Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) r3dsnake válasza r4z (#63999) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egy időben 1920x1080 virtual-on használtam a 13"-as rMBP-t és az 170 ppi-re jött ki, számomra olvasható volt.

[ Szerkesztve ]

(#64002) derapo


derapo
tag

Na mára teljesen megadta magát ez a szenny. Bootloop. Most elegem van! Komolyan. Még egy ilyen túlárazott, @#$#@@@@#$$####@2$@##@#!!!!!! Soha többé apple!

Ugyanitt 1700eurós aluminium papírnehezék eladó!

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#64003) bmakszim válasza derapo (#64002) üzenetére


bmakszim
senior tag

Mióta kerül ennyibe egy 7 éves laptop? :U

(#64004) PanUser


PanUser
tag

Sziasztok!

Számítógép vásárlását tervezgetem. Még nincs eldöntve MacBook vagy MacBook Pro legyen. Hordozhatóság miatt is a 12” illetve 13”-ban gondolkodok. Otthon viszont jó lenne hozzá egy kb. 24-27”-os monitor is. A felbontás miatt nem egyszerű a kérdés. Az 27”-os LG UltraFine 5K monitor 500 ezres ára viszont sok nekem.
Melyik másik típus lenne jó? Kinek milyen tapasztalata van konkrét monitor típusokkal?

Köszönöm a tanácsokat, válaszokat előre is.

(#64005) r3dsnake válasza r4z (#63999) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Te ekkora monitorral használod a MacOS-t amúgy? Milyen skálázást érzel leginkább kényelmesnek? És mennyire zavaró minőségben/teljesítményben a skálázás? Az rMBP kijelzőjén tűrhetőnek éreztem a dolgot.

(#64006) derapo válasza bmakszim (#64003) üzenetére


derapo
tag

hajdan került ennyibe :R

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#64007) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Van egy Air-em, áprilisig garanciális. Azt vettem észre, hogy az "e" betű nem mindig műkdik megfelelően. Ha nem a gomb bal oldalát nyomom, hanem a jobb oldalát, akkor nem mindig érzékeli a lenyomást, illetve jóval erősebben kell nyomni a jobb oldalt... Vigyem garanciába vagy "házi praktivál" meg tudom oldani?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#64008) Ragnar95 válasza toth_janika (#64007) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha garis még a gép, minek szórakoznál házi praktikával? :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#64009) toth_janika válasza Ragnar95 (#64008) üzenetére


toth_janika
őstag

Igaz, csak nem tudom, hogy mit tudnak ezzel csinálni... Olvastam már olyanokat itt a szervizekről, hogy csak na... Mindenesetre előkeresem a garanciajegyet :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#64010) Head88 válasza toth_janika (#64009) üzenetére


Head88
addikt

Nem kell garanciajegy.(sorozatszám alapján megy a garancia) Hivatalos apple szervizbe vidd. (Istyle, Almárium Pro, Icentre)

[ Szerkesztve ]

(#64011) vasi89


vasi89
addikt

Én szeretem a Huawei-t és képtelen vagyok elhinni hogy ennyire nincs ötletük? Az új P széria telefonjuk is eléggé iPhone x másolat képek alapján de ez nevetséges hogy még a név is majdnem ugyan az...

[ Szerkesztve ]

(#64012) tuzpenge válasza vasi89 (#64011) üzenetére


tuzpenge
őstag

Akár hogy is fáj egyeseknek, de még mindig az apple az irányadó mind a notebookok mind a telefonok esetén.
A többiek meg mennek utánuk mint a birkák, ahelyett hogy valami innovatívat találnának ki, ezzel növelnék a versenyt és a választékot. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok elvakult apple fan.

ˣ

(#64013) toth_janika válasza Head88 (#64010) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm! Ez lett volna a következő kérdésem, hogy hova vigyem :R Bármelyik hivatalos hely jó, vagy vannak, amiket érdemes kerülni? Az Árkád mellett lakom, itt van iStyle nem tudom, van-e erről vélemény.

