Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) brickm válasza Syl (#81997) üzenetére


brickm
őstag

Amiket felsoroltál közel sem egy alap böngésző feladatai, pl h a letöltött cuccal mit tegyen. Szerintem legalábbis. Én foglalkozom szoftver automatizációval, ezeket a funkciókat nagyon nem egy böngészővel csináltatnám meg. A scrollozás nálam tökéletesen egyforma a safariban és a chromeban, logitech egerem van. SEMMI eltérést nem látok benne. De amúgy megértem, ha te ezeket várod el egy böngészőtől és tök jó, hogy a FF-(amit egyébként ugye bárki addonolhat kb, mivel O.S. projektekből építkezik)-ezeket tudja, de én nem támogatnám, ahogy az apple sem teszi ezen funkciók bevezetését a safariba.

Az oldal betöltéses dologra nem reagálok, mert oké, hogy annó ezerszer lassabban töltöttek be az oldalak, de a mai trendek azt mutatják, ha egy weblap beötltése több, mint 1mp!! a felhasználó nem szívesen látogatja az oldalt, vagy sokkal ritkábban :)

(#82002) pana0017


pana0017
senior tag

1-2 napja elkezdett pörögni a ventillátorom pedig Safari ment csak pár tabbal és a gyári Mail. Bezártam, újraindítottam a gépet de nem akarta abbahagyni. Már azt hittem vihetem tisztíttatni amikor belenéztem a tevékenység figyelőbe. Egy amp devices agent nevű "program" a CPU-nál 95%-on ment. Kiléptettem, az iphone wifi szinkronizációját kikapcsoltam azóta semmi gond. Találkoztatok már ezzel? Ez valami szuper Catalina újítás?

(#82003) Syl válasza brickm (#82001) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nem fontos a letöltött fájlok kezelése, akkor a nyomtatás funkció is felesleges egy böngészőbe, szerintem :B

> A scrollozás nálam tökéletesen egyforma a safariban és a chromeban

Szintén Logitech egérrel, szerintem ez naaagyon nem egyforma: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82004) TigerCat válasza Syl (#82003) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Logitech saját alkalmazása tudja a finom görgetést, anélkül sajnos ilyen. De ez a macOS f...szsága. Ilyen ezer éve, szerintem sosem lesz javítva.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82005) Syl válasza TigerCat (#82004) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze hogy nem, hisz trackpadra van gyártva. Azon meg kifogástalan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82006) general válasza TigerCat (#81999) üzenetére


general
addikt

kb ugyanez a gondom nekem is a Safarival. a lassúságot én ott érzem leginkább, hogy ha MBP-n használom, akkor állandóan újratölti az oldalt, ha visszalépek egyet, vicc. (lehet, vmi beállítás kérdése, akkor osszátok meg velem)
a kedvencek sáv felül egyszínű, nincsenek ikonok, kb semmit nem találok elsőre, keresnem kell a kedvenc oldalaimat, ez kiborító számomra.
nagyjából ennyi, ha többet használnám, lehet lenne még..:-D de már ezek miatt is felejtős nálam. sajnálom egyébként, mert kinézetre nincs vele bajom.

ja de még dolog, amit totál nem értek, logitech egeret használok (magic mouse-t max levélnehezéknek tudnám elképzelni..), és az oldalsó gombok be vannak programozva default előre és visszalépésre, böngészőben és Finderben is, de a Safari képtelen ezt kezelni, nem működik, mindig egy adott oldalra ugrik, ha csak vissza akarnék lépni egyet. (lehet, h ez is beállítás lenne? nem tudom, nem találtam még meg, és már ez is nevetséges...)

(#82007) TigerCat válasza general (#82006) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Alkalmazásonként is hozzá lehet adni a visszalépést. Egyébként csak legyintésre tölt újra, egérrel nem. Ez tényleg fura.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82008) trobi28


trobi28
addikt

Látom, hogy sokan használtok itt Logitech egeret a Mac támogatottsága okán. Én is gondolkodom, hogy beszerzek egyet. Nincs extra kívánságom, nem játszom, tehát nem kell gamer egér. Ami fontos lenne és erre nincs leírás, hogy nagy legyen. Nagy kezem van hosszú újjakkal, a kis egerek nagyon kényelmetlenek számomra. Vettem már magic moust, de nem tudom használni, nagyon lapos, kicsi a kezemnek :(
Tudtok olyant ajánlani, ami nagy, normál egér és nem 50 ezerbe kerül? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#82009) Syl válasza general (#82006) üzenetére


Syl
nagyúr

Logitech előre-vissza nálam sem megy Safariban/Finderben. Ezért segítségül kellett hívnom a SensibleSideButtons nevű kis programocskát.

