Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) TigerCat válasza V.Stryker (#50300) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oldalsáv, iStat Mini az App Store-ból.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50302) V.Stryker válasza TigerCat (#50301) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. :R

Lehet, hogy buta kérdés, de ForkLift-el nem tudok a hálózati meghajtón egy sima átnevezést csinálni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50303) skbalint válasza V.Stryker (#50302) üzenetére


skbalint
tag

Nyomj egy Entert :R

(#50304) V.Stryker válasza skbalint (#50303) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

B+ :DDD . :W

:R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50305) Ragnar95 válasza TigerCat (#50299) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam most még "jó" a helyzet, csak 1,5GB swap van használatban.
Dél óta fut a Safari, Mail, Finder, Üzenetek, iTunes, Naptár, Jegyzetek, XCode, Preview, Notability,Matlab és Excel. Tegnap este kénytelen voltam újraindítani a gépet, mert annyira belassult, hogy appok között nem tudtam váltani. Maga a kikapcsolás is eltartott vagy 1 percig...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50306) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#50305) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A belsosok nagyon fogatkoznak, hogy az APFS lesz a vilagmegvalto es hogy a 10.13-mal egy reszben uj fejezet kezdodik a macOS vilagban.
Tudom hattal nem kezdunk mondatod, de:
Hat erre en k..va kivancsi vagyok es leszek!

Amugy erdekes, hogy nekem is sok app fut egyszerre, plusz parom is be van jelentkezve es o is futtat appokat meg sem szokott elfogyni a 8GB ram. Marmint hogy emiatt ujra kellene inditani a rendszert...

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50307) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Bakker, az otp szép kártyáról kellett utalnom és mac alól se safarival, se chromeal nem tudtam. Egyszerűen az összegnél a 0 -át nem tudtam beütni. Egyedül a 9 után az ö betű ment, amit törölt magától aztán.

Windowsos gép alól, edge böngészővel meg simán. Borzasztó ez az otp. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50308) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#50306) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én lennék a legboldogabb ha ez valóban így lenne, de sajna a Yosemite óta kialakult helyzet miatt hiszem, ha látom.
Ebből a fórumból is többször, hogy nem mindenkinél jelentkeznek a rendszer hülyeségei, de hogy mi a franc befolyásolja, hogy kinél jó kinél nem, azt valószínűleg az Apple-nél se tudják... Gondolkoztam többször friss telepítésen már, de többen írták hogy nekik utána se lett jobb a helyzet, így elvetettem az ötletet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50309) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#50308) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én is igy vagyok vele. Teljesen egyetértek veled.
Azonban, ha igaz, hogy nem csak a filerendszert, de magát a macOS-t is teljesen, szinte nulláról, a mai követelményeknek megfelelően újraírják (egyébként ez évek óta téma, szóval lehet, hogy most jött el az idő), akkor lehet bizakodni. Sajna konkrétumokat nem tudok. Azt csak tényleg a tűzhöz nagyon közeliek tudnak.

Azt, hogy ezek a random hibák hogyan és miért.. ez számomra is rejtély. Örülök, hogy nálam a rendszer a 10.8 óta tartó folyamatos rátelepítések (bétákkal kiegészítve) nem okoztam soha, semmilyen komoly gondot.

Semmit sem írok alá!

(#50310) _ak_ válasza V.Stryker (#50307) üzenetére


_ak_
addikt

Ez egyszer a kollégánál is előfordult, nem is értettük, mert nálam meg engedte, pedig mindkettőn friss Sierra volt. Igaz nem utalni akart, hanem a Paypalre regisztálni az új, de szintén OTP-s kártyát.

Let's begin, de gozaimasu!

(#50311) bmwk1200s válasza V.Stryker (#50307) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Próbáld meg a Safari Technology Preview-val, hátha.

Semmit sem írok alá!

(#50312) skbalint válasza V.Stryker (#50307) üzenetére


skbalint
tag

Legalább nem Javát használnak 2017-ben mint a CIB... :W

(#50313) wm2 válasza bmwk1200s (#50306) üzenetére


wm2
őstag

Lomha az egész rendszer. Egy jobb Linux disztró a földbe döngöli (most hagyjuk azt, hogy arra nincs Ableton vagy PS). Ez igaz az iOS 10.2-re is. Egy óra Pixel után az i7 olyan érzést kelt, mint nagyanyám két szatyorral a piacon.