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#64014) vasi89 válasza tuzpenge (#64012) üzenetére


vasi89
addikt

az iphone X szerintem kifejezetten csúnya és emiatt nagyon zavar hogy sokan ezt a trendet követik. Habár a galaxy S9, ha minden igaz iphone X árban lesz, cserébe s8 tudással akkor biztos vagyok benne, hogy minden gyártó meglépi ezt a nevetséges árszintet így részemről a 2017 utáni telefonok alapból kilőve :DDD nincs az a feature ami számomra megérne többet mint 200e. A macbookok árazásáról nem is beszélve amit szeritnem szintén követni fognak szintén a többiek, fantasztikus. Habár az OSX még mindig sokkal jobb mint a win de ios vs android téren én ezt nem jelenteném már ki.

[ Szerkesztve ]

(#64015) Matada2.3 válasza vasi89 (#64011) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én azt hiszem értem ezeket a név kopizásokat. Az átlag user nem biztos, hogy még venne Huawei laptopot, de ha van mihez kötnie (Mac Pro X akármi), akkor az eladó kolléga egyből tud referrálni az almás termékre, hogy egy kategóriát kínálnak olcsóbban..

Finn the human

(#64016) Syl válasza tuzpenge (#64012) üzenetére


Syl
nagyúr

>még mindig az apple az irányadó mind a notebookok mind a telefonok esetén

Laptopban igen. De telefonban? Na ne röhögtess már!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64017) tuzpenge válasza Syl (#64016) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem célom hogy röhögtesselek, de akkor a face id-t hova tennéd? Nem mindenki azt majmolja azóta???

ˣ

(#64018) Rob\'s


Rob\'s
csendes tag

Érdekes dolog ez "trend" én abszolút nem vagyok Apple hívő olyannyira hogy egy hete sincs még hogy megvettem életem első apple termékét (amivel egyébként eddig teljességgel meg vagyok elégedve 2015 mbp 13') viszont mint kívülálló érdekes olvasni sose szerettem se a Samsung telefonokat se se az Apple-t. Azzal szerintem nincs nagy baj hogy majmolják egymást nyugodtan néha néha valaki csinál valami újat úgyis le fogják másolni de az átlag felhasználónak ez csak jó lesz idővel mert olcsóbban kapja meg majd sose értettem miben jobb egy több száz ezres telefon olcsóbb társaitól (főleg hogy manapság úgyis mindenki két évre vesz telefont) szerintem az átlagfelhasználónak mint én felesleges (írom ezeket egy 40 ezres xiaomiról amit két napja töltöttem :D)
Szóval valaki rámcáfolhatna hogy miért kell nekem is akár egy almás teló mert egyenlőre nekem úgy tűnik hogy a nevét kell megfizetni (és minden gyártónál)
Jah és igen most csak telefonokra gondoltam

(#64019) r4z válasza r3dsnake (#64005) üzenetére


r4z
nagyúr

Mult idoben. A skalazas nagyon lezabalja az eroforrasokat, foleg videoknal. En az 1440p-t es a 1080p-t hasznaltam felvaltva, attol fuggoen, hogy kellett a hely, vagy kenyelmesen hatradolve akartam hasznalni. Ritkabban programozashoz meg eggyel feljebb toltam.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64020) r3dsnake válasza r4z (#64019) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De elméletileg 1080p-ben vagy 2160p-ben nem kéne gondnak lennie skálázás/erőforrás kapcsán, ha jól számolom.

Amúgy mit használsz helyette jelenleg?

(#64021) bmakszim válasza Rob\'s (#64018) üzenetére


bmakszim
senior tag

"sose értettem miben jobb egy több száz ezres telefon olcsóbb társaitól (...)
Szóval valaki rámcáfolhatna hogy miért kell nekem is akár egy almás teló"

Nem ismerem a Xiaomit, de az iPhone-on biztosan van "pont" és "vessző" karakter! :DDD

(#64022) Rob\'s válasza bmakszim (#64021) üzenetére


Rob\'s
csendes tag

Jogos felvetés :D természetesen minden karakter megvan, nem akartam ilyen hosszúra se húzni de ne az eszközöm degradáld mert én hülye vagyok :)) :DD (meg diszlexiás de ez csak kifogás :P )
És nem vitát akarok kelteni ez csak személyes véleményem :)

[ Szerkesztve ]

(#64023) Syl válasza tuzpenge (#64017) üzenetére


Syl
nagyúr

Sok éve van már arcalapú feloldás a telefonokban. Az Apple csak (nagyon ügyesen) belevitt némi csavart, hogy sima fotóval ne lehessen átverni.

