Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98051) konci79 válasza fateless (#98021) üzenetére


konci79
őstag

Szerinted ha nem tudom mi az mtk akkor a másik kettőt igen ?

(#98026) wwenigma
Tehát processzor fajta...Honnan lehet eldönteni hogy jó-e az adott telefonban lévő(pláne ha nincs leírva se) ?

(#98052) atee_13


atee_13
őstag

Fix aksi cseréjére mennyire lehet esély a jövőben ez alapján. Semmi rálátásom a dologra még legfeljebb hátlapot szedtem le. Lehet szerviz vagy szaki akinek ez nem kihívás?

(#98053) KurtCobain válasza konci79 (#98051) üzenetére


KurtCobain
őstag

Annyi a különbség a MediaTek (MTK) és Snapdragon (Qualcomm) SoC-k (processzorok) között, hogy előbbinél előfordulhatnak, sőt elő is fordulnak GPS problémák. Főleg az alsóbb kategóriába szánt készülékeknél.
Pontosan nem tudni mi okozza a hibát, mert vannak olyan MTK processzoros telefonok, amelyeknél jól működik a GPS, és elég nagy vitát szokott itt kavarni a topic-ban a téma. Annyira, hogy e sorokat is félve írom le. :DDD
Meg a Snapdragonokban erősebb grafikus mag van (GPU), mint a konkurens MTK-kban, viszont az MTK -valamivel- takarékosabb is.

Az újabb MTK-s telefonokban elvileg jó már a GPS is: MT6595, MT6732, MT6752.

Mmm'kay?

(#98054) Keeperv85 válasza KurtCobain (#98053) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nekem van egy olyan érzésem, hogy az MTK vs. GPS csata akkor lehet csak az MTK javára győztes, ha nem a SoC-ba integrált lehetőségekkel operál a készülék...

(#98055) #79335424 válasza Beni2360 (#98050) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az emulált tárhely nem a "keleti szektor" találmánya. A Google találta ki nekünk.

(#98056) cappa72 válasza Beni2360 (#98050) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor ide a "keleti szektorba" értendő szinte minden, ha jól értem. A Samsungtól a Sony-n keresztül a Lenovo-ig.
A 12GB (ugye a számítási módotól függően 1000 vagy 1024-es váltószámmal) csak a data partíció lesz az, amit te látsz.
A többi x-en van még egy csomó minden más is, így pl. a system (maga az operációs rendszer), cache, és az egyéb olyan indítóelemek blokkeszköz szakaszai, amit a user nem lát (és nem is kell látnia).
Ezért mondtam, hogy kérdd le a df kimenetet, hogy neked is tisztább legyen a kép.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#98057) konci79 válasza KurtCobain (#98053) üzenetére


konci79
őstag

Igazából nekem csak jó ha takarékos,azért is nézem valamelyik nagy aksis Evolveot, nem játszani akarok rajta,max böngészés,email megnézés esetleg videohívás ha már tudja,néha fényképezés,és ne kelljen naponta töltenem(nem állandóan használnám ezekre).
Ezeket tudja viszonylag normális szinten,de ne kelljen attól félnem ha esetleg leejtem vagy vizes lesz akkor kampec.
Várok még javaslatokat :R

(#98058) KurtCobain válasza Keeperv85 (#98054) üzenetére


KurtCobain
őstag

Az új MTK SoC-kban is integrált a GPS modul (úgy tudom) és lásd janaman01 posztjait, egész jól használható a JY-S3 GPS-e. Bár én azért megnéznék egy Bp. belvárosi útvonalmentést is vele.

(#98057) konci79:
Arra megfelel az Evolveo. Én nem vagyok otthon a strapafonok világában, így majd más megerősíti, hogy jó-e.

Mmm'kay?

