Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) wm2 válasza r4z (#51750) üzenetére


wm2
őstag

egy szájbe...t reklám blokkoló kellene, ami tucatjával írt :DDD

Eldobott wifi: ezt is érdemes tudni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51752) general válasza Alex91 (#51745) üzenetére


general
addikt

és tboldi
az a baj, hogy amikor első pár alkalommal megtörtént, azonnal kipróbáltam a tabletem hotspotjára is csatlakozni, hogy kizárjam a routert (eddig nem nagyon használtam a wifit otthon), de sajnos arra sem csatlakozott. és ez többszöri hibánál is így volt.
ma felhívtam a hsz után azért a telekomot, hogy nézzenek rá, hátha ezúttal a hálózat a hiba (és a múltkori SMC meg NVRAM reset esetleg helyretette a macbookot), és valóban találtak hibát, amit elvileg javítanak, sőt, ki is fog jönni valaki a napokban.
szóval reménykedek, hogy rendbejtött a resettel. most kivárok, ha később is jelentkezik a wifi-hiba, akkor viszont szervíz.

(#51753) general válasza wm2 (#51751) üzenetére


general
addikt

uhh..köszi, esetleg valami summázott lényeg valahol magyarul? nem létezik, hogy mindig minden csak angolul létezik. (jól beszélem a nyelvet, de nincs mindig erőm angolul olvasni, főleg hosszú hivatalos szövegeket..)

(#51754) wm2 válasza general (#51753) üzenetére


wm2
őstag

amikor minim volt, rendszeresen bezavart, ledobott ha be volt dugva vmi usb3 eszköz, elég volt egy pendrive is

Ozora <3

(#51755) general válasza wm2 (#51754) üzenetére


general
addikt

ez komoly? ha be van dugva egy pendrive (ami azért elég gyakori, lássuk be), hajlamos eldobni a wifit a mac? jajj..

(#51756) wm2 válasza general (#51755) üzenetére


wm2
őstag

ez nem a mac hibája, az usb3 átviteli frekvencia zavarja a 2,4-es wifit, régi történet

Ozora <3

(#51757) madle válasza wm2 (#51756) üzenetére


madle
őstag

Nekem majdnem volt ez végett egy idegösszeomlásom :D Hetekig kínlódtam az internet eldobálással, megszakadással, stb.... Mikor rájöttem, hogy a My Passport 3.0 külső HDD-t mindig a Macbook Air, töltő felől kapcsoltam rá, és olyan tartóm volt hogy pont ott be tudtam tenni a gép alá a vinyót.
Először arra gyanakodtam, hogy a vinyó mechanikus mozgása miatt valahogy zavarhatja a wifi antennát, de ezek szerint a 3.0 a probléma, mindenesetre ahogy kiiktattam a megszokott helyről a vinyót, és messzebre tettem, eltűnt a probléma.

(#51758) wm2 válasza madle (#51757) üzenetére


wm2
őstag

igen, ahol a 2 interfész megfelelő távolságra van egymástól, ott nem jelentkezik, de a mini is pont ebbe esett, mint az AIR, érdemes az ac-s wifit eröltetni, panelben különösen, ahol az egész building nyilván zsúfolásig tele 2,4-el

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51759) Papamaco válasza Diokhan (#51706) üzenetére


Papamaco
tag

Nos,elvittem szervízbe,de nagy a sötétség ott is,nem tudnak rá mit,mondani.
Azt mondják,hogy lehet alaplap csere megoldja,vagy topcase csere.
Próbaként kipróbáltuk,ha telepítő lemezről bootolok,akkor terminalban rendben mennek a billentyűk.
Így innentől passzolom. :W

(#51760) general válasza wm2 (#51756) üzenetére


general
addikt

értem, köszi, akkor erre is figyelek majd, hátha ez is bejátszott.

más...(általános kérdés, nem neked)

El Capitan alatt le lehet frissíteni a Findert újabb verzióra vajon? (asztalin az van fent, .4-es verzió) azon még nem tudom beállítani, hogy nézetben a mappákat mutassa felül és agybajt kapok tőle :D

[ Szerkesztve ]

(#51761) TigerCat válasza r4z (#51750) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Parancsolj: Cleaner for Facebook

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51762) skbalint válasza general (#51752) üzenetére


skbalint
tag

Nekem is belassult néha 2.4GHz-en (bár eldobni azért nem dobta), amióta át lett rakva 5GHz-re semmi baja, egy próbát megérhet ha 2.4Ghz-en van neked.

