Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) general válasza Alex91 (#51200) üzenetére


general
addikt

pont ezt akartam megkérdezni, hogy az nem okozhat-e ilyesmit, ha az ssd szar?

tudniillik az van, hogy gondoltam tolok egy hardvertesztet:
egy anyagot, 622 db raw fájl bemásoltam a PC-mre, majd Lightroom importot indítottam és lemértem az időt. kereken 8p 30mp alatt ment végbe.

pont ugyanezt az anyagot bemásoltam a macbookra is (érdekes módon, ha Forkliftben nem copypasteltem, hanem kijelölés után csak áthúztam "kézzel", mindent átmásolt), és tökéletesen ugyanazokkal a paraméterekkel elindítottam az importot ott is. (tehát csak import, másolás opció nélkül) rögtön az elején jött egy hibaüzi, hogy 15 fájl sérült vagy nem olvasható... :F
(óra pause, majd ezután leokézva azért hagytam végigfutni, a kicsivel kevesebb számú fotót 11p53mp idő alatt importálta. a két gép specifikációi az profilomnál megnézhető, ha érdekel valakit)

lefuttattam az Elsősegélyt, vagy mit, nem talált hibát

[ Szerkesztve ]

(#51202) Ragnar95 válasza general (#51201) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Próbáld ki, hogy külső tárolóról külső tárolóra másolsz, ha az működik tökéletesen, akkor az SSD-vel lesz nagy valószínűséggel a hiba.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51203) general válasza Ragnar95 (#51202) üzenetére


general
addikt

már ezt is próbáltam. memóriakártyáról direktben külső vinyóra. ez lett volna a cél legelőször, hogy a fotóimat backupoljam. akkor derült ki a probléma, majd elkezdtem tesztelni minden variációt.

(közben a Disk Utilityben lefuttattam az Elsősegély nevű valamit, nem talált hibát)

[ Szerkesztve ]

(#51204) bmwk1200s válasza general (#51203) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem tud mindent teljes értékűen lefuttatni az élő rendszeren. Esetleg megpróbálhatod, hogy elindítod a recoveryt és ott nézel egy first aidet.

Vagy ott a DriveDx nevű app. Azzal is lefuttathatsz egy diagnosztikát.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51205) Ragnar95 válasza general (#51203) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Innentől gyanús, hogy nem az SSD lesz a hibás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51206) bmwk1200s válasza general (#51203) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Csinálnál kérlek gyorsba egy új felhasználót és megnéznéd ott, hogy előjön-e a probléma?

Semmit sem írok alá!

(#51207) Joci??


Joci??
senior tag

Szep estet!

Az lenne a kerdesem hogy ha ezt irja ki, akkor ilyen programot sehogy nem lehet feltelepiteni, vagy meg lehet kerulni hogy lehessen telepiteni? :U

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#51208) Ragnar95 válasza Joci?? (#51207) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jobb klikk az appra>Megnyitás, így már engedni fogja.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51209) bmwk1200s válasza Joci?? (#51207) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sys pref - Security - Open Anyway

Semmit sem írok alá!

(#51210) Joci?? válasza Ragnar95 (#51208) üzenetére


Joci??
senior tag

Koszonom a gyors valaszotokat sikerult! :C

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#51212) general válasza bmwk1200s (#51206) üzenetére


general
addikt

hm, ez nagyon érdekes! ahogy kérted, csináltam egy új, szabványos felhasználót jelszóval, kipróbáltam 6 db memóriakártyával mindezt, a mac kártyaolvasójába betéve is, és külső usb-s kártyaolvasóval is, ahogyan eddig, kétféle kártyatípussal.
tehát összes fájl kijelöl, jobbklikk x számú elem másolása, majd ssd-re váltva egy mappában jobbklikk és elemek beillesztése, és most egyik esetben sem merült fel ez az anomália!!! :) ugyanannyit illesztene be, mint amennyit mutat kijelöléskor.

mit mond ez neked, nektek? mi lehet vajon a megoldás?