(#98059) Keeperv85 válasza KurtCobain (#98058) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én két nap és kb. 35 db. MTK teló után kimerem jelenteni, hogy mindben jó a GPS, csak ne azt próbáld ki, amit én elkövettem ellenük. Dobozból ki: sem wifi, sem SIM, tehát csak a GPS megy, nincs sem friss EPO, sem AGPS. Ezen kivérzik a 99%... Már az is csoda, ha észreveszik a holdakat, legalább kell nekik 10-15 perc, de volt már 30 is mire lefixálnak, ha véletlen mégis megszakad a kapcsolat, akkor újra 5-10 perc... és ez így megy....

(#98060) KurtCobain válasza Keeperv85 (#98059) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nálam fixálással sosem volt baj, csak az úton tartással. :) Jelszintek is rendben voltak, sőt Jiayu G3T-n KK custom Rom-mal még jobbak is voltak, de ugyanúgy másik utcába tett...

Mmm'kay?

(#98061) janaman01 válasza KurtCobain (#98060) üzenetére


janaman01
addikt

nos igen egy B.P belvárost én is megnéznék :)
viszont mint tudjuk a coolpad F1 gps e is elég meggyőző...

F1 vs S3 vs 70 centis vályogház only device mindkettő...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#98062) iMaverick válasza beers (#98048) üzenetére


iMaverick
addikt

Erre én is kíváncsi lennék! Beszámolót! ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#98063) Keeperv85 válasza janaman01 (#98061) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"only device mindkettő..."

Ahhoz képest a jobb oldalin ott figyel a két sim teljes mellbedobással... ;)

(#98064) fudi2002 válasza Keeperv85 (#98063) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem egyrôl beszéltek....

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#98065) janaman01


janaman01
addikt

de nem ám...van aki érti van aki nem..:) nincs wifi, illetve mobilnet rásegités, csak a gps vasa dolgozik mindkettőn

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#98066) Keeperv85 válasza janaman01 (#98065) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak cella infó a sim-ek miatt! ;) Az AGPS-nek nem kell mobilnet!

(#98067) #79335424 válasza Keeperv85 (#98063) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én még arra is kíváncsi lennék, hogy mit csinálna a bal oldali, ha előbb kapcsolna egy repülő üzemmódot és aztán indítana egy tesztet. Tudom, hogy ez hülyeségnek tűnik, de lehet, hogy mégsem az. Linkeltem tegnap, hogy az enyém most hasonlóan sikeres, mint ez a bal oldali. Kikapcsolt A-GPS mellett, Kb.10perc alatt, egy árva, kínai holdat talált. Aztán aktiváltam a repülő üzemmódot és újra teszteltem. kb. 2 perc múlva, 16 holdat talált és volt pozíció. Korábban egy tűzfalprogram valamit nagyon összekutyult, mert problémák vannak a https oldalakkal és egyéb olyan kapcsolatokkal, amik 44x portot használnak. Ha jól következtetek, akkor ez ugyanazt eredményezi, mint amikor egy aktív slot nem jut hálózati kapcsolathoz. Remélem, érted az összefüggést! Arra gondolok, hogy a menüben, az A-GPS kikapcsolástól nem kapcsol ki az A-GPS, hanem továbbra is jelet vár és erről csak akkor mond le, ha aktív a repülő üzemmód.

(#98068) janaman01 válasza #79335424 (#98067) üzenetére


janaman01
addikt

na ezt megnézem, bár a coolpad itt bent még soha nem talált egyet sem...a wifi is úgy megy hogy már a másik szobában egy wifi repeater van ,másképp a további helységekben totál semmi... :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#98069) Keeperv85 válasza #79335424 (#98067) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én azt figyeltem, hogy elég sok MTK telóban nincs is a menüben ugye maga az opció már. Na most: semmi gond: megnézed a szervizmenüt (Engineer mode),ott figyel az AGPS bekapcsolva... Alatta pedig a "GPS Reset...". Ha azt megnyomod, akkor kiadja a "AGSP isDiabled by Setting" szöveget. De a pipa ott figyel továbbra is.... és nyomkodhatod szerintem azt ki-be. Vagy megy alapban, vagy se hogy nem megy. Nem lehet kapcsolgatni...