(#82004) TigerCat
Hol lehet ezt a smooth cuccot babrálni a Loitech programban? Mert én nem találom. Igaz nem fancy MX sorozatú egerem van (utálom a vezeték nélküli egereket) csak egy G300.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82010) brickm válasza Syl (#82003) üzenetére


brickm
őstag

Hát ez így nem igaz. A böngészőben látott tartalmat, min keresztül nyomtatnád ki, akár fizikálisan, akár PDF-fileba, ha nem magából a böngészőből?... De a letöltött fileok rendszerezése már semennyire nem a böngésző hatásköre, sőt, különösebben hozzá se kéne férjen a lemezedhez, ha belegondolsz, mivel a neten nem kevés futtatható tartalom is fellelhető.

A letöltött tartalmat kategorizálni pl finder és automation scripteket kell használni, ez így természetes.

(#82011) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

nézelődök általános használathoz Macbook 12' - ket viszont rengeteg amibe belefutok hirdetéseknél a neten, hogy a képernyő az cserélt bennük. Az tö jó, hogy új a képernyő, de ezek User errorok lehetnek, vagy ezeknél a gépeknél van ilyen szériahiba, hogy tönkremegy a képernyő?

(#82012) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Szép estét!
Qbittorrentet szeretném rá applikálni a vasra, de azt írja nem nyitható meg mert a fejlesztő nem ellenőrizhető..van valami teendőm vagy felejtsem el? Egyáltalán honnan érdemes letölteni?

(#82013) general válasza monroe8609 (#82012) üzenetére


general
addikt

az ilyen progiknál tartsd nyomva a ctrl gombot és klikk-megnyitás.

(#82014) general válasza TigerCat (#82007) üzenetére


general
addikt

ölben alaptoppal nem használ az ember egeret. :) lehet, hogy a króm jobban eszi az akksit, de engem akkor is idegesít a szafari.. :D és tényleg sajnálom, pedig újra és újra nekifutok, hogy megkedveljük egymást.

(#82015) Smiley válasza trobi28 (#82008) üzenetére


Smiley
őstag

Igaz nem Logitech (bár jelenleg is használok egy m500 és egy mx400-at melóban) nekem a Razer-nek a Deathadder Elite verziója nagyon bejött. Nagyon kényelmes és piszok jó mozgása van. Nem akartam ilyen "gamer" egeret venni magamnak soha, de kaptam egy ilyet ajándékba és azóta imádom, pedig nem nagyon szoktam játékra használni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#82016) monroe8609 válasza general (#82013) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Áh.. köszi. És az mindegy melyik oldalról töltöm le vagy arra figyelni kell?

(#82017) Head88 válasza kkdesign (#82011) üzenetére


Head88
addikt

Azokat a gépeket felejtsd el ha nem akarod szivatni magadat.
A CPU rendszeresen ledöglik bennük, első gen-es pillangó billentyűzet is gyenge konstrukció.

(#82016) monroe8609
Fejlesztő honlapja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#82018) kkdesign válasza Head88 (#82017) üzenetére


kkdesign
senior tag

És Helyette a 13' 2015ös pro gépek? Azokkal mennyire van gond ? :) úgy néztem h kb egy áron van ezzel a 12 colos sima macbookkal

(#82019) Head88 válasza kkdesign (#82018) üzenetére


Head88
addikt

Az jó választás. Talán a legjobb.

(#82020) monroe8609 válasza Head88 (#82017) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Köszönöm :R hát elkezdődött :D

[ Szerkesztve ]

(#82021) lypen99


lypen99
aktív tag

Amugy ez a bongeszo haboru mennyire realis a napi hasznalatban?
Marmint ertve arra, hogy az OSX es a Safari nem megy fluiddan egymassal?

Fura, hogy mindenkinek mas-mas ami bejon es megis azt aggatja (kivetel aki nem) a sajatjat masra.

Mas, ha keresek es programozasra keresek gepet kifejezetten milyen billzetkiosztast kell valasszak?

(#82022) general válasza Smiley (#82015) üzenetére


general
addikt

nekem logitech g502 van, 11 gomb, lejjebb nem adnám, mert nekem munkára nagyon kell a sok programozható gomb (Lightroom). az MX széria nagyon nem jön be, fura.