(#51213) Joci??


Joci??
senior tag

Masnal volt mar olyan hogy ujrairhato lemezre probalt irni es a vegen azt irja ki hogy nem sikerult az iras, tobb lemezzel probaltam mar.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#51214) bmwk1200s válasza general (#51212) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Szerintem ez jogosultság hiba. Melyik macos verziót használod?
Ha már újabbat, ahol nincs lehetőség a jogosultság javításra... hmm... esetleg az onyx-szel lehet tenni egy próbát szigorúan saját felelősségre. Vagy a Disk Warrior X szintén saját felelősségre.
Vagy az új (gondolom admin) felhasználó alá beviszel mindent ami kell és törlöd a régi felhasználót.

Nagyon más nem jut eszembe. Sorry :B

Semmit sem írok alá!

(#51215) general válasza bmwk1200s (#51214) üzenetére


general
addikt

ahh... de én nem szeretnék rizikózni. semmit nem csináltam rajta, mitől változhatott meg ez a jogosultsági dolog? nem értek hozzá.
legfrissebb verzió van sztem, nincs 3 hete. hogy vettem, utána egyszer nyomtam a szoftverfrissítésre. 10.12.3.

ha kell, csinálok egy re-installt, nincs rajta semmi pótolhatatlan. bár nem tudom, hogyan kell. Windows-t ezerszer, becsukott szemmel is, bárhogy, de a MacOs-t még nem ismerem. :B

(#51216) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Windows távoli asztal eléréshez milyen programot ajánlotok? Eddig a Microsoft Remote Desktop-ot használtam, de valamiért már nem akar működni.

(#51217) bmwk1200s válasza general (#51215) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A tuti módszer, hogy storeból letöltöd a telepítőt, ami egy alkalmazás. Ha magától elindulna, nyugodtan zárd be. Ezután egy külső meghajtó kell (pendrive) és le kell futtatni ezt terminalból:

[link]

Ez megcsinálja neked a telepítőt és a linken ott van hogyan tudsz róla bootolni majd telepíteni a rendszert.
(ha bebootoltál a külső meghajtóról először disk utlity - le kell formázni a lemezt, mert tiszta telepítést csinálsz)

Semmit sem írok alá!

(#51218) TigerCat válasza general (#51215) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem csináld végig a másolást, majd ForkLift-ben hasonlítsd össze a két mappa tartalmát. Ami kibukik, azt ellenőrizd. Lehet, hogy ez is elég és manuálisan, vagy ezeket csoportosan kijelölve javítani tudod.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51219) general válasza TigerCat (#51218) üzenetére


general
addikt

bocsi, most nem tiszta, mire gondolsz, a rossz fájlokra, amit a LR kiírt? az nem vészes dolog, bár érdekes, mert a PC-n semmi gond nincsen a fájlokkal. és ott fogom feldolgozni.

meg fogom csinálni ezt a clean installt sztem, attól remélhetőleg rendbejön. ha az sem segít, akkor support.

köszönöm a segítségeket, a türelmet! :)

(#51220) Mr.C válasza Mr.C (#51186) üzenetére


Mr.C
őstag

Erre esetleg valaki?
Sokat segítene :)

sudo rm -rf /*

(#51221) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nálatok is iszonyat lassan nyit meg safari egy oldalt? Wifin vagyok természetesen,3m-re a routertől. :W köszi,értem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#51222) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#51221) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem. Bár én minden nap újraindítom az alkalmazásokat és legrosszabb esetben hetente 1x az egész gépet. Így konkrétan hibamentes...

Arra azért kíváncsi leszek, kiadják-e a végleges verziót, vagy megint béta lesz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51223) Rage47


Rage47
veterán

3 nap múlva lesz 1 éve, hogy megvan az első Macbook Próm, és a kezdeti több hetes szar élmény óta (FileVault és iCloud nem syncel, sorozatos random csontra fagyások újrarakás után is) tökéletesen fut és alig indítom újra, max valami nagyobb update-kor, mikor kéri. Stabil cucc ez sztem. ;)

(#51224) madle válasza Rage47 (#51223) üzenetére


madle
őstag

Hivatalosan en is akkor inditom csak ujra, tovabba a szokasos kivetelek, azok a csontra fagyasok fekete kepernyovel, mikor felnyitom altatasbol es semmi...

