Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) madle


madle
őstag

Olyannal találkoztam most az új frissítés óta, hogy egy bizonyos készenléti állapot után, elkezdi valami teleírni az SSD-t, 45GB szabad helyem volt, futtattam a Civilization VI-ot mikor kiléptem a játékból 20GB maradt, elkezdtem használni a Safarit, és folyamatosan jelezte az iStat hogy 19Gb... 15GB.... Mac névjegyénél a Tárhely kezelés szintén észleli, de nem látom mi az. Azért érdekes, mert az előző verziókban nem csinálta ezt. Újraindítottam most visszajött a tárhely. Ja, és borzasztóan laggol a gép olyankor. Tevékenységfigyelőben nem látok semmit.

Nincs bekapcsolva Time Machine az SSD-re.

Igen most újabb tapasztalat, újraindítást követően 45GB-om volt, most 5 perc Safari használat után már csak 38GB.

[ Szerkesztve ]

(#51652) Bryan_24


Bryan_24
újonc

Sziasztok!

Egy barátom kért meg egy probléma megoldására, egy 2010-es MacBook Pro kapcsán, és érdeklődnék, hátha valakinek fordult már elő hasonló. Egyelőre csak főleg Windowsban vagyok járatos, ezért is írtam ide.

A MacBook (15-ös, SSD-vel) pasztázás után elkezdett furcsán viselkedni: az egész rendszer a belépéstől kezdve lelassult, szinte használhatatlan szintre, a touchpad nem működik, viszont külső USB egérrel megmozdul, a billentyűzet is sokszor csak többszöri lenyomás után reagál, illetve a ventilátorok szinte maximális fordulatszámon pörögnek. Korábban nagy mértékben melegedett a gép, de ez a paszta cseréje után megoldódott. (az előző tulaja a gépnek nem igazán törődött a karbantartással)

Amióta fennáll ez a probléma több dolog is ki lett próbálva netes utána olvasás után, például PRAM alaphelyzetbe állítás, SMC alaphelyzetbe állítás.. Semmi nem változott, az oprendszert pedig nem lehet újratelepíteni sem, visszaállítási lehetőséget sem ad.

Találkozott már valaki hasonló problémával? Ha igen, abban az esetben mi oldotta ezt meg, vagy bármilyen tipp, hogy mivel lehet még próbálkozni így házilag?

Köszönöm! :)

(#51653) tboldi válasza toth_janika (#51648) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nyilván a nagyobb SSD lenne a legjobb, de a microSD kártya egy jó kompromisszum és viszonylag olcsó, rövidebb adapterrel* nem is lóg ki nagyon. :)

Nálam így néz ki:

*Olyan is létezik, ami ezüst színű és egy síkban van a MacBook oldalával, de azok drágábbak. Én csak egy egyszerű feketét (eBay, 1 dollár) használok.

[ Szerkesztve ]

(#51654) r4z válasza V.Stryker (#51645) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem mokolas ez, csak az OS lehetosegeinek a kihasznalasa ;)

(#51650) general: Nem csak a firmware egyedi, a csatlakozo is.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51655) Dhampir válasza tboldi (#51653) üzenetére


Dhampir
félisten

Viszont a microSD hamarabb kinyiffanhat, vagy nem?

(#51656) tboldi válasza Dhampir (#51655) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elképzelhető, én per pillanat csak kevésbé fontos dolgokat (képek, zenék, videók...) tárolok rajta.

szerk.: Most így állok. A Dokumentumok nagy része a Win10 virtuális gép. :D

[ Szerkesztve ]

(#51657) wm2 válasza bmwk1200s (#51552) üzenetére


wm2
őstag

Ezt nézd, PCC OSX Tiger-től lehet vele:

https://plexydesk.org/

Ozora <3

(#51658) bmwk1200s válasza wm2 (#51657) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:Y

Nem akarod veletlenul kiprobalni? :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51659) wm2 válasza bmwk1200s (#51658) üzenetére


wm2
őstag

majd :-) de ezzel már lehet tupírozni

jah és PCC=PPC :DDD

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51660) bmwk1200s válasza wm2 (#51659) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:R

Amúgy a hibát észre sem vettem :DDD

Semmit sem írok alá!