Milyen routered van?

(#51763) r4z válasza wm2 (#51751) üzenetére


r4z
nagyúr

Az uBlock nekem bevalt, YT reklamokat is leirtja :)

TigerCat: Thx!

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51764) megema válasza r4z (#51763) üzenetére


megema
őstag

Én nemrég váltottam Adguard-ra macOS-en és iOS-en is. Olyat is megfog, amit más blokkoló (AdBlock, Adblock Plus) nem. Plusz alapból a Safari tartalomblokkolási technológiáját használja, a többinél külön aktiválni kell.

(#51766) solties


solties
tag

Ami a wifi eldobást illeti, ma én is észrevettem egy jelenséget. Egyszer csak belassult, majd elment a net. Gondoltam újraindítom a routert, hátha segít. Újraindítás után nem látta többet a wifi hálózatomat az Air! Minden mást igen, pl a szomszédok wifi-jét is látta, csak az enyémet nem. Többször újraindítottam a Mac-et is, semmi..Ami érdekes, hogy a többi eszközöm, iphone, samsung TV, Samsung teló, Asus laptop látta a wifimet. Csak az air nem! :W
Magyarul nem a router volt a hibás! Majdnem kihajítottam a macbookot az ablakon, aztán egyszer csak megjavult valamitől...Na erre magyarázat valaki? Asus router 2.4 GHz 300Mb.

(#51767) atirag


atirag
őstag

Hogyan tudok egy videot átküldeni airdrop-al egy iphone 7-ről egy macbook-ra? Mert hiába nyomkodom a telefonon a gombot nem akar megjelenni.

(#51768) madle válasza atirag (#51767) üzenetére


madle
őstag

Nekem is csinálta néha össze vissza, de most helyreállt, a Macbookon megnyitottad Finderben az Airdrop mappát? Akkor kapcsolódik be a Bluethoot elvileg.

(#51769) tboldi válasza atirag (#51767) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bluetooth bekapcsolva a MacBookon?

(#51770) Lall válasza atirag (#51767) üzenetére


Lall
veterán

Mindkét helyen legyen a bluetooth bekapcsolva.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#51771) atirag válasza madle (#51768) üzenetére


atirag
őstag

Biztos az a baj,hogy túl nagy a file. De nem értem miért nem jelzi,hogy "figyelj dolgozom!"
Nem túl jó ez így. Megoldottam maildrop-al.

(#51772) xors


xors
senior tag

na ilyenkor milyen az időjárás? paprika jancsi mosogat? :DD

(#51773) general válasza skbalint (#51762) üzenetére


general
addikt

telekom gyári router, nem egyszerű cserélni, mert az kapja a coax kábelt, majd onnan a set top box...

(#51774) bmwk1200s válasza wm2 (#51546) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ezt láttad? [link] :Y

Már csak poénból is kellene... de az asszony tuti ezer százalék, hogy megölne :DDD

MIt gondolsz? Ezt megvegyem? [link] Erre felmegy a Tiger... és úgy is asztalon menne nosztalgiából...

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51775) Smiley válasza bmwk1200s (#51774) üzenetére


Smiley
őstag

Ez szerintem nagyon sok erte, raadasul eleg csunyan meg van utve...
Ha mar powerbook, az enyem most lett szetkapva ujra, es ujrahuztuk az osszes csavart, most olyan feszes lett a zsanerja mint ha uj volna. Amugy siman lehet ezeken a mai napug melozni is... :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51776) bmwk1200s válasza Smiley (#51775) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem veletlen szeretnek egyet... :D

Semmit sem írok alá!

(#51777) Alex91 válasza general (#51773) üzenetére


Alex91
félisten

Be kell tenni egy sajatot melle, nalam is igy van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51778) wm2 válasza bmwk1200s (#51774) üzenetére


wm2
őstag

áá nem, 1,67ghz/2gm ram cto modelleket kell, germán ebay jobb. Olcsóbb is. :) Ezekre mehet a 10.5. 2gb-al L bírják.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51779) bmwk1200s válasza wm2 (#51778) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:C :R

Semmit sem írok alá!

