Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) V.Stryker válasza Ragnar95 (#50795) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem nem... most jöttem rá. Leviszed a kurzort és úgy hagyod egy másodpercig. Akkor mindig feljön... én lehet kapkodtam és gyorsan levittem, aztán fel. Türelmetlen vagyok úgy látszik. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50802) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

3 kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:

- az mitől van, hogy egyes pendriveokon a .doc fájlokat nem ismeri fel a Finder, csak a Forklift?

- A Safari több megnyitott tab esetében, ha új címet adok meg, és annak betöltése közben átváltok egy másik tabra, akkor oda tölti be a kívánt weboldalt. ez a bug csak engem idegesít? nem lehetne valahogy megszüntetni?

- a grammarly bővítménnyel van valakinek tapasztalata?

Köszi előre is!

(#50803) TBMC válasza bmwk1200s (#50800) üzenetére


TBMC
addikt

nem akartam "nagy" dobra verni :DDD
köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#50804) M@trixfan válasza wm2 (#50771) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ultra mobil használatra elég jó gépek, ilyen terén nagyobb kijelzős modellről lehetett olvasni. Elég erősen elgondolkodnék egy ultrakönnyű 15-ös változaton.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#50805) TigerCat válasza general (#50797) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Procira gondoltam, a RAM nem vészes... Illetve hogy mi indul automatikusan.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50806) bmwk1200s válasza TBMC (#50803) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Akkor sorry! :B :R

Semmit sem írok alá!

(#50807) wm2


wm2
őstag

háát ez a minimál japán browser koncepció nagyon tetszik, remélem tovább csiszolják, nagyon coooool :C

Ōryōki [応量器]

Ozora <3

(#50808) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nálatok is szar a safari wifivel? Sokszor csak tölt és semmi. Memóriával nincs gondom,csak ezzel.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#50809) #27813376 válasza FIREBLADE78 (#50808) üzenetére


#27813376
törölt tag

Nekem semmi baja... pedig ez csak egy alap gép, de minden tökéletesen működik. Talán a 4gb memória hiánya akkor érzékelhető ha facén görgetek hosszan lefele, de új lapot nyitva ott már megint semmi gond. Az akadás is teljesen rendben van, alig lehet észrevenni.

(#50810) sebci11


sebci11
csendes tag

Sziasztok! Új felhasználó vagyok.Egy kis segitségre lenne szükségem.A felső menüsoron,hogy tudom megjeleniteni a felhasználó nevemet. :)

(#50811) bmwk1200s válasza sebci11 (#50810) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sys Pref - Users & Groups - Login Options - Show fast user switching menu as - kiválasztod amelyik opció szimpi

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50812) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,tudnátok segíteni esetleg?
Hogy tudom az osx-et (sierra) ujratelepíteni úgy,hogy mindent letöröljön róla?mintha most venném ki a dobozból....
Próbáltam már a cmd+r gombal,de úgy visszarakott mindent.
És mivel csak egy ssd van benne,így nem engedi a lemezkezelőbe előre formázni a rendszert.

(#50813) bmwk1200s válasza dezs520 (#50812) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mert először formáznod kell és utána telepíteni.
Tehát command-R boot. Disk Utility - itt már fogod tudni formázni, aztán mehet az újratelepítés.

Semmit sem írok alá!

(#50814) dezs520 válasza bmwk1200s (#50813) üzenetére


dezs520
senior tag

De akkor is engedi formázni,ha csak ez az egy adathordozó van benne (és ugye ezen van a rendszer)?

(#50815) bmwk1200s válasza dezs520 (#50814) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A recovery egy láthatatlan partición van. Az nem fogod formázni.
Ettől függetlenül, ha teljesen üres meghajtót építenél be, az internet recoveryn keresztül akkor is tudnál rendszert telepíteni. Az ilyen kis okosságok miatt is (többek között) szeretem a Macet.

Csak élő (éppen futó rendszert) nem tudsz formázni. De ebben az esetben egy másik particióról töltödik be a recovery, így a nem bootolt rendszert simán lehet gyalulni.

Ugyanakkor ott van még egy másik megoldás is. Létrehozol egy új admin felhasználót. Belépsz oda. Kitörlöd a régi felhasználót. Nem tiszta, nem elegáns, de ez is egy lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50816) Somansky


Somansky
aktív tag

Ma reggelt tapasztaltam, hogy a külső apple billentyűmön a numerikuson a 4-es billentyűm nem működik, és ha más gomokokat nyomogatok belekerül a 4es is. Az a billentyű hibája lelem vagy valami program? A jelszó kérésénél is már vacakol.. szerencsémre a book saját billentyűje jó l muzsikél, így a hardwerre gyanakszom...
1 éves és ilyen hamar megadná magát????

www.somansky.com

(#50817) lugosi válasza FIREBLADE78 (#50808) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyen még nem jött elő.