(#51661) r4z válasza Bryan_24 (#51652) üzenetére


r4z
nagyúr

A kovetkezok kozul valamelyikre tippelnek: rosszul raktad ossze, rossz helyre kerulhettek a hoszenzorok, a statikus elektromossag artott meg neki.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51662) r4z


r4z
nagyúr

OFF: Előkerült az Intel dedikált GPU-val operáló processzora

Adja az eg, hogy ez keruljon a kovetkezo MacBook Proba...

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#51663) bmwk1200s válasza r4z (#51662) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Inkább csak a 13"asba. Ott nem gond talán annyira, hogy a rendszermemóriából csippent le. A 15" proba inkább maradjon egy külön GPU saját, legalább 4GB rammal.

Semmit sem írok alá!

(#51664) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Ha minden jól megy a következő 1-2 hónapban fogok tudni venni egy új macbookot. A kérdésem az lenne, hogy melyik pro modellt válasszam? Konkrétan a Touch bar vs 2015 között vacilálok, mindkettő 1 TB-vel.

Köszönöm előre is!

(#51665) Black Dragon válasza Skinny26 (#51664) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ha megteheted, és hosszú távra tervezel akkor az új modellt mondanám.:)

(#51666) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Telepul a vmWare Fusion ala a Windows Creators Update. Ha van vkinek kerdese, szivesen kiprobalok a rendszerben dolgokat. (Azert ne bonyolultak legyenek :DDD )

Semmit sem írok alá!

(#51667) general válasza r4z (#51654) üzenetére


general
addikt

végül is logikus. így tuti nem lehet belehekkelni valami másikat és adhatják aranyárban. vicc amúgy, hogy dupla (sőt..) árért adják ugyanazt, ami win alá van. sebességben meg nincs különbség.

(#51668) bmwk1200s válasza general (#51667) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Egyetértek.
Ugyanakkor ez a kit [link] nem is rossz! Főleg, hogy a gyárit továbbra is lehet használni, mint egy pendrive.

Semmit sem írok alá!

(#51669) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Külföldi munkavállalás miatt szeretnék egy megbízható kis notit venni. A keretem maximum 150 ezer. Ebből kell gazdálkodnom. Szerdán megyek is Budapestre így mivel a legtöbbet ott hirdetik meg tudok nézni párat.

Ami nekem fontos:

Makulátlan állapot, jó akku, EU bill jó lenne és ha meglenne a tartozékai is (doboz, stb...) örülnék neki de nem annyira fontos az mert nem azt használnám.

Alapvetően, netezés, stb... amire használnám de néha azért egy Counter Stirke Global Offensive jó volna levezetni a napi vagy heti fáradalmakat. Amit néztem jó kicsi a gépigénye szóval elvileg egy Air is elég lenne de én jobban hajlok a Pro felé mert bővíthetőbb. El Capitan rendszer nekem tökéletesen elég lenne mert OS X-es gépem még nem igen volt így az is jó ismerkedni.

Ezekkel a "feltételekkel" mit ajánlotok?

Látom hogy 2011-es MBP-k vannak a neten 150 körül így azok mennyire jó választások? Illetve mikre kell figyelnem?

Köszi előre is. :R

Smoke some weed nigga!

(#51670) general válasza bmwk1200s (#51668) üzenetére


general
addikt

de ez is a "régi" ssd, ha jól látom, nem az új pci-e. (2012-t látok a linken, 2014-től van a pci-e ssd)

egyébként ha szert tesz az ember egy beszerelhető ssd-re, de meg kell őrizni az eredetit, azt lehet valami hasonló megoldással külső meghajtóként használni? konkrétan valami ilyesmi "tokra, házra" lennék kíváncsi!

