Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) wm2


wm2
őstag

Photos-t próbálom felturbózni, mert eljön az idő lassan, amikor L kell hagynom :O a jó öreg Aperture alkalmazást. Hasonló beépülőket keresek, mint az "External Editors for Photos". Tipp?

Ozora <3

(#51302) buvartacsko válasza wm2 (#51300) üzenetére


buvartacsko
addikt

ezzel vigyázni kell, valakit olvastam múltkor aki beleesett abban a problémába hogy maradt pár cent amit már nem tudott elkölteni, ezért nem tudott visszaváltani a magyar storeba.

(#51303) TigerCat válasza wm2 (#51301) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezzel mindent hozzáadhatsz ami képes képet szerkeszteni, szóval más nem kell:

A szerkesztés végén ide tér vissza és az eredeti módosul a Fotók alkalmazásban. Természetesen a módosítások visszavonhatók.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51304) wm2 válasza TigerCat (#51303) üzenetére


wm2
őstag

áá ok, jó lesz így, de h a livescores meg a fluid mit keres az editorsban :DDD jó lenne szerkeszteni a listát, bár a favorites is elég lehet

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51305) TBMC


TBMC
addikt

skacok!
kéne egy kis sürgős help!

mi a fenéért nem akar forkliftből csatlakozni?
(próbáltam egybeírni a portot is a hoszthoz, sehogy nem megfelelő számára, folyton hibaüzeneteket dobál... más ftphez természetesen (sajátokhoz tökéletesen kapcsolódik))

filezillával pedig simán csatlakozik. csak rühellem a filezillát ráadásúl rohadt instabil mert állandóan le-fel csatlakozik - bármely ftphez,

markbellus.hu 

(#51306) buvartacsko válasza TBMC (#51305) üzenetére


buvartacsko
addikt

Passive mód?

(#51307) TBMC válasza buvartacsko (#51306) üzenetére


TBMC
addikt

úgy is próbáltam, nem segít, ugyan ez az üzenet :( :W

markbellus.hu 

(#51308) Diokhan válasza TBMC (#51307) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez bizony Tim bosszúja...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51309) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Lehet, hogy a hangos billentyűket is távolról hekkelték meg... :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51310) Diokhan


Diokhan
addikt

Srácok.

Elolvastam ezt az új file rendszer dolgot, már amennyit tudni lehet róla.

-Drives formatted with Sierra’s version of APFS may not be compatible with future versions of macOS nor the final version of APFS.
A Sierra verziójú APFS-re formázott meghajtók lehet, hogy nem kompatibilisek az későbbi verziójú macOS-el, ami a végső verziót használja az APFS-nek

-There is currently no supported way to convert an HFS+ volume to APFS.
Jelenleg nincs mód a HFS+-t APFS-re konvertálni.

-The only option currently available for APFS is a case sensitive filesystem.
Jelenlegi file rendszer kis-nagybetű érzékeny, ezzel nincs különösebb bajom.

-APFS cannot be used with Time Machine, FileVault encryption, or Fusion drives.
APFS jelenleg nem használható a Time Machine-al, a meghajtó titkosítással és fusion drive-al.

What the...?! Ennek így most van értelme?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51311) buvartacsko válasza Diokhan (#51310) üzenetére


buvartacsko
addikt

Béta verzió, a kommentednek nincs értelme nem az APFS-nek. :)

(#51313) TigerCat válasza Lazika (#51296) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Továbbra is csíkoz. Igaz, csak alkalmanként... Remélem javítják.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51314) TBMC válasza TBMC (#51305) üzenetére


TBMC
addikt

LOL, egy program újraindítás megoldotta, tökéletesen csatlakozik azóta. :U

markbellus.hu 

(#51316) bmwk1200s válasza Diokhan (#51310) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha jól tudom ezek régebbi infók és a fejlesztőknek szólnak.