[ Szerkesztve ]

(#98070) janaman01 válasza #79335424 (#98067) üzenetére


janaman01
addikt

kipróbáltam...egyszerüen az f1 nem bir el a falakkal :) kint tökéletes...de ahogy látszik a jiayu sem igazán..ezzel csak az új soc gps tulajdonságait akartam szemléltetni...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#98071) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#98069) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jaj milyen szépen leírtam... :W Helyesírási hibákkal tele... :W Bocs... csak nem látok... :U:O

(#98072) Laza... válasza janaman01 (#98070) üzenetére


Laza...
addikt

Mult héten találkoztam egy emberkével a Keleti PU. éttermi részében, és meglepetésemre a Honor 6 egyből tudott pozicionálni, az LG nemtommilye amiben snapi nemtommi volt, az meg nem. Sőt, egy holdat se látott. Volt ott egy ismerős is Coolpad F1-el, de rohanás miatt nem jutott rá idő...

Never give up!

(#98073) Laza... válasza janaman01 (#98070) üzenetére


Laza...
addikt

Mult héten találkoztam egy emberkével a Keleti PU. éttermi részében, és meglepetésemre a Honor 6 egyből tudott pozicionálni (mondjuk gyenge SNR értékek mellett...), az LG nemtommilyen amiben snapi nemtommi (400?) volt, az meg nem. Sőt, egy holdat se látott. Volt ott egy ismerős is Coolpad F1-el, de rohanás miatt nem jutott rá idő...

Never give up!

(#98074) janaman01 válasza Laza... (#98073) üzenetére


janaman01
addikt

van tippem: szerintem pikk pakk talált volna jelet :) ha kiviszem a szabadba pillanatok alatt tall jelet és pozicionál, félreértés ne essék sajnos a coolpaddal szemben elfogult vagyok és szeretem is, azaz nem lehúzni akarom ezzel a kis tesztel...csak az új soc ot akartam megmutatni mit tud illetve a jiayu mit tud...mert ahyány teló annyi szokás :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#98075) Laza... válasza janaman01 (#98074) üzenetére


Laza...
addikt

Igazából a snapi holdat nem látása lepett meg.

Never give up!

(#98076) birooo


birooo
tag

Sziasztok!

Segítsetek legyetek kedvesek.
Van nekem egy THL T11 telóm amit 1 db vodafon előfizetéses kártyával használok. Szeretnék venni egy feltöltős kártyát és azt is használni úgy, hogy amikor a feltöltős kártyát használom, akkor az előfizetéses kártyám ne legyen elérhető. Munkahelyi, így szeretném ha nem érnének el hétvégenként, de a család a feltöltősön elérhetne. Megoldható ez anélkül, hogy kivenném az előfizetéses kártyát a telóból?
Jelenleg repülőgés módra kapcsolok, de ennek a hátránya, hogy senki nem ér el. Lehet-e hogy csak egyik kártyát kapcsolom ebbe a módba a másik pedig tovább él?

(#98077) Laza... válasza birooo (#98076) üzenetére


Laza...
addikt

Röviden? Meg

Never give up!

(#98078) svgyula válasza janaman01 (#98074) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Próbáld meg ilyen beállítással szobában. Nálam itthon vasbeton födém alatt az ablaktól ~2m re:
Ha így is működni fog akkor nem tévedsz el vele :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#98079) KurtCobain válasza birooo (#98076) üzenetére


KurtCobain
őstag

Beállítások menüben ki-be kapcsolhatóak a SIM-ek, külön-külön. SIM kezelés, vagy hasonló néven fut a menüpont.

Mmm'kay?

(#98080) janaman01 válasza Laza... (#98075) üzenetére


janaman01
addikt

igen értettem mire utalsz...közben meg arra is rájöttem hogy pont neked ecsetelem a coolpadot...
janaman 01 : legyint.. :DDD

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#98081) birooo


birooo
tag

Ez nagyon jó hír! Köszönöm.
Még soha nem használtam két kártyát.