(#64018) Rob\'s

Nyugi, nem kell neked almás telefon :B Én is elvagyok a Macbookkal meg a Honorral.
A lányom pár hete cserélte az i6-ot i8-ra és a hatost használtam egy hétvégén. Aztán gyorsan ment az apróra és már az új gazdája nyomkodja. Megjegyzem, nem ez volt az első iPhone-om - előtte volt 3G, 4S, 5.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64024) bmakszim válasza Syl (#64023) üzenetére


bmakszim
senior tag

"Sok éve van már arcalapú feloldás a telefonokban. Az Apple csak (nagyon ügyesen) belevitt némi csavart, hogy sima fotóval ne lehessen átverni."

Pont ettől olyan népszerű az iPhone. Nincs benne semmi új, csupa már korábban is alkalmazott technológiát használ, de mindegyiket egy kicsivel jobban teszi, mint a konkurencia.
Nem az iPhone volt az első érintőkijelzős telefon, sőt nem is az első okostelefon, aztán mégis forradalmasította az iparágat.
Lehetne erről a témáról még oldalakon keresztül írni, de nem akarom szétoffolni a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#64025) lmno válasza Rob\'s (#64018) üzenetére


lmno
őstag

Mert mondjuk sokkal jobban együttműkodik a MacBookkal egy iPhone, mint egy Xiaomi.
Szinkronizál mindent, remindereket, zenéket, képeket; tudod a hívást Sms-eket fogadni gépen anélkül hogy mókolni kellene stb.
Ja és nem Android fut rajta :)
+ tartja az árát, 1-2 év után el tudod adni jó áron, a másik meg kuka

[ Szerkesztve ]

(#64026) Syl válasza bmakszim (#64024) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, sokat lehetne ezekről írni, ahogy az lmno által írt "előnyökről" is. De felesleges. Szerintem ki kell próbálni és ha megfelel, akkor azt használni, arra építkezni. Én például a Macbook mellett androidos telefont és windowsos/linuxos desktop gépet használok. És nem érzem a hiányát a nagy icloud integrációnak (pár éve egyszerre volt MBA, iphone és ipadem), a gépről bonyolítható hívásnak stb. stb. Cserébe mindegyik platformról kertelés nélkül megírom a negatív tapasztalataimat is, nem csak a dicséretet :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64027) r4z válasza r3dsnake (#64020) üzenetére


r4z
nagyúr

Jol gondolod. A tobbinel ugye a virtualis felbontas negyszereset kell kirenderelni, es azt visszaskalazni 2160p-re, nem tul gazdasagos.

Most mar nem kell programoznom, ugyhogy eladtam a monitoromat, kenyelmesen elvagyok a beepitett kijelzon.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64028) tuzpenge válasza Syl (#64023) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ez igaz, de leírtad a lényeget. Senki nem tudta olyan jól megoldani mint az apple. Ahogy az újjlenyomat olvasót is ő forradalmosította azzal hogy minimálisat téved és iszonyú gyors volt. Persze azóta már a konkurencia (a Te honorod) is felnőtt a feladathoz, de akár be ismered akár nem az apple irányítja a telefon iparágat is, a többiek meg mennek utána (tisztelet a kivételnek). De nem vagyok apple mániás és ezt be is fejeztem mert nem vitaindítóként írtam az előzőt se.

ˣ

(#64029) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, macbookstore.hu mennyire megbízható?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64030) vasi89 válasza Jorus (#64029) üzenetére


vasi89
addikt

nekem tőlük van a gépem, sőt anno 2013as CTO gépet rendeltem de pont akkor jelent meg a 2014es mid gép, 30ezerrel volt drágább a CTOnál de minden kérdezés nélkül azt küldték a 2013as árában. Igaz előre kell utalni de nagyjából 1 hét alatt megkapod a gépet.

(#64031) TBMC válasza Jorus (#64029) üzenetére


TBMC
addikt

megbízható. tudtommal van utánvétes fizetés is csomagátvetelkor.