(#51671) bmwk1200s válasza general (#51670) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én úgy tudom, ez aktuális árlistán az aktuálisba rendelhető verzió. Lehet tévedek.
Volt régebben egy cikk a neten, bár tudnám hol... hogy lehet kapni ilyen tokokat.. csak figyelni kell a csatlakozóra. Érdemes lehet itt is az iFixit vagy az Amazonon nézelődni.

(#51672) general: nekem bejön, csak visszább vettem a tónusból

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51672) general


general
addikt

feltettem a 10.12.4.et én is. a Safari tényleg reaktívabb lett, szuper, a Night Shift viszont szerintem borzalmas, hányinger... :DDD de hát kinek a pap, kinek a paplan...

(#51673) shut-u


shut-u
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Macbook Air A1237 laptopot. Sajnos az eladó átvert és kellett vegyek egy töltőt is hozzá,szóval 60.000 forintba fáj. Nem ez a legnagyobb gondom. Nem ismeri fel az akkumulátort a gép. SMC reset megvolt, több ötletem nincsen. Elvileg az akkumulátor új,bár már ebben sem vagyok biztos.
Ha valaki járt hasonlóan kérem ossza meg velem mi volt a probléma,vagy esetleges megoldás is jól jönne.

Köszönöm!

(#51674) bmwk1200s válasza shut-u (#51673) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Szia!

Jól gondolom, hogy ez az első generációs MacBook Air? És töltővel együtt volt 60ezer? Hááát....
Persze ettől függetlenül, hogy nem értem mit és miért, igyekszem segíteni. Ha a PRAM és az SMC reset megvolt, akkor esetleg futtass le egy hardver tesztet így: https://support.apple.com/en-us/HT201257

Esetleg kiad majd egy hibakódot, az alapján talán közelebb jutunk a hiba okához.
Azt sem tartom kizártnak, hogy valaki belenyúlt, esetleg nem is eredeti akku van már benne.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51675) Diokhan válasza shut-u (#51673) üzenetére


Diokhan
addikt

Szia!

Kapjatnánk némileg több infót?
- Töltőt miért vettél másikat? nem kaptál hozzá vagy amit kaptál az nem töltötte?
- Nem ismeri fel az akkut. Ok, de ez honnan derül ki? Ha csináltál PRAM és SMC resetet akkor gondolom a mac elindul, csak valami hiba van a gépezetben és mondjuk az alma logó - system preferencies-nél nem írja az akku százalékot/töltöttséget?
- menü bar-on az akku ikon mit mutat?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51676) shut-u válasza Diokhan (#51675) üzenetére


shut-u
csendes tag

Nem kaptam hozzá töltőt. Ezért vennem kellett így került 60.000. NVRAM reset is megvolt és az SMC szintén. Letöltöttem a coconut battery-t és ott nem írt semmit. Az akkumulátor a rendszer betöltése után úgy mutatja,hogy benne vagy egy fekete X.

(#51677) bmwk1200s válasza shut-u (#51676) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Vagy kezd meghalni az akksi, bár ezt tartom a legkevésbé valószínűnek, vagy rosszul lett egy esetleges takarítás alatt visszakötve, vagy 3rd party akksi amit nem tud a rendszer normálisan kezelni.

Meddig bírja egy feltöltéssel?

Semmit sem írok alá!