(#82023) SharpSA válasza lypen99 (#82021) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem a böngészők esetében az a fontos, hogy minden rendszeren és eszközön oda-vissza működjön az összes dolog szinkronizálása: megnyitott lapok, jelszavak, könyvjelzők, előzményeg, beállítások, kiegészítők. Ez utóbbi ugyan mobilon nem nagyon érhető el, de a többi igen.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#82024) Syl válasza brickm (#82010) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem meg ez így nem természetes. És pont ezért tartom butának a Safarit és nem is tudom megszeretni ezen hiányosságai miatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82025) lypen99 válasza SharpSA (#82023) üzenetére


lypen99
aktív tag

Igen, nemely esetben a mobilos dolgok sutabbak, mint asztali tarsaik.

Mondjuk, az iPhoneon eleg a Safari, desktopon FF, most az uj Edget probalgatom, eddig kellemes csalodas.

De amugy FF parti vagyok, mondjuk Macen nem tudom mi a legacelosabb.
Nagyon kivancsi vagyok mar ra, mennyivel fluidabb lehet az OSX, mint a Windows.

Ahogy szoktam olvasni a reviewokat, elegge gyors a Mac.

(#82026) odrif


odrif
MODERÁTOR

Tavasszal kerek születésnapot ünneplek, gondoltam meglepem magam egy Macbook Air 13" 2019-es új laptoppal.
Ajánlott ez a típus? vagy a Butterfly bill. miatt felejtős?

20 éve a Prohardveren

(#82027) TigerCat válasza Syl (#82009) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó kérdés, korábbi alkalmazásokban volt egy csekbox a finom görgetésnek. De nem használom, mert a gombok programozásához a BetterTouchTool kb. ezerszer jobb, illetve a SmoothScroll is jobban személyre szabható.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82028) marton.m


marton.m
tag

Sziasztok!

Új notebook vásárlása előtt állok, és átnézve a windowsos kínálatot arra jutottam, hogy az igényeimnek leginkább egy 15"-es Macbook Pro felelne meg. :D
Design miatt legalább 2016-os gépet szeretnék, ár miatt pedig a felső korlát a 2017-es széria. A maximum keretem 450k, így használt gépben gondolkodom, viszont nincs tapasztalatom még almás világban így kissé félek ezen gépek megbízhatóságától.
Érdemes ilyen laptopot garancia nélkül venni, vagy mindenképp garanciálisat keressek?
Milyenek az Apple gépek szervízköltségei?
Érdemes egyáltalán ebből a két szériából választanom? Sok hirdetésben olvasom, hogy cserélt a kijelző vagy a billentyűzet. :F

(#82029) TigerCat válasza Smiley (#82015) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó. Razer DeathAdder Chroma. Ezzel tolom évek óta, már a másodikat koptatom. Nincs lag, iszonyat pontos, vannak személyre szabható gombok és rettentő kényelmes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82030) Smiley válasza TigerCat (#82029) üzenetére


Smiley
őstag

Tesom regen hasznalt Razer egeret, de megmondom oszinten, csak ezt a csilli-villi rgb-s dolgot lattam benne. Meg aztan a net is tele van vele, hogy tularazott vackok amik hamar tonkremennek. Pozitivan csalodtam benne, mert nalam 0 kopas latszik pedig 2 eve nyuzom.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#82031) SharpSA válasza lypen99 (#82025) üzenetére


SharpSA
veterán

Én adok alapján választok böngészőt, amit írtam. Holnapután elvileg már kezemben lesz egy 11 Pro Max és kiderül melyik lessz a befutó. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#82032) r4z válasza marton.m (#82028) üzenetére


r4z
nagyúr

A billentyuzet a 2015 utani szeriak Achilles-sarka, hosszu tavra nem vennek ezekbol az evjaratokbol. A 2015-osok sokkal megbizhatobbak, illetve a problemak a 16” modellnel meg lettek oldva, de az ugye nem fer bele a keretbe.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#82033) vasi89 válasza lypen99 (#82025) üzenetére


vasi89
addikt

Sokáig safarit használtam aztán lecseréltem chrome-ra. Sokkal stabilabb és jobb is mint a safari. Szerintem a Firefox sem lesz rosszabb a chrome-nál de azt nem használtam még windows alatt sem.

@odrif: azt a gépet a rossz hűtés miatt nem ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#82034) smallcurrant


smallcurrant
tag

Sziasztok!

Videóvágásra, képszerkesztésre, irodai programokhoz ajánlott gépet keresek.
Több évig (legalább 3-4) szeretném használni.

Ez a Mac erre a célra jó lehet?

2.4GHz quad-core 8th-generation Intel Core i5 processor Turbo Boost up to 4.1GHz
Intel Iris Plus Graphics 655
8GB 2133MHz LPDDR3 memory
256GB SSD storage¹
Retina display with True Tone

A válaszokat előre is köszönöm!