MÁS:
messenger app értesítési hangjával lehet vmit bizgerálni? mert jön az alap mac értesítés hang és a messenger app értesítési hangja is egyszerre. elég zavaró, vmelyiket tudom tiltani? hogy esetleg csak a messenger értesítési hangja jöjjön messenger értesítéskor? :U

markbellus.hu 

(#64032) jilian


jilian
addikt

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mennyibe kerül a final cut pro?
Mert itt vagyok az osztrák lidl -ben és az 50€ kártyára most 15% akció van. (mennyit keljen vennem) :)
.akkor nem kéne Paypal -lal fizetnem Délután....

(#64033) TBMC válasza jilian (#64032) üzenetére


TBMC
addikt

$299.99

markbellus.hu 

(#64034) Jorus válasza vasi89 (#64030) üzenetére


Jorus
nagyúr

...és TBMC: köszi a válaszokat!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64035) jilian válasza TBMC (#64033) üzenetére


jilian
addikt

De meg lehet venni osztrák store-ban is nem? :U
Mert ha most megveszem a kártyákat és nem tudom levásàrolni eldobom magam.

Mert te dollárban adtad meg, és euróban még drágább is lesz...

[ Szerkesztve ]

(#64036) CharlieDrop válasza Jorus (#64029) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ez még működik? iPhone-ból pl a 7plus a legnagyobb és még van 5S...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#64037) Jorus válasza CharlieDrop (#64036) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mid 2017-es MBP-ket nézegetem náluk, de még nem rendeltem. Elvileg személyesen is át lehet venni a terméket.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64038) marsu. válasza jilian (#64035) üzenetére


marsu.
senior tag

Euróban ennyi: 329,99 €
A többi részt passzolom, de gondolom levásárolható ott is...

(#64039) jilian válasza marsu. (#64038) üzenetére


jilian
addikt

Pont nézem a Macbook vásárlásnál írja, úgyhogy minden rendben lesz.
Vettem 7db 50€ kártyát 297,5 € -ért. :C

(#64040) 30z.Samu válasza TBMC (#64033) üzenetére


30z.Samu
félisten

És ha ezt megvásárolod, akkor frissül? Mármint ha kijön egy új verzió akkor le tudod tölteni vagy azért is kell fizetni?

Sic Parvis Magna

(#64041) wm2 válasza 30z.Samu (#64040) üzenetére


wm2
őstag

Ha megveszel olyan alkalmazásokat, mint a VOX, ott pl. az EQ használatért is fizetni kell. De nem fikázni! Ehhez fel kell nőni, csak az érti igazán (a Mac-es lehúzásokat). :)

Ozora <3

(#64042) vasi89 válasza wm2 (#64041) üzenetére


vasi89
addikt

én vox-ot használok de semmiért nem kell külön fizetni csak a netes szolgáltatásukért.

(#64043) TigerCat válasza vasi89 (#64042) üzenetére


TigerCat
nagyúr

EQ sem megy előfizetés nélkül. Még régebben vettem rádiót mindkét platformon plusz a webesre is (mert a sztórban levő állandóan elszállt), le sem sz...rják. Lehúzós banda lett, már nem használom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#64044) Syl válasza TigerCat (#64043) üzenetére


Syl
nagyúr

És ott van még az a nem ritka praktika, hogy a megvásárolt licenc csak az adott macOS verzióra érvényes. Főverzió frissítés után "nem működik, új verziót kell belőle venni" :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64045) jilian


jilian
addikt

Rá tudok valahogy kötni a Macbook-ra optikai kábellel hangszórót?
Van ilyen átalakító?

(#64046) r3dsnake válasza jilian (#64045) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Attól függ melyik macbookra. 2016 előtti gépek jackjében alapból van SPDIF kimenet.

(#64047) r4z válasza jilian (#64045) üzenetére


r4z
nagyúr

2015-ig bezarolag, es csak a Prokra. Illetve a regi sima MacBookokra is. Mini Toslink a kimenet.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64048) TigerCat válasza Syl (#64044) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Marad az ájtyúnsz. Bekönyvjelzőztem azt a két rádiót amit szeretek, oszt' jóvan.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#64049) vasi89 válasza TigerCat (#64043) üzenetére


vasi89
addikt

nekem van beállítva EQ és tökéletesen megy. Nem tudom akkor mi lehet a magyarázat.

(#64050) tboldi válasza vasi89 (#64049) üzenetére


tboldi
nagyúr

Régebbi verzió, mint nálam is? :))

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.