Ozora <3

(#50314) bmwk1200s válasza wm2 (#50313) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én teljes egészében elfogadom, hogy neked ez a tapasztalatod, nem tudom az okát, de én csak az ellenkezőjéről tudok beszámolni. Igaz, a 6s-emen is már 10.3 beta van egy jó ideje. De nekem sem előtte, sem azóta, még csak mikro lag sincs. Nekem bőven megfelel az iOS és a macOS sebessége is; semmire nem kell várnom.

Semmit sem írok alá!

(#50315) wm2 válasza bmwk1200s (#50314) üzenetére


wm2
őstag

Itt a memóriakezelésen van a hangsúly nem a CPU sebességen stb. :) Nyilván a bétákban sem véletlenül erre helyezték a hangsúlyt.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#50316) marsu. válasza V.Stryker (#50307) üzenetére


marsu.
senior tag

Átnyomod amerikaira a kiosztást akkor se engedi? Én PP-nál anno így oldottam meg.

(#50317) bmwk1200s válasza wm2 (#50315) üzenetére


bmwk1200s
őstag

"Itt a memóriakezelésen van a hangsúly nem a CPU sebességen" - nem állítottam az ellenkezőjét :)
Szerintem sokat fog mindenkinél javulni, de mint írtam én rögtön clean installal fogom feltenni.

Semmit sem írok alá!

(#50318) megema válasza wm2 (#50313) üzenetére


megema
őstag

Nekem a sebességgel semmi gondom, csak az a rengeteg bug... Próbálgattam Linuxokat (rakhattam is újra a Sierrát a csodás GRUB miatt), de sok munka lenne, hogy normálisan nézzenek ki. Egyik DE sem tetszett eddig, talán csak valamelyest a Deepin. Emellett rövidebb az akkuidő, kevesebb az alkalmazás és azok is gázul néznek ki.

Az 5s viszont nagyon lassú, és már kicsi a képernyője nekem. Már a cserén gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#50319) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#50309) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Régóta mondom, hogy nulláról újra kéne írni a rendszert, hogy ne kelljen a meglévő hibákat foltozgatni állandóan, hanem tiszta lappal lehessen indulni. Remélhetőleg valóban meglépik ezt végre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50320) wm2 válasza bmwk1200s (#50317) üzenetére


wm2
őstag

Igen. Ezt kellene javítani és fasza kis rendszer lenne ez.

Megema: igen, ez is igaz. Én is macOS-t használok és SE-t (ami 90% 6S) és eszem ágában sincs linuxon zenélni vagy grafikázni. De van pár dolog, ahol lelépik a macOS-t. Az egyik ilyen dolog a memóriakezelés. Én telepítettem MINT linuxot régi 2Gb AIR-e. Tesztelgettem is. Az egész gép újraéledt.

Ozora <3

(#50321) bmwk1200s válasza wm2 (#50320) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én is szeretem a Linuxot. Volt még PC-s időben. Ha nem kellett melót csinálni, és nem játszani akartam, csak nyugisan netezni, zene, mail, stb. akkor Linuxot indítottam. Csend volt és nyugalom és persze sokkal reszponzívabb volt, mint a windows.

De ha már itt tartunk.. még ha meg is köveztek miatt, ha ne adj isten az apple szarna a macOS vonalra, és eljönne az idő, hogy support sem lenne hozzá, akkor amíg a hardver megy feltennék rá egy Linuxot (vmi Morph OS félét, ami persze x86on fut és nem PowerPC-n), majd ha az is feladja, akkor vennék egy új Amigát! Az ám... :C :R - na ott volt és van memóriakezelés! Érdemes megnézni az x1000 és az x5000 es demókat, plusz az Amiga rendszere sem olyan régen frissült.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50322) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Szevasztok!
Van egy kis gondom és a WiFi modul hibájára gyanakszom, de nem vagyok benne biztos. A jelenség a következő: iMac 2011 AirPlay-jel Apple TV-re csak a hangot küldi ki, az asztal képét nem. YouTube-bal mindkettő kimegy. A másik gond, hogy a WiFi kapcsolat szabálytalan időközönként megszakad annak ellenére, hogy látszólag még mindig csatlakozik a routerhez.
Közben arra lettem figyelmes, hogy a menüsoron az AirPlay ikon folyamatosan Apple TV keresése... és Ki állások között váltakozik. Ugyanitt a WiFi ikonnál annak ellenére, hogy kapcsolódott hálózathoz, a Hálózatok keresése... és Be üzenet váltakozik.
Van tippetek, hogy mitől lehet?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#50323) bendefeco