(#82035) tboldi válasza vasi89 (#82033) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is Chrome-ozok. Asztali Windows-on is ezt használom, amióta csak létezik, és a MacBookra is vittem tovább. A két gép között fontos a szinkron, viszont telefonon nem, más oldalakat nézegetek rajta, úgyhogy ott maradt a Safari. Ha esetleg mégis át akarok valamit juttatni, AirDroppal (vagy Win esetén Pushbullettal) átdobom.

[ Szerkesztve ]

(#82036) brickm válasza smallcurrant (#82034) üzenetére


brickm
őstag

Videozni inkább 16GB RAM-mal néznék. Meg a 256GB SSD mellé fog kelleni 1-2TB külső hdd

[ Szerkesztve ]

(#82037) smallcurrant válasza brickm (#82036) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#82038) smallcurrant válasza brickm (#82036) üzenetére


smallcurrant
tag

Tudnál valami olyat javasolni, ami a javasolt kritériumoknak eleget tesz?

(#82039) K1nG HuNp válasza vasi89 (#82033) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nemtudom, nekem 2 intellij + 3 docker container + slack + vegtelen safari tab mellett sem indul be a venti, nem mondanam h barmi baj is van a passziv hutessel.

amikor bootcampen hasznaltam windows akkor hallottam eloszor a gepben a ventillatort :)

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#82040) SharpSA válasza K1nG HuNp (#82039) üzenetére


SharpSA
veterán

Az biztos, hogy így van, a Windows jobban eszi az erőforrásokat...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#82041) general válasza tboldi (#82035) üzenetére


general
addikt

miért airdroppozol? mobilon is van króm, és ugyanúgy megy a handoff, mint szafarival... megnyitott oldalak, készülékek, előzmények...

(#82042) tboldi válasza general (#82041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincsenek tartalomblokkolók. Illetve az iOS-ben nem tudsz alapértelmezett böngészőt választani, minden linkre bökve a Safari nyílik meg.

Amúgy telepítve van a Chrome telefonon is, ha kell egy előzmény vagy könyvjelző, de ilyen kb. évente 2x fordul elő. :D

[ Szerkesztve ]

(#82043) SharpSA válasza tboldi (#82042) üzenetére


SharpSA
veterán

Na erre már nem emlékeztem, hogy bármilyen linkre bökve az csak a Safariban nyílhat meg.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#82044) tboldi válasza SharpSA (#82043) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ugyan van egy-két app, ahol ki lehet választani a preferált böngészőt (pl. Spark), de az egész operációs rendszerre nem lehet.

(#82045) general válasza tboldi (#82044) üzenetére


general
addikt

ez oké, csak az airdroppot nem értettem, mert krómon belül attól még látod a desktopon megnyitott oldalakat.

(#82046) tboldi válasza general (#82045) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyszerűbb, gyorsabb így.

[ Szerkesztve ]

(#82047) FIREBLADE78 válasza Head88 (#81989) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Na ezt fájó szívvel olvasom. Idén el kell adnom.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#82048) SharpSA válasza tboldi (#82044) üzenetére


SharpSA
veterán

Világos

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#82049) Syl válasza TigerCat (#82027) üzenetére


Syl
nagyúr

Jah, a G300 szoftvere nagyon más és úgy tűnik sokkal butább is: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82050) kkp900 válasza trobi28 (#82008) üzenetére


kkp900
senior tag

Szia! Nekem Logitech MX Master 2S egerem van 2 is meg vagyok velük elégedve nagyon. Kényelmes aránylag sokáig bírja egy töltéssel,és a programban amit le tudsz tölteni az oldalukról mindent tudsz rajta testre szabni magadnak. Szerintem a legjobb egér és nem elemes hanem aksis.Sőt 3 eszközt is lehet vele irányítani csak át kell alul állítani rajta. Ha újra venném akkor persze az idén megjelent 3-as verziót venném meg amit linkeltem neked. És belefér a kertedbe is vedd online és ha nem tetszik akkor visszaküldöd.én is vagy 3 ajánlott egérrel próbálkoztam mire erre rátaláltam külföldi Setapokat nézegetve..Kb mindenki ezt használja.. Ez meg már a 3-as legújabb verziója. Én is az alzatól vettem ,és vettem hozzá plusz 3 év garit szóval összesen 5 év! És még akkor is benne vagy a keretbe.

https://www.alza.hu/logitech-mx-master-3-graphite-d5669357.htm?kampan=arukereso_hu_prislusenstvi-pro-it-tv_mysi_bezdratove_mg125e2d&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaig

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.