyesen kiszolgalnak. Ertettem a mast arra, hogy tetovalt vagyok. Persze a vasarlasaimnal az is kozre jatszik, hogy nemetorszagban elek. Nem fogom a magyar tolvajokat gyarapitani az afaval. Csak amennyire muszaj.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#50273) Black Dragon válasza megema (#50271) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nálam egy hibás termék sem járt, Telekomtól volt 3Gs, 4, 5, 6 és most 7. Istyleból volt iPad Air és Air 2. Szintén Istyleból volt 3 Macbook Air, 2013,2014.2015 és most egy sima Macbook van.
Az alábbi készülékek közül csak az i5 volt gyárilag egy bevágással ellátva a bekapcs gomb környékén, de nem volt vállalhatatlan, nem érdekelt, de egyébként arról is cikket hozott le az összes Maces oldal, hogy sokan tapasztaltak ilyen karcokat, vágásokat a telefonon.

Továbbra sem tudom elhinni a szándékosságot a szar termékek mögött, inkább a kisebb fogyasztói bázis miatt nagyobb lehet a hibás arányok száma. Amerikában, ha az emberek 1% jelzi vissza azt, hogy valami nem stimmel a telefonnal, az is milliós nagyságrendű, itthon meg pár száz...

[ Szerkesztve ]

(#50274) bLaCkDoGoNe válasza nbukta77 (#50272) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

LOL, kisebbségi érzés rendesen megvan.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50275) nbukta77 válasza bLaCkDoGoNe (#50274) üzenetére


nbukta77
addikt

Ez nem kissebsegi erzes. Ezek tenyek. Magyarorszagon sok helyen meg mindig megitelnek a kulsod miatt.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#50276) bmwk1200s válasza nbukta77 (#50275) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ezt én is csak megerősíteni tudom. 7. éve élek Ausztriában, de elmondani nem lehet a különbséget Magyarország rovására. Irdatlan nagy gondok vannak ott a fejekben. Itt egy, csak hogy a példánál maradjak, óvónőnél sem probléma, ha tetoválva van. A különböző hivatalok érted vannak, a kiszolgálás és a segítségnyújtás példás. Én téged teljesen megértelek.

Semmit sem írok alá!

(#50277) nbukta77 válasza bmwk1200s (#50276) üzenetére


nbukta77
addikt

Koszonom!

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#50278) megema


megema
őstag

Olyan másnak is feltűnt, hogy ha a Rendszerbeállításokban valamilyen opció gyárilag ki van pipálva, az nem feltétlenül van ténylegesen aktiválva? Sierra megjelenésekor ilyen volt a Trackpad 3 ujjas érintési gesztusa (tiszta telepítésnél). Most pedig frissen telepített Sierránál a billentyűzet háttérvilágításának kikapcsolása nem a beállítás szerint működött. Ki-bepipálás után jó. :F Gáz az egész...

(#50279) tDr1v3r válasza nbukta77 (#50275) üzenetére


tDr1v3r
veterán

En az ilyen helyeken siman beleirok a panaszkonyvbe.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50280) bLaCkDoGoNe válasza nbukta77 (#50275) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jól van.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50281) Ragnar95 válasza megema (#50278) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

3 ujjas tap nekem is ilyen volt Sierra frissítés után, más beállításnál még nem figyeltem meg ezt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50282) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Ez valami bug, hogy tolti le a Sierra-t 4.9GB. Azt a Sierra van fent ugyan azzal a verzioszammal. :F

(#50283) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Másnak is feltűnt vagy csak nálam van valami bug, hogy a billentyűzet háttérvilágítása nem kapcsol ki, csak ha 5 és 10 mp-re van állítva, felette (30mp,1 perc,stb) Nem!!