bendefeco
tag

Hali,

Felmerült egy problem, JBL everest 700 BT fülesem van és macbook-on a fülesnek a bal oldala hangosabban szól, kb minden esetben, zene, jutube stb.. HA iphon-hoz csatlakoztatom ott meg egyformán szól mindkét oldal. Valaki esetleg járt már így vagy van valakinek bármi ötlete? Esetleg beállítási probléma lehet? A helyzet az, hogy kb fél éve macem és még sok mindent nem tudok a rendszerről.

Köszi :)

(#50324) Frontiner válasza bendefeco (#50323) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Csak egy ötlet, de a Beállítások->Hang->Kimenet->Balansz nincs elállítva a csúszka Jobb irányba?

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#50325) lugosi válasza bmwk1200s (#50309) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt még nem olvastam. Tényleg újraírják a rendszert?

Szerk.: van még amiga? Na ennek utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#50326) TigerCat válasza lugosi (#50325) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem hinném, esetleg bizonyos részeit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50327) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

MacBook Air (11-inch, Mid 2011) - 2GB Ram

Valamit el kellett követnem, hogy 2GB memóriával használható maradjon a masina, így a MemoryClean nevű alkalmazásban beállítottam, hogy ha 200MB alá esik a szabad memória, fusson le a tisztítás automatikusan, ehhez +3 perc cooldown van beállítva.

Nem teszem tönkre ezzel valamelyik alkatrészt vagy csökkentem exponenciálisan az élettartamot?

Aurea mediocritas

(#50328) general válasza general (#50284) üzenetére


general
addikt

Erre valaki esetleg?
usb vagy valamilyen mobil adat stick megoldásmilyen működik rMBP-n? mindegy? van esetleg ajánlott vétel?
(telenoros adatkártyám van-microSIM)

(#50329) V.Stryker válasza general (#50328) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

MIért nem próbálsz meg egy Huawei E5577 -et, ami wifin nyomja a mobilnetet?

Amúgy nekem a céges Huawei E3372 usb-s stick megy macbook air -el, sierra-val. Ugyanezt nem tudom elmondani a D-Link DWM-222 -esről, amit kifejezetten a machez adott a telekom. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50330) TigerCat válasza general (#50328) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mobil WiFi-ben gondolkozz, azzal nincs szívás. Sajnos ezek az USB-s eszközök problémásak...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50331) bendefeco válasza Frontiner (#50324) üzenetére


bendefeco
tag

Köszi. De sajnos nem ezzel van a probléma. Ez már néztem én is :)

(#50332) bmwk1200s válasza lugosi (#50325) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Gondolom nem 100%-ban, de nagy reszet. Arrol nem is beszelve, hogy a teljes macOSnek futnia kell nativan ARM architekturan, leven idovel a sajat chipjei fogjak az also kategoriat hajtani.
Amiga? Van bizony ;)

Semmit sem írok alá!

(#50333) general válasza V.Stryker (#50329) üzenetére


general
addikt

és TigerCat köszi! bár ilyen típust nem látok eladót árgépen sem.. tehát inkább bármilyen mobil router, ami sim-et fogad?

(#50334) Diokhan válasza general (#50333) üzenetére


Diokhan
addikt

Pontosan. Most már minden szolgáltatónál vannak jó mobilrouterek, amik wifin szórják a 4G-t, elég gyorsak a napi használathoz. A legtöbb szolgáltató szinte ingyen hozzád vágja, pőláne ha náluk van előfizud egy jóideje.
A feleségem Vodás wifi routert használ 3 mobilhoz és egy laptophoz, teljesen meg van vele elégedve.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50335) general válasza Diokhan (#50334) üzenetére


general
addikt

még egy eszköz, amit hurcolhatok-elhagyhatok..:-D ok, köszönöm!