(#98082) wwenigma válasza svgyula (#98078) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem egyszer, nem ketszer, sokszor mondtam mar hogy rohadtul nem az antennatol fugg, hogy maszkal vagy sem. El lehet menni most ebbe az iranyba, hogy jo az MTK mert ablaktol 2meterre latja a holdakat. Ettol még rohadtul kóborolni fog a pozicio a regi chipekkel egy 50-100méter sugaru körben.....

Csak mielott valaki egyhazat alapit megint neki...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#98083) Keeperv85 válasza svgyula (#98078) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Egy kicsit se zavarjon azért, hogy ott figyel a Glonass... :U

(#98084) janaman01 válasza svgyula (#98078) üzenetére


janaman01
addikt

ez is MT6752 ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#98085) Laza... válasza janaman01 (#98084) üzenetére


Laza...
addikt

Nem. kirin 920 :D

Never give up!

(#98086) #79335424 válasza Keeperv85 (#98071) üzenetére


#79335424
törölt tag

Semmi baj! Értettem. Sajnos, nekem nincsenek kiterjedt MTK -s tapasztalataim. De az én menümben ennél sokkal részletesebb infók és beállítási lehetőségek vannak az A-GPS -re vonatkozólag. Többek között UDP -re és TLS -re vonatkozóan. Amikor a TLS -t megláttam, akkor kezdtem összekombinálni a tűzfalas, https problémával. Egyébként Samuk után, ez az MTK -s engineer mód számomra új és nagyon izgalmas dolog. Már az fura, hogy root nélkül, mikhez lehet hozzáférni. Sajnos, csak root után fedeztem fel benne a shellparancs futtatási lehetőséget. Kíváncsi lennék, hogy root nélkül mit reagálna egy ott kiadott utasításra. Viszont root -tal nagy királyság az Engineer mód. Secure Settingsben megtaláltam az intentjeit. Olyan kapcsolásokat tudok meghívni, amik Samun elképzelhetetlenek voltak. Gyorsan faragtam is magamnak egy 2g/3g/4g auto kapcsolót, mert ez jelenleg nincs a Dual Sim Control -ban (ex. MTK Control) és a Gravitybox -ban is csak névleg szerepel, mert csak a 2g/3g auto -módot aktiválja, az LTE -t nem.

(#98087) sitQ


sitQ
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni dual sim okostelefon választásban.
Elvárások:
Ár: kb 100e körül, nem baj ha kicsit több.
Kijelző: HD felbontás, ha lehet 1920*1080, de 5" től ne legyen nagyobb. Fényerő fontos, mert sokat vagyok napon.
Legalább 4 magos proci, 2-4 giga ram.
Gorilla glass elengedhetetlen, hátlap fém, vagy az is gorilla glass, oldal se baj ha fém. Lényeg, hogy minőségi összeszerelés legyen és tartós. (Nálam eléggé igénybe van véve a telefon) Mostani egy THL W100-as, de már gatya, tehát attól valami masszívabb kell :DDD
Legyen szép :)
Illetve honnan érdemes rendelni, venni. Áfás számla kell róla, mivel céges telefon lesz.
Eddig Huawei ascend P6, P7-et néztem, de más alternatívára is kíváncsi vagyok.

Előre is köszi a hozzászólásokat.

(#98088) janaman01 válasza Laza... (#98085) üzenetére


janaman01
addikt

akkó meg...? :D én most két mtk ról adtam egy kis ízelitőt :) , de kár volt, mert nem akartam hogy kirobbanjon megint a gps botrány :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#98089) wwenigma válasza Laza... (#98085) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Na en meg mar asztem a regi van neki. Pfuh.... :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#98090) Keeperv85 válasza #79335424 (#98086) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Persze. Ezekkel sok dolgot lehet csinálni, igazából nagyon nyitott platform... is lehetne... Ha már éppen csak a forrásokat nem fognák vissza, aminek nem látom részükről értelmét...