(#51225) wm2 válasza TigerCat (#51222) üzenetére


wm2
őstag

vmi jó sütikezelőt, ami beépül szarafiba tudsz Tiger? webhelyadatok kezelése kiegészítésére gondolok, ha már egyszer letiltottad pl. akkor az maradjon is úgy

(most, hogy nyaralós oldalakat nézek, fel tud b...ni :-) )

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51226) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki tudna segíteni iMovieban, hogy van olyan lehetőség, hogy egy feliratot szabadon oda húzok a videó azon részére, ahová én szeretném? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51227) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Tudom volt már róla szó korábban, de én egy olyan alkalmazást keresek ami letölti netről a feliratot és be is tölti a film lejátszásakor. (hasonló megoldás érdekel mint windowson a bsplayert, abban nagyon szerettem ezt a funkciót)
Valaki használ gyakorlatban ilyet?
Nem olyat szeretnék, hogy külön alkalmazással töltsem le a feliratot, hanem, hogy már egyből a videólejátszó tudja azt letölteni és beilleszteni a videóba.

(#51228) redbiro válasza dorika87 (#51227) üzenetére


redbiro
őstag

VLC és VLsub addon

it never gets easier, you just go faster

(#51229) dorika87 válasza redbiro (#51228) üzenetére


dorika87
őstag

Én láma vagyok ehhez, :) úgyhogy pontos leírást szeretnék, hogy hogyan tudnám ezt beálíltani vlc-n belül, mert egyébként is azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#51230) Balthazar777


Balthazar777
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó topikba írok, vagy találok segítséget.
Hugom 2012-13 körüli Macbook Air-je úgy tűnik beadta a kulcsot, a hivatalos szervíz sem vállalta az alaplap javítást, mert elvileg azt diagnosztizálták hibaforrásként.

Van köztetek, akinek hasonló problémája volt?
Mik a tapasztalatok, tudtátok javítani?

Szívesen fogadnék szervíz tippeket (nem baj, ha nem kimondottan almás!) vagy gyakorlati tanácsokat, hogy melyik fémhulladék-gyűjtőbe csűrjem bele.

Üdv és köszi,
Dani

:)

(#51231) bmwk1200s válasza Balthazar777 (#51230) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Szia!

Esetleg kérdezd meg iDokit vagy iJoe-t, de nem fűznék sok reményt hozzá. Ha meghal az alaplap, akkor komplett alaplapcsere.

Sok szerencsét!

Semmit sem írok alá!

(#51232) general válasza bmwk1200s (#51217) üzenetére


general
addikt

nos, csináltam egy clean installt a macbook pro-n, ahogyan írtad/linkelted. minden rendben ment, 10.12.3 ment fel rá (AppStore-ból töltöttem le előtte)
majd kipróbáltam ezt a copy-paste dolgot, és most hálistennek rendben lévőnek tűnik minden! :C tehát ugyanannyi elemet illesztene be, mint amennyit előtte kijelöltem másolásra. több memkártyával is kipróbáltam (mivel egyelőre csak azon van bármilyen kép, tiszta az ssd)

köszönöm a segítséget, ötleteket mindenkinek!
bár azt nem tudom, ez a jogosultság egyáltalán mit jelent, erről lehetne tudni többet? akár magyar linknek is örülnék, ahol erről olvasni lehet.

bekalibráltam már a képernyőt is, akit érdekel, megemlítem, hogy 94% sRGB-t (68% AdobeRGB-t) tud a 13" 2015 mbp.