(#50336) V.Stryker válasza general (#50335) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mert az első kérdésedben lévő mobil sticket nem kell hordozni és nem lehet elhagyni? Egy ilyen mobil router nem sokkal nagyobb, kb mint egy kisebb szappan.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50337) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
előre is bocsi az offért.

de sajnos nem jutok egyről a kettőre.
van valakinek bármi kapcsolata, ismerettsége a következőknél?

theverge,cmacrumors,9to5mac, cultofmac, engadget, appleinsider

(nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani ;] DE - az Apple vezetőség szimplán figyelmen kívül hagyta az egész esetet :C ezt követően szerdán szétküldtem egy levelet a fentebb említett oldalaknak az egész sztorival kapcsolatosan. egyik oldalról sem jött semmiféle megkeresés a cikkel kapcsolatosan...)

ha bárki tud bármit, előre is hálás köszi!
u.i: légyszi ne itt offoljunk ha valakinek van hozzáfűznivalója, jöhet a logout blogomban lévő bejegyzéshez, vagy akár privátban

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#50338) Rage47 válasza TBMC (#50337) üzenetére


Rage47
veterán

(#50339) Frontiner válasza bendefeco (#50331) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Valószínű akkor azt is próbáltad már, hogy törlöd és újra párosítod a fülest?! Egyéb ötletem nincs sajnos :(

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#50340) lmno válasza TBMC (#50337) üzenetére


lmno
őstag

Megint szart küldtek?

(#50341) r4z válasza AXisBOLD (#50327) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem, a memoriat arra terveztek, hogy folyamatosan irva es torolve legyen.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#50342) Diokhan válasza AXisBOLD (#50327) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem, nem rontod vele. Bár kérdés, hogy maga a tisztító program mennyit foglal a memóriából. De mivel a memória az nem SSD, az nem használódik. A lényeg, hogy maga a tisztító program ne lassítsa a gépet.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50343) bendefeco válasza Frontiner (#50339) üzenetére


bendefeco
tag

Igen, többször is :) a füles sem lehet rossz mert telon meg egyformán szól. Ez valami beállítás vagy kompatibilitás probléma lesz.

(#50344) Ragnar95 válasza agyhalal (#50322) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

AirPlay hiba pont volt a családban 1-2 hete, de sajnos nem derült ki, hogy pontosan miért csak a hang ment át, mert egyszercsak megjavult magától.
Lehet, hogy tényleg wifi hiba, de én a helyedben megnézném a tűzfal beállításokat, illetve AirFlowt telepítsd fel, mert az szokott hibaüzenetet is dobni, ha nem megy az AirPlay, esetleg abból kiderülhet valami.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50345) TBMC válasza lmno (#50340) üzenetére


TBMC
addikt

jövőhéten érkezik, csak szerettem volna eljuttatni az Apple vezetőséghez a történtetek... illetve a nyilvánossághoz is fordultam..volna...

Rage47: rendben. köszi. itt foglalkozik vele esetleg valaki? vagy csak egy szimpla fórum? - nem nagyon vagyok otthon a redditben. sorry :B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#50346) TigerCat válasza Diokhan (#50342) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy-két ilyet kipróbáltam, de amikor futott, megakasztotta a procit. Szóval sok értelmét nem látom a dolognak...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50347) Diokhan válasza TigerCat (#50346) üzenetére


Diokhan
addikt

Na épp emiatt aggódtam én is, mert ugyebár folyamatosan kell elég mélyen túrkálni a rendszerben ahhoz, hogy valós szimultán adatokkal tudjon dolgozni a program, és gondolom a memóriából maga a progi is foglal helyet. Szóval szerintem sincs értelme.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50348) tDr1v3r válasza TBMC (#50345) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szimpla forum, igen. Nem nehez hasznalni, az Apple subredditen belul (reddit.com/r/apple) oldalt asszem van egy olyan gomb hogy "create text post" vagy valami ilyesmi, az kell neked. Kepeket az Imgur-ra kene majd felrakni es odalinkelni.

Majd szolj ha megcsinaltad!

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50349) redbiro


redbiro
őstag

ez azért elég erős:

ilyenkor beakad valami, vagy ez a normál üzem?

it never gets easier, you just go faster

(#50350) r4z válasza redbiro (#50349) üzenetére


r4z
nagyúr

Normalis, a Safari nalam 140 korul van, es valoban kb ennyi a kulonbseg a ketto kozott akkuidoben.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.