Itt egy Apple fejlesztői bemutató az APFSről: [link]

Mikor hivatalosan kiadja az Apple, élesben én biztos leszek benne, hogy a kompatibilitási "hibák" megszűnnek és látva az iOSben tapasztalható előnyöket jó kis fejlesztés lesz ez. :K

(vajon az MS mikor lépi már meg egy új filerendszer bevezetését? azért az NTFS se mai gyerek)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51317) Diokhan válasza bmwk1200s (#51316) üzenetére


Diokhan
addikt

Na, így kell értelmesen megválaszolni egy kérdést.

Köszi, akkor várjuk a végső verziót is. Épp most készülök HDD-ről SSD-re váltani, már úton van, elvileg pár napon belül meg is jön. Ha jól láttam a videón ez az új file system már SSD-re van optimalizálva (vagy javítottak rajta). Viszont, 2010 mid 13 colos prón inkább kapitányt javasolsz vagy lehet Sierra? Te melyiket tennéd fel? Jelenleg még csak 4Gb ram van, de az SSD után majd a Ramot is szeretném fejleszteni a lehető legtöbbre (ami azt hiszem 8 Gb a hivatalos információk szerint)

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51318) bmwk1200s válasza Diokhan (#51317) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ez teljesen személyesen tapasztalat, de én a 2010es gépekre Maverickset szoktam javasolni. Az azutáni rendszereket nehézkesebben kezeli. Végül is 7 éves hardver. Ha csak nem létszükséglet az a néhány plusz szolgáltatás, amiket az újabb rendszerek adnak én maradnék a Mavericksnél. Itt viszont figyelni kell, hogy a Trim nem lesz aktív és nem is kapcsolható terminalból. Ugyanakkor van rá app, hogy bekapcsold (amennyiben kell a Trim). Én ennek kivédése érdekében az osztrák Angelbird SSD-t építettem be, ami nativ Trim támogatással érkezik Mac alá.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51319) Diokhan válasza bmwk1200s (#51318) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszönöm a gyors választ!

Nos próbáltam az általad javasolt Maverickset, volt fent egy hónapig, de több problémám is volt vele. Egyrészt a Safari nagyon régi benne, sok oldalt egyszerűen nem volt hajlandó betölteni. (Maga az apple oldala meg kiírta rá, hogy nem támogatott böngésző) Ezen kívül én rengeteget használom a jegyzeteket, ami szintén nem kompatibilis ezen a verzión, tehát a telefonon megírt jegyzeteket nem tölti le a gépen lévő app-ba. A Siri nélkül teljesen jól megvagyok, de azt szeretném, hogy a telefonommal maximálisan együtt tudjam használni a laposomat is. 5S mellé elég egy mid 2010, de a Mavericks már sok dologhoz túl régi. (Eltekintve attól, hogy kinézetre sokkal szebb, mint a mostani macOS, akárcsak a 6-os iOS is sokkal szebb, mint a mostani.).
Szóval ezért gondoltam a kapitányra. Vagy esetleg más javaslatod van?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51320) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Hosszú hosszú évekig használtam Apple termékeket. Volt köztük 2 db iMac G3- iMac G5, iBook G3 és G4, eMac, és 2db inteles c2d-s macbookom is.

Szerettem volna egy Macbook pro-t venni. Nyilvánvalóan nem c2d-s gépet. Hanem egy i5-s gépet, legalább 2012-től. Ezek a gépek a mai napig pofátlanul drágák használtan is. Legalább 130-140 e ft-tól vannak árban sok helyen.

Úgyhogy emiatt is váltottam almáról egy használt T430-as Thinkpadre. Nem bántam meg, mert nagyon jó áron jutottam hozzá egy nagyon jó hardverhez, szép állapotban.