(#50818) wm2


wm2
őstag

Kicsit stabilabb lett, de még így is LoL +1 Sierra :-)

http://wiki.audacityteam.org/wiki/Partial_Support_for_Mac_Sierra_in_2.1.3

Ozora <3

(#50819) general válasza TigerCat (#50805) üzenetére


general
addikt

viber, spotify, logitech G szoftver indult eddig a rendszerrel, de amikor ezeket a screenshotokat csináltam, ki volt lőve mind. (azóta megtaláltam, hol kapcsolom ki az automatikus indulást)
ennek ellenére ha megnyitom az index.hu-t, nem tudok végiglapozni laggolás nélkül a lap aljára...nem értem. vagy az az oldal annyira túlterhelt mindennel, hogy ez lenne a normális?
itt, a PH-n, ha olyan oldalra kerülök, ahol beágyazott videó van, ott is azonnal megakad a görgetésnél, pedig a videóhoz hozzá sem nyúlok.
ezt ennél az állapotnál csináltam

(#50820) KD6-3.7 válasza general (#50819) üzenetére


KD6-3.7
őstag

En most kiprobaltam ezt az indexes lapozast es fullosan megy, gordulekenyen gordul az oldal. Nem latok akadast. Origon is minden megy flottul.

(#50821) Mr.C válasza wm2 (#50798) üzenetére


Mr.C
őstag

Hol tudok ennek utána olvasni? Kerestem memóriakezelésről szakmai cikket de nem találtam. Angol is jöhet!

sudo rm -rf /*

(#50822) r4z válasza wm2 (#50818) üzenetére


r4z
nagyúr

Talan pont Sierrara valo frissitesnel volt gond az XLD-vel is, az se talalt meg egy csomo kodeket.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#50823) wm2 válasza r4z (#50822) üzenetére


wm2
őstag

egy párat betölt, de közel sem az összeset, ajánlottak fizetőst, de bármilyen csúnya az Auda, a 30 eurósok a felét sem tudják :P

Mr. C: semmi extra, a macOS mindent a membe tölt. Ezt egyes rendszereknél, frissítéseknél sikerül jól belőni (pl. 10.8) az újaknál nagyon nem sikerül. Elvileg a .4 ezt javítja majd.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#50824) TigerCat válasza general (#50819) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem valami addon okozza?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50825) megema válasza general (#50819) üzenetére


megema
őstag

Azért akad, mert nem a hagyományos retina, hanem méretezett felbontáson használod a gépet. Ha visszarakod a legjobb a kijelzőhöz opcióra, akkor már nem fogja csinálni.

(#50826) Lall válasza general (#50819) üzenetére


Lall
veterán

Nálam sincs semmi lag. (Air 2015, 4GB RAM) Egyedül akkor fogy el a memória - az is csak néha - ha Final Cut-ban dolgozon nagyobb állományokkal. PS és egyéb képszerkesztők futnak szépen. Vajsima a gép egy ugyan ilyen configos win-hez képest. Bár nem használok vírusírtót, egyéb lemeztisztítónak, lemezgyorsítónak hazudott baromságokat. Nincs valami ilyened fent?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#50827) Csabee. válasza Lall (#50826) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem is hasonlóan jó tapasztalataim vannak az Air-el. Nekem 2016-os ugyan, de nagyon tetszik, és szeretem. Virtuálisan win10-et futtatok rajta és az is teljesen használható arra, amire én használom.

Üdv: Csabee.

(#50828) wm2


wm2
őstag

A FLUID is elvileg 10.12 kompatibilis, de még livescorest sem tudsz csinálni. Mert mobile módban mindig a safariba tölti be. :-) Pedig user agent iPhone módban nincsennek reklámok és PPC alatt low 1-2% cpu/mem res-el tolja. Qrva jó lenne safari nélkül a livescores. Néha ránéznél az eredményekre, de Sierra alatt ez is komplikáltabb. Miért is lenne egyszerű.

Ozora <3

(#50829) Lall válasza Csabee. (#50827) üzenetére


Lall
veterán

Nincs 2016-os Air, de értem. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#50830) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv Srácok
Azt hol tudom beállítani hogy, amit elmentett jelszavakat a macen a safari azt telefonon se keljen beirkálni csak automatikus kitöltéssel kitölteni ? :U

Just Ride KTM

(#50831) Lazika válasza general (#50819) üzenetére


Lazika
senior tag

Szia!

Ezt pipáld be a safariba, hogy állitsa le az internetes pluginokat.

(#50832) galaktikus válasza moya#no1 (#50830) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Szerintem pipáld be az iCloud beállításokban a kulcskarikát. Telefonon is mac-en is.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#50833) moya#no1 válasza galaktikus (#50832) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Bevan pipálva mind2 eszközön, de telefonon még az email.t se jegyzi illetve tölti ki, nem hogya jelszót

Just Ride KTM

(#50834) Ragnar95 válasza moya#no1 (#50833) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Telefonon Beállítások>Safari>Automatikus kitöltés>Nevek és Jelszavak be van állítva?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50835) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok! NTFS fáljrendszert szeretnék írni/olvasni macbook-on, ahogy olvasgattam utána, le kell tölteni egy appot aminek a neve Paragon NTFS, ezzel nincs is gond mert letöltöttem fel telepítettem és után újrainditást kért amit meg is kapott, de hiába keresem nem találom a telepitett programok között.
Valamit rosszul csináltam volna? segítségeteket kérném ebben, köszönöm.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#50836) r4z válasza Joci?? (#50835) üzenetére


r4z
nagyúr

A rendszerbeallitasok kozott az also sorban lesz

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#50837) moya#no1 válasza Ragnar95 (#50834) üzenetére


moya#no1
aktív tag

nemvolt :B :U
Köszi :) :R

Just Ride KTM

(#50838) Raz3r


Raz3r
tag

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, van e tapasztalatok a styleboltal kapcsolatosan? (stylebolt.hu)
Ott vásárolnék a napokban egy MacBookot, elég jó áron vannak.