(#98091) #79335424 válasza birooo (#98076) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ehhez is ajánlom a Dual Sim Control -t! Ez az ingyenes. A leírásában megtalálod, hogy mivel tud többet a fizetős. Attól a "Tasker integration" sortól nálam erősen görbült a Snapi/MTK mérleg nyelve.

(#98092) Jakuu válasza #79335424 (#98086) üzenetére


Jakuu
őstag

MTK ilyen okokbol nekem is a kedvencem. Root altalaban egyszeru,nehez elrontani, rengeteg extra lehetoseg mtktoolsban,csak nezd meg a chameleMAC -al mac addresst valtani milyen egyszeru, ket masodperc es kesz, a free spotok idolimitje ezzel meg is szunt stb, viszont GPS altalaban hulladek kategoria volt eddig az MTKban, vagy a wifiknel sok keszulek gye3rmekbetegsegekben szenvedett, lassu belogolas, kapcsolat eldobas egy kis mozdulatra stb.
Ezeket a dolgokat kijavitanak, kutyat erdekelne, hogy van mas soc is, mert mindent tud, amit kell ez is.

(#98093) BViktr válasza wwenigma (#98082) üzenetére


BViktr
tag

Nyugalom, nem kell fel izgatni magad, tudod a mohák. :)
Keeperv85 hsz-e áll a legközelebb a probléma gyökeréhez szerintem is.
Ha vctcxo - t használnának...

[ Szerkesztve ]

(#98094) wwenigma válasza BViktr (#98093) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ma kaptam űbergyógyszert rá, 1300ft volt 90%-os tamogatással. :)) Szoval remelem lassan földig égetik....

Amugy meg a varost eltalálja, tudod ez nem arra van... ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#98095) svgyula válasza Keeperv85 (#98083) üzenetére


svgyula
addikt

Jól van na :B Csak azt akartam mutatni, hogy fenn figyel a "repülő" mód és nincs wifi sem. Ja apropó az új MTK chipset-nek nem kellene tudni a Glonass-t? Ha jól emlékszem arról volt nagybaszó :K , hogy tudja nem?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#98096) BViktr válasza wwenigma (#98094) üzenetére


BViktr
tag

Azért ez túlzás (6592-esetében legalábbis). Te is tudod...
Azért írják a 6592-ről, hogy jól navigál autóban, mert 99% hogy töltőről megy a teló. Ebből kifolyólag meg jól megy a txco-is. Van realitás alapja szerinted is? :F

(#98097) Laza... válasza svgyula (#98095) üzenetére


Laza...
addikt

tudja is

Never give up!

(#98098) Gwent1 válasza Keeperv85 (#98025) üzenetére


Gwent1
tag

Ebben Neked igazad van a gond az hogy az nvram a helyén van. Van imei mac és megy minden egérrel az otg-re kötve telefonál is rendesen "csak" a tapi nem megy akkor most mi a gond, mert én eddig jutottam

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 5 global

(#98099) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy mobilt:
- nem feltétel, hogy kétkártyás legyen (de főként a kínai vonalon gondolkodom, ezért teszem fel itt a kérdést)
- rendes support fontos (Jiayu kilőve a régebbi tapasztalatok miatt)
- jó kamera legyen benne
- 4G/LTE T-Mobile hálózaton
- 2 GB RAM minimum
- SoCból lehet Snapi meg MTK is (bár utóbbiból inkább csak az újabb széria, mert a GPS-t használnám)
- jó összeszerelés minőség és anyaghasználat
- 5" körüli kijelző, de jöhet 5,5" mert ki akarom próbálni milyen az

100 körül lenne rá, de nem baj ha kevesebb. Meizukat nézegettem, de ha jól láttam, egyik se tudja az LTE-t Mo.-n. Gizchina cikkben írták, hogy lessz nemzetközi változat a Noteból, erről tudtok valamit (mikor lesz?) Xiaomikkal is ugyanez a helyzet.

(#98100) janaman01 válasza Beerwolf (#98099) üzenetére


janaman01
addikt

Talán zopo 999 ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.