(#51780) general válasza Alex91 (#51777) üzenetére


general
addikt

nna, közben most reggel ki is jött a telekomos srác, lecserélték az új modellre routert, ez már tud 5GHz-et. sebességben a 120as letöltést még így sem tudja (ehhez nem értek), de a 94mbs nem rossz, csak megbízható legyen, meg ne akadjon.

(#51781) TigerCat válasza general (#51780) üzenetére


TigerCat
nagyúr

2 napja váltottunk 250-ről 500-as UPC-re, azt is hozza a gépem szépen. Pedig több módon csatlakozunk, egyszerre 25-30 drótos és 20-25 mobil eszközzel. Konkrétan párhuzamosan két külön 2,4 GHz-es és egy 5 GHz-es WiFi-n, illetve LAN-on. Terhelés alatt is hasít... A szolgáltatótól kapott Connect Box-ot csak modemként használjuk, bár otthon egy-két géppel gondolom az is rendben van. Asus RT-AC66U router.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51782) general válasza TigerCat (#51781) üzenetére


general
addikt

jó, hát az egy komoly router, ismerem, nekem itt a gyári telekomos van, de itthonra, egy noti meg egy telóra bőven jó.

(#51783) Diokhan válasza bmwk1200s (#51776) üzenetére


Diokhan
addikt

Hogy Ti miket nem találtok... Egyébként szép régi darabok... Talán egyszer majd megőrülök és csinálok egy Apple múzeumot :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51784) TigerCat válasza general (#51782) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Annyira nem az, de valóban komolyabb az átlagnál, azonban még a megfizethető kategóriába esett amikor vettem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51785) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Szánalom a köbön: Érkezhet a hivatalos USB-C MagSafe adapter

Idióták...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#51786) general válasza bLaCkDoGoNe (#51785) üzenetére


general
addikt

így mondjuk bármelyik oldalra teheted. ha eleve a notival jött volna, még taps is lenne

(#51787) Diokhan


Diokhan
addikt

Ma este beugrik az SSD a HDD helyére, drukkoljatok srácok, hogy ne csesszek el semmit :D :DDD

(#51785) bLaCkDoGoNe: Erre mondtam pár napja, hogy az utóbbi időben nem történt semmi az Apple-nél, ami pozitív lett volna... Így kell hivatalosan is hülyét csinálni saját magunkból, mint ahogy az Apple tette...

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51788) Smiley válasza bmwk1200s (#51776) üzenetére


Smiley
őstag

En most rakom ujra eppen, hat nem 2 perc egy komplett gnu-s rendszer-t alavarazsolni... kicsit elszoktam mar ettol, egy gcc forditas kb 2,5 ora. Viszont ha kesz lesz akkor tutira fogom melora hasznalni, mert nagyon szeretheto egy cucc, es ezek a console-os dolgok ugyanugy futnak rajta mint a mai gepeken. Egyedul az iterm2 a nagy szivfajdalmam hogy az nem elerheto tiger alatt, leopard alatt menne, de az meg egy annyira fos rendszer, hogy inkabb ne is beszeljunk rola.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51789) TBMC


TBMC
addikt

Logitech MX Master
- jelenleg unifyinggal használva (mint az korábban kitárgyaltuk, eddig tökéletes volt, smooth meg minden, nem úgy mint a frissítés óta BTval)

szóval, a mina gondolt egyet munka közben és nem akart kattintani. Van, hogy 3-10mpig nem tudok klikkelni vele. A mutató mozog smooth meg minden, microlaggok sincsenek de hiába klikkelek nem történik semmi.

Volt osx restart, egér restart, unifying újrapárosítás...
néha előjön megint, nem javúlt semmit..

valakinek ötlet???
- korábban semmi ehhez fogható problémám még nem volt... :U :F

markbellus.hu 

(#51790) TigerCat válasza TBMC (#51789) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A megoldás M A D Z A G O S egér. Nem túl elegáns, de fájintos. Amúgy ötletem sincs, de te is tudod, küzdöttem vele eleget, szóval most nem állnék neki ismét...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51791) TBMC válasza TigerCat (#51790) üzenetére


TBMC
addikt

iiigen, tudom :D
csak azt nem értem, eddig mi a pcsáért működött rendesen, ma meg mi a fene lelte... :U

markbellus.hu 

(#51792) TigerCat válasza TBMC (#51791) üzenetére


TigerCat
nagyúr

X-Akta

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51793) general válasza TBMC (#51789) üzenetére


general
addikt

Logitech G502 (igen, madzagos), nálam nagyon precízen működik, nulla lag, semmi hiba, macbookon és asztali hackintoson is frankón műxik. egyedül a scrollozás durva, mintha baltával akarnál fatojást faragni, én egyedül ezzel küzdök, segédappok segítenek valamelyest.