Lehet e bármiféle hátrányom abból, hogy ott vásárolok?
Tudtommal teljesen hivatalosak, boltjuk is van.

Személyesen vásárolnék.

(#50839) TigerCat válasza Raz3r (#50838) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vásároltam már náluk, semmi gondom nem volt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50840) Joci??


Joci??
senior tag

r4z:koszonom megnezem!

Akadt egy kis problemam, ujra akartam telepiteni az el capitan de elotte particionaltam kicsit majd ujra telepites, csak hogy mikor beleptem icloudal akkor ez az uzenetet kaptam "this item is temporarily unavailable"
Most ott vagyok ahol a part szakad, mert letoroltem a rendszert es mountain lion-t akar telepiteni ujrainditas utan, es raadas hogy nem tudok a sajat icloud-al bejelentkezni valamiert mar nem fogadja el. Milyen lehetoseg van arra hogy helyre tudjam allitani a rendszert?? :F

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#50841) bmwk1200s válasza Joci?? (#50840) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Talán az a legegyszerűbb, ha egy másik macen csinálsz egy bootolható pendriveot.
De kipróbálhatsz egy jó barát apple id-ját, azzal felrakni a mountain liont, aztán a storeból ingyenesen a sierrát.

Semmit sem írok alá!

(#50842) Joci?? válasza bmwk1200s (#50841) üzenetére


Joci??
senior tag

Sajnos nincs kornyezetemben masik mac pedig az lenne a biztos megoldas ha lenne egy boot pendrive, felesegem apple id-jat probaltam, az ovet elfogadta vagyis nem irta ki hogy rossz lenne de megsem lepett tovabb a telepitesbe, nem ertem miert, a sierrat meg mig mukodott a gep probaltam rafrissiteni de nem engedte sajnos, letezik hogy apple letorolte az el capitan-t az app store-bol? Es ilyenkor az ember hogy a fenebe telepitse ujra ha eppen erre lenne szuksege?

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#50843) bmwk1200s válasza Joci?? (#50842) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Elvileg a géphez elérhető legfrissebb rendszert kellene felajánlania és azt telepítenie. Sajnos nem tudom, hogy nálad miért akad el a dolog. PRAM reset és próbáld meg esetleg újra.

Semmit sem írok alá!

(#50844) Joci?? válasza bmwk1200s (#50843) üzenetére


Joci??
senior tag

Ne haragudj kezdo vagyok nagyon, ezt a PRAM resetet hogy tudom megcsinalni?

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#50845) bmwk1200s válasza Joci?? (#50844) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Inditas utan rogton tartsd lenyomva: command + alt + P + R addig amig ujra meg nem hallod az inditasi hangot. Azutan ujra csak a command + R es a recoverybol probald meg ujra. Wifihez recoverybol tud rendesen csatlakozni?

Semmit sem írok alá!

(#50846) Joci?? válasza bmwk1200s (#50845) üzenetére


Joci??
senior tag

Igen wifin fel van csatlakozva azt neztem en is, megprobalom akkor ezt.

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#50847) Joci?? válasza Joci?? (#50846) üzenetére


Joci??
senior tag

Sajnos a helyzet valtozatlan, sikerult resetelni de meg mindig nem akar letolteni, volt hogy kiirta sokadik csatlakozasra hogy nem sikerult csatlakozni... pc van itthon, arrol nem tudok boot pendrivot csinalni?

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#50848) bmwk1200s válasza Joci?? (#50847) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Elvileg biztos, de Pc-rol meg sosem csinaltam maces inditolemezt.
Ebben sajnos nem tudok segiteni, de hatha vki ismeri a how-tot a forumrol.

Semmit sem írok alá!

(#50849) bmwk1200s válasza Joci?? (#50847) üzenetére


bmwk1200s
őstag

[link] Ezt talaltam, remelem igy mar menni fog.

Ha minden igaz innen [link] letoltheto az el capitan.

Sok sikert!

Semmit sem írok alá!

(#50850) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, szívat a VLC...

Akad egy-két film, amitől meghülyül és csak kényszerített kilépéssel tudom kiléptetni. A lejátszás megy szépen, de a bezárásra nem reagál. Csak kényszerítve. Forog a nyalóka és kész. AVI, MKV egyaránt.

A videofájlokat nem vágom, mi lehet a hiba? Ugyanezek a fájlok Windows alatt VLC-vel hibátlanul mennek és nem okoznak gondot..

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.