(#51678) Diokhan válasza bmwk1200s (#51677) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha kezd meghalni az akku, akkor felkiáltójel van benne és nem X. Az X azt jelenti, hogy nem látja az akkut.

shut-u a töltő gyári amit vettél hozzá? Értesz hozzá/érzel annyi affinitást magadban, hogy le vedd a hátulját és csinálj egy fotót a benne lévő akksiról? Gyanítom, hogy BMW jól gyanítja, hogy valami vacak utángyártott akkut kapott, amiből hiányzik az a rész, ami a rendszerrel közli az adatokat.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51679) shut-u válasza bmwk1200s (#51674) üzenetére


shut-u
csendes tag

Nem tudom hogy az első -e. (2008-03)
Igen úgy jött ki,hogy macbook+posta+töltő 60.000. Ez a gép Németországból van. A hardevertesztes dolog nálam nem működik. Próbálok egy külső DVD meghajtót szerezni.

(#51680) shut-u válasza Diokhan (#51678) üzenetére


shut-u
csendes tag

Nem én vettem bele az akkut. Értek a gépekhez,csak nem a Macbookokhoz :)
Természetesen szétkapom és rögtön lövök egy fotót....

(#51681) Diokhan válasza shut-u (#51680) üzenetére


Diokhan
addikt

Rendben, kiváncsi vagyok.

Legközelebb légyszives használd a hozzászólás "szerkesztés" opciót. ;)

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51682) TBMC


TBMC
addikt

mi lesz még itt?! :U
...saját GPU-t fejleszt az Apple

markbellus.hu 

(#51683) shut-u válasza Diokhan (#51681) üzenetére


shut-u
csendes tag

(#51684) Diokhan válasza shut-u (#51683) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez biztos, hogy utángyártott, nem az eredeti.

(#51682) TBMC: Na ez fincsi lesz...

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51685) shut-u válasza Diokhan (#51684) üzenetére


shut-u
csendes tag

Értem. Hol lehet eredeti akkut kapni? Csak attól tartok,hogyha veszek bele egy eredetit az sem fog működni :(

[ Szerkesztve ]

(#51686) xors válasza shut-u (#51683) üzenetére


xors
senior tag

ahogy látom ez egy kb 10ezres akksi a 30ezres helyett
ahogy mondták feljebb, gagyi utángyártott lehet, bár legalább márkázott szóval kéne mennie

javasolok egy szervízt, ha annyira nem értesz a témához, ott nem vernek át: PL

[ Szerkesztve ]

(#51687) bmwk1200s válasza shut-u (#51683) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Esetleg, ha le tudod magad földelni, óvatosan, nagyon óvatosan leválaszthatod az alaplapról az akksit egy nem éles műanyag eszközzel. Várj legalább 10 másodpercet, majd illeszt vissza az akksikábelt az alaplapra. Ezután bekapcsolás után újra SMC és utána újra PRAM. Hátha...

(#51678) Diokhan: normális esetben valóban felkiáltó jel lenne, de én már láttam olyan macbookot, eredeti akksival, ahol nem ismerte fel... ugyan ezeket a tüneteket produkálta. Igaz, ott végül az derült ki, hogy az alaplappal vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51688) Diokhan válasza bmwk1200s (#51687) üzenetére


Diokhan
addikt

Akkor itt sem kizárt az alaplap gond, pláne, hogy az akku egyértelműen cserélve volt, ami megnöveli a szerelés következtében ejtett esetleges sérülés veszélyét is. Én midnenképpen szervízbe vinném.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51689) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok!
Egy kis gondom akadt egy 2010-es Macbook Pro laptoppal.A hiba úgy jelentkezett,hogy bekapcsoláskor nem a szokásos alma jel fogadott,hanem a meghajtó jele,enter továb lépek,be áll a rendszer,de ha írni kell,akkor sajnos csak szép karaktereket ír,mint amikor lenyomjuk az alt billentyűt.Első dolgom az volt,hogy elvégeztem a szükséges SMC és NVRAM resetet,ilyenkor normál indítás történik,de a billentyűzet egy idő múlva megint rendellenesen működik.Kapot egy új billentyűzetet,resetek,majd bekapcsolás,de sajna ugyan az a helyzet.
Valakinek esetleg ötlet,hogy mi okozhatja ezt?