[ Szerkesztve ]

(#51794) Diokhan válasza TigerCat (#51792) üzenetére


Diokhan
addikt

Szólított valaki? :DDD

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51795) wm2 válasza Smiley (#51788) üzenetére


wm2
őstag

meg a PPC_iTerm2 egy bugos xar, úgy kaptam egy tákolt verziót, ami már elfogadható és nem esik szét meg pörgeti az egekbe a cpu-t, a Leopardot meg egy nap mire belövöd, 3D mentesíted meg miegymás, secters-el, onyx-al stb.-vel, de legalább több a program rá és clicktoflash/clicktoplugin-al éveken át neteztem vele, így nézett ki az asztal tavaly vmikor: G5 Leopard Desktop 2016 2x RAID SSD-ről futott a rendszer, kb. egy Sata2 sebességet kell elképzelni, de nem volt olyan év, hogy random ne omlott volna össze szegénykém, így carbonoztam a rendszert, ami mai napig megvan :)

Ozora <3

(#51796) TigerCat válasza Diokhan (#51794) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, Scully ügynök?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51797) Smiley válasza wm2 (#51795) üzenetére


Smiley
őstag

Az iTerm-et takoltam en is eleget, rendesen ossze is vesztem a fejleszto sraccal. Nem is akarok leopard-ot, csak ezt a franya safari/webkit-et kellene ravenni, hogy megegye az ilyen elcseszett https oldalakat. Amugy szerintem szarul van belove a ph-s server, de hiaba irtam a bug topic-ba, sot jobban utana is neztem, es szerintem ugy van osszeganyolva server, mivel m.gamepod.hu alatt mas cert van, gondolom masik virtualhost-al, es az egesz ph lapcsalad kozul ez az egy oldal mukodik jol. Nem nagyon reagaltak ra, szoval inkabb megkeresem majd magamnak a megoldast.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51798) general


general
addikt

mi a fenétől lehet az, hogy egy műszeres kalibrálás után (i1 DisplayPro) az ablakok részei, fejléc, oldalsáv, mikor hogy, ilyen fantasztikusan undorító rózsás árnyalatot kapnak? az alábbi screenshot az asztali gépemről készült, amin hackintosh van, az imént kalibráltam, de korábban már írtam erről, hogy ha a macbookot kötöm rá a monitorra külső kijelzőként, ugyanezt az eredményt kaptam. :W nagyon zavaró
találkozott már valaki esetleg ilyesmivel?

(#51799) wm2 válasza Smiley (#51797) üzenetére


wm2
őstag

az a baj, hogy fogalmam sincs már, hogy a kis Tiger-es PB-n miket csináltam az évek alatt, tényleg nagyon régóta megy, de ha találnék egy szép CTO 15"-17"-es modellt biztos MorphOS-el próbálkoznék, de jelenleg ez van:

The price is 79 EUR for one laptop or desktop computer. Special pricing of 49 EUR per device is offered for EfikaPPC and Sam460 systems.

The unregistered version of MorphOS includes the full functionality, but slows down operation after a 30 minutes period until you choose to reboot your computer.

Így viszont felejtős. Többet ér az OS, mint a gép. Persze aki szeretne régi almás laptopon amigázni, annak megérheti, mivel mindenben jobb, mint a régi Leopard vagy Linux disztrók, viszont fanatizmust kíván. Nem kicsit.

Tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=06m8pF_8JpM

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51800) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Szerintetek egy normal bongeszos hasznalat mellett 60 fokos CPU homerseklet az okes? Vagy lehet elcsesztem a pasztacseret es keves lett? Pedig eleg szepen megcsinaltam emlekeim szerint! A fan 2000-en porog, szoval alapjarat. MBP 2011

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.