Az os x valóban az egyik legfelhasználóbb os amit eddig használtam. De azt, hogy hardveresen használtan is 2-3 szoros árban vannak, az azért pofátlanság. Hiányzik az OS X, illetve az almás gépek is. Semmivel nem rosszabb ez a Thinkpad egy azonos hardverű Apple gépnél, ráadásul harmadáron jutottam hozzá. A win-t szokni kell, mert évekig Apple gépet használtam. Az összeszerelési minősége véleményem szerint kifogástalan. Ha lesznek értelmes áron Apple gépek, akkor majd ismételten venni fogok.

szakallasgy

(#51321) bmwk1200s válasza Diokhan (#51319) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Hmm.. akkor azt tudom javasolni, hogy tesztelés jelleggel tedd fel mindkét rendszert külön-külön particióra (indításnál alt-ot nyomva tartva jön be a boot választó) és nézd meg melyikkel használhatóbb a rendszer. Sebesség, stabilitás, üzemidő.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51322) Diokhan válasza bmwk1200s (#51321) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszönöm, lehet, hogy úgy lesz. (Az alt-os dolgot vágom, jelenleg bootcamp-el van feltéve WIN7 dual boottal, ha win kell, mindig alt-al indítok). Egyébként van annyi különbség a kapitány és sierra között, hogy érdemes megcsinálni ezt a tesztet...?

128 Gb SSD fog érkezni, elég nekik 60-60 giga...?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51324) bmwk1200s válasza Diokhan (#51322) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Presze, elég lesz nekik 60-60 giga. Ezt nehéz megmondani, hogy érdemes-e... vannak itt a fórumon, akiknek a kapitány fut jobban, van akiknek a Sierra. Ha legalább 2014es géped lenne, nem lenne kérdés a Sierra...
Tudod mit? Tedd fel a Sierrát, tedd fel rá a frissítéseket aztán használd. Ha nem igazán tetszik egy két hét használat után, akkor próba a kapitánnyal.

Semmit sem írok alá!

(#51325) Diokhan válasza bmwk1200s (#51324) üzenetére


Diokhan
addikt

Nekem az egyetlen problémám a jelenlegi konfiggal a strandlabda. Meglátom és fel tudnék robbanni. Persze most még HDD van benne, de kiváncsi leszek, hogy az SSD ezen mennyit fog javítani.
Ja és a youtube videók lejátszása... Teljes képernyőn HD videóba beletekerni főbenjáró bűn, mert onnantól kezdve 5/cre lefagy a kép, és áll egyhelyben, a hang pedig szépen megy. Ugyanez van ha kilépek teljes képernyő nézetből.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51326) bmwk1200s válasza Diokhan (#51325) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sokat fog javulni az SSDvel és a 8GB rammal. Ez érzetre kb. akkora boost, mint egy új gép. :)

Semmit sem írok alá!

(#51327) general


general
addikt

van közvetlen törlésre bill-kombó, hogy ne kelljen kukázni majd azt üríteni?

(#51328) tboldi válasza general (#51327) üzenetére


tboldi
nagyúr

cmd + alt + backspace

(#51329) lugosi válasza szakallasgy1 (#51320) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy T420 van a thinkpad szériából, idén 6 éves de a mai napig hibátlanul működik (1-2 hónapja kellett csinálni egy windows reinstallt). Jó gépek, ez tény.

(#51330) TBMC


TBMC
addikt

feldobtátok már a 10.12.4et? most olvastam vissza, hogy már igen :K
míg kajáltam, lefrissítettem, mintha minden sokkal gyorsabb - gördülékenyebb lenne.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#51331) TigerCat válasza TBMC (#51330) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyjából ezt tapasztaltam én is, leszámítva a Safari egyszeri összeomlását és a kijelző folyamatos vibrálását. Olyan, mintha nem 60 Hz-en menne. Állítólag hegesztettek valamit a Mail-en is, de ezen előnyöket még nem tapasztalom. Night kapcsoló nem érdekel... Amúgy ja. Gyorsabb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51332) Imy válasza TigerCat (#51331) üzenetére