(#51690) Diokhan válasza Papamaco (#51689) üzenetére


Diokhan
addikt

Be van ragadva az alt szerintem, bár az új billentyűn is azt csinálja, akkor inkább valami third party app lehet a ludas, ami mondjuk az altot lenyomva tartja.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51691) Papamaco válasza Diokhan (#51690) üzenetére


Papamaco
tag

Mit lehet tenni,hogy helyre álljon?Az a gondom,hogy ha újra rakom a rendszert,aközben is ezt csinálja,így például jelszót sem rakok rá,mert ha gondol egyett és át áll a billentyűzet,akkor meg vagyok lőve.

[ Szerkesztve ]

(#51692) shut-u


shut-u
csendes tag

Rendben! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#51693) Diokhan válasza Papamaco (#51691) üzenetére


Diokhan
addikt

Ezen leírás segítségével indítsd el a gépet safe módban. Ha el tudod indítani safe módban, az azt jelenti, hogy fizikailag nincs beragadva a gomb és akkor szoftveres lesz a hiba. Ha nem lép be safe módba, akkor fizikai sérülés a hiba, de mivel billentyűt már cseréltél, ezért én akkor szalagkébel csatlakozó vagy alaplapi hibára tippelnék.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51694) Papamaco válasza Diokhan (#51693) üzenetére


Papamaco
tag

Köszönöm a tippet.Az az érdekes,hogy ha végzek egy msc resetet,akkor normálisan indúl és rendesen ,magyar betűkkel dolgozik kb 5-10 percig,utána áll át.

(#51695) TBMC


TBMC
addikt

olvastátok?
21év után elhagyja Christopher Stringer az Apple Designer csapatot..

markbellus.hu 

(#51696) Diokhan válasza Papamaco (#51694) üzenetére


Diokhan
addikt

Hát hallod fogalmam sincs, hogy miért... ha hardver akkor állandóan úgy kellene lennie.... Ha meg szoftver, akkor nem tudom. Nézd át a gépet, hátha volt korábban olyan telepített alkalmazás, ami néha mág így visszaköszön, bár OSX-nél wezt szinte kizártnak tartanám...

(#51695) TBMC: Ez most jó vagy rossz? Amúgy mivel olvastam a dolgot az Apple és közted, feltételezem, hogy egész jól sprecheled az inglist, szóval nem kell magyarázni, hogy a rumor mit jelent. ;) ;)

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51697) TBMC válasza Diokhan (#51696) üzenetére


TBMC
addikt

igen, viszont ez nem rumor. sajnos/nem sajnos.
bár oké értem, a macrumors.com hozta le :))

igazából, hogy jó-e vagy rossz, passz. De eléggé shame a cégre nézve, hogy ennyi idő után a második designer hagyja ott a csapatot. tavaly volt ugye az első eset... (amiről a cikkben is írnak)

markbellus.hu 

(#51698) Diokhan válasza TBMC (#51697) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen, de ha őszintén bele gondolsz nem is lehet mást várni. Az utóbbi pár évben volt egyetlen olyan dolog az apple háza táján, ami pozitív irányba mozdult el?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51699) general


general
addikt

aki használja itt a Spotify-t, megmondaná, hogy nála is brutálisan akadva jelenik meg csak a felület? nagyon zavaró, nem lehet rendesen scrollozni, mert ugrál, pattog az egész. asztali gépen semmi ilyesmi nincsen, de még tableten sem. :O
(fogok most már képernyő-videókat csinálni, valami nem normális nálam, a Chrome is hasonlót dolgokat produkál, a Safari viszont nem)

mitől lehet ez? nem hiszem, hogy a wifi lenne lassú a betöltésekkel, egyszer mértem rá, 70 mbs körüli letöltést adott. és mondom, tableten nincs gond (tudom, hogy ott más az app)

(#51700) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

CPU homerseklet figyelesre van widget ami hasznalhato is es megbizhato a forras?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.