(#51233) TBMC


TBMC
addikt

2016 MacBook Pro tulajok!
Nálatok is jelentkezik a problem, mikor is furán-hangosan kattogó hangot kezdenek el kiadni xy billentyűk?
- 1 hete van nálam az új gép ami végre hibátlan kívülről, de a billentyűk fura kattogó hangokat kezdtek el kiadni...

kezdetben csak a "P" ,"K" betű, viszont most már a "-" , "ú" ,"ő" ,"ű" betűk is...

mi a p*cst lehet ezzel kezdeni?! :W

markbellus.hu 

(#51234) V.Stryker válasza general (#51232) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akadás böngészéskor?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51235) bLaCkDoGoNe válasza TBMC (#51233) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Venni egy kimaxolt 2015-ös rMBP-t. (Bocs.) :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#51236) Mr.C válasza V.Stryker (#51234) üzenetére


Mr.C
őstag

Én most hétvégén megtapogattam részletesen a kütyüket és azt vettem észre, hogy ha a kijelző méretezése a legmagasabbra van állítva (értsd a legkisebbek az elementek) akkor igen csak döcög a gép. Azaz az animációk darabosak, pl teljes képernyőre helyezés vagy finderben görgetés. Nem sok minden volt megnyitva:
Finder, naptár, safari, tevékenység figyelő (ez a neve? ) és asszem egy dokumentum. Voltak, amik külön desktopon, voltak amik egy asztalon voltak megnyitva.
Kicsit ijesztő volt.

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#51237) Alex91 válasza TBMC (#51233) üzenetére


Alex91
félisten

El kell menni pszichiaterhez...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51238) general válasza V.Stryker (#51234) üzenetére


general
addikt

a Chrome továbbra is akad, a Safari nem

(#51239) buvartacsko válasza Alex91 (#51237) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ez most mire volt jó? :F

(#51240) TBMC válasza Alex91 (#51237) üzenetére


TBMC
addikt

Tudnál adni egy tel. számot?
Köszi

markbellus.hu 

(#51241) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Hello! Az mitől lehet, hogy időnként nem tud a gép (2010 mbp) felcsatlakozni az i7esem hotspotjára? egyszer megy aztán nem aztán újracsatlakozás után megint. Erős térerő, 4g, két készülék egymás mellett. Dili? Hogy pontosítsak: felcsatlakozik, csak nem jön be semmi.

(#51242) Alex91 válasza buvartacsko (#51239) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegy, vette a celzast :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51243) danilla válasza TBMC (#51233) üzenetére


danilla
őstag

"mi a p*cst lehet ezzel kezdeni?!(i)"

A valaszt szerintem te is tudod. Ketlem, hogy a kattogas normalis lenne, akkor is ha esetleg masnal is elofordul. :(

Ha a helyedben lennek nekem mar nem lenne kedvem szorakozni a garanciaztatassal, csak akkor kuldenem el ha lesz valami mas "komolyabb" baja is (es tuti lesz)...

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#51244) buvartacsko válasza danilla (#51243) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ezért nem szabad 1. gent venni Appletől.

(#51245) danilla válasza buvartacsko (#51244) üzenetére


danilla
őstag

Ez hulyeseg. Ha mindenki igy velekedne akkor nem lenne 2.-ik gen.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#51246) buvartacsko válasza danilla (#51245) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem mondom hogy mindenki vélekedjen így, de én mindig megvárom a második generációt.

(#51247) Alex91 válasza buvartacsko (#51246) üzenetére


Alex91
félisten

Amit ugyanúgy elcseszhetnek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51248) buvartacsko válasza Alex91 (#51247) üzenetére


buvartacsko
addikt

Kevesebb eséllyel. Egyébként pont a Watchnál látszik, hogy több mindenki kivárt.

(#51249) redbiro válasza dorika87 (#51229) üzenetére


redbiro
őstag

pontos leírás

it never gets easier, you just go faster

(#51250) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#51222) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Minden nap ki van kapcsolva. Nem szoktam altatni az akksi ciklus végett. Így is sok van benne,holott alig használom. Habár utóbbi időben csak hálózatról megy.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.