Imy
veterán

Akkor érdemes, vagy nem érdemes frissíteni? Lehet nem igazán jól sikerült a frissítés? :F

(#51333) TigerCat válasza Imy (#51332) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem mindenképpen. A megjelenítési hiba nem kritikus, inkább csak bosszantó.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51334) general válasza tboldi (#51328) üzenetére


general
addikt

:R

(#51335) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Őőőő...windowsnál van a del gomb, amit ha egy szövegbe nyomkodok, akkor az utána lévő szöveg karaktereit kezdi törölni. Itt mac os alatt, melyik gomb ez?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51336) Lazika válasza TigerCat (#51313) üzenetére


Lazika
senior tag

Kipp-kopp nálam jó... Bár a safari technology preview csinál olyant, hogy pl youtubon vagyok és az ikont homályosan és kockásan jeleníti meg néha... de hát béta. Szóval megbocsájtható neki :D

[ Szerkesztve ]

(#51337) TBMC válasza TigerCat (#51331) üzenetére


TBMC
addikt

A külső monitoron van ez a jelenség?

markbellus.hu 

(#51338) nord_ válasza V.Stryker (#51335) üzenetére


nord_
veterán

Fn plusz vissza nyíl.
Egyébként ott a billentyűzetnéző. ;)

(#51339) TigerCat válasza TBMC (#51337) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyelőre csak ott, mert a beépítettet nem használtam tegnap óta. Majd este kiderül... Egyébként alig észrevehetően vibrál a kép. Folyamatosan. Tolok majd egy tiszta telepítést, hátha megoldja, de kétlem. Talán fel sem tűnik senkinek. Még a Google nem hozott találatot rá.

(#51336) Lazika:
Minden szoftver béta. Még nem láttam olyat, ami kész lett volna.
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51340) Nescafé


Nescafé
őstag

10.12.5 beta 1 elérhető

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#51341) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Kint a 10.12.5 beta 1 Na nézzük :DDD

(7 másodperccel előztél meg :DDD )

(#51342) TigerCat: Mindenképp! :)

(közben megy fel a sajátokra az iOS 10.3.2 beta 1 is)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51342) TigerCat válasza bmwk1200s (#51341) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Meg kellene próbálnom azt is... Hátha.
Legyetek szívesek írjátok meg mit tapasztaltok!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51343) Nescafé válasza bmwk1200s (#51341) üzenetére


Nescafé
őstag

Ha van valami új dolog ird már meg. Köszi

 iPhone 15 Pro

(#51344) Imy válasza TigerCat (#51342) üzenetére


Imy
veterán

Én még várok egy hetet, mi lesz, addig kijön minden bug.

De nem tesztelik eleget előtte? :F

(#51345) V.Stryker válasza nord_ (#51338) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tudom, hogy nagyon amatőr kérdés, de mi az a billentyűzetnéző? A spotlight nem dobott rá ki semmit. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51346) TigerCat válasza V.Stryker (#51345) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállítások - Billentyűzet
Itt megtalálod...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51347) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Fent van. Egyelőre semmi újat nem tapasztalok. Sejtem, hogy majd ez hoz viszonylag annyi stabilitást és sebességérzetet, mint amilyet a régebbi rendszerek is adtak 10.x.5 alatt. Csak a gond az, hogy ilyen állapotban illeni eleve kiadni...

Semmit sem írok alá!

(#51348) celf


celf
őstag

hi, Diskmaker X miért nincs az ajánlott programok között? csak érdeklődöm :) mert már van saját boot drive készítője az OS X-nek?

(#51349) general


general
addikt

beszéltek itt az új verziókról. ezt lehet simán frissíteni valahogyan, vagy le kell tölteni és cleaninstall? (a szoftverfrissítésnél nekem nem ajánlja fel)

(#51350) bmwk1200s válasza general (#51349) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Béta :)

Semmit sem írok alá!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.