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#50284) general


general
addikt

usb vagy valamilyen mobil adat stick megoldásmilyen működik rMBP-n? mindegy? van esetleg ajánlott vétel?
(telenoros adatkártyám van-microSIM)

(#50285) whited


whited
addikt

Deluge plusz 5 safari ablak miért fogyaszt 6gb ram-t ? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#50286) tDr1v3r válasza whited (#50285) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Orulj neki, hogy nem fagyasztja szet a rendszert mint nalam...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50287) Ragnar95 válasza Frontiner (#50283) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam 1 percen van és kikapcsol.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50288) whited válasza tDr1v3r (#50286) üzenetére


whited
addikt

ezt most nem igazán értem, ne haragudj :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#50289) KD6-3.7 válasza whited (#50285) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Deluge nalam is szarakszik. Mas kliens? MicroTorrent? (uTorrrent)

(#50290) whited válasza KD6-3.7 (#50289) üzenetére


whited
addikt

Bittorent-et próbáltam, több de inkább kevesebb sikerrel, azóta mást nem

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#50291) Ragnar95 válasza whited (#50290) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én anno Vuze-ról váltottam uTorrentre, azon kívül, hogy a már leállított torrentek fájljainak elérhetőségét újra ellenőrzi minden indításkor nekem tökéletesen bevált. Nem használ túl sok erőforrást és megbízhatóan teszi a dolgát. Az említett dolog is csak azért zavar, mert ha mondjuk sorozatrészeket mappával együtt töltenek fel, azokat általában kimásolom a mappából és így a uTorrent hibát ír az adott torrentnél indítás után akkor is, ha már rég leállítottam és újra se indítottam a torrentet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50292) whited


whited
addikt

most bezártam, maradt 7 safari ablak és van 1gb szabad memóriám, mitől van ez? :U :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#50293) Ragnar95 válasza whited (#50292) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sz@rul van megírva az app, mint nagyon sok másik is... Chrome és Spotify pl elég jó példák erre...
Keress egy alternatívát, aminek a fejlesztője foglalkozik az optimalizálással is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50294) whited válasza Ragnar95 (#50293) üzenetére


whited
addikt

tehát a safari is gagyi? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#50295) Ragnar95 válasza whited (#50294) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja hogy az volt a problémád, hogy a Safari továbbra is sok memóriát használ, nem volt világos a hsz-edből.
A macOS memóriakezelése úgy működik, hogy ameddig van szabad memória, addig nem zárja be az appokat, így szinte mindig a lehető legtöbb elérhető memóriát használja a rendszer, tehát amíg nem lassul a gép, mert swap-olásra kényszerül, addig nem foglalkozz vele, hogy mennyire memória van használatban.
Amúgy sajnos a Safari memória felhasználását is elcseszte az Apple a Sierrával, régebben jóval kevesebb memória is elég volt neki, bár sajnos a weboldalak is egyre több memóriát használnak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50296) tDr1v3r válasza whited (#50288) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Safarinal a memoriazabalasa miatt rendre befagy a rendszer. Sokszor annyira, hogy ujra kell inditanom a gepet...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50297) r4z válasza whited (#50292) üzenetére


r4z
nagyúr

Fajlokat is cache-el a rendszer a memoriaba, de ha szukseg van RAM-ra, kiuriti ezeket. A 8-bol 1.5-2.5GB szokott ez lenni nalam altalaban, takaritas nelkul altalaban konstans 2GB "szabad" a 8-bol. Nem szeretek segedprogramokat hasznalni memoriatakaritasra, de ha szukseg van ra, a Memory Clean 2 nagyon ugyesen vegzi a dolgat.

A Safari es a Preview PDF-ek hasznalata eseten erosen hajlamos a memoriaszivargasra. Amiota PDF Expertet hasznalok erre, nincsenek memoriaproblemaim - bar az is igaz, hogy nem hasznalok 20-30 tabot egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#50298) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#50296) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezek szerint nem csak nálam jelentkezik ez a gond :(((
Nálam nem biztos hogy csak a Safari a ludas, általában 3GB swap fölött kezd el használhatatlanná lassulni a rendszer, de ilyenkor a leginkább memória igényes processek a Safari mellett a kernel_task és a WindowServer, ezek memóriaigénye is 1GB fölé szokott kúszni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50299) TigerCat válasza Ragnar95 (#50298) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Reggel 6 óta meg van nyitva a Safari, Mail, Skype, Chatty, Üzenetek, Naptár, Spotify, közben volt Chrome, Pixelmator, Fotók, Wunderlist, Excel, Word, App Store-os app frissítés, stb. Így néz ki:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50300) V.Stryker válasza TigerCat (#50299) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt az állapotpanelt hogy hozod elő vagy mi kell hozzá? Oldalsávba